Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 15. 5. 2011 18:55

Enn
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Přerovsko
Registrovaný: 21. 8. 2008
Příspěvky: 3258

Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Možná budu vypadat jako mizerná matka a taky se tak cítím.Prostě se mi stává,že mě Eliška hodně vytočí.Většinou to řeším tak,že zvýším hlas nebo dostane přes zadek nebo přes ruku.Stalo se Vám někdy,že Vás dítě tak rozčílilo,že vás napadaly takové myšlenky,které ani nejdou vyslovit nahlas,protože vás šokují samy o sobě,jak vás vůbec něco takového napadlo,když máte své dítě rádi?Mě takové myšlenky napadly a strašně si to vyčítám. grater Jak se chováte,když přeteče pohár trpělivosti?

Upravil(a) Enn (15. 5. 2011 18:56)


Doma máme Elišku 25.6.2009 a Ondru 29.11.2011

Není tady

 

#2 16. 5. 2011 7:18

novaja
♥------
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 8. 2010
Příspěvky: 23

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Ahoj Enn, já myslím, že to co popisuješ zažívá spousta z nás, jenom je to téma o kterém se těžko mluví. Já jsem podobný pocit takového vnitřního vzteku pocítila, když byla malá ještě hodně malinká, byla jsem unavená, cloumaly se mnou hormony. Ten pocit, který jsem měla potom byl hrozný, pocit selhání, že jsem špatná máma, vždy přece všechny maminky popisují jenom ty obrovské pocity lásky, kterou cítí, kdykoli se na to svoje dítko jenom podívají. Jenomže když jsem se přestala stydět si o tom promluvit s kamarádkou, která má dvě děti a já ji vnímala přesně jako tu "dokonalou" mámu, svěřila se mi, že stejné pocity zažívala a zažívá taky. Jenom se o nich stydí mluvit. No a potvrdily mi to i další maminky z okolí, že tohle znají.

A teď, když je to naše kvítko větší, tak přestože ji bezmezně miluju, občas dostane na zadek, nebo ji plácnu po ruce a hlas zvyšuju každou chvíli:-))) A i přesto si o sobě myslím, že jsem skvělá máma:-)))

Není tady

 

#3 16. 5. 2011 8:15

oskárka25
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Tišnov a okolí
Registrovaný: 21. 6. 2006
Příspěvky: 3039
Web

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Staršího kluka klidně plácnu přes zadek, přes ruce, začíná u nás fungovat i metoda zákazů (zákaz večeřníčku, Animáčku, hraček...)
U mladší to nejde. Ani ji neplácám, nezakazuji - to nemá v jejím věku smysl.
V momentě, kdy mě doslova se... a já bych měla chut ji plácnout, tak se KOUSNU DO PRSTU. A to pořádně. V ten moment mě zlost na ni přechází a zaměřím se na bolest z toho kousnutí. U mě to funguje stoprocentně.


Jakub 16.2.2007
Lucinka 10.6.2010

Není tady

 

#4 16. 5. 2011 8:20

Cizinka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Spanelsko
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 5899
Web

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Ahoj Enn, taky si myslim, ze toto zaziva skoro kazda mama. Zalezi tedy i na povaze ditete a na povaze mamy, nektere jsou vic splachovaci. Ja mam doma skoro ctyrletyho kluka, ktery me obcas privadi, ne k zurivosti, ale primo k nepricetnosti lol Zrovna tenhle vikend zkousel, kam az muze zajit... dumbom Vzdycky to prijde v takovych vlnach, vetsinou je to v pohode...je takovej normalni rostak, co se da v pohode zvladnout a domluvit mu...ale jednou za cas ma takovou tu vlnu rebelie a zlobeni mimo normal a to jsou dny, kdy jsem na blazinec sad Ja klidna nejsem, to priznavam...ale zase vydrzim strasne dlouho nez Max dostane na zadek...se pak citim spatne, tak se to snazim nepraktikovat. No ale v ty "jeho" dny to proste nejde. On proste zlobi tak, ze az rozbreci i me! A pak to prejde a zase se vrati to moje normalni zlobidlo.
No a samozreje, ze kdyz se neudrzim a pekne mu ji placnu, tak si to pak vycitam a citim se bidne a rikam si, ze tudy cesta nevede a ze nejsem dobra mama. Ale takhle kdyz to vidim s odstupem, tak je to blbost, jsem ta nejlepsi mama pro moje deti...a jestli holt prcek prekroci hranice a vytoci me tak, ze mu dam na zadek...stalo se a doufam, ze si z toho aspon vezme ponauceni, ze takhle ne. Takze se netrap...ale urcite se snaz jako maminka porad zlepsovat wink Ja se o to taky pokousim tummenupp

Není tady

 

#5 16. 5. 2011 13:44

PetraP
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jižní Čechy
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 4763

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Enn mě už taky ujely nervy. Dany nechce jíst a při tom je děsně hubený, takže u nás nějaké pokusy hladovění nelze praktikovat.
A když už jsme několik týdnů vyvařovala laskominky, aby mi to po pár lžičkách začal plivat, tak jsem taky vylítla. A to nebylo takové to plivání jen z pusinky. Normálka to kolem sebe schváně prskal a plival to přímo na mě. Cíleně.
Tak jsem mu jí taky střihla.

A taky mě to děsně mrzelo a obrečela jsem to, vyčítala si to. A dodnes si to vyčítám.

Ale teď , když už vidím, že na něj jakési tresty platí, tak je užívám. Když nás fackoval, tak jsem mu to vracela. Ne, že jsem mu jí vyala , ale spíš smbolicky. Takové to: ty mě, tak já tobě taky.
A on pak fackovat přestal.

A přesně, jak tu píšou holky. Špatně se o tom mluví, ale máme to asi každá. A opravdu záleží hodně na povaze dítěte i mámy.

Mě se ty jeho extempore nejhůř snášejí, když mám dostat MS. Sama jsem nervozní a je mi blbě, a Dany to nejspíš cítí a přijde mi , že o to víc je sám nevrlejší a protivnější. A to je pak oheň na střeše hned roll


http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/l/lf3dz62ty.png

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/r/rhmcv1xd8.png

Není tady

 

#6 16. 5. 2011 13:49

ADRIANA 1
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 7347

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

táto téma ma bude asi čoskoro vežmi zaujíma. píšte píšte smile


Natália   * 12.06.2010 *  3100g / 48cm
http://www.tickerclub.com/cache/fc254e0664.png
    http://mareckinblog.blogspot.com/

Není tady

 

#7 16. 5. 2011 14:09

Ališa
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Rokycany
Registrovaný: 3. 4. 2009
Příspěvky: 3464
Web

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Tak u nás je momentálně období vzoru, takže vztekací scény jsou na denním pořádku.

Oblékání, dávání plenky ......

U nás hodně pomáhá teorie z knížky "Nejšastnější batole". Fakt to zabírá.

Já v okamžiku, kdy bych ho nejraději zabila, odcházím do jiné místnosti. Nemlátím, netluču. Vždycky říkám, mám vstát? A on se ztiší a říká jo. A já: opravdu mám vstát? on: jo. Já: já ale vstanu jenom jednou: on: jo. To vstanu, on už je zlaoučký.

Přišla jsem totiž na to, že tím, že mu jednu třepnu kamkoliv, vůbec tím nic nezlepším, naopak. Pro něho je horší trest, když fakt odejdu do jiné místnosti a nechám ho samotného na chviličku.

Prostě moje rada je: předcházet těmhle stavům. Všechno si tedy připravím a udělám nebo uděláme s přítelem, když spinká - mám štěstí, je to spáč a přes poledne spinká klidně 3 hodinky a žádné uspávání či podobné problémy nemáme, takže si stihnu uvařit, uklidit. Hodně mi pomáhá D. to je taky super, ve všem jedem společně. Sama bych to zvládla taky, ale s nervama v kýblu. Prostě tak, abychom se mohli věnovat co nejvíc jemu.  Tím pádem má málo příležitostí pro vztek. Tráví hodně času na čerstvém vzduchu, což je pro něj naprosto úžasné, vyřádí se a večer padne únavou.

Ale vzteká se tedy samo pořádně.

Takže asi tak, nejsi v tom sama, to určitě ne.


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/28719.png

19.10. v 13:45hod., 3050g, 50cm, po propuštění z porodnice 3100g, 6 neděl - 4100g, 2M - 5410g 55cm, 3M 6400g 62cm, 4M 7020g 65cm, 5,5M 7720g 66cm, 6,5M 8340g 68cm, 7M 8600g, 8M 9010g 70cm, 10M 9600g 72cm, 11M 9760g, 12M 10020g, 74cm, 18M 11850g, 81cm

Není tady

 

#8 16. 5. 2011 14:10

Ališa
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Rokycany
Registrovaný: 3. 4. 2009
Příspěvky: 3464
Web

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Jo a taky chci říct, že jsem poměrně hodn ěsplachovací a dovoluju hodně věcí. Možná jsou věci, které bychmu měla zakázat, ale já pro svůj vlastní klid to nedělám.


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/28719.png

19.10. v 13:45hod., 3050g, 50cm, po propuštění z porodnice 3100g, 6 neděl - 4100g, 2M - 5410g 55cm, 3M 6400g 62cm, 4M 7020g 65cm, 5,5M 7720g 66cm, 6,5M 8340g 68cm, 7M 8600g, 8M 9010g 70cm, 10M 9600g 72cm, 11M 9760g, 12M 10020g, 74cm, 18M 11850g, 81cm

Není tady

 

#9 16. 5. 2011 15:51

novaja
♥------
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 8. 2010
Příspěvky: 23

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Ališa napsal(a):

Já v okamžiku, kdy bych ho nejraději zabila, odcházím do jiné místnosti. Nemlátím, netluču. Vždycky říkám, mám vstát? A on se ztiší a říká jo. A já: opravdu mám vstát? on: jo. Já: já ale vstanu jenom jednou: on: jo. To vstanu, on už je zlaoučký.

Já samozřejmě svoje dítě taky nemlátím nebo netluču, ale občas dostane výchovnou přes ručku (samo jenom takové plácnutí, ne abych ji tu ruku zlomila)nebo přes plínku a u nás to funguje alespoň tak, že v ten moment ví, že to co udělala bylo špatně.

Není tady

 

#10 16. 5. 2011 16:12

Enn
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Přerovsko
Registrovaný: 21. 8. 2008
Příspěvky: 3258

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Holky,já Vám moc děkuju za odpovědi.Jsem ráda,že v tom nejsem sama.Dívala jsem se tu ráno a nic tu nebylo,tak jsem si myslela,že to asi nikoho nezajímá.Řekla bych,že je to pro někoho i celkem ožehavé téma.

Upravil(a) Enn (16. 5. 2011 16:12)


Doma máme Elišku 25.6.2009 a Ondru 29.11.2011

Není tady

 

#11 16. 5. 2011 21:44

Karal
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Příbram
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7636
Web

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Enn, já tě nechci strašit ale bude hůř a je to normální..Tohle se mi taky stávalo, když byl Honza malý, v pudu sebezáchovy jsem normalně kopala do gauče nebo bušila do polštáře..Teď už Baruš začíná se prosazovat a mě to nechává naprosto chladnou a užívám si "klidu"..protože ve srovnání s tím jak zlobí ¨její brácha je to pohoda..Někdy mám chut mu sbalit batoh a zamknout za ním dveře a mít alespoň chvilinky klid od těch neustálých soubojů kdo z koho..Tohle je součást mateřství, jen se o tom nemluví a řada rodičů to nepřizná..:-)


http://lb5m.lilypie.com/Cz6Gp2.png?j0zIZGe1
                                   
http://lb1m.lilypie.com/8qYNp2.png?NqV3hucz

Není tady

 

#12 16. 5. 2011 22:48

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

En, někdy je to o nedorozumění, někdy únava, někdy nastavování hranic.....člověk se to učí rozeznávat za chodu.
Vnučka například nesnáší, když se nemůže dorozumět a začne se vztekat - tam pomůže říct jí - počkej chvilku, přestaň se zlobit a zkusíme na to přijít, co chceš - a to funguje. Stejně tak to měla její maminka. smile
A tuhle dostala naprosto zničehonic (tedy, asi z únavy, bylo načase odpoledně spinkat) přímo amok a tam pomohlo ji držet, nepustit a říkala jsem jí přitom " no fuj, to je škaredý vztek, jakpak na tebe skočil, hnusák jeden? Však on se pustí"
Protože děti totiž nevnímají vztek jako něco, co je z nich, ale jako něco, co na ně "skočilo" a nevědí si s tím rady.
No a dcera zhruba zvící čtyř let tak strašně zlobila, že jsem jí nařezala vařekou va fakt. Musela asi zlobit opravdu fenomenálně, nebo jsem velice trpělivá osoba.....no tak jsem jí nařezala a šla jsem na vanu plakat, jaká jsem to děsná matka, že svoji holčičku sladkou vařekou mlátím lol
A když jsem se opatrně vyplížila ven, podívat se, kde se moje děátko trápí, děátko stálo na houpajdě a houpalo se a zpívalo si u toho.
Tak jsem si řekla "počkej, tohle je divný" a když se situace asi za půl roku opakovala, už mě to nazaskočilo. Zkrátka se to opakovalo takle asi 4-5x... potřebovala nejspíše zjistit, kam až může u mě zajít, to bylo celý smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#13 16. 5. 2011 23:19

PetraP
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jižní Čechy
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 4763

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Taky si myslím, že děti zkouší, kde je ta hranice, kam až můžou. A pokud jim ty hranice nedáme, tak budou nejisté. Ostatně je o tom napsánou spousta knih.


Já taky Danymu spoustu věcí vysvětluji, než nějak trestám. Ale pokud opakovaně zkouší a ani mírně zvýšený hlas nezabírá a naopak to vyvolává vzpouru, pak příchází "trest".

Třeba, když leje vodu z vany, tak ho prostě vyndám. A se vzteká, jak vzteká.
A teď už si to sakra rozmyslí, jestli bude lít. Teď už stačí kouknout a říct "Půjdeš ven " a okamžitě od tohoto činu upustí.

A u nás plácání nepomáhalo. I se mi to dost nelíbí. Ale zase na něj platí , když ho povalím na zem. To je pro něj trest největší.
Samozřejmě tak, aby si neublížil.

Takže když škodí přes míru, jde do vertikální polohy. A je to.


A miluju ho nade vše, snesla bych mu modré z nebe a dala za něj život hjarta


http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/l/lf3dz62ty.png

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/r/rhmcv1xd8.png

Není tady

 

#14 17. 5. 2011 7:50

Karal
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Příbram
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7636
Web

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Ono je hodne i o nature ditete..Nas Honza byl do tri let uzasne ditko, klidne, opatrne, reknu tvarne - v tom smyslu ze jsme se na vsem v pohode domluvili, nedelal sceny, proste pohodicka, jsem si rikala, jaka jsem dokonala matka, jak to mam pod kontrolou, odsuzovala jine matky co jecely jak hysterky..Jenze prisly treti narozeniny a s nima do nej snad vstoupil maly dabel..zrovna ted mame obdobi kdy na vsechno odpovida: No a co? jakykoliv trest, cokoliv je No a co? :-) A i ja se pomerne casto dostavam do role ujecene hysterky, bo na normalni hlas proste nereaguje..a to prosim predtim 10x klidnym hlasem opakuju pozadavek..


http://lb5m.lilypie.com/Cz6Gp2.png?j0zIZGe1
                                   
http://lb1m.lilypie.com/8qYNp2.png?NqV3hucz

Není tady

 

#15 17. 5. 2011 8:33

Dadula
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 3153

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

No jasně, tohle je ožehavé téma. Málokterá mamina přizná, jak doma "trpí" páč jak se na ní ostatní maminky budou dívat, že ??? vissla Jenže ony to ty maminky mají doma stejný - jen se o tom nemluví. Protože každá chceme mít doma vzorňáky, aby "lidi neřekli"gloria

Enn, buĎ v klidu, fakt jen málokdo si neprožije to co popisuješ.
Já byla taky takova hysterka když přišlo první období vzdoru a pláče. Něvěděla jsem si rady. Časem se člověk uklidní a naučí být trpělivější ... teda u mě to tak fungovalo. Zkoušela jsem všelicos .... No samo, že rady od dalších maminek nepomáhaly - protože každý dítko je jiný. Až později jsem pochopila, že zlobit na dceru se nemůžu, vždy ona jenom chudák "podědila" naši genetickou výbavu ....
Jako nebyl to naprostý extrém, my spíš měly problémy s usínáním a spánkem jako takovým, ale rozčílit mě to dovedlo stejně. Pak když jsem viděla v obchodě na zemi vztekajícího chlapečka který chce tu hračku a zoufalou maminku, tak mě to tak "zahřálo" u srdce - né ze zlomyslnosti, ale proto, že jsem věděla, že to není ve mě, že nejsem špatná máma, že je to v těch dětech a ony se s tím musí poprat .... s věkem to odezní. Otázka je, kdy ???? lol

JEdnoduchá a jasná rada na to, jak tohle vyřešit prostě neexistuje. To dítě si to musí odbýt a my rodiče "přetrpět" lol

Rozhodně nejsi špatná máma, přeji pevné nervy hjarta

Není tady

 

#16 17. 5. 2011 8:37

mishasha
Host

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Tak já tady s klidem napíšu, že když to ve mě vře, tak fakt řvu nahlas, no a než jsem se s ním dopracovala k metodě počítání do 3 - doporučuju smile, tak dostával docela dost na zadek - ale já si to nevyčítám, některý děti to tak prostě mají, už pan Matějíček psal, že některá batolata vnímají přes zadeček. A přesně jak píše Karal, je to o nátuře. Vidím to krásně na příkladu našich známých - mají stejný styl výchovy a jejich dítě je asi 1000x klidnější a hodnější. NᚠMat je temperamentní, je hrozně živej, pro sebe kolikrát nebezpečnej, takže když o něco jde, nějaký uuňuňu nepřipadá v úvahu.

Musela jsem jít uspávat... chtěla jsem napsat, něco, co vystihla Dádula, tak už se nebudu opakovat smile

A ještě zářný příklad o tom přiznání, jak máme dokonalý děti smile Dávala jsem párkrát Mata do jeslí, známá pravidelně a říkala mě, jak ta její dcerka byla hrozně v pohodě, že se jí tam líbí a neměla se zvykáním skoro žádný problém, no a jednou, jsme se tam potkali, Mat měl zrovna hysterák, že tam nejde, já ho odhlašovala, že ho tam teda dávat nebudu, když nechce a učitelka mě říká, no to je ale normální, tyhle záchvaty, tady kamarádka by vám mohla vyprávět, jak měly to zvykání těžký...takže já, když mě někdo tvrdí, jak je skvělej a všechno je perfektní a blablabla, tak si jaksi myslím své wink

Upravil(a) mishasha (17. 5. 2011 9:07)

 

#17 17. 5. 2011 10:06

mufina1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek za Prahou
Registrovaný: 2. 8. 2006
Příspěvky: 17472
Web

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Holky díky moc za tohle téma... fakt pomáhá číst si, že jsme na tom vesměs stejně... gloria godlike
moje holky jsou celkem éra - nemyslím si, že by to byl nějaký extrém, ale občas je jich fakt dost... zvl᚝ poslední dobou, kdy opravdu fest zkouší hranice kam až můžou... každá pěkně po svém a na každou platí naprosto něco jiného... není to tak dlouho co jsem seděla v koupelně na vaně a pěkně si pofňukávala, že to prostě nemůžu zvládnout a jaká jsem hrozná matka... (měly jsme za sebou podobnou scénku co tu už někdo popisoval - vztekající se a řvoucí dítě, matka vynervená atd...) i když normálně jsem vůči názorům okolí celkem imunní, občas se zkrátka červíček zakousne...
naštěstí mám dvě kamarádky, které jsou "normální" a nemají problém přiznat, že maj stavy, kdy by ty děti nejradši někam "zavřely" gloria lol fakt díky za ně...
a ještě jednou díky vám, že máte odvahu mluvit o tom, že někdy prostě máte svých milovaných dítek plné zuby godlike godlike godlike

Není tady

 

#18 17. 5. 2011 11:08

janabas
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2008
Příspěvky: 15490
Web

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

ono je to  opravdu těžké tohle přiznat a ještě k tomu veřejně, já se snažím neplácat,nekřičet, nebo u nás to má opačný efekt , ale opravdu pohár trpělivost zvl᚝ pod těhotenskými hormony, které s ENn taky určitě cloumají, přeteče občas
Tobi je hodný, ale velmi živý - zvládá spoustu věcí po motorické stránce jako starší děti, běhá hodně rychle na first biku je hodně rychlý, mám problém ho doběhnout a on prostě pořád jezdí do té cesty, takže v tu chvíli opravdu ten hlas zvedeám ( potichu si i pro sebe zanadávám) , ikdyž vím, že je mi to na nic , prostě se ovládnout v tu chvíli vždy nedokážu, pak mě to mrzí a taky si říkám, že nejsem dobrá máma , že jsem na něj řvala, že jsem ho popadla a odnesla pryč
nikdo není dokonalý a děti opravdu testují hranice, někdo méně , někdo více
ale už jsem si kolikrát říkala, že zase s klidným dítkem bych se nudila  wink


http://lb3f.lilypie.com/jo6cp2.png
21.7.2009 v 14:05 - 47cm, 2900g, 18m-13kg, 85cm,2r-89cm, 13,5kg

http://lb2f.lilypie.com/rJeep2.png

Není tady

 

#19 17. 5. 2011 13:51

keks
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 7. 2008
Příspěvky: 3509

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Enn, jak psaly holky, určitě je to normální, někdy prostě ten pohár trpělivosti přeteče. Já jsem nejhorší pocity zažívala asi první 3 měsíce, kdy Jonáška trápilo dost bříško, hodně plakal, kolikrát celé dny. Já nevyspalá, unavená, se řvoucím dítětem - to jsem si kolikrát říkala, jestli jsem ho vůbec chtěla...až takhle jsem přemýšlela...pak se to to nejhorší srovnalo. Teď taky kolikrát vypěním, Jonášek je sice hodné dítě, ale též zkouší hranice, kam může, jako každé dítě. Takže klid, vyvztekat se a hlavně žádné černé myšlenky, jsme na tom všechny stejně !! pussa


http://lb5m.lilypie.com/ddHCp1.png Jonášek 6.7.2009
http://lb2m.lilypie.com/5m6rp1.png Johanka 8.11.2012
http://lbdm.lilypie.com/vukyp1.png TP 18.5.2014

Není tady

 

#20 17. 5. 2011 14:48

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Petí achooj! parstorstark

Na otázku "kdy to odezní" je, obávám se, poměrně jednoduchá odpověď: když to půjde dobře a nic zásadního se nezkunďabí, tak asi ve 20-23 letech lol
Alespoň podle zkušenosti mé a okolních matek.
S mojí starší to bylo komplikovaný až do školního věku - je bojovnice od nátury. Naučila jsem se odargumentovat, proč NE letní botičky v zimě během pěti minut, které nám zbývaly do odjezdu autobusu do školky - ale teda uff!
Zato pubertu jsme skoro nepostřehli, když ale odcházela z domu, skoro 4 roky jsme o ní nic moc nevěděli.
Mladší byla sluníčko nejsluníčkovatější, děátko nejsladší - a všechno nám pěkně vynahradila v pubertě. I s úrokama cool Měla ji od dvanácti prakticky do matury. Uff. lol
Zato když odcházela z domu, no problem.
Takže to si můžete vybrat, no.....


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#21 17. 5. 2011 15:06

Karal
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Příbram
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7636
Web

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Enn, ja se pred chvili vratila od detske psycholozky..uz tri roky resime jidlo, u nas se proste neji a kdyz ano tak neskutecnym divadlem, v peti letech se neni schopen najist dost na to aby nemel hlad a pak ma samo hystericke ulety..Z cast toho je manipulace s rodicema, cast uricta fobie z jidla, ale dospelo to do stadia, kdy uz sama citim ze vuci Honzovi zacinamam byt alegricka, prtoze co jidlo to souboj na krev, kdy on ma hlad, ale odmita se najist, mnohdy i jedel, ktera ma rad....Pani psycholozka byla prima, rikala, ze je to normalni a ze matek ktere v ramci materstvi navstivi psychologa¨nebo psychiatra je opravdu hodne, pac je to zahul na nervy..nicmene me uklidnila, ze z toho proste vyroste, a ze spis nez naucit Honzu jist nam pomuze jak to prezit..Ony nas deticky umi postavit do situaci, kdy zase my testujeme svoje hranice a nikdo neni superman..Takze nas ceka rodinna terapie a doufam, nejake zlepseni..Neberu to jako moje selhani (ikdyz i takova obdobi jsem mela) spis nas Honzik postavil pred vec se kterou uz si proste nevime rady a pokud se nepletu, ani on sam si neumi pomoct..takze nebuj, kazde bojujeme jinak, s necim jinym, ale jsme na stejne lodi...potreba je prezit a doufat, ze to co jsme do nich vlozili se jednou jako zazrakem objevi a my budeme slzet dojetim, jake uzasne dospele deticky mame :-) Haha :-)

Podle detske lekarky maji deti pet "pubertalnich" obdobi nez dojdou do te skutecne puberty..obdobi vzdoru je prvni z nich..nejhorsi pry je to preskolni..ale at pocitam jak pocitam, nejak mi stale vychazi ze z te puberty vubec nevyjdou a pak prijde ta "velka" :-)) Ale nejak mam pocit, pri sledovani okoli, ze u kluku je ta potreba souboju vyssi nez u holcicek..ty maji zase jine zbrane,hraji vic na emoce..


http://lb5m.lilypie.com/Cz6Gp2.png?j0zIZGe1
                                   
http://lb1m.lilypie.com/8qYNp2.png?NqV3hucz

Není tady

 

#22 17. 5. 2011 15:07

Karal
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Příbram
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7636
Web

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

lupina montana napsal(a):

Petí achooj! parstorstark

Na otázku "kdy to odezní" je, obávám se, poměrně jednoduchá odpověď: když to půjde dobře a nic zásadního se nezkunďabí, tak asi ve 20-23 letech lol
Alespoň podle zkušenosti mé a okolních matek.
S mojí starší to bylo komplikovaný až do školního věku - je bojovnice od nátury. Naučila jsem se odargumentovat, proč NE letní botičky v zimě během pěti minut, které nám zbývaly do odjezdu autobusu do školky - ale teda uff!
Zato pubertu jsme skoro nepostřehli, když ale odcházela z domu, skoro 4 roky jsme o ní nic moc nevěděli.
Mladší byla sluníčko nejsluníčkovatější, děátko nejsladší - a všechno nám pěkně vynahradila v pubertě. I s úrokama cool Měla ji od dvanácti prakticky do matury. Uff. lol
Zato když odcházela z domu, no problem.
Takže to si můžete vybrat, no.....

lollollol Budeme mit oboji lollol uaaaa dumbom


http://lb5m.lilypie.com/Cz6Gp2.png?j0zIZGe1
                                   
http://lb1m.lilypie.com/8qYNp2.png?NqV3hucz

Není tady

 

#23 17. 5. 2011 15:23

mishasha
Host

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Karal, držím vám palce, já už měla k psychologovi taky nakročeno, ale nakonec jsme to nějak ustáli smile
Ale ono naštěstí příroda je moudrá a naděluje děti spravedlivě, takže Deni je kliďásek, což hodně věcí usnadňuje smile. Kdybych měla dva Matěje, vezmu to rovnou do Bohnic lol

 

#24 17. 5. 2011 15:26

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Karal, vnučenka taky žere jako ženatej vrabec a nelépe, aby měla švédskej stůl a tak nějak uždibovala během dne.
Anebo pak co nejvíce lidí kolem stolu dokola - což je alespoň logický.
Já nevím, jestli ty děti přecházejí na výživu čistou energií, nebo jsou tím superkonzumem přetláskaný už v prenatálním stádiu - ale vidím to všude kolem sebe.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#25 17. 5. 2011 15:36

Blackie25
♥♥♥----
Místo: záp. čechy
Registrovaný: 27. 10. 2008
Příspěvky: 185
Web

Re: Když vás dítě přivádí k zuřivosti

Enn, ja mam někdy takovou chu, nechat všechno tak jak je, dítě, domácnost, psa i manžela a utéct někam na druhej konec planety, zvl᚝ když se malej narodil, trpěl na bolení bříška  a plakal a plakal, já brečela s nim a pořád jsem si říkala co jsem to za matku, když mu nedokážu ani pomoct. Na našeho Matu nic holka neplatí, jak začnu s TYTYTY, tak se mi začne ukrutně řechtat a schválně dělá to co nechci, abych byla naštvaná, protože mu prostě připadam srandovní dumbom . No, vždycky se začnu smát taky, prostě to nevydržim, neboj, myslim že jsme na tom všechny dost podobně . Chce to asi na chvilku odejít, vypnout a pak to řešit s čistou hlavou. Ja sem taky nervas, ale na malýho jsem zatim takovou potřebu vybouchnout neměla, myslim, že to příde s obdobím vzdoru. Drž se a pevné nervy rock


// objeveny 20.7.09,  Matyášek nar. 3.4.2010 3470g 49cm hjarta
http://lb2f.lilypie.com/liImp2.png
// objeveny 26.4.2011, Honzík nar. 1.1.2012 3430g 49cm hjarta
http://lb1f.lilypie.com/K5orp1.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů