Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 10. 7. 2011 14:52

romanapreslova
♥♥-----
Registrovaný: 2. 10. 2010
Příspěvky: 86

Re: manželovo dluhy s automatů

Dobrý den,ještě jsem se chtěla zeptat ,když si mamka půjde dělat novou OP,když se rozvádí,musí mít k tomu papír od rozvodu,nebo si jí může udělat už ted?Mluvily jsme s tím právníkem a řekl,že by bylo nejlepší aby se dohodly,že jinak se můžou soudit i několik let.Tak uvidíme,ale za právníkem jedeme v týdnu a určitě  to bude dělat on aby mamka byla čistá.Otec říkal,že by přistoupil na zaplacení 2/3 z té hypotéky(to by mamku stálo tedy 300tis) a ostatních těch 900tis,že je jeho problém.Asi se tedy možná dohodnou bude to mamku stát 300tis ale pořád lepší než půl ze všech jeho dluhů.To by bylo 900tis.Tak kdyby se tak dohodly tak by to právník sepsal a prý by bylo dobrý,kdyby se to tam dalo podat do rozvodu -dohoda o majetku.Pak by bylo vyřešeno.

Není tady

 

#27 13. 7. 2011 12:38

Mgr. Filip Netopil
Partner Babinet.cz
Místo: Praha
Registrovaný: 13. 8. 2010
Příspěvky: 572
Web

Re: manželovo dluhy s automatů

Změnu v OP úřad zapíše na základě rozsudku s vyznačenou právní mocí.

Pokud dojde k dohodě, lze postupovat dle § 24a zákona o rodině - podmínkou postupu je právě písemná dohoda o majetku s ověřenými podpisy.

Jen upozorňuji, ale to Vám Vᚠadvokát řekne také, společné dluhy je zapotřebí uhradit z výtěžku prodeje aby zanikly, pouhé převzetí jedním či druhým manželem nestačí, nebo rozvod a vypořádání majetku nemůže být na úkor práv věřitele.


A D V O K Á T N Í   K A N C E L Á Ř   S V O B O D A | telefon 257 222 200

www.aksvoboda.cz

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ SVOBODA  |  CZ, Praha 5, Smíchov, U Demartinky 1, 150 00

Není tady

 

#28 16. 8. 2011 13:27

romanapreslova
♥♥-----
Registrovaný: 2. 10. 2010
Příspěvky: 86

Re: manželovo dluhy s automatů

Dobrý den,tak se musím zase zeptat.Naši se tedy příští týden rozvádí,chci se zeptat jestli je možné,abych šla s mamkou k soudu?Asi by jí to moc pomohlo a za druhé-otec jí zase začal vyhrožovat,že tam řekne u soudu,že chce rozvod přerušit aby se táhl co nejdéle,že se na to informoval.je to možné,že je nerozvedou,když to tam řekne?mamka se rozvádí hlavně kuli těm dluhům a kdyby je nerozvedly tak by dál šli i na ní.Už nevíme co zase.Doted jsme čekali jestli příjdou od bank ty vyúčtování všech těch půjček,aby mohl právník sepsat tu dohodu.Samozřejmě,že s otce vylezlo,že tam o to žádal,ale oni mu řekli at se obrátí na tu adresu ,kde už to mají ti exekutoři.Samozřejmě,že otec chytrej řekl,že se z žádnýma exekutorama bavit nebude,že od nich si ty půjčky nebral,tak vyúčtování neni žádné.Když po něm máma chtěla aby to teda vypsal podle posledních výpisů tak řekl,že nic vypisovat nebude.Ze za právníkem pojede,ale řekne mu svoji verzi a at tam napíše,že všechny dluhy jdou na něj a z tý hypotéky ,že zaplatí 2/3.Tak ted voláme právníkovi(nemůžeme ho zastihnout,tak mezi tím píšu sem),jestli to jde aniž by tam ty dluhy byly vypsané.A o depozitnim účtu nechce ani slyšet.Snažíme se ho dostat na dohodu,ale nemůže si přece všechno odkývat a mamka aby dělala co on řekne.On to všechno zavinil a udělal.

Není tady

 

#29 16. 8. 2011 14:02

Mgr. Filip Netopil
Partner Babinet.cz
Místo: Praha
Registrovaný: 13. 8. 2010
Příspěvky: 572
Web

Re: manželovo dluhy s automatů

Soudní líčení je veřejné, můžete tedy s matkou k soudu jít, posadíte se naproti soudci na židle pro veřejnost. Soud bude pouze zjišovat, zda nejste ve věci volána jako svědek.

Soud může řízení přerušit za účelem pokusu o smír mezi účastníky, pokud matk akategoricky možnost obnovení manželského soužití vyloučí, tak takto pravděpodobně postupovat nebude.

A praktická rada, postupujte tak, aby do zaplacení dluhů otec nemohl disponovat žádnou částí peněz z prodeje nemovitosti.


A D V O K Á T N Í   K A N C E L Á Ř   S V O B O D A | telefon 257 222 200

www.aksvoboda.cz

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ SVOBODA  |  CZ, Praha 5, Smíchov, U Demartinky 1, 150 00

Není tady

 

#30 16. 8. 2011 14:16

romanapreslova
♥♥-----
Registrovaný: 2. 10. 2010
Příspěvky: 86

Re: manželovo dluhy s automatů

Děkuji,mi to tedy budeme řešit s právníkem,ale zeptám se i Vás pane Netopile.Jak to máme udělat.Když otec nám nechce dát podklady k těm půjčkám a o depozitním účtu taky nechce ani slyšet.Dům prodaný zatím není,ale on chce rozdělení na půl a že si ty dluhy vyplatí sám(z hypotéky chce po mamce 1/3 s tím by ona i souhlasila pokud by to podepsal a dali to na dep.účet,přitom ty dluhy nadělal on kvůli kterým brali tu hypotéku-to mu mamka chtěla ještě pomoct,taky toho ted lituje).A jak mi ho k tomu máme donutit,aby dal ty podklady a souhlasil s tím,že peníze půjdou na depozitní účet.Já nevím prostě on si mele svou a jakmile mu řeknete názor ,nebo něco jiného než on chce tak začne řvát a nadávat.Mě je to jasné,že on ty dluhy třeba nevyplatí,nebo jen z části a půjdou dál za mamkou,ale co dělat.A ještě jí vyhrožuje a nadává ,že mu nepomohla.I když mu já jako jeho dcera řeknu ,nebo můj manžel,jinak než jemu se to líbí tak řve i na mě.Já už si říkám jestli by nebylo lepší se vykašlat na něj na tu dohodu a řešit to soudně-uvést všechny věci,dluhy,dědictví mamky atd.

Není tady

 

#31 17. 8. 2011 19:38

Mgr. Filip Netopil
Partner Babinet.cz
Místo: Praha
Registrovaný: 13. 8. 2010
Příspěvky: 572
Web

Re: manželovo dluhy s automatů

Poslední větou si sama odpovídáte - pokud otec nebude chtít přistoupit na dohodu pro Vás, resp pro matku akceptovatelnou, neustupujte a jděte cestou soudního řízení


A D V O K Á T N Í   K A N C E L Á Ř   S V O B O D A | telefon 257 222 200

www.aksvoboda.cz

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ SVOBODA  |  CZ, Praha 5, Smíchov, U Demartinky 1, 150 00

Není tady

 

#32 21. 6. 2012 8:00

romanapreslova
♥♥-----
Registrovaný: 2. 10. 2010
Příspěvky: 86

Re: manželovo dluhy s automatů

Dobrý den,tak se vracím po nějaké době a situace je už úplně v háji.Jak jsem psala před tím naši se tenkrát tedy dohodli,barák se prodával respektive byl v realitce až do ted.Z banky,kde je ta zástava hypotékou tedy čekali dokud se barák neprodá.Barák ještě prodaný není je to pomalu rok.Prodaný být mohl,ale opět vinnou otce není(nabízeli mu asi o 400tis mín než chtěl a on řekl tenkrát,že ne).Paní z realitky,která všechno vyřizovala byla zase vinnou otce do ted na tom,že má jen tu hypotéční banku a asi 2dluhy k tomu.Otec jí zatajil,že má dluhů celkem asi 14.Na baráku už jsou na katastru  podaný a barák zablokován 2exekucím.Když se ted paní dozvěděla jaká je skutečnost tak mamce i otci řekla,že si mají oba najít právníka a u soudu na sebe vyhlásit insolvenci.Že takový  barák zastavený exekucemi ani neprodají,že si to nikdo tak nekoupí.Tak máma přijde o barák a ještě bude muset platit jeho dluhy ,protože dluhy už jsou 3mil.Odhad baráku byl tenkrát 3,5mil korun.Nevím jestli mi někdo poradíte,jestli se dá ještě něco dělat,ale asi těžko.Děkuji

Není tady

 

#33 25. 6. 2012 10:39

romanapreslova
♥♥-----
Registrovaný: 2. 10. 2010
Příspěvky: 86

Re: manželovo dluhy s automatů

Dobrý den,ještě by mě zajímalo,když na sebe mají podat insolvenci,to je vlastně to,že budou platit nějaké spláky po dobu 5let.Tak to příjdou o ten barák,to by nemuseli,když budou splácet?

Není tady

 

#34 25. 6. 2012 11:36

romanapreslova
♥♥-----
Registrovaný: 2. 10. 2010
Příspěvky: 86

Re: manželovo dluhy s automatů

a ještě jeden dotaz ,když tady u nás mamku necham bydlet můžou jsem,kdyby náhodou exekutoři i když tady nebude mít trvalé bydliště?

Není tady

 

#35 25. 6. 2012 12:27

romanapreslova
♥♥-----
Registrovaný: 2. 10. 2010
Příspěvky: 86

Re: manželovo dluhy s automatů

Tak jsem tady četla mnoho různých vláken co se týká těch dluhů za manželství,kdy pak následoval rozvod.Zaráží mě,že pan Netopil ve více vláknech píše,že dluhy,které vznikly za manželství nemusí spadat do SJM.Tak to by mě právě zajímalo.Moje mamka má společně s otcem podpis jen na jedné hypotéce na dům ve výši 900tis kč tento dluh samozřejmě narostl o penále atd a je nyní 1,5mil.Ale za ostatní dluhy teda mamka odpovídá,když v tu dobu byli manželé?Znovu píší o dluzích krom hypotéky zprvu ani nevěděla a  ani nic nikde nepodepisovala a ani dokonce dodnes neví kolik jich vlastně otec má.Tak jestliže ty ostatní dluhy krom té hypotéky nespadají do SJM tak by je mamka platit nemusela?A jak to bude poté s tím barákem.Oni podají insolvenci soud to samozřejmě asi nejspíš vezme z baráku.Jako první se zaplatí ta hypotéka těch u dnes 1,5mil a co ty ostatní dluhy,které jsou jen otce ty se taky budou platit taky z baráku i když je polovina mamky a dluhy ona nenadělala,nebo je tady možnost,že by jí přeci jen z baráku nějaké peníze zbyly a otec by si pak platil sám ty ostatní dluhy.Díky za odpovědi

Není tady

 

#36 25. 6. 2012 23:44

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: manželovo dluhy s automatů

romanapreslova, u Tvých rodičů je to natolik komplikované, že by bylo na místě posbírat všechny papíry a jít se přímo poradit s kvalifikovaným právníkem. Ten by měl na základě všech podkladů mamince sdělit, jakým způsobem a zda vůbec lze se z dluhů vyvázat. Takhle naslepo Ti na internetu nikdo neporadí a dostane se Ti zde pouze obecných rad, které jsou Ti ale v podstatě k ničemu, Ty potřebuješ poradenství přímo ušité na míru.

K Tvému dotazu č. 34: ano, exekutoři mohou kvůli maminčiným dluhům navštívit i vaši domácnost, přestože u vás nebude matka trvale hlášena. Nebo exekutor má právo vstoupit všude tam, kde se dlužník zdržuje a kde je důvod se domnívat, že zde má uloženy své věci hmm


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů