Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 29. 6. 2011 8:02

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 8. 2009
Příspěvky: 2490

Re: Rada

majkafa napsal(a):

dusička napsal(a):

majkafa napsal(a):

Po mých životních zkušenostech volím raději VZTAH, než kalkukované manželství, a už z jakýchkoliv důvodů.

Pod slovem kalkulované manželství si představím to, že by se měli dělat kompromisy, řešit věci s chladnou hlavou a ne negativními emocemi - výčitky, řev, atd atd. protože to je právě problém toho, kdo se tak chová

Já si tam představuji např. tvé manželství. Že jsi s manželem proto, že s ním je to finančně, bytově ... pro tebe jednodušší, než bys odešla. Že to není VZTAH.


Já to zase vnímám tak, že Dušička není s manželem [b]jen proto[/b], že je to finančně výhodnější, že je ten VZTAH mnohem hlubší a obsáhlejší, začíná se učit vnímat svého manžela jako lidskou bytost s chybami a přesto ho přátelsky přijímat.
Za zdravý vztah naopak nepovažuji mít ženatého milence - to musí člověk sám sobě hodně lhát a zavírat před reálnou skutečností oči, aby to ustál.


... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

 

#52 29. 6. 2011 8:02

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Rada

volím raději VZTAH, než kalkukované manželství
Tvoje volba... a nesoudím, zda dobrá či špatná.... tvoje. Ale vždycky je to volba, protože tyhle dvě věci nelze slučovat... což občas někdo (lhostejno zda muž či žena) nepochopí a trvá na "růžičkách" neustále, aniž by vzal na vědomí, že růžičky celej rok nekvetou a cukrkandl taky nelze pojídat furt - ryzí biologie http://fora.babinet.cz/img/smilies/tongue.png
Takže jako štvanec pobíhá mezi zahrádkama, protože tam růžičky momentálně kvetou a taky tam dělají lepčí marcipán... zatímco by si tak báječně odpočinul ve "vykalkulovaném" křesle s kafem a jistotou, že ho tam najde i zejtra.

Za zdravý vztah naopak nepovažuji mít ženatého milence - to musí člověk sám sobě hodně lhát a zavírat před reálnou skutečností oči, aby to ustál.
Zdravý vztah to není v tom případě, kdy doufáš, že tě nějakým způsobem (kouzelným slůvkem;)) vyvede z tvých vlastních potíží a problémů, pokud možno napořád. Ale pokud "slouží" (já vím, blbej termín gloria) jen jako každý jiný způsob, jak se jen na chvíli od tý reálný skutečnosti odreagovat, nečekᚠ(a nenechᚠsi vnutit) nic jiného, pak - proč ne?

Upravil(a) helena (29. 6. 2011 8:10)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#53 29. 6. 2011 8:16

majkafa
Host

Re: Rada

Vějířovka napsal(a):

Já to zase vnímám tak, že Dušička není s manželem [b]jen proto[/b], že je to finančně výhodnější, že je ten VZTAH mnohem hlubší a obsáhlejší, začíná se učit vnímat svého manžela jako lidskou bytost s chybami a přesto ho přátelsky přijímat.
Za zdravý vztah naopak nepovažuji mít ženatého milence - to musí člověk sám sobě hodně lhát a zavírat před reálnou skutečností oči, aby to ustál.

Jo, to je jedna z chyb manželek alkoholiků. sad Omlouvat jeho alkoholizmus jako běžnou chybu. sad
Stockholmský syndrom.

Upravil(a) majkafa (29. 6. 2011 8:17)

 

#54 29. 6. 2011 8:22

majkafa
Host

Re: Rada

Pro Vějířovku - já jsem nikde nepsala, že mám VZTAH. Já jsem psala, že volím VZTAH a ne manželství.

 

#55 29. 6. 2011 8:22

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 8. 2009
Příspěvky: 2490

Re: Rada

Za zdravý vztah naopak nepovažuji mít ženatého milence - to musí člověk sám sobě hodně lhát a zavírat před reálnou skutečností oči, aby to ustál.
Zdravý vztah to není v tom případě, kdy doufáš, že tě nějakým způsobem (kouzelným slůvkem;)) vyvede z tvých vlastních potíží a problémů, pokud možno napořád. Ale pokud "slouží" (já vím, blbej termín gloria) jen jako každý jiný způsob, jak se jen na chvíli od tý reálný skutečnosti odreagovat, nečekᚠ(a nenechᚠsi vnutit) nic jiného, pak - proč ne?

tummenupp ano, scela souhlasím, zapomněla jsem na tuto variantu, mᚠpravdu.


... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

 

#56 29. 6. 2011 8:22

Blossom
Host

Re: Rada

helena napsal(a):

Dle tebe je manželství o kalkulu?
Manželství je primárně "smlouva", uzavřená za účelem ekonomicky výhodnějšího prostředí pro porod a výchovu potomstva. To až romantici 19. století jí začali obalovat cukrkandlovejma růžičkama - a je zajímavý, že od tý doby jim to všichni žerou lol, dokonce i ve velmi tržním prostředí. Přitom je to téměř totožný s barevným cukrovým obalem na nechutný tabletce.

To mě překvapuje... beru to podle sebe... mé manželství pro mě tedy rozhodně nebylo uzavřené "za účelem ekonomicky vhodnějšího prostředí pro porod a výchovu potomstva".
Pro mě bylo mé manželství primárně nádherný vztah, kdy jsme se po cca 13 let skvěle doplňovali (tedy to, co helena nazývýá s nadsázkou cukrkandlovými růžičkami).
Ano, samozřejmě, že ve dvou to bylo i ekonomicky výhodnější pro výchovu dětí, ale to cítím jako druhotné.

Ale ta ekonomika by myslím neměla být prioritní. Vím to z dvojité zkušenosti: Když mi bylo 15, naši se rozvedli. To mě sice bylo líto, ale vnímala jsem to tehdy jako velkou úlevu. Přestože i ekonomický standard nás všech šel pochopitelně dolů. Ale to i pro mě bylo pořád lepší, než žít v tom hrozném dusnu, co mezi rodiči bylo před rozvodem.

A ekonomika při rozvodu mém? Z nového domu, luxusního  6 + 1 jsem se přestěhovala zpět do maličkého, dost rozpadlého  3 + 1 do domku 180 let starého, co mám napůl s tátou. Z poměrů tehdy velmi prosperující firmy jsem odešla jako zaměstnanec téže firmy s normálním platem (samozřejmě o řád menším, než tehdy byly zisky ve firmě).
Celou firmu i nový dům jsem manželovi nechala, nechtěla jsem se soudit, nechtěla jsem s ním mít nic napůl, chtěla jsem být jen co nejdřív ve svém a v klidu.

On nato po 3 letech zemřel. Našlo se pak dost známých, kteří mě pak řekli - vidíš, kdybys to ještě 3 roky vydržela, měla bys teď vše, byla bys doživotně za vodou, a velmi slušný vdovský důchod k tomu.
Já na ně koukala  takhle va a říkala, tak to ani náhodou, cítím, že jsem to udělala dobře, ty prachy by mě za to nestály. To pak zas ti známí koukali na mě takhle va .

Lidi, nevytvářejte si vnitřní berličku a výmluvu - zůstanu ve špatném manželství "kvůli dětem" a nebo" kvůli lepším ekonomickým podmínkám". Žít v dusnu, hádkách a někdy i opravdovém pekle, kvůli víc penězům?
Víte, tohle pochopím možná jen u matek velmi malých dětí - ty jsou fakt ve strašně nevýhodné pozici a hrozí jim po rozvodu někdy opravdu  bída.
Ty, co mají děti už větší (a nemají tedy tak svázané ruce pracovně) - těm bych já vždycky radila - utíkej a běž! Žiješ jen jednou. Ty i Tvé děti. To, že musejí žít v blbých vztazích, v dusnu, hádkách, i těm dětem vysloveně škodí. Víc, než kdybyste měli hlouběji do kapsy.

 

#57 29. 6. 2011 8:25

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Rada

Vějířovka napsal(a):

Kuty napsal(a):

No Vějířovko,je to tvůj názor,pro mě ale děs,když ho čtu.Dle tebe je manželství o kalkulu?Ani se nemusíš namáhat s odpovědí.
Vůbec se tedy nedivím lidem s takovými názory a postoji,že mají takový život,jaký si vlastně sami zaslouží.

Kuty, kdyby byl s tebou manžel soutěžil a nezachoval si chladnou hlavu (kalkul), tak by tě s tvým milencem dávno poslal do háje, ale zachoval se dobře, ustál to. Takže ty uznávᚠvstřícnost a pochopení jen k tobě samotné, ale nemᚠchu udělatat totéž k tvému partnerovi.
Jak by ses zachovala, kdyby dělal tvůj manžel to, co ty?

Vějířovko,nejenže si můj manžel zachoval chladnou hlavu(je si totiž zároveň dobře vědom i kvalit své choti,víš?big_smilebig_smile)ale i já,protože nejsem z těch,který by za sebou bezmyšlenkovitě pálily mosty,kvůli kdejakýmu řízkovi a milostnýmu vzplanutí.A v neposl.řadě jsem si samozřejmě taky i já vědoma kvalit svého chotě.
Jinak píšeš o nějakém soutěžení - to snad nemyslíš vážně v tomto "soutěžit".A nᚠvztah a manželství toto mé dobrodružství ustálo,nejen že můj muž ho ustál,je to vždy o 2 lidech,jak jsou inteligentní a když vědí,co vlastně chtějí.

Není tady

 

#58 29. 6. 2011 8:26

Blossom
Host

Re: Rada

Vějířovka napsal(a):

dusička napsal(a):

majkafa napsal(a):

Po mých životních zkušenostech volím raději VZTAH, než kalkukované manželství, a už z jakýchkoliv důvodů.

Pod slovem kalkulované manželství si představím to, že by se měli dělat kompromisy, řešit věci s chladnou hlavou a ne negativními emocemi - výčitky, řev, atd atd. protože to je právě problém toho, kdo se tak chová

Dušičko, moc ti fandím, jdeš (podle mě) dobrou cestou.

Obvykle se s Vějířovkou názorově shoduji, ale tady ne. Tedy v té správné cestě.
Ale fandím taky, aby to nějak dobře dopadlo.

 

#59 29. 6. 2011 8:29

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 8. 2009
Příspěvky: 2490

Re: Rada

majkafa napsal(a):

Vějířovka napsal(a):

Já to zase vnímám tak, že Dušička není s manželem [b]jen proto[/b], že je to finančně výhodnější, že je ten VZTAH mnohem hlubší a obsáhlejší, začíná se učit vnímat svého manžela jako lidskou bytost s chybami a přesto ho přátelsky přijímat.
Za zdravý vztah naopak nepovažuji mít ženatého milence - to musí člověk sám sobě hodně lhát a zavírat před reálnou skutečností oči, aby to ustál.

Jo, to je jedna z chyb manželek alkoholiků. sad Omlouvat jeho alkoholizmus jako běžnou chybu. sad
Stockholmský syndrom.

To musí vědět jen Dušička, jak to je. I alkoholici jsou  velmi různí a některý nealkoholik může být mnohem horší než tzv. alkoholik.


... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

 

#60 29. 6. 2011 8:30

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Rada

zůstanu ve špatném manželství "kvůli dětem" a nebo" kvůli lepším ekonomickým podmínkám"
Počkej... já nikde netvrdím, že se má "zůstat kvůli" - každá smlouva se dá zrušit. Já jen volně cituju odborníky - už v pravěku bylo výhodnější mít "přístup ke zdrojům" (jak oni tak hezky říkají), protože pečovat o děti a ještě se starat o jejich obživu je vždycky nevýhodnější, než když jim i matce někdo donese kus mamuta [img]http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png[img] Nakonec ono to platí i dneska, i když v omezenější míře, protože pečovat+lovit současně je přece jen poněkud jednodušší... jenže ty atavismy přetrvávají, takže je lepší je "překrýt" nějakou tou sympatií, protože se pak v páru žije líp.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#61 29. 6. 2011 8:31

Blossom
Host

Re: Rada

Teď mi došlo - hele holky, na tomhle vlákně Rada jsme naprosto offtopic , omlouvám se tedy Oně.

Ale je to zajímavé, tak co se přesunout na jiné vhodnější vlákno a nebo založit nové? Jdu to udělat, založím vlákno Chat o čemkoli (podobně jako je na duchovním), aby se tam mohla všechny témata, která jsou na původních vláknech off-topická, mohla přesunout. smile

 

#62 29. 6. 2011 8:33

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 8. 2009
Příspěvky: 2490

Re: Rada

Kuty napsal(a):

Vějířovka napsal(a):

Kuty napsal(a):

No Vějířovko,je to tvůj názor,pro mě ale děs,když ho čtu.Dle tebe je manželství o kalkulu?Ani se nemusíš namáhat s odpovědí.
Vůbec se tedy nedivím lidem s takovými názory a postoji,že mají takový život,jaký si vlastně sami zaslouží.

Kuty, kdyby byl s tebou manžel soutěžil a nezachoval si chladnou hlavu (kalkul), tak by tě s tvým milencem dávno poslal do háje, ale zachoval se dobře, ustál to. Takže ty uznávᚠvstřícnost a pochopení jen k tobě samotné, ale nemᚠchu udělatat totéž k tvému partnerovi.
Jak by ses zachovala, kdyby dělal tvůj manžel to, co ty?

Vějířovko,nejenže si můj manžel zachoval chladnou hlavu(je si totiž zároveň dobře vědom i kvalit své choti,víš?big_smilebig_smile)ale i já,protože nejsem z těch,který by za sebou bezmyšlenkovitě pálily mosty,kvůli kdejakýmu řízkovi a milostnýmu vzplanutí.A v neposl.řadě jsem si samozřejmě taky i já vědoma kvalit svého chotě.
Jinak píšeš o nějakém soutěžení - to snad nemyslíš vážně v tomto "soutěžit".A nᚠvztah a manželství toto mé dobrodružství ustálo,nejen že můj muž ho ustál,je to vždy o 2 lidech,jak jsou inteligentní a když vědí,co vlastně chtějí.

Tak vidíš Kuty - a Dušička si je zase vědoma kvalit svého chotě a on si je vědom kvalit Dušičky.- ani jeden z nich by pravděpodobně nechtěl pálit mosty kvůli kamarádům a pivu.


... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

 

#63 29. 6. 2011 9:29

Ona
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 7. 2008
Příspěvky: 122

Re: Rada

majkafa napsal(a):

ONA, váhám, jestli se zeptat.
Ale už jsem dováhala.
Souvisí tvé problémy s tím, cos řešila a tady psala kdysi?
Už tenkrát jsem si říkala, že když jsi pro sebe ONA, z toho nemám dobrý pocit.

Jestli o tom chceš mluvit. Nenutím tě. Jen se ptám.

Trochu to s tím souvisí, jen se to posunulo a nabalilo spousty dalších problémů. Je to hodně o tom , že se se vším dlouho a těžko vyrovnám, neumím nic hodit za hlavu - pořád to řeším a pitvám se v tom. stoltstoltstolt

"Už tenkrát jsem si říkala, že když jsi pro sebe ONA, z toho nemám dobrý pocit. "
- to s tím nesouvisí, nechtěla jsem aby to bylo osobní.

Není tady

 

#64 29. 6. 2011 9:55

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Rada

ViktorkaM napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

...Ani mne nepřekvapuje, že ceny kurzů RUŠ nedávají Viktorce spát, ale vzhledem k tomu, že každý, kdo se tam metodu učí, zárověň prochází intenzivní terapií - frekventanti se střídají v roli terapeuta a klienta - tak bych téhle úzkoprsé hlouposti plynoucí z nevědomosti zase nepřikládala takovou váhu...

Viktorce to bylo zcela jedno, VAZNE, jenom ze zvedavosti klikla na "rus", pac nevedela co to je... a je prumerne zvedavou zenskou... a je mi zcela fuk, jeslti tam je cena 3tis, nebo 3 melouny..., dala jsem odkaz na toho, kdo se ptal, nejdrive si overic, jestli mu nedavam odkaz na Dabla, ale jak koukam, tak jsem se stejne nedokazala jeho "svodum" ubranit..., nebo treba ja mozna jo,  ale za ty ostatni "zmatene ovecky" se zarucit nemuzu... va skurt kapitulation gloria grater toz ale muj problem toneni...

Kecy v kleci Viktorko, ty naše zmatená ovečko wink


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#65 29. 6. 2011 10:01

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Rada

DarkAngel napsal(a):

Johana50 napsal(a):

Velký podíl na úspěchu této metody má také zcela otevřený a vstřícný   přístup klienta.

Rozumím dobře, že to je celé postavené na dobré otevřenosti k manipulaci s klientem při jeho plném vědomí ? BI

Tohle je to, čeho se bojíš?
Že s tebou bude někdo manipulovat a ještě k tomu při plném vědomí?
Takže je mi sice mizerně, ale hlavně abych nebyl za blbce?

Nu, myslím, že nejen pro RUŠ, ale pro naprosto KAŽDOU meodu - tedy i když si půjdeš nechat ošetřit například zlomený malíček - platí:
1. jsi pevně rozhodnutý, že to chceš řešit - chceš to léčit
2. budeš poslouchat pokynů lékaře/terapeuta, kterého sis sám a svobodně vybral
3. nebudeš si nic nechávat pro sebe - kde tě co bolí, štve ap., protože jinak si to neošetřené zase odneseš s sebou domů

To se ti zdá manipulativní?


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#66 29. 6. 2011 10:02

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Rada

dusička napsal(a):

Jde o to, když nebudeš důvěřovat terapeutovi a neotevřeš se mu, nebudeš odpovídat, tak jak to cítíš uvnitř, nedosáhne se výsledků. a to je - pochopení sama sebe

tummenupp


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#67 29. 6. 2011 10:04

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Rada

Vějířovka napsal(a):

Kuty napsal(a):

Vějířovka napsal(a):


Kuty, kdyby byl s tebou manžel soutěžil a nezachoval si chladnou hlavu (kalkul), tak by tě s tvým milencem dávno poslal do háje, ale zachoval se dobře, ustál to. Takže ty uznávᚠvstřícnost a pochopení jen k tobě samotné, ale nemᚠchu udělatat totéž k tvému partnerovi.
Jak by ses zachovala, kdyby dělal tvůj manžel to, co ty?

Vějířovko,nejenže si můj manžel zachoval chladnou hlavu(je si totiž zároveň dobře vědom i kvalit své choti,víš?big_smilebig_smile)ale i já,protože nejsem z těch,který by za sebou bezmyšlenkovitě pálily mosty,kvůli kdejakýmu řízkovi a milostnýmu vzplanutí.A v neposl.řadě jsem si samozřejmě taky i já vědoma kvalit svého chotě.
Jinak píšeš o nějakém soutěžení - to snad nemyslíš vážně v tomto "soutěžit".A nᚠvztah a manželství toto mé dobrodružství ustálo,nejen že můj muž ho ustál,je to vždy o 2 lidech,jak jsou inteligentní a když vědí,co vlastně chtějí.

Tak vidíš Kuty - a Dušička si je zase vědoma kvalit svého chotě a on si je vědom kvalit Dušičky.- ani jeden z nich by pravděpodobně nechtěl pálit mosty kvůli kamarádům a pivu.

Každému co jeho jest a co si zasloužístoltstolt

Není tady

 

#68 29. 6. 2011 10:08

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Rada

dusička napsal(a):

A hrozně moc chci poděkovat Pandoře, že mě dopomohla k pozitivnímu myšlení.

Duši, tak teď sis moc nepomohla, copak nevíš, že já tu jsem pro některé za místního démona, který ti vymyje mozek a ukradne duši big_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smile
Teda kdyby jen duši, taky tě připraví o spooooustu peněz big_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smile
Njn.
Nemᚠzač děkovat, ty sama víš, co je pro tebe nejlepší a myslím, že jsi to našla tummenupp


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#69 29. 6. 2011 10:12

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Rada

Víš,že já píšu i to, co se jiným moc nelíbí,ale prostě to tak je no. A je to tak Pandoro, nemám důvod se schovávat lol


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#70 29. 6. 2011 10:15

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Rada

Vějířovka napsal(a):

Já to zase vnímám tak, že Dušička není s manželem [b]jen proto[/b], že je to finančně výhodnější, že je ten VZTAH mnohem hlubší a obsáhlejší, začíná se učit vnímat svého manžela jako lidskou bytost s chybami a přesto ho přátelsky přijímat.

Vidím to naprosto stejně.
Dušička začímá dávat svému muži prostor, který mu náleží a který mu dosud brala.
Jejich vztah má velkou šanci smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#71 29. 6. 2011 10:25

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Rada

Vějířovka napsal(a):

dusička napsal(a):

Třeba - nevěděla jsem si nikdy rady si s mým manželem, který má raději pivo a kamarády než mě.
Ale když od něho nedokážu odejít , musím to nějak co si myslím přehodnotit.

Myslím, žes teď trefila hřebíček na hlavičku, dušičko - nemá smysl se zabývat a trápit tím, že budeš kohokoli předělávat a převychovávat k obrazu svému. A navíc je otázka zda má opravdu raději pivo a kamarády, ale i kdyby, vykašli se na to a neřeš to.
Vezmi to vše zcela pragmaticky, prostě si to zkalkuluj a jestli je ti hmotně lépe s manželem, tak zůstaň s manželem, je to otec tvých dvou dětí a ten je vždycky bude mít raději než cizí chlap (a nebo se to naučí).
Nauč se být šastná z drobných maličkostí a na Lásku z románu se vykašli. Pokud budeš spravedlivá a budeš myslet na přátelskou vstřícnost (docela mě zarazila jedna tvá popisovaná příhoda, kdy jste manželovi snědli všechen štrůdl od jeho matky - to moc přátelské není), tak se, za určitou dobu bude (možná) snažit i on.
Používᚠjen biče (urážíš se) a zapomněla jsi na cukr.

tummenupptummenupp

kdyby chlap dělal doma dusno, byl zlý na dušičku a děcka, řeknu vem nohy na ramena a mazej pryč za každou cenu, pokud je to tak, že aspoň poskytne bydlení a nijak výrazněji neškodí, občas se i věnuje malé, není vždycky nejlepší řešení udělat ze sebe hrdinku za každou cenu a pak si nadělat do kalhot.

Duši, když mᚠv hlavě svůj plán a víš co chceš, za čím si jdeš, tak všecko snáz překonáš, protože víš, proč to děláš, jaký mᚠcíl.

Pokud Ti Pandora pomůže získat větší sebevědomí, jenom dobře pro Tebe, ale zas si z toho vyber jen to, co sama chceš, protože co to je přebujelé sebevědomí tady názorně vidíme a není to vždycky pěkný obrázek. Navíc jsme každý jiná povaha, tak je nesmysl cpát všechny do jedné šablony.

Ono každá rada je v něčem dobrá, ale vyber si z nich jen to, co je pro tebe přijatelné a schůdné. Protože nikdo jiný Ti nerozumí tak, jak Ty sama. wink

Není tady

 

#72 29. 6. 2011 10:29

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Rada

Pandorraa napsal(a):

Vějířovka napsal(a):

Já to zase vnímám tak, že Dušička není s manželem [b]jen proto[/b], že je to finančně výhodnější, že je ten VZTAH mnohem hlubší a obsáhlejší, začíná se učit vnímat svého manžela jako lidskou bytost s chybami a přesto ho přátelsky přijímat.

Vidím to naprosto stejně.
Dušička začímá dávat svému muži prostor, který mu náleží a který mu dosud brala.
Jejich vztah má velkou šanci smile

já si ve skrytu duše myslím, že dušička od něj ani nikdy neodejde. Pokud se ty jeho problémy nějak nevyhrotí.

Není tady

 

#73 29. 6. 2011 10:36

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Rada

helena napsal(a):

zůstanu ve špatném manželství "kvůli dětem" a nebo" kvůli lepším ekonomickým podmínkám"
Počkej... já nikde netvrdím, že se má "zůstat kvůli" - každá smlouva se dá zrušit. Já jen volně cituju odborníky - už v pravěku bylo výhodnější mít "přístup ke zdrojům" (jak oni tak hezky říkají), protože pečovat o děti a ještě se starat o jejich obživu je vždycky nevýhodnější, než když jim i matce někdo donese kus mamuta [url]http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png[url]Nakonec ono to platí i dneska, i když v omezenější míře, protože pečovat+lovit současně je přece jen poněkud jednodušší... jenže ty atavismy přetrvávají, takže je lepší je "překrýt" nějakou tou sympatií, protože se pak v páru žije líp.

souhlas, heleno.... ono ta láska až za hrob pokud se podaří, tak je to jen příjemný bonus rodna, ale určitě lepší vyrovnaný klidný vztah, která je pro obě strany přínosný, než 2 - 5 roků vášně a pak nenávist, peklo a rozvod... i když ono to vždycky může dopadnout všelijak, přesto ale pokud se trochu zapojí kromě jiných orgánů i mozek, šance na úspěch je větší.

Není tady

 

#74 29. 6. 2011 11:39

majkafa
Host

Re: Rada

Pandorraa napsal(a):

Dušička začímá dávat svému muži prostor, který mu náleží a který mu dosud brala.
Jejich vztah má velkou šanci smile

Mám opačný názor. Bohužel. Tohle není vztah,který by dusičku ještě někdy (jestli vůbec někdy v minulosti) duševně uspokojil.
Ale jí to maskují materiální starosti.
Je mi z toho smutno.

 

#75 29. 6. 2011 11:40

majkafa
Host

Re: Rada

mia napsal(a):

já si ve skrytu duše myslím, že dušička od něj ani nikdy neodejde. Pokud se ty jeho problémy nějak nevyhrotí.

Pokud bude pít dál, bohužel to půjde k horšímu. Dám na to krk. sad To už je alkoholik.

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů