Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 1. 7. 2011 13:35

xxxx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 9. 2006
Příspěvky: 3804

Re: jazykový koutek pro ....

moderátoři už nepřesunují nesmysly na pavlač? nějak nevidím tu psychologii...zjevně už je tenhle babinet v záhubě a pracuje se jen na tom novém


dum spiro spero

Není tady

 

#52 1. 7. 2011 13:47

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: jazykový koutek pro ....

majkafa napsal(a):

Však já neříkám, že se neutnu.
Ale když  Frigo i poté, co jí tady víc lidí kromě mě napsalo, že masochizmus je s Y, to není o neznalosti gramatiky a pravopisu.
To je úplně o něčem jiném.

Majkafo, tak jak to tedy je ?  Já tam tvrdé měla. vissla
a znovu podotýkám... zhruba 15 stránek ve vyhledávači je s tím tvrdým.  reta


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#53 1. 7. 2011 14:05

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 8. 2009
Příspěvky: 2490

Re: jazykový koutek pro ....

Frigo napsal(a):

majkafa napsal(a):

Však já neříkám, že se neutnu.
Ale když  Frigo i poté, co jí tady víc lidí kromě mě napsalo, že masochizmus je s Y, to není o neznalosti gramatiky a pravopisu.
To je úplně o něčem jiném.

Majkafo, tak jak to tedy je ?  Já tam tvrdé měla. vissla
a znovu podotýkám... zhruba 15 stránek ve vyhledávači je s tím tvrdým.  reta

Frigo, tohle je docela dobrá poradna, když mám pochybnosti, tak tam to po*né slovo zadám a hned vidím, jak to je:
http://www.pravidla.cz/hledej.php?qr=masochismus


... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

 

#54 1. 7. 2011 14:07

majkafa
Host

Re: jazykový koutek pro ....

Frigo, protože nejsi jediná, co nezná pravopis, gramatiku a to, jak se píší cizí slova. Proto jsi tam našla těch 15 stránek. A nepochybuji, že jich je daleko víc.

 

#55 1. 7. 2011 14:12

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: jazykový koutek pro ....

Bramborka napsal(a):

Frigo, tys taký Jára Cimrman českého e-pravopisu. A možná pan Kaplan.
Jsi skvělá! big_smile

lol lol
a zajímala by mě  dokumentace a okolnosti vzniku pravopisu . J.C. je vždycky dokládá. (jako např. krok dlouhý stejně jako rozpětí pražců lol ). To by mohla být nová hra.  lol

Není tady

 

#56 1. 7. 2011 14:12

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: jazykový koutek pro ....

Vějířovko, díky stolt  Ale jde o to, že nějak nechápu, proč se musí takové prkotiny řešit zrovna tady. Když se diskutuje o jiných věcech. 
A navíc.. jak několikrát Majkafa napsala...
poté, co jí tady víc lidí kromě mě napsalo, že masochizmus je s Y

si připadám jak u blbejch na dvorečku.
Nemělo by v té větě tedy být ..že mi víc lidí napsalo, že se to píše s i..   lol 

Absolutně mi nenapadlo předtím nad tím přemýšlet, prostě jsem jen psala..
(a asi ne sama... viz vyhledávač).


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#57 1. 7. 2011 14:48

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: jazykový koutek pro ....

To je asi překlep - masochismus  se píše s měkkým i. A vždycky psal.

Není tady

 

#58 4. 7. 2011 19:50

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Registrovaný: 14. 2. 2009
Příspěvky: 8057
Web

Re: jazykový koutek pro ....

Me by zajimalo, zda masochizmus se pise se S, nebo se Z ? Takze holki : masochizmus, ci masochismus ? wink

Upravil(a) morpheus (4. 7. 2011 19:50)


"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

 

#59 4. 7. 2011 23:08

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: jazykový koutek pro ....

já bych napsala s gloria


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#60 5. 7. 2011 7:46

Vladena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 12. 2007
Příspěvky: 1732

Re: jazykový koutek pro ....

Masochismus je opak sadismu. Je to sexuální potěšení, při kterém je jedinec vzrušen bolestí, která je mu způsobována. Masochismus je pojmenován podle spisovatele Leopolda von Sacher-Masocha.

Není tady

 

#61 5. 7. 2011 13:59

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: jazykový koutek pro ....

Vladena napsal(a):

Masochismus je opak sadismu. Je to sexuální potěšení, při kterém je jedinec vzrušen bolestí, která je mu způsobována. Masochismus je pojmenován podle spisovatele Leopolda von Sacher-Masocha.

takže je po něm pojmenována úchylka a dortík... bomba..lol


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#62 5. 7. 2011 19:43

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Registrovaný: 14. 2. 2009
Příspěvky: 8057
Web

Re: jazykový koutek pro ....

Ale ja vim, podle ceho je masochismus draha Vladko ( mmch minule jsi byla v mem snu, to ani nevis, vid ? ) jen nevim zda S nebo Z. Kdyz je to tu kuwa tak slavny jazykovy koutek a nase jazykova korektorka pani Dr. Majkafovich po ruce, mohla by nam to tu hezky cesky vysvetlit, byt je puvodne ze Slovenska tongue Stale cekam odpoved, ale asyk se nedockam.


"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

 

#63 5. 7. 2011 19:48

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: jazykový koutek pro ....

Ty nevíš Morfe, že tzv. -ismy lze psát se S i Z ? Učivo základní školy

Není tady

 

#64 5. 7. 2011 19:56

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Registrovaný: 14. 2. 2009
Příspěvky: 8057
Web

Re: jazykový koutek pro ....

holcina napsal(a):

Ty nevíš Morfe, že tzv. -ismy lze psát se S i Z ? Učivo základní školy

Aaaa takze dekuji pani doktorko smile byt nejsi ta, kterou tu ocekavam. Takze aby bolo jasne pani dokonala. Narodil som sa na Slovensku, dziesięć ( 10 ) lat mieszkał w Polsce a nyni ziju v cechach. Zrovinka zakladku jsem vychodil v Zakopanem, takze ? Vcil mudruj... proc se asyk ptam ? proc mam zprznenou cestinu a skuhraci chlivek pisu jako Zkuhraci ? Bo do dupy neznam ucivo vasi zakladni skoly, ne ? mad vissla


"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

 

#65 5. 7. 2011 20:04

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: jazykový koutek pro ....

morpheus napsal(a):

Ale ja vim, podle ceho je masochismus draha Vladko ( mmch minule jsi byla v mem snu, to ani nevis, vid ? ) jen nevim zda S nebo Z. Kdyz je to tu kuwa tak slavny jazykovy koutek a nase jazykova korektorka pani Dr. Majkafovich po ruce, mohla by nam to tu hezky cesky vysvetlit, byt je puvodne ze Slovenska tongue Stale cekam odpoved, ale asyk se nedockam.

se dočkáš, až napíšu nějakou hrubku já... to jsi ještě nezjistil ? storstark


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#66 5. 7. 2011 20:08

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: jazykový koutek pro ....

holcina napsal(a):

Ty nevíš Morfe, že tzv. -ismy lze psát se S i Z ? Učivo základní školy

současné základní školy nebo té dřívější? vissla
Nevím proč, ale na chaloupce jsem rovnala binec v nočním stolku a vypadla na mne pravidla českého pravopisu .. byla založena u písmene m..  nechápu, co jsem kdy zrovna tam hledal a masochysmus, masochismus ani masochizmus tam nebyl.. pravidla, která byla platná, kdyžjsem chodila do školy.. reta


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#67 5. 7. 2011 22:35

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Registrovaný: 14. 2. 2009
Příspěvky: 8057
Web

Re: jazykový koutek pro ....

Frigo, jiste. Ja holcine zas az tak moc neverim wink Muze mi to dolozit napriklad citaci z Webu, ale jen pokud prilozi i link, ze si to nevymyslela smile A budu cekat na moji drahou Majkafu, ona si myslim, ze gramatiku ovlada vcelku slusne. BI.


"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

 

#68 5. 7. 2011 23:21

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: jazykový koutek pro ....

morpheus napsal(a):

holcina napsal(a):

Ty nevíš Morfe, že tzv. -ismy lze psát se S i Z ? Učivo základní školy

Aaaa takze dekuji pani doktorko smile byt nejsi ta, kterou tu ocekavam. Takze aby bolo jasne pani dokonala. Narodil som sa na Slovensku, dziesięć ( 10 ) lat mieszkał w Polsce a nyni ziju v cechach. Zrovinka zakladku jsem vychodil v Zakopanem, takze ? Vcil mudruj... proc se asyk ptam ? proc mam zprznenou cestinu a skuhraci chlivek pisu jako Zkuhraci ? Bo do dupy neznam ucivo vasi zakladni skoly, ne ? mad vissla

Nemám potřebu mudrovat, stačí najít na netu pravidla českého pravopisu, třeba http://www.pravidla.cz/  nebo stačí zalistovat v tištěných

Není tady

 

#69 6. 7. 2011 15:21

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: jazykový koutek pro ....

takže je po něm pojmenována úchylka a dortík...
Nerada ti beru iluze... ale sachrdortík se Sacher-Masochem nemá ničehož společnýho. Jeho autorem byl dvorní pekař a cukrář Sacher František.
masochysmus, masochismus ani masochizmus tam nebyl.. pravidla, která byla platná, kdyžjsem chodila do školy..
Pravděpodobně proto, že ve školním vydání (a pochybuju, že bys doma měla jiné http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png) není nutno uvádět pravopis všech slov v jazyce obsažených - něco jako rozdíl mezi kapesním a vědeckým slovníkem, například.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#70 6. 7. 2011 15:34

Ramada
♥♥-----
Registrovaný: 10. 4. 2010
Příspěvky: 37

Re: jazykový koutek pro ....

holcina napsal(a):

morpheus napsal(a):

holcina napsal(a):

Ty nevíš Morfe, že tzv. -ismy lze psát se S i Z ? Učivo základní školy

Aaaa takze dekuji pani doktorko smile byt nejsi ta, kterou tu ocekavam. Takze aby bolo jasne pani dokonala. Narodil som sa na Slovensku, dziesięć ( 10 ) lat mieszkał w Polsce a nyni ziju v cechach. Zrovinka zakladku jsem vychodil v Zakopanem, takze ? Vcil mudruj... proc se asyk ptam ? proc mam zprznenou cestinu a skuhraci chlivek pisu jako Zkuhraci ? Bo do dupy neznam ucivo vasi zakladni skoly, ne ? mad vissla

Nemám potřebu mudrovat, stačí najít na netu pravidla českého pravopisu, třeba http://www.pravidla.cz/  nebo stačí zalistovat v tištěných

No jo, myslím tak 5. , 6. třída lol
Kd\ž teda neznᚠučivo naší zš, tak proč se nenechᚠpoučit od někoho, kdo to učivo zná? lol

Není tady

 

#71 6. 7. 2011 16:39

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: jazykový koutek pro ....

helena napsal(a):

takže je po něm pojmenována úchylka a dortík...
Nerada ti beru iluze... ale sachrdortík se Sacher-Masochem nemá ničehož společnýho. Jeho autorem byl dvorní pekař a cukrář Sacher František.
masochysmus, masochismus ani masochizmus tam nebyl.. pravidla, která byla platná, kdyžjsem chodila do školy..
Pravděpodobně proto, že ve školním vydání (a pochybuju, že bys doma měla jiné http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png) není nutno uvádět pravopis všech slov v jazyce obsažených - něco jako rozdíl mezi kapesním a vědeckým slovníkem, například.

Helenko...  dumbom   Tak mám pocit, že si také myslíš, že jsem úplnej debil.
To snad je velmi pravděpodobné, že cukrář nebyl spisovatel a spisovatel nebyl cukrář. I když oba žili v Rakousku..  reta


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#72 6. 7. 2011 16:50

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: jazykový koutek pro ....

To snad je velmi pravděpodobné, že cukrář nebyl spisovatel a spisovatel nebyl cukrář.
Pravděpodobné, leč nikoli nemožné... Emil Juliš, vyučený cukrář, taky psal poezii http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#73 6. 7. 2011 19:27

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Registrovaný: 14. 2. 2009
Příspěvky: 8057
Web

Re: jazykový koutek pro ....

Ramada napsal(a):

holcina napsal(a):

morpheus napsal(a):


Aaaa takze dekuji pani doktorko smile byt nejsi ta, kterou tu ocekavam. Takze aby bolo jasne pani dokonala. Narodil som sa na Slovensku, dziesięć ( 10 ) lat mieszkał w Polsce a nyni ziju v cechach. Zrovinka zakladku jsem vychodil v Zakopanem, takze ? Vcil mudruj... proc se asyk ptam ? proc mam zprznenou cestinu a skuhraci chlivek pisu jako Zkuhraci ? Bo do dupy neznam ucivo vasi zakladni skoly, ne ? mad vissla

Nemám potřebu mudrovat, stačí najít na netu pravidla českého pravopisu, třeba http://www.pravidla.cz/  nebo stačí zalistovat v tištěných

No jo, myslím tak 5. , 6. třída lol
Kd\ž teda neznᚠučivo naší zš, tak proč se nenechᚠpoučit od někoho, kdo to učivo zná? lol

Ale holcina prave zna nase ucino. Ja ho neznam smile


"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

 

#74 6. 7. 2011 20:07

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: jazykový koutek pro ....

dusička napsal(a):

Fakt gloria
já myslela, že vyjmenovaná slova nemáte žádná, že se všude píše měkké i, jenom když je to cizí slovo tak tvrdé y.
Připadá mi slovenština tak krásně měkký jazyk, že se tam tvrdé y prostě nikam nehodí.
No a mám co gouglit.
Jsem totiž češka jak poleno (nejsem jazykově nadaná)

Svatá prostato! Máme tvrdé aj mäkké Y/I a našich obrodencov a jazyko-zakladatežov by som za to dumbom dumbom ...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#75 6. 7. 2011 20:09

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: jazykový koutek pro ....

majkafa napsal(a):

heleno, žádná změna naštěstí není.
Myslím, že čeština je mnohem složitější v gramatice i pravopisu, než slovenština.
My ani neprocházíme a nepřecházíme a nemáme přehlídky a prohlídky. My máme len prehliadky a prechádzame. To mi dělá velký problém. I s-z ve slovech.  Máme to mnohem jednodušší.

Ale mám prechod a priechod (pre chodcov) - asi aby sa to neplietlo a ženy po prechode si nemysleli ,že už majú za sebou aj PRIECHOD pre chodcov. roll Ja by som všetkých jazykovedcov, nudiacich sa, vyhanal do kameňolomu! dumbom Maka!!!


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů