Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 28. 6. 2011 6:26

pidimartis
♥♥♥----
Místo: Rumburk
Registrovaný: 21. 6. 2007
Příspěvky: 103

Re: Insolvence

laminanonte napsal(a):

pidimartis napsal(a):

Tak zpět k tématu,
my teď řešíme problém ten,že se chcem brát a jelikož on je v insolvenci,tak se bojíme co to bude za problémy. Insolvenční zprávce nás teda ujišoval,že to bude jen pro nás dobře,jenže já se zase bojim,že jemu bude zbívat málo pro věřitele,tak vůbec nevim dumbom

výhodné to bude pro vás z toho hlediska, že tvůj přítel si tě jako svoji manželku pak započte do nazabavitelného  minima a to je 1331 Kč na každou vyživovanou osobu.  Děti už se mu asi započítávají.
Jinak za jeho dluhy, které si nadělal za svobodna neodpovídáš, jsou pouze jeho, ale pokud by se vrátil ke svému koníčku automatům, tam už by postihly i tebe.

Chápu to dobře,když napíšu,že tedy z toho co se dává věřitelům odeberou přítelovi těch 1331kč? Ptám se, protože se bojim jestli by mu vzali víc,tak aby mu to ještě nezrušili, tu insolvenci.

Není tady

 

#27 28. 6. 2011 9:59

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Insolvence

ano, chápeš to dobře,v případě sňatku, budeš vyživovanou osobou a manžel bude mít o 1331Kč vyšší nezabavitelné minimum.


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#28 18. 7. 2011 16:04

judynka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 3. 2008
Příspěvky: 330

Re: Insolvence

Mendy napsal(a):

Je zde někdo, kdo má zkušenosti z insolvencí, tedy s osobním bankrotem?
S manželem jsme se dostali do dluhů. Nejsme podnikatelé ani živnostníci.
Nezvládáme splácet. V zaměstnání nám kvůli krizi snížili platy o 25%

Děkuji.

Mendy, na justice.cz je v insolv. kalkulačka, spočítejte si, zda byste byli schopni zaplatit za pět let nejméně 30% z celkového dluhu a současně i do toho počítejte odměnu insolneč. správci, poté teprve se rozhodněte.
1) spočítat celkovou dlužnou částku všem vašim věřitelům (dluhy za manželství, např. z půjček počítejte celkovou sumu ke každému zvl᚝, tzn. i sobě, i manželovi, jelikož budete podávat každý návrh sám za sebe, poté ho soud teprve spojí.)
2) spočtětě vaše příjmy (každého zvl᚝ za dobu následujících pět let, tzn., kolik asi vyděláte.
3) zjistěte dle kalkulačky, jestli se vám podaří uhradit alespoň 30% a odměnu správci
4) pokud bude chybět pár procent, dá se doložit od někoho darovací smlouvou, (ale že musíte mít jinak příjem ze zaměstnání, ja vám snad jasné..?)
5) pokud vám propočty vychází a máte čisté trestní rejstříky, jděte do toho!

Není tady

 

#29 18. 7. 2011 17:00

Mendy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 722

Re: Insolvence

Propočty na insolvenční kalkulačce nám vychází. Ale mám jiný problém. Vlastním polovinu rodinného domu, druhou vlastní moje matka a já se bojím že by kvůli mě do toho byla zatažená i mamka která nemá o ničem ani páru, že by mohla přijít o střechu nad hlavou kvůli mojí blbosti.

Není tady

 

#30 19. 7. 2011 13:46

judynka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 3. 2008
Příspěvky: 330

Re: Insolvence

Mendy napsal(a):

Propočty na insolvenční kalkulačce nám vychází. Ale mám jiný problém. Vlastním polovinu rodinného domu, druhou vlastní moje matka a já se bojím že by kvůli mě do toho byla zatažená i mamka která nemá o ničem ani páru, že by mohla přijít o střechu nad hlavou kvůli mojí blbosti.

ano, potíže by s tím být mohly, protože vaši věřitelé budou rozhodovat, zda vám dají souhlas s oddlužením plněním splátkového kalendáře, nebo budou chtít peníze ze zpeněžnění majetkové podstaty, tedy z prodeje vaší poloviny nemovitosti. Záleží na kolik bude nemovitost odhadnutá, pokud se rozhodnete návrh podat, budete muset vypracovaný odhad nemovitosti stejně k návrhu přiložit. Je to ovšem na zvážení, protože jestli nebudete své dluhy splácet a dojde k jejich vymáhání exekucí, stejně vám můžou vaši část nemovitosti na konci prodat, a maminka by se to stejně dozvěděla. Ideální by bylo, pokud byste byli schopni splatit splátkami za pět let např. 70% vašich dluhů, potom by vám věřitelé mohli povolit oddlužení formou splátkového kalendáře a nemovitost vám ponechat. Také splácet dluhy dalšími půjčkami je krátkozraké řešení.

Upravil(a) judynka (19. 7. 2011 13:48)

Není tady

 

#31 14. 10. 2011 19:54

lenkab63
♥♥-----
Registrovaný: 8. 8. 2006
Příspěvky: 26

Re: Insolvence

pojištění - Mám dotaz,s manželem jsme se dostali do insolvence.spočítali jsme si,že budeme moci splatit za 5let 80-90procent dohromady.Chtěla jsem se zeptat,mám úrazové pojištění,které mi končí v r.2014,je možné,že mi toto vezmou,nebo mohu si ho prodloužit až do r.2017,kdy by měl být všemu konec?Děkuji za odpověď.

Není tady

 

#32 4. 12. 2012 15:51

fadp
♥------
Registrovaný: 4. 12. 2012
Příspěvky: 8

Re: Insolvence

Více také zde:

reklama, spam

Není tady

 

#33 22. 5. 2013 0:18

dluhy.org
♥------
Registrovaný: 22. 5. 2013
Příspěvky: 8

Re: Insolvence

Pokud chcete objektivní, ničím nezkreslené informace, navštivte webové stránky uvedené v mém podpisu.


Podpis smazán administrátorem, nepovolená reklama.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů