Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 8. 6. 2011 12:32

Zorro Mstitel
♥♥♥----
Registrovaný: 23. 3. 2010
Příspěvky: 142

Dá se naučit věštění?

Hezký den, pokud sledujete i nᚠmagazín, určitě Vám neunikl nᚠvčerejší článek, který popisuje, co všechno udělat pro to, aby se z Vás stal věštěc, nebo věštkyně. Přece jen je to kontroverzní téma, tak by nás zajímalo, jestli si myslíte, že se dá věšteckým schopnostem naučit. Není věštění jen pro vyvolené? A věříte vůbec, že lze nahlížet do budoucnosti?

Není tady

 

#2 8. 6. 2011 14:22

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Dá se naučit věštění?

myslím, že se to nedá naučit. Pokud to v sobě "máš"  samozřejmě pomůže, když ti někdo v začátcích poradí , jak na to. I když svůj systém si pak najde sám.Ale že ti někdo řekne , jak propojit informace, které dostáváš, jak se napojit ....to se nenaučíš.

Není tady

 

#3 8. 6. 2011 14:48

Johana50
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 8. 2009
Příspěvky: 591

Re: Dá se naučit věštění?

Zamýšlím se nad tím a hledám způsob jak tenhle dotaz  uchopit. Už sám název "věštění" je sice obvyklý, ale v mnoha ohledech spíš zavádějící. To co dělám já bych definovala spíš jako: mediálního průvodce podvědomím tazatele. Jsem jen zpřostředkovatel  nebo překladatel  řeči symbolů a obrazů do hovorové řeči.

Ten článek o založené škole jsem četla. Jsem toho názoru, že může zprostředkovat jen úplné základy pro začátečníky . Tím absolvováním se člověk stane například  čtenářem karet a může pochopit základní pricipy nebo etické principy. Ale dál už musí jít sám a hledat skutečnou motivaci a osobní vztah k těmto věcem. Dalším nepostradatelným  rozměrem je porozumět lidské duši a to už se naučit za pár semestrů v nějaké škole nedá, to je ten prazáklad, který odlišuje dobré "věštce" od obyčejných. ( to je to, co zmiňuje Ageva že buď v sobě "máš" nebo ne).   Stejně jako například ve školství , v běžném životě, tento zmiňovaný fenomén rozdělí  pedagogy na obyčejné a vynikající, přestože vystudovali stejné školy.
Pro mě byl zájem o tarotové karty běh na dlouhou tra a až v okamžiku , kdy jsem dospěla k vlastnímu systému , tak jsem se z čtenáře obrazů změnila na  skutečného mediátora.

A kdyby po mě někdo chtěl, abych ho to naučila?   obávám se, že to prostě jednoduše nejde.

Upravil(a) Johana50 (8. 6. 2011 14:51)

Není tady

 

#4 8. 6. 2011 17:26

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Na druhem brehu a tady
Registrovaný: 24. 5. 2011
Příspěvky: 3279

Re: Dá se naučit věštění?

Kdyz slysim slovo "vyvoleny" nevim co si pod tim predstavit.
Napada me ale to rict takhle: clovek ma talent (jakykoliv) nebo dispozice k necemu proto, ze si to sebou uz na tenhle svet prinesl sebou. To proto proste podle mne ze se s tim uz setkal. Mozna ze ho tedy muzeme nazvat vyvolenym.
Verim ze se to nemuze naucit kazdy,neboli nekdo kdo k tomu nema ten spravny vztah,postoj a hlavne hluboke vnitrni nastaveni.

Svym zpusobem vlastne souhlasim s agewou i s tim co pise Johana.
Naucit se 'vestit' muze kazdy podle meho nazoru tak ale ze si bude vestit doma sam pro sebe,ale jedine ten kdo tomu da svoji dusi a vsechno,ten je uz schopny jit hloubeji a byt skutecne dobry. smile

Na budoucnost neverim,vsechno se podle mne deje prave ted.
A protoze se to deje ted lze tam nahlednout.


  Kde sidli strach ,tam neni misto pro soucit,
protoze strach je postaveny na nelasce a odporu.
Nemame strach kdyz nekoho a neco milujeme,
mame strach pouze kdyz nemilujeme.   

Není tady

 

#5 8. 6. 2011 19:46

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Dá se naučit věštění?

Naučit se věštit může každý, sám sobě i jiným. Naučit se jasnovidnosti - nelze, to je dar. A nakonec je stejně na nás samých jak tyto predikce přijmeme. Zda-li jen jako možnost se kterou lze pracovat, nebo jako jízdní řád a nebo se jí vysmějeme....


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#6 9. 6. 2011 8:20

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Dá se naučit věštění?

já to připodobňuji , jako když se naučíš noty. Naučit se číst noty dokáže každý, ale složit z nich píseň, skladbu či třeba operu už jen někdo . Má to prostě " v sobě". A jeden umí príma chytlavé písničky a jiný složí symfonickou skladbu.

Není tady

 

#7 9. 6. 2011 9:04

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Na druhem brehu a tady
Registrovaný: 24. 5. 2011
Příspěvky: 3279

Re: Dá se naučit věštění?

Pekny prirovnani agewo. smile

V tom clanku se pise:  "Ve škole se vyučují následující hlavní předměty: Numerologie, Astrologie, výklad Crouwleyho tarotu, Kyvadlo a Chiromantie. Vedlejší předměty jsou Mineralogie, Runy, Aura s automatickou kresbou. V praxi se studenti setkají s věštbou z čajových lístků, věštění z kávové sedliny, věštění ze lžiček. Doprovodnou metodou bude osvojení afirmací a posílení sebedůvěry."

Kdyz o tom znova premyslim,tak tyhle predmety se svym zpusobem naucit daji -jako treba prave ty noty.
(no, ale ja napriklad jsem na noty leva big_smile )
Ale zase jde o to ze to bud ma v sobe ,nebo nema.   Jako kdyz se nekdo nauci cizi jazyk/y jedna dva,jinemu to pekne drhne. smile

Ale jak uvedla Pavla,napriklad schopnost jasnovidnosti tak te naucit taky podle me skutecne nejde.
Jako myslim to tak ze nas ji nikdo jiny naucit nemuze. smile
Ale verim ze Ti co ji maji k ni nejak dojit museli .Nejak si tu cestu otevreli. Nic neni jen tak aby to spadlo z nebe (teda alespon podle mne) smile


  Kde sidli strach ,tam neni misto pro soucit,
protoze strach je postaveny na nelasce a odporu.
Nemame strach kdyz nekoho a neco milujeme,
mame strach pouze kdyz nemilujeme.   

Není tady

 

#8 9. 6. 2011 9:26

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Dá se naučit věštění?

Dá sa nauči vypnú vedomie, mysež, ego a necha informácie sebou prehcádza ako prietokovým ohrievačom big_smile ... ale je to fuška. Budúcnos sa dá vidie a občas sa sama vnucuje, ale ja som dokonca požiadala "vrchnos", aby mi vzali istú shchopnos, ktorú som mala, lebo to bolo skôr prekliatie. A poznám ešte jednu osobu, ktorá poprosila, aby už nevídala auru, lebo z toho mala tiež skôr len problémy. hmm


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#9 9. 6. 2011 9:49

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Na druhem brehu a tady
Registrovaný: 24. 5. 2011
Příspěvky: 3279

Re: Dá se naučit věštění?

Jo to je ono. smile


  Kde sidli strach ,tam neni misto pro soucit,
protoze strach je postaveny na nelasce a odporu.
Nemame strach kdyz nekoho a neco milujeme,
mame strach pouze kdyz nemilujeme.   

Není tady

 

#10 13. 6. 2011 12:25

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Dá se naučit věštění?

Selima napsal(a):

Dá sa nauči vypnú vedomie, mysež, ego a necha informácie sebou prehcádza ako prietokovým ohrievačom big_smile ... ale je to fuška. Budúcnos sa dá vidie a občas sa sama vnucuje, ale ja som dokonca požiadala "vrchnos", aby mi vzali istú shchopnos, ktorú som mala, lebo to bolo skôr prekliatie. A poznám ešte jednu osobu, ktorá poprosila, aby už nevídala auru, lebo z toho mala tiež skôr len problémy. hmm

Sel,
já také dostala do vínku schopnost vidět budoucnost, ale měla jsem možnost ji vyzkoušet ještě v bříšku a ještě v bříšku jsem se jí vzdala.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#11 25. 12. 2011 14:40

sara85
♥------
Registrovaný: 25. 12. 2011
Příspěvky: 4

Re: Dá se naučit věštění?

Myslim si, že dá. Tedy aspoň základy, jak říká pani Eva. No a pak navíce ten talent nebo dar, či jak to nazvat. novakovaeva85.blog.cz, najdete tam články o věštění, rady a typy

Není tady

 

#12 25. 12. 2011 17:23

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Dá se naučit věštění?

Věštění - myslíš z karet, nebo tak?
No....na všem tom předvídání budoucnosti je jeden háček: vychází se (nutně) ze sumy vědomostí, kterou máme tady a teď, respektive doteď. Ten souhrn dá nějakou pravděpodobnou budoucnost. Jenže cokoliv se k němu přidá, může tohle směřování  změnit-což je i moje osobní zkušenost. Záleží samosebou na setrvačnosti současných událostí, na jejich mocnosti, na síle jednotlivých komponent.
Mně se stalo pouze třikrát v životě, že jsem cítlia budoucnost - respektive možnou budoucnost, hrozbu v tomto případě.
(zapomněla jsem dodat, že důležité bude asi i emoční naladění)
NAštěstí se ani jednou ta hrozba nevyplnila.
Záměrně říkám, že cítila i když poslední případ "vidím" v symbolice - rozhodně to ale není nic konkrétního ve smyslu "18. prosince vypukne v Krasnojarsku povstání, které se následně rozšíří na celou Asii" nebo tak něco lol
Taky myslím, že jsem to cítila právě proto, že se jednalo o záležitost celého lidstva, tudíž velmi intenzivně působící.
Jinak je ve hře prostě příliš mnoho neznámých. Osobně považuju za rozumnou variantu veškerého věštění způsob "pokud budeš pokračovat takhle, dopadneš tak a tak" smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#13 26. 12. 2011 11:38

maring
♥♥♥♥---
Registrovaný: 29. 11. 2011
Příspěvky: 319

Re: Dá se naučit věštění?

Já si myslím, že se to určitě naučit dá , že se to dá vypěstovat .
Řada žen kolem 50 let začíná mít nadpřirozené schopnosti, protože se leta vciují do svých děti a tu schopnost si vytrénují, jako člověk, který oslepne , začne svět vnímat citlivě jinými smysly a slyší trávu růst .
Já mám hodně silnou intuici a občas cítím někoho, kdo je nablízku a vím, že kdybych se tomu začala věnovat a studovat karty nebo komunikovat s andílky, že bych  tím mohla pomáhat lidem. Ale to bych nesměla bejt neuvěřitelnej lenoch a možná taky to není moje cesta, jinak by mě to tam cpalo asi víc .
Třeba jsem zjistila, že když na mě mluví moje klientka anglicky a já se snažím  se svou nulovou znalostí poznat, co říká , nerozumím ani slovo .... Když se přestanu snažit rozumět SLOVŮM ......cítím přesně, co mi povídá a odpovím  některým z pěti anglických slov , které znám smile
Ovšem jsou lidi, kteří mají tu schopnost silnou od narození .

Není tady

 

#14 26. 12. 2011 12:35

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Dá se naučit věštění?

maring napsal(a):

Já si myslím, že se to určitě naučit dá , že se to dá vypěstovat .
Řada žen kolem 50 let začíná mít nadpřirozené schopnosti, protože se leta vciují do svých děti a tu schopnost si vytrénují, jako člověk, který oslepne , začne svět vnímat citlivě jinými smysly a slyší trávu růst .
Já mám hodně silnou intuici a občas cítím někoho, kdo je nablízku a vím, že kdybych se tomu začala věnovat a studovat karty nebo komunikovat s andílky, že bych  tím mohla pomáhat lidem. Ale to bych nesměla bejt neuvěřitelnej lenoch a možná taky to není moje cesta, jinak by mě to tam cpalo asi víc .
Třeba jsem zjistila, že když na mě mluví moje klientka anglicky a já se snažím  se svou nulovou znalostí poznat, co říká , nerozumím ani slovo .... Když se přestanu snažit rozumět SLOVŮM ......cítím přesně, co mi povídá a odpovím  některým z pěti anglických slov , které znám smile
Ovšem jsou lidi, kteří mají tu schopnost silnou od narození .

jenže vypěstovat můžeš jen co, co mᚠuž v sobě.Intuici má každý z nás. jen někdo jí používá a jiný ne. Někdo jí rozvíjí a někdo jí potlačuje.To nejsou žádné nadpřirozené schopnosti. naopak je to přirozenost člověka. Jenže časem přestal člověk věřit instinktům a intuici a věří více rozumu.
Zeptám se jinak ...dá se naučit malování? Technika jistě. Ale aby obraz "něco " sdělil, aby dokázal druhého " chyiti za srdce" to už ne. To bud v sobě mᚠnebo ne.

Není tady

 

#15 26. 12. 2011 15:01

maring
♥♥♥♥---
Registrovaný: 29. 11. 2011
Příspěvky: 319

Re: Dá se naučit věštění?

agewa napsal(a):

maring napsal(a):

Já si myslím, že se to určitě naučit dá , že se to dá vypěstovat .

Ovšem jsou lidi, kteří mají tu schopnost silnou od narození .

jenže vypěstovat můžeš jen co, co mᚠuž v sobě.Intuici má každý z nás. jen někdo jí používá a jiný ne. Někdo jí rozvíjí a někdo jí potlačuje.To nejsou žádné nadpřirozené schopnosti. naopak je to přirozenost člověka. Jenže časem přestal člověk věřit instinktům a intuici a věří více rozumu.
Zeptám se jinak ...dá se naučit malování? Technika jistě. Ale aby obraz "něco " sdělil, aby dokázal druhého " chyiti za srdce" to už ne. To bud v sobě mᚠnebo ne.

Já si právě myslím, že to je všechno jen ta intuice , která třeba lidem umožnuje číst z karet budoucnost, nebo z kafe atd.
Když od ted budu denně pracovat s kartama , během několika let se mi vytříbí ta citlivost a budu lepší a lepší, jako ten slepec , kterej přišel o zrak a časem získal citlivej sluch .
S učením něčeho (malování, noty )  to vůbec nesouvisí, prostě jakmile jsi schopná vycítít citlivě, co se bude dít, nebo kterým směrem mᚠjít ,  mᚠto v kapse a můžeš to rozvíjet i pro druhé lidi..
A to není vůbec nic těžkýho i moje kočka cítí všechno, i věci,  co se stanou  cítí napřed.

Jsou ovšem lidi, kteří jsou mimořádně tvrdí a se svou intuicí nekomunikují vůbec, ti pak nemají šanci.

Není tady

 

#16 26. 12. 2011 15:09

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Dá se naučit věštění?

maring napsal(a):

Já si myslím, že se to určitě naučit dá , že se to dá vypěstovat .
Řada žen kolem 50 let začíná mít nadpřirozené schopnosti, protože se leta vciují do svých děti a tu schopnost si vytrénují, jako člověk, který oslepne , začne svět vnímat citlivě jinými smysly a slyší trávu růst .
Já mám hodně silnou intuici a občas cítím někoho, kdo je nablízku a vím, že kdybych se tomu začala věnovat a studovat karty nebo komunikovat s andílky, že bych  tím mohla pomáhat lidem. Ale to bych nesměla bejt neuvěřitelnej lenoch a možná taky to není moje cesta, jinak by mě to tam cpalo asi víc .
Třeba jsem zjistila, že když na mě mluví moje klientka anglicky a já se snažím  se svou nulovou znalostí poznat, co říká , nerozumím ani slovo .... Když se přestanu snažit rozumět SLOVŮM ......cítím přesně, co mi povídá a odpovím  některým z pěti anglických slov , které znám smile
Ovšem jsou lidi, kteří mají tu schopnost silnou od narození .

jak jsi přišla na to, že je to u žen kolem 50 a navíc že je důvod, že se leta vciují do svých dětí.
mně se nejdivnější věci děly jako děcku, v pubertě a teď taky a to mám do 50 hodně daleko wink
a čemu vůbec říkᚠnadpřirozené schopnosti ?


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#17 26. 12. 2011 15:13

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Dá se naučit věštění?

maring napsal(a):

agewa napsal(a):

maring napsal(a):

Já si myslím, že se to určitě naučit dá , že se to dá vypěstovat .

Ovšem jsou lidi, kteří mají tu schopnost silnou od narození .

jenže vypěstovat můžeš jen co, co mᚠuž v sobě.Intuici má každý z nás. jen někdo jí používá a jiný ne. Někdo jí rozvíjí a někdo jí potlačuje.To nejsou žádné nadpřirozené schopnosti. naopak je to přirozenost člověka. Jenže časem přestal člověk věřit instinktům a intuici a věří více rozumu.
Zeptám se jinak ...dá se naučit malování? Technika jistě. Ale aby obraz "něco " sdělil, aby dokázal druhého " chyiti za srdce" to už ne. To bud v sobě mᚠnebo ne.

Já si právě myslím, že to je všechno jen ta intuice , která třeba lidem umožnuje číst z karet budoucnost, nebo z kafe atd.
Když od ted budu denně pracovat s kartama , během několika let se mi vytříbí ta citlivost a budu lepší a lepší, jako ten slepec , kterej přišel o zrak a časem získal citlivej sluch .
S učením něčeho (malování, noty )  to vůbec nesouvisí, prostě jakmile jsi schopná vycítít citlivě, co se bude dít, nebo kterým směrem mᚠjít ,  mᚠto v kapse a můžeš to rozvíjet i pro druhé lidi..
A to není vůbec nic těžkýho i moje kočka cítí všechno, i věci,  co se stanou  cítí napřed.

Jsou ovšem lidi, kteří jsou mimořádně tvrdí a se svou intuicí nekomunikují vůbec, ti pak nemají šanci.

tak to by pak všechny kartářky měly být naprosto skvělý, ne ? když dělají dnes a denně s kartami, vypěstovaly si citlivost .. a já znám jen jednu, před kterou můžu fakt smeknout a ze který mi naskakuje husí kůže. za to těch průměrných a podprůměrných jsou všude na lopaty ..


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#18 26. 12. 2011 15:31

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Dá se naučit věštění?

maring napsal(a):

agewa napsal(a):

maring napsal(a):

Já si myslím, že se to určitě naučit dá , že se to dá vypěstovat .

Ovšem jsou lidi, kteří mají tu schopnost silnou od narození .

jenže vypěstovat můžeš jen co, co mᚠuž v sobě.Intuici má každý z nás. jen někdo jí používá a jiný ne. Někdo jí rozvíjí a někdo jí potlačuje.To nejsou žádné nadpřirozené schopnosti. naopak je to přirozenost člověka. Jenže časem přestal člověk věřit instinktům a intuici a věří více rozumu.
Zeptám se jinak ...dá se naučit malování? Technika jistě. Ale aby obraz "něco " sdělil, aby dokázal druhého " chyiti za srdce" to už ne. To bud v sobě mᚠnebo ne.

Já si právě myslím, že to je všechno jen ta intuice , která třeba lidem umožnuje číst z karet budoucnost, nebo z kafe atd.
Když od ted budu denně pracovat s kartama , během několika let se mi vytříbí ta citlivost a budu lepší a lepší, jako ten slepec , kterej přišel o zrak a časem získal citlivej sluch .
S učením něčeho (malování, noty )  to vůbec nesouvisí, prostě jakmile jsi schopná vycítít citlivě, co se bude dít, nebo kterým směrem mᚠjít ,  mᚠto v kapse a můžeš to rozvíjet i pro druhé lidi..
A to není vůbec nic těžkýho i moje kočka cítí všechno, i věci,  co se stanou  cítí napřed.

Jsou ovšem lidi, kteří jsou mimořádně tvrdí a se svou intuicí nekomunikují vůbec, ti pak nemají šanci.

jo děvče, kdyby to bylo tak jednoduché , byly bychom skvělými kartáři úplně všichni. Pak je tedy s podivem, že to tak není, a že někdo dokáže číst např. z ruky , ale z kafe ti nepřečte ani dobrý den. Další umí karty , ale jen pro jiné, sobě nevyvěští nic.

Není tady

 

#19 26. 12. 2011 15:33

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Dá se naučit věštění?

maring napsal(a):

agewa napsal(a):

maring napsal(a):

Já si myslím, že se to určitě naučit dá , že se to dá vypěstovat .

Ovšem jsou lidi, kteří mají tu schopnost silnou od narození .

jenže vypěstovat můžeš jen co, co mᚠuž v sobě.Intuici má každý z nás. jen někdo jí používá a jiný ne. Někdo jí rozvíjí a někdo jí potlačuje.To nejsou žádné nadpřirozené schopnosti. naopak je to přirozenost člověka. Jenže časem přestal člověk věřit instinktům a intuici a věří více rozumu.
Zeptám se jinak ...dá se naučit malování? Technika jistě. Ale aby obraz "něco " sdělil, aby dokázal druhého " chyiti za srdce" to už ne. To bud v sobě mᚠnebo ne.

Já si právě myslím, že to je všechno jen ta intuice , která třeba lidem umožnuje číst z karet budoucnost, nebo z kafe atd.
Když od ted budu denně pracovat s kartama , během několika let se mi vytříbí ta citlivost a budu lepší a lepší, jako ten slepec , kterej přišel o zrak a časem získal citlivej sluch .
S učením něčeho (malování, noty )  to vůbec nesouvisí, prostě jakmile jsi schopná vycítít citlivě, co se bude dít, nebo kterým směrem mᚠjít ,  mᚠto v kapse a můžeš to rozvíjet i pro druhé lidi..
A to není vůbec nic těžkýho i moje kočka cítí všechno, i věci,  co se stanou  cítí napřed.
Jsou ovšem lidi, kteří jsou mimořádně tvrdí a se svou intuicí nekomunikují vůbec, ti pak nemají šanci.

to mě zajímá. Jak víš , co kočka cítí? A jak víš, co si z toho dokáže vyvodit?

Není tady

 

#20 26. 12. 2011 16:49

maring
♥♥♥♥---
Registrovaný: 29. 11. 2011
Příspěvky: 319

Re: Dá se naučit věštění?

agewa napsal(a):

maring napsal(a):

agewa napsal(a):

.

Já si právě myslím, že to je všechno jen ta intuice , která třeba lidem umožnuje číst z karet budoucnost, nebo z kafe atd.
Když od ted budu denně pracovat s kartama , během několika let se mi vytříbí ta citlivost a budu lepší a lepší, jako ten slepec , kterej přišel o zrak a časem získal citlivej sluch .
S učením něčeho (malování, noty )  to vůbec nesouvisí, prostě jakmile jsi schopná vycítít citlivě, co se bude dít, nebo kterým směrem mᚠjít ,  mᚠto v kapse a můžeš to rozvíjet i pro druhé lidi..
A to není vůbec nic těžkýho i moje kočka cítí všechno, i věci,  co se stanou  cítí napřed.

Jsou ovšem lidi, kteří jsou mimořádně tvrdí a se svou intuicí nekomunikují vůbec, ti pak nemají šanci.

jo děvče, kdyby to bylo tak jednoduché , byly bychom skvělými kartáři úplně všichni. Pak je tedy s podivem, že to tak není, a že někdo dokáže číst např. z ruky , ale z kafe ti nepřečte ani dobrý den. Další umí karty , ale jen pro jiné, sobě nevyvěští nic.

Ale za to si dosaď cokoliv, karty, kyvadélko kresbu , každý má to svoje přece, ke kterýmu tíhne.
Já píšu o lidech , kterým ta intuice skutečně funguje, ne o každém, kdo se rozhodne bejt kartářka nebo léčitelka a jde na kurz .
A s kočkou si rozumím beze slov , jako s dítětem, to se ti nikdy nestalo, že víš na co ten druhý myslí? Ona ví co udělám, ještě než to udělám , jen na to pomyslím, už se zvedne . Třeba mě bolí svaly na noze a kočka, která se normálně věnuje dceři si lehne přesně na to místo a léčí mě . Nebo když jsem vynervovaná , tak si můj miláček na mě sedne a konejší mě , pak to třeba půl roku neudělá , ví přesně, jak mi je .
Když se kamarádce  zabil přítel v autě , dva dny předtím se jim po mnoha měsících vrátila kočka, aby se pomazlila a  rozloučila . Věděla to dva dny předem, byla dobře živená a očividně měla jinýho pána., přišla jen dát oběma sbohem .

Upravil(a) maring (26. 12. 2011 16:54)

Není tady

 

#21 26. 12. 2011 17:49

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Dá se naučit věštění?

aha, tak maring ví, na co její kočka myslí big_smile
o schopnostech kočky samozřejmě nepochybuju, o maring ano.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#22 26. 12. 2011 22:58

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Dá se naučit věštění?

Mně se zdá, že Maring mluví rozumně...co zvíře "říká" to se vnímavej člověk naučí soužitím s ním docela dobře poznat. Klíčový je tam slovo vnímavej, ovšem. Ale to je koneckonců i to, o čem mluví i Maring, jestli jsem dobře pochopila.
Jasně, vnímavý je kdekdo, každej druhej na něco jinýho lol teď se tu myslí vnímavost pro druhého, v tomhle případě zviře.
Desenský tvrdí, že komunikuje se svými psy vyloženě telepaticky a já tomu věřím: párkrát jsem se psy zažila něco, co se jinak než telepatií vysvětlit nedalo a mám tu zkušenost, že oni "rozumějí" tak, že nějak odchytávají obrazy, který člověk vytváří tím, nač myslí. Mám taky zkušenost, že líp se s nima domluvím, když abstraktní pojmy převedu právě do obrazů....kočka bude nejspíš totéž, žejo.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#23 27. 12. 2011 9:44

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Dá se naučit věštění?

jistě, pes ti rozumí, kočka ti rozumí, to jsou pořád kecy dokola. tohle není nic novýho pod sluncem.
já chci vědět situaci, kdes ty konkrétně rozuměla tomu tvýmu psovi nebo maring kočce. a fakt tím nemyslím, že chtěl nažrat, nebo jít na procházku vissla chci vidět tu vaši vnímavost k nim. ne tu jejich k vám, o té nepochybuju.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#24 27. 12. 2011 12:08

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Dá se naučit věštění?

Moji k nim? No já nevím, jestli ti můj příklad bude stačit, ale je právě o těch obrazech: odjížděla dcera, měla sbaleno a bylo jasný i psovi, že na déle. Nicméně vyváděla tak, že i mně začlo být jasný, že jí je jasný, že je to nadlouho. Tak jsem jí říkala "neboj, ona přijede" (tohle běžně funguje)  a nic.
Tak jsem jí říkala, že přijede za měsíc - a nic.
Samozřejmě, je to abstraktní slovo. Byl ale zrovna úplněk a tak jsem fence řekla "koukni, je kulatej měsíc. Až bude další kulatej měsíc, bude zpátky"
A byl klid.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#25 27. 12. 2011 16:11

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Dá se naučit věštění?

nj, ale to mi pořád přijde o tom, že ten pes rozumí tobě, ne, že ty rozumíš jemu.
nebo to každá chápeme jinak.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů