Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 30. 6. 2011 11:08

ADFka2
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 9. 2006
Příspěvky: 1044

Re: trhání osmiček

PPavlaa napsal(a):

v kolika vám ty moudráky asi tak trhali ?

Mně teď bude 28. Ale myslím, že věk není podstatný. Ne pro trhání, možná se pak liší hojivost, to nevím.


So please, don´t slow me down, if I´m going too fast!

Není tady

 

#27 30. 6. 2011 11:13

hhanca
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 10. 2008
Příspěvky: 2343

Re: trhání osmiček

PPavlaa napsal(a):

v kolika vám ty moudráky asi tak trhali ?

Mně v 22 letech. Nebylo to kvůli tomu, že měly kaz, ale nevlezly se a tlačily mi na přední zuby, které se pak křivily.


http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/cW3AKDk.jpghttp://lb1f.lilypie.com/cW3Ap1.png

Není tady

 

#28 30. 6. 2011 13:34

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: trhání osmiček

Mně teď v dubnu a květnu trhali u Sv. Anny (fakultní brněnská nemocnice) v lokální anestezii spodní osmičky. Trhali mi je postupně, ne naráz. K zákroku jsem se odhodlávala více než rok, nakonec jsem do toho musela jít, páč mně růst spodních osmiček hodně bolel (tvář, uši, krk, v podstatě celá hlava mě z toho třeštila), přitom zuby na pohled nijak nerostly. Moje zubařka mi říkala, že to tak někdo má, prý by mi mohly osmičky růst i ve 40 a pořád by nebyly prořezané.
Jinak je mi 24 let. Zákrok nebyl příjemný, nejhorší je napichování injekce, dost to bolelo a po napichnutí se mi udělalo strašně špatně, asi vedlejší účinek anestetik. Pak jsem byla čtyři dny na Ibalginu. Měla jsem štěstí, nedostala jsem zánět a vše se krásně zhojilo.

Není tady

 

#29 15. 8. 2011 12:56

Klara0605
♥------
Registrovaný: 8. 7. 2011
Příspěvky: 1

Re: trhání osmiček

Tak to já štěstí neměla a zánět se mi udělal. Trhali mi horní osmičky na 2x. Nejdříve pravou, zánět jsme měla snad 2 měsíce, pak mi doktorka doporučila vyzkoušet enzymy, konkrétně wobenzym a do týdne zánět zmizel. Na druhý zákrok už jsme šla vybavená wobenzymem a zánět se ani nedostavil, bylo to o dost příjemnější léčení.

Není tady

 

#30 16. 8. 2011 17:02

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: trhání osmiček

Mně osmičky ještě netrhali je 42, ale mám jen spodní, horní mi nevyrostli a už ani nevyrostou, protože prý mám malou čelist a není tam na ně místo.. Levou osmičku mám vrtanou a spravovanou, obě mám vyrostlý jen tak napůl, částečně schovaný v dásni, takže jsem měla jednou parádní zánět na levé straně, měla jsem antibiotika, je to asi 7 let. Od té doby mám klid, osmičky jsou OK.
A jak píše Vilemína, tak mně ty osmičky dole rostly tak asi 10 let, od dvaceti do třiceti, vždycky mě třeba měsíc bolely děsně dásně a moudráky se tlačily po kouskách ven.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#31 16. 8. 2011 20:46

clavel
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 10. 2007
Příspěvky: 833

Re: trhání osmiček

ja mam osmicky vsechny, z jedny mi vypadla plomba, a v druhy mam diru jak nevim kam. tak deset let jsem citila, ze mam na zubu prasklinku nebo co, a ted najednou tam mam strasnou diru, jako kdyz se ten zub kazil ze vnitr...pritom zubarka nic... a ted se mi navic jedna spodni vydrolila nebo co, plomba tam nikdy nebyla, a najednou mi kousek zubu zustal ve zvykacce. ale chci se zeptat, zuby co ja vim, se trhaj v Praze na Pavlaku nebo kde. ale jde mi o to, muzu jit rovnou tam, aby mi ty kousky co mi zbyly vytrhli, nebo nejdriv musim pro papir k zubarce? jde mi o to, ze ja k ty svoji uz nechci, znicila mi v puse vsechno co mohla.... ta jedna osma me docela boli, a chtela bych to nejdriv vyrvat, a pak si hledat zubare....

Není tady

 

#32 23. 8. 2011 15:29

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: trhání osmiček

Clavel: doporučuji najít zubaře-muže,protože ti také mají větší sílu na trhání zubů apod. a nedojde tak k ještě dalšímkomplikacím.To je z povídání mých známých,já tohle naštěstí ještě nikdy nemusela podstupovat.
To co popisuješ - jestli se ti rozpad zub nahoře - bude asi třeba teď dát pryč i ty kořeny,co ti zůstaly v dásních,takže řezání,atd.sad

Není tady

 

#33 23. 8. 2011 16:29

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: trhání osmiček

tak jak jsem psala..už mám obě horní osmičky venku. Na dva termíny. Šlo to jak po másle. Trhání nebolelo vůbec. Jen u tu levé jsem asi 3 dny pociovala slabé trnutí v kosti.Pravá strana okamžitě bez bolesti, bez tišících prostředků, které nebyly třeba ani na té levé straně.
Důvod trhání- narostly křivě a zhoršovaly čištění vedlejších zubů


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#34 23. 8. 2011 17:19

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: trhání osmiček

To si nedostala vůbec žádné injekce před trháním,vše bylo "naživo"?A kdo ti to trhal,zubař či zubařka?
To si asi jedna z mála,kterým to vytrhnou jen tak za pochodu,ne?

Není tady

 

#35 23. 8. 2011 17:20

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: trhání osmiček

laminanonte napsal(a):

tak jak jsem psala..už mám obě horní osmičky venku. Na dva termíny. Šlo to jak po másle. Trhání nebolelo vůbec. Jen u tu levé jsem asi 3 dny pociovala slabé trnutí v kosti.Pravá strana okamžitě bez bolesti, bez tišících prostředků, které nebyly třeba ani na té levé straně.
Důvod trhání- narostly křivě a zhoršovaly čištění vedlejších zubů

To je fajn, že Ti to dobře dopadlo.
Ale je to tak, jak píše Kuty - na trhání osmiček je třeba síla. Mně také rostly horní křivě, jeden mi trhala zubařka, která zastupovala tu moji, ta měla sílu a zub byl během chvilky venku. Na ten další se už moje lékařka uzdravila a tahala mi ho ven celou hodinu. Nějak po kusech, či co. To bylo něco. Ale hojilo se to pak v obou případech dobře.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#36 23. 8. 2011 22:46

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: trhání osmiček

Kuty napsal(a):

To si nedostala vůbec žádné injekce před trháním,vše bylo "naživo"?A kdo ti to trhal,zubař či zubařka?
To si asi jedna z mála,kterým to vytrhnou jen tak za pochodu,ne?

nene, injekci jsem dostala,ale pak to šlo hladce.Prý byly malé. Dolní prý bývají horší.


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#37 23. 8. 2011 22:50

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: trhání osmiček

a trhala to statná zubařka. Trochu si zub vypáčila takovým dlátkem, pak chytla kleště a šup, byl venku.Manželovi jednou trhala jiná zubařka zub a přitom mu vedle ulomila zdravý


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#38 25. 4. 2012 10:24

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: trhání osmiček

Fuj moudráky.to je horror.manžel musel na operaci.Tomu je musel doktor řezat.Dostal tři injekce.pak dostal drény,ATB a marodil skoro 14dní.Já mám venku už tři,Dokonce jsem si bolestí nechala na podpis vytrhnout i zdravej zub.Jak mě chytly zuby!!Pokaždé jsem marodila.Hned dostala ATB .osmičky nejsou žádná sranda.No ono zuby vůbec nejsou sranda.že???a jelikož jsem měla paradentozu .tak už jich polovinu nemám .Za to mám teď krásný zdravý chrup-smile akorát ,že není můj !!godlike


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#39 24. 9. 2012 14:44

aLi3n
♥------
Registrovaný: 6. 9. 2012
Příspěvky: 5

Re: trhání osmiček

Taky mě čeká horor s moudráky.. ještě mi ani nevylezly ale už je jasné, že se mi do pusy prostě nevejdou a křiví se mi kůli tomu zuby vpředu. Moje zubařka mě poslala k nějakému odborníkovi v Praze, že mi v narkoze rozřežou dásně a osmičky vyndají. No ten odborník na to měl trochu jiný názor a žádné řezání se nakonalo. Prý pokud nemám bolesti nebo jiné problémy, je zbytečné zákrok dělat. Takže se to asi jenom o nějaký čas odložilo..

Není tady

 

#40 19. 6. 2013 16:28

Adam Balka
♥♥-----
Registrovaný: 16. 5. 2013
Příspěvky: 50

Re: trhání osmiček

Taky bych měl jít ještě se dvěma osmičkama, ale po tom, co jsem tady přečetl, jsem si uvědomil, jak hrozný zážitek byla ta první - fuj :-). Na druhé straně je to ale otázka vlastního zdraví, osmičky mají tendenci se kazit víc, než ostatní zuby, a zanedbaný kaz v nepřístupné části úst je jízdenka do pekla...

Není tady

 

#41 21. 6. 2018 16:13

alice26
♥------
Registrovaný: 22. 2. 2018
Příspěvky: 20

Re: trhání osmiček

Trhaní osmiček jsem se bála vždy. Měla jsem hrozný strach ale kamarádka rodinná mi doporučila kliniku kde je trhala ( https://www.dsmile.cz/ ) a byla spokojená a hlavně neměla šílené bolesti. PRý tam nabizí i kompletní anestezii.

Není tady

 

#42 21. 6. 2018 16:33

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: trhání osmiček

alice26 napsal(a):

Trhaní osmiček jsem se bála vždy. Měla jsem hrozný strach ale kamarádka rodinná mi doporučila kliniku kde je trhala ( https://www.dsmile.cz/ ) a byla spokojená a hlavně neměla šílené bolesti. PRý tam nabizí i kompletní anestezii.

Já, kdybych někomu trhala zuby, taky mě to nebolí big_smile


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#43 22. 6. 2018 20:34

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: trhání osmiček

Nechala jsem si vytrhnout před 14 dny osmičku v nemocnici v Praze na Karláku a také skvělý přístup, žádné bolesti.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#44 23. 6. 2018 18:53

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: trhání osmiček

S mojí paní zubařkou bylo každý trhání osmičky společenská záležitost.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#45 23. 6. 2018 20:19

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: trhání osmiček

Mě taky držely asi tři (sestřičky), i když jsem žádný odpor nekladla. wink


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#46 25. 6. 2018 21:23

janablizka
♥------
Registrovaný: 28. 10. 2017
Příspěvky: 14

Re: trhání osmiček

Mám super lékařku na zubní chirurgii v FN Bohunice a vůbec nemám strach z trhání je úžasná.

Není tady

 

#47 2. 8. 2023 14:10

AdélN
♥------
Registrovaný: 1. 8. 2023
Příspěvky: 11

Re: trhání osmiček

Já jsem neměla po trhání žádné bolesti, šla jsem normálně do práce. yikes

Není tady

 

#48 4. 8. 2023 11:41

Pollon
♥------
Registrovaný: 13. 4. 2023
Příspěvky: 6

Re: trhání osmiček

Všeobecně se říká, že na zuby je nejlepší aulin. Ale po trhání všech čtyř osmiček najednou nevím....roll

Není tady

 

#49 8. 2. 2024 15:16

BibcaBi
♥------
Registrovaný: 23. 6. 2023
Příspěvky: 4

Re: trhání osmiček

uff no mne když trhali osmičky totalni masakr. ja jsem nevedela co s tim mam delaj jako.. no potom jsem skousila cbd kapky  a oni mi jako dost pomohli na bolest

Upravil(a) AndreaP. (8. 2. 2024 17:55)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů