Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 28. 6. 2011 14:18

kuba77
♥------
Registrovaný: 28. 6. 2011
Příspěvky: 5

Rozchod - určitě to zvládnete!!

Ahoj všem,

zcela náhodou jsem narazil na toto diskusní fórum, nebo můj blízký kamarád zrovna prožívá velmi bolestivý rozchod a toto fórum sleduje a vaše příspěvky a životní názory mu prý velice pomáhají. Pár příběhů zlomených srdcí jsem si také přečetl a vzhledem k tomu, že nedávno jsem zažil to samé, chtěl bych všem vyjádřit podporu a v krátkosti jim sdělit svůj příběh s odkazem, že to určitě zvládnou, i když to teď zrovna tak nevypadá. V krátkosti můj příběh a následné doporučení jak z toho ven!!!
S bývalou přítelkyní jsme spolu byli 2 roky, vztah se zdál být v pořádku, roční společné bydlení a plány do budoucna, manželství, děti atd. Dnes je to necelý rok, co jsme se rozešli. Pak bývalá přítelkyně potkala chlapce z Chorvatska a vše se zhroutilo jako domeček z karet. Odstěhovala se nejdříve sama do bytu a celou dobu komunikovala, což jsem v tu chvíli nechápal o co jde (zprávy typu "ty se mi ani neozveš" atd.), ale komunikoval jsem s ní také. Byla to chyba, teď už vím, že jsem si tím celou situaci jenom ztížil, protože jsem o všem moc přemýšlel (proč mě kontaktuje, co za tím je atd.), což je ta největší hloupost. Po nějakém čase začala komunikace upadat až zcela skončila. Vzhledem k tomu, že jsme měli hodně společných přátel, tak jak už to tak bývá, tak aniž bych to chtěl vědět či se o to zajímal, tak mi nosili aktuální zprávy. Odstěhovala se za novým přítelem, po 3 měsících otěhotněla a vdala se. Pár měsíců po rozchodu přestala komunikovat úplně se všemi našimi společnými známými! Její kamarádka říkala, že důvodem proč to všechno utla je to, že jí to současný přítel zakázal!!
A teď rada! Z počátku se může zdát, což vyplývá i z příběhů, které jsem četl, že se to nedá přežít, stejně jsem to vnímal i já! Ale opak je pravdou, najděte si nové zájmy, nové přátelé, choďte do společnosti, bavte se!! Nedělejte tu chybu jako já a nekomunikujte, zbytečně si to trápení prodlužujete a udržujete se v naději! Je třeba jít dál a nemyslet na to! Trápit se kvůli osobě, která si vás nevážila a opustila vás nemá cenu a určitě k tomu měla svoje důvody, které stejně nepochopíte! Trvalo mi tak půl roku než jsem se z toho vyhrabal! Teď je to necelý rok a je mi fajn, je to dávno za mnou a o bývalé přítelkyni nic nevím!!

Držím všem palce, je to opravdu jen otázka času a jak rychle se z toho dostanete záleží jen na vás, nepřemýšlet nad tím a jít dál!!

K.

Není tady

 

#2 28. 6. 2011 15:10

adriana82
♥♥-----
Registrovaný: 6. 6. 2011
Příspěvky: 40

Re: Rozchod - určitě to zvládnete!!

Hezky řečeno,  kdo už to má za sebou tak to chápe, ale ten kdo to zrovna prožívá a trápí se tak je jak hluchý... bohužel... Kamarádka zrovna prožívá vztah jak na horské dráze, ale nenechá si poradit, i když sama ví že to nemá cenu, prostě ho miluje a trpí...  Všechno chce čas, ten všechno vyřeší...

Není tady

 

#3 28. 6. 2011 15:43

kuba77
♥------
Registrovaný: 28. 6. 2011
Příspěvky: 5

Re: Rozchod - určitě to zvládnete!!

Adriana 82
Na to musí přijít každej sám! Rady jsou zbytečný! Taky mi to nešlo do hlavy a pořád jsem o tom přemýšlel, zvl᚝ po těch všech informacích co se mi nosily a tím jsem se v tom pořád patlal!!A to je ta úplně největší hloupost! Nemá cenu přemýšlet o tom co bylo, je nebo mohlo být, protože zrovna v tom okamžiku to tak není a není v moci toho opuštěného to změnit! Teď s odstupem času už je všechno jasný a kdyby tenkrát byl člověk schopen vnímat impulsy a poslouchat názory ostatních, tak se z toho dostane daleko rychleji! Hlavně nemá cenu se to snažit pochopit! Nechat to být a všemi možnými způsoby se snažit od toho odpoutat! Kamarádce vyřiď, že to chce odvahu a sílu, ale až si to uvědomí, tak se jí hodně uleví!

Není tady

 

#4 28. 6. 2011 16:03

adriana82
♥♥-----
Registrovaný: 6. 6. 2011
Příspěvky: 40

Re: Rozchod - určitě to zvládnete!!

To jsou přesně moje slova, ale jak píšeš každý si na to musí přijít sám... Jednou jsem něco podobného zažívala, a teď  když si vzpomenu jak jsem se trápila, úplně zbytečně tak se klepu do hlavy jak jsem byla blbá a v podstatě ubližovala sama sobě. Ale naštěstí se z chyb učíme....

Není tady

 

#5 28. 6. 2011 16:26

kuba77
♥------
Registrovaný: 28. 6. 2011
Příspěvky: 5

Re: Rozchod - určitě to zvládnete!!

Vždycky tím ublížíš nejvíc sama sobě, bývalému partnerovy, je to celkem fuk, zvl᚝ za situace, když už má jiného. To se snažím tomu kamarádovi vysvětlit, ale nejde to samozřejmě! Pořád řeší, že ho partnerka vyměnila za chlapa, kterej za to nestojí a tak!! Takový tendence jsem měl samozřejmě taky!! Jestli to má nebo nemá cenu, jestli udělali nebo neudělali chybu, na to přijdou taky sami, ale ti to co to prožívají na to nesmí myslet, protože to stejně nevymyslí

Není tady

 

#6 30. 6. 2011 9:25

legitim
♥♥-----
Registrovaný: 28. 3. 2011
Příspěvky: 30

Re: Rozchod - určitě to zvládnete!!

Kez by si clovek mohl takhle poradit sam. Vzchopit se a najit si nove zajmy a chodit do spolecnosti. z moji zkusenosti:
1) pripadala jsem si oskliva a nepritazliva, kdyz me vymenil (btw nasel si holku, ktera mi byla velmi podobna, jen me se zdala hezci a o 6let mladsi) - resila jsem to par vztahy na jednu noc a apod - ano, ublizila jsem sama sobe, jemu to bylo naprosto fuk, jen ho to ujistilo, ze jsem vysinuta a promiskuitni roll
2) myslela jsem, ze uz nikoho takoveho nepotkam - nepotkala jsem - za to jsem se seznamila s jinymi zajimavymi lidmi, kteri mi hodne dali wink
3) prvni pul rok jsem se nebyla schopna ve spolecnosti uvolnene bavit, tak jsem se vzdy dost podporila vinem a rada byla stredem spolecnosti - z dnesniho pohledu mi to pripada jako dobra krec rodna
4) kazda informace o nem me poslala o nekolik kroku zpatky - naprosty souhlas s Kubou: nekontaktovat, neinformovat se, vytesnit
5) prvnich par tydnu po rozchodu jsem mlatila hlavou o zed, jak malo jsem si sama sebe vazila dumbom on si me tedy prilis v te dobe nevazil a opustit me pro nej diky nove prtelkyni nebylo vubec tezke...za to ja trpela jak zvire - takze rada: vazit si sam sebe...pokud to nedelame, jak si nas maji vazit nase protejsky???

Strasne rada bych si byla jista, ze pokud to prijde znovu, budu rozumnejsi a zvladnu to lepe. Kez by wink
Moc hezke vlakno, kubo stolt

Upravil(a) legitim (30. 6. 2011 9:29)

Není tady

 

#7 30. 6. 2011 10:46

Allice
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 531

Re: Rozchod - určitě to zvládnete!!

My jsme se s pritelem rozesli po vice jak desetiletem vztahu. Pry se do neho zakoukala kolegyne a on mel z toho popletenou hlavu. Byli jsme svoji prvni. Budou to tri tydny a troufam si rici, ze se z toho pomalu dostavam. Je mi to vsechno moc lito. Ale nema smysl koukat do minulosti, resit na ci strane byla chyba. Je mi az divne, ze na neho nemyslim ve smyslu "co asi dela", "jak se ma", ale spise mi naskoci otazka PROC (mi) to udelal, JAK (mi) to mohl udelat. STALO SE. Ja to neovlivnim, mozna ani "pritel" to neovlivni, mohou za to hormony. Chtel si zkusit, zda nebude stastnejsi jinde. At zkusi. Ja mu preji, at je stastny. Ale i ja chci byt stastna. Proto se ted budu ucit, v zari (doufam) udelam posledni zkousku, pujdu do nove prace, zaridim si nove bydleni, konicku mam spoustu, a budu doufat, ze se zamiluji a najdu pritele pro budouci zivot, rodinu, se kterym si budeme pekne rozumět, ktery bude mit zkusenosti z minulych vztahu, bude si me vazit a jen tak ho nejaka kolegyne nepoblouzni, protoze bude vedet, ze jsem nejlepsi holka, kterou kdy mel smile smile smile (posledni vetu berte s nadsazkou)

Upravil(a) Allice (30. 6. 2011 10:47)

Není tady

 

#8 30. 6. 2011 11:23

Dája628
♥------
Registrovaný: 16. 6. 2011
Příspěvky: 9

Re: Rozchod - určitě to zvládnete!!

Allice napsal(a):

My jsme se s pritelem rozesli po vice jak desetiletem vztahu. Pry se do neho zakoukala kolegyne a on mel z toho popletenou hlavu. Byli jsme svoji prvni. Budou to tri tydny a troufam si rici, ze se z toho pomalu dostavam. Je mi to vsechno moc lito. Ale nema smysl koukat do minulosti, resit na ci strane byla chyba. Je mi az divne, ze na neho nemyslim ve smyslu "co asi dela", "jak se ma", ale spise mi naskoci otazka PROC (mi) to udelal, JAK (mi) to mohl udelat. STALO SE. Ja to neovlivnim, mozna ani "pritel" to neovlivni, mohou za to hormony. Chtel si zkusit, zda nebude stastnejsi jinde. At zkusi. Ja mu preji, at je stastny. Ale i ja chci byt stastna. Proto se ted budu ucit, v zari (doufam) udelam posledni zkousku, pujdu do nove prace, zaridim si nove bydleni, konicku mam spoustu, a budu doufat, ze se zamiluji a najdu pritele pro budouci zivot, rodinu, se kterym si budeme pekne rozumět, ktery bude mit zkusenosti z minulych vztahu, bude si me vazit a jen tak ho nejaka kolegyne nepoblouzni, protoze bude vedet, ze jsem nejlepsi holka, kterou kdy mel smile smile smile (posledni vetu berte s nadsazkou)

Allice, s tímhle přístupem k životním karambolům bude mít tvůj budoucí přítel tak prima holku, že to klidně beru bez nadsázky. A přeji ti, aby ti vše nové ( práce, bydlení a partner) přineslo spoustu radosti storstark

Není tady

 

#9 30. 6. 2011 16:51

kuba77
♥------
Registrovaný: 28. 6. 2011
Příspěvky: 5

Re: Rozchod - určitě to zvládnete!!

Ono to vždy přejde tak nějak samo, někomu to trvá déle, někomu ne! Každý si to prodlužuje většinou sám prostřednictvím vzpomínek a díky nesmyslnýmu patlání se v něčem co nemá smysl!! Ale je i z vašich zkušeností jasný, že vždycky trpí jeden víc, protože pokud měl toho druhého rád, tak nelze jen tak lusknout prstem a ukončit to!! Dlouho se to v hlavě srovnává a až se to srovná, tak už zase ta hlava nechápe, proč se s tím tak dlouho zabývala:) A ty pocity, že se zhroutil svět a veškerý budoucí plány jsou v ........... taky přejdou, protože je to přesně naopak! Naopak člověk zažije spoustu nových věcí, který by normálně nezažil, protože by je přecházel a nezajímal se o ně!

Legitim
Šlověk si musí poradit vždycky sám, je dobrý, když si to někdo poslechne a dá svůj názor, ale srovnat se s tím stejně nikdo nepomůže. Je to přesně tak jak píšeš, ve společnosti se člověk bavil a připadal si v pohodě, ale ostatní fakt poznali, že v pohodě není, klasická křeč!!! Ale lepší než ležet doma a brečet, takhle člověk aspoň na chvíli ty myšlenky zažene! Znovu to přijde určitě, rozumnější a poučenější budeš taky určitě, ale ty city stejně neovlivníš a chodit do toho opatrně (co kdyby to zase nevyšlo) nemá smysl, takže když to náhodou zase nevyjde, tak to bude zase bolet:D

Allice
to držím palce, po deseti letech je to celkem rána! ALe jestli tě opustil kvůli tomu, že se do něj zakoukala kolegyně a jemu to popletlo hlavu, tak buď asi ráda, že je pryč!! Takových kololegyň po světě běhá!! Ale zaujala si k tomu správný přístup!! I když pokládat si otázky PROČ a JAK jsou taky zbytečný, to stejně nevymyslíš! Přeju ti, aby jsi se z toho dostala co nejrychleji, jak píšeš, i když myslím, že tě ty klasický fáze neminou! Na začátku jsem o tom přemýšlel stejně jako ty, proč se to stalo, jak se to stalo, přeju štěsí a už je to s někým jiným, ale pak to stejně přišlo! Musíš se dostat do fáze, že ti to je prostě jedno!

Není tady

 

#10 30. 6. 2011 18:12

Pox
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 1. 2011
Příspěvky: 164

Re: Rozchod - určitě to zvládnete!!

Allice napsal(a):

My jsme se s pritelem rozesli po vice jak desetiletem vztahu. Pry se do neho zakoukala kolegyne a on mel z toho popletenou hlavu. Byli jsme svoji prvni. Budou to tri tydny a troufam si rici, ze se z toho pomalu dostavam. Je mi to vsechno moc lito. Ale nema smysl koukat do minulosti, resit na ci strane byla chyba. Je mi az divne, ze na neho nemyslim ve smyslu "co asi dela", "jak se ma", ale spise mi naskoci otazka PROC (mi) to udelal, JAK (mi) to mohl udelat. STALO SE. Ja to neovlivnim, mozna ani "pritel" to neovlivni, mohou za to hormony. Chtel si zkusit, zda nebude stastnejsi jinde. At zkusi. Ja mu preji, at je stastny. Ale i ja chci byt stastna. Proto se ted budu ucit, v zari (doufam) udelam posledni zkousku, pujdu do nove prace, zaridim si nove bydleni, konicku mam spoustu, a budu doufat, ze se zamiluji a najdu pritele pro budouci zivot, rodinu, se kterym si budeme pekne rozumět, ktery bude mit zkusenosti z minulych vztahu, bude si me vazit a jen tak ho nejaka kolegyne nepoblouzni, protoze bude vedet, ze jsem nejlepsi holka, kterou kdy mel smile smile smile (posledni vetu berte s nadsazkou)

...jak moc to/zkušenosti/ je pro hoku duležité?

Není tady

 

#11 1. 7. 2011 7:26

Allice
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 531

Re: Rozchod - určitě to zvládnete!!

Pox napsal(a):

Allice napsal(a):

My jsme se s pritelem rozesli po vice jak desetiletem vztahu. Pry se do neho zakoukala kolegyne a on mel z toho popletenou hlavu. Byli jsme svoji prvni. Budou to tri tydny a troufam si rici, ze se z toho pomalu dostavam. Je mi to vsechno moc lito. Ale nema smysl koukat do minulosti, resit na ci strane byla chyba. Je mi az divne, ze na neho nemyslim ve smyslu "co asi dela", "jak se ma", ale spise mi naskoci otazka PROC (mi) to udelal, JAK (mi) to mohl udelat. STALO SE. Ja to neovlivnim, mozna ani "pritel" to neovlivni, mohou za to hormony. Chtel si zkusit, zda nebude stastnejsi jinde. At zkusi. Ja mu preji, at je stastny. Ale i ja chci byt stastna. Proto se ted budu ucit, v zari (doufam) udelam posledni zkousku, pujdu do nove prace, zaridim si nove bydleni, konicku mam spoustu, a budu doufat, ze se zamiluji a najdu pritele pro budouci zivot, rodinu, se kterym si budeme pekne rozumět, ktery bude mit zkusenosti z minulych vztahu, bude si me vazit a jen tak ho nejaka kolegyne nepoblouzni, protoze bude vedet, ze jsem nejlepsi holka, kterou kdy mel smile smile smile (posledni vetu berte s nadsazkou)

...jak moc to/zkušenosti/ je pro hoku duležité?

pokud bude mit zkusenosti, tak mi snad nerekne: "Nas vztah mi vyhovuje, je super, libi se mi vse co spolu delame, jak travime cas, ale nemam porovnani, jak to chodi jinde, tak bych si to rad zkusil."

Není tady

 

#12 1. 7. 2011 8:05

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Rozchod - určitě to zvládnete!!

pokud bude mit zkusenosti...
... tak lze předpokládat, že nejen nebude chtít "porovnávat", ale bude mít v hlavě i jakousi "příručku pro použití přítelkyně" http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png a tedy vědět, čeho se vyvarovat a co je naopak s radostí vítáno.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#13 6. 7. 2011 22:27

Allice
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 531

Re: Rozchod - určitě to zvládnete!!

Dája628 napsal(a):

Allice napsal(a):

My jsme se s pritelem rozesli po vice jak desetiletem vztahu. Pry se do neho zakoukala kolegyne a on mel z toho popletenou hlavu. Byli jsme svoji prvni. Budou to tri tydny a troufam si rici, ze se z toho pomalu dostavam. Je mi to vsechno moc lito. Ale nema smysl koukat do minulosti, resit na ci strane byla chyba. Je mi az divne, ze na neho nemyslim ve smyslu "co asi dela", "jak se ma", ale spise mi naskoci otazka PROC (mi) to udelal, JAK (mi) to mohl udelat. STALO SE. Ja to neovlivnim, mozna ani "pritel" to neovlivni, mohou za to hormony. Chtel si zkusit, zda nebude stastnejsi jinde. At zkusi. Ja mu preji, at je stastny. Ale i ja chci byt stastna. Proto se ted budu ucit, v zari (doufam) udelam posledni zkousku, pujdu do nove prace, zaridim si nove bydleni, konicku mam spoustu, a budu doufat, ze se zamiluji a najdu pritele pro budouci zivot, rodinu, se kterym si budeme pekne rozumět, ktery bude mit zkusenosti z minulych vztahu, bude si me vazit a jen tak ho nejaka kolegyne nepoblouzni, protoze bude vedet, ze jsem nejlepsi holka, kterou kdy mel smile smile smile (posledni vetu berte s nadsazkou)

Allice, s tímhle přístupem k životním karambolům bude mít tvůj budoucí přítel tak prima holku, že to klidně beru bez nadsázky. A přeji ti, aby ti vše nové ( práce, bydlení a partner) přineslo spoustu radosti storstark

dekuji, to je od tebe hezke:)

Není tady

 

#14 7. 7. 2011 11:47

broňule
♥------
Registrovaný: 7. 7. 2011
Příspěvky: 1

Re: Rozchod - určitě to zvládnete!!

Ahojky.Pročítala jsem si pár příspěvku a zaujaly mně a tak jsem se registrovala.Závidím těm ,které se z rozchodu dokážou vzpamatovat tak rychle.Můj přítel se semnou rozešel je to 3 týdny a já jsem z toho neustále hotová.Ono je to na delší vykládání.Jen mi tento týden řekl,že miluje nás obě.Strašně moc toužím,aby se ke mně a mým dcerám vrátil.Teď si myslím,že nedokážu nikoho jiného tak milovat jako jeho.Byl pro mně vším a já se neustále trápím a trápím.Jak na vše zapomenout,poraďte mi prosím.Díky za radu i když z tohodle se musí asi člověk dostat sám.Ale budu ráda za nějakou radu.Děkuji předem Broňa.

Není tady

 

#15 12. 7. 2011 11:49

kuba77
♥------
Registrovaný: 28. 6. 2011
Příspěvky: 5

Re: Rozchod - určitě to zvládnete!!

Broňule
Je dost těžké vyjadřovat vlastní názor, když jak sama píšeš, je to na delší vykládání! Nicméně si nemyslím, že všichni co přispěli by se z rozchodů či rozvodů vzpamatovali nějak rychle! Musíš přestat myslet na to, že nebudeš už nikoho jiného tak milovat, že byl vším atd. Není to tak a evidentně přítel není takovej borec, jak jsi si myslela, ale city jsou složitá věc a nedá se tomu poručit! Buď teď sama a přemýšlej o pro a proti, třeba zjistíš, že to není taková ztráta!! No a když ho odřízneš, atĄje po jeho, tak třeba on naopak zjistí, co ztratil nebo může ztratit!! A jestli to nezjistí, tak to není vůbec žádná ztráta pro tebe!

Není tady

 

#16 12. 7. 2011 15:40

Allice
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 531

Re: Rozchod - určitě to zvládnete!!

Ja jsem si po deseti letech sundala ruzove bryle, jak radi kuba77, urovnala jsem si pro a proti a pripustila jsem si, ze jsem se v nem mohla zmylit, kdyz me dokazal ze dne na den opustit. a inspiraci jsou mi ceska prislovi nebo jina moudra: Kdo chce kam, pomozme mu tam. Pro jedno kviti slunce nesviti. Nic neni tak horke, jak se uvari. Prej a bude ti prano. Vsechno zle je pro neco dobre. Co boli to preboli.
Uplne prve jsem ho chtela zpet. ale pak jsem si predstavila, jak by to pokracovalo a dospela jsem k zaveru, ze to proste vratit nejde. Nefungovalo by to, nemohla bych mu verit, nemohla bych pred nim byt uvolnena, sva, v hlave by mi to stale srotovalo. A to s kolegyni pry nic nemel, jen ho okouzlila. tak jsem si predstavila,jak bych se uzirala, jestli ho nahodou jina znovu neokouzli. Tak si take zkus predstavit, jestli by to i po jeho navratu mohlo fungovat, jestli bys mu dokazala verit, jak by ses citila?

Není tady

 

#17 15. 7. 2011 13:07

jamich
♥------
Registrovaný: 1. 5. 2009
Příspěvky: 11

Re: Rozchod - určitě to zvládnete!!

hmm

Upravil(a) jamich (16. 7. 2011 2:02)

Není tady

 

#18 4. 11. 2011 23:42

Petrpetr
♥------
Registrovaný: 4. 11. 2011
Příspěvky: 12

Re: Rozchod - určitě to zvládnete!!

Po dvanáctiletém vztahu a dvou společných dětech se se mnou rozešla přítelkyně.Ještě se neodstěhovala a už má "kamaráda".Prosil jsem,škemral a nic.Jen výsměch.Hádali jsme se často,ale že to dojde takhle daleko,to bych nevěřil.Nejím,nespím,nic mě nebaví.Co mám dělat?Jak se s tím vyrovnat?A to její nový kamarád má přítelkyni a malá v´dvojčátka.Jak to může dopadnout?


Kdo chce,hledá způsobyKdo nechce,hledá důvody.

Není tady

 

#19 5. 11. 2011 8:36

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Rozchod - určitě to zvládnete!!

Petrpetr napsal(a):

Po dvanáctiletém vztahu a dvou společných dětech se se mnou rozešla přítelkyně.Ještě se neodstěhovala a už má "kamaráda".Prosil jsem,škemral a nic.Jen výsměch.Hádali jsme se často,ale že to dojde takhle daleko,to bych nevěřil.Nejím,nespím,nic mě nebaví.Co mám dělat?Jak se s tím vyrovnat?A to její nový kamarád má přítelkyni a malá v´dvojčátka.Jak to může dopadnout?

Petře, co bylo důvodem rozchodu? Ten její kamarád? Kvůli čemu jste se hlavně hádali?
Muži, kteří škemrají roll
Možná, že kdybys za ní přišel s tím, že jsi o vztahu přemýšlel a uznávᚠsvůj podíl viny v tom a tom a že si myslíš, že se vᚠvztah dá ještě napravit, když budete oba dva chtít a oba dva se snažit....

Není tady

 

#20 5. 11. 2011 9:26

Petrpetr
♥------
Registrovaný: 4. 11. 2011
Příspěvky: 12

Re: Rozchod - určitě to zvládnete!!

sandra napsal(a):

Petrpetr napsal(a):

Po dvanáctiletém vztahu a dvou společných dětech se se mnou rozešla přítelkyně.Ještě se neodstěhovala a už má "kamaráda".Prosil jsem,škemral a nic.Jen výsměch.Hádali jsme se často,ale že to dojde takhle daleko,to bych nevěřil.Nejím,nespím,nic mě nebaví.Co mám dělat?Jak se s tím vyrovnat?A to její nový kamarád má přítelkyni a malá v´dvojčátka.Jak to může dopadnout?

Petře, co bylo důvodem rozchodu? Ten její kamarád? Kvůli čemu jste se hlavně hádali?
Muži, kteří škemrají roll
Možná, že kdybys za ní přišel s tím, že jsi o vztahu přemýšlel a uznávᚠsvůj podíl viny v tom a tom a že si myslíš, že se vᚠvztah dá ještě napravit, když budete oba dva chtít a oba dva se snažit....

Pořád ji něco vadilo,to jsem nedělal dobře,s tím jsem ji málo pomáhal ,málo si jí všimal a pod.Jenže jak si chceš vážit člověka,který si neváží Tebe.Dlouho jsem si to nachal líbit a ted jsem se začal chovat jako ona.Řekl jsem ji,že si alespon uvědomí,jak se chová.Nemá zájem o jakékoliv komunikace.Hlavně co nepochopím,prožili jsme vášnivé odpoledne bez dětí,potom leželi vedle sebe a ona s klidem řekla,že jede druhý den se svým bývalým na celodenní výlet.Ted není problém doma zaslechnout : moc mi chybíš,je mi smutno apod.Udělal bych pro ni všechno,ale asi chtěla něco jiného.Problém je v tom,že snažil bych se jen já!

Upravil(a) Petrpetr (5. 11. 2011 9:27)


Kdo chce,hledá způsobyKdo nechce,hledá důvody.

Není tady

 

#21 5. 11. 2011 9:42

majkafa
Host

Re: Rozchod - určitě to zvládnete!!

Petře, takže kdo do tebe kamenem, ty do něj kamenolomem?

Proč ses nechoval tak, aby si tě tvá žena vážila? Proč jsi očekával, že si nejdříve ona bude vážit tebe a až pak ty jí?
Co to je - udělal bych pro ni všechno? Víš, možná právě tam je ten pes zakopaný. Žena nepotřebuje, abys pro ni udělal všechno. Žena není chlap a tak nepotřebuje, abys pro ni dělal třeba to, co pro chlapa nebo pro své dítě, pro kamaráda. "Stačí" pro ni udělat to, co dělá muž pro ženu.

Teď se zamysli nad tím, co chceš ty sám, a to udělej. A neřeš, jaký je její nov kamarád, jak to tam může dopadnout atd. To není tvé k řešení. Do toho ti nic není. Ale chápu, že je lepší zamýšlet se nad vztahem jiných, než nad svým vlastním.
Taky jsem se v tom tenkrát hodně plácala. Vím, o čem píšu, nebo jsem prožila rozvod po 20 letech manželství.

Btw proč jste za tolik let neuzavřeli manželství?

 

#22 5. 11. 2011 11:04

Petrpetr
♥------
Registrovaný: 4. 11. 2011
Příspěvky: 12

Re: Rozchod - určitě to zvládnete!!

Špatně jsem se vyjádřil.Byl jsem na ni hodný,až potom jsem si jí přestal vážit,jak ona,tak já.Asi to nebylo moudré rozhodnutí.Svadba?Asi před čtyřmi léty jsme se na dva měsíce rozešli.Odstěhovala se,ale asi jsme si oba uvědomili,že se chceme.V tom období mi bylo vyměřeno výživé,ale dodnes nebylo zrušeno,ikdyž jsme bydleli ve společné domácnosti.Když jsem se ptal proč,řekla,že si to nechává jako zadní vrátka.Hádali jsme se,ale to každý.Jen neměla nikdy zájem něco řešit a o něčem si promluvit.Takže tichá domácnost dost často.I přes to všechno ji mám rád.I duševně,tak i fyzicky.Asi jsem hloupej,ale nemohu zapomenout a ztrávit to,že někoho má.


Kdo chce,hledá způsobyKdo nechce,hledá důvody.

Není tady

 

#23 5. 11. 2011 11:18

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Rozchod - určitě to zvládnete!!

Petrpetr napsal(a):

Špatně jsem se vyjádřil.Byl jsem na ni hodný,až potom jsem si jí přestal vážit,jak ona,tak já.Asi to nebylo moudré rozhodnutí.Svadba?Asi před čtyřmi léty jsme se na dva měsíce rozešli.Odstěhovala se,ale asi jsme si oba uvědomili,že se chceme.V tom období mi bylo vyměřeno výživé,ale dodnes nebylo zrušeno,ikdyž jsme bydleli ve společné domácnosti.Když jsem se ptal proč,řekla,že si to nechává jako zadní vrátka.Hádali jsme se,ale to každý.Jen neměla nikdy zájem něco řešit a o něčem si promluvit.Takže tichá domácnost dost často.I přes to všechno ji mám rád.I duševně,tak i fyzicky.Asi jsem hloupej,ale nemohu zapomenout a ztrávit to,že někoho má.

Petře,
tvoje partnerka už očividně o vᚠvztah nestojí. Pokud vážně plánuje odchod k milenci, nechala bych jí. Čím víc jí budeš bránit, tím víc se bude stavět na zadní. Takže bych jí řekla, že ok, že její přání a nový vztah respektuji a snažila se domluvit na tom, jak se budete společně podílet na výchově dětí a vše kolem.
Můj názor je takový, že manželka se teď cítí dost na koni - ty škemráš, chceš zpátky a ona má milence, se kterým si vysnila pohádkový život. Dala bych ji proto šanci, si tu "pohádku" opravdu prožít - postavit se na vlastní nohy, začít žít s někým novým, snažit se o to, aby si s ním rozuměli děti a do toho ještě respektovat jeho děti spolu s ex, která asi zrovna nebude v přátelském rozpoložení vůči ní....

Není tady

 

#24 5. 11. 2011 11:52

majkafa
Host

Re: Rozchod - určitě to zvládnete!!

sandro, není to manželka.

 

#25 5. 11. 2011 11:54

majkafa
Host

Re: Rozchod - určitě to zvládnete!!

Petře, neodpověděls, proč jste nikdy neuzavřeli manželství. Ale nemusíš, jen mě to zajímá. Nebo jsi ji požádal o ruku?

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů