Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 14. 6. 2011 19:33

Pox
♥♥♥----

Vztah/postoj v práci - nový začátek

Zdravím,

potřebuji poradit, nyní v mé nové brigádě, mám potíže při komunikaci s vedením/managementem firmy. Napadlo mě, že to možná souvisí s mým minulým tématem/ Nedokážu/nemohu zapomenout /, ovšem to tu nechci rozebírat. Dobrá zpráva je, že se to někam posunulo a málo zlepšilo.

Zkrátka, mám problém, že když s někým potřebuji/musím mluvit, tak se prostě ztratím - protože dostanu veliký strach a obavy. Většinou to bývá s člověkem z mého oboru, z kterého mám veliký respekt.

Musím poznamenat, že v mojí současné brigádě nikdo na mě nekřičí, nehádá se, nekritizuje,... nadřízený jsou s mojí prací spokojený i to, že je kvalitní a odborná.

Vím, že jsem hodně nervózní, jediný kdo se ke mě z vedení staví jinak, je pouze žena/ta je tam pouze jedna/, ostatní chlapové se ke mě staví jinak. Já si myslím, že to myslí ke mě dobře, nikdo mi neříká, že dělám chyby. Jo a nesnažím se dělat machra a ukazovat ramena, spíš mi jde ukázat svoje odborné znalosti, apod.

Stalo se Vám někdy něco podobného? Jak se mohu s tím vyrovnat či vypořádat? Děkuji za odpovědi. Pox.

Není tady

#2 14. 6. 2011 20:44

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Vztah/postoj v práci - nový začátek

Pox napsal(a):

jediný kdo se ke mě z vedení staví jinak, je pouze žena/ta je tam pouze jedna/, ostatní chlapové se ke mě staví jinak

nojo ale například já jsem z toho vůbec nepochopila, o co ti jde.  Když jsi tak nervózní, nemůžeš si nějaké všeobecné a základní situace nacvičit doma?
Např. Běžné situace typu "ahoj nebo dobrý den, tak jak se dnes máte, to je zase venku vedro"
nebo pokud se to týká zaměstnání, tak základní věci z tvojí práce, které se budou týkat činností které vykonávᚠa na které se tě nejvíc ptají? Vytvoříš si tak stereotypy... bude to snazší, nebo když ne celé situace, tak aspoň všeobecně použitelné slovní obraty, nebudeš pak muset rychle pátrat v paměti co říct....

Upravil(a) Bety (14. 6. 2011 20:45)

Strach je malá smrt...

Není tady

#3 14. 6. 2011 21:28

Pox
♥♥♥----

Já právě nevím, co si mohu dovlit, na co se zeptat někoho z vedení. Vím, že věci kolem práco ano, ale mám na mysli takové ty slušné věty typu kolem života, zdvořilosti, jak se chovat, kdy a jak mám komu podat ruku.

Někde jsem četl, že ruku podává nadřízený podřízenému/mě/. V minulé brigádě mi ruku od začátku nepodal nikdo. A já mám takový nějaký dojem, že v té současné mě berou asi nějak jinak, i když jsem pořád zelenáč. A tak se v tom pořád motám dokola.

Jen kvůli tomu, že mám strach, obavy a jsem nervózní, že mi někde najdou nějakou chybu. Při tom vím, že tomu svému oboru rozumím.

Není tady

#4 15. 6. 2011 14:38

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Trochu asi pomôže, keď získaš skúsensoti a istotu... a možno by sa tomu dalo pomôc návštevami psychológa, ak na to mᚠpri novej práci čas. Ja som mávala doslova hnačky (z nervov) pri istej časti bývalej práce, ktorá súvisela s žuďmi a vyžadovala nielen odborné vedomosti, ale aj psychickú odolnos. yikes Proste som zostarla zakaždým o niekožko mesiacov (za jediný deň). grater kapitulation Nedávno som sa dostala k tomuto typu práce náhodou, nárazovo, a nervíky sa nedostavili, ani hnačky, všetko bolo viac-menej v pohode a s dobrým koncom. Asi som jednak skúsenejšia, druhak psychicky otrlejšia. To prvé sa nedá odrba, len tie skúsenosti poctivo získa, s tým druhým by dobrý psychológ pomôc vedel. stolt

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí