Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 10. 6. 2011 13:45

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Státní maturity

Zdravím všechny.
Hledám, pátrám, kde bych mohla podepsat listinu proti státním maturitám, za zrušení a nenalézám.  Můžete mi poradit?
Díky Bláža..

Není tady

#2 12. 6. 2011 10:03

rentle
♥♥-----

Re: Státní maturity

Není tady

#3 14. 6. 2011 13:34

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Díky rentle,
už jsem to podesala. Je mi těch dětí líto, být vystaven takovému stresu, to je nemožné.
Bláža..

Není tady

#4 20. 6. 2011 10:05

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

Bláža.. napsal(a):

Díky rentle,
už jsem to podesala. Je mi těch dětí líto, být vystaven takovému stresu, to je nemožné.
Bláža..

Můžu se zeptat, kolik je Ti let? O jakém stresu mluvíš, že mají mít znalosti hodné maturity?

Není tady

#5 20. 6. 2011 12:22

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Káčo, bude mi 60.
Vždy v okolí někdo maturuje. Ale co je letos, to nebylo nikdy. Líčily mi to letošní maturantky.

Souhlasím, že mají mít znalosti hodné maturity.
Ale nesouhlasím s touhle formou maturit. Připadá mi to, že je to zase nějaký tunel.

Není tady

#6 20. 6. 2011 12:45

Kuty
♥♥♥♥♥♥-

Žádný tunel,to jen nová košata musí předvést,že "umí" zametat.A my všichni ty výplody chorých mozků zaplatíme!

JInak nemám nic proti tomu,aby se zvýšily požadavky na maturanty,protože se to posl.roky hodně zvrhlo a maturitou už se oháněl opravdu každý.A to je špatně.

Není tady

#7 20. 6. 2011 15:45

Káča
♥♥♥♥♥♥-

Bláža.. napsal(a):

Káčo, bude mi 60.
Vždy v okolí někdo maturuje. Ale co je letos, to nebylo nikdy. Líčily mi to letošní maturantky.

Ale nesouhlasím s touhle formou maturit. Připadá mi to, že je to zase nějaký tunel.

Aha, tak to jo, já myslela, že jsi nějaká hodně mladá kočena big_smile .
No nevím, ale nějak se mi zdá, že by měly být přísnější kritéria, vždy my jsme to taky přežily, no ne?
Úroveň škol jde opravdu rapidně dolů a o znalostech dnešních maturantů (nechci říkat všech) se nebudu raději ani vyjadřovat, je to hrůza a ostuda. Neví základní věci, je mi z toho smutno.

Není tady

#8 20. 6. 2011 15:47

Káča
♥♥♥♥♥♥-

Kuty napsal(a):

Žádný tunel,to jen nová košata musí předvést,že "umí" zametat.A my všichni ty výplody chorých mozků zaplatíme!

JInak nemám nic proti tomu,aby se zvýšily požadavky na maturanty,protože se to posl.roky hodně zvrhlo a maturitou už se oháněl opravdu každý.A to je špatně.

Jojo, prachy to stojí, ale snad to něčemu pomůže, já jsem naopak pro...

Není tady

#9 20. 6. 2011 15:49

Káča
♥♥♥♥♥♥-

Vždy za nás se na střední s trojkama nikdo nedostal a když slyším, že dnes normálka a někdy dokonce i nějaká ta čtverka...no potěš koště :-(

Není tady

#10 20. 6. 2011 16:06

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥

Chtějí po nich u státních maturit věci, které v životě nebude většina potřebovat.
Třeba nechápu, co má s češtinou společného otázka, kdy se narodí malé vlče..  Bylo to spíš o logice..
Matiku jsem neviděla, takže nemohu posoudit..
Určitě by se to dalo udělat levnějc..  A zaslechla jsem, že je podepsaná smlouva na 4 roky, dotovalo se prý to z peněz EU a jinak bychom museli vracet..

Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

#11 20. 6. 2011 17:18

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Bláža.. napsal(a):

Káčo, bude mi 60.

Blážo, já se k tobě přidávám. Souhlasíms tím , co píšeš.  Moje dcera nyní maturovala, a můžu ti říct, že to byl opravdu nervák. Maturita začla někdy v dubnu - písemkou a až v pátek 17.6.se dozvěděli - neoficiálně, že maturitu udělali. jen tedy ano/ne. Měli se to prý dozvědět až na "vyřazení" , kam si chudáci  pozvou celé příbuzenstvo. Což je zítra. 
Hodnocení ústních m. bylo nejednotné. Některé třídy měly tolerováno třeba v čj (ve stejné úrovni) - vyprávět obsah, někteří byli zastaveni nebo rovnou snížena známka.  Zdejší škola kadeřnic (jakoby učnák s maturitou - soukromý)- má lepší výsledky, než gymnázium. big_smile

Otázky z čj byly opravdu nesmyslné a patřily spíše do všeobecných znalostí nebo testu inteligence. Viz vlčice  apod.

Navíc nikdo pořádně nic nevěděl,některé informace jim nedokázaly říct ani učitelky, víceméně improvizovaly.

Je fakt , že v zahraničí to funguje, ale vš stejně zde nepřikládají úrovni maturit (vyšší/nižší) význam.
Bylo mi těch študáků letos docela líto.

Není tady

#12 20. 6. 2011 17:38

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥

Wiki, nechápu, co jim mohlo na vyhodnocování trvat tak dlouho.. vlastně přesně měsíc.. Když podle mně mohla stačit nějaká šablona a mohla vyhodnocovat škola. když ústní stejně škola dělala.
Asi je akorát rozdíl, mezi gymlem a školy jako učňáky. Na gymplu by měli přeci jen vědět trochu více.
Syn třeba dělal dvě češtiny.. jednu školní ústní, podle toho, jak má zavedené škola a pak další.. státní ústní  a ty smile písemné..  A jestli jsem to dnes pochopila dobře, budou mít vždy dvě maturitní vysvědčení.. jedno, co vystavuje cermat ze státních zkoušek a druhé.. z té školní části.. (ale to si jen myslim, neb trdlo neudělal školní anglinu, takže budu vědět až v září, jak to vlastně je).

Myslím si, že by bylo daleko jednodušší, kdyby dělali zkoušky Scio a některé VŠ je používají místo přijímaček.  A nemuselo to stát takové miliony.

Není tady

#13 21. 6. 2011 10:04

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Káča napsal(a):

Bláža.. napsal(a):

Káčo, bude mi 60.

Aha, tak to jo, já myslela, že jsi nějaká hodně mladá kočena big_smile .
No nevím, ale nějak se mi zdá, že by měly být přísnější kritéria, vždy my jsme to taky přežily, no ne?
Úroveň škol jde opravdu rapidně dolů a o znalostech dnešních maturantů (nechci říkat všech) se nebudu raději ani vyjadřovat, je to hrůza a ostuda. Neví základní věci, je mi z toho smutno.

Káčo, mě se vůbec nezdá, že úroveň středních škol jde dolů. Mladí jsou šikovní, vzdělaní,
myslím si, že toho znají více než my před 40 lety jsme potřebovali znát. Vzdělanost je celkově
vyšší. Je toho k životu třeba čím dále více. Skoro každý má řidičák, umí na počítači, pořád se něco
vyplňuje a počítá, doba je celkově náročnější na duševní práci, spíše zvažuji, jestli to není ke škodě zdraví, mladí jsou více tlustí než jsme byli my, co jsme se jako děti vyběhali, máme lepší kostry.
Já bych tedy na oplátku nechala změřit IQ těch co o státní maturitě rozhodovali.
A kolik je Tobě let? Káčo?

Není tady

#14 21. 6. 2011 11:15

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Ještě bych doplnila.
Mě se vůbec nelíbí typ "vzdělanosti", který se u nás prosazuje v současnosti.
Připadá mi, že vedoucí v minulých dobách, cca před 30-40 lety tomu co vedl tomu i rozuměl, a mohl radit podřízeným.Kdežto dnes, co jsou to manažeři a hlavně někteří, co mají tituly, mají hodně znalostí, ale takových, závislých spíše na paměti, co jsou nepotřebné do praxe. Jednou jsem řekla, že tolik blbých vedoucích jsem dříve nepotkávala, s prominutím. Protože neumí řešit, umí jen tlačit na lidi a to i tam, kde by měli myslet. Dříve vedoucí pomáhal, dnes manažer někdy ani neví, co podřízení dělají.
Já bych vůbec dala přednost kanadskému typu vzdělání. Škola do 17 let. maturitu všichni.
Potom všichni od rodičů, živit se a kdo na to má, při zaměstnání např. doplnit vzdělání na zdravotníky aj. Prostě nejprve praxi a potom další.
Dnes máme povinnost živit děti do 26 let a dnešní mládež je v jistém směru i rozmazlená,
někteří i zkažení. Někteří si to opravdu nezaslouží, co jim rodiče poskytují.
Jdu do tramavaje, někteří mě pouští sednout a další jsou již od pohledu sebevědomí, útoční, jako kdyby mě chtěli vyzvat na souboj.

Upravil(a) Bláža.. (21. 6. 2011 11:22)

Není tady

#15 21. 6. 2011 11:46

helena
♥♥♥♥♥♥♥

dnešní mládež je v jistém směru i rozmazlená, někteří i zkažení. Někteří si to opravdu nezaslouží... jsou již od pohledu sebevědomí, útoční, jako kdyby mě chtěli vyzvat na souboj.
„Naše mládež miluje luxus. Má špatné chování a opovrhuje autoritami – neprokazuje úctu starším a místo pohybu a cvičení raději plácá hlouposti.
Děti jsou dnes tyranské; doma vůbec nepomáhají. Už se nepostaví, když někdo starší vstoupí do místnosti. Odmlouvají a vzpírají se svým rodičům, ve společnosti mluví hlouposti, nenasytně hltají jídlo a tyranizují učitele.“
Sokrates, asi 400 let před naším letopočtem
big_smile big_smile big_smile
Nejseš ty zakyslá důchodkyně??? lol

Upravil(a) helena (21. 6. 2011 11:47)

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#16 21. 6. 2011 12:44

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

helena napsal(a):

dnešní mládež je v jistém směru i rozmazlená, někteří i zkažení. Někteří si to opravdu nezaslouží... jsou již od pohledu sebevědomí, útoční, jako kdyby mě chtěli vyzvat na souboj.
„Naše mládež miluje luxus. Má špatné chování a opovrhuje autoritami – neprokazuje úctu starším a místo pohybu a cvičení raději plácá hlouposti.
Děti jsou dnes tyranské; doma vůbec nepomáhají. Už se nepostaví, když někdo starší vstoupí do místnosti. Odmlouvají a vzpírají se svým rodičům, ve společnosti mluví hlouposti, nenasytně hltají jídlo a tyranizují učitele.“
Sokrates, asi 400 let před naším letopočtem
big_smile big_smile big_smile
Nejseš ty zakyslá důchodkyně??? lol

Zakyslý může být každý ve svém směru.
Vidím to zase takhle, že tenhle názor není jen můj. Na linku pro seniory Život 90 volá 300 lidí
za rok. Z důvodu agresivního jednání dětí vůči rodičům, z důvodu pokusu o násilné převody majetku. Což před několika lety nebylo. Není jen můj názor, že dnešní mládež někdy má sklon dupat po starších. Fakt mi připadá, že dostávají moc.
To by potom nikdo, kdo má názor nemohl nic říct. Je snadnější řešit diskutéra než problém.

Není tady

#17 21. 6. 2011 13:05

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Což před několika lety nebylo.
Ale bylo... zas nebyly ony linky bezpečí, víš. A spousta lidí se ještě víc než dneska styděla za svoje děti, jejich chování brali jako své selhání, tak o tom mluvili míň, protože nebylo s kým. Taková linka je přeci jen anonymnější a jistější, co se roznesení informací týče. Ostatně jak můžeš vědět, že všech 300 volajících má skutečné problémy a nejsou mezi nimi i ti, kteří se snaží najít třeba způsob, jak děti o majetek připravit, dostat z bytu, případně trpí nějako stařeckou poruchou osobnosti?
Fakt mi připadá, že dostávají moc.
Dostávají víc a jinak, než před 40 roky většina nás... jenže i tehdá byla zlatá mládež, která měla to, o čem se jiným ani nesnilo.
Je snadnější řešit diskutéra než problém
A nebereš legraci http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png

Není tady

#18 21. 6. 2011 13:19

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

helena napsal(a):

Což před několika lety nebylo.
Ale bylo... zas nebyly ony linky bezpečí, víš. A spousta lidí se ještě víc než dneska styděla za svoje děti, jejich chování brali jako své selhání, tak o tom mluvili míň, protože nebylo s kým. Taková linka je přeci jen anonymnější a jistější, co se roznesení informací týče. Ostatně jak můžeš vědět, že všech 300 volajících má skutečné problémy a nejsou mezi nimi i ti, kteří se snaží najít třeba způsob, jak děti o majetek připravit, dostat z bytu, případně trpí nějako stařeckou poruchou osobnosti?
Fakt mi připadá, že dostávají moc.
Dostávají víc a jinak, než před 40 roky většina nás... jenže i tehdá byla zlatá mládež, která měla to, o čem se jiným ani nesnilo.
Je snadnější řešit diskutéra než problém
A nebereš legraci http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png

Heleno, někdy legraci úplně nerozumím, souhlas.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Heleno, tohle vím od lidí, kteří v oboru pracují. Dříve nešlo o tolik a lidé si tolik nedovolili.
Majetek neměl takový význam. Proto je to konstatování. Je to skutečnost, je toho mnohem víc.

Upravil(a) Bláža.. (21. 6. 2011 13:21)

Není tady

#19 21. 6. 2011 13:44

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥

Dovolím si nesouhlasit s tím, že dřív majetek neměl význam. Myslím, že je to stále stejné.
Jen teď se o tom může volně mluvit. 
Mladí mají větší přístup k informacím, než jsme měli my. Pamatuji si, jak jsem se musela biflovat k matuře ty šílené otázky z čj, ruštiny..  a stejně si z toho pamatuji minimum.. jen to, co mi fakt zajímalo. 
Nesouhlasím s provedením matur. otázek, ale na druhou stranu, proč by se měli biflovat všechno.. když něco budou potřebovat vědět, mají to za pár minut na netu nalezené.
Možná by se mohlo z češtiny maturovat už ve druhé třídě.. když už uměj přijatelně číst. Víc toho nepotřebují.
Včera jsem debatovala s dcerou (je v prváku na OŠ) o češtině a docela mi šokovala..
paní profesorka jí poradila, jak zjistit, jestli se někde píše mně nebo mě..  že prý tuto pomůcku používá také, protože jinak by byla v háji..   Je to vlastně k ničemu.. když nebudu vědět, jak správně slovo napsat, napíšu tam jiné..  vissla  nebo napíšu celou větu jinak..

Není tady

#20 21. 6. 2011 13:55

helena
♥♥♥♥♥♥♥

ve druhé třídě.. když už uměj přijatelně číst
No - někteří neumějí číst ani u tý maturity... nebo přečtou, leč neporozumějí.
Jinak souhlas - ještě v době neinternetové jsem děti učila, že není nutné všechno vědět, ale jen vědět, kde to najdou. Dodnes nemají problém pracovat se slovníkem, encyklopedií a pod. a nakonec i na tom netu se jim líp hledá.
Ale jinak, jak jse tak letem světem koukala na otázky, krom matiky bych odmaturovala z fleku, bez učení, jen z toho, co mám v hlavě.

Není tady

#21 21. 6. 2011 14:12

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥

Ale jinak, jak jse tak letem světem koukala na otázky, krom matiky bych odmaturovala z fleku, bez učení, jen z toho, co mám v hlavě.
já asi ne.. nechala jsem toho u otázky č. 16..  a začala jsem přemýšlet, jak mi někdo může určit, že zrovna ta jedna odpověď je správná, když já bych zvolila jako správnou jinou, nebo třeba dvě...  smile
Trochu mi to přišlo, jako výklad básničky..  jak zrovna učitel může vědět, co tím básník chtěl říct.. každý člověk může mít názor jiný a můžou být špatné oba. Tedy pokud básník nežije a nenapíše sám, co tím chtěl říct.. vissla

Není tady

#22 21. 6. 2011 18:08

Petra101
♥♥♥♥♥♥-

Optimista prohlašuje,že žijeme v nejlepším možném světě .Pesimista se obává,že je to pravda.
Vox populi - vox dei.   
Drahokamem demokracie je cenzor.

Není tady

#23 25. 6. 2011 16:03

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Frigo napsal(a):

Wiki, nechápu, co jim mohlo na vyhodnocování trvat tak dlouho.. vlastně přesně měsíc.. Když podle mně mohla stačit nějaká šablona a mohla vyhodnocovat škola. když ústní stejně škola dělala.
Asi je akorát rozdíl, mezi gymlem a školy jako učňáky. Na gymplu by měli přeci jen vědět trochu více.
Syn třeba dělal dvě češtiny.. jednu školní ústní, podle toho, jak má zavedené škola a pak další.. státní ústní  a ty smile písemné..  A jestli jsem to dnes pochopila dobře, budou mít vždy dvě maturitní vysvědčení.. jedno, co vystavuje cermat ze státních zkoušek a druhé.. z té školní části.. (ale to si jen myslim, neb trdlo neudělal školní anglinu, takže budu vědět až v září, jak to vlastně je).

Myslím si, že by bylo daleko jednodušší, kdyby dělali zkoušky Scio a některé VŠ je používají místo přijímaček.  A nemuselo to stát takové miliony.

Souhlasím s tebou. Jsou náročnější, než matura, jsou srovnatelné, jsou certifikované a vš je berou. Některé.
Myslíš také  ty národní srovnávací zkoušky?
Dostali maturitní vysvědční a nějaký protokol o výsledcích části mat. zk a europass

Není tady

#24 25. 6. 2011 19:26

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Ŕíká se, že Scio testy jsou poměrně náročné, ale třeba můs syn je dělal před pár lety z matiky, percentil měl 87, tedy docela dobrý (na přijetí na VŠ mu stačil 70) a přitom na gymnáziu měl maturitní známku z matiky 3.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#25 26. 6. 2011 0:05

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥

Syn dělal scio na začátku gymplu a pak každé dva roky.. poslední letos a měl skvělé výsledky, snad kromě dějáku, kde to měl průměrné. Vš, na které jsem koukala, to brali místo zkoušek a určitě to nestojí takový balík, jako státní maturita.  Je to prostě jeden z tunelů, který se nemůže z nějakého důvodu zrušit.  Teď už jsem jen zvědavá, jestli zavedou povinnou matiku nebo ne..
Myslím, že by to byl daleko větší průser, než celá maturita, zvl᚝ pro některé odborné a umělecké školy..

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí