Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#151 5. 6. 2011 23:58

haiel
♥♥♥♥♥♥-

Re: Chat o vsem.

haiel - ale naprosto prvotní otázka, co vlastně byla položená zněla, a byla směrována k hirondel - " JAK TO ONA VÍ?" Tzn. jak hirondel VÍ, že je někdo zaslepený. Odpověď byla od Lupiny (a nepitvám její nutkání, proč odpověděla právě ona a proč zrovna tak, jak odpověděla) - že prostě koukne a vidí... (dle mého názoru, naprosto nedostatečná a nicneříkající odpověď) a na to se rozvila debata s další mou otázkou: Kdo určil, co je to zaslepenost, a kdy to už je zaslepenost a kdy to zaslepenost není. Tzn. definici zaslepenosti a nějaká ta měrná jednotka.
Zklamaná, napadá mě – většina tvých příspěvků, alespoň těch, co jsem četla, tak či onak polemizuje s Pandorou, některé i s duchnama včetně, a opozice je to hlavní, co z nich lze vyčíst. Málokoho by napadlo, že fakt stojíš o odpověď na některé otázky, navíc na takové, na které odpověď nejspíš znáš, takže odpověď Lupiny byla odlehčená. Ona by ti uměla odpovědět, ale ty dělᚠdojem, že o takové věci nestojíš. 
Definice zaslepenosti – já neumím k tomu napsat víc, než jak jsem už napsala.

Nebo, jestliže prohlásím, že je někdo ne/zaslepený, tak v první řadě bych měl znát odpověď a zdůvodnění, proč jsem odpověděl tak, jak jsem odpověděl (nejsme v mateřské školce, kdy na otázku proč se s jásotem odpovídá, pro slepičí kvoč), a logicky vzato bych měl znát i ten fakt, podle kterého se určuje, od kdy se už jedná o zaslepenost a od kdy to zaslepenost není. Jestliže budu tedy něco tvrdit, měl bych to i něčím podložit. Jediné, čím se tady ty otázky a odpovědi podložily bylo to, že se jedná o osobní pocit, či osobní názor.
Ne, to byly odpovědi, které se tu objevily.  Ne každýmu se chce hned do hloubky přemýšlet, ale chce si s ostatníma psát, nějak se projevit, tak něco plácne, a i ví, že to je šejdrem, ale to nevadí, aspoň se tu něco děje, to je taky duchárna, to k tomu patří, že nemůžeš čekat vždycky propracovanou odpověď, většina lidí se sem chodí jen bavit. To si ale musíš odfiltrovat. Jinak by si každej mohl říct – tady jsou ale blbci, já jsem čekal duchovno a oni se tu hádaj…. To už tu mockrát bylo.
Každej ví, že jen osobní pocit či názor to není, že to má vpravdě jakýsi tvar, ale postihnout jej slovy je těžké. Ne každýmu se do toho chce.

okud bych tedy měla brát tyto odpovědi v potaz, co by relevantní odpovědi a opírat se o zdejší rádoby hojně používané slovní hříčky, tak pisatel de facto svými písmenky vyjadřuje sám sebe a své vnitřní nastavení (vypovídá to něco o něm samém adp.) nastavuje se mu zrcadlo a měl by na tom tedy máknout, nebo to sám nemá zpracované atd. atd. Legrační na tom celém je ten fakt, že tohle padá z klávesnice právě těch, co se tu prezentují co jsou "prý" někde dál, což dotvrzují svými hojně používanými frázemi typu - už víme, už jsme byly TAM (a kdo ví, zda ještě dál), kde ten druhý ještě nedošel apd.
Tohle bych neřešila. Většina lidí, co sem chodí pravidelně, si svoje „zrcadla“ koriguje, když vidí, že mu někdo zrcadlí něco protivnýho o něm samotným, tak na skle třeba na ten protějšek zavrčí, ale po čase vidíš, že zapracoval. A jindy zase má propad, nenáladu…brble, to je normální.  No a že se někdo cítí být dál nebo výš než ti druzí, to je jeho vidění, jeho svět, možná jeho iluze, nebo jenom tak provokuje…..nikoho tím neohrožuje, nechala bych to být,  akorát to může nezkušenýho popudit.

já tedy nepíši o sobě, že jsem na nějaké duchovní výšině a ani nemám nutkavou snahu se tam škrábat, jen abych dokázala, či nedokázala...co vlastně? Že jsem hodna? Čeho?

Tohle mᚠšpatně postavený.  Do duchovní cesty se nikdo nehrne proto, aby někomu něco dokazoval.  Nebo aby byl jakože něčeho hoden.  Na tom se podílí jiný síly…..to by bylo na dlouhý psaní.

Ale pokud bych se prezentovala jako (samozvaný - zde určitě) odborník přes tuto specializaci (nenašla jsem lepší slovo), tak v první řadě, abych budila respekt, či autoritu, co by odborník na slovo vzatý, měla bych mít především zmáknutou sama sebe a vědět o čem vlastně mluvím, a umět tedy i adekvátně na položené otázky odpovídat. Jestliže nezvládnu tyto základy, jsem naprosto stejný člověk, jak druhý a nikterak specificky vyjímečný, abych se holedbal nějakým VÍM.
Ano, s tím souhlasím.  Jen bych se nenechala zmást pocitem, že na duchovní cestě je to jako ve škole – někde před námi je ten vědoucí guru a my se ho ptáme a on nám odpovídá a tak nás vede….odtud by mohl pramenit tvůj pocit, že existuje v této oblasti nějaký odborník na slovo vzaty, který se nemýlí, a tudíž kohosi takového se snaží kdosi imitovat, aby jakože získal autoritu…A když to udělá někdo ze zdejších, tak to prostě přejdi. Jsou tu jenom lidé a všichni podléhají slabostem.

Není tady

#152 6. 6. 2011 0:09

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Zklamaná napsal(a):

ale opozice má své zákonitosti (tak, jako určité barvy - viz ta černá = odstín bílé za určitých dodržených zákonů)

A koalice taky! va
Teď jen, který zákony dodržovat a který nechat bejt žejo. cool

Jojo....jak říká Haiel - dělᚠdojem, že o žádné odpovědi (a vlastně ani otázky) nestojíš....a dělᚠten dojem VEELMI usilovně, to se musí nechat! lol

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#153 6. 6. 2011 0:16

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Zklamaná napsal(a):

noo, tak například máme 16,7 milionů barev tongue

A hele paní Chytrou, jak si to rychle vygůglila! Jako teorie ti to ovšem je málo platný, to se nedá nic dělat.....

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#154 6. 6. 2011 7:35

majkafa
Host

lupina montana napsal(a):

majkafa napsal(a):

a psaní Zklamané po ní stéká jako voda a nijak se jí nedotkne. smile

Bingo, Majko!

Po mně ano. stolt
A někdy mě nějaký její zajímavý názor pro mě přivede k zamyšlení. To je tak všechno. Nevyskakuji tady po ní a nenutím jí černé srdce. smile
Čistému vše čisté. smile

lupino, nepoznávám tě co se týče Zklamané. Ty si to dokonce ani nechceš přiznat, že tam něco je, co tě nutí a maskuješ to nesmysly a výmluvami.
Nu tak si to užívej. To maskování sama před sebou.

Upravil(a) majkafa (6. 6. 2011 7:47)

#155 6. 6. 2011 9:09

Blossom
Host

lupina montana napsal(a):

Zklamaná napsal(a):

noo, tak například máme 16,7 milionů barev tongue

A hele paní Chytrou, jak si to rychle vygůglila! Jako teorie ti to ovšem je málo platný, to se nedá nic dělat.....

Tak jsem si přečetla ty cca 2 stránky, co tu od včerejška přibyly, a ta "moudra", co tu z některých padají (viz např. vytučněný příspěvek). A tak se ptám:

Nezdá se vám, že by se Chat o všem měl přesunout z Duchovního fóra spíše na Pavlač? vissla  wink  kapitulation

#156 6. 6. 2011 10:22

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Na druhem brehu a tady

Blossom napsal(a):

Nezdá se vám, že by se Chat o všem měl přesunout z Duchovního fóra spíše na Pavlač? vissla  wink  kapitulation

Ne Blossom,me se to nezda. Je to tady tak jak ma byt. stolt

Kde sidli strach ,tam neni misto pro soucit,
protoze strach je postaveny na nelasce a odporu.
Nemame strach kdyz nekoho a neco milujeme,
mame strach pouze kdyz nemilujeme.   

Není tady

#157 6. 6. 2011 10:38

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-

Zklamaná napsal(a):

Arcanum napsal(a):

Zklamaná napsal(a):

Ale heleďme se - tak tvůj svět, tvoje pravda, tvé dedukce, tvůj názor, tvá iluze, tvé očekávání, tvá posedlost, tvé dětské triky, tvé domněnky, tvé myšlenky a LPĚNÍ ...ATD.
A jako takové to žiješ. (doufá,m, že jsemto opsala správně - velké T jsem vynechávala wink)
Moc zajímavý názor - takže když právě Ty napíšeš o někom, že je zaslepený, je to dle této tvé definice Tvoje zaslepenost .
Tak konečně jsme si to navzájem potvrdily, že? Nejsem zaslepená, protože Ty píšeš o sobě...

Pokud to takhle zijes pak je to tak.Je to Tvoje pravda. Nic vic nic mene. smile  To ale jeste neznamena ze.......

...že to takhle nemůžeš žít i ty.... smile
ale hirondel, co to na mě zkoušíš za dětské triky? Tvoje dětské triky...moje dětské triky...naše dětské triky?

Ne tak docela Zet. smile  Veci nejsou vzdy tak jak se zdaji.  smile

Není tady

#158 6. 6. 2011 11:38

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-

haiel napsal(a):

Ale pokud bych se prezentovala jako (samozvaný - zde určitě) odborník přes tuto specializaci (nenašla jsem lepší slovo), tak v první řadě, abych budila respekt, či autoritu, co by odborník na slovo vzatý, měla bych mít především zmáknutou sama sebe a vědět o čem vlastně mluvím, a umět tedy i adekvátně na položené otázky odpovídat. Jestliže nezvládnu tyto základy, jsem naprosto stejný člověk, jak druhý a nikterak specificky vyjímečný, abych se holedbal nějakým VÍM.
Ano, s tím souhlasím.  Jen bych se nenechala zmást pocitem, že na duchovní cestě je to jako ve škole – někde před námi je ten vědoucí guru a my se ho ptáme a on nám odpovídá a tak nás vede….odtud by mohl pramenit tvůj pocit, že existuje v této oblasti nějaký odborník na slovo vzaty, který se nemýlí, a tudíž kohosi takového se snaží kdosi imitovat, aby jakože získal autoritu…A když to udělá někdo ze zdejších, tak to prostě přejdi. Jsou tu jenom lidé a všichni podléhají slabostem.

To ze si nekdo mysli to co si mysli je jen na nem. smile
Nemel by ale zapominat ze si to sam vymyslel.
Ze si skrze svoji mysl (vymysl) pak i dokonce stanovuje jakesi podminky k tomu jak by se jim videny objekt mel podle nej chovat.

To je cire blaznovstvi. stolt

Není tady

#159 6. 6. 2011 13:19

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Hmm..zase si někdo MYSLÍ, že si jiný MYSLÍ..... bla bla bla?
A nebylo by lepší nemyslet si nic, s nikým se stále nesrovnávat, nesoutěžit a být prostě sám sebeou?

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#160 6. 6. 2011 13:32

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Já bych se chtěla vyjádřit k otázce " "jak to ví", která tady často padla.

Často od Zklamané.,..a dalších

Napadlo by někoho zeptat se třeba učitele matematiky,který učí matematiku s výbornými výsledky třeba 20let,  když řekne, že je (náš) kluk na matematiku natvrdlej,  "jak to ví? " ?
Jo, někteří by se ptali, v čem atd,  ale "jak to ví?" to by pochopil i ten hodně natvrdlý.  Nemluvím o arogantních nabubřelých lidech, kteří neuznávají nikoho jiného, než sebe.

Někdo něco VÍ, třeba proto, že se tím léta zabývá, že to třeba studuje (od psychologie až po restaurování nábytku), vyzná se v oboru, nasbíral mnoho zkušeností a úplně stejně tak, jako onen matematik-učite,l dokáže docela jednoduše zjistit, že někdo je na této úrovni a někdo na jiné - samozřejmě mluvím o oboru, ve kterém je kovaný.

Druhá věc je umět uznat schopnosti a kvality druhého. V tom případě musím v onom "oboru" být zhruba na stejné úrovni nebo  výše, abych něco takového dokázala. A mělo to mít tedy váhu, a nebyl to pouze jalový výkřik do tmy. .

Pokud se třeba já posadím před šachovnici proti mistru třeba kraje ,a  néé , co by kraje (!) tongue - jsem dobrej šachista , už jsem o tom četka na googlu, -  republiky (!) tak budu asi držet klapačku , dívat se a učit se, možná maximálně klást otázky. nebo bych ho měla poučovat? Popř. urážet za to, že umí? big_smile

Není tady

#161 6. 6. 2011 13:35

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-

Wiki napsal(a):

Napadlo by někoho zeptat se třeba učitele matematiky,který učí matematiku s výbornými výsledky třeba 20let,  když řekne, že je (náš) kluk na matematiku natvrdlej,  "jak to ví? " ?
Jo, někteří by se ptali, v čem atd,  ale "jak to ví?" to by pochopil i ten hodně natvrdlý.  Nemluvím o arogantních nabubřelých lidech, kteří neuznávají nikoho jiného, než sebe.

Někdo něco VÍ, třeba proto, že se tím léta zabývá, že to třeba studuje (od psychologie až po restaurování nábytku), vyzná se v oboru, nasbíral mnoho zkušeností a úplně stejně tak, jako onen matematik-učite,l dokáže docela jednoduše zjistit, že někdo je na této úrovni a někdo na jiné - samozřejmě mluvím o oboru, ve kterém je kovaný.

Druhá věc je umět uznat schopnosti a kvality druhého. V tom případě musím v onom "oboru" být zhruba na stejné úrovni nebo  výše, abych něco takového dokázala. A mělo to mít tedy váhu, a nebyl to pouze jalový výkřik do tmy. .

Pokud se třeba já posadím před šachovnici proti mistru třeba kraje ,a  néé , co by kraje (!) tongue - jsem dobrej šachista , už jsem o tom četka na googlu, -  republiky (!) tak budu asi držet klapačku , dívat se a učit se, možná maximálně klást otázky. nebo bych ho měla poučovat? Popř. urážet za to, že umí? big_smile

Wiki ,napsala jsi to pekne tummenupp ,me osobne se to libi. smile

Není tady

#162 6. 6. 2011 13:48

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-

Wiki napsal(a):

A Wiki, ty tady nějakého takového kovaného odborníka na duchovno vidíš?

... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

#163 6. 6. 2011 13:50

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-

Arcanum napsal(a):

Wiki napsal(a):

Doufám, že se za takového odborníka nepovažuješ ty, Arcanum, nebo ano?

... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

#164 6. 6. 2011 14:00

majkafa
Host

Já tady takového kovaného odborníka na duchovno, jak ty wiki uvádíš v příkladu o šachistovi a učiteli matematiky, nevidím.
Který by "koukl a viděl". Měla jsem pocit, že tady jednoho vidím. Ale mýlila jsem se.
Pro mě je jím ten, kdo podle toho i sám žije, neshazuje, nezesměšňuje jiné, nedělá výzkumy a pak neříká, že psal záměrně arogantně a pod.
Podle mě to ten duchovní člověk už nemá zapotřebí a z jeho podstaty mu to ani "nejde" dělat.
Občas je v nějakém zlomku něčeho kovaný každý z přispěvatelů, občas nebo častěji, ale to je asi tak všechno.

Upravil(a) majkafa (6. 6. 2011 14:01)

#165 6. 6. 2011 14:00

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-

A je to jeste mnohem zapeklitejsi. smile

Znam mnoho lidi,kteri k sobe nedokazi byt uprimni a to nejen proto ze to co se s nima deje pred sebou dobre skryvaji a tedy tim padem i navenek pred druhym,ale take prvotne proto ze to nevidi=to znamena jinymi slovy, ze si to v podstate ani neuvedomuji. Nedokazi si to uvedomit.
Aby si neco mohli uvedomit ,museli by na tom zacit pracovat.

Dam priklad.
Mluvim s clovekem a kazdy jeho gesto,vyraz tvare,jeho pohyb znazornuje (napriklad ) nervozitu.
Citim a vim co se v nem odehrava.
Prohlasim nahlas ze je nervozni a zeptam se ho proc.  Odpovida ze neni nervozni. Dokonce ho to primo vytaci ze jsem to rekla,zacne ho to naprosto jeste vic drtit.
Takovy clovek pred sebou-prede mnou skryva, nebo-li potllacuje to co se v tu chvili s nim deje. A nebo si to v tom horsim pripade vubec neuvedomuje protoze neni bdely -neni sam k sobe a tedy k tomu co se deje kdyz se to deje.

Casem se me priznal,ze nervozni byl.  Ale ze nevi proc. Nevi protoze se deji veci bez jeho porozumeni sam sobe. smile

Není tady

#166 6. 6. 2011 14:03

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-

Vějířovka napsal(a):

Co je to za podivnou otazku Vejirovko? va

Není tady

#167 6. 6. 2011 14:06

majkafa
Host

Arcanum napsal(a):

Vějířovka napsal(a):

Čemu na té otázce zase nerozumíš? va To je úplně normální otázka.
Že ty si dělᚠlegraci? Nebo ti to opravdu myslí natolik jinak, že nechápeš jednoduché otázky, hir? va

#168 6. 6. 2011 14:16

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-

majkafa napsal(a):

Arcanum napsal(a):

Vějířovka napsal(a):

Čemu na té otázce zase nerozumíš? va To je úplně normální otázka.
Že ty si dělᚠlegraci? Nebo ti to opravdu myslí natolik jinak, že nechápeš jednoduché otázky, hir? va

A jsme u toho. Ty tvrdis ze je to normalni otazka,nejspis proto ze je pro Tebe normalni.
Ja tvrdim naopak ,ze je podivna.

Stejne tak si muzes myslet ze si delam ci nedelam legraci,je to na Tobe.
Stejne tak si muzes myslet ze chapu nebo nechapu otazky. Je to na Tobe.

Jaky by byl rozdil v tom pokud by byla odpoved ano a nebo ne. On si ten clovicek Vejirovka udela tak jako tak svuj vlastni obraz o objektu a protoze to vim,neodpovidam. smile

Není tady

#169 6. 6. 2011 14:19

majkafa
Host

hir, ty skutečně nejsi schopna aspoň jednou normálně odpovědět na normální otázku?
Ano, považuji, nebo ne nepovažuji, nebo nevím. va

Proč si dělᚠživot zbytečně složitým? Není složitý. Vše je ve tvé hlavě. dumbom

Upravil(a) majkafa (6. 6. 2011 14:20)

#170 6. 6. 2011 14:19

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Vějířovka napsal(a):

Wiki napsal(a):

A Wiki, ty tady nějakého takového kovaného odborníka na duchovno vidíš?

Ano pár holek tady je (i kluka jednoho, né dva..smile ) hodně dobrých. Za ta léta, co sem chodím a čtu je, si troufám říct, že jsou dobří. A pozná se to jednoduše - dá se od nich něco naučit.

A neučila jsem se tu jen já, právě to  je nejpozoruhodnější. Což já, já chtěla, já se nabránila, to je pak jednoduché a jasné..
Ale nejvíc zde nasáli ti, kteří nemohou duchovnu a pandoře přijít na jméno. lol  To je nádherný paradox. Dnes už princip zrcadel, nesení zodpovědnosti, znázorńování nastavení  (takové blbosti - žejo big_smile) používá k argumentaci zejména ten, kdo na duchovní chodí jen provokovat a zesměšńovat.
Možná by spíš měli říct: hmm.. zdarma...  jo, dík smile

Jo, důležité (!), já nemluvila o samotné esoterice, ale o dalším, což s tím souvisí a prolíná se - nevím jak to rozškatulkovatpřesně...  Oblasti poznávání sama sebe, seberealizace, mezilidnské vztahy, sebeuvědomí - ty věci, které se píší sem na duchovno. Takže ducho x psycho.

Upravil(a) Wiki (6. 6. 2011 14:28)

Není tady

#171 6. 6. 2011 14:24

majkafa
Host

Wiki, jenže...
I od těch, co nejsou kovaní odborníci na duchovno, když už tohle používáme, se můžeš mnohému naučit. stolt

#172 6. 6. 2011 14:42

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-

Vějířovka napsal(a):

Arcanum napsal(a):

Wiki napsal(a):

Myslím, dámy, že si děláme zlaté tele z odborníků. Odborník na duchovno je zvl᚝ pozoruhodná představa ...... Jak by měl být vzdělán?Jakou praxi?
Jak psala Lupina (volně cituji, všechny výhrady jsou za mnou), není neduchovního člověka.
Myslím, že jediné, co tady  píšeme, je svědectví o sobě, o svém duchu, své duši.

Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

#173 6. 6. 2011 14:55

Blossom
Host

Hmmm, zajímavá to diskuse.

Podle mě je možné se učit v podstatě od všech - všichni nás mohou něčím obohatit. stolt
Jsou tu na Babinetu obecně i na duchovním fóru lidé, ze kterých vyzařuje vnitřní moudrost a přemýšlivost. A jsou tu i tací, ze kterých vyzařuje jen nabubřelost, netolerance k cizím názorům a - s prominutím -hloupost.

A je tu pochopitelně celá škála lidí mezi těmito dvěma póly.

A víte co je zajímavé? Lze se učit od všech z nich. Od těch moudrých to moudro, od laskavých jejich laskavost, od  nabubřelých, dogmatických manipulátorů zas se učit tomu, jak s takovými lidmi jednat. Protože takovéto typy potkáte nejen na anonymních diskusích, ale i v reálu, no a když máte z netových diskusí "nacvičíno", tak vám to přináší pozitiva i do reálného života.

Wiki, zeptám se Tě na takovýto příklad: Když si proti Tobě sedne za šachovnici člověk, který řekne: Jsem mistr šachů, nejlepší šachista naší republiky.
A poté táhne úplně klidně třeba věží úhlopříčně po šachovnici.....va  (pro nešachisty-úhlopříčně táhne střelec, nikoli věž)
Co si myslíš o takovýchto lidech?
(a i takových je na Duchovním habaděj....)

Je možné si tady na všech diskusích číst mezi řádky a tak objevovat a poznávat zákonitosti lidských povah a duší, což někdy může být dokonce zajímavější, než samo původní téma diskuse.... smile
I proto považuju Babinet za nesmírně zajímavý a přínosný. stolt

Upravil(a) Blossom (6. 6. 2011 16:00)

#174 6. 6. 2011 15:21

Blossom
Host

Když o tom učení se od všech přemýšlím, napadá mě:

Např. od luminky se lze učit, jak raději NEpohlížet na svět.

Morpheovy fórky mi přijdou jsou často až trapné, ovšem lze se i od něj učit jistému hravému (já vím, někdy až infantilnímu nebo puberáckému tongue ) náhledu na život. Ale i ten se v určitých situacích hodí.

A zajímavou "učitelkou" byla třeba právě Rozmarila:
Učila jsem se od ní obrnit se a jednat s lidmi, kteří se člověka snaží zasáhnout na tom (domněle) nejcitlivějším místě, aby cíleně zranili. usch
Učila jsem se od ní věcně a přesně argumentovat, aby mě nemohla něčím doběhnout.
Učila (a zdá se mi, že snad naučila) jsem se od ní zůstávat nad věcí a nebrat si cizí výpady a urážky osobně (protože právě na Rozmarile bylo neřehlédnutelné, že potřeba ponížit, urazit a zadupat vychází z JEJÍHO problému, nikoli z problémů jiných, na které reagovala...
A kromě toho jsem se od Rozmarily učila i postřehu, protože občas se mezi kýbly hnoje, co kolem sebe rozhazovala, zaleskla i perla dobrého pozorovacího talentu.

Zkrátka - setkání s jakýmkoli člověkem nás může obohatit, když světem chodíme s očima otevřenýma. stolt

#175 6. 6. 2011 15:50

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-

haiel napsal(a):

majkafa napsal(a):

Takže, jsem se vrátila k začátku.
haiel, cituji tě:
Nezaslepenost je ochota, snaha vidět a respektovat...
Nu, a já říkám, nezaslepenost je nezaslepenost. big_smile
Není to snaha, ochota ani nic jiného, je to prostě a jednoduše nezaslepenost. Kdo není zaslepený, vše jím prochází.

A teď nevím, jestli není správně přechází, protože neumím čésky.
Neumím rozlišit prohlídku a přehlídku, procházení a přecházení...
Budu si muset taky vzít českou gramatiku a najít si nějakou poučku, kterou pochopím.

A my tady probíráme, KDO KDE uzákonil, co přesně je zaslepenost. Nu, všichni víme, že nikdo. (I když - na světě se najdou různé zákony lol )
Tak mě neba filozofovat o této otázce, Obzvláště když já jsem podle kohosi prý zaslepená. lol Asi jako vývod teplé a studené vody a odpad v mé kuchyni, protože kuchyńskou linku mi namontují až 30. června? lol

Já jsem to zvýraznila - pro Bramborku - ono to totiž začalo tak, že se na tohle ptala a já jsem nabídla možnou odpověď.  Tohle je tedy další odpověď - od tebe pro Bramborku. smile To je to, oč tady jde, tak abychom se neztratili v polemikách a komentářích, kdo co jak napsal a jestli je to správně atd...

Strávila jsem část víkendu prostými manuálními pracemi, při nichž jsem neuvěřitelně intenzívně přemýšlela o předmětu naší rozpravy, milá Haiel. V podstatě jediné, o co jsem se mohla spolehlivě opřít, byly mé vlastní bolestné zkušenosti a má vlastní chabá pamě. Zdá se mi pravděpodobné, že se úplně neshodujeme na obsahu "snahy", o tom tu už pěkně psala Majkafa (proto tu cituju kus z vaší diskuse). Z vlastní zkušenosti (o které se mi nechce rozepisovat) vím, že jsem se snažila, ryla držkou zemi, řečeno slovy zvěčnělého barda, snažila se ještě víc a ryla ještě víc, vím, že jsem byla překvapená, co den (dno, genitiv plurálu) existuje, vždycky, když jsem se z jednoho zčista jasna začala propadat na další. A pak, když už to asi nešlo, jsem najednou prohlédla, probudila se (nebo nevím, jak bych to nazvala). Byl to snadno rozpoznatelný zážitek. Stejně jako když sjedeš na lyžích poprve svah bez pádu, nikdo ti nemusí říkat, žes to sjela, nikomu, kdo ti bude říkat, žes to nesjela, tě ani nenapadne věřit a většinou se s ním o tom ani nebudeš bavit.  Nevím, jestli k tomu dopomohla snaha, ale to probuzení, to prohlédnutí, ta bdělost, to snaha nebyla. Nemůžu říct, že jsem od té doby probuzená, bdělá. Občas jo a občas ne.

Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí