Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 27. 6. 2011 14:53

Ona
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 7. 2008
Příspěvky: 122

Rada

Můžete mi někdo poradit? Nemám s návštěvou psychologa ani psychiatra žádné zkušenosti. Myslím , že by mi prospělo s někým probrat mé problémy. Jen jednou jsem byla u své obvod. lékařky s tím , že pořád pláču - nemohu spát, ... Bylo to brzy po tom , co jsem prodělala vážnou nemoc. Myslela jsem si , že mi poradí kam se obrátit, ale jenom mi napsala nějaké prášky. Teď se situace opakuje, jen je to ještě horší - moc nevím co si se sebou počít. Nemáte nějaký kontakt na někoho v Královehradeckém kraji(Náchod) .

Není tady

 

#2 28. 6. 2011 10:15

julianastara
♥------
Registrovaný: 10. 6. 2011
Příspěvky: 11

Re: Rada

Zkus neurologii

Není tady

 

#3 28. 6. 2011 10:53

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Rada

Já včera byla na metodě RUŠ. Lepší než psycholog a psychiatr dohromady, a že se na deprese léčím už snad 5 let. Pravda, co beru AD cítím se mnohem líp, ale doufám, že někdy budu moci je přestat brát. Nechci žádnou chemii, je ji všude kolem dost.

Není tady

 

#4 28. 6. 2011 11:16

Ona
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 7. 2008
Příspěvky: 122

Re: Rada

miaa napsal(a):

Já včera byla na metodě RUŠ. Lepší než psycholog a psychiatr dohromady, a že se na deprese léčím už snad 5 let. Pravda, co beru AD cítím se mnohem líp, ale doufám, že někdy budu moci je přestat brát. Nechci žádnou chemii, je ji všude kolem dost.

Co je metoda RUŠ?roll

Není tady

 

#5 28. 6. 2011 11:32

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 7. 2. 2011
Příspěvky: 3948

Re: Rada

http://www.karelnejedly.cz/index.asp?menu=5
Doporucuji kliknout na "petidenni seminare" a "tydenni..." (ceny)


Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

 

#6 28. 6. 2011 11:40

Blossom
Host

Re: Rada

Já si myslím, že toto není na žádné kursy, ale že to je nemoc deprese a že tady je třeba jít urychleně k lékaři - psychiatrovi. Soudím podle typických popsaných příznaků - pořád pláču - nemohu spát, ... Bylo to brzy po tom , co jsem prodělala vážnou nemoc

A je potřeba k psychiatrovi jít co nejdřív, nenechávat to rozjet. Jinak se do toho člověk propadá den ze dne hloub, fakt, záleží na každém dni...Čím dřív se to začne řešit, tím větší šance na brzké uzdravení. Takto mi to doktoři říkali a já jim po svých zkušenostech dávám za pravdu.
Návštěvy psychiatra se vůbec neboj, je to doktor jako každý jiný. Kontakty najdeš na netu, zadej si třeba psychiatr Hradec Králové a určitě se jich tam vynoří spousta.

Doporučuju - přečti si vlákna Deprese a její zvládání a Postřehy z nemocnice - léčba úzkostné deprese.

Upravil(a) Blossom (28. 6. 2011 11:46)

 

#7 28. 6. 2011 11:49

Johana50
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 8. 2009
Příspěvky: 591

Re: Rada

Proč tady pletete dohromady semináře, kde se tato metoda učí nebo představuje, s vlastní terapií?
Ceny za seminář nemají přeci nic společného s cenami za návštěvu u  terapeuta a tahle informace je pro mě jako klienta naprosto nulová.

Terapeut RUŠ pracuje jako každý jiný psychlog. Jen s metodou, která může rychle a přímo vést k nějakým výsledkům. Velký podíl na úspěchu této metody má také zcela otevřený a vstřícný   přístup klienta.

Upravil(a) Johana50 (28. 6. 2011 11:50)

Není tady

 

#8 28. 6. 2011 12:30

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Rada

Ono, bohužel kontakt nemám. Pokud ti nikdo neporadí (u profesí, jako jsou tyto, je osobní zkušenost známého člověka a doporučení s výhodou), zkus se obrátit na svou lékařku a vysloveně ji o toto požádat s tím, že by to neměl být jen psychiatr, ppř. psycholog spádový, ale i dobrý (vše samozřejmě platí i pro ženský rod smile ) . Píšeš o prodělané vážné nemoci, nevím, o co šlo, ale terapie mnohých vážných nemocí je (nebo by měla být) multidisciplinární, takže i tam by měli mít kontakty, zkušenosti a tak.
(Dej vědět, jak jsi dopadla, třeba do mailu.)
Jinak RUŠ mohu obecně jen doporučit, funguje (vím to jako ta, jež podstoupila 2 "sezení"). Viktorčin přípodotek je mimochodný, ale alespoň se z odkazu můžeš dozvědět, o co jde. A skutečně je nutná určitá angažovanost klienta, která se ale může projevit třeba jen tím, že to podstoupí.
Vzhledem k tomu, že pravděpodobně žádná z nás netuší, o co u tebe jde, nemá cenu ti něco vnucovat nebo něco zatracovat. Najdeš si své.


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#9 28. 6. 2011 14:14

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Rada

Zkus toto:
http://navolnenoze.cz/prezentace/petra-castkova/

Petra je dvojnásobná magistra (pedagogiky a psychologie) a mimo jiné se věnuje i alternativním metodám včetně zmíněné metody RUŠ, se kterou má ty nejlepší zkušenosti, takže si budeš moci vybrat.

Ani mne nepřekvapuje, že ceny kurzů RUŠ nedávají Viktorce spát, ale vzhledem k tomu, že každý, kdo se tam metodu učí, zárověň prochází intenzivní terapií - frekventanti se střídají v roli terapeuta a klienta - tak bych téhle úzkoprsé hlouposti plynoucí z nevědomosti zase nepřikládala takovou váhu. Zvl᚝ když se základy terapie naučíš, můžeš si v některých situacích pomoci sama a nepotřebuješ ani psychologa, ani prášky. Nu a když to sama nezvládneš, získᚠzase přátele, kteří ti rádi pomohou, protože si tak metodu lépe osvojí.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#10 28. 6. 2011 17:39

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Rada

Péa je dobrá, doporučuju to vyzkoušet. Já metoudu RUŠ také používám.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#11 28. 6. 2011 17:58

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 7. 2. 2011
Příspěvky: 3948

Re: Rada

Pandorraa napsal(a):

...Ani mne nepřekvapuje, že ceny kurzů RUŠ nedávají Viktorce spát, ale vzhledem k tomu, že každý, kdo se tam metodu učí, zárověň prochází intenzivní terapií - frekventanti se střídají v roli terapeuta a klienta - tak bych téhle úzkoprsé hlouposti plynoucí z nevědomosti zase nepřikládala takovou váhu...

Viktorce to bylo zcela jedno, VAZNE, jenom ze zvedavosti klikla na "rus", pac nevedela co to je... a je prumerne zvedavou zenskou... a je mi zcela fuk, jeslti tam je cena 3tis, nebo 3 melouny..., dala jsem odkaz na toho, kdo se ptal, nejdrive si overic, jestli mu nedavam odkaz na Dabla, ale jak koukam, tak jsem se stejne nedokazala jeho "svodum" ubranit..., nebo treba ja mozna jo,  ale za ty ostatni "zmatene ovecky" se zarucit nemuzu... va skurt kapitulation gloria grater toz ale muj problem toneni...


Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

 

#12 28. 6. 2011 22:02

DarkAngel
♥♥♥♥♥♥-
Místo: klášter sester karmelitánek
Registrovaný: 6. 9. 2006
Příspěvky: 2892

Re: Rada

Johana50 napsal(a):

Velký podíl na úspěchu této metody má také zcela otevřený a vstřícný   přístup klienta.

Rozumím dobře, že to je celé postavené na dobré otevřenosti k manipulaci s klientem při jeho plném vědomí ? BI


Chtěly jste světici, tak prosím, jsem zde! Ale měly by jste vědět, že se mi to, co dělám, dost  hnusí...

Není tady

 

#13 28. 6. 2011 22:09

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Rada

DarkAngel napsal(a):

Johana50 napsal(a):

Velký podíl na úspěchu této metody má také zcela otevřený a vstřícný   přístup klienta.

Rozumím dobře, že to je celé postavené na dobré otevřenosti k manipulaci s klientem při jeho plném vědomí ? BI

částečně, na otevřenosti a manipulaci sama sobě , jde o to pochopit sám sebe. stolt


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#14 28. 6. 2011 22:19

DarkAngel
♥♥♥♥♥♥-
Místo: klášter sester karmelitánek
Registrovaný: 6. 9. 2006
Příspěvky: 2892

Re: Rada

dusička napsal(a):

DarkAngel napsal(a):

Johana50 napsal(a):

Velký podíl na úspěchu této metody má také zcela otevřený a vstřícný   přístup klienta.

Rozumím dobře, že to je celé postavené na dobré otevřenosti k manipulaci s klientem při jeho plném vědomí ? BI

částečně, na otevřenosti a manipulaci sama sobě , jde o to pochopit sám sebe. stolt

Johanka padesát píše vstřícný přístup klienta a mě z toho pořád vychází něco úplně jiného, než se mi tu snažíš podsunout smile Chytrý tah Dusička, ale nejsem hloupá, i když tak možná na fotce vypadám smile


Chtěly jste světici, tak prosím, jsem zde! Ale měly by jste vědět, že se mi to, co dělám, dost  hnusí...

Není tady

 

#15 28. 6. 2011 22:22

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Rada

Nevypadᚠa nejsi hloupá.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#16 28. 6. 2011 22:23

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Rada

Jde o to, když nebudeš důvěřovat terapeutovi a neotevřeš se mu, nebudeš odpovídat, tak jak to cítíš uvnitř, nedosáhne se výsledků. a to je - pochopení sama sebe


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#17 28. 6. 2011 22:39

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Rada

Duši, promiň, že Ti to takhle narovinu říkám, ale mám z Tebe pocit, že Ti ty terapeutické hrátky s onou duchovně založenou skvadrou nějak nesedí.... připadᚠmi mnohem zmatenější než dřív, prostě mám pocit, že dělᚠněco, co Ti vůbec nesedí....

Když si s něčím nevíš rady, myslím, že Ti daleko líp poradí některé holky tady, je jich tu dost, co mají hlavu na svém místě... ( tím samozřejmě nemyslím ty hašteřivé a věčně někoho komandující a kárající týpky).

Ale to víš nejlíp Ty sama, jak se cítíš, toto je jen můj pocit a nijak Tě tím nechci ovlivňovat...

Není tady

 

#18 28. 6. 2011 22:43

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Rada

Mioo -byla bych moc ráda, jeslti by si mi napsala o Ruš, jak na Tebe působí. Nebyla jsem na ní. Ale čtu o ní dost. (budu ráda, když mi napíšeš SZ)
A co že mě nesedí .Víš, já se v poslední dobou fakt cítím fajn. žádná depka, tak nějak proplouvám životem jako rybička ve vodě a jsem svým způsobem spokojená, i když se mé okolí nezměnilo (relativně).
Dneska jsem měla i krásný den - rozhovor s mamkou, a jak jsem se jí bála , tak nacházíme stejnou řeč a je mi moc dobře na srdíčku. stolt

Upravil(a) dusička (28. 6. 2011 22:44)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#19 28. 6. 2011 22:48

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Na druhem brehu a tady
Registrovaný: 24. 5. 2011
Příspěvky: 3279

Re: Rada

Dusi .
Ty si s necim nevis rady ? va

Mio ,ktere to jsou holky co maji hlavu na svem miste? big_smile


  Kde sidli strach ,tam neni misto pro soucit,
protoze strach je postaveny na nelasce a odporu.
Nemame strach kdyz nekoho a neco milujeme,
mame strach pouze kdyz nemilujeme.   

Není tady

 

#20 28. 6. 2011 22:49

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Rada

to si mě pleteš asi s nickem "miaa", s tímto já nemám nic společného, díkybohu....není to můj šálek kávy.

Tak hlavně, že je Ti fajn, říkám, že jsou to jen mé pocity .... i když ono se z těch "písmenek" často vyčte dost, ne že ne, jak se tu s oblibou často říká.... takz Ti teda budu držet palec smile

Není tady

 

#21 28. 6. 2011 22:51

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Rada

Arcanum napsal(a):

Dusi .
Ty si s necim nevis rady ? va

Mio ,ktere to jsou holky co maji hlavu na svem miste? big_smile

tak jak pro koho, že....každá to máme jinak...

Není tady

 

#22 28. 6. 2011 22:53

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Rada

Mio-mao pussa
Nevím, možná že jsem se změnila. Ne,já se nezměnila, já vím, že když něco chci,že to dokážu, jen tomu věřit. A ted fakt zažívám spokojené období. A hrozně moc chci poděkovat Pandoře, že mě dopomohla k pozitivnímu myšlení.
Arcanum - čemu se prosím divíš? cool roll
Znᚠčlověka, který si se vším ví rady?.
Ne si dělám legraci
ale samozřejmě ,že poslední dobou mám pocit, co Tě nezabije, to Tě posílí.
mmch - pročištuju se tongue

Upravil(a) dusička (28. 6. 2011 22:53)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#23 28. 6. 2011 22:55

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Rada

Třeba - nevěděla jsem si nikdy rady si s mým manželem, který má raději pivo a kamarády než mě.
Ale když od něho nedokážu odejít , musím to nějak co si myslím přehodnotit.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#24 28. 6. 2011 22:57

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Rada

to je fajn, že je Ti fajn big_smile, přesto se ale nenech vmanipulovat někam, kde Ti to nesedí....prostě si vždycky zachovej vlastní úsudek...nic víc... winksmile

Není tady

 

#25 28. 6. 2011 22:59

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Rada

dusička napsal(a):

Třeba - nevěděla jsem si nikdy rady si s mým manželem, který má raději pivo a kamarády než mě.
Ale když od něho nedokážu odejít , musím to nějak co si myslím přehodnotit.

stolt.... a hlavně zvážit, na co mᚠa na co zatím ještě ne...

Upravil(a) mia (28. 6. 2011 23:00)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů