Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 17. 5. 2011 18:13

Enn
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Přerovsko
Registrovaný: 21. 8. 2008
Příspěvky: 3258

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Holky já jsem tak ráda,že píšete.No já v podstatě už chodím k psycholožce i psychiatrovi,i když z jiného důvodu.Můžu Vám říct,že teď co se nám zadařilo druhé,tak si v duchu říkám,jak já to zvládnu.


Doma máme Elišku 25.6.2009 a Ondru 29.11.2011

Není tady

 

#27 17. 5. 2011 18:25

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Enn napsal(a):

Holky já jsem tak ráda,že píšete.No já v podstatě už chodím k psycholožce i psychiatrovi,i když z jiného důvodu.Můžu Vám říct,že teď co se nám zadařilo druhé,tak si v duchu říkám,jak já to zvládnu.

To víš,že to zvládneš...zvládly to jiné,které také měly problémy už dřív a řešily to psychiatrem. Když bude potřeba,psychiatr ti napíše nějaká AD. Mám kamarádku,která trpí panickou poruchou a AD musela brát celé těhotenství,protože jak říkala,zešílela by. Po narození malé začala vysazovat a pokud vím nic nebere. A jak ta se bála toho jestli malé neublíží,nebude mít laktačku apod....
A to co jsi psala ve svém úvodním příspěvku, o těch myšlenkách,tak myslím,že ve vzteku máme každý takové(podobné) myšlenky,za které se třeba i později stydíme.Je to normální,myšlenkou neublížíš.


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#28 17. 5. 2011 20:12

Karal
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Příbram
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7636
Web

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Enn, zvladnes, neboj..ja se lecila s panickou poruchou pred Honzikem,byl to dusledek meho dlouhodobeho marodeni..cele tehu nic, pohoda, a trvalo to i dal bez zachvatu..Kdyz bylo Barunce neco okolo tri mesicu skoncila jsem v peci psychiatra, kdyz to reknu lidove s vykojenym mozkem..kojila jsem ve dne v noci tak casto (cca co hodinu), ze to telo nezvladlo a ja prestala spat, proste jsem pres prisenou unavu nedokazala usnout..dostala jsem AD a musim rict, ze funguju naprosto v pohode a spim jak dudek..Zvladnout se to da, jen proste nekde a nekdy musis ubrat z naroku na sebe a svoje telo..je dulezite nechtit byt dokonala..to podle me vede prave k psychiatrovi :-) Dovolit si byt jen clovek, ktery ma sve chyby a sve hranice..uz jen to ze o tom premyslis, je dukaz ze jsi prave ta spravna mama pro svoje dite..


http://lb5m.lilypie.com/Cz6Gp2.png?j0zIZGe1
                                   
http://lb1m.lilypie.com/8qYNp2.png?NqV3hucz

Není tady

 

#29 18. 5. 2011 14:33

Enn
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Přerovsko
Registrovaný: 21. 8. 2008
Příspěvky: 3258

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

rejka napsal(a):

Enn napsal(a):

Holky já jsem tak ráda,že píšete.No já v podstatě už chodím k psycholožce i psychiatrovi,i když z jiného důvodu.Můžu Vám říct,že teď co se nám zadařilo druhé,tak si v duchu říkám,jak já to zvládnu.

To víš,že to zvládneš...zvládly to jiné,které také měly problémy už dřív a řešily to psychiatrem. Když bude potřeba,psychiatr ti napíše nějaká AD. Mám kamarádku,která trpí panickou poruchou a AD musela brát celé těhotenství,protože jak říkala,zešílela by. Po narození malé začala vysazovat a pokud vím nic nebere. A jak ta se bála toho jestli malé neublíží,nebude mít laktačku apod....
A to co jsi psala ve svém úvodním příspěvku, o těch myšlenkách,tak myslím,že ve vzteku máme každý takové(podobné) myšlenky,za které se třeba i později stydíme.Je to normální,myšlenkou neublížíš.

Rejko,to jsi krásně napsala.Já AD beru znovu.Taky mám úzkostnou poruchu.


Doma máme Elišku 25.6.2009 a Ondru 29.11.2011

Není tady

 

#30 18. 5. 2011 22:39

PetraP
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jižní Čechy
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 4763

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

lupina montana napsal(a):

Petí achooj! parstorstark

Achooooj par wink


U nás je taky nejvíc nervů s jídlem. Dany byl nedonošený, hubený a je hubený do teď. A když nechce jíst, tak propadám panice . A když navíc začne dělat nachvály a týká se to jídla, tak šílím .... roll
Takže jíme nenápadně, za pochodu, aby nevěděl. A když si nedejbože všimne, že jí, tak je konec. Pusu neotevře, odvrací se, a zkouší mi vyrazil lžící i s talířem dumbom 
A to už má třeba půlku oběda snědeného. Takže o tom, že mu to nechutná, to opravdu není . hmm


http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/l/lf3dz62ty.png

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/r/rhmcv1xd8.png

Není tady

 

#31 18. 5. 2011 22:47

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Je to těžký, s tím jídlem. Mladší dcera měla na roce 8.30 kg a úměrně k tomu zobkala. K snídani čtvereček chlebíčka, k obědu tři zrnka rýže.....máma říkala, že normální dítě hlady neumře, a ji nechám - no, vydržela jsem to statečně tejden, pak jsem ztratila nervy cool


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#32 19. 5. 2011 21:43

Karal
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Příbram
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7636
Web

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

PetraP napsal(a):

lupina montana napsal(a):

Petí achooj! parstorstark

Achooooj par wink


U nás je taky nejvíc nervů s jídlem. Dany byl nedonošený, hubený a je hubený do teď. A když nechce jíst, tak propadám panice . A když navíc začne dělat nachvály a týká se to jídla, tak šílím .... roll
Takže jíme nenápadně, za pochodu, aby nevěděl. A když si nedejbože všimne, že jí, tak je konec. Pusu neotevře, odvrací se, a zkouší mi vyrazil lžící i s talířem dumbom 
A to už má třeba půlku oběda snědeného. Takže o tom, že mu to nechutná, to opravdu není . hmm

Petrus, opravdu vim, o cem mluvis, ale pokud po zdravotni strance prospiva, zkus se na to povznest..muzu te pokud o to budes stat informovat, jak pracuje psycholozka s nami s nasim hladovejicim..jinak se budes hrozne trapit, co ja se nabrecela, navyhrozovala, naslibovala, nadelala divadel a nic zadny uspech..jediny posun vpred byl proste ho zlomit , tak se nam podarilo do jidelnicku vlozit par novych jidel, jinak bychom snad bastili jen suche rohliky..dumbom A cim je vetsi, tim vetsi divadlo je ochoten sehrat...A pozor! Jidlo je oblibene detmi pro vydirani rodicu. Vidi, ze te to rozhazuje a maji radost ze sve "moci"..ja vim, je tezko se tomu veri, ale je to tak..nas maldej i zkusene davi, a psycholozka me upozorbnovala, ze i tohle bezne deti zvladaji na povel..Sousedovic holka kdyz nebylo po jeji¨m, tak omdlevala..a to ji byly dva roky...dumbom


http://lb5m.lilypie.com/Cz6Gp2.png?j0zIZGe1
                                   
http://lb1m.lilypie.com/8qYNp2.png?NqV3hucz

Není tady

 

#33 19. 5. 2011 21:48

Dajaja
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 7. 2008
Příspěvky: 1944
Web

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Když vás tak čtu, tak jsem si vzpomněla na období  kdy byli Kamče tak možná 4 měsíce, venku obleva, nebo pršelo. Já venku s kočárek a se psem. Kamča brečela až se za náma lidé otáčeli, já spěchala domu, tak jsem to vzala zkratkou, zajela jsem díky tomu do hlubokého bahna, takže kočár uplně zaprasený, do toho pejsek si někde za mnou v klidu čuchal na travičce a absolutně nereagoval na mé zavolání. Byla jsem uplně bez sebe a chybělo hodně málo, abych nezaparkovala kočár a psa u lampy a nenechala je tam svému osudu smile No nestalo se, ale někdy se podobné pocity vracejí smile
U nás také bojujeme s jídlem a jak tu někdo psal, když Kamilka nechce jíst, tak zažívám pocit paniky a beznaděje, protože v roce a půl je velká asi jako některá půl roční dítka. Má jen 8, 3 kg.
No a hranice to je taky kámen úrazu, mám spíš sklony být slabá a benevoletní matka a absolutně nemám ujasněné kde  ty hranice mám stanovit. A Kamča to podle mě cítí a zkouší. Zatím u nás zabírá zabavit, zabavit a utahat. Jakmile je znuděná, nebo jí něco je, tak to je pak krůček ke konfliktu. Pokud je vydováděná, tak se celkem domluvíme a samo i lépe jí.
Dost často mám pocit, že hodně věcí dělám špatně. Ale to je i věc sebevědomí sad


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/24121.png

19.11.2009 v 5:48, 2370g, 7.12. váha 2680g, 22.12. 3180g, 17.1. 3930 g, 3.2. 4270g 54 cm, 3M 4650g 57cm, 4M 5170g, 6M 6230g, 10M 6980g 68 cm

Není tady

 

#34 19. 5. 2011 21:50

Dajaja
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 7. 2008
Příspěvky: 1944
Web

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Karal taky mi někdy přijde, že mě Kamča s jídlem malinko vydírá. Ale tak vyhrocené jako u vás to rozhodně není. Akorát si budu muset dát pozor, aby jsme se k tomu nedopracovali.


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/24121.png

19.11.2009 v 5:48, 2370g, 7.12. váha 2680g, 22.12. 3180g, 17.1. 3930 g, 3.2. 4270g 54 cm, 3M 4650g 57cm, 4M 5170g, 6M 6230g, 10M 6980g 68 cm

Není tady

 

#35 19. 5. 2011 21:51

Lúthien
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Tam, kde Vysočina začíná...
Registrovaný: 6. 10. 2007
Příspěvky: 1144
Web

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Tak já myslím, že zuřivé výbuchy jsou celkem normální. Ale určitě ne to nejlepší big_smile
Sama jsem měla zuřivých záchvatů několik - od ječení, přes brek, plácnutí přes zadek...po totální vyčerpávní a bylo to naprosto k ničemu. Naposled jsme si se synem slíbili, že to byla naše poslední scéna a zatím je pokoj smile
Chce totiž neustále nosit, poroučí si, kam chce jít (samozřejmě v náručí), co mám a co nemám dělat, nemůžu si ani uklidit, uvařit, nic. A to mě dovádělo občas k takové nepříčetnosti, že jsem sama zírala. Nepomáhá vysvětlování, zákazy, tresty, můj pláč, křik, zavření v pokojíčku, domluva. Trvá to pořád, ale už odmítám dělat scény. Prostě ho vezmu a tahám se s ním, protože vím, že nic nezabere a prostě bude donekonečna řvát, když ho nevezmu big_smile
Nevím, má nějaké divné období. Jakoby se něčeho bál, nevím.
Ale jako radu bych měla opravdu zůstat co nejvíc v klidu, zuřivot asi nikomu moc nepomůže. Často je dítko klidnější už proto, že je máma klidnější storstark


Svět je jako zrcadlo: směj se na něj, bude se na tebe smát. Mrač se na něj, i on se na tebe zamračí. Herbert Samuels

http://www.tvorbaprodusi.estranky.cz/

http://lpmf.lilypie.com/q91Ap1.png

Není tady

 

#36 19. 5. 2011 21:58

potvurkapodivna
Host

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Dobré téma a veřejně se přiznávám, že starší dcerka mě přivádí k zuřivosti téměř denně.
Odmalička to s ní nebylo jednoduché, podobně jako u Petry malinkej střízlík, jídlo k životu nepotřebovala a s tím bojujeme dodnes. Karal, mě by moc zajímalo, co vám psycholožka poradila smile Naše " komedie " s jídlem trvají dodnes, ale jen doma dumbom Ve školce nebo u příbuzných jí celkem normálně, ale doma je schopna sedět hodinu u talíře a dělat, že ho nevidí dumbom Vyžaduje krmení a nebo aspoň divadýlko s vyprávěním. Největší hlad má, když je uložená večer v posteli lol
Jinak i svou povahou mě dokáže vytočit do nepříčetna,  od roku se tvrdě prosazuje, prostě je to osobnost. Na jednu stranu dobře pro dnešní svět, na druhou trnu, co přijde v pubertě, když už dneska má pocit, že se všechno musí točit kolem ní. Přečetla jsem x psychologických příruček, byla u kinezioložky, ale jediné co funguje je, brát své dítě takové je a obrnit se trpělivostí. Hodně mi to trápí, i ona to určitě se mnou nemá jednoduché, ale snažím se ji držet v nějakých mezích. Její chování mělo určitě propad i po narození mladší dcery. Musím se přiznat, že s tou mladší jsme na sebe tak nějak víc napojené a že jí lecos "odpustím" než té starší a tohle věc, se kterou se srovnávám já sama v sobě. Holt rodičovství není jednoduchá věc a asi opravdu člověk u prvního dítěte udělá nejvíce chyb.

 

#37 19. 5. 2011 22:07

teodora
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 6. 2010
Příspěvky: 1361

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Potvurko, tak na srazu děti vedle sebe posazovat nebudem, ještě by se v tom nejezení podporovali. dumbom
Taky řvu, taky mě to trápí, nejhorší ráno vypravovat do školky. Absolutně nic na něj neplatí, po dobrém po zlém, ani něco slíbit ani něčím vyhrožovat. To samé u jídla. I kdybych před něj položila Kindervajíčko, stejně tu polívku neochutná. Z jeho jídla mám těžkou neurózu a zase na něj ječím. Je mi ho pak hrozně líto, mám špatné svědomí, měla jsem taky takovou mamku a hodně se mi to vrylo do paměti.  Jsou nějaké krizové esence, Bachovy kapky nebo tak nějak se to jmenuje, uvažovala jsem si to pořídit, neznáte to někdo? Máte s něčím zkušenosti? Kde se to dá sehnat, v lékárně asi ne?


http://www.eticker.co.za/tickers/gupbttex5jkll506.png
http://www.eticker.co.za/tickers/owu9lbgkx3p9jga2.png

Není tady

 

#38 20. 5. 2011 7:04

Karal
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Příbram
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7636
Web

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Potvurko, poprve jsem ¨byla u psycholozky sama, Honzika privedu na pristi sezeni..zatim plnime domaci ukol, kdy jidlo, pokud je doma, zajistuje tatinek a zjistujeme, zda se na tech scenach neco zmeni..

Dajajo, vrele doporucuju popremyslet a tam kde je to dulezite hranice mit a peclive je hlidat..Jinak skvela knizka je od Prekopove Maly tyran, podle me je to hodne o te prevenci, jak si doma toho tyrana nevychovat..dokonce a to me prekvapilo pise, ze sklony k tyranstvi vznikaji mezi 5-22 mesice veku..

Jinak co se tyka toho jidla, uz jsem to psala, podle psycholozky i toho co jsem cetla driv, opravdu je lepsi neresit..Zadne dite neumere hlady a par hodin o hladu mu nic neudela..Ale vim,jak je to tezke vydrzet, Honza vydrzi den a pul o ciste vode..


http://lb5m.lilypie.com/Cz6Gp2.png?j0zIZGe1
                                   
http://lb1m.lilypie.com/8qYNp2.png?NqV3hucz

Není tady

 

#39 20. 5. 2011 10:11

Dajaja
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 7. 2008
Příspěvky: 1944
Web

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Ježiš Karal to je hrozný, to bych byla vyřízená, den a půl o vodě, to si vůbec nedokážu představit. Tak to Kamča je hodně slabý odvárek, nicméně se bojím, aby jsme se k horší variantě nedopracovali. Už jsem si všimla, že mně třeba jídlo odmítá a tatínek jí pak s přehledem nakrmí, nebo když je u babičky, tak jí líp a podobné.


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/24121.png

19.11.2009 v 5:48, 2370g, 7.12. váha 2680g, 22.12. 3180g, 17.1. 3930 g, 3.2. 4270g 54 cm, 3M 4650g 57cm, 4M 5170g, 6M 6230g, 10M 6980g 68 cm

Není tady

 

#40 20. 5. 2011 14:07

PetraP
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jižní Čechy
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 4763

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Karal já budu moc ráda, když nějaké poznatky ze sezení napíšeš.

A Dany překvapivě taky jí od P.lépe, než ode mně.   
Taky mám pocit, že ví, že mě tím hodně znejistí

Faktem je, že už jsem se naučila natolik ovládnout, že když prostě odmítá, tk mu nedám. A na druhé traně jsem se dočkala toho, že jen zakroutí hlavičkou, že už fakt nechce a nebude a nepředvádí mi žádné plivací scény. Ae co do množství jídla ..... žádná změna roll



A přiznám se, že se těhotným maminkám nedivím už vůbec, že jim ty nervy pružej jak na gumičce. Se mnou to cvičí jako blázen jen při MS. Natož být těhu ..... hmm

Když si vzpomenu na své výkyvy nálad při těhu a do toho bych se měla ovládat kvůli Danymu ..... no klaním se před těhulkama maminkama hluboce stolt


http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/l/lf3dz62ty.png

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/r/rhmcv1xd8.png

Není tady

 

#41 20. 5. 2011 15:10

Maharishi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 17. 10. 2007
Příspěvky: 3476
Web

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Ahoj holky, četla jsem jen poslední příspěvky ohledně jídla...no musím říct, že naše děti jsou fakt jak přes kopírák godlike
Od zavedení příkrmů u Nicolky se s jídlem opravdu potýkáme...nechtěla nikdy pořádně jíst a v dnešní době jí pouze: suchou rýži, suché těstoviny, rajskou polévku (kterou nemůže, protože má alergii na rajčata dumbom), suchej rohlík, a samotny maso bez přílohy.

Jakékoliv nové jídlo odmítá, a ani přesvědčování či slibování nezabírá dumbom
Prostě já už to neřeším, nervovala jsem se kvůli tomu dost, větišnou ji nachystám více druhů potravin na talíř a co sní, tak sní...ona se dokáže v jídle rýpat i dvě hodiny.

No a k tomu ji samozřejmě dávám multivitamínový tabletky, aby přece jen měla nějaký vitamíny...dr. radil netlačit a dávat na výběr více druhů jídla a prostě se kvůli tomu nenervovat...Já jsem byla taky taková držka na jídlo, když jsem byla děcko a dnes  je ze mě hotový gurmán, který furt žere godlike

Mladší dcerka, ta zase je úplný opak, ta sní cokoliv i co není k jídlu dumbom a už v roce sní větší porce než Nicolka smile

Upravil(a) Maharishi (20. 5. 2011 15:11)


http://lb2f.lilypie.com/Y1Jsp2.png
18.3.2010. 2900g a 48 cm
http://lb5f.lilypie.com/xgSNp2.png
21.3.2007. 3100g a 49 cm

Není tady

 

#42 20. 5. 2011 16:53

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

No, budete určitě říkat fuj, ale fungovalo to. V jiných kultúrách je tento postup normální. My měly taky problém s jídlem. Když bylo dítě malé, tak jsem vše předtím, než jsem ji to dala ochutnala. Tedy,jako první sousto. Lákala jsem ji k jídlu a jednou dala ochutnat už to mé, co jsem rozkousala, jen ještě nepolkla a vypadalo to jako kulička (jídla). Tak, dítě bylo ochotno jíst kuličky. Taky jsem zkoušela dítě vyhladovět, ale po 3 dnech jsem nevydržela já.
Metoda s "kuličkama" fungovala. A ani dítěti nevadilo, když vůbec nevěděla, co jí, hlavně,že to byla kulička. Jedno jídlo vždy trvalo hodinu, což zůstalo dodnes.
O nepití ničeho jiného, než mléka, už ani nemluvím. Taky jsme měly potíže, vždy byla nejmenší ve třídě.
Dnes už nato nervy nemám, odcházím, když dítě jí a snad v životě nestihla sníst teplé jídlo.

Není tady

 

#43 20. 5. 2011 17:34

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Holky, jak to tady čtu s tím jídlem, nenervujte se s těma nechutama dumbom když si vzpomenu na sebe, co jsem byla za dáreček dumbom  copak den a půl, tři dny bez jídla bylo u mě normální, mamka šílela chudera, též vymýšlela, jak mi něco podstrčit, che, nic platný, nežrala jsem. Zato jak od sousedů něco zavonělo, třeba bramborový placky, už jsem se jim cpala do kuchyně lol  Měli kluka stejně starýho, sousedka byla fajn, vždycky v létě nás vykvartýrovala i s jídlem do stanu na dvoře. Abychom jí nedělali v kuchyni binec. A ještě jsem jedla o prázdninách u babičky. Ale taky né všecko, jenom krupicovou kašičku a borůvkový koláč a to jenom když to babička vařila v modré zástěře. Když měla jinou zástěru, tak jsem to nejedla.  Já jsem vlastně až do cca 6 let nejedla skorem nic jinýho než tu kaši a to přibližně tak obden. A v létě ovoce, to zas jo. A pažitku přímo ze záhonku a ředkvičky i s hlínou.
Ve školce nás k jídlu nenutili, vzpomínám si, že nás tam bylo víc takových nechutů. Byla jsem hubený chrastítko až do puberty, ale nemarodila jsem. Babička říkávala, že dítě hlady neumře, když je doma jídlo. No měla pravdu, ale chudák mamka si vytrpěla svoje.  Kdybych tehdy uměla komunikovat, řekla bych našim, hlavně mamce, a si mě furt nevšímá, a to neřeší, a mě nechá bejt jako to dělá babička – „chceš polívku? Nechceš? Tak si dělej co chceš.“   Ale mamka pořád něco vymýšlela, vyhrožovala, strašila, prášky polykala….   A já jsem pak byla z jídla otrávená na týden dopředu.
Jo, a ještě moje švagrová, ta byla též něco takovýho. Manžel mi popisoval, on je její starší brácha, jak jejich mamka ji krmila do pěti let. Musela prý ji krmit, jinak holka nejedla. Prý i několik dní.  A pak je jednou v létě odvezla svojí sestře na týden a bylo tam moc dětí z celé široké rodiny, jedly u jednoho stolu a ta  malá   prý chvilku koukala kolem a když viděla, že si jí nikdo nevšímá, chňapla po lžíci a začala baštit big_smile

Není tady

 

#44 20. 5. 2011 18:05

Karal
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Příbram
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7636
Web

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Koukam, ze jidlo je pomerne oblibene tema v mnoha rodinach..

Miaa, to ynam, ja rikam, ze HOnza kdyz ji zkazi chut k jidlu i sbevetsimu jedlikovi..:-)

Maharishi, tak to asi budeme mit opravdu jak pres kopirak, Bara ji naprosto vsechno (snad krome file) :-) a zrovinka minuly tyden jsem rikala manyelovi, ze toho ke svacine sni vic nez HOnza..

Honza v peti letech vazi 17kg..


http://lb5m.lilypie.com/Cz6Gp2.png?j0zIZGe1
                                   
http://lb1m.lilypie.com/8qYNp2.png?NqV3hucz

Není tady

 

#45 20. 5. 2011 20:46

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

No, pravda, u sousedky/na návštěvě snědla absolutně cokoliv a v nekonečném množství. Tak jsem říkala, že to uvařím a bude jíst u nich. A krupičkové období, 3 roky!!! denně máme taky za sebou.
Já měla strach, že ji nevemou do školy v 7-mi letech, že je malá vzrůstem a neměla kolik kg, kolik má mít dítě v 7-mi letech. Ani zuby neměly snahu vypadávat a růst již dospělé.
A pravda, předtím mne nevytočilo nic, ale co mám dítě, umí to za vteřinu. Asi  je to normální.

Není tady

 

#46 20. 5. 2011 20:47

potvurkapodivna
Host

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Teo, já si naopak myslím, že Nikča bude mezi dětma baštit dobře. Ona má tyhle svoje výmysly jen doma dumbom No a kakao u nás frčí dodneška, jí by to k životu stačilo. Jo a pažitkou se taky krmí pořád, má po ní svěží dech lol Nikolka má ve svém věku 13 kilo roll Ale co, manžel byl to samý v bleděmodrým, tak se nemůžu ničemu divot. Holt já s mým apetitem tohle nechutenství pochopit nemůžu. Sofča je po mě, baští ráda a pořád lol
Je fakt, že dneska už to jídlo zas tak moc neřeším, ale nervovala jsem se s tím hodně. Je mi jasný, že je to z Niki strany určitá páka na mě, takže se tvářím, že je mi to jedno, ale někdy mě to fakt vytáčí.

 

#47 20. 5. 2011 21:11

teodora
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 6. 2010
Příspěvky: 1361

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Potvurko, ve školce taky pořád řeší, že nejí. Ani u babičky nebo tety si nevezme co nechce. Jí jen rohlíky s máslem, tvrdý sýr, pečené kuře, řízek, bílý jogurt s lentilkama, vývar s těstovinama, rajskou polívku. Z chleba většinou jen kůrku. Dnes jsem ho přesvědčila na lžičku smetanové omáčky, knedlík k tomu přikusoval suchý. Jednou za 14 dní sní mrkev.  Kterékoli z těchto jídel už třeba zítra nebude jíst. Jako malý jedl docela hezky, pak to omezoval. Pokud ho donutím jen ochutnat to co nechce, poblije se. sad Vyhladovění na něj neplatí, to jsem zkoušela, byl schopný sníst dva malé bílé jogurty za dva dny. dumbom Už jsem ho i vydírala tím, že umře protože mu chybí živiny. sad
Nakonec já na něj řvu, on je taky hysterický a stejně nejí a neposlechne.


http://www.eticker.co.za/tickers/gupbttex5jkll506.png
http://www.eticker.co.za/tickers/owu9lbgkx3p9jga2.png

Není tady

 

#48 21. 5. 2011 10:45

Karal
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Příbram
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7636
Web

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Druhá věc, která u nás přivádí k šílenství oba rodiče, je rychlost při oblékání a dialogy k oblékání..jako nedávný příklad:

Jedeme na výlet, skončila zima, venku kolem 15 stupnu..
Honza se jde obouvat a drží v ruce zimní kotníkové goretexy..
Já: Honzíku, tyhle boty si neber, je tam teplo.
Honza: tyhle boty si mám vzít? (stále drží ty zimní)
Já: Ne, tyhle si neber, už je teplo, bylo by ti v nich horko..
Honza: A proč si je nemám brát?
Já: Protože venku už je teplo a tohle jsou zimní boty..
Odbíhám..vracím se a moje dítě si obouvám zimní boty..zaječím..
Načež moje dítě se na mě otráveně podívá a povídá: "Jsem nevěděl, že si tyhle nemám brát, že jsou zimní.."


http://lb5m.lilypie.com/Cz6Gp2.png?j0zIZGe1
                                   
http://lb1m.lilypie.com/8qYNp2.png?NqV3hucz

Není tady

 

#49 21. 5. 2011 14:20

potvurkapodivna
Host

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Jo, tak s oblíkáním je u nás taky komedie, nechce se oblíkat, neumí to, obleč mě dumbomdumbom
A nebo jí něco říkám a ona pořád: co? co? A přitom na prohlídce měla sluch v pořádku, prostě slyší jen to, co chce.
Teo, tak Niki má s jídlem období, kdy ve školce jí dobře a pak prostě zase nejí. Měla jsem výměnu názorů s pomocnicí ve školce, kdy do Niki nacpala maso, ta se začla dávit a flusat to ven, tak jí paní otitulovala prasetem a já zrovna stála v šatně a slyšela to, takže jsem to řešila přes ředitelku s tím, že si výslovně nepřeju, aby jí jídlo nutily. I dětská říkala, že nenutit, že je to pak ještě horší. Ovoce a zeleninu mi taky nechce jíst, taky jsem z toho na prášky, že nemá vitamíny a pak je nemocná dumbom Občas jí kupuju nějaké vitamíny aspoň pro svůj dobrý pocit.

 

#50 21. 5. 2011 16:21

teodora
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 6. 2010
Příspěvky: 1361

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Potvurko, to je u nás taky. Coooo? dumbom A ještě mamkooo! dumbom To vše ukňouraným hlasem.


http://www.eticker.co.za/tickers/gupbttex5jkll506.png
http://www.eticker.co.za/tickers/owu9lbgkx3p9jga2.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů