Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 28. 6. 2011 11:30

bublina57
♥------
Registrovaný: 28. 6. 2011
Příspěvky: 5

rozloučení s tátou

Ahoj,

už dlouho pročítám vaše diskuze a teď jsem se dostala do situace, že potřebuji poradit a možná i povzbudit. Včera jsem se byla rozloučit s tátou v nemocnici, dnes ho mají odpojit od přístrojů. Je po krvácení do mozku. Už se nedá nic dělat....
Táta od nás odešel když mi bylo 9, vídali jsme se často, teď už jsem dospělá sama mám dítě. Nevím, jak to bez něho zvládnu .... Chyběl mi už tenkrát, ale pořád tu byla šance, že se uvidíme..... Teď je to definitivní. Není to první blízký člověk, který mi odešel, ale nějak víc to bolí. Je to věkem....? Dobou...? Pocitem že je to "úplná tečka za jistoutou rodičovské péče"?

Není tady

 

#2 28. 6. 2011 11:53

Blossom
Host

Re: rozloučení s tátou

Bublino, před delší dobou tady bylo někde vlákno (myslím že na duchovním fóru), s názvem Umírání blízkého člověka (nevím, zda si to pamatuju správně). Autorkou byla nějaká pisatelka od D, jméno si již nepamatuji. Bylo to o umírání jejího tatínka, a to vlákno bylo velice moudré a hodně mi dalo. Šlo hodně na dřeň...
Možná, že by Ti pomohlo si to přečíst. Snad se někdo tady rozvzpomene jak se to přesně jmenovalo, a to nemusíš dlouze hledat...
Jinak - tohle je hodně smutné téma, ale nese to bohužel sám život... Přeju Ti, a to zvládneš co nejlíp. pussa

 

#3 28. 6. 2011 12:16

Blackie
Host

Re: rozloučení s tátou

Ahoj, to je smutný. jak už jsem tu jednou psal, museli jsme rozhodnout o odpojení syna od přístrojů když mu byl týden... a loni mi v březnu odešla máma na metastázy po rakovině slinivky po rakovině prsu. No a aby to byle ještě veselejší, v listopadu jsme se rozloučili tátou. Jsme na to sice dva s bráchou, ale není to nic platný. Za mámou i tátou jsme chodili do nemocnice do poslední chvíle, než tam mámu vezli naposled, byla párkrát doma, nezažil jsem delší chvíle v životě než čekat na rychlou, která byla někde u zásahu, než přijedou píchnout mámě morfin, aby ji vůbec mohli naložit a odvézt. V životě jsem neslyšel mámu se modlit, až tentokrát šeptem. Na to že jsem víceméně Satanista mně to fakt vzalo. No a u táty jsme v podstatě čekali na konec, ležel na ARO na ventilátoru, 3 měsíce, sice komunikoval, ale měl CRPčko přes 300 (zánětlivý faktor, normál je tak pod 10 skoro nula), byl na ATB, ale nic mu nezabíralo tak nezbývalo než čekat. Nakonec dostal 41° horečky a po dvou dnech konec. Asi ho zabilo to, že přišel o ženu (mojí mámu). Užil jsem si svoje a není den, že bych si na ně nevzpomněl. Bolí to, ale ty dva měsíce chození za mámou a 3 za tátou denně bolely o moc víc, nejvíc bolí ta bezmoc.
No a co mi pomohlo ? Našel jsem tyhle webovky : http://www.umirani.cz/   konkrétně tyhle informace: http://www.umirani.cz/informace.html.
Člověka to hodně změní...snaží se užít si každý den, co to jde.  Drž se, bude to hodně bolet, a je to dlouhá cesta, ale na jednu stranu je pak člověku líp v tom, že ví, že jeho nejbližší se už netrápí. A možná s tou tečkou rodičovské péče mᚠpravdu, je mi sice 40, a i když jsem si všechno už léta vyřizoval sám, tak nějak tu prostě byli...už nejsou. A přiznám se k tomu, že (už jsem to tu taky psal) jsem pak byl párkrát bulet v tom prázdným bytě kde bylo všechno tak, jak jsem znal z dětství, akorát to teplo tam už nebylo :-( Bydleli ve vedlejším vchodě.

Upravil(a) Blackie (28. 6. 2011 12:20)

 

#4 28. 6. 2011 13:28

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: rozloučení s tátou

Bublinko, z vlastní zkušenosti.. doporučuji se co nejvíc zaměstnávat, třeba i blbinama, zbytečnostma..  vybrečet se..   A ber jako plus, že jste se mohli rozloučit.. 
Přeji hodně sil.


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#5 28. 6. 2011 15:06

bublina57
♥------
Registrovaný: 28. 6. 2011
Příspěvky: 5

Re: rozloučení s tátou

Děkuju všem za příspěvek. Když je člověk dospělý, rodiče tak jako na oko nepotřebuje. Ale když je ztrácí, pochopí jak mu na nich záleží. Je to přesně jak píše Blackie..... stejné místo, kde jsem ho vždycky potkávala, ale táta už tam není. A hlavne NIKDY nebude. Uchovám si ho aspoň v hlavě a v srdci.

Není tady

 

#6 28. 6. 2011 15:36

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: rozloučení s tátou

Bublinko, když mám jet kolem domu, kde bydlela mamka, raději oklikou a delší cestu a tam, kde bydlela babča, tam nejedu už vůbec. Jo, myslíme si, že je ani moc už nepotřebujeme, ale když pak večer sedíš, napadne tě třeba kravinka, kterou bys jim chtěla říct... už sahᚠpo telefonu a pak ti to docvakne... 
Ale pryč....  Už jsi vymyslela, jak se zaměstnᚠ?  Co všechno budeš muset zařídit ? Komu to budeš muset dát vědět ?


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#7 28. 6. 2011 18:07

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: rozloučení s tátou

Srovnej si to v hlavě. On je stále s tebou, do konce života je to půlka tebe. ROzluč se s ním v duchu jak nejlíp umíš a pus to....Jde to... držím palce.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#8 28. 6. 2011 22:03

bublina57
♥------
Registrovaný: 28. 6. 2011
Příspěvky: 5

Re: rozloučení s tátou

Zaměstnávám se na zahradě-tam je vždycky práce dost. A taky mi hodně pomáhá být se synem a přítelem. Rozloučení jsme už taky naplánovali. Nechtěl pohřeb, neměl je rád. Tak ho jen uložíme na místo, který si vybral a kde mu bylo dobře.

Není tady

 

#9 28. 6. 2011 22:14

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: rozloučení s tátou

Bubli.. jestli bral tatínek důchod.. oznam pak na poště nebo na důchoďáku. .. oznam případně bance, jestli měl účet.... Jestli to nedělá někdo jiný.


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#10 28. 6. 2011 22:25

bublina57
♥------
Registrovaný: 28. 6. 2011
Příspěvky: 5

Re: rozloučení s tátou

Tyhle věci asi všechny zařídí tátova žena (ze srandy jí říkám macecha a nemyslím to špatně, vycházíme spolu v pohodě).

Není tady

 

#11 28. 6. 2011 22:38

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: rozloučení s tátou

smile  já maceše říkám maceško..  a  podepisuje se tak i na různá přáníčka.. a pro děti to vyšperkovala na Grossmaceška.. (je to němka). Asi bych jí nabídla pomoc..  pokud stíháš.
Ale beru to fakt ze svého pohledu. Mně pomohlo neustále být v presu a nemít čas sedět a bulet,
my se nemohly rozloučit..


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#12 29. 6. 2011 18:28

sillwan
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7705

Re: rozloučení s tátou

Bubli, neviem si to momentalne predstavit, nemat uz rodicov, aj ked som dospela a sama vychovavam deti, ale tak nejak stale patria k mojmu zazemiu a viem, ze sa mam kam vratit, keby bolo potreba...

Prajem Ti vela sil...

Upravil(a) sillwan (29. 6. 2011 18:35)

Není tady

 

#13 30. 6. 2011 21:54

Daniela M
♥♥♥----
Registrovaný: 18. 4. 2006
Příspěvky: 154

Re: rozloučení s tátou

bublina57 napsal(a):

Ahoj,

už dlouho pročítám vaše diskuze a teď jsem se dostala do situace, že potřebuji poradit a možná i povzbudit. Včera jsem se byla rozloučit s tátou v nemocnici, dnes ho mají odpojit od přístrojů. Je po krvácení do mozku. Už se nedá nic dělat....
Táta od nás odešel když mi bylo 9, vídali jsme se často, teď už jsem dospělá sama mám dítě. Nevím, jak to bez něho zvládnu .... Chyběl mi už tenkrát, ale pořád tu byla šance, že se uvidíme..... Teď je to definitivní. Není to první blízký člověk, který mi odešel, ale nějak víc to bolí. Je to věkem....? Dobou...? Pocitem že je to "úplná tečka za jistoutou rodičovské péče"?

Milá Bublinko, vše co zažijeme má svůj důvod. Otec bývá odrazem sebevědomí dcery, a jaké to štěstí, když otce může zažít a poznat. Víš, že je hodně lidí, kteří svého otce nikdy ani nepoznali! Otec nebo matka pak chybí celý život. Je důležité odpuštění a smíření při odchodu našeho blízkého, dopřát mu klidný odchod z toho světa, nezatížit jej našim velkým smutkem, nechat jej, aby se mohl od nás odpoutat. pussahjarta

Upravil(a) Daniela M (30. 6. 2011 21:56)

Není tady

 

#14 15. 7. 2011 11:51

Karal
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Příbram
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7636
Web

Re: rozloučení s tátou

I me dnes v noci odesel tata..pred mesicem zdravy chlap, behem mesice ho sezrala rakovina plic v poslednim stadiu..jak se s tim vyrovnat? :-(


http://lb5m.lilypie.com/Cz6Gp2.png?j0zIZGe1
                                   
http://lb1m.lilypie.com/8qYNp2.png?NqV3hucz

Není tady

 

#15 15. 7. 2011 11:58

Blossom
Host

Re: rozloučení s tátou

Karal napsal(a):

I me dnes v noci odesel tata..pred mesicem zdravy chlap, behem mesice ho sezrala rakovina plic v poslednim stadiu..jak se s tim vyrovnat? :-(

Karal, to je smutné... pussa

A jak se s tím vyrovnat? Já bych na to šla asi tak, že bych si řekla - když už to muselo být, ještě, že to šlo tak rychle. Že se třeba netrápil x měsíců a nebo dokonce let...

A pak bych si ještě řekla: Prožil táta hezký a naplněný život? Užil si nás, dětí,  a aspoň trošku i vnoučat?
Měl nějakou práci nebo koníčka, co měl rád, a něco pozitivního tu po něm zůstalo?
Pokud si můžeš na toto odpovědět ano, tak táta odešel po naplněném životě, splnil tu svůj úkol, a to je dobře...

Ono něčí odchod je vždy bolavý.Chce to hlavně čas na to, se s tím srovnat....

 

#16 15. 7. 2011 12:05

Karal
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Příbram
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7636
Web

Re: rozloučení s tátou

Blossom, diky..troufam si, tvrdit, ze na tve otazky muzu odpovedet: Ano...Udelal pro nas neco, co jenm tak nekdo nedokaze, vychoval nas se segrou jako vlastni, aniz bychom vnimali rozdil mezi jeho vlastni dcerou kterou jeste s mamou meli, umoznil nam, po predchozi hnusne zkusenosti vyrustat v harmonicke rodine..nevim, jestli to pro nej bylo dostatecne, ale pro nas to byl dar z nebes..mel jeste spoustu planu do budoucna, do duchodu, skoda, ze ty uz nestihne..


http://lb5m.lilypie.com/Cz6Gp2.png?j0zIZGe1
                                   
http://lb1m.lilypie.com/8qYNp2.png?NqV3hucz

Není tady

 

#17 15. 7. 2011 12:26

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: rozloučení s tátou

Děvenky, buďte rády, že jste měly možnost se rozloučit... Já ji neměla, a a byli rodiče a jejich vztahy ke mně a vnoučatům jakékoliv, stejně mám dodnes pocit něčeho neukončeného.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#18 15. 7. 2011 12:37

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: rozloučení s tátou

helena napsal(a):

Děvenky, buďte rády, že jste měly možnost se rozloučit... Já ji neměla, a a byli rodiče a jejich vztahy ke mně a vnoučatům jakékoliv, stejně mám dodnes pocit něčeho neukončeného.

Ja se nestihla s mamou take rozloucit,zemrela nahle,odvazeli ji do nemocnice,kdyz ja byla na odpoledni smene, v 19 hodin zemrela.Nikdo jsme to necekal,protoze zila velice zdrave,same bylinky.....


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#19 15. 7. 2011 12:57

Karal
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Příbram
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7636
Web

Re: rozloučení s tátou

U nas to s tim rozloucenim taky moc nevyslo, starala se o nej mamka s nejmladsi sestrou, tata zpocatku nikoho jineho videt nechtel, nechtel abysme ho videli v tom stavu..diky nadoru na mozku nemohl mluvit, cist, psat..a pak uz to slo tak rychle, ze kdyz jsem se domluvila s mamou, ze nechci stat bokem, umrel...jedno vim jiste, ze tata by byl nastvanej, kdybysme se hroutili, ja beru AD na uzkostnou poruchu, pred 4 mesici nam umrela milovana babicka, pred rokem druha babicka, predtim strejda, pred tim deda a nas 12-lety milovany jezevcik, vsechno behem 3 let..k tomu jsem 2x potratila na konci 3 mesice, ale mam pocit, ze uz je toho pres miru..AD me drzi, ale psychicky si prijdu hrozne vycerpana a hlavne mam hrozny strach o ty nejblizsi kteri mi zustaly..


http://lb5m.lilypie.com/Cz6Gp2.png?j0zIZGe1
                                   
http://lb1m.lilypie.com/8qYNp2.png?NqV3hucz

Není tady

 

#20 15. 7. 2011 14:06

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: rozloučení s tátou

Karal napsal(a):

I me dnes v noci odesel tata..pred mesicem zdravy chlap, behem mesice ho sezrala rakovina plic v poslednim stadiu..jak se s tim vyrovnat? :-(

Když si to vezmeme tak, že jsme tady na určitou dobu, tedy fyzicky, nic nevlastníme, jen je nám to zapůjčeno ...i děti, rodiče atd..tak vlastně můžeme jen poděkovat, že se v naší blízkosti tak dlouho pohyboval takový skvělý člověk. A že jsme mohli nasávat jeho vůni, cit, lásku..aták smile

A v duchu, podle nastavení, můžeme být s člověkem, zvířátkem, stále. Nikam neodchází, je s námi, jen si na něj fyzicky nemůžeme sáhnout.

Ještě mi pomáhá uvědomění si, že odešel ten člověk (zvířátko) sám, a to z důvodů, které neznám. Chtěl to tak a zařídil to tak...at´se to zdá iracionální nebo hloupé... Protože jsem přesvědčena, že nic se neděje náhodou, jen my lidé máme omezené schopnosti a možnosti pojmout existenci všeho, tudíž , že to nechápu, ale přijímám. A s láskou.

Otec mi zemřel v nějakých mých 15ti letech, máma v mých24 a jsou se mnou pořád. Dokonce mi radí čísla na spotku big_smile , pokud nemáme závažnější téma k hovoru..smile

Upravil(a) Wiki (15. 7. 2011 14:08)

Není tady

 

#21 16. 7. 2011 20:31

Karal
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Příbram
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7636
Web

Re: rozloučení s tátou

Wiki, tvuj postoj se mi libi..snad se k nemu casem dopracuju..dneska jsem se rano probudila a bylo to o hodne horsi..kdyz umrela babicka bylo mi hodne smutno, ale tolik to nebolelo..tohle boli hodne, mam pocit, jako svet okolo byl o neco mene bezpecnejsi..ikdyz jsem dospela a mam svou rodinu a vyborneho manzela, stejne to tak citim..


http://lb5m.lilypie.com/Cz6Gp2.png?j0zIZGe1
                                   
http://lb1m.lilypie.com/8qYNp2.png?NqV3hucz

Není tady

 

#22 17. 7. 2011 22:01

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: rozloučení s tátou

pořád přemýšlím, jestli to budu jednou cítit stejně ...


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů