Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 6. 6. 2011 10:35

Vachu
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 25. 6. 2009
Příspěvky: 767

Chcete žít ve "šastné zemi"?

Narazil jsem na zajímavý článek. V něm se praví (mj.): Ačkoli vlastní spokojenost jedince jej chrání před sebevražednými úmysly, spokojenost ostatních je naopak rizikovým faktorem." Paradoxně právě spokojenost ostatních je tedy právě tou psychologickou negativní externalitou, s níž se dotyčný musí vyrovnat. Názorně řečeno, vidí-li kolem sebe daný člověk mnoho spokojených tváří, snadněji může propadnout beznaději a přesvědčení, že je snad tím „nejnešastnějším člověkem na světě", než kdyby kolem sebe pozoroval jen tváře vesměs zachmuřené.

Nic naplat, lidé se prostě obecně srovnávají s ostatními - a už vědomě či podvědomě porovnávají nejen výši svého příjmu, zámožnost (jak už badatelé vědí z jiných studií), ale rovněž i spokojenost. Mají-li pocit, že jsou v tomto ohledu „pozadu", vyvolává to v nich mnohdy frustrace, jež některé z nich mohou dohnat právě až k sebevraždě. A větší pravděpodobnost, že si budou připadat „pozadu", co se spokojenosti týče, je právě v zemích, kde jsou lidé obecně poměrně nejspokojenější. Naopak v zemích, kde se je šeď a zachmuřenost normou, si i velký nespokojenec nemusí připadat nijak „pozadu", nijak frustrován - splývá naopak s onou šedí, zapadá, nevymyká se, a na život si tedy nejspíše sahat nebude.

Není tady

 

#2 6. 6. 2011 11:59

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Chcete žít ve "šastné zemi"?

Asi na tom něco bude, nicméně - někdy je dobrý používat hlavu.
Já mám taky občas přemýšlivou.... a když se ale opravdu ponořím do hloubky, tak mě případná frustrace ani nenavštíví... třeba mám malý byt, ale narozdíl od několika kamarádek ho zaplatím sama a nemusím tedy setrvávat ve špatném manželství s někým, koho nemohu snést jen proto, že bych ho sama nezaplatila. Jo, to je terno, mít čtyři pokoje, když si ustýlám každej večer u dětí a doma se zdržuju co nejméně, protože bych nakápla na manžela.... va
Nebo nemám tak vysoký postavení ve firmě, jako třeba kámoška a tím pádem mám i míň peněz... ale já jsem odpoledne doma a na firemní telefony kašlu, kdežto ona ještě v osm večer, poté, co před hodinou přišla z práce (já taky někdy dorazím pozdě, ale odjinud, než z práce tongue) řeší s šéfikem jakési smile... zatímco dítěti hází večeři na talíř.
Nebo.... jsem velmi nezámožná... lol a zvláštní je, že bych s těmi zámožnými, co znám já ani neměnila. Děti na drogách... špatný rodiný vazby... a spousta dalších nebo... tohle jen tak namátkou. wink
Vždycky je něco za něco a vždycky máme na vybranou. A tak to musí člověk brát. smile

Není tady

 

#3 6. 6. 2011 13:14

majkafa
Host

Re: Chcete žít ve "šastné zemi"?

Vachu napsal(a):

Narazil jsem na zajímavý článek. V něm se praví (mj.): Ačkoli vlastní spokojenost jedince jej chrání před sebevražednými úmysly, spokojenost ostatních je naopak rizikovým faktorem." Paradoxně právě spokojenost ostatních je tedy právě tou psychologickou negativní externalitou, s níž se dotyčný musí vyrovnat. Názorně řečeno, vidí-li kolem sebe daný člověk mnoho spokojených tváří, snadněji může propadnout beznaději a přesvědčení, že je snad tím „nejnešastnějším člověkem na světě", než kdyby kolem sebe pozoroval jen tváře vesměs zachmuřené.

Nic naplat, lidé se prostě obecně srovnávají s ostatními - a už vědomě či podvědomě porovnávají nejen výši svého příjmu, zámožnost (jak už badatelé vědí z jiných studií), ale rovněž i spokojenost. Mají-li pocit, že jsou v tomto ohledu „pozadu", vyvolává to v nich mnohdy frustrace, jež některé z nich mohou dohnat právě až k sebevraždě. A větší pravděpodobnost, že si budou připadat „pozadu", co se spokojenosti týče, je právě v zemích, kde jsou lidé obecně poměrně nejspokojenější. Naopak v zemích, kde se je šeď a zachmuřenost normou, si i velký nespokojenec nemusí připadat nijak „pozadu", nijak frustrován - splývá naopak s onou šedí, zapadá, nevymyká se, a na život si tedy nejspíše sahat nebude.

Já propadala beznaději, když jsem kolem sebe viděla spokojené tváře, pouze když jsem trpěla těžkou depresí.Běžně žádné frustrace ani beznaděje z tady popsaných důvodů nemám. A nemám ani potřebu se s kýmkoliv v čemkoliv porovnávat.
To jsem měla kdysi, před tím, než ode mě odešel můj BM.
Teď už mě materiální statky ani dobré naladění jiných nestresuje, naopak, těší mě, když se mají fajn.
Chci žít v zemi, kde jsou lidé spokojeni a dobře se jim daří. Jsem za ně moc ráda, naplńuje mě to hezkými pocity, i když mně se třeba zrovna nedaří.
Jsem spokojená s tím, co mám. stolt

Autor článku i zkoumané "vzorky" lidí zřejmě trpí větší nebo menší depresí a nemají zdravé sebevědomí.

Upravil(a) majkafa (6. 6. 2011 13:17)

 

#4 6. 6. 2011 15:38

Pitunie
♥♥-----
Registrovaný: 26. 4. 2011
Příspěvky: 79

Re: Chcete žít ve "šastné zemi"?

I když si myslím , že jsem poměrně depresívní člověk , u mne to takhle nefunguje. Naštěstí mám okolo sebe dost veselých lidí , např.kolegyň v práci. I přesto že nejsou zachmuřené a nepláčou na každém rohu, vím že si skoro každá řeší nějaký problém. A když přijde kolegyně, která nikdy neviděla alimenty na svoje děti, celý rok nosí jedny boty aby mohla pořídit dětem věci do školy a přesto rozdává radost a smích , dám si facku když zrovna řeším životní otázky typu - mám si ho vzít , nebo nemám............


"Nepřítel může ublížit nepříteli a člověk, který nenávidí, může zranit druhého člověka, ale vlastní mysl může člověku ublížit mnohem více, pokud je špatně zaměřena."     
citát z Budhova učení

Není tady

 

#5 6. 6. 2011 16:56

Vachu
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 25. 6. 2009
Příspěvky: 767

Re: Chcete žít ve "šastné zemi"?

Tak, tak... Přemýšlel jsem už mnohokrát nad tím, proč je u nás tolik lidí, z nichž čiší ten agresivní postoj ke všemu ve společnosti a k politice a ke každému, s kým se kdy potkají (viz. všichni ti agresoři na silnicích atp)... - A tak mě při čtení toho článku napadlo, zda právě ten relativní vztah mezi všeobecnou životní úrovní a těmi osobními pocity nad úspěšností vlastního způsobu života jednoho každého z nás není toho příčinou...

Mimochodem - tady je odkaz na ten článek: http://kovanda.blog.tyden.cz/clanky/530 … razde.html

Upravil(a) Vachu (6. 6. 2011 16:56)

Není tady

 

#6 6. 6. 2011 17:29

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Chcete žít ve "šastné zemi"?

Já bych tam žít chtěla lol www.stastnazeme.cz


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#7 7. 6. 2011 10:47

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Chcete žít ve "šastné zemi"?

Vachu napsal(a):

Tak, tak... Přemýšlel jsem už mnohokrát nad tím, proč je u nás tolik lidí, z nichž čiší ten agresivní postoj ke všemu ve společnosti a k politice a ke každému, s kým se kdy potkají (viz. všichni ti agresoři na silnicích atp)... - A tak mě při čtení toho článku napadlo, zda právě ten relativní vztah mezi všeobecnou životní úrovní a těmi osobními pocity nad úspěšností vlastního způsobu života jednoho každého z nás není toho příčinou...

Mimochodem - tady je odkaz na ten článek: http://kovanda.blog.tyden.cz/clanky/530 … razde.html

Jestli ono to taky nebude u nás tím, že každej s klíčema v ruce před lety spíš počítal, že bude mít toho bavoráka v garáži, barevný hadry a báječnej život, kterej nemohl mít kvůli nim... a nějak neřešil, že si na to bude muset vydělat... tongue takže je logický, že když si vydělá na pořádný auto, tak to musí všem ukázat... a když nevydělá... tak si veme ty barevný drahý hadry, aby všichni věděli, že na to má... nebo si to zajistí jinak... a pak se odstěhuje někam... jinam...vissla
A souvisí to samozřejmě se zdravým sebevědomím a tlakem společnosti.
Kdo není anorektická plastikovaná nejlíp rozhoďnožka, nemá šanci a u chlapa je taky lepší, když má steroidový svaly a kabriolet za nějaký to mega... bo rozhoďnožky budou do budoucna potřebovat opravit měchy a to něco stojí, což u takovýho kolbeňáka nehrozí... lollol A kolbeňák je z toho pak celej špatnej, protože se na něj z každýho časopisu a televize a bilbórdu smějou tyhle čůzy a jejich gerojové, žena kolbeňáka zas vidí toho opálenýho vyzubenýho šviháka a je z toho taky špatná, že má tři kila nahoře, protože kdyby vypadala líp, mohla se zubit z titulky třeba ona a ani si nevšimnou, že jejich syn bere drogy, protože je frustrovanej společností, která dá na falešný tituly, svaly a měchy a on na to nikdy mít nebude... a že dcera neže.re, aby byla krásně hubená, protože potřebuje jednou lapit nějakýho toho machra s károu a ne něco jako tátu, kterej se zmohl jen na obyčejnej slušnej život, ženu s lehkou nadváhou, favorita, dvě děti a práci, která je pro společnost přínosná... a nechce dopadnout jako máma, která byla nejdál na Lipně...
Dala bych sem zvracejícího smajlíka... protože jsem nedávno musela vysvětlit mojí chytrý jedenáctiletý dceři, že vrásky prostě mít bude a že je to krásný a normální... a že nemá při třiceti kilech gram tuku navíc... a to žije vedle mě, která tohle fakt neřeší. Co musí prožívat její stejně stará kámoška, který matka má třetí plastiku, je víc na solárku, než doma a td... no, taky už chodí kočička zmalovaná, aby byla in. roll
Sem se teda rozohnila. tonguebig_smile

Není tady

 

#8 7. 6. 2011 12:12

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Chcete žít ve "šastné zemi"?

Přiznám se, že někdy mě přepadne srovnávání a trošku mě sem tam čapne depka.
Ale nakonec zjistím, že všude je chleba o dvou kůrkách, každý má svoje trable, a že vlastně můžu být ráda za to, co je. reta

Není tady

 

#9 7. 6. 2011 12:19

Pitunie
♥♥-----
Registrovaný: 26. 4. 2011
Příspěvky: 79

Re: Chcete žít ve "šastné zemi"?

Co musí prožívat její stejně stará kámoška, který matka má třetí plastiku, je víc na solárku, než doma a td... no, taky už chodí kočička zmalovaná, aby byla in


Ano , nedávno mne vyděsila kamarádka , kterak přišívala své dvanáctileté dceři značky ze starých značkových hadrů na nové - neznačkové. Ve škole prý už to hraničilo se šikanou, holka chodila domu ubrečená a nechtěla chodit do školy -
KVŮLI ZNAČCE , to mi hlava nebere a děsim se už dopředu , té mojí je teprve 6neutral
Kladu si otázku , zda tomu jde vůbec nějak předejít .........


"Nepřítel může ublížit nepříteli a člověk, který nenávidí, může zranit druhého člověka, ale vlastní mysl může člověku ublížit mnohem více, pokud je špatně zaměřena."     
citát z Budhova učení

Není tady

 

#10 7. 6. 2011 12:40

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Chcete žít ve "šastné zemi"?

Pitunie, to je síla... jak tomu předejít - když napíšu výchovou, tak si budu připadat, jako magor, ale asi to je jediná obrana proti tomu všemu, co na člověka čeká. hmm
Zdravě sebevědomí dítě by nic přišívat nechtělo, takový by vůbec tyhle problémy nemělo. Značky nevedeme, dědíme i po spolužácích a někteří i po nás... kdysi měla holka problém ze spolužačkou a taky to nebylo pěkný, nicméně se s tím musela vypořádat sama, vysvětlila jsem jí, proč to ona dělá a proč si z toho nemá dělat hlavu... a vyšlo to. Kdyby se jí nepostavila, možná by to zašlo dál... Pravda ale je, že to nebylo až tak hustý, kdyby jo, to bych se do toho vložila.
Taky maj ve třídě jednu značkovou, co její táta... a popravdě, moc jí holky neberou, docela rychle pochopily, že není všechno zlato, co se třpytí, až mi tý holčiny je líto. Protože ona za to nemůže, jí tak vychovali její egově pochroumaný rodiče...
A u kluka - to je kapitola sama pro sebe, tam je problém vybrat peníze na výlet, jak jsou na tom rodiče. Kromě snad jedinýho, kterej má ty výdobytky kapitalismu zaplacený velmi špatným rodinným zázemím v mladším věku, což si nese sebou dál i teď a to syn pochopil už jako třeák, že by to s ním neměnil.
Nechci, aby to vypadalo, že mám geniální děti, taky maj svý mindráky, to k tomu zrání patří, ale jak se nějakej objeví, hned to řešíme. To není nic, co by si měly s sebou táhnout do života. Mindráky odložit nejlíp na prahu dospělosti. tongue

Není tady

 

#11 8. 6. 2011 15:42

xxxx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 9. 2006
Příspěvky: 3804

Re: Chcete žít ve "šastné zemi"?

javena napsal(a):

Vachu napsal(a):

Tak, tak... Přemýšlel jsem už mnohokrát nad tím, proč je u nás tolik lidí, z nichž čiší ten agresivní postoj ke všemu ve společnosti a k politice a ke každému, s kým se kdy potkají (viz. všichni ti agresoři na silnicích atp)... - A tak mě při čtení toho článku napadlo, zda právě ten relativní vztah mezi všeobecnou životní úrovní a těmi osobními pocity nad úspěšností vlastního způsobu života jednoho každého z nás není toho příčinou...

Mimochodem - tady je odkaz na ten článek: http://kovanda.blog.tyden.cz/clanky/530 … razde.html

Jestli ono to taky nebude u nás tím, že každej s klíčema v ruce před lety spíš počítal, že bude mít toho bavoráka v garáži, barevný hadry a báječnej život, kterej nemohl mít kvůli nim... a nějak neřešil, že si na to bude muset vydělat... tongue takže je logický, že když si vydělá na pořádný auto, tak to musí všem ukázat... a když nevydělá... tak si veme ty barevný drahý hadry, aby všichni věděli, že na to má... nebo si to zajistí jinak... a pak se odstěhuje někam... jinam...vissla
A souvisí to samozřejmě se zdravým sebevědomím a tlakem společnosti.
Kdo není anorektická plastikovaná nejlíp rozhoďnožka, nemá šanci a u chlapa je taky lepší, když má steroidový svaly a kabriolet za nějaký to mega... bo rozhoďnožky budou do budoucna potřebovat opravit měchy a to něco stojí, což u takovýho kolbeňáka nehrozí... lollol A kolbeňák je z toho pak celej špatnej, protože se na něj z každýho časopisu a televize a bilbórdu smějou tyhle čůzy a jejich gerojové, žena kolbeňáka zas vidí toho opálenýho vyzubenýho šviháka a je z toho taky špatná, že má tři kila nahoře, protože kdyby vypadala líp, mohla se zubit z titulky třeba ona a ani si nevšimnou, že jejich syn bere drogy, protože je frustrovanej společností, která dá na falešný tituly, svaly a měchy a on na to nikdy mít nebude... a že dcera neže.re, aby byla krásně hubená, protože potřebuje jednou lapit nějakýho toho machra s károu a ne něco jako tátu, kterej se zmohl jen na obyčejnej slušnej život, ženu s lehkou nadváhou, favorita, dvě děti a práci, která je pro společnost přínosná... a nechce dopadnout jako máma, která byla nejdál na Lipně...
Dala bych sem zvracejícího smajlíka... protože jsem nedávno musela vysvětlit mojí chytrý jedenáctiletý dceři, že vrásky prostě mít bude a že je to krásný a normální... a že nemá při třiceti kilech gram tuku navíc... a to žije vedle mě, která tohle fakt neřeší. Co musí prožívat její stejně stará kámoška, který matka má třetí plastiku, je víc na solárku, než doma a td... no, taky už chodí kočička zmalovaná, aby byla in. roll
Sem se teda rozohnila. tonguebig_smile

umírám z toho vytučnělého smíchy...to se mi líbí, že to vidíš všechno tak prakticky, mám tenhle postoj ráda. Žádný duchařinky a pohádky... jinak k tématu : není nad to být zdravý a bohatý... co si budem povídat. Lidi co ujíždí na značkách lituju, protože všechny ty drahý hadříky a botičky se stejně dělaj v Číně...ony vlastně i ty luxusní auta už tam přesouvají výrobu


dum spiro spero

Není tady

 

#12 8. 6. 2011 16:52

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Chcete žít ve "šastné zemi"?

Podža mňa je to hovadina... ale môžem sa mýli.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#13 8. 6. 2011 17:42

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: Chcete žít ve "šastné zemi"?

Hodne lidi pred temi dvaceti lety cinkalo klici v naivne vire, ze jim bude umozneno si na to BMW vydelat poctivou praci a ze se budou mit jak na tom mytickem Zapade, kam se malokdo dostal a cerpalo se z povesti a zkazek tech, co tam utekli a museli se mit uzasne, jinak by to nemelo smysl, ze. smile

Porevolucni realita dala tem predstavam radne na frak a lide jen koukali, jak se pres noc z podobnych jako oni najednou stali bohaci takovych rozmeru, ze v jinych spolecnostech na to pracovalo i nekolik generaci. Nekteri byli zhnuseni, jini frustrovani z toho, ze nebyli pripusteni ke korytkum, ac byli stejne schopni a bezskrupulozni. No a par lidem se povedlo zbohatnout i poctive, jenze i tak byli v podezreni, ze za tim neco musi byt preciz. A i kdyby nebylo, tak stejne nebylo fer, ze oni to dokazali.smile Cize byli stejne spatni. K tomu ty sliby nasich porevolucnich politiku, jak se do deseti let vyrovname zivotni urovni Nemecku smile Vsechno se semlelo tak rychle a nestandartne, ze se nedivim, ze to skoro kazdy odnesl nejakou frustraci, se kterou se musel vyrovnat. A hodne lidi je porad jeste v procesu a jde to ztezka. smile

Vcera jsme mely babskou cesko-slovenskou bazenovou party a semlelo se kde co, i ceska (slovenska) prislovecna zavist. Ty, co jsou tady docasne a budou se v dohledne dobe vracet domu, bedovaly - krom chmurnych vyhlidek pracovnich a tim i existencnich - i nad timto jevem a libovaly si, jak to tady neni. Jak je kazdemu jedno, co kdo ma a nikdo to nesleduje. Coz teda neni pravda. Zname rceni "Keeping up with the Joneses" je jasnym dukazem opaku. Tady se taky samozrejme srovnava, sleduje a zavidi, jen vnejsi projevy toho jsou mezi dospelymi subtilnejsi, protoze skryvane.  Pro mnohe nasince natolik, ze si toho ani nevsimnou.  Ale je to dano taky tim, ze lide tady jsou zvykli na socialni rozvrstveni, je tady min korupce vsech podob a lidi porad veri a do velke miry pravem, ze kdo se snazi, muze  pri trose nezbytneho stesti dosahnout uspechu a bohatsvi jenom vlastni pili. Tato idea je v Cechach uz na vymreni ne-li uplne mrtva. Z toho vcerejsku jsem mela dojem, ze ti lidi maji pocit, ze nic proti tomu domacimu molochu nezmuzou. Nalada jak za komunistu. sad Takova bezvychodna. Z toho asi ta agrese.

Asi ale vedomi, ze takto blbe jsou na tom mnozi, skutecne pomaha od skoku z Nuselaku.

Není tady

 

#14 8. 6. 2011 17:58

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Chcete žít ve "šastné zemi"?

Pitunie napsal(a):

Co musí prožívat její stejně stará kámoška, který matka má třetí plastiku, je víc na solárku, než doma a td... no, taky už chodí kočička zmalovaná, aby byla in


Ano , nedávno mne vyděsila kamarádka , kterak přišívala své dvanáctileté dceři značky ze starých značkových hadrů na nové - neznačkové. Ve škole prý už to hraničilo se šikanou, holka chodila domu ubrečená a nechtěla chodit do školy -
KVŮLI ZNAČCE , to mi hlava nebere a děsim se už dopředu , té mojí je teprve 6neutral
Kladu si otázku , zda tomu jde vůbec nějak předejít .........

Proto jsou v některých zemích školní uniformy.


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#15 8. 6. 2011 18:59

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: Chcete žít ve "šastné zemi"?

Bramborka napsal(a):

Pitunie napsal(a):

Co musí prožívat její stejně stará kámoška, který matka má třetí plastiku, je víc na solárku, než doma a td... no, taky už chodí kočička zmalovaná, aby byla in


Ano , nedávno mne vyděsila kamarádka , kterak přišívala své dvanáctileté dceři značky ze starých značkových hadrů na nové - neznačkové. Ve škole prý už to hraničilo se šikanou, holka chodila domu ubrečená a nechtěla chodit do školy -
KVŮLI ZNAČCE , to mi hlava nebere a děsim se už dopředu , té mojí je teprve 6neutral
Kladu si otázku , zda tomu jde vůbec nějak předejít .........

Proto jsou v některých zemích školní uniformy.

S detmi je to spatne i tady. Hodne se mluvi o potrebe neco s tim delat, protoze se mnozi pripady, kdy dochazi ke spolecenske marginalizaci a i sikane deti jen proto, ze nemaji to "spravne" obleceni, ci elektronicke i jine hracky. Tady  bohuzel presivat moc nejde, protoze kousek musi byt z nejnovejsi kolekce a to jen tak osulit nelze. Nektere skoly se vratily k uniformam, zakazaly noseni mobilu a podobne - to zas jeci rodice, protoze jsou zvykli deti kdykoli kontrolovat. A cim bohatsi eklava (draha stvrt), tim hur. To podle me taky svedci o tom, ze doma za zavrenymi dvermi se srovnava, hodnoti a zavidi.

Není tady

 

#16 9. 6. 2011 8:59

Vachu
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 25. 6. 2009
Příspěvky: 767

Re: Chcete žít ve "šastné zemi"?

Když už jsme u toho cinkání klíčema... Představovali jsme si kde co, chtěli jsme i ty plné regály, aby byl výběr. - A jak to dopadlo? - Nakupujeme v supermarketech zapojených do řetězců a tlak na dodavatele je velký - a BOHUŽEL asi větší,než by bylo zdrávo... Zázrak kapitalismu se obrací proti lidem.
viz. http://spravy.pravda.sk/ekonomika-v-pot … nomika_p01

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů