Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 13. 6. 2011 8:31

zamilovana111
♥♥♥♥---

koktání 3,5 leáka

Prosím o radu, během dvou týdnů z lehkého zadrhávání začal syn koktat tak, že neřekne jediné slovo souvisle. Musím říct, že syn je velmi živý, divoká paličatá povaha, vždy toho spoustu napovídal, takový "rychlík". Bohužel se rozvádím, syn už půl roku žije ve střídavé péči po týdnu. Za celou dobu jsem nezaznamenala žádný problém až právě před dvěma týdny, kdy začalo zadrhávání a teď takovou rychlostí i koktání sad jdeme na logopedii, ale sháním i další pomoc v podobě jakékoli rady či tipu, napadly mě homeopatika, ale moc se nevyznám v dávkování..... díky za jakoukoli radu nebo zkušenost....

Není tady

#2 13. 6. 2011 9:16

Marcia111
♥♥♥♥♥--

Re: koktání 3,5 leáka

zamilovana111 napsal(a):

Prosím o radu, během dvou týdnů z lehkého zadrhávání začal syn koktat tak, že neřekne jediné slovo souvisle. Musím říct, že syn je velmi živý, divoká paličatá povaha, vždy toho spoustu napovídal, takový "rychlík". Bohužel se rozvádím, syn už půl roku žije ve střídavé péči po týdnu. Za celou dobu jsem nezaznamenala žádný problém až právě před dvěma týdny, kdy začalo zadrhávání a teď takovou rychlostí i koktání sad jdeme na logopedii, ale sháním i další pomoc v podobě jakékoli rady či tipu, napadly mě homeopatika, ale moc se nevyznám v dávkování..... díky za jakoukoli radu nebo zkušenost....

A kdyby jsi se v davkovani vyznala, tak by jsi je synovi sama naordinovala? To snad nemyslis vazne! Logoped vam jiste poradi, detskeho psychologa muzete navstivit take. Vzheledem k tomu, ze se koktani objevilo az nyni, tzn. pul roku pote co syn jiz zije ve stridve peci muze mit koktani i jiny duvod nezli vas rozvod. Deti v tomto veku jeste nemaji velkou slovni zasobu, chteji se vyjadrit, ale chybi jim slova, dost casto se pak stava, ze se zakoktavaji. Stava se to i u deti dvojjazycnych rodin kdy kazdy z rodicu na dite mluvi svym jazykem, ale oboji casem odezni. Je potreba byt na dite trpelivy, hodne s nim mluvit, cist knizky a vypravet si pribehy-pohadky, ktere uz zna, davat mu stejne otazky a nechat ho at na ne odpovida. Logoped vas jiste spravne navede a poradi jak cvicit rec.

Není tady

#3 13. 6. 2011 10:47

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Mela jsem to u syna zrovna tak jak pises v tom samem veku.Na logopedii,aniz by syna vyslechla pani doktorka, me ujistila,ze se s tim mam smirit,ze syn bude zadrhavat..
Syn zadrhaval takovym zpusobem,ze kdyz ho lide slyseli, tak se venku otaceli.
Vse se srovnalo a syn vubec zadnou vadu reci nema. jen rychleji myslel nez mluvil,proto nastal tento problem.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#4 13. 6. 2011 11:58

zamilovana111
♥♥♥♥---

s homeopatiky mám zkušenosti, ale samo se poradím (bohužel k dr až za dva týdny), chtěla jsem to podchytit co nejdříve a třeba nasadit lehké ředění jen něčeho na zklidnění. Jinak děkuji za příspěvky, jsem z toho opravdu špatná sad

Není tady

#5 3. 7. 2011 16:08

Petricka80
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Ostrava

Ahoj , nevím, jestli už je problém vyřešen, ale píší svou zkušenost, dcera také začala z ničeho nic koktat tak, že nemohla doříct ani slovo- povahově bych řekla, že bude asi podobná jak píšeš... byla jsem na logopedii, řekla mi, že je to v tomto věku normální a ve velkém procentu je to způsobena bouřlivým vývojem řeči, kdy to prostě mozek nestíhá... a pravděpodobně to přejde samo.. co se týče nápravy, tak se soustředila na dýchání (břišní) a různé zklidňující relaxační cviky. ale byly jsme to asi jen dvakrát,protože tak jak koktání přišlo, tak zhruba tak do 4 měsíců přešlo úplně samo....

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10716;93/st/20061228/n/Natalinka/k/54c5/age.pnghttp://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10758;107/st/20090630/n/Misanek/k/55d8/age.png

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;107/st/20140812/n/Ondrasek/k/389b/age.png

Není tady

#6 10. 8. 2011 23:11

Jana.J
♥♥♥----

Bohužel také musím říct, že syn začal v téměř 4 letech koktat. Dr říkala a to necháme tak 2-3 týdny, že by se to mělo uklidnit. Myslíme si, že je to vlivem nějakého šoku nebo leknutí. Zadrhává, když chce říct dlouhou větu, ale také i u běžných slov, jako ba-ba-ba-babi a tak. Ale ne vždy, i když zadrhává docela často. Pokud se to neupraví samo, budeme muset jít na logopedii, což budeme muset i tak, protože mám dojem, že je mu stále hůř rozumět. Také asi budeme muset odložit školku, protože na cizí lidi moc zvyklý není a nikdy nebyl nikde sám bez nás. Je docela stydlivý, bojácný, ale doma je to neskutečný rychlík, nikde neposedí a tak. Pokud máte nějaké další informace, napište. Doufám, že se to u našich dětiček brzy zpraví.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí