Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 24. 6. 2011 15:25

Juraj
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Web

Jsou Úřady genderově správně v rovnováze?

Připadá mi to, když jsem to četl, že i každý Úřad má mít "správné složení týmu" (nejen odborně) - podobně jako tým fotbalový například. Jen tam nejsou útočníci a obránci v správném poměru - ale stejný počet mužů a žen, například, nebo stejný počet šéfů-žen jako můžů-šéfů a podobně.

Před pár dny jsme totiž zadali zajímavý článek, s výsledky ankety o nejlepší Úřad roku „Půl na půl“. To je takový, který sleduje "zavádění principů rovnosti žen a mužů na úřadech veřejné správy v České republice"

Každý z nás jendou za čas navštíví nějaký Úřad... Nebo v něm pracuje dokonce (ja ne). Sledujete v nich i nějaký taký aspekt "rovnosti"?  Kriterií pro výběr nejlepšího Úřadu z nejlepších bylo celkem devět - mezi nimi rovnost platů, dostatek žen na vedoucích funkcích, podpora pečovatelské služby...

[Mimo jiné se umístnil na předních pozicích i Magistrát Hl. města Prahy a Karlovarského kraje... U obou se mi otevírá kudla v kapse, jen slyším jejich jméno, i když v jiných souvislostech, než genderových, co se tam dělo nebo děje, podle médií... Tedy možná v KV se jendá spíše o Městský úřad, než krajský]

Jo, mezi nejmenšími vyhrála Obec Staňkovice, že podepsala evropskou Chartu za rovnost žen a mužů.

Myslíte, že má smysl sledovat již i taková kriteria na našich Úřadech? Nestačilo by kriterium, že např. Úřad vyřeší žádost do šé, žé, íé dnů a pod pro stoprocent svých občanů? Aby se ti lidé na úřadech nestarali nakonec více o genderovou rovnováhu - než o své klienty. tedy o nás, občany...

"Hate Cannot Drive Out Hate; Only Love Can Do That." M.L.King Jr.
"Jsa u moci, jsem si permanentně podezřelý." Václav Havel

Není tady

#2 24. 6. 2011 17:13

haiel
♥♥♥♥♥♥-

Re: Jsou Úřady genderově správně v rovnováze?

Ano, je to hledání a vyrábění umělých problémů.  Co z toho lidi budou mít, když tam budou ženské i chlapi v rovnováze, ale domluva s nima bude porád stejná hmm

Není tady

#3 25. 6. 2011 13:04

amely
♥♥♥♥♥--

Souhlasím s Jurajem i Haiel. Uměle vytvořený problém -ale je snadné ho vyřešit. Myslím, že na úřady se chlapi moc nehrnou -tak tam je snadné nastolit tu genderovou rovnost. Chtěla bych vidět genderovou rovnoust třeba u dopravního poniku.

A ještě - dala jsem tu na právní diskusi - taky to mělo být o genderové rovnosti - jmenovalo se to dárek pro paní učitelku - tyto titulky byly v reklamních tiskovinách i jinde - jako by neexistovali páni učitelé. podle mne tady taky došlo k porušení genderové rovnosti - a žádný postžený muž se neozval.

Ještě mne  dojalo -že moje téma, ve kterém poukazuji na genderovou nevyváženost a diskriminaci mužů bylo přesunuto z právního na děti do 12 let a zvrhlo se na téma jaký dárek dát paní učitelce.

Upravil(a) amely (26. 6. 2011 9:06)

Není tady

#4 26. 6. 2011 21:50

jaspinn
♥♥♥♥---
Místo: Ostrava

Upřímně - který chlap se bude hrnout pracovat na úřad - nejen kvůli financím, ale hlavně kvůli "nutnému" papírování - sama na úřadě 20 let pracuji a na odboru je z 50 zaměstnanců pouze 6 mužů - z toho jeden IT technik.....co dodat

Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se snaží nᚠsvět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání.
Jan Werich

Není tady

#5 28. 6. 2011 7:05

mag
♥♥♥♥♥♥♥

Mně až tak nevadí, že na úřadech pracuje mnohem více žen než mužů, má to svojí logiku, zaměstnavatel je mnohem vstřícnější k ženě jako matce než zaměstnavatel v soukromém sektoru (samozřejmě to má i své nevýhody), ale mnohem více je zarážející, že přesto ve vedoucích pozicích jsou v velké převaze muži.

Není tady

#6 1. 7. 2011 19:18

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Web

Jsem ROZHODNE pro rovnost muzu a zen. Ve VSEM. BI. Zacneme spolecnymi zachudky na "uradech" smile A musim oponovat, muzu tam pracuje docela dost, je to mozna v pomeru az 90 : 10 ale jsou, takze rovnost ? Proc ne ?

"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

#7 11. 2. 2013 19:42

Filiuska
♥♥-----
Web

No aby to nepokračovala zákony o močení všech v sedě apod. smile. Rovnoprávnost určitě, ale zase každé pohlaví má předpoklady pro něco jiného. Moc mužů nepracuje v mateřských školách, moc žen nekope jámy smile.

Není tady

#8 14. 3. 2013 16:17

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

Filiuska napsal(a):

No aby to nepokračovala zákony o močení všech v sedě apod. smile. Rovnoprávnost určitě, ale zase každé pohlaví má předpoklady pro něco jiného. Moc mužů nepracuje v mateřských školách, moc žen nekope jámy smile.

lollollollol

To jsou fakt skvely nazory. Tak za prove, prestoze, ma kazdy (ne "pohlavi") predpoklad ypro neco jineho a presto, ze moc zen nekope jamy (exsituji) a moc muzu nepracuje v materskych skolach (existuji) tak PRAVE PROTO jsme rovnopravni. PROTOOZE JE KAZDY CLOVEK JINY.

Za druhe rovnorpavnost je hned nahore v ustave.

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#9 19. 3. 2013 15:08

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

Tedy to jsou starosti. Fakt je pro mě zásadní jestli jsou úředníci na finančáku (nebo jiném úřadě ) genderově fifty fifty. BTW teď mi volali z finančáku a byl to chlap :-)

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí