|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Ráda bych Vás poprosila o názor, možná má někdo z Vás pro mne tolik důležitou zkušenost.
Dcera úspěšně ukončila studium SŠ (obor chemicko-farmaceutická výroba). Během čtvrťáku se řešilo "kam po maturitě". Volba padla na farmaceutickou fakultu UK v Hradci Králové. Pro jistotu se dcera přihlásila i na farmacii v Brně. Teď už je po přijímačkách a dostala se na obě fakulty. Zcela jednoduše by tedy měla jít do Hradce - tak jak původně chtěla. Jenže... z přijímaček v Hradci má pocit, že nic nevěděla, všechno do testu otipovala a vůbec netuší, jak ji mohli přijmout. Zřejmě měla štěstí a dost věcí si tipla dobře. Naopak v Brně jí připadaly otázky dost snadné. A teď se bojí nastoupit do Hradce, že jí okamžitě vylejou...
Já osobně si myslím, že by Hradec zvládla, neb vím, že je dost pilná, učí se a škole se docela i s chutí věnuje. Celou střední školu měla vyznamenání, teď ve čtvrťáku dokonce samé jedničky. Tak mi přijde jako celkem schopný studijní tip, myslím, že by ji fakt nikdo nevyrazil.
Nevíte prosím někdo, jestli je to v Hradci fakt tak drsné, jak to dcera popisuje (poučena z jiných diskusí prý polovinu přijatých během roku vyhází).
Moc děkuju, neb rodina z nás už šílí, jak to s dcerou stále řešíme dokola.
Není tady
No, studovala jsem v Brne (protoze jsem z Brna). Kazda ta skola ma trosku jiny koncept. Hradecaci jsou hodne chemici: nejvetsi vyhazovak je tam udajne organicka chemie. To je tezka zkouska i v Brne, ale da se zvladnout. V Brne naopak lide vic litali na Biochemii. V Hradci vic dbaji i na analyzu a analytickou chemii (z analyzy leciv maji pokud vim i statnice, to v Brne neni). Brno se snazi jit spis zdravotnickym smerem.
Brno hodne podporuje zahranicni vyjezdy - tedy za soucasneho dekana. Jak studijni pobyty (Erasmus) tak i praxe v zahranici (mluvim o financni podpore).
Ktera je lepsi dosdeska nevim a v praxi je to celkem jedno.
Není tady

syn by příští rok taky rád na farmacii, dělá zdrávku obor laboratorní asistent. Bude zkoušet jak Brno, tak Hradec. V Hradci chce zkusit vojenskou farmacii. Pokud sem holky ještě chodíte, můžu se ptát na podrobnosti?
Není tady
laminanonte napsal(a):
syn by příští rok taky rád na farmacii, dělá zdrávku obor laboratorní asistent. Bude zkoušet jak Brno, tak Hradec. V Hradci chce zkusit vojenskou farmacii. Pokud sem holky ještě chodíte, můžu se ptát na podrobnosti?
Lami, zadej si dotaz na diskuzi na Omlazeni.cz, sekce Životní styl - Kariéra, práce, vzdělávání. Píše tam hodně študáků, zejména holek ve věku dvacet let.
Není tady

Vilemína napsal(a):
laminanonte napsal(a):
syn by příští rok taky rád na farmacii, dělá zdrávku obor laboratorní asistent. Bude zkoušet jak Brno, tak Hradec. V Hradci chce zkusit vojenskou farmacii. Pokud sem holky ještě chodíte, můžu se ptát na podrobnosti?
Lami, zadej si dotaz na diskuzi na Omlazeni.cz, sekce Životní styl - Kariéra, práce, vzdělávání. Píše tam hodně študáků, zejména holek ve věku dvacet let.
díky
Není tady