Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 8. 6. 2011 12:22

Zorro Mstitel
♥♥♥----
Registrovaný: 23. 3. 2010
Příspěvky: 142

Jak získat finanční nezávislost?

Co myslíte, mají být ženy úplně finančně nezávislé? Kim Kiyosaki, dcera slavného otce, si myslí, že by rozhodně měly. Bude v Praze na toto téma 18. června přednášet. Je to sice Japonka, obchodně veleúspěšná je i v americké kultuře. Může to však platit i pro naší evropskou, nebo dokonce českou, kulturu? Potřebují být české ženy finančně nezávislé? Mohou svou úplnou nezávislostí něco ztratit?  Je u nás trend vůbec tímto směrem? Jaký je vᚠnázor? Podělte se s námi. Znáte ve vašem okolí “úplně finančně nezávislou” ženu? Jak toho dosáhla?

Není tady

 

#2 8. 6. 2011 12:35

Blossom
Host

Re: Jak získat finanční nezávislost?

Proč by ženy neměly být finančně nezávisl?

A myslím, že taková už většina žen dávno je. A je to tak dobře.

Pochopitelně, v manželství není žena (ale ani muž) finančně nezávislá. Ale zas je to vyváženo jinými finančními pozitivy manželství, např. když jeden ztratí práci, druhý ho podrží.

Nejvíc finančně závislé jsou asi ženy (muži) na mateřské. To je doba, kdy vzhledem k péči o dítě žena(muž) nemůže být nezávislá.
A nebo může, ale jen u těch povolání, která jdou dělat i při dítěti doma (překladatelství apod.)

Úplně finančně nezávislých (myšleno na mužích) znám žen spoustu. Jednou z nich jsem já sama. Jsem schopná uživit sebe i své děti. Už hodně let. Plně nezávislou jsem se stala po rozvodu. Vyhovuje mi to tak.

 

#3 8. 6. 2011 14:00

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Jak získat finanční nezávislost?

Mám to stejně jako Bloos, jsem také velice dlouho finančně nezávislá, ale jestli mi to vyhovuje, to nemohu až tak jasně říct. Nezávislost jako taková je dobrá, ale někdy mám velký strach, co by bylo, kdybych třeba vážně onemocněla nebo přišla o práci. Já vím, toto řeší ženy i v manželství, ale přece jen, je tam ještě i ten druhý, když se něco stane.
Jinak si myslím, že většina českých žen opravdu potřebuje být fin. nezávislá, jelikož pánové zas až tak velké platy povětšinou nemají, aby utáhli celou rodinu .


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#4 8. 6. 2011 18:20

Taylor
♥♥-----
Registrovaný: 20. 5. 2011
Příspěvky: 61

Re: Jak získat finanční nezávislost?

Hm, tak já mám měřítko na finanční nezávislost jinou - podle mě spíš nejde o nějaký pravidelný příjem, ale o nastavení v hlavě, podle kterýho si lidi troufnou rozjet vlastní podnikání, uspět  a nestrachovat se přitom každý den o živobytí, nebo platy zaměstnanců. Sama znám takového finančně nezávislého týpka jenom jednoho - rozhodl se, že si rozjede firmu, zadařilo se mu a on si teď žije z peněz, které firma vydělává a cestuje si po světě. Občas se někde nechá brigádně zaměstnat, když se mu chce, ale když se mu nechce, tak nedělá nic, kromě toho vandrování. big_smile

Upravil(a) Taylor (8. 6. 2011 18:23)

Není tady

 

#5 8. 6. 2011 18:47

majkafa
Host

Re: Jak získat finanční nezávislost?

Jsem úplně finančně nezávislá.
A jak získat finanční nezávislost?
Mohu mluvit jenom o sobě. Jsem zaměstnanec s dobrým platem. Díky mému celoživotnímu studiu a tomu, co mi bylo dáno do vínku v oblasti inteligence a rozumu a taky to chce možná i kousek štěstí a víru v sebe sama a nemít strach.

Upravil(a) majkafa (8. 6. 2011 18:48)

 

#6 8. 6. 2011 19:30

Taylor
♥♥-----
Registrovaný: 20. 5. 2011
Příspěvky: 61

Re: Jak získat finanční nezávislost?

Úplná finanční nezávislost ze závislé činnosti? To zní zajímavě smile

Není tady

 

#7 8. 6. 2011 19:33

majkafa
Host

Re: Jak získat finanční nezávislost?

Taylor napsal(a):

Úplná finanční nezávislost ze závislé činnosti? To zní zajímavě smile

Úplně stejně jako z podnikání. Padnout může obojí.
Jsem finančně nezávislá, protože se sama dobře uživím,pomáhám svým dětem a nepotřebuji k tomu, abych hezky žila, plat či jiný příjem partnera.
To je pro mě finanční nezávislost.

 

#8 8. 6. 2011 19:56

Taylor
♥♥-----
Registrovaný: 20. 5. 2011
Příspěvky: 61

Re: Jak získat finanční nezávislost?

majkafa napsal(a):

Taylor napsal(a):

Úplná finanční nezávislost ze závislé činnosti? To zní zajímavě smile

Úplně stejně jako z podnikání. Padnout může obojí.
Jsem finančně nezávislá, protože se sama dobře uživím,pomáhám svým dětem a nepotřebuji k tomu, abych hezky žila, plat či jiný příjem partnera.
To je pro mě finanční nezávislost.

Já to beru spíš pocitově. Já taky chodím do práce a nepřipadám si nezávislá vůbec. Občas mám pocity, jako kdysi v dětství - předem připravený seznam úkolů, stejně jako tehdy předem připravený teplý oběd, co se musí jen šoupnout do mikrovlnky.  Občas příjemné, občas dusivé. :-(

Není tady

 

#9 8. 6. 2011 20:00

majkafa
Host

Re: Jak získat finanční nezávislost?

Já se nezávislá cítím. Nic mě nedrží, když nebudu chtít. Kdykoliv můžu dát výpověď.
Ostatně, pocitově to může být i tak, že záleží na postu, který v práci zastáváš. Já si svůj seznam úkolů dělám sama. A nedělám ho svým holčinám, protože ony vědí, co mají dělat. stolt

Upravil(a) majkafa (8. 6. 2011 20:07)

 

#10 8. 6. 2011 21:29

Revliba
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 3. 2011
Příspěvky: 1374

Re: Jak získat finanční nezávislost?

majkafa napsal(a):

Jsem úplně finančně nezávislá.
A jak získat finanční nezávislost?
Mohu mluvit jenom o sobě. Jsem zaměstnanec s dobrým platem. Díky mému celoživotnímu studiu a tomu, co mi bylo dáno do vínku v oblasti inteligence a rozumu a taky to chce možná i kousek štěstí a víru v sebe sama a nemít strach.

Majkafo otázka zněla zda mají být ženy finančně nezávislé...nic o tom,jak je která z nás nezávislá,vzdělaná,inteligentní a rozumná..wink
Myslím si,že v dnešní složité době je minimálně žádoucí,aby se žena byla schopna postarat sama o sebe popř. o děti v dobách kritických,nemluvím o mateřské...snažím se k tomu vést svou dceru..

Není tady

 

#11 8. 6. 2011 21:32

majkafa
Host

Re: Jak získat finanční nezávislost?

Já jsem odpověděla, jak jsem finančně nezávislá já.
Necítím se být oprávněná mluvit za jiné ženy.
Btw otázka v názvu vlákna zní - Jak získat finanční nezávislost.

Upravil(a) majkafa (8. 6. 2011 21:35)

 

#12 8. 6. 2011 21:39

Revliba
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 3. 2011
Příspěvky: 1374

Re: Jak získat finanční nezávislost?

majkafa napsal(a):

Já jsem odpověděla, jak jsem finančně nezávislá já.
Necítím se být oprávněná mluvit za jiné ženy.
Btw otázka v názvu vlákna zní - Jak získat finanční nezávislost.

Já vím Majko...asi začínám být unavená z lidské pýchy...ale to je můj problém,vím..pardon:offtopic:

Upravil(a) Revliba (8. 6. 2011 21:40)

Není tady

 

#13 8. 6. 2011 21:44

majkafa
Host

Re: Jak získat finanční nezávislost?

Revlibo, v poho. Někdy se to tak přihodí, že jsme z něčeho unaveni a pak je to vidět i navenek. par

 

#14 8. 6. 2011 21:52

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Jak získat finanční nezávislost?

Revliba napsal(a):

majkafa napsal(a):

Já jsem odpověděla, jak jsem finančně nezávislá já.
Necítím se být oprávněná mluvit za jiné ženy.
Btw otázka v názvu vlákna zní - Jak získat finanční nezávislost.

Já vím Majko...asi začínám být unavená z lidské pýchy...ale to je můj problém,vím..pardon:offtopic:

Myslíš totak,že je Majkafa pyšná,když si o sobě dovolí napsat,čím konkrétně že fin.nezávislost získala?
Mě to přijde docela na místě to takto napsat,když totak někdo cítí a je to naprosto v pořádku.Ale úspěch a vůbec úspěšní a schopní lidé nejsou na tomto foru,potažmo u většiny stádních lidí,až tak v oblibě.Žejo?

Není tady

 

#15 8. 6. 2011 22:03

Revliba
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 3. 2011
Příspěvky: 1374

Re: Jak získat finanční nezávislost?

Kuty napsal(a):

Revliba napsal(a):

majkafa napsal(a):

Já jsem odpověděla, jak jsem finančně nezávislá já.
Necítím se být oprávněná mluvit za jiné ženy.
Btw otázka v názvu vlákna zní - Jak získat finanční nezávislost.

Já vím Majko...asi začínám být unavená z lidské pýchy...ale to je můj problém,vím..pardon:offtopic:

Myslíš totak,že je Majkafa pyšná,když si o sobě dovolí napsat,čím konkrétně že fin.nezávislost získala?
Mě to přijde docela na místě to takto napsat,když totak někdo cítí a je to naprosto v pořádku.Ale úspěch a vůbec úspěšní a schopní lidé nejsou na tomto foru,potažmo u většiny stádních lidí,až tak v oblibě.Žejo?

To ne Kuty,jsem taky úspěšná žena a soběstačná a děti uživím a blablabla...jen jsem unavená z tý úspěšnosti...asi nejsem srozumitelná....ani trochu nejsem stádní....to opravdu ne,ale věř nebo nevěř,je mi to tak nějak jedno z tý únavy z úspěšnosti...

Není tady

 

#16 9. 6. 2011 0:02

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Jak získat finanční nezávislost?

Zorro Mstitel napsal(a):

Co myslíte, mají být ženy úplně finančně nezávislé? Kim Kiyosaki, dcera slavného otce, si myslí, že by rozhodně měly. Bude v Praze na toto téma 18. června přednášet. Je to sice Japonka, obchodně veleúspěšná je i v americké kultuře. Může to však platit i pro naší evropskou, nebo dokonce českou, kulturu? Potřebují být české ženy finančně nezávislé? Mohou svou úplnou nezávislostí něco ztratit?  Je u nás trend vůbec tímto směrem? Jaký je vᚠnázor? Podělte se s námi. Znáte ve vašem okolí “úplně finančně nezávislou” ženu? Jak toho dosáhla?

http://i.walmartimages.com/i/p/97/81/42/33/72/9781423372943_500X500.jpg


Kim Kiyosaki není dcerou slavného otce, nýbrž je manželkou onoho slavného pána, jménem Robert Kiyosaki. Kim Kiyosaki není Japonka. roll

Finanční nezávislost tak, jak ji učí právě Kim Kiyosaki tkví v tom, být nezávislá na manželovi, rodině, společnosti a vládě a vyžadovat, aby se o ni někdo postaral.
Finanční nezávislost je ta, kdy vaše aktiva vytváří dostatek pasivního příjmu - a vy si můžete dovolit odjet třeba na rok na cestu kolem světa a finance si žijí vlastním životem. Zaměstnanec (by finančně nezávislý na nikom - zvládá poplatit své závazky sám) je závislý právě na svém zaměstnání a zaměstnavateli. OSVČ je závislá na své živnosti. Obě tyto skupiny, když by chtěly odjet na rok na dovču, tak práce stojí a netvoří se příjmy. Finančně nezávislým je majitel firmy se zaměstnanci - odjede si na rok, vrátí se a nejen, že firma se nezastavila, ale dokonce může i vzkvétat. Vrcholem je investor - to už je vyloženě hračička.

Ty ženy, které začaly pracovat na své finanční nezávislosti, první krok udělaly tím, že jsou schopné v případě nutnosti být soběstačné. Kupříkladu, pokud by její manžel přišel o práci..., nebo zemřel. Finančně nezávislý člověk "nepočítá" s tím, že ve stáří se o něj postará stát.

Upravil(a) Zklamaná (9. 6. 2011 0:06)


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#17 9. 6. 2011 9:28

Zorro Mstitel
♥♥♥----
Registrovaný: 23. 3. 2010
Příspěvky: 142

Re: Jak získat finanční nezávislost?

Díky za vyčerpávající info, Zklamaná. Budeme si to v redakci pamatovat. smile. Ta blonďatá paní na obrázku opravdu nevypadá jako Japonka big_smile

Není tady

 

#18 9. 6. 2011 9:50

Blossom
Host

Re: Jak získat finanční nezávislost?

Taylor napsal(a):

majkafa napsal(a):

Taylor napsal(a):

Úplná finanční nezávislost ze závislé činnosti? To zní zajímavě smile

Úplně stejně jako z podnikání. Padnout může obojí.
Jsem finančně nezávislá, protože se sama dobře uživím,pomáhám svým dětem a nepotřebuji k tomu, abych hezky žila, plat či jiný příjem partnera.
To je pro mě finanční nezávislost.

Já to beru spíš pocitově. Já taky chodím do práce a nepřipadám si nezávislá vůbec. Občas mám pocity, jako kdysi v dětství - předem připravený seznam úkolů, stejně jako tehdy předem připravený teplý oběd, co se musí jen šoupnout do mikrovlnky.  Občas příjemné, občas dusivé. :-(

K tomuto myslím mám co říct: Dvanáct let jsem byla (a ještě 2 měsíce budu) v pozici podnikatele se zaměstnanci (před lety s 25 zaměstnanci, nyní už s mnohem míň, naštěstí). Představa, že podnikatel je jaksi nezávislý, je trochu mylná. Byl zde zmíněn jeden, co mu firma vydělává bez jeho přímé účasti a on si,finančně zabezpečen, cestuje po světě. Toto je sice asi ideální stav a já před ním smekám godlike , ale asi dost výjimka. Já podnikatelů znám hodně, ale nikoho, kdo se do tohoto šastného a bezstarostného stadia skutečně dostal.

Podnikatel se zaměstnanci má obrovskou zodpovědnost. Ano, v dobách, kdy se firmě daří, vyděláte mnohonásobně víc, než v pozici zaměstnance. Avšak v dobách, kdy má firma potíže (např. teď když byla krize) nad vámi pořád visí Damoklův meč, že o vše můžete přijít. Že nebudou zakázky, a že když dáte zaměstnancům výpověď, musíte jim platit ještě 2 měsíce, co jsou ve výp.lhůtě a pak odstupné 3 platy. tedy, třeba v momentě, kdy vám už žádné peníze nepřicházejí (když nejsou zakázky), tak každému zaměstnanci ještě jste povinni vyplatit celkem5 platů. To si pronásobíte počtem zaměstnanců - a dostáváte se do hrozivých cifer.tenhle Damoklův meč pořád nad vámivisí.
A do toho nám od ledna uzákonili, že zaměstnavatel platí první 3 týdny nemocenské. No, a každý průměrný zaměstnanec je tak 2* - 3* ročně nemocný...tak si to spočítejte...sad 

Takže díky těmto neustálým velkým starostem jsem kupříkladu já se po 12 letech podnikání sesypala a skončila letos na jaře 2 měsíce v nemocnici. sad  A to i přesto, že mě má práce velmi bavila a baví.

A tak jsem (i díky doporučení lékařů) došla k tomu, že už nechci podnikat. Že je to kolikrát psychicky krutá řehole, by finančně mě i mé děti za tu dobu firma zabezpečila nadstandartně. Ale zdraví je cennější.
Takže já teď s velkou úlevou uzavírámpodnikání a od září budu dělat svou milovanou práci dá, coby zaměstnanec. Budeme mít jistý příjem z pronájmu firmy, já dobrý plat, a mnohem, mnohem méně starostí.

Takže já jsem tento krok - stát se zaměstnancem, podnikla právě proto, abych byla konečně nezávislejší. stolt

Tak vidíte - vše je relativní..... vissla

Upravil(a) Blossom (9. 6. 2011 9:51)

 

#19 9. 6. 2011 21:51

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Jak získat finanční nezávislost?

Blossom:
dá se to tak říct, že jsi finančně nezávislá, nebo pasivní příjem získᚠz pronájmu (aktiva ti generují příjem bez tvého přičinění) a další finance z toho, co budeš dělat ráda s mnohem menšími starostmi a s více volnosti. tummenupp


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#20 10. 6. 2011 13:57

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Jak získat finanční nezávislost?

Ano,přesně to Zklamaná popsala.
Zaměstnanecký příjem není nezávislost, dokonce ani majitel firmy, který něco sám tvoří , kontroluje a prodává není nezávislý. Jeho příjem je závislý na jeho čase . Až ten, který bude mít pod sebou sí´t lidí, kteří mu vydělávají, i bez něj, pak je tam. Peníze samotné, volné, ne zisk, čistej příjem-   ten free cash flow , mi umožní nezávislost.
Pak ivestice atd..To už se pak krásně nabaluje. ..to už je pak hračka.

Nejhorší je získat tem první milion (stačí i půl smile ) ...ale ne ten , co nacpu do vlastného bydlení a dalších pasiv.

U nás je obrovská finanční negramostnost..
Někdo ale může být spokojený i jako zaměstnanec a cítit se svobodně, proč ne... Ale skutečná finanční svoboda je v tomto případě jen iluze.

A ženy? Ty už jsou dnes samozřejmě finančně samostatné i nezávislé. V tom není rozdíl - muž x žena. Já ho nevidím. Muži jen mívají vhodnější podmínky..díky  zakořeněným tradicím a ženy spíše inklinují k péči o rodinu.

Není tady

 

#21 10. 6. 2011 14:51

Blossom
Host

Re: Jak získat finanční nezávislost?

Tak tu o tom přemýšlím...kdybych měla pod sebou sí lidí, kteří by mi vydělávali, bez mé účasti, tak by to sice asi byla 100%ní finanční nezávislost....
...ale jak tak o tom přemýšlím - mě by to asi nebavilo. hmm

Takhle když se mi podařilo získat nějakou dobrou zakázku, to byla panečku vždycky radost! Radost z vlastní práce.
A když jsem kdysi, ještě před VŠ, byla rok zaměstnaná, tak si zas vzpomínám na hezký pocit vždy ve výplatní den....

Možná, že se to dá pojmout ještě jinak:
Finančně značně nezávislý je ten člověk, který bydlí ve vlastním, má slušně našetřeno, takže třeba rok by přežil i bez práce, má ošetřeno pojištění, takže by ho finančně nevykolejila delší nemoc nebo úraz...

 

#22 10. 6. 2011 18:42

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Jak získat finanční nezávislost?

Blossom:
rok uteče jako voda, takže našetříno na rok? To je prostě málo. Finanční nezávislost tkví právě v tom generování stáleho přísunu financí bez vlastního přičinění. Příkladem je právě ten pronájem, který ti nese domů peníze na přežití a ještě z něj ti zbyde na péči toho aktiva a ještě ti z něj zůstává další peníz pro případný další nákup aktiva.

Ohledně toho, že by tě nebavilo, když by se tohle dělo bez tvé osobní účasti (uvádíš třeba radost nad získáním kontraktu) - no však to můžeš dělat dál, ale už nebudeš mít nervy z toho, zda se ti nějaký kontrakt podaří získat  (byla to existenční nutnost, byli na tobě závislí zaměstnanci), nebo ty budeš mít zajištěné kontrakty 100% bez tvé účasti - a ty svoje bezva kaufy budou bonus navíc. (Ale ty si už s tímto skončila, teď je to pasé - ale pomohlo ti to zas po zdravotní stránce)
Nebo také díky této finanční nezávislosti budeš i časově nezávislá - a konečně si budeš moci dopřát vše, cos kdysi chtěla, jen oprášit ty sny...díky práci a shánění kontraktů a vlastně vedení celé firmy si neměla ČAS tohle všechno uskutečnit.


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#23 13. 6. 2011 17:15

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Jak získat finanční nezávislost?

No já nevím,ale když mᚠpod sebou sí lidí,není to vůbec absolutně bez práce a taky tě to nenechá v klidu,budeš pracovat na tom,abys těch lidí měl ještě víc,ty stávající taky pořád nepracují-je třeba je kolikrát popohnat,motivoat,protože zase jsou to jenom lidi,žejo.

Já si myslím,že pojem fin.nezávislost je hodně i abstraktní a je to především o tom,jak to má dotyčný sám uvnitř nastaveno.Nezainteresovaným se může zdát,že příjem z pronájmu je pasivní,ale aby to všechno pořád klapalo.... je zapotřebí se taky starat průběžně.I když je toto samozřejmě mnohem lepší,než chodit do nudné práce od do a nechat se buzerovat od nějakého pakoše.A pojmy jako nějaké náhr.volno či dovolená jsou z oblasti hrůzné scifi.

Není tady

 

#24 14. 6. 2011 17:26

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak získat finanční nezávislost?

Neviem, či potrebujú, ale asi chcú. To je ak otázka "Potrebuje český muž by finančne nezávislý"? Trošku nezmysel, nie? Hoci, poznám "mužov", väčšinou umelcov, čo celoživotne visia na krku mamičkám, frajerkám, sestrám, dcéram... yikes big_smile Takže zasa až taká nezmyselná tá otázka nemusí by. wink 
Ja som chcela by finančne nezávislá, aj keď to bývalému liezlo na nervy a snažil sa ma nejako o prachy obra... Jemu by sa páčilo, keby som si od neho pýtala povolenie na každú špirálu, na každú kávu s kamoškou, každý pobyt vo fitku... ale mal smolíka, BOLA som nezávislá a sebestačná a od neho som si povolenie nepýtala. tongue


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#25 14. 6. 2011 17:31

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak získat finanční nezávislost?

Blossom napsal(a):

Tak tu o tom přemýšlím...kdybych měla pod sebou sí lidí, kteří by mi vydělávali, bez mé účasti, tak by to sice asi byla 100%ní finanční nezávislost.......ale jak tak o tom přemýšlím - mě by to asi nebavilo. hmm

Takhle když se mi podařilo získat nějakou dobrou zakázku, to byla panečku vždycky radost! Radost z vlastní práce.
A když jsem kdysi, ještě před VŠ, byla rok zaměstnaná, tak si zas vzpomínám na hezký pocit vždy ve výplatní den....

Možná, že se to dá pojmout ještě jinak:
Finančně značně nezávislý je ten člověk, který bydlí ve vlastním, má slušně našetřeno, takže třeba rok by přežil i bez práce, má ošetřeno pojištění, takže by ho finančně nevykolejila delší nemoc nebo úraz...

Mne sa vybavila pyramídová hra... asi som tiež finančne negramotná.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů