Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 15. 6. 2011 18:46

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Registrovaný: 14. 2. 2009
Příspěvky: 8057
Web

**PROČ...???

Zdravim pratele, neni zde zadny vhodny chlivek na moje a jiste i vase dotazy. Cely zivot se nam casto stava, ze se potrebujeme nekoho na neco zeptat, ale je spolecensky nepripustne, abychom se na takovou bohapustou hovadinu zeptali, takze jsem si rekl, kdyz je internet a forum anonymni, nezname se, bude nam srdecne jedno, co si protejsek - NICK pomysli, no ne ?

Pred 20-ti lety jsem polozil kamaradovo otazku :
- Nevis proc mouchy litaji kolem svetla ?
A co myslite ? Dostalo se mi odpovedi :
- Pac jim je.be !
A bylo vymalovano sad Do dneska to nevim a prosim, neodkazujte me na Google, toho borce nyni vynechme tongue Spis bychom se mohli zapojit vsichni, kdo maji zajem, nejen ja a frigo, ktera je pro kazdou kravinu a udelat z toho skvelou zabavu, co myslite ?

Tema je oznaceno hvezdickou a to znamena, ze toto NENI CHAT.

Diky..

Takze otazka zni : Nevite nahodou nekdo, proc mouchy litaji kolem svetla ?


"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

 

#2 15. 6. 2011 18:50

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: **PROČ...???

protože kolem tmy se lítat nedá storstark


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#3 15. 6. 2011 18:54

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Registrovaný: 14. 2. 2009
Příspěvky: 8057
Web

Re: **PROČ...???

Bety, podle me to neni uplne pravda. Mouchy si myslim, ze vidi velice dobre. Neco je vsak na tom prudkem svetle lamp pritahuje, netusim ale co smile


"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

 

#4 15. 6. 2011 18:55

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: **PROČ...???

Otázka je jasn, odpověd na hmyz. net také: Navigace hmyzu je vázána na přirozené zdroje světla, v noci je to například měsíc. Vzhledem k jeho velké vzdálenosti dopadá jeho světlo do obou očí hmyzu se stejnou intenzitou, což mu umožňuje udržovat přímý směr. Pochází-li ale světlo z blízkého umělého zdroje, dopadá do každého oka s jinou intenzitou. Ve snaze o kompenzaci tohoto vjemu začne hmyz mávat křídly na jedné straně těla rychleji a začne se po spirálovité dráze blížit ke zdroji, až do něj nakonec vletí. Jiné vysvětlení říká, že hmyz při letu zvoleným směrem udržuje úhel mezi cílem a zdrojem světla. Jestliže je zdrojem blízká lampa, udržování daného úhlu vede k vytvoření spirály, která hmyz zavede až ke zdroji světla.


a je konec poezii, já vím...


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#5 15. 6. 2011 18:57

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: **PROČ...???

Bety napsal(a):

protože kolem tmy se lítat nedá storstark

Deska jsi me obstastnila Bety:hjarta:lollolhjarta


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#6 15. 6. 2011 18:58

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: **PROČ...???

morpheus napsal(a):

pritahuje

to je látka výuky střední školy, mají složené oko a světelný bod působí jako navigace...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#7 15. 6. 2011 19:05

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Registrovaný: 14. 2. 2009
Příspěvky: 8057
Web

Re: **PROČ...???

Bety : Ja jsem jen obycejnej zeleznicar. Nemam stredni skoly tongue

PahlaH : Dekuju hjarta zcela vycerpavajici. Konec vsak neni, pac mam dalsi otazku na hmyz :

Proc mouchy tak radi sedaji na trus ( nebo-li hov*a ) ? smile Prosim Bety, aby mi nepripominala, ze se to uci na Zakladce tongue


"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

 

#8 15. 6. 2011 19:12

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: **PROČ...???

potrava, morfe, potrava
Dalším užitečným hmyzem jsou chrobáci, červy, mouchy a všekazi. Zpracovávají výkaly velkých býložravců a mršiny. Patří mezi zdravotníky na naší planetě. Jako příklad můžeme uvést 18. století v Austrálii. První osadníci do Austrálie přivezli dobytek (krávy, ovce, koně). Postupně se stádo dobytka rozrůstalo a na australskou krajinu to mělo špatný vliv. Čerstvý trus sloužil jako potrava pro obtížné mouchy, a když zaschnul, začal se všude hromadit. V trusu se dařilo plevelným rostlinám a mizely úrodné pastviny. Jelikož australské druhy chrobáků byly přizpůsobeny jen na kuličky trusu vačnatců, nebyly schopny zpracovávat trus chovaného dobytka. Řešení problému nalezli vědci ve východní Africe, kde žijí stáda divokých zvířat. Africký chrobák, který je přizpůsobený ke zpracování trusu kopytníků, se namnožil v zajetí a poté převezl do Austrálie. Díky němu začala zase rovnováha mezi dobytkářským průmyslem a přírodou.

Upravil(a) PavlaH (15. 6. 2011 19:15)


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#9 15. 6. 2011 19:26

Adela11
♥♥-----
Registrovaný: 6. 1. 2009
Příspěvky: 76

Re: **PROČ...???

morphe, neke, ře to neznᚠ:-)

Každý máme svoje mouchy, i moucha má své ho.no.

Není tady

 

#10 15. 6. 2011 19:29

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Registrovaný: 14. 2. 2009
Příspěvky: 8057
Web

Re: **PROČ...???

Adela : Vazne to neznam tongue

Pavla : Diky, ale vysvetli mi, zeby zrovna bastily trus ? To mi nejak rozum nebere, ale zasek, kdyz supy poziraji mrsiny, tak proc ne ? Moje kočky zerou travu, jsou se po ni utlouct a ja bych to nepozrel ani kdybych mel umrit hlady big_smile


"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

 

#11 15. 6. 2011 21:56

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: **PROČ...???

Morphe, tobě tobře hrabe, že , Jak dlouho je spolubydla pryč ? lol
Napřed jsem přemýšlela, proč by mouchy měly létaly kolem SVĚTA..  vissla  .. dala jsem přečíst vyjímečně své "malé" berušce a začla jsem se chlemtat.. neb přečetla správně tvou otázku.. mezitím tu Pavla odpověděla.. nějak tak, jako mi vysvětlila beruška. Ale myšlenku dnes neudržím, neb je středa.. ovíněcí večer.. vissla
Tak k tvé druhé otázce..  proč mouchy sedají na ho.vna.. já bych to nevymyslela,...
protože akorát hov.no je neodežene..


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#12 15. 6. 2011 23:25

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: **PROČ...???

morpheus napsal(a):

Bety : Ja jsem jen obycejnej zeleznicar. Nemam stredni skoly tongue

PahlaH : Dekuju hjarta zcela vycerpavajici. Konec vsak neni, pac mam dalsi otazku na hmyz :

Proc mouchy tak radi sedaji na trus ( nebo-li hov*a ) ? smile Prosim Bety, aby mi nepripominala, ze se to uci na Zakladce tongue

Faktická, hoci offtopic - OK, nie je to chat - ale rpečo je to NA PSYCHOLOGICKEJ? NEMALO BY TO BY NA ŽV͎ÁTKÁCH?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#13 16. 6. 2011 6:03

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Registrovaný: 14. 2. 2009
Příspěvky: 8057
Web

Re: **PROČ...???

Sel : Nemalo smile Bavil jsem se s lidma z BBN a je to pry psycho, takze to patri na psychologickou, premyslel jsem i o jinem foru, ale jen na psychologicke jsou nicky tak inteligentni a dokazi pohotove odpovedet tongue Ostatni nicky z jinych for prominou ...
O zviratkach to byt nema, napr. se zeptas, jak je mozne ze napises majl a ten dorazi na misto urceni a ani netusis, co se na ceste deje, ackoli by Te to treba i zajimalo ? smile To uz neni o zviratkach. ja mam denne hafo otazek a neni toho borce / borky co by mi odpovedel(a) a ja nevypadal jako idiot lol taxem si zalozil tematko na Babi a uvidime, jak se to vyvine.
Tak holki, jako spravny komunista jdu stavkovat ( zacal jsem tim, ze jsem nedal kočkam nazrat ) mejte se tu zatim hezky smile


"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

 

#14 16. 6. 2011 6:34

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: **PROČ...???

Proč proč proč?
Pro slepičí kvoč
Aby kvočna nekvokala,že nemá proč lol
Už jsem zvyklá na otázky proč (mám tři děti) stolt
Mmch - nevím, jak u Vás, ale u nás MHD jezdí tillfreds (možná jenom ted ráno)

Upravil(a) dusička (16. 6. 2011 6:35)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#15 16. 6. 2011 7:07

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Registrovaný: 14. 2. 2009
Příspěvky: 8057
Web

Re: **PROČ...???

Dusicka : A PROC jezdi kdyz je stavka ? tongue


"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

 

#16 16. 6. 2011 7:09

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: **PROČ...???

morpheus napsal(a):

Dusicka : A PROC jezdi kdyz je stavka ? tongue

To se musíš zeptat jich, PROČ jezdí, roll


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#17 16. 6. 2011 9:04

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: **PROČ...???

Taky mám děti, čili jsem zvyklá k A PROČ JEZDÍ dovtípit se proč CO jezdí. tongue
Taxikáři proto, že se nažvejknou, lidi autem a na kole aby se dostali do práce či za zábavou a některé tramvaje nejspíš proto, že máme demokracii, i když to tak mnohdy nevypadá, a tak se stalo, že někteří řidiči se stávkou nesouhlasí či souhlasí jen ji nepodporují - čili pracují. wink

Není tady

 

#18 16. 6. 2011 9:22

ADFka2
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 9. 2006
Příspěvky: 1044

Re: **PROČ...???

Je jim zima! :jo:


So please, don´t slow me down, if I´m going too fast!

Není tady

 

#19 16. 6. 2011 10:24

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: **PROČ...???

Ano, je zajímavé, že bytosti, které jsou navigovány světlem, jsou zároveň přitahovány hownem.  albert

Není tady

 

#20 16. 6. 2011 10:28

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: **PROČ...???

haiel napsal(a):

Ano, je zajímavé, že bytosti, které jsou navigovány světlem, jsou zároveň přitahovány hownem.  albert

No, na světě musí být rovnováha, ne... big_smile

Není tady

 

#21 16. 6. 2011 10:35

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: **PROČ...???

A ještě by bylo zajímavé zjistit, čemu dá moucha přednost, když je tma. Právě rozsvícené žárovce nebo lejnu?? Bude kroužit nebo hodovat? cool

Není tady

 

#22 16. 6. 2011 10:48

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: **PROČ...???

haiel napsal(a):

Ano, je zajímavé, že bytosti, které jsou navigovány světlem, jsou zároveň přitahovány hownem.  albert

Tak TOTO už je psychologické. stolt BI.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#23 16. 6. 2011 10:49

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: **PROČ...???

A myslím, že prednos dá svetlu, podvedome.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#24 16. 6. 2011 14:24

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Registrovaný: 14. 2. 2009
Příspěvky: 8057
Web

Re: **PROČ...???

A pak ze nerostou, kuwa tongue Je to jasne, ze je to psycho, vedel jsem MOOOOCINKY dobre co delam ... Teda az tak uplne presne ne-e S tema tramvajema je to pravda, mame demokraciji, napriklad ja jsem stary zeleznicar, sak se tim netajim, ne ?  A co myslite ? Stavkuju, nebo nestavkuju ? Hmmm...? Tak schvalne big_smile

A ted otazka, dost me to vrta hlavou. Nevite nahodou nekdo, jen tak ciste teoreticky, proc se veta ukoncuzje teckou a ne napriklad krizkem ? ( nazorne : # )


"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

 

#25 16. 6. 2011 18:40

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Registrovaný: 14. 2. 2009
Příspěvky: 8057
Web

Re: **PROČ...???

Nikdo nevi ? OKI, odpovim si sam. Pac je to zrejme proto, ze tecka se zadava jednou klavesou a krizek pres ALT-GR + X, takze tecka je mnohem rychlejsi a nedochazi k preklepum ...vissla Jak prostinke ...


"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů