Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 26. 5. 2011 15:17

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Ponožky

To ti řeknu, až po pár praních. Já taky nevidím problém protřepat a pověsit ponožky, problém je zpárovat a poskládat! Protože jsem dala ponožky do praní, věděla jsem, že jsem tam dala pár ale po vyprání prostě tam pár nebyl. Nechápu, ale jak vidím, dělá to pračka málem všem.
Prokazatelně vím jenom o jedné ponožce, kterou jsem vyhodila od páru, protože mne spadla do wc a ucpala ho. Ostatní jsou prostě fuč.

Není tady

 

#27 26. 5. 2011 15:50

Lazurka
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 10. 4. 2006
Příspěvky: 665

Re: Ponožky

No, nedá mi to gloria

Párovat ponožky znamená vzít dvě stejné fusekle.
Párovat před praním není párování?

Opravdu věříte, že se to muži i děti naučí? Že jim nadšení z nové hračky vydrží víc než týden?
Vy si chcete práci ušetřit, ale po sundání prádla budete muset roztřídit kolíčky podle barev a dát je někam, aby je měl každý po ruce.. Nebo si myslíte, že děti (a manžel nimlich to stéééjny) zruší svůj způsob svlékání oblečení padni kam padni? Že se večer ohnou, seberou ze země svoje ponožky ve tvaru kuličky, vytřepou je, obrátí na správnou stranu, a půjdou do koupelny nebo do šuplíku ve skříni a najdou si tam kolíček a takto sepnuté ponožky donesou způsobně do koše na prádlo? A pokud půjdou ten den sportovat, jsou to už dvoje ponožky denně.. tedy teoreticky za 4 dny bude patero kolíčků spotřebováno.. co potom?
Vadí vám, že musíte ponožky protřepat.. já to teda dělám ještě s mokrejma, než je dám na šňůru, suché bych už neprotřepala.. nicméně, to sepnutí do páru přece neřeší to, že budou fusekle po odstřeďování zase smrsklé a třepat s nimi budete muset tak jako tak..
Podle mě to skončí tak, že za týden stejně obejdete byt, posbíráte poházené prádlo v pokoji dětí i v šatně manžela, v ideálním stavu, kdy je máte vychované, že vše opravdu hážou do koše na prádlo, obrátíte jen ten koš, a budete vy samy protřepávat a párovat smradlavé fusekle z haldy špinavého prádla, pro ten krásnej pocit, jak vám ty kolíčky usnadní práci..
Nic ve zlým kapitulation

No a včera v Bille jsem si všimla (a vzpomněla na tuhle diskuzi) že maj kolíčky na ponožky.. teda, spíš párovače jak kolíčky, byly to takový kolečka s výstupky dovnitř a ty fusekle se tam rožkem protlačí..


Naše Anička:
http://www.tickerclub.com/cache/d2e4438dfe.png

Není tady

 

#28 26. 5. 2011 16:06

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Ponožky

Uvidíme, musím být tvrdá, každý dostane kolíčky, at se staraj, holt jinak budou hodit naboso. Vždyt mlčky chodit a sbírat po bytě ponožky mě už vážně nebaví. gloria


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#29 26. 5. 2011 16:26

Lazurka
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 10. 4. 2006
Příspěvky: 665

Re: Ponožky

A ještě bych se bála, že z ponožkožrouta se dietou lehce stane kolíčkožrout lol


Naše Anička:
http://www.tickerclub.com/cache/d2e4438dfe.png

Není tady

 

#30 26. 5. 2011 16:35

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Ponožky

tummenupp ! To ukáže čas..., ale přes krk polknout by to bolelo...obrazně myslím pračku...

Není tady

 

#31 26. 5. 2011 16:54

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Ponožky

Lazurka napsal(a):

A ještě bych se bála, že z ponožkožrouta se dietou lehce stane kolíčkožrout lol

butter určitě ne, musím věřit, že reforma dopadne k mému prospěchu. yikes lol


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#32 26. 5. 2011 17:44

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Ponožky

No, k mému smutku, peru modré a ponožky mám zrovna růžové, tak musím počkat na várku růžového praní. Nicméně, kdyby dítě nechtělo kolíkovat, stejně když probírám prádlo, tak vemu ponožky do ruky a to ještě pár před praním najdu. Tak tam dám její kolíček já, tudíž z mého pohledu čas ušetřím. Už nebudu lovit haldy ponožek, ale jenom dle barvy kolíku vytřídím. A když se naštvu, skončí ponožka v koši, myslím, odpakovém a bude definitivně uklizeno.

Není tady

 

#33 26. 5. 2011 18:23

majkafa
Host

Re: Ponožky

Tenhle vejmyšluňk na ponožky je stará záležitost. A klidně stačí používat obyčejné umělohmotné kolíčky, není třeba vůbec investovat.
Jenže má rodina odmítla kolíčkovat, já se nechtěla furt po nich hrabat v koši a párovat, ani před praním, zabíralo mi to daleko víc času než po praní spárovat a poskládat.
Takže tuto zkušenost mám za sebou a myslím si, že to není ušetření práce, spíš naopak. Protože zabývat se každý večer kolíčkováním je časově náročnější, než po praní vzít hromadu, spárovat a složit.
Ale třeba se to někomu osvědčí a shledá v tom zlepšení.

 

#34 26. 5. 2011 18:25

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Ponožky

Lazurka napsal(a):

Párovat před praním není párování?

tummenupp lol jsem zvědavá jestli si to koupí i Karamelka, kousek nazpět psala že párovat před praním prostě nestíhá


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#35 26. 5. 2011 18:36

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Ponožky

Dám vám vědět, ale nevím nevím, to co napsala Lazurka, tak mám obavu, že se u nás budou ztrácet kolíky. Já právě měla představu, když mám velký kluky a chlapa, že jim dám kolíky každýmu určím jeho barvu, aby se nehádali  a at se o své ponožky staraj. gloria

Upravil(a) dusička (26. 5. 2011 18:36)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#36 30. 5. 2011 23:53

KacaKaca
♥------
Registrovaný: 12. 5. 2011
Příspěvky: 7

Re: Ponožky

Musím si Vám postěžovat. V neděli u nás byla na návštěvě tchýně s tchánem. Zatímco já jsem vařila kafe stihl se můj manža tchýni pochlubit kolíčkama. Dostala jsem několikaminutovou přednášku o tom jak mám prát! Dovolila si poznámky typu jak je u nás všechno chaotické a jak se nediví tomu, že mi ponožky nevychází do páru. Každému je přece jasné, že se ponožky musí HLÍDAT!!! Snaha vysvětlit jí, že ponožky za mě přece pohlídají ty kolíčky vyšla totálně vniveč. dumbom To jsem dostala zase přednášku typu že je zvědavá jak nám tohle spínání fusaklí vydrží. Ještě si myslela jak u toho není vtipná a chlámala se až se málem za břicho popadala. Doufám, že to těm mejm chalanům nějakou dobu vydrží a že jí tuhle scénku budu moct za pár týdnů připenout reta

Upravil(a) KacaKaca (30. 5. 2011 23:55)

Není tady

 

#37 31. 5. 2011 14:30

Lazurka
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 10. 4. 2006
Příspěvky: 665

Re: Ponožky

KacaKaca napsal(a):

To jsem dostala zase přednášku typu že je zvědavá jak nám tohle spínání fusaklí vydrží. :

Něco jako já, že? gloria

Ale já to beru spíš s úsměvem, prostě každej má doma nějaký to udělátko, který nám má ušetřit čas a nakonec leží někde ve skříni..

A třeba se to u vás zavede a udržíte to..

JInak, PRIMA TCHÝNĚ dumbom Taky jsem měla jednu takovou.. teď už žádnou nemám, a je pokoj lyssna


Naše Anička:
http://www.tickerclub.com/cache/d2e4438dfe.png

Není tady

 

#38 31. 5. 2011 14:51

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Ponožky

KacaKaca napsal(a):

Musím si Vám postěžovat. V neděli u nás byla na návštěvě tchýně s tchánem. Zatímco já jsem vařila kafe stihl se můj manža tchýni pochlubit kolíčkama. Dostala jsem několikaminutovou přednášku o tom jak mám prát! Dovolila si poznámky typu jak je u nás všechno chaotické a jak se nediví tomu, že mi ponožky nevychází do páru. Každému je přece jasné, že se ponožky musí HLÍDAT!!! Snaha vysvětlit jí, že ponožky za mě přece pohlídají ty kolíčky vyšla totálně vniveč. dumbom To jsem dostala zase přednášku typu že je zvědavá jak nám tohle spínání fusaklí vydrží. Ještě si myslela jak u toho není vtipná a chlámala se až se málem za břicho popadala. Doufám, že to těm mejm chalanům nějakou dobu vydrží a že jí tuhle scénku budu moct za pár týdnů připenout reta

nezlob se, ale tchýně měla pravdu, když ti dělala přednášku o praní, protože jestliže prádlo netřídíš, tak většina věcí musí vypadat jako hadr na podlahu.
až vychladneš , zkus se zamyslet, jestli tak náhodou tchýně neměla v něčem pravdu.
PS: ty kolíčky jsou fakt nebetyčná pitomost lollollollollollollol

Není tady

 

#39 31. 5. 2011 15:11

průmyslovačka
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 11. 2007
Příspěvky: 149

Re: Ponožky

Aprill, proč pitomost? My s přítelem prádlo třídíme vždy, ale prostě běžně se stane, že obě ponožky do pračky najednou prostě nedostanou...


Ten, kdo vymyslel práci, by ji měl taky naučit onanovat, aby se udělala sama!! wink

Není tady

 

#40 31. 5. 2011 15:19

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Ponožky

průmyslovačka napsal(a):

Aprill, proč pitomost? My s přítelem prádlo třídíme vždy, ale prostě běžně se stane, že obě ponožky do pračky najednou prostě nedostanou...

mě teda nepřijde divné, že se občas vypere jedna ponožka a příště další. jako pitomost mi to přijde, protože si nedovedu představit jak se prohrabuju ve špinavém prádle ( protože majitelé ponožek to na 99% dělat nebudou) a pak až je vytáhnu z pračky tak se je budu zase snažit vyrovnat, abych nesušila zmuchlané ponožky, které by se kdoví jak dlouho sušily kapitulation .
přiznám se , kdysi jsem taky naletěla na úúúúúúúúúúúúžasnou věc, na kuličky, které měly zbavovat prádlo chlupů dumbom . kecky, prdy, nic z toho nedělaly dumbom .

Není tady

 

#41 31. 5. 2011 15:52

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Ponožky

majkafa napsal(a):

Tenhle vejmyšluňk na ponožky je stará záležitost. A klidně stačí používat obyčejné umělohmotné kolíčky, není třeba vůbec investovat.
Jenže má rodina odmítla kolíčkovat, já se nechtěla furt po nich hrabat v koši a párovat, ani před praním, zabíralo mi to daleko víc času než po praní spárovat a poskládat.
Takže tuto zkušenost mám za sebou a myslím si, že to není ušetření práce, spíš naopak. Protože zabývat se každý večer kolíčkováním je časově náročnější, než po praní vzít hromadu, spárovat a složit.
Ale třeba se to někomu osvědčí a shledá v tom zlepšení.

Já bych s klíčkováním u svých 3 mužských taky neuspěla,už jenom proto,že kluci mi vozí špínu po týdnu,někdy i dýl až z kolejí.
Souhlasím,že párovat ponožky před praním je velká ztráta a škoda času.

Já je ovšem nepáruju ani po praní,až uschnou,posbírám do prádlového koše a ten převrátím v obýváku do křesla,a se dál pánové už snaží sami a každý si vybere co jeho jest.big_smilebig_smileA někdy totrvá i celý týden... Jsem ale v klidu,když nejde o život,jde o .. ..

Není tady

 

#42 31. 5. 2011 17:02

Lazurka
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 10. 4. 2006
Příspěvky: 665

Re: Ponožky

aprill napsal(a):

nezlob se, ale tchýně měla pravdu, když ti dělala přednášku o praní, protože jestliže prádlo netřídíš, tak většina věcí musí vypadat jako hadr na podlahu.
až vychladneš , zkus se zamyslet, jestli tak náhodou tchýně neměla v něčem pravdu.
PS: ty kolíčky jsou fakt nebetyčná pitomost lollollollollollollol

Aprill, to snad nemyslíš vážně? Nikdo nemá právo Kače udělovat přednášky, i kdyby nakrásně chodili s dírama a špinaví.. je to jen a jen věc její a jejího muže. On je tak jedinej, kdy by si mohl stěžovat.. no a jak je vidno, asi nemá potřebu, ještě se sám s kolíčkama vytáhl.. takže se mu to asi líbí.
Takovýhle rady mám nejradši. Když o radu požádám, ano, jsem připravena slyšet i negativa.. ale tchýně jsou kapitola sama pro sebe.
Maminka mého současného přítele taky jaksi občas nechápe, že nezakládáme rodinu v 18 jako ona, a že už mám jedno manželství za sebou, její syn partnerství, že jsme už měli "rodiny" a starali se o domácnost.. prostě z ní občas vypadne perla.. ale naštěstí to chápavě unesu a kdyžtak se nedám vissla


Naše Anička:
http://www.tickerclub.com/cache/d2e4438dfe.png

Není tady

 

#43 31. 5. 2011 17:15

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Ponožky

Lazurka napsal(a):

aprill napsal(a):

nezlob se, ale tchýně měla pravdu, když ti dělala přednášku o praní, protože jestliže prádlo netřídíš, tak většina věcí musí vypadat jako hadr na podlahu.
až vychladneš , zkus se zamyslet, jestli tak náhodou tchýně neměla v něčem pravdu.
PS: ty kolíčky jsou fakt nebetyčná pitomost lollollollollollollol

Aprill, to snad nemyslíš vážně? Nikdo nemá právo Kače udělovat přednášky, i kdyby nakrásně chodili s dírama a špinaví.. je to jen a jen věc její a jejího muže. On je tak jedinej, kdy by si mohl stěžovat.. no a jak je vidno, asi nemá potřebu, ještě se sám s kolíčkama vytáhl.. takže se mu to asi líbí.
Takovýhle rady mám nejradši. Když o radu požádám, ano, jsem připravena slyšet i negativa.. ale tchýně jsou kapitola sama pro sebe.
Maminka mého současného přítele taky jaksi občas nechápe, že nezakládáme rodinu v 18 jako ona, a že už mám jedno manželství za sebou, její syn partnerství, že jsme už měli "rodiny" a starali se o domácnost.. prostě z ní občas vypadne perla.. ale naštěstí to chápavě unesu a kdyžtak se nedám vissla

ano, nevyžádaná rada je něco jako woodo, ale občas každý radíme a snažíme se tomu druhému poradit, když vidíme, že se v tom plácá wink .

Není tady

 

#44 1. 6. 2011 7:49

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Ponožky

Já byla s kolíčky spokojená. Před praním zakolíkovala a pak jenom vytáhla pár, zavěsila na sušák a teď odevzdám ponožky dítěti.
Už nemusí ráno hrabat. I když jsem ji předtím párovala ponožky a balila je do sebe, stejně se v nich hrabala.

Není tady

 

#45 9. 6. 2011 6:15

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Ponožky

Podávám info, jak jsem slíbila gloria
Kolíčky máme 14 dnů a chválím tummenupp
Je to super, stejně když peru, dělám hromádky, takže páruje do hromádek (není to velká ztráta času, jen tam ten kolík překřížit a narvat).
Starší kluk si kolíkuje sám. stolt
S mladším to musím ještě vypilovat. A chlapa to už nenaučím.
A hlavně - potom - zavěsím a sundám a už nemusím hrabat ve velký hromadě (tímto zdravím Kuty, já vždycky dala do krabice nespárové a všichni hledali a brali, nenapadlo je složit, a já to oddalovalala.
Určitě sem ráda, že jsem si je pořídila stolt

Upravil(a) dusička (9. 6. 2011 6:16)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#46 5. 3. 2012 18:02

majkafa
Host

Re: Ponožky

Tak mě dneska napadlo, jak pokračujete s kolíčkováním ponožek?

 

#47 5. 3. 2012 19:00

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Ponožky

Majkafo - kolíkuje starší kluk a hlídá si svoje.
A já kolíkuju svoje a holky.Takže paráda. A manželovi a mladšímu vyperu tak jak je hoděj (házej je do prázdné krabice od prášku na praní) pak jim je hodím usušené do krabice (jiné), a oni si je nerovnaj. dumbom Berou, jak ležej. Takže krabičkujou. vissla
Když jim chybí - řeknu jim - jojo, tady máte kolíky.

Upravil(a) dusička (5. 3. 2012 19:01)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#48 5. 3. 2012 19:03

majkafa
Host

Re: Ponožky

:-) tos vymyslela dobře
Ptám se proto, že ač jsem už zkusila ve čtyřčlenné rodině a pak odmítala, tak teď zase kolíkuju, i když jsem sama big_smile Děsně mě to baví. big_smile

 

#49 6. 3. 2012 0:17

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Ponožky

dusička napsal(a):

Majkafo - kolíkuje starší kluk a hlídá si svoje.
A já kolíkuju svoje a holky.Takže paráda. A manželovi a mladšímu vyperu tak jak je hoděj (házej je do prázdné krabice od prášku na praní) pak jim je hodím usušené do krabice (jiné), a oni si je nerovnaj. dumbom Berou, jak ležej. Takže krabičkujou. vissla
Když jim chybí - řeknu jim - jojo, tady máte kolíky.

To máte obyč.umélohm.kolíky na věšení prádla?Jesti jo,tak to bych měla strach,ž by mi to mohlo třeba i při ždímání poškodit jiné prádlo.
U nás házíme ponožky špinavé do jedné igelitky,tu pak celou frknu i s dalším barevným prádlem do pračky a uschlé fusky posbírám posléze do prádelního koše,který nad křeslem obrátím dnem vzhůru a pak už jen "hrabou a hledaji" tu s větším či menším úspěchem:D
Když má přijít návštěva nebo to manžela naštve dívat se v obýváku na ponžky,tak zavelí a kluci si je musí rozebrat no a on si už jen pohodlně posbírá jen ty jeho,které tam zbyly;)

Není tady

 

#50 6. 3. 2012 7:18

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Ponožky

Jaku - http://www.2ponozky.cz/
Jsou fajn,že se ten kolík dá zavěsit na sušák,takže už odpadá třídění po věšení.
Jojo, taky se nám válela hromada v obýváku a hrabali,hrabali. Proto mám tu krabici,která nikomu nepřekáží. (tedy já už jsem rezignovala abych koukala, jestli maj ponožky srovnaný ve skříni).
Ony se totiž ztrázely záhadným způsobem i holce. Nechápu. tillfreds


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů