Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 23. 6. 2011 20:23

Janina08
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 107

Re: nemohu vystát tchýni

Kiara napsal(a):

pecule napsal(a):

Kiaro ono se rika (ted nevim presne jak) "pachat dobro". Sice je bezva, ze se tchyne snazi, ale pokud je to pres nejakou pomyslnou caru, tak je to spis na skodu mez k uzitku, byt si ten pachajici muze myslet neco jineho. Proste je se potreba domluvit, aby to vyhovovalo nejen aktivni babicce, ale i Janine smile

Ano, pecule, tomu rozumím stolt Čeho je moc, toho je někdy i příliš a obě strany by se měly domluvit na nějakých rozumných pravidlech stolt
Myslím si, že to drhne zejména proto, že se zakladatelke vlákna až doteď "neozvala" a snášela pasivně celou situaci s tím, že se tchyně třeba "dovtípí". Nu, nedovtípila se big_smile takže je na místě s maminkou si sednout a nějak zaobaleně jí to vysvětlit, co ano a co už tedy ne stolt

já jsem celý den neměla na internet čas,takže jsem nemohla psát...ted už holčičky spí,tak jsem si udělala chvilku,abych si přečetla vaše rady a názory.Téma jsem nazvala ostře,ale věřte,že jsem uvažovala,že někoho navštívím,aby mě rozebral a přišli jsme na příčinu toho,proč mi tak vadí,když je jinak ve skutečnosti docela fajn.nakonec jsem napsala sem a to je možná mnohem lepší.Jo a musím vám říct,že ona sama mi dnes řekla,že tady nechce být pořád naložená,tak abych jí řekla,kdyby se mi to nehodilo.Prý chce hlavně pomoc. Takže Kiaro dovtpila se asi jsem jí křivdila a vše je hlavně o té komunikaci,která je někdy těžká...

Není tady

 

#52 23. 6. 2011 20:37

Janina08
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 107

Re: nemohu vystát tchýni

Ronja napsal(a):

Jani, jako nastávající matka dvojčat (tzn. že vůbec netuším, do čeho lezu) radím strategicky si veškerou možnou pomoc nechávat a neodmítat big_smile Rozhodně nejsi méněcenná matka jen proto, že někdo jiný to s dvojčaty zvládá nebo zvládl bez pomoci - každý dítě je jiný, každá situace jiná, věřím, že bys to zvládla úplně sama, ale proč se vyčerpávat, když je tu někdo, kdo je ochotný pomoct. A to nemluvím o tom, že holčičky budou mít babičku, která je miluje, a to je krásný vklad do života, o který bych je nerada obírala stolt

Takže já radím vrcholnou strategii - opatrně, ale pevně budovat hranice a babičku usměrňovat. Třeba jí leccos fakt dojde i bez otevřených konfliktů. S tím zvonením to jde říct třeba i hezky a hlavně to hned vykompenzovat něčím, co ji potěší - že jsi třeba ráda, že mají holčičky takovou babičku, nebo říct, že se holčičky vždycky smějou, když přijde, prostě si něco vymysli gloria  Pokud bys raději ocenila UV místo oblečků, zkus se nenápadně zmínit, že u tebe byla kamarádka a donesla dvě krabice UV, jak moc ti to pomohlo, protože "ty ceny, znáte to, ty jsou prostě strašný..." Zkus to prostě na starou paní strategicky a trpělivě, já věřím, že to půjde, sama říkáš, že není zlá, jen přemrštěně nadšená smile

Ještě mě napadá k těm pocitům, jak dlouho jsi po porodu? Ona ta hormonální bouře fakt udělá divy a může to trvat pár měsíců, než se srovnáš. Třeba jsi fakt citlivější a podrážděnější, než bys byla normálně - ono taky mᚠvelký zápřah fyzický a psychický, tak se není co divit. Věřím, že tě mrzí, že tvá máma si holčiček užívat nemůže, ale mysli na ně, jak fajn pro ně je mít babičku, která se stará. Na Maminkách a dětech so hodně holek stěžuje ma babičky, které nemají zájem a nepohlídají, to je zase opačný extrém.

No a teprve kdyby to strategicky nešlo, tak bych se uchýlila k tomu, že jednu nebo dvě věci, které vadí nejvíc, vyřídí manžel. Ono to je fakt "od vlastního" jiný a hlavně někdy prostě pomůže třetí osoba jako zprostředkovatel.

Držím palce a a se vám s holčičkama daří smile

děkuji moc za radu,hned to také vidím jinak.Držím palce k narození miminkům a musím říct,že jsem  čekala,že to bude těžké,ale takhle ne.Tak hlavně pevné nervy a hodné babičky,které ráda uvítáš.. wink

Není tady

 

#53 23. 6. 2011 20:41

Janina08
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 107

Re: nemohu vystát tchýni

aprill napsal(a):

Janina08 napsal(a):

Ahoj lidičky,
mám trápení,které mě samotnou překvapuje a neumím si s tím poradit.Poslední dobou mi hrozně vadí partnerova maminka.Nikdy jsem si s ní nijak zvl᚝ neměla co říct.Ani ona se se mnou moc nebavila,návštěva jednou za čas a ze slušnosti popovídaní,ale jinak nic víc. Každopádně to začalo po narození dvojčátek.Dříve jsme se vídali jednou tak za měsíc nebo dva a to jsem ještě partnerovi musela připomenout, aby se mamince taky ozval ,no a ted k nám chodí skoro 4x týdně.Hodně mi ze začátku pomohla což jsem moc ráda,bylo to a je s dvouma dětma náročné-(svoji mámu už nemám) ale já jí tady takhle často nechci.Jenže občas mívám nějakou práci a potřebuji hlídání a tak nemůžu nic říct,protože jí holt potřebujeme,pak by mohla říct,že na hlídání je mi dobrá.ALe jinak jako babička je moc hodná.Nedávno jsme se přestěhovali a dali jí naše klíče od bytu,aby když by se něco dělo,tak aby byli u ní .Ale ona když jde na návštěvu,tak  si odemkne sama.Vím,že mi nic nevezme,ale prostě mi to vadí!Chci aby chodila maximálně 2x týdně,ale přitom ji potřebuji a tak to v sobě dusím a hrozně mě to užírá.Nevím,kde se tento pocit ve mě vzal.Kdokoliv jiný,kdo si chce holčičky pujčit a pochovat tak mi nevadí,ale ona ano.I po porodu,kdy jsem se těšila na partnera,tak   hned první den musela přijít s nímChtěla jsem aby to byla naše chvíle.ted holky neviděla přes týden a hned jak se jí strašně stýskalo,že je hrozně dlouho neviděla.Přijde mi to až přehnané.Ale kdo ví,kdyby to byla moje máma tak to budu určitě vidět jinak.Proto je to těžké říci i partnerovi.Možná,že sama vím co to je,možná Žárlivost? ,že tady není moje máma a ona má holčičky jen pro sebe..nevím...jinak v životě vycházím s lidma moc dobře a mají mě rádi...ale ona mi prostě vadí.Co mám dělat a jak to mám zkousnout?

hm hmm   myslím, že i kdyby se rozkrájela, tak se ti nezavděčí kapitulation

né,to zase né.ted když si čtu všechny ty vaše příspěvky a každý má jiný náhled na věc,tak teď mě to trochu mrzí,že jsem taková nevděčnice.Ale to je taky dobře,třeba mi ta vaše terapie přes internet pomůže :-)

Není tady

 

#54 23. 6. 2011 20:50

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: nemohu vystát tchýni

Janino, to je v pořádku smile

Nakonec internet je od toho, aby se tady člověk anonymně vypovídal, utříbil si myšlenky a podíval se na svůj problém i z jiných stran, než jen z té své.
Jsem ráda, že ses tady vypovídala, tak trochu se ti tím pádem i ulevilo a vidíš, že s tchyní se dá docela dobře v klidu dohodnout pussa tummenupp


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#55 23. 6. 2011 20:51

Janina08
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 107

Re: nemohu vystát tchýni

eremuruss napsal(a):

Kdyz jsme se prestehovali od rodicu do bytu,muj otec k nam chodil denne,bez zvoneni,klepani, rovnou.Stal se i ten trapas,ze on prijel ze Slovenska vzal za kliku a vstoupil k nam do loznice s taskou merunek.My jsme v tu dobu zrovna soulozili.On cekal mezi tema dverma a nekolikrat me rikal,abych si sla s ty tasky vyndat ty merunky,ze si tasku hned odnese zpet domu.A ja s ty postele nemohla jit nemela jsem nic na sobe,on na me zacal kricet,ze on se tahne s merunkama a ja jsem lina i vstat a ty merunky vyndat.
Vzeklej odesel.
Dalsi den jsme si na dvere misto kliky dali kouli.A otec klepal.
Chodil dal denne,nekolik let jsme to vydrzeli.Pak jsem mu rekla,aby nechodil denne a on prestal chodit uplne.Me dodnes vycita,ze jsem ho pripravila o vnoucata.

to je smutný.

Není tady

 

#56 23. 6. 2011 20:58

Janina08
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 107

Re: nemohu vystát tchýni

aprill napsal(a):

holcina napsal(a):

aprill napsal(a):


malá je velká parádnice wink a navíc kolegyně není prdlá a nekupuje najednou desatery šatečky, ale to co ví co malá stačí vynosit wink

to je jiná:-)) já to myslela na autorku vláknu a její tchýni, autorka psala, že hadýrek má habaděj

aha, tak v případě autorky vlákna bych byla vděčná za nové věci a staré bych s díky vrátila nebo použila na zahradu wink . tím nechci říct, že věci od kamarádky jsou něco špatného, ale nové je nové wink

jenže ty věcičky od kamarádky jsou krásný,vždy to znáte,děti z toho vyrostou a nestačí to zničit.Samozřejmě nové je nové,ale tyhle oblečky co mám jsou opravdu pěkné.Ale jasně,že máte pravdu.Každá babička asi rádši koupí kadříky než sunar.

Není tady

 

#57 23. 6. 2011 21:01

Lvice
♥♥♥♥♥--
Místo: Vesmír
Registrovaný: 19. 1. 2011
Příspěvky: 747

Re: nemohu vystát tchýni

Janino, já věřím, že si to v hlavě přebereš a nakonec budete mít s tchýňkou krásné vztahy. A to je supr. Ono je to všechno občas o kompromisu, někdy ho udělá ten, podruhý zase onen wink. A mít po ruce hodnou babičku, která pomůže, zatímco já si budu moci vyrazit s manželem na večeři nebo na kafe s kamarádkou, to je věc nad zlato...... Hodné babičky nutno hýčkati, ale nepustit za hranice, které je třeba od začátku nastavit, pro dobro všech zúčastněných. Držím palec a přeji hodně radosti z prcků i babičky.


Člověk musí mít vždycky cíl, ale nemusí se vždycky trefit.

Není tady

 

#58 23. 6. 2011 21:11

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: nemohu vystát tchýni

aprill musim rict, ze me trklo do oci jak si napsala, ze by Janina mela byt vdecna. Kdyz neco pro nekoho (notabene dobrovolne a bez jeho vyzadani) delam, tak prece neocekavam vdek? A jestli jo, tak je to smutny..
A stare (ale zachovale) veci kolikrat vypadaji lip nez nove hadriky. wink Nove je sice nove, ale docela rozumim, ze Janina je spokojena s vecma, ktere uz ma. Nicmene jak pisu, slusne bych podekovala a bud bych je vyuzila nebo ne.

Upravil(a) pecule (23. 6. 2011 21:16)

Není tady

 

#59 23. 6. 2011 21:14

Janina08
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 107

Re: nemohu vystát tchýni

takže,závěrem všem moc děkuji a budu se snažit,aby jsme se všichni měli rádi. hezký večer!

Není tady

 

#60 23. 6. 2011 21:21

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: nemohu vystát tchýni

pecule napsal(a):

aprill musim rict, ze me trklo do oci jak si napsala, ze by Janina mela byt vdecna. Kdyz neco pro nekoho (notabene dobrovolne a bez jeho vyzadani) delam, tak prece neocekavam vdek? A jestli jo, tak je to smutny..
A stare (ale zachovale) veci kolikrat vypadaji lip nez nove hadriky. wink Nove je sice nove, ale docela rozumim, ze Janina je spokojena s vecma, ktere uz ma. Nicmene jak pisu, slusne bych podekovala a bud bych je vyuzila nebo ne.

dobře vděčná není to správné slovo. ale řídím se : darovanému koni na zuby nekoukej. mám radost z každé dárku, protože vím, že mi ho ten druhý dal, protože mě  chtěl  potěšit wink

Není tady

 

#61 23. 6. 2011 21:53

Janina08
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 107

Re: nemohu vystát tchýni

aprill napsal(a):

pecule napsal(a):

aprill musim rict, ze me trklo do oci jak si napsala, ze by Janina mela byt vdecna. Kdyz neco pro nekoho (notabene dobrovolne a bez jeho vyzadani) delam, tak prece neocekavam vdek? A jestli jo, tak je to smutny..
A stare (ale zachovale) veci kolikrat vypadaji lip nez nove hadriky. wink Nove je sice nove, ale docela rozumim, ze Janina je spokojena s vecma, ktere uz ma. Nicmene jak pisu, slusne bych podekovala a bud bych je vyuzila nebo ne.

dobře vděčná není to správné slovo. ale řídím se : darovanému koni na zuby nekoukej. mám radost z každé dárku, protože vím, že mi ho ten druhý dal, protože mě  chtěl  potěšit wink

Samozřejmě,že když mi někdo dá dárek,tak to ocením a nebudu ten dárek hodnotit.Tohle je něco jiného,ona nedělá radost mě,kupuje to holčičkám,protože se jí to líbí.Jinak vždy poděkuji a oblečky jim od babičky dávám..

Není tady

 

#62 23. 6. 2011 22:00

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: nemohu vystát tchýni

Jani, určitě brzy se s tchýní nějak porovnáte ke spokojenosti obou wink.
Holčičky jsou její první a jediné vnoučata?

Není tady

 

#63 23. 6. 2011 23:10

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: nemohu vystát tchýni

Bývala jsem na tom obdobně....taky se mi ledacos chtělo dělat po svém a jinak....taky si netroufala...odsouvaný problém ale narostl léty do zoufale velkých rozměrů...a tchánů chu nám pomáhat a vyžádaně či nevyžádaně taky....svoje věci jsem tedy zvládala a stíhala, myslím, že o tom to není. Taky si myslím, že by nemělo být pravidlem nechat si do něčeho kecat za to, že mi druhý pomáhá. Jsi dospělá ženská, máma, tak se podle toho chovej.Co by se tchýni dalo říct? Třeba:
Jsem maminko ráda, že mi pomáháte, ale ráda bych se domluvila na pevnějších pravidlech. Zaprvé potřebuju v zájmu dětí zvládat vše co nejlépe sama a zadruhé vás nemůžu zneužívat. Obě máme svoje soukromí a právo na volný čas. Tím, že mi pomáháte maximálně, nikdy nebudu připravená se o vše starat sama a to vy jistě nechcete. Potom by se jednou mohlo stát, že budete potřebovat vy mě a já nebudu schopná se postarat ani o svoji rodinu, natož k tomu o vás. Myslím, že víkendy bych ráda byla celé s mužem, aby mi taky pomohl, koneckonců jsou to taky jeho děti, a že byste mohla chodit v úterý a ve čtvrtek odpoledne. Vzít děti po obědě ven a já si tu zatím udělám, co potřebuju.
Variant je jistě víc, nejzazším řešením budiž věta...už tady Tvou matku nechci ani vidět a ode dneška všední dny večer dělíme s koupáním a krmením napůl...to můžeš říct, až už nebudeš vědět kudy kam. Není dobrý ani nezájem prarodiče, ani taková obětavost do nebes...kdybych padnout měla, tak mladým budu chodit hlídat prát vařit vozit žehlit....ani jedno nevede ke zdravému samostatnému rodičovství a prarodičovství....prarodiče mají v životě dětí svoje místo, ale chod rodiny řídí rodiče, oni zodpovídají za své děti, přivedli je na svět a budou tu s nimi déle, rodiče dítě potřebuje, prarodiče jsou bonusem....Mám dvoje mladé, jsou to spíš oni, kdo něco potřebují ode mě pravidelněji - mně jednou za čas vymalují...ale...jak dělᚠkoláče, mᚠčas hlídat, šli bychom do kina....no někdy čas mám někdy ne, dítěti zatím jednomu kupuji zásadně po domluvě s nimi, k čemu bych vyhazovala peníze za něco, co oni neschválí a neupotřebí? A dneska bych s babičkou jednala jinak, ale hlavně od začátku. Manžel není, babička není, a já ji dneska tak trochu docela chápu....taky se mi občas zdá, že mladí dělají dost věcí jinak, ale mlčím. V zájmu všech....Přeji Janino vhodně volená slova! Pokud se babča urazí - dobře, žes do toho hovoru šla. Přerostla by Ti přes hlavu a přetahovala děti! Babča, co by ji to ani nenapdalo, Ti spíš řekne...holka, kolikrát jsem utahaná, ale chtěla jsem tě pomoct! To jsem ráda, budu chodit dvakrát a odpočinu si! Pak mᚠzlatou tchýni!

Není tady

 

#64 23. 6. 2011 23:13

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: nemohu vystát tchýni

Jo, tak pak takhle bych to videla i ja smile Ted mi zrovna mama prinesla na mladsi saticky, ktery se mi ale fakt nelibi. Znat jsem to nedala a az k ni pujdu, tak je mala dostane smile

aprill napsal(a):

pecule napsal(a):

aprill musim rict, ze me trklo do oci jak si napsala, ze by Janina mela byt vdecna. Kdyz neco pro nekoho (notabene dobrovolne a bez jeho vyzadani) delam, tak prece neocekavam vdek? A jestli jo, tak je to smutny..
A stare (ale zachovale) veci kolikrat vypadaji lip nez nove hadriky. wink Nove je sice nove, ale docela rozumim, ze Janina je spokojena s vecma, ktere uz ma. Nicmene jak pisu, slusne bych podekovala a bud bych je vyuzila nebo ne.

dobře vděčná není to správné slovo. ale řídím se : darovanému koni na zuby nekoukej. mám radost z každé dárku, protože vím, že mi ho ten druhý dal, protože mě  chtěl  potěšit wink

Upravil(a) pecule (23. 6. 2011 23:28)

Není tady

 

#65 24. 6. 2011 6:50

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: nemohu vystát tchýni

Nezavdeci,protoze vlastni mama je mama a tu ona nema.
Prd a vořech, erem. Moje tchýně byla zlatá ženská, která pro vnoučata byla víc, než než moje máma, já s ní taky žádnej problém neměla a pevně doufám, že jsem pro ni byla taky dobrá snacha (aspoň prý to říkávala http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png). A moje "nevěsta" sice mámu má, což ale neznamená, že bychom se neuměly dohodnout, vyhovět si (a občas zdrbnout mého synka a jejího manžela  http://fora.babinet.cz/img/smilies/tongue.png). Možná je to tím, že se neotravujeme víc, než je v kraji zvykem... já jí nevnucuju svoje názory na péči o děti, domácnost a manžílka a ona mi nepovídá, že jsem stará a ničemu nerozumím.

Pochop, že se líp kupují nějaké "oblečky" než krabice UV, na tvém místě bych byla ráda, že mám holčičky v novém a nemusí nosit "staré" věci.
Z krkavčí mámy jsem bezbolestně transformovala do krkavčí babičky http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png, která namísto zbytečných hadýrků (a že mě občas svrbí prsty) platí vňoučatům nadstandardní očkování, například. On teda píchanec do pr.dýlky není ten děátkem nejžádanější prezent http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png, ale shodně s rodiči ho považujeme za rozumnější, než další nový tričíčko. Ony ty nové věci totiž nekupuješ pro dítě, ale pro sebe nebo pro okolí - holt je načinčaný mimi vidět víc..


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#66 24. 6. 2011 17:41

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: nemohu vystát tchýni

dar se může dát, ale obdarovaný ho fakt nemusí přijmout. Taky se chystám některé dary, které přijdou v budoucnu odmítnout. Proč brát něco od  neupřímného, proč brát něco jen proto, že se to sluší? Prd a vořech... život mě naučil, neber si, co nechceš.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#67 24. 6. 2011 18:48

Abby21
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karviná
Registrovaný: 29. 6. 2009
Příspěvky: 1933
Web

Re: nemohu vystát tchýni

Jako kdybych četla o své vlastní tchýni...zlatá babička, ale co je moc, to je moc.
Nechci to tu rozebírat, měa jsem ji tu po narození první dcery nakvartýrovanou téměř nonstop. Chodila si sem jako domů, pořád něco nosila (navařené jídlo, oblečení, sbírala mi venku prádlo, nosila mi z obchodů věci v akci a malou by si nejradši adoptovala) a já jsem si připadala jako nesvéprávná osoba. Zezačátku jsem jí několikrát říkala po dobrém-ale jako bych mluvila do zdi. takže nakonec z toho bylo několik ostřejších výstupů. Trvalo to skoro rok a půl, než se zklidnila...

Teď má stále terndence se k tomu vrcet, ale už nemám takový problém ji říct něco ostřeji. Oblečení holkám teda kupuje pořád ,hlavně různé šaty  a klobouky s volánkama (no, vypadá to příšerně, nemám ráda takovéhle věci). Ale už to neřeším. Poděkuju a většinou to podaruju dál, nebo prodám. Prostě to beru, že když mi to dala, tak si s tím můžu dělat, co chci.
Asi už ji to trošku došlo, takže pár šatiček si nechává u sebe, a když má Terezku doma, tak ji do toho navlíkne a jde se s ní ukázat kamarádkám roll No, vadí mi to,ale tohle už nechávám na Terezce. Až se jí to nebude líbit, tak a se ozve sama...


http://lb4f.lilypie.com/TikiPic.php/Xlno2jv.jpghttp://lb4f.lilypie.com/Xlnop1.png

http://lb5f.lilypie.com/TikiPic.php/uhYVRv3.jpghttp://lb5f.lilypie.com/uhYVp2.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů