Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 3. 6. 2011 16:52

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Chat o vsem.

Zklamaná napsal(a):

zanesla sem něco, co se Ščůrnicou vůbec nesouvisí... (ptám se, jak to ví?)
- co bohužel souvisí pouze a jen s ní samotnou ....(ptám se, jak to ví?)

Normálně - koukne a vidí tongue
nᚠsoused takhle odhaduje dosti přesně například, jaký bude léto.
To víš, jsou za tím spousty zkušeností.
Dobrému lovci stačí viděti konečky paroží, aby věděl, kam má zamířit.....

S knihama to mám némlich tak. Teda i když by se mi líbilo jednou přečíst lol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#27 3. 6. 2011 17:18

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Chat o vsem.

lupina montana napsal(a):

Zklamaná napsal(a):

zanesla sem něco, co se Ščůrnicou vůbec nesouvisí... (ptám se, jak to ví?)
- co bohužel souvisí pouze a jen s ní samotnou ....(ptám se, jak to ví?)

Normálně - koukne a vidí tongue
nᚠsoused takhle odhaduje dosti přesně například, jaký bude léto.
To víš, jsou za tím spousty zkušeností.
Dobrému lovci stačí viděti konečky paroží, aby věděl, kam má zamířit.....

S knihama to mám némlich tak. Teda i když by se mi líbilo jednou přečíst lol

A já zas  dumám nad souvislostí mezi španělskými nepokoji, německým průjmem a návštěvou Zatmění srdce na duchárně. cool  A o tomhle se stejně nikde nedočtem, Vlku.  To si budem muset asi odžít. big_smile  Ale možná by z toho šlo usoudit, jaká bude letos úroda švestek. smile

Není tady

 

#28 3. 6. 2011 17:36

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Chat o vsem.

Zklamaná napsal(a):

Ale položme si velmi důležitou otázku - kdo určil, že něco není zaslepenost (když to není zaslepenost, co to potom ale je? roll) a že něco ta zaslepenost prostě už je a basta fidli. A zejména se poukazuje na zaslepenost cizí...(a já dodávám) bez toho, aby se podíval na své psané řádky, zda-li je vše v rychtyku...

Zklamaná, vůbec se nechci montovat do tvých názorů, do názorů Arcanum, do tvé polemiky s ní. Jen zvedám tu otázku, kterous tu upustila, již jsi nazvala důležitou a je v podstatě hledáním rozhodčího, normotvůrce. Tu otázku jsem si s tebou skutečně položila (ačkoli nevím, jestli plurál není maiestaticus) a pokouším se na ni odpovídat, ačkoli rovněž nevím, zda nebyla položena jen jako řečnická.
1) Kdo určil, že něco není zaslepenost?
2) Když to není zaslepenost, co to potom je?
3) ? (nepodařilo se mi převést v otázku, ačkoli mám tušení, že snad nějaká byla míněna).
Zatím nejsem sto na tyto otázky odpovědět. Ráda bych tě požádala o případné doplnění, možná i přeformulování tak, abych i já pochopila.
Zároveň bych je, nemáš-li, jako jejich autorka, nic proti tomu, ráda předložila k případné diskusi.


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#29 3. 6. 2011 17:41

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Chat o vsem.

haiel napsal(a):

To si budem muset asi odžít.

Nebudeme, to je jasný jako facka, která brzo sedne tam, kam musí wink


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#30 3. 6. 2011 17:41

majkafa
Host

Re: Chat o vsem.

Brambůrko, nerozumím tvému rozboru.
Nechápu, co je složitého na normální otázce.big_smile
Je to stejná otázka, jako otázka např. co je to nevěra, co je svědomí a pod.
Že je něco zaslepenost, nevěra, svědomí ... je pouze pohled a vnímání každého z nás a každý z nás to má jinak. Co je pro jednoho zaslepeností, je pro jiného prozřením, co je pro jednoho nevěrou, pro jiného nevěrou není...
Otázce naprosto rozumím. Když tady někdo píše, že druhý je zaslepený, je to jenom jeho názor a ne všeobecná pravda. Ostatně, co to je pravda, že? big_smile
Pravda může být pro mě, že mám na dlani kovovou minci o hodnotě 5,- Kč. Pro jiného, co v životě mince neviděl, to může být kolečko. Pro jiného hračka a pro jiného div. stolt

 

#31 3. 6. 2011 17:44

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Chat o vsem.

majkafa napsal(a):

Brambůrko, nerozumím tvému rozboru.
Nechápu, co je složitého na normální otázce.big_smile
Je to stejná otázka, jako otázka např. co je to nevěra, co je svědomí a pod.
Že je něco zaslepenost, nevěra, svědomí ... je pouze pohled a vnímání každého z nás a každý z nás to má jinak. Co je pro jednoho zaslepeností, je pro jiného prozřením, co je pro jednoho nevěrou, pro jiného nevěrou není...
Otázce naprosto rozumím. Když tady někdo píše, že druhý je zaslepený, je to jenom jeho názor a ne všeobecná pravda. Ostatně, co to je pravda, že? big_smile
Pravda může být pro mě, že mám na dlani kovovou minci o hodnotě 5,- Kč. Pro jiného, co v životě mince neviděl, to může být kolečko. Pro jiného hračka a pro jiného div. stolt

Nic jsem nerozebrala, protože tomu nerozumím. Budu ráda, když to pochopím, třeba díky tvé odpovědi. smile


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#32 3. 6. 2011 17:46

majkafa
Host

Re: Chat o vsem.

Já zase nerozumím, jak takové jednoduché otázce nemůžeš rozumět.
Brambůrko, ty nějak hirondelovatíš. Už jsem ti to chtěla napsat i na radosti.
To myslíš vážně, nebo si dělᚠlegraci s těmihle dotazy? vavava

 

#33 3. 6. 2011 17:52

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Chat o vsem.

Majko, ale ty jsi Bramborčiny otázky posunula úplně někam jinam....
Ona se ptá na něco zcela jiného, než o čem ty mluvíš.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#34 3. 6. 2011 18:02

majkafa
Host

Re: Chat o vsem.

Pan, ta otázka z něčeho vychází. A to z toho, jak tady někteří tvrdí, že jiní jsou zaslepeni, ovšem ne s tím, že je to jejich názor, že jsou zaslepeni, ale že to tak prostě fakticky je.
A já jsem to posunula zpět k podstatě.
A tou je:
Pane profesore, jak on ví? big_smile (že úhel beta je zrovna takový? big_smile ) Žee, Marečku? smile

 

#35 3. 6. 2011 18:04

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Chat o vsem.

majkafa napsal(a):

Já zase nerozumím, jak takové jednoduché otázce nemůžeš rozumět.
Brambůrko, ty nějak hirondelovatíš. Už jsem ti to chtěla napsat i na radosti.
To myslíš vážně, nebo si dělᚠlegraci s těmihle dotazy? vavava

Myslím to vážně. Fakt nevím. Ze začátku mi to příšlo jasný, na druhou stranu - zkus odpovědět ........ Ale opravdu. Třeba na tu druhou. Kdybych si ty otázky převedla ze záporu, možná by to bylo lepší, nevím. Je jasné, že když něco oděješ do slov, připravíš to o spoustu valérů, významů, zplacatíš to a navíc, většina věcí je nevyslovitelných (řekni vůni, napiš ji). Právě pro tuto nedostatečnost vyslovovaného a ještě více psaného, kde chybí i ten tón hlasu) si myslím, že bychom se měly/i k vyslovenému a psanému postavit tak, abychom si neosekávaly zbytečně možnost porozumění. Navíc, řeč, mluvená i psaná, má zase své nástroje, proč je nepoužít, víme-li o nich. Smajlíci nestačí!
A jestli hirondelovatím, to fakt nejsem schopná posoudit. Mám se tím nějak zabývat?


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#36 3. 6. 2011 18:07

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Chat o vsem.

Já osobně si Bramborko myslím, že nemáš, protože to jsi zase jen a jen u toho: jak jen on VÍ?
Dokolečka dokola, okolo stola la la big_smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#37 3. 6. 2011 18:07

majkafa
Host

Re: Chat o vsem.

Brambůrko, já nemám potřebu odpovídat. Tohle mě nijak  nezajímá a nevyzývá k přemýšlení. Mám na to svůj názor, že je to čistě subjektivní pohled toho, kdo to říká a ne všeobecná pravda.

Brambůrko, to musíš vědět ty, jestli se tím mᚠzabývat. Mně je to jedno. Já jsem konstatovala to, jak na mě teď tvé psaní působí. Je to můj názor.

Upravil(a) majkafa (3. 6. 2011 18:10)

 

#38 3. 6. 2011 18:09

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Chat o vsem.

Bramborko, já to zkusím takhle: zaslepenost je neochota vidět a respektovat důležité souvislosti a zákonitosti. Nezaslepenost je ochota, snaha vidět a respektovat.... Nemusí se vždy dařit, důležitá je ta vůle k tomu.

A teď se můžeme zabývat tím, kdo to určil big_smile

Není tady

 

#39 3. 6. 2011 18:15

majkafa
Host

Re: Chat o vsem.

Jéje, promiň. Teď jsem si všimla, že jsem zkomolila tvůj nick, Bramborko. Pardon.

 

#40 3. 6. 2011 18:17

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Chat o vsem.

haiel napsal(a):

Bramborko, já to zkusím takhle: zaslepenost je neochota vidět a respektovat důležité souvislosti a zákonitosti. Nezaslepenost je ochota, snaha vidět a respektovat.... Nemusí se vždy dařit, důležitá je ta vůle k tomu.

A teď se můžeme zabývat tím, kdo to určil big_smile

A proč? K čemu? Na co by nám to bylo? va
To přece určuje každý, kdo se tak či tak chová. Sám za sebe. Sám si to taky u/pro - žije wink


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#41 3. 6. 2011 18:26

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Chat o vsem.

Pandorraa napsal(a):

haiel napsal(a):

Bramborko, já to zkusím takhle: zaslepenost je neochota vidět a respektovat důležité souvislosti a zákonitosti. Nezaslepenost je ochota, snaha vidět a respektovat.... Nemusí se vždy dařit, důležitá je ta vůle k tomu.

A teď se můžeme zabývat tím, kdo to určil big_smile

A proč? K čemu? Na co by nám to bylo? va
To přece určuje každý, kdo se tak či tak chová. Sám za sebe. Sám si to taky u/pro - žije wink

Počkej, kam kvaltuješ? To není moje otázka, ale Zlamčina otázka a Bramborčina otázka a já to nevím a třeba to tady někdo ví.  A tak až se to dozvíme, tak budeme taky vědět, k čemu nám to bude. smile

Není tady

 

#42 3. 6. 2011 18:30

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Chat o vsem.

Mᚠpravdu, už mlčím, už mlčím stolt
Hujer uvnitř to nevydržel, páč on už prostě VÍ, kdo to určuje. Měl tu čest se seznámit big_smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#43 3. 6. 2011 18:37

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Chat o vsem.

haiel napsal(a):

Bramborko, já to zkusím takhle: zaslepenost je neochota vidět a respektovat důležité souvislosti a zákonitosti. Nezaslepenost je ochota, snaha vidět a respektovat.... Nemusí se vždy dařit, důležitá je ta vůle k tomu.

A teď se můžeme zabývat tím, kdo to určil big_smile

Dík, vidím to také tak, možná ještě k zaslepenosti - neschopnost?
Pokud bych použila jazykové příbuznosti se slepotou, může "cizí vidoucí" poznat zaslepeného třeba tak, že na "cestě zakopává"?
Je možné považovat "pouhou" snahu o nezaslepenost za nezaslepenost? Zase vycházím z představy slepce, je snaha vidět viděním?
( big_smile V podstatě si myslím, že otázky Zklamané jsou nezodpověditelné a možná bezmyšlenkovité. Ale lze považovat neschopnost odpovědět na otázky za vlastnost otázek?big_smile ).


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#44 3. 6. 2011 18:52

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Chat o vsem.

Bramborka napsal(a):

haiel napsal(a):

Bramborko, já to zkusím takhle: zaslepenost je neochota vidět a respektovat důležité souvislosti a zákonitosti. Nezaslepenost je ochota, snaha vidět a respektovat.... Nemusí se vždy dařit, důležitá je ta vůle k tomu.

A teď se můžeme zabývat tím, kdo to určil big_smile

Dík, vidím to také tak, možná ještě k zaslepenosti - neschopnost?
Pokud bych použila jazykové příbuznosti se slepotou, může "cizí vidoucí" poznat zaslepeného třeba tak, že na "cestě zakopává"?
Je možné považovat "pouhou" snahu o nezaslepenost za nezaslepenost? Zase vycházím z představy slepce, je snaha vidět viděním?
( big_smile V podstatě si myslím, že otázky Zklamané jsou nezodpověditelné a možná bezmyšlenkovité. Ale lze považovat neschopnost odpovědět na otázky za vlastnost otázek?big_smile ).

Neschopnost spíš ne. Neschopnost je prostě neschopnost, za tu člověk nemůže a tak o neschopném se v tomto smyslu asi nedá říct, že je zaslepený.
K druhé otázce - asi ne - zakopávají všichni, víc nebo míň, důležitý je spíš směr, kterým jdou - tedy ta dobrá vůle k poznání, si myslím.
Snahu o nezaslepenost pokládám za nezaslepenost.  A tak snaha vidět je v mém chápání už viděním.  Začátkem, protože tímhle se každý člověk musí nějak prokousávat, ale v zásadě ta snaha je tím, co člověka uschopňuje. smile

Není tady

 

#45 3. 6. 2011 18:54

majkafa
Host

Re: Chat o vsem.

Bramborko, ty si vyhraješ bádáním o nesmrtelnosti chrousta big_smile
U hir to chápu, jazyková bariéra a nepochopení, protože tu nežije.
Ale u tebe?
Nebo se mýlím a i ty žiješ v jiném státě než v České republice? Když nechápeš prosté otázky? va

 

#46 3. 6. 2011 18:56

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Chat o vsem.

majkafa napsal(a):

Brambůrko, nerozumím tvému rozboru.
Nechápu, co je složitého na normální otázce.big_smile
Je to stejná otázka, jako otázka např. co je to nevěra, co je svědomí a pod.
Že je něco zaslepenost, nevěra, svědomí ... je pouze pohled a vnímání každého z nás a každý z nás to má jinak. Co je pro jednoho zaslepeností, je pro jiného prozřením, co je pro jednoho nevěrou, pro jiného nevěrou není...
Otázce naprosto rozumím. Když tady někdo píše, že druhý je zaslepený, je to jenom jeho názor a ne všeobecná pravda. Ostatně, co to je pravda, že? big_smile
Pravda může být pro mě, že mám na dlani kovovou minci o hodnotě 5,- Kč. Pro jiného, co v životě mince neviděl, to může být kolečko. Pro jiného hračka a pro jiného div. stolt

Majkafo, zdá se mi, že v těch svých příkladech trochu míchᚠjabka s hruškama. Neříkám, že si každý pod nevěrou nemůže představovat a vykládat o ní svoje, ale obsah tohoto slova je z nemalé části dán společenskou domluvou.
Svědomí je v psychologii, teologii a filosofii  (v různých školách různě, někde neexistuje big_smile) definované, čili může být relativní, ale vždy je k čemu se vztahovat, chceme-li.
U zaslepenosti nevím, jestli jsou tam podobné možnosti, ale nejsem v tom honěná, ráda se dozvím.
Myslím si, že otázky Zklamané jsou položeny jinak.


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#47 3. 6. 2011 18:58

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Chat o vsem.

Bramborka napsal(a):

...................
( big_smile V podstatě si myslím, že otázky Zklamané jsou nezodpověditelné a možná bezmyšlenkovité. Ale lze považovat neschopnost odpovědět na otázky za vlastnost otázek?big_smile ).

lol ne lol já je pokládám za škodolibost toho, kdo takové otázky tvoří lol

Není tady

 

#48 3. 6. 2011 19:06

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Chat o vsem.

Haiel, nepřeceňujeme snahu? Může znát slepý, resp. zaslepený, směr? (Představuji si, že slepý by šel třeba po čichu). Nemůže se samou snahou točit na místě nebo se vydat do úplný pr...?
Nebo je ta snaha třeba ten čich?


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#49 3. 6. 2011 19:11

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Chat o vsem.

Ta neschopnost může být třeba dočasná ........ dejme tomu zamilovanost. big_smile


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#50 3. 6. 2011 19:13

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Chat o vsem.

majkafa napsal(a):

Bramborko, ty si vyhraješ bádáním o nesmrtelnosti chrousta big_smile
U hir to chápu, jazyková bariéra a nepochopení, protože tu nežije.
Ale u tebe?
Nebo se mýlím a i ty žiješ v jiném státě než v České republice? Když nechápeš prosté otázky? va

Žiju v Čechách, ale jsem nedovtipná a běhá mi to jinak.


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů