Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 5. 6. 2011 14:16

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Chat o vsem.

haiel napsal(a):

Bramborka napsal(a):

Haiel, nepřeceňujeme snahu? Může znát slepý, resp. zaslepený, směr? (Představuji si, že slepý by šel třeba po čichu). Nemůže se samou snahou točit na místě nebo se vydat do úplný pr...?
Nebo je ta snaha třeba ten čich?

Bramborko, myslím, že držet se toho přirovnání k fyzicky nevidomému je v tomto smyslu ošidné a omezující. On je limitován svým postižením a možnostmi současné medicíny. Člověk, o kterém teďko píšeme, není nijak limitován. On má možnost a buď má nebo nemá vůli(snahu, touhu, chu..) ji využít.  Ten směr - vůle k proniknutí té tmy je vlastně poznáním směru a zároveň vykročením. Točit na místě nebo se vydat do pr... může, to hrozí vždycky, když člověk přestane být bdělý a usne na bobkovým listě. To se stává každýmu, no to nevadí, zase se probere a nasměruje a dobrý smile

Holky, teda bylo to práce jak na kostele, vypreparovat tu vaši zajímavou debatu z toho zbytku uschlol ale podnikla jsem a nelituju.
Taky jsem začla uvažovat, co si tak vlastně představuju pod pojmem "zaslepenost"....
Já tohle: když člověk "zaslepí" vstupy zvenčí a všechno se mu mele v rámci jeho vlastní kebule. Krajní případ by asi byl autismus, nebo něco takovýho - ale viděla jsem lidi, kteří reálně vstupy skoro neměli - měli je fakt zaslepený jako zásuvku. A se dověděli zvenčí co chtěli, na jejich myšlenkovej postup to prostě nemělo vliv. hmm
Joo....a točení na místě, to je mi taky hodně povědomý coollol Ale bobek mi naštěstí nikdo nikdá nepodestlal -   bobek prostě nepodestýlat! lol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#77 5. 6. 2011 14:20

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Chat o vsem.

A k tobě, Srdce Zatmělé:
možná by tě mělo a mohlo zajímat, co na Duchovním tě nenechá na pokoji?
Co tě neustále nutí navštěvovat tyto tebou tak nenáviděné a pohrdané končiny? wink
A buď tak hodné, mně neodpovídej - odpovídalo bys samým klišé a ta mně vskutku nezajímají.
Odpověz sobě, jestli to dokážeš....


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#78 5. 6. 2011 15:47

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Chat o vsem.

Chce-li někdo světlo, ukažme mu ho.
Potřebuje-li někdo zatemnění, dopřejme mu ho smile

Upravil(a) Tulipánka (5. 6. 2011 15:56)


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#79 5. 6. 2011 16:54

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Chat o vsem.

Když jsem ráno přemlouvala ztuhlý záda, že budeme vstávat, tak jsem si vzpomněla na Bramborčino „Haiel, nepřeceňujeme snahu?“ lol  bo už to skoro vypadalo, že Bramborčina pochybnost byla opodstatněná lol  Nene, jsem si jistá, snahu nelze přecenit. Svět lidí  drží pohromadě jenom dobrou vůlí, snahou o vzpřímenost duševní i fyzickou, všecko ostatní jsou destruktivní síly. cool smile

Lupino - A se dověděli zvenčí co chtěli, na jejich myšlenkovej postup to prostě nemělo vliv. To je o mně! Já jsem chodila do školy a jako by se nestalo dumbom  A někdy jsem taky jako autista a přitom mě napadá, že člověk by měl umět tyhle přechody ovládat. Zůstávat nerušeně sám v sobě, kdykoliv je to zapotřebí a pak zase přepnout na příjem zvenčí…tak nějak si to rovnovážit….vědomě, o vlastní vůli…Dnešní člověk je povětšinou furt na příjmu, jenže mainstreamu, aby nedejbože nezačal myslet a pak když se přinachomejtne k lepšímu, tak to, co by mu mělo být přirozené, se musí znovu učit – zklidnit, ponořit, meditovat….aby byl vůbec schopný se sám v sobě trochu poorientovat… Člověk by se měl umět vědomě zaslepit (v tom pozitivním smyslu) a odslepit.
Žijeme v době, kdy se svítí celou noc. Ve městech není noc, jenom barevnými světly děravá tma….to je špatná doba… do všeho chceme vidět, na všechno si posvítit…říkali nám, že jenom tak lze světu rozumět….oslnění slepí.

Tulipánka má z určitého pohledu veliký kus pravdy smile

Upravil(a) haiel (5. 6. 2011 16:55)

Není tady

 

#80 5. 6. 2011 17:02

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Chat o vsem.

Ale kuličkový, drahá Draková - zašpuntovanost vypadá jinak.
Že oslnění slepí, s tím jen souhlasím, nebo samé světlo způsobuje sterilitu.
To si nevymejšlím, to je biologie.
No a takový chození po supermarketech je úúúžasná škola výběru! Doporučuju tummenupplol Jedna dvě se člověk naučí filtrovat.

Tulipánka má pravdu...no má, jasně.
Tuli, já nikomu jeho zatmění neberu, a se zatmívá, jak každému libo - hlavně a s tím neprudí tam, kde to nikoho nebere.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#81 5. 6. 2011 17:07

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Chat o vsem.

haiel napsal(a):

Žijeme v době, kdy se svítí celou noc. Ve městech není noc, jenom barevnými světly děravá tma….to je špatná doba… do všeho chceme vidět, na všechno si posvítit…říkali nám, že jenom tak lze světu rozumět….oslnění slepí.

Jsem zbrklá....jo, hovoříš mi ze hjarta Draku. A z tohoto pohledu mi  nelze, než souhlasit.
My, polonoční tvorové, víme a ctíme sílu a kvality temnot smile Jenže to je přesně ono - být tu i tam, to je co potřebujeme.
Vysmívat se tmám není o nic lepší, než vysmívat se světlu....jedno za vosumnáct, druhý bez dvou za dvacet.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#82 5. 6. 2011 17:10

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Chat o vsem.

Zklamaná napsal(a):

haiel napsal(a):

Pandorraa napsal(a):


A proč? K čemu? Na co by nám to bylo? va
To přece určuje každý, kdo se tak či tak chová. Sám za sebe. Sám si to taky u/pro - žije wink

Počkej, kam kvaltuješ? To není moje otázka, ale Zlamčina otázka a Bramborčina otázka a já to nevím a třeba to tady někdo ví.  A tak až se to dozvíme, tak budeme taky vědět, k čemu nám to bude. smile

kdo určuje, co je důležitá souvislost a zákonitost? O jaké souvislosti a zákonitosti se jedná?
Proč se tím zabývat a k čemu nám to bude? No přeci, abychom věděli, nebo konkrétně zde, na těchto babinetích fórech je to důležitý - být, či nebýt zaslepený, nebo v tom je jádro pudla - jsi-li zaslepený, nemůžeš diskutovat, nebo nepronášíš své názory, pohledy, pocity, vjemy - ale vždy jen zaslepenost a pokud jsi nezaslepený, pak vlastně každá diskuze je jen mlácením prázdné slámy, nebo díky nezaslepenosti si již nemᚠs druhými co říct, nebo ty přeci V͊, stejně, jak ten druhý.
Ale jak vidím, účastníků diskuze je tu stále dost a dost a občas i dojdou další....

Zklamaná, v tobě aby se prase vyznalo. Jsem si jistá, že tvoje otázka je buď řečnická nebo rýpací nebo obojí, když ti na ni ale neodpovím, budeš brblat, že ses ptala a že nemᚠodpověď. Takže takhle - když se tedy fakt ptáš, zkus si napřed stejně přímočaře odpovědět, při tvé chytrosti je vyloučeno, že bys na to nekápla. No a kdyby se ti to nějak nedařilo zformulovat, tak se ozvi, on ti už někdo odpoví.
K druhému zvýrazněnému - vítej na duchárně smile

Není tady

 

#83 5. 6. 2011 17:17

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Chat o vsem.

Jasně, Vlku, co bychom si počali bez tmy smile Jen najít tu rovnováhu. Rovnouváhu big_smile to byl původně překlep, ale se mi to zalíbilo big_smile

Není tady

 

#84 5. 6. 2011 18:10

majkafa
Host

Re: Chat o vsem.

Aha, snaha.

Při čtení haiel mi došlo, proč je toho tolik na naší Zemi na milú kedveš.
Kvůli snaze.
Přece všichni, aspoň na duchovním určitě, vědí o afirmacích.
O podvědomí. Že nám splní vše, co si přejeme. Že celý vesmír se spojí, aby nám splnil naše přání.

A je to tady.
Když se pořád JENOM snažíme, tak nám podvědomí plní přesně to, co si přejeme. Přejeme si snažit se, nu, je nám to splněno.
Osobně už si dávám velký pozor v přáních, abych neříkala třeba - budu se snažit naučit se německy, budu se snažit cvičit, snažím se být pilná,pracovitá, ... big_smile
Nu, protože pak bych se celý život snažila. A NIKDY nebude to, o co se snažím. Protože si halt přeji snažit se. dumbom
Kurnik naučme se přát si pořádně. A zapomeňme, že vůbec existuje cosi jako snaha. dumbom

 

#85 5. 6. 2011 18:23

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Chat o vsem.

Majkafa se teď bude snažit se nesnažit big_smile
Majko, snaha, o které je tady slovo, je dobrá vůle, touha, chu...už v přísp. 51 jsem tomu dala tato synonyma, z obavy, aby někdo nevzal samotný pojem snaha a neudělal s ním to, co ty lol Snaha, o které píšem, je ta, která ti umožňuje všechno, i ukat do klávesnice  big_smile  Dá se to nahradit i slovem přesvědčení nebo pevná víra. Kdybys nebyla přesvědčená, že dokážeš např. zformulovat větu, nezformulovala bys ji.  Když tak si to přečti od začátku smile
Nepíšeme o úpo*né snaze o něco těžko dosažitelného.  Tam se podvědomí šprajcne, to je ale o něčem jiném.

Není tady

 

#86 5. 6. 2011 18:35

majkafa
Host

Re: Chat o vsem.

Ale houby. S octem. big_smile
Já se nesnažím snažit.
Buď dělám.
Nebo nedělám. stolt

Používejme slova v jejich pravém významu. Snaha je prostě snaha. Dobrá vůle je dobrá vůle, chu je chu, atd atd atd.
Už jsme to i na babi tolikrát probírali, jak nechápeme význam slov a dáváme jim naše vlastní chápání. A pak to tak vypadá, snažíme se a skutek utek.
My lidé těmi slovy vůbec neuvážlivě plácáme. Haiel, tys ve svém posledním příspěvku pozaměnovala a ponahrazovala tolik, že bys měla vzít do ruky slovník českého jazyka. Chtěla jsem napsat nějaký přísnější "trest", ale snad si na to dojdeš sama. Když budeme slova zaměńovat, jakos to předvedla ty, bodej, to se opravdu nedomluvíme. sad

Upravil(a) majkafa (5. 6. 2011 18:40)

 

#87 5. 6. 2011 18:41

majkafa
Host

Re: Chat o vsem.

To je jako když někdo bude myslet červnou červenou, a jiný si řekne, ále co, barva jako barva, dyk ona je to vlastně modrá a žlutá...

 

#88 5. 6. 2011 18:42

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Chat o vsem.

Já vím, bylo to takové rozvolněné, nenašla jsem to jediný správný slovo, který by tam pasovalo. Tak třeba někdo bude vědět smile

Není tady

 

#89 5. 6. 2011 18:45

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Chat o vsem.

Ty to vnímᚠaž tak, jako zaměňování?? No vidíš, já je používala v jednom tónu....hmm, co bys tam teda dala ty?

Není tady

 

#90 5. 6. 2011 18:46

majkafa
Host

Re: Chat o vsem.

Ovšem na smyslu mého objevu, že proto je toho tolik na milú kedveš, protože se akorát snažíme dělat, učit, měnit, a neděláme, neučíme se, neměníme, to nic nemění.
Ale až uděláme příslušnou osvětu smile

 

#91 5. 6. 2011 18:49

majkafa
Host

Re: Chat o vsem.

haiel napsal(a):

Ty to vnímᚠaž tak, jako zaměňování?? No vidíš, já je používala v jednom tónu....hmm, co bys tam teda dala ty?

Sama jsi psala - nahradila. To je skoro jako zaměńování.
Já bych tam nedala nic. Protože nemám nutkání dělat taková cobykdyby. Jsem beran a tak raději mluvím stručně a jasně a k věci, neopentluji svá slova. Přijde mi to jako povídání o ničem.
My lidé často opentlujeme a nejenom slova. A tak si život zbytečně děláme složitým.

 

#92 5. 6. 2011 18:55

majkafa
Host

Re: Chat o vsem.

Takže, jsem se vrátila k začátku.
haiel, cituji tě:
Nezaslepenost je ochota, snaha vidět a respektovat...
Nu, a já říkám, nezaslepenost je nezaslepenost. big_smile
Není to snaha, ochota ani nic jiného, je to prostě a jednoduše nezaslepenost. Kdo není zaslepený, vše jím prochází.

A teď nevím, jestli není správně přechází, protože neumím čésky.
Neumím rozlišit prohlídku a přehlídku, procházení a přecházení...
Budu si muset taky vzít českou gramatiku a najít si nějakou poučku, kterou pochopím.

A my tady probíráme, KDO KDE uzákonil, co přesně je zaslepenost. Nu, všichni víme, že nikdo. (I když - na světě se najdou různé zákony lol )
Tak mě neba filozofovat o této otázce, Obzvláště když já jsem podle kohosi prý zaslepená. lol Asi jako vývod teplé a studené vody a odpad v mé kuchyni, protože kuchyńskou linku mi namontují až 30. června? lol

Upravil(a) majkafa (5. 6. 2011 18:59)

 

#93 5. 6. 2011 19:12

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Chat o vsem.

majkafa napsal(a):

Takže, jsem se vrátila k začátku.
haiel, cituji tě:
Nezaslepenost je ochota, snaha vidět a respektovat...
Nu, a já říkám, nezaslepenost je nezaslepenost. big_smile
Není to snaha, ochota ani nic jiného, je to prostě a jednoduše nezaslepenost. Kdo není zaslepený, vše jím prochází.

A teď nevím, jestli není správně přechází, protože neumím čésky.
Neumím rozlišit prohlídku a přehlídku, procházení a přecházení...
Budu si muset taky vzít českou gramatiku a najít si nějakou poučku, kterou pochopím.

A my tady probíráme, KDO KDE uzákonil, co přesně je zaslepenost. Nu, všichni víme, že nikdo. (I když - na světě se najdou různé zákony lol )
Tak mě neba filozofovat o této otázce, Obzvláště když já jsem podle kohosi prý zaslepená. lol Asi jako vývod teplé a studené vody a odpad v mé kuchyni, protože kuchyńskou linku mi namontují až 30. června? lol

Já jsem to zvýraznila - pro Bramborku - ono to totiž začalo tak, že se na tohle ptala a já jsem nabídla možnou odpověď.  Tohle je tedy další odpověď - od tebe pro Bramborku. smile To je to, oč tady jde, tak abychom se neztratili v polemikách a komentářích, kdo co jak napsal a jestli je to správně atd...

Upravil(a) haiel (5. 6. 2011 19:13)

Není tady

 

#94 5. 6. 2011 19:19

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Chat o vsem.

lupina montana napsal(a):

A k tobě, Srdce Zatmělé:
možná by tě mělo a mohlo zajímat, co na Duchovním tě nenechá na pokoji?
Co tě neustále nutí navštěvovat tyto tebou tak nenáviděné a pohrdané končiny? wink
A buď tak hodné, mně neodpovídej - odpovídalo bys samým klišé a ta mně vskutku nezajímají.
Odpověz sobě, jestli to dokážeš....

Jsem moc hodné, takže nevyslyším tvou prosbu. Proč z tebe vypadavají slova a věty tohoto významu? Kde se v tobě vzalo to přesvědčení o tom, že to tak mám? Nenáviděné a pohrdané končiny? Nejedná se právě u tebe o tu zaslepenost - nevidět a nerespektovat? Upřímně řečeno, od osob řadících se k těm, co "prý" nejsou zaslepené (jsou tedy otevřené, respektující, neslepé a nehluché - nebo o to se alespoň snažící) bych právě tyto slova nečekala.

A co mě na duchovním "prý" nenechá na pokoji? Možná je to úkol (snažím se mluvit vaší řečí) ukázat nenávist a pohrdání (viz věta tě co neustále nutí...), nadřazenost a diktátorství (viz věta předposlední - buď tak hodné, neodpovídej, odpovídalo bys samým klišé...) ve vás, nebo tady a teď v tobě - jsou to zrcadla.....?
Osobně nemám snahu, natož potřebu, tlačit se násilím někam, nebo cokoliv uspíšit (myšleno tím - proč bych měla dělat něco proti srsti, jen abych "zapadla" konkrétně do tohoto chlívka, mezi tyto lidi), když jsem spokojená tam, kde jsem.
Otázka však zní, co například konkrétně tebe nenechá na pokoji vůči Zklamané? Co tebe konkrétně nutí Zklamanou stále pojmenovávat novým a novým osobně viděným pojmenováním? Měla by ses ponořit do svého nitra a hledat tam tu odpověď.


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#95 5. 6. 2011 19:34

majkafa
Host

Re: Chat o vsem.

haiel, to mᚠjako ty zaslepené trubky v mé kuchyni. Až to napojí na vodovodní baterii a odpadní rouru na odpad ke dřesu, bude to procházet. smile
Ostatně to tu už někdo psal přede mnou o tom procházení.

 

#96 5. 6. 2011 19:46

majkafa
Host

Re: Chat o vsem.

lupi, cítím, že mᚠhodně velký problém se Zklamanou. Chovᚠse jak utržená ze řetězu při reakcích na její psaní. Úplně jinak, než běžně.
Proč? Co ti ukazuje její psaní o tobě?

 

#97 5. 6. 2011 20:03

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Chat o vsem.

majkafa napsal(a):

haiel, to mᚠjako ty zaslepené trubky v mé kuchyni. Až to napojí na vodovodní baterii a odpadní rouru na odpad ke dřesu, bude to procházet. smile
Ostatně to tu už někdo psal přede mnou o tom procházení.

Majko, znovu - já jsem se na tohle neptala, je to otázka Bramborky, předtím tuším Zklamči a Bramborka to oživila, jenom jsem nabídla možnou odpověď, nic víc,  pak jsme na to téma chvilku psaly.... tvoje vysvětlení si přeberou ti, kdož se ptali, mně zaslepenost/nezaslepenost zas tak moc v hlavě neleží. Ale když už jsi mě s tím oslovila - přirovnání k trubkám spíš ne, trubka je předmět, který nemá vlastní vůli, její zaslepení je něco úplně jiného než lidská zaslepenost, o které tu píšem. Člověk se s pomocí své vůle a svým rozhodnutím může kdykoliv zaslepenosti zbavit.  Záleží jen na něm. Trubka je trubka a buď je zaslepená nebo průtočná nebo ucpaná nebo prasklá....a dá-li se to tak nazvat, jsou jí tyto její stavy uplně šumák.  Na rozdíl od člověka smile

Není tady

 

#98 5. 6. 2011 20:47

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Chat o vsem.

Zklamaná napsal(a):

lupina montana napsal(a):

A k tobě, Srdce Zatmělé:
možná by tě mělo a mohlo zajímat, co na Duchovním tě nenechá na pokoji?
Co tě neustále nutí navštěvovat tyto tebou tak nenáviděné a pohrdané končiny? wink
A buď tak hodné, mně neodpovídej - odpovídalo bys samým klišé a ta mně vskutku nezajímají.
Odpověz sobě, jestli to dokážeš....

Jsem moc hodné, takže nevyslyším tvou prosbu. Proč z tebe vypadavají slova a věty tohoto významu? Kde se v tobě vzalo to přesvědčení o tom, že to tak mám? Nenáviděné a pohrdané končiny? Nejedná se právě u tebe o tu zaslepenost - nevidět a nerespektovat? Upřímně řečeno, od osob řadících se k těm, co "prý" nejsou zaslepené (jsou tedy otevřené, respektující, neslepé a nehluché - nebo o to se alespoň snažící) bych právě tyto slova nečekala.

A co mě na duchovním "prý" nenechá na pokoji? Možná je to úkol (snažím se mluvit vaší řečí) ukázat nenávist a pohrdání (viz věta tě co neustále nutí...), nadřazenost a diktátorství (viz věta předposlední - buď tak hodné, neodpovídej, odpovídalo bys samým klišé...) ve vás, nebo tady a teď v tobě - jsou to zrcadla.....?
Osobně nemám snahu, natož potřebu, tlačit se násilím někam, nebo cokoliv uspíšit (myšleno tím - proč bych měla dělat něco proti srsti, jen abych "zapadla" konkrétně do tohoto chlívka, mezi tyto lidi), když jsem spokojená tam, kde jsem.
Otázka však zní, co například konkrétně tebe nenechá na pokoji vůči Zklamané? Co tebe konkrétně nutí Zklamanou stále pojmenovávat novým a novým osobně viděným pojmenováním? Měla by ses ponořit do svého nitra a hledat tam tu odpověď.

Zklamaná,
a možná je to sílící pocit, že na tom, co tu slyšíš, něco je a tvými neustále negujícími reakcemi se ho snažíš ubít. Jenže už to dlouho nepůjde smile


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#99 5. 6. 2011 20:53

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Na druhem brehu a tady
Registrovaný: 24. 5. 2011
Příspěvky: 3279

Re: Chat o vsem.

majkafa napsal(a):

lupi, cítím, že mᚠhodně velký problém se Zklamanou. Chovᚠse jak utržená ze řetězu při reakcích na její psaní. Úplně jinak, než běžně.

A jak ona vi?  big_smile   Aha domnenka,tak to jo. smile


  Kde sidli strach ,tam neni misto pro soucit,
protoze strach je postaveny na nelasce a odporu.
Nemame strach kdyz nekoho a neco milujeme,
mame strach pouze kdyz nemilujeme.   

Není tady

 

#100 5. 6. 2011 20:57

Arcanum
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Na druhem brehu a tady
Registrovaný: 24. 5. 2011
Příspěvky: 3279

Re: Chat o vsem.

Zklamaná napsal(a):

lupina montana napsal(a):

A k tobě, Srdce Zatmělé:
možná by tě mělo a mohlo zajímat, co na Duchovním tě nenechá na pokoji?
Co tě neustále nutí navštěvovat tyto tebou tak nenáviděné a pohrdané končiny? wink
A buď tak hodné, mně neodpovídej - odpovídalo bys samým klišé a ta mně vskutku nezajímají.
Odpověz sobě, jestli to dokážeš....

Jsem moc hodné, takže nevyslyším tvou prosbu. Proč z tebe vypadavají slova a věty tohoto významu? Kde se v tobě vzalo to přesvědčení o tom, že to tak mám? Nenáviděné a pohrdané končiny? Nejedná se právě u tebe o tu zaslepenost - nevidět a nerespektovat? Upřímně řečeno, od osob řadících se k těm, co "prý" nejsou zaslepené (jsou tedy otevřené, respektující, neslepé a nehluché - nebo o to se alespoň snažící) bych právě tyto slova nečekala.

A co mě na duchovním "prý" nenechá na pokoji? Možná je to úkol (snažím se mluvit vaší řečí) ukázat nenávist a pohrdání (viz věta tě co neustále nutí...), nadřazenost a diktátorství (viz věta předposlední - buď tak hodné, neodpovídej, odpovídalo bys samým klišé...) ve vás, nebo tady a teď v tobě - jsou to zrcadla.....?
Osobně nemám snahu, natož potřebu, tlačit se násilím někam, nebo cokoliv uspíšit (myšleno tím - proč bych měla dělat něco proti srsti, jen abych "zapadla" konkrétně do tohoto chlívka, mezi tyto lidi), když jsem spokojená tam, kde jsem.
Otázka však zní, co například konkrétně tebe nenechá na pokoji vůči Zklamané? Co tebe konkrétně nutí Zklamanou stále pojmenovávat novým a novým osobně viděným pojmenováním? Měla by ses ponořit do svého nitra a hledat tam tu odpověď.

Zetko zetko ,proc si tohle delas ?


  Kde sidli strach ,tam neni misto pro soucit,
protoze strach je postaveny na nelasce a odporu.
Nemame strach kdyz nekoho a neco milujeme,
mame strach pouze kdyz nemilujeme.   

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů