Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 18. 7. 2011 18:31

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Sebeobrana žen: Ano nebo ne?

Martin Jelínek napsal(a):

Zdravím Selimo, Vᚠpřítel má pravdu ohledně odhodlání. Útočník svou potenciální obě studuje a když vidí že zmatkujete a příliš se bojíte, tak to toho půjde a zaútočí, protože ví, že mu to vyjde a nic mu nehrozí ,protože se necháte zastrašit. Znejistí jen když vidí odhodlání se bránit. Vidí nebezpečí, které ho ohrožuje a neví co čekat. Je mu jasné, že jste odhodlaní mu aktivně odporovat a raději to vzdá a půjde obtěžovat jinam, kde má větší šanci na úspěch bez zbytečného rizika. Útočníci zvažují svou šanci na úspěch a volí tu snažší cestu bez velkého odporu. Proto se dají odradit, když vidí odhodlání se bránit. Jasně že se najdou ti, co se nedají odradit a zaútočí vždy. Naštěstí to je jen menšina. Na tuto menšinu se musíme připravit fyzicky, viz. kurz sebeobrany atd. Říká se, že pes co štěká nekouše. Naučte se nejen štěkat ale i kousat : ). Útočník vás může testovat, tak a nezjistí, že jen štěkáte.

No, ja som práve zisitla, že keď som fakt odhodlaná "kousat" až do krvi a ďalej, tak to protivníka dos spožahlivo odradí... O kurze sebaobrany som uvažovala, ale ja som taká pacifistka, že som odišla aj z inak výborného tai-či, keď som mala "robi výpady proti protivníkovi". big_smile S tým, že ja žiadneho nemám... a neviem sa donúti ani tieňovo proti nemu bojova. Ale možno to ešte zvážim.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#27 18. 7. 2011 18:35

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Sebeobrana žen: Ano nebo ne?

KALIK napsal(a):

Bloss, jenže i ten kop mezi nohy nebo vidlička je závislá na psychice. Když dojde na věc, mnohdy člověk zapomene i to, jak se jmenuje, natož aby si vzpomenul na kop nebo vidličku. Myslím si, že přávě nejdůležitější je vytrénovat psychiku. Načasování je taky velmi významné. Dobré je tohleto všechno natrénovat předem a ne jen si myslet, že to pak nějak zvládnu. Sám jsem měl problémy u těchto situací právě s psychikou, kdy jsem měl co dělat, abych zastavil kolena se klepat smile V té době mě nenapadlo ani to aikido, páč prostě nebylo dostatečně zažité. Něco ale přeci jsem si z aikida vzal a to uhnout z osy útoku (ve správný čas), což je taky dost podstatná věc. Nesmí to ale u toho skončit.

Teória super, ale mňa sa pokúšlai znásilni 2x, z toho raz tesne po tom, čo ma niekto iný okradol... Vytrhol mi mobil na zastávke električky a ja som bola úplne v (_I_) . Čiže ergo kladívko žahká koris a ten hajzel to zaňuchal... Ale nech mi niekto poradí, ako by v pohode po tom, čo vás niekto okradne, vlastne olúpi. Ja som nebola schopná ani vráti s ana zastávku, ani ís to ohlási na polúciu (nie že by mi polucajti pomohli, keď som to neskôr nahlásila, otrávene mi oznámili, nech sa s mobilom rozlúčim...), nieto ešte by psychicky prirpavená... na čo vlastne? Na znásilnenie?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#28 18. 7. 2011 18:36

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Sebeobrana žen: Ano nebo ne?

Zbitých mužov poznám hafo, bývalý prihaoval prúsery ako magnet, hlavne keď si vypil... lol Na traumatológii už nás vždy vítal iako starých známych... vissla Ale je fakt, že ženy ho bili len výnimočne a vždy vlastné. tongue


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#29 18. 7. 2011 19:01

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Sebeobrana žen: Ano nebo ne?

Bez debaty: ANO!!!! 1000x ANO! Když jsem se kdysi pracovně přistěhovala do Ph, tak první co bylo, šla jsem na kurzy sebeobrany, tak strašně jsem se v Praze bála! Chodila jsem tam 2 roky a pak jsem musela přestat ze zdrav.důvodů.
Své dítě jsem také jako první věc, když ji začaly ve škole šikanovat, tak dala na aikido. Bohužel přestala, jí to nebavilo. Ovšem, po cca 20-ti letechej jsem zjistila, že je to ve mne uloženo, to málo, co jsem se kdysi naučila. Třeba když v tělocvičně na mne letěl míč, já instiktivně zdvihla ruky, jak na odrazení útoku a má hlava zůstala celá!
Myslím si, že kdyby mne někdo napadl, schytal by to za všechny muže! Hodila bych základní karatistický postoj a čekala a šla bych až do konce, pričemž bych nepočítala, že to bude můj konec!
Samozřejmě má žena šance se ubránit! Jaká pak ovce a bezbranná! Neříkám, kdyby útočníků bylo víc. Anebo zákeřně kravatu zezadu či tak. Dát mu co proto, když si dovoluje útočit na ženskou.
Má bývalá švagrová takhle jednoh zmydlila, bývalá judistka! Ten se asi divil...hahaha

Není tady

 

#30 18. 7. 2011 19:14

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Sebeobrana žen: Ano nebo ne?

Ona je v prvé řadě také otázka, zda je vůbec technicky možné ubránit se,  když je útočníků více - pominuli momentální psychický stav, kdy člověk neví, zda-li si vzpomene vůbec na to, jak se jmenuje, natož na to, co má dělat, případně co a zda se dá vůbec v takovém případě dělat.

Ptám se proto, protože pocházím od Ostravy a zde je doslova ráj pro jistou naší menšinu a ti jsou známí tím, že všechny ty prasárny (přepadení, okradení a podobně) dělají v 99% ve skupinách. Jít zde v podvečer sama žena (píšu podvečer, jít večer či nedej bože v noci, to je jak sebevražda) - to chce občas značnou odvahu.

A tak mě napadlo, existuje vůbec nějaká rada, jak vystupovat, působit, chovat se, aby člověk nevypadal "lehce napadnutelný" - tudíž aby pro případného útočníka nebyl jakoby snadná kořist?

Není tady

 

#31 18. 7. 2011 20:22

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Sebeobrana žen: Ano nebo ne?

miaa, aikido na sebeobranu je blbost, pᚠnež se z aikida něco okamžitě použitelného naučíš, trvá to mnoho let, není to vůbec jednoduchý. To už je lepší třeba to karate, kde si jednu hodinu naučíš kop a druhou hodinu už obstojně kopeš. A to, že si myslíš, že bys někoho zbila, kdyby tě napadl, tak si myslím, si to jen tajně přeješ. Realita bývá úplně jiná (z vlastní zkušenosti).

Andreo, ubránit se více útočníkům jistě jde a to tak, že prostě vystartuješ po jednom, toho složíš, pak druhého a tak dále, ale je to velmi náročné i pro zkušenější bojovníky wink A vypadat nenapadnutelný, to snad ani nejde.


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#32 18. 7. 2011 20:50

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Sebeobrana žen: Ano nebo ne?

No, tak to možná nebylo aikido...zapoměla jsem název a když jsem se byla podívat, tak já tam viděla z karate hodně. Bylo to malé záčky, takže základy asi všeho. Kata tam byla povinně.
Po pravdě, to město, kde jsem kdysi bydlela bylo taky plné jistých etnik a tam my ven nechodily po 19,30!, protože tam byla převaha jinejch. Myslela jsem, že v Ph to je to samé a už jsem se nechtěla nechat omezovat.
Tam mne kdysi napadl bílý...ale nepovedlo se mu nic, jen jsem pak přestala chodit zpívat do sboru. A to bylo 20,30 a ještě den.
Nevím, snad aby se žena tvářila zuřivě???když jde po ulici?
Útočník nejspíš nečeká odpor, ale lehký úlovek, tak já si prostě myslím, že se člověk nemá dát jen tak jednoduše.

Není tady

 

#33 18. 7. 2011 20:56

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Sebeobrana žen: Ano nebo ne?

Modroočka napsal(a):

Proč výkřiky, téma se jmenuje - ť Sebeobrana žen: Ano nebo ne? A na to Aprill celkem k věci reaguje.

sahleb má pravdu, připomínka aprill mi přišla taky mimo.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#34 18. 7. 2011 20:58

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Sebeobrana žen: Ano nebo ne?

Pandorraa napsal(a):

Nebuďe takové detailistky smile
Nakonec: kolipak znáte zbitých a znásilněných mužů?
Hmmm?
Tak možná právě proto se to jmenuje sebeobrana ŽENY, i když se tu mluví o sebeobraně obecně.

tummenupp


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#35 18. 7. 2011 21:01

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Sebeobrana žen: Ano nebo ne?

Bloss, taky nosím pepřák.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#36 18. 7. 2011 21:10

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Sebeobrana žen: Ano nebo ne?

KALIK napsal(a):

Andreo, ubránit se více útočníkům jistě jde a to tak, že prostě vystartuješ po jednom, toho složíš, pak druhého a tak dále, ale je to velmi náročné i pro zkušenější bojovníky wink A vypadat nenapadnutelný, to snad ani nejde.

No Kaliku, a to je právě ono, ta představa, že žena (ale i muž) je přepaden(a) a hezky odrovnává jednoho útočníka po druhém je více méně absurdní ... přece jen ne každej jsme Chuck Norris big_smile Proto mě právě napadla ta otázka, co dělat, pokud se člověk do takové situace dostane. Utéct - těžko, ubránit se fyzicky - těžko, řvát o pomoc - no asi známe jak to je, málokdo v dnešní době je ochoten pomoci, navíc nikdo nemusí být nablízku. Ukecat útočníka - no jsem sice výřečná, ale mám obavu, že v takové situaci bych ze sebe nevydala ani hlásku. Jediná možnost, předcházet takovým situacím, jenže ani to už v dnešní době neplatí, běžně jsou prováděna přepadení přes den. Takže co vlastně dělat? Sedět doma a jít jedině s doprovodem?

K tomu vypadat nenapadnutelný - vím, že to je asi blbost, jen prostě člověk, který jde bázlivě za šera, shrbený a stále se koukající za sebe je asi přece jen snadnější obě než ten, kdo si to rázně mašíruje se vztyčenou hlavou středem chodníku .... noo jooo, jenže choďme tak, když srdce máme až v krku a bojíme se každého šustnutí big_smile

Nakonec mě napadá otázka, jak se tady probírají ty různá bojová umění a tak, existuje i něco takové pro malé děti (defacto předškolního a mladšího školního věku)? Začínám mít pocit, že v dnešní době to bude pomalu nutnost stejně tak, jako umět číst, psát a počítat. Doba je zlá a člověk musí být připraven na vše hmm

Není tady

 

#37 18. 7. 2011 21:14

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Sebeobrana žen: Ano nebo ne?

Pandorraa napsal(a):

Nebuďe takové detailistky smile
Nakonec: kolipak znáte zbitých a znásilněných mužů?
Hmmm?
Tak možná právě proto se to jmenuje sebeobrana ŽENY, i když se tu mluví o sebeobraně obecně.

Znám. Můj otec. Byla jsem dítě, když ho přepadli a zkopali do bezvědomí (právě jistá již zmiňovaná  menšina), a to jen proto, že jim nechtěl dát cigaretu - dodneška mám před očima obraz zkrvaveného táty, který se nějak po probuzení doplazil v noci domů, načež skončil v nemocnici  kapitulation

Není tady

 

#38 18. 7. 2011 21:14

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Sebeobrana žen: Ano nebo ne?

andreo, mladej chodil na bojový umění a byly tam i docela malý děti, ve věku si myslím, že to nebude.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#39 18. 7. 2011 21:18

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Sebeobrana žen: Ano nebo ne?

AndreaP. napsal(a):

KALIK napsal(a):

Andreo, ubránit se více útočníkům jistě jde a to tak, že prostě vystartuješ po jednom, toho složíš, pak druhého a tak dále, ale je to velmi náročné i pro zkušenější bojovníky wink A vypadat nenapadnutelný, to snad ani nejde.

No Kaliku, a to je právě ono, ta představa, že žena (ale i muž) je přepaden(a) a hezky odrovnává jednoho útočníka po druhém je více méně absurdní ... přece jen ne každej jsme Chuck Norris big_smile Proto mě právě napadla ta otázka, co dělat, pokud se člověk do takové situace dostane. Utéct - těžko, ubránit se fyzicky - těžko, řvát o pomoc - no asi známe jak to je, málokdo v dnešní době je ochoten pomoci, navíc nikdo nemusí být nablízku. Ukecat útočníka - no jsem sice výřečná, ale mám obavu, že v takové situaci bych ze sebe nevydala ani hlásku. Jediná možnost, předcházet takovým situacím, jenže ani to už v dnešní době neplatí, běžně jsou prováděna přepadení přes den. Takže co vlastně dělat? Sedět doma a jít jedině s doprovodem?
K tomu vypadat nenapadnutelný - vím, že to je asi blbost, jen prostě člověk, který jde bázlivě za šera, shrbený a stále se koukající za sebe je asi přece jen snadnější obě než ten, kdo si to rázně mašíruje se vztyčenou hlavou středem chodníku .... noo jooo, jenže choďme tak, když srdce máme až v krku a bojíme se každého šustnutí big_smile
Nakonec mě napadá otázka, jak se tady probírají ty různá bojová umění a tak, existuje i něco takové pro malé děti (defacto předškolního a mladšího školního věku)? Začínám mít pocit, že v dnešní době to bude pomalu nutnost stejně tak, jako umět číst, psát a počítat. Doba je zlá a člověk musí být připraven na vše hmm

Možno nosi na viditežnom mieste legálne držanú strelnú zbraň. big_smile


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#40 18. 7. 2011 21:18

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Sebeobrana žen: Ano nebo ne?

Ppavlo, já si právě myslím, že pro ty děti všeobecně je to přínosné, nejen že se cvičí v potřebných dovednostech a návycích, ale tak nějak celkově aspoň nějak vybíjí svou leckdy přehnanou aktivitu big_smile No musím se podívat, co je tady u nás a půjdou, oba dva big_smile

Není tady

 

#41 18. 7. 2011 21:23

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Sebeobrana žen: Ano nebo ne?

však to zkus, třeba to děcka chytí smile


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#42 18. 7. 2011 22:20

BrenTen
♥♥♥----
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 227

Re: Sebeobrana žen: Ano nebo ne?

Selima napsal(a):

Možno nosi na viditežnom mieste legálne držanú strelnú zbraň. big_smile

Zákon o zbraních a střelivu ovšem vyžaduje skryté nošení.

Není tady

 

#43 18. 7. 2011 23:37

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Sebeobrana žen: Ano nebo ne?

Iste, ale už vidím neprispôsobivých občanov, ako v tlupe privolávajú políciu a žalujú na mňa, že nosím zbraň otvorene... Ja som nemyslela, že by som chodila cez deň do banky a supermarketu so 6.35kou v otvorenej kabelke big_smile , ale že proste v situácii, keď sa okolo mňa zgrupuje viac potenciálnych útočníkov, tak si zbraň pripravím... a pomodlím sa a idem "do toho".


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#44 19. 7. 2011 8:15

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Sebeobrana žen: Ano nebo ne?

Mít zbraň taky předpokládá, že si ji schopna použít a někoho dokonce zabít.


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#45 19. 7. 2011 8:21

Blossom
Host

Re: Sebeobrana žen: Ano nebo ne?

AndreaP. napsal(a):

Ona je v prvé řadě také otázka, zda je vůbec technicky možné ubránit se,  když je útočníků více - pominuli momentální psychický stav, kdy člověk neví, zda-li si vzpomene vůbec na to, jak se jmenuje, natož na to, co má dělat, případně co a zda se dá vůbec v takovém případě dělat.

Ptám se proto, protože pocházím od Ostravy a zde je doslova ráj pro jistou naší menšinu a ti jsou známí tím, že všechny ty prasárny (přepadení, okradení a podobně) dělají v 99% ve skupinách. Jít zde v podvečer sama žena (píšu podvečer, jít večer či nedej bože v noci, to je jak sebevražda) - to chce občas značnou odvahu.

A tak mě napadlo, existuje vůbec nějaká rada, jak vystupovat, působit, chovat se, aby člověk nevypadal "lehce napadnutelný" - tudíž aby pro případného útočníka nebyl jakoby snadná kořist?



Já si myslím, že aby žena nepůsobila jako snadná kořist, neměla by (když už někam jde v podvečer či sama v noci) mít vysoké podpatky a sukni. V tom se sakra blbě utíká a reaguje na případného násilníka.

Myslím si, že takto jako snadná kořist působí. A (možná?) že útočník si uklidní svědomí - co, beztak je to asi nějaká šlapka, ta musí být přeci zvyklá... hmm

 

#46 19. 7. 2011 8:48

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Sebeobrana žen: Ano nebo ne?

Já si myslím, že aby žena nepůsobila jako snadná kořist, neměla by (když už někam jde v podvečer či sama v noci) mít vysoké podpatky a sukni.
Ty mluvíš jako někteří policajti - "No to se nemůžete divit, že vás přepadl, když jste ho vyprovokovala oblečením." - když obě měla normální letní šaty a násilník byl recidivista. (Ze života, by ne mého, zaplapanbůh.)
Jistě, určitá obezřetnost a soudnost je na místě, ale přece jako prevenci proti násilníkům nebudeme oblíkat bramborový pytel a tretry http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#47 19. 7. 2011 8:52

Juraj
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1878
Web

Re: Sebeobrana žen: Ano nebo ne?

Modroočka napsal(a):

Proč výkřiky, téma se jmenuje - ť Sebeobrana žen: Ano nebo ne? A na to Aprill celkem k věci reaguje.

Na Babinet proaktivne muze diskriminujeme, jsou nam ukradeni... ;-) Kalik a pod. jsou vyjimkou (potvrzujici pravidlo). At se muzi staraji o kurzy sebeobrany na nejakem serveru pro muze... :-)


"Hate Cannot Drive Out Hate; Only Love Can Do That." M.L.King Jr.
"Jsa u moci, jsem si permanentně podezřelý." Václav Havel

Není tady

 

#48 19. 7. 2011 8:56

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Sebeobrana žen: Ano nebo ne?

Juraj napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Proč výkřiky, téma se jmenuje - ť Sebeobrana žen: Ano nebo ne? A na to Aprill celkem k věci reaguje.

Na Babinet proaktivne muze diskriminujeme, jsou nam ukradeni... ;-) Kalik a pod. jsou vyjimkou (potvrzujici pravidlo). At se muzi staraji o kurzy sebeobrany na nejakem serveru pro muze... :-)

lollollollollol
Juraji, i ty lišáku lollollol, počítᚠs tím, že některé babinetky nemají právě smysl pro humor? wink

(chyběl mi tam otazník stolt)

Upravil(a) Pandorraa (19. 7. 2011 9:01)


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#49 19. 7. 2011 8:57

Blossom
Host

Re: Sebeobrana žen: Ano nebo ne?

helena napsal(a):

Já si myslím, že aby žena nepůsobila jako snadná kořist, neměla by (když už někam jde v podvečer či sama v noci) mít vysoké podpatky a sukni.
Ty mluvíš jako někteří policajti - "No to se nemůžete divit, že vás přepadl, když jste ho vyprovokovala oblečením." - když obě měla normální letní šaty a násilník byl recidivista. (Ze života, by ne mého, zaplapanbůh.)
Jistě, určitá obezřetnost a soudnost je na místě, ale přece jako prevenci proti násilníkům nebudeme oblíkat bramborový pytel a tretry http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png

Ano, heleno, samozřejmě nedoporučuju nosit bramborový pytel. Mimochodem, já teď v létě nosím trička na ramínka a minisukni a botky na podpatcích  k tomu wink smile . (Sluší mi totiž wink smileAle ve dne.
V noci bych v tom nevyšla, právě proto, abych předcházela rizikům napadení.

Argumenty policajtů formulované "jste ho vyprovokovala oblečením" bych od nich nebrala. Oni musí konat a honit násilníky, i kdybychom chodily třeba nahé.

Ale v zájmu své bezpečnosti spoře a sexy oblečená po večerech a nocích nechodím. Prostě předcházím riziku.A zatím se mi to vyplatilo - ukám o dřevo - žádný násilnický zážitek za sebou nemám.

 

#50 19. 7. 2011 9:01

Juraj
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1878
Web

Re: Sebeobrana žen: Ano nebo ne?

Pandorraa napsal(a):

Juraj napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Proč výkřiky, téma se jmenuje - ť Sebeobrana žen: Ano nebo ne? A na to Aprill celkem k věci reaguje.

Na Babinet proaktivne muze diskriminujeme, jsou nam ukradeni... ;-) Kalik a pod. jsou vyjimkou (potvrzujici pravidlo). At se muzi staraji o kurzy sebeobrany na nejakem serveru pro muze... :-)

lollollollollol
Juraji, i ty lišáku lollollol, počítᚠs tím, že některé babinetky nemají právě smysl pro humor wink

Ja ale verim, ze me pripadne zmasakruji jen virtualne - a to preziju... ;-)


"Hate Cannot Drive Out Hate; Only Love Can Do That." M.L.King Jr.
"Jsa u moci, jsem si permanentně podezřelý." Václav Havel

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů