Oznámení

1. prosince : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

1. prosince : Maraton pečení cukroví začíná. Finty, jak jednoduše upéct to nejlahodnější cukroví!

1. prosince : Začínají adventní svátky. Připomeňme si je všechny a také tradice s nimi spojené.

#26 6. 10. 2011 16:12

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 6474
Web

Re: MTHFR

Ahoj Misho,
taky jsem MTHFR 677 c heterozygot, či jak to je. První potrat hned na začátku povynechání prášků, ani jsem nestihla otestovat, přišlo se na to později z krve (HCG). Druhý potrat - nejprve zamlklé dvojče, druhá holčička se držela do 13 tt, Turnerův syndrom, na UTZ už bez srd.akce. Asi štěstí v neštěstí bylo to, že mi tohle zjistili na soukr.genetickém pracovišti v Plzni, hned mne objednali na genetické vyšetření mne i manžela a u mne zjistili tuhle mutaci. Jediný závěr byl: není to katastrofa, ale další těhu se musí hlídat, existují studie, které možná prokazují souvislost raných potratů s touto mutací.
S tímto výsledkem jsme mazala na hematologii a ochotná paní doktorka mi to potvrdila.  Píchala jsem půlku těhu velkou dávku fraxiparinu (1,0 - to je prý dost vleké množství).

Suma sumarum - nenech se odbýt, určitá souvislost tam nejspíš je. Jaksi bokem mi bylo řečeno, že Fraxiparin je dost drahý lék a ne každý lékař (potažmo pojišovna) je ochoten jej napsat. Asi bych na tvém místě změnila doktora...

Není tady

 

#27 7. 10. 2011 0:32

Misha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2846

Re: MTHFR

ach jo, tak já už zase začala věřit, že to právě není problém sad chjooo, no já snad do druhého už nepůjdu, abych nemusela řvát na doktory big_smile ne kecám, až se rozhoupu, přečtu si to Verann a nakopnu se big_smile děkuju


http://lbyf.lilypie.com/TikiPic.php/FPcAl2n.jpghttp://lbyf.lilypie.com/FPcAp1.png
         1. rok Veru              Další roky Veru

Není tady

 

#28 7. 10. 2011 17:19

Pag
♥♥♥♥---
Registrovaný: 17. 5. 2006
Příspěvky: 478

Re: MTHFR

Misho, mně přišli teď v týdnu na kombinaci leiden v heterozigotní formě a MTHRF, u té druhé poruchy chtěla doktorka překontrolovat jen nějakou hladinu - myslím homocysteinu, snad se nepletu, prý by jen nasadila nějaké vitamíny, ale kontrolovala to, mám si zavolat za 14 dní. Kvůli Leidnovi budeme celé těhu píchat inkekce na ředění krve - už mám za sebou dva časné potraty.

Držím palce! Zkus si oddechnout, psychika hraje hodně důležitou roli!

Není tady

 
NÁŠ TIP:

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů