Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 30. 5. 2011 16:57

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Jak vyhnat sousedovic kočky ze zahrádky?

Nemáte někdo nenásilný návod? Je nás 7 spolumajitelů zahrádek a kočky od souseda si tedy řádí všude.
Už mne zničily nejednu novou sazenici, třeba 3 rostliny kiwi...jahody, zásadně skáčkou a chodí mezi novými či mladými rostlinkami.
Když na ně houknu, to neplatí, jen kdybych tam včas doběhla, to ale ony už budou dávno pryč.
Obsadit zahrádku kytkami? kterými? nebo něco nasypat? nechci je otrávit, jen určit hranice.
To, že zásadně chodí po autě se špinavýma tlapkama, abych já tam měla hezké motivy pacinek, už ani nespomínám. To jsem je už vyhnala, ale v noci tam stejně nalezou.
A kočičí kadince bych tedy taky nemusela mít všude. Nekrmím.

Není tady

 

#2 30. 5. 2011 17:38

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Jak vyhnat sousedovic kočky ze zahrádky?

kočky milujou rostlinu kiwi, dokud tam bude, budou to pořád ožírat - to mám vyzkoušeno na vlastní kůži
kočky nemají rády moc vlhkou půdu, pomůže udržovat záhonky pořád vlhké, nejlépe úplně mokré, čerstvé nzáhonky jsem pokrývala větvemi co jsem měla z ořezaných stromů, mezi to taky nelezly
kočky se nezbavíš, jedině že bys tam měla psa který je nemá rád - tak se podařilo vypudit kočky od nás
ve zverimexu se dá koupit protikočičí sprej, ale na zahrádku to nepůjde - to bys ho musela mít cisternu, já ho stříkám na půdě protože tam potřebuju občas pověsit prádlo a tam kočky odpudí, maminka ho používá na sklepní okénko a u vstupních dveří, které si zvykl značkovat kocour...
tak hodně štěstí pevné nervy, budeš je potřebovat...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#3 30. 5. 2011 17:41

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Jak vyhnat sousedovic kočky ze zahrádky?

jo a hlavně nesmíš mít na zahrádce kozlík lékařský, ten je úplně přitahuje a používá se na to, aby se kočka naučila chodit na wc na určené místo - buď rostlina venku poslouží tak že přitáhne kočku aby se tam vyčurala, nebo valeriánské kapky se nakapou na záchůdek aby kočka hned pochopila kam chodit


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#4 30. 5. 2011 18:20

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Jak vyhnat sousedovic kočky ze zahrádky?

No, já tam jezdím pouze o víkendu, takže zemina vlhká není. A ty apky na autě, to je bláto...tak nevím.
S tím kiwi si nepotěšila. Ale viděla jsem, jak se tam obě válejí a válejí a z kiwi pak nebylo nic. Teď to znova obráží a už jsem je tam viděla zas. Hm, já něco četla, že existuje rostlinka, kterou nenávidí. Jdu to hledat a dám to všude. Tak já to kiwi obložím pletivem!!!! Kozlíka bych neměla mít.
Zasadila jsem novou sadbu jahod a z 36 ks je tam jedna. Jakoby prostě zmizely! Byla pod plachtou, koupila jsem extra kolíky, at neuletí. Příští týden-půlka urvaná a jahody pryč. Teď jsem viděla zalézat kočku pod plachtu!
Spoléhala jsem na afrikány, ale ty smrdí i mne. Nemohu si vzpomenout, kterou kytku nesnáší.
čekám na další nápady PROTI kočkám. Soused je dokonce naučil na mou boudu...mám maringotku v zimě si tam hověly pod ní. Já jim vyndala jídlo, že to tedy ne, a si jdou k němu a zvykají si u něj. Nepotřebuji toxoplazmozu, už tak máme různé zdrav. potíže. A kadí jinam. Tak, to jsem je už vyhnala. Ještě od rostlin.

Není tady

 

#5 30. 5. 2011 18:25

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Jak vyhnat sousedovic kočky ze zahrádky?

Tak, ohledně kiwi jsem našla toto:
Mladé sazenice je třeba v prvních letech chránit před kočkami, které je rády vyhrabují a okusují. Rostlina totiž obsahuje v listech halucinogenní a sedativní látky, které kočky velice dráždí. Ovoce dále obsahuje látku polygamol, která se užívá jako srdeční tonikum. Výtažky z plodů jsou používány k léčbě koliky a revmatismu.

Není tady

 

#6 30. 5. 2011 18:36

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Jak vyhnat sousedovic kočky ze zahrádky?

Hele, jdu chlastat čaj. Tak mé tušení bylo správné. Proč ale zničily zrovna mou novou černou folii???
žeby řešení?
Cituji: "máme zahradu a sousedi mají kočky, jeden čas jsem jich napočítala 18 a před oknem mám zeleninový záhon - černou fólii kočky milují a zvl᚝ po dešti se na ní vyhřívaly každý den. Větší sazeničky většinou přežily, klíčící semena nikdy.
!!!!!Usušila jsem použité sáčky od čaje asi 30ks, koupila aroma olejíček mátu nebo eukalypt, sáčky jsem důkladně pokapala a rozházela po záhonu. Dělám to každé jaro a ještě v červnu při pletí mi krásně zavoní máta. Kočkám to ale vadí a přestaly rozhrabávat záhon a umísovat zde své poklady."
Asi i vysadím mátu a eukalypt mám, tzv. rýmovník, tak zkusím taky!!! Dám vědět.

Upravil(a) miaa (30. 5. 2011 18:37)

Není tady

 

#7 31. 5. 2011 7:22

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Jak vyhnat sousedovic kočky ze zahrádky?

Kamarádka zahradní architekta psala, že jí pomohlo vyhnat kočky z domu ...rozložit citrusové slupky a stříkat vodou.

Není tady

 

#8 31. 5. 2011 12:48

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Jak vyhnat sousedovic kočky ze zahrádky?

na psy existuje určitě nějaký přípravek, tak si myslím, že bude i něco na kočky..
Naší kočce tedy nevadí vůbec nic.. ani mokro, ani kaktus..  se vším si poradí, hlavně když to může zničit..


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#9 31. 5. 2011 12:51

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Jak vyhnat sousedovic kočky ze zahrádky?

tak jsem dala do vyhledáče "odpuzovač koček" a je toho tam docela dost...
http://www.zoohit.cz/shop/kocky/site_dv … vace_kocek

Upravil(a) Frigo (31. 5. 2011 12:51)


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#10 31. 5. 2011 13:32

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Jak vyhnat sousedovic kočky ze zahrádky?

Aha, tak tahle kombinace slov mne nenapadla. Když vidím ten první, tak mne stoupá tlak a mám rudo před očima. Kočky mne udělají škodu nad 1,000 czk a já koupím něco na ně taky za tu cenu? A to je jen jedno místo, lítají všude... To si mohu rovnou pořídit psa. Ovšem majitel koček říká, že když tam uvidí psa, střílí...pistoli legálně má. To říkal k jinému sousedovi, co tam míní chovat nějaké bojové nebo co psy. Zrovna vedle mne.
Asi se zavedou ploty, to tam dosud nebylo!
No, zkusím ty čaje, dítě bude držet strហa kočky tedy polévat a uvidíme. Eukalytpus jsem zrovna dala do vody, zda pustí kořínky a všude to tam osadím.

Není tady

 

#11 1. 6. 2011 8:41

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Jak vyhnat sousedovic kočky ze zahrádky?

Mio, plot kočkám vůbec nevadí..  Třeba by v nějakém tom obchodě dali slevu, kdybyste se všichni domluvili a nakoupili ve velkém..


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#12 1. 6. 2011 9:11

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Jak vyhnat sousedovic kočky ze zahrádky?

Já vím, kolem kiwi dám králičí pletivo tak(obalím???), aby nedošáhly na kiwi, vymyslím nějakou konstrukci nebo co.
Jo, ten plot chce soused kvůli psům, aby prý ho nepřeskočili. Tak nevím. Kočkám je to fuk.

Není tady

 

#13 9. 9. 2011 16:34

Kačenka_Ř
♥♥-----
Registrovaný: 9. 9. 2011
Příspěvky: 38
Web

Re: Jak vyhnat sousedovic kočky ze zahrádky?

Hehe, asi bych neřešila jak kočky vyhnat, ale spíš proč mi na tu fólii lezou. Když mi kočka tentovala na zahrádce do pískoviště, prostě jsem ho zakryla a u plotu vysypala trochu písku pro ni. Pochopila.
Když mi spala na houpací lavičce a pouštěla do ní kila chlupů, přikryla jsem (když na ni nesedím) houpačku igelitem. A je po problému. Odpuzovadla koček bych ani nezkoušela. Měla jsem na pavlači za oknem květináč, kočka mi v něm pořád seděla, aby pře okraj okna viděla dovnitř. Dala jsem tam pletivo, zhodila ho. Tak jsem vzala asi 20 dřevěných špejlí a napíchala je tam křížem krážem... seděla tam, špejle zaražené do ucha, pod packu, do tváře, trpěla jako zvíře, ale seděla. Tak jsem kytku postavila jinam.

Není tady

 

#14 4. 12. 2015 10:28

janikoh
♥------
Registrovaný: 13. 11. 2015
Příspěvky: 1

Re: Jak vyhnat sousedovic kočky ze zahrádky?

kvůli permanentně rozhrabané a poničení zahrádce používáme ultrazvukový odpuzovač na kočky do zeleninové zahrádky, kočka se zahrádce vyhýbá a my máme pokoj. Co se týče typu, tak je to odpuzovač Deramax-Kitty, jen už nevím kde to manžel kupoval.

Není tady

 

#15 5. 12. 2015 16:43

Evelinka
♥♥-----
Registrovaný: 19. 10. 2006
Příspěvky: 45

Re: Jak vyhnat sousedovic kočky ze zahrádky?

Dobrý tip! Jestlipak má jiné frekvence, než odpuzovač na krtky?

Není tady

 

#16 7. 12. 2015 8:51

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Jak vyhnat sousedovic kočky ze zahrádky?

Pokud je to cizi kocka tak staci vas pes.Soused ma mozna 7 kocek.Kocky vidim u souseda co kocky nema vyhrivat se na zahrade.My tu zadnou sousedovic kocku nemame,protoze nam beha pes po zahrade.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů