Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 12. 5. 2011 12:50

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Klamavé inzeráty

Suše konstatuješ... ale na to já píšu, že ty se nad tímto pozastavuješ (horuješ za etiku)
Je sakra významový rozdíl mezi "konstatovat", "pozastavovat se" a "horovat". Co kdyby ses nepokoušela vysvětlovat mi, co že si to vlastně myslím?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#27 12. 5. 2011 13:01

ADFka2
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 9. 2006
Příspěvky: 1044

Re: Klamavé inzeráty

Asi nemá cenu se dohadovat, kdo co jak myslel nebo nemyslel, to tu bejvá dost často k vidění a nikam to nevede. Já si prostě myslím, že pokud neexistuje právní úprava toho, jak firmy mohou nabízet svá volná místa (myslela jsem, že se zjeví někdo fundovanej a osvětlí to), je to špatně, protože pak si můžou dovolit cokoliv. Ano, ti, kdo prozřeli včas, na to časem zapomenou, ale myslím, že by žádná firma neměla mít právo dělat z lidí blbečky a lákat je na něco, co v nejmenším nehodlá splnit.


So please, don´t slow me down, if I´m going too fast!

Není tady

 

#28 12. 5. 2011 13:21

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Klamavé inzeráty

ADFka2 napsal(a):

Asi nemá cenu se dohadovat, kdo co jak myslel nebo nemyslel, to tu bejvá dost často k vidění a nikam to nevede. Já si prostě myslím, že pokud neexistuje právní úprava toho, jak firmy mohou nabízet svá volná místa (myslela jsem, že se zjeví někdo fundovanej a osvětlí to), je to špatně, protože pak si můžou dovolit cokoliv. Ano, ti, kdo prozřeli včas, na to časem zapomenou, ale myslím, že by žádná firma neměla mít právo dělat z lidí blbečky a lákat je na něco, co v nejmenším nehodlá splnit.

Tomu nerozumím... z tebe nějaká firma udělala blbečka? Právní úpravy přeci existují, to , že někdo vidí něco zcela jinak, než je, není problém té firmy. Nebo vážně tebe někdo lákal na post ředitelky a nabídl ti místo té haj*zl báby, jak ses zmiňovala v příkladu? Jinak jak jsem napsala, ten příklad s článkem, co si sem vložila, tam nevidím nějaké klamání.... nabídnuté místo asistentky tam bylo a je již v kompetenci té firmy, co má v popisu práce právě v této firmě ona asistentka. Očividně tam zafungovala domněnka, že slečna bude sedět v kanclu, teple a psát na počítači...
Samozřejně, že pokud by firma jasně a zřetelně napsala, na post řediitele se vypracujete, když začnete od píky a to u nás obnáší zvonit lidem u dvěří, tak by se tam nehlásilo plno lidí, co si práci představují právě jen v kanclu s nohama na stole a zapnutým diskusním portálem....
A já osobně jsem všema deseti pro, aby právě manažeři se rekrutovali z lidí, co si firmu omáknou takříkajíc od píky - nebo pak teprve vědí, co která práce obnáší, co třeba člověk dole u "pásu" dokáže pro firmu přinést za výnosy atd. Mnohdy manažeři mají nepředstavitelné požadavky, že by to tak mohlo jít....papír, resp. tabulky exelu dokáží dojít k astronomickým výsledkům. Absolvent s mokrým diplomem, usazen v koženém křesle ani neví, že aby si mohl ráno koupit křupavý rohlík, musel někdo v noci makat...že se ten rohlík jen tak nevyseděl u počítače.


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#29 12. 5. 2011 14:04

ADFka2
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 9. 2006
Příspěvky: 1044

Re: Klamavé inzeráty

Evidentně píšeme každá jinou řečí. Tak zaprvé - nemluvím o sobě. Zadruhé - NE, opravdu se mi nelíbí, když nabídnou místo asistentky, když se jedná o PODOMNÍHO PRODEJCE. Nebo to myslíš tak, že když ředitel bude chtít, aby ho asistentka denně uspokojovala, že je to v pořádku, pokud to "prostě u něj tak je"? Tak na co máme vůbec nějaké názvy profesí... Popelář nech obkládá koupelny, tapetář a peče chleba. Chápeš vůbec, o co mi jde?

Ad tvé:
Samozřejně, že pokud by firma jasně a zřetelně napsala, na post řediitele se vypracujete, když začnete od píky a to u nás obnáší zvonit lidem u dvěří, tak by se tam nehlásilo plno lidí, co si práci představují právě jen v kanclu s nohama na stole a zapnutým diskusním portálem....

Takže JSOU to klamavé inzeráty, ne???


So please, don´t slow me down, if I´m going too fast!

Není tady

 

#30 12. 5. 2011 14:05

ADFka2
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 9. 2006
Příspěvky: 1044

Re: Klamavé inzeráty

A vůbec netvrdím, že by si manažeři neměli projít firmu od píky. V tom s tebou souhlasím. Jenže jsou firmy a firmy. To snad dokážeš rozlišit.


So please, don´t slow me down, if I´m going too fast!

Není tady

 

#31 12. 5. 2011 14:32

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Klamavé inzeráty

Nevím, za koho tu Zklamaná kope, ale ani mě se nelíbí, že některé firmy shání pracovní pozice, pro které evidentně práci nemají. Např. dají inzerát, že shání skladnííka.....ale i lidi na jiné pozice.... potvrdí, že místo skladníka je a že čekají na jeho obsazení. No a když tam přijdeme, tak je tam asi 200 lidí na ten inzerát skladníka, vyleze "manažer" a řekne, skladník není, ale můžeme vám nabídnout místo, kdy si vyřídíte svůj ŽL, a budete chodit dům od domu, nebo na ulici oslovovat lidi a přemlouvat je, resp. jim nabízet jiného telefonního operátora. Pokud se vám to nelíbí, můžete dostat úsek,budete chodit dům od domu a přemlouvat lidi, aby přešli k jinému zdroji elektřiny, plynu a pod. A když za měsíc nepřemluvíte, nevyděláte si nic, sami si pak zaplatíte zálohově zdravotní a soc. pojištění. A půjdete se pást na zelené.
Jde o to, že 200 lidí tam jede zcela zbytečně, protože o "takovou" práci ani jedne nestál. O to jde.

Není tady

 

#32 12. 5. 2011 14:44

ADFka2
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 9. 2006
Příspěvky: 1044

Re: Klamavé inzeráty

Aneri - taky to nechápu.
Ale vím, že ti, co letadlu propadli a slepě mu věří, většinou vehementně obhajují, že jejich firma je něco víc a oni sami jsou takoví nadlidi a my jen póvl od pásu (větší rozlišovací schopnosti nemají).
Radši budu póvl od pásu, než tupá ovce s totálně vymytým mozkem, schopná lhát vlastní matce rovnou do očí, jen aby vydžusovala denní limit a mohla si večer zazvonit na zvoneček. Ano, v tomhle směru na to opravdu každej nemá, a díkybohu. Každej nemá místo mozku džus a dolary.
Každopádně je to jejich věc. Já řeším ty firmy a vidím to jako Ty, Aneri. Jak si může někdo dovolit dát inzerát, který prostě a jasně LŽE?


So please, don´t slow me down, if I´m going too fast!

Není tady

 

#33 12. 5. 2011 16:51

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Klamavé inzeráty

ADF - samozřejmě, že jsou firmy a firmy. Ty sis konkrétně tuto zaškatulkovala jako letadlo. Fajn, nebudu se s tebou dohadovat co je a co není letadlo. Tobě jde očividně o to, že v inzerátu byla napsána asistentka. (Mluvím o tom článku) - a de facto, ona to asistentka byla a měla v popisu práce za manažera shánět smlouvy. Ona slečna - pravděpodobně vysokoškolačka - měla mít už natolik v dnešní době vycvičený rozum a postřeh, že to nemusela ani dál zkoušet, poté, co byla dostatečně zklamána prvním celodenním maratonem po ubohých důchodcích. Jenže asi ta etika u ní nebyla v ten moment na takové výši, že to zkoušela dál poté, co se ji podařilo uzavřít (a jak sama píše neetickým způsobem) 3 smlouvy a měla dle ní 1500 v kapse (nebudu rozebírat, že je možná ani nedostala) A možná by se ani další etikou dál nezaobírala, pokud by se k téhle firmě dostala někdy na jaře, protože tam byl ten destruktivní moment to, že šlapali v závějích sněhu v nějakých Pr*delkách. Být jaro, vše kvést, svítit slunce, určitě by vydržela déle a tento článek by jistě nevznikl, nebo možná někdy až po 3/4 roce, až by zavládla zima.

ad že neřešíš sebe - já vím (nebo možná vím - protože to píšeš)...ale už si na nějakou takovouhle lahůdku narazila a byla si zválcována a jsi tím znechucena. Já tě chápu. Ale už nechápu, co řešíš dál - co má která asistentka v popisu práce. Vždy jde o dohodu a o to, zda tu práci chceš dělat, nebo nechceš. Takže pokud bude nepsaný popis práce uspojit denně svého šéfa, je to pouze na té asistentce, jak s touhle záležitostí naloží...a že některé jsou asistentkami nadále to tady nemusíme probírat, viď? Prostě krom svých povinností na udržení práce má ještě tuto nepsanou.

Ale tobě jde pořád o ten klamavý inzerát. Když už to tu tak pitváme, víš co je zajímavé? Ty, jak píšeš, práci máš, v tom případě, jak ses vlastně k takovému klamavému inzerátu dostala a že tě to tak "dostalo", že o tom mᚠnutkání založit vlákno? Ptᚠse, jak si to někdo může dovolit dát inzerát, který TY označuješ, že prostě a jasně lže. Jak a čím si přesvědčená o tom, že ten, kdo ten inzerát dával, ho dávál už s tím účelem - tj. lhát (zveličím tvým příkladem - že místo ředitelky bude haj*zlbábou). Takový inzerát si může dát prakticky každý - hele, já ten inzerát neviděla, takže nemohu říct, že prostě a jasně se v něm lže. Možná by se dalo říct, že se neřekla celá pravda - tj. že sice toho asistenta bude dělat, ale až dejme tomu za rok, až se prostě vypracuje v terénu. Takže inzerát dle mého názoru de facto nelhal tak, jak to v tom vidíš ty. Asi je to názor od názoru. Důležitým momentem bude asi to, že tys někdy v minulosti na podobný inzerát nalítla a já prostě inzeráty o práci nečtu.
Zásadním však zůstává ten fakt, že pokud už po prvním dnu a ještě k tomu bez smlouvy, či jakéhokoliv závazku, budu s prací nespokojena, ba znechucena, je mým výsadním právem takovou práci nedělat. Slečna z onoho článku, sice znechucena byla, dokonce opovrhovala těmi šaškarnami - ale ve jménu jakési osobní domněnky, že bude dobrá, nebo přímo nejlepší, ji nějaké to etično v ten moment netrápilo a s plným vědomím se těchto skopičin účastnila.


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#34 12. 5. 2011 17:04

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Klamavé inzeráty

Aneri - jak ty můžeš prohlásit, že někdo evidentně toho skladníka opravdu neshání? Že to je tak, jak si popsala.... z čeho usuzuješ, že to bylo přesně tak, jak popisuješ - popisuješ přeci své vnímání a ty jsi usoudila, že de facto vlastně žádnýho skladníka nepotřebovali, ale chtěli podomní prodejce.

Víš, tam už mi opět u těch 200 lidí nepasuje právě ta jejich naivita, či co - že jim je tedy nabídnuto dealerství čehokoliv a oni, by o tu práci vlastně vůbec nestáli (chtěli přeci toho skladníka) tak jdou a zacálují si vlastní ŽL a měsíc, či dva, zvoní na důchodce a osobně a s plným vědomím se účastní toho neetického chování, kdy ty bezmocné důchodce šaškárnami a samým ha ha, dostanou k podepsání smluv. A pokud nedostanou žádný podpis, tak si musí zacálovat za sebe zdravotní a sociální. No hele, s tím snad do toho šli, že když tedy chtějí podnikat ve zvonění na zvonky a dokonce si na to pořídili živnosák, tak to sociální a zdravotní si musí zaplatit.

A ptᚠse za koho kopu? Kopu za zdravý selský rozum!
Nejsem žádným dealerem ani aktérem v MLM, nic nikomu nenutím, nikde nezvoním a nikde neskanduju, netleskám, nejuicuju (i když svým názorem na finanční svobodu a volbu práce jsem u některých zdejších v té škaltuli multi-levelák  přímo zabetonovaná)


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#35 12. 5. 2011 17:16

Xsara
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 12. 2006
Příspěvky: 1005

Re: Klamavé inzeráty

Podle téhle brilantní logiky by vlastně všechny podvody měly být beztrestné, protože je vlastně blbost těch podvedených, že se podvést nechali. A blbost nutno trestat, že. big_smile


Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

 

#36 12. 5. 2011 17:58

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Klamavé inzeráty

Zklamčo, problém je v tom, že těch 200 lidí nemá s tímto způsobem obživy žádné zkušenosti, proto se nechají nachytat stolt Kdyby těm lidem někdo jasně řekl, s čím můžou počítat, rozhodně by se na konkursy do těchto firem masově nehrnuli.

Já mám s tímto fenoménem taky svoje zkušenosti - dělala jsem to kdysi celý jeden měsíc jako brigádu, pak mě skolil zánět průdušek a už jsem se zpátky nevrátila, protože tenhle styl obživy opravdu není na moji povahu. Za nějaký čas jsem sháněla zaměstnání na hlavní pracovní poměr, odpověděla jsem na inzerát, ve kterém hledali administrativní pracovnici a při pohovoru s manažerem společnosti jsem ihned zjistila, oč vlastně jde, takže jsem pána přerušila s tím, že hledám trošku něco jiného, než mi nabízejí, tuhle práci opravdu dělat nechci a zdvořile jsem se odporoučela big_smile

A souhlasím s těmi, kdo si myslí, že tenhle způsob lákání zaměstnanců je silně na hraně, protože práce administrativní pracovnice a podomního prodejce se od sebe diametrálně liší a skutečně - není to totéž. A podmínky by měly být jasně a zřetelně zakotveny už v inzerátech nabídky práce, aby ušetřili čas a peníze lidem, kteří podomního prodejce opravdu dělat nechtějí stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#37 12. 5. 2011 18:32

Xsara
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 12. 2006
Příspěvky: 1005

Re: Klamavé inzeráty

Kiara napsal(a):

A souhlasím s těmi, kdo si myslí, že tenhle způsob lákání zaměstnanců je silně na hraně, protože práce administrativní pracovnice a podomního prodejce se od sebe diametrálně liší a skutečně - není to totéž. A podmínky by měly být jasně a zřetelně zakotveny už v inzerátech nabídky práce, aby ušetřili čas a peníze lidem, kteří podomního prodejce opravdu dělat nechtějí stolt

Asi tak nějak. stolt


Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

 

#38 12. 5. 2011 18:59

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Klamavé inzeráty

Xsara napsal(a):

Podle téhle brilantní logiky by vlastně všechny podvody měly být beztrestné, protože je vlastně blbost těch podvedených, že se podvést nechali. A blbost nutno trestat, že. big_smile

Ale tam přeci nešlo o podvod, nebo v tom  já ten podvod prostě nevidím. Byla nabídnuta možnost být asistentem, manažerem, nebo kým vlastně, ale na základě toho, že ten člověk se vypracuje. Podvod by to byl dle mého názoru v tom případě, pokud by PODEPSAL někdo pracovní smlouvu na ředitelku (když už jsme u těch ADFčiných extrémů) a pak byl usazen na dřevěnou židličku v haj*zlíkách. Tady ti lidé prostě měli možnost hned první den zjistit, vo co gou a vycouvat (pokud tedy byli natolik mistrně manipulováni, že do té doby, než se zazvonilo u prvních dveří neměli fakt ani šajnu, že je to dealerství a navíc ještě neetické).
Tady v tomto případě a jim podobných opravdu je třeba rozlišovat mistrnou manipulaci od podvodu. Osobně si myslím, že nikdo ty lidi netáhnul na řetězu k prvnímu zvonku. Znovu píšu, že chápu, že se cítili lidé oklamáni, že jim nebyla dána práce taková, o které si udělali představu, jak ta práce vypadá a vlastně jim byl nabídnut "karierní postup" ke kýženému koženému křeslu.

ps Xsaro: logiku by měl používat každý, nejlépe tu brilantní, pak by bylo méně zklamaných lidí a nedělali si iluze o tom, že nᚠstát (nebo lépe firmy) mají nedostatkový sortiment ředitelů a manažerů. Tyhle posty jsou vesměs všude obsazeny a dotyční se jich drží zuby-nehty a logicky vzato, kolik asi tak potřebuje firma manažerů a asistentek, nebo dokonce ředitelek? To už tedy ten příklad s tím skladníkem nebyl přitažený za vlasy a klidně bych uvěřila, že se tam mohlo o toto místo zajímat více lidí - ale polemizovala bych o té dvoustovce a nedej bože, při naturelu českého člověka o tom, že dokonce přijeli z nějaké dálky.. wink


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#39 12. 5. 2011 19:18

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Klamavé inzeráty

Kiara napsal(a):

Zklamčo, problém je v tom, že těch 200 lidí nemá s tímto způsobem obživy žádné zkušenosti, proto se nechají nachytat stolt Kdyby těm lidem někdo jasně řekl, s čím můžou počítat, rozhodně by se na konkursy do těchto firem masově nehrnuli.

Já mám s tímto fenoménem taky svoje zkušenosti - dělala jsem to kdysi celý jeden měsíc jako brigádu, pak mě skolil zánět průdušek a už jsem se zpátky nevrátila, protože tenhle styl obživy opravdu není na moji povahu. Za nějaký čas jsem sháněla zaměstnání na hlavní pracovní poměr, odpověděla jsem na inzerát, ve kterém hledali administrativní pracovnici a při pohovoru s manažerem společnosti jsem ihned zjistila, oč vlastně jde, takže jsem pána přerušila s tím, že hledám trošku něco jiného, než mi nabízejí, tuhle práci opravdu dělat nechci a zdvořile jsem se odporoučela big_smile

A souhlasím s těmi, kdo si myslí, že tenhle způsob lákání zaměstnanců je silně na hraně, protože práce administrativní pracovnice a podomního prodejce se od sebe diametrálně liší a skutečně - není to totéž. A podmínky by měly být jasně a zřetelně zakotveny už v inzerátech nabídky práce, aby ušetřili čas a peníze lidem, kteří podomního prodejce opravdu dělat nechtějí stolt

Jak se mohli nechat nachytat, když se hlásili na post skladníka? To, že jim manažer řekl, že skladník není (a teď už může pracovat domněnka - byl vůbec ten skladník? nebo byl a už je obsazen?) a nabídl jinou práci je už o něčem jiném. Masové hrnutí na konkurzy skladníka - co asi na toho skladníka přislíbili za plat? I tady by měla zapracovat logika, že v našem státě skladník asi nevydělá 50 a víc tisíc....

Čistě hypoteticky, pokud bych hledala zaměstnání a došla jsem až do nějaké takovéto firmy a tam mi hodili na hrb smlouvy a běž obíhat a zvonit na zvonky....za sebe můžu říct, že bych to nešla dělat a pokud by to bylo mistrné manipulování, jak bylo popsáno v článku (zkusit ten jeden den) tak večer bych měla naprosto jasno. Sama píšeš, že na další pokus si to již odhalila bez toho, že bys někde měsíc lítala po domech. Možná prostě někteří lidé potřebují si v tomhle marastu zaplavat, aby věděli, že jsou prostě obory, kde by se mohli utopit. No a někteří v tom holt umí plavat naopak mistrně a už po těch domech neběhají a jsou těmi bvysněnými manažery a jiní za ně zvoní na zvonky.
Možná je tento způsob zajišování "zaměstnanců" na hraně, ale není to podvod. Lidem byl de facto nabídnut karierní postup a jasně definovaná pravidla, jak se na kýženou pozici dostanou.
ps. manažeři a ředitelé se hledají především přes těžce placené agentury, nebo se přetahují z jiných firem, jen naivní člověk jásá nad inzerátem slibujícím post manažera v bezplatném internetovém plátku, bezpochyby ve stejném znění zadaném do všech možných inzertních stránek.


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#40 12. 5. 2011 19:24

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Klamavé inzeráty

Zklamčo, celá věc by byla jasná a čistá jako kř횝álový horský potůček, kdyby byla už v inzerátu nabídnuta možnost být asistentem, manažerem, nebo kým vlastně, ale na základě toho, že ten člověk se vypracuje tak, že bude začínat jako podomní prodejce.

Osobně jsem ráda, že dotyčná slečna popsala praktiky těchto společností a dala to na internet, aby se lidi seznámili s drsnou realitou a nenechávali se zmanipulovat vidinou vysokých zisků, protože v 99% ze sta lidi získají místo vysokých zisků jen trpce nabytou zkušenost stolt Protože člověk, který s těmito společnostmi nemá žádné zkušenosti a věří tomu, že když bude od rána do večera poctivě a tvrdě dřít, že bude za svoje zásluhy také adekvátně odměněn, se dočká akorát tak hořkého zklamání. Já jsem pro jasné podmínky v inzerátech, jasné podmínky při přijímacích pohovorech a jasné podmínky při výkonu zaměstnání, jiné jednání pokládám jako jednání "přes čáru".

A ještě bych chtěla suše podotknout, že tyto praktiky tady provozují zejména společnosti, pocházející ze zahraničí, které si myslí, že jsme tady u Zulukafrů a to, co by si nemohly dovolit doma, to si dovolují tady na poměrů neznalé české lidi stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#41 12. 5. 2011 19:52

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Klamavé inzeráty

Byla jsem u toho, tak vím, co nabízeli! Zdá se mi to nefér, kdyby napsali, že hledají čokly na ŽL, co budou někde lítat, nikdo by jim ani nepřišel.....někteří lidé jsou ještě tak naivní a nevěří v prohnilost společnosti. Věří, že najdou práci, ale ta už asi není....

Není tady

 

#42 12. 5. 2011 20:43

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Klamavé inzeráty

Tak já si tedy tu firmu Jobing vyhledala, početla na stránkách, podívala na videa, firemní časopis a mohu dát k tomu svůj názor, že se jedná o něco podobného, jako Amway. Silní postupují, slabší po čase odpadnou a jelikož se nekonalo to, že budou milionáři do měsíce, vytvořili se tu  i jinde na netu 2 tábory- jedni tuto firmu berou a druzí ji nemohou přijít na jméno. Nastavení různých postů je pouze pro ty, kdo mají v sobě maximální víru v sebe, že to dotáhnou tam, kam chtějí. Ti ostatní budou pouze pěšáci a z toho se odvíjí jejich frustrace. Pro někoho je to sekta, pro někoho stmelený kolektiv.  Tento Jobing má na stránkách jasně popsán karierní postup (i tu asistentku manažera...jen se tam musí došlapat)
Takže ano, drsná realita dnešního světa. A tam nejde o to, dřít od rána do večera - to může de facto říct každý z těch, co to zkusili, že dřeli, vlastně tam byli od rána do večera, někdy i soboty, nebo klidně i celý víkend, ale když nebude mít výsledky, bude mít de facto za tu dřinu ho*ubelec.
A tam to stojí na výkonu a výsledcích.
Já chápu, že některým lidem se tento způsob hodně zajídá, ale je třeba si uvědomit, že nejsme už v ČSSR, kdy sice každý měl právo na práci - ale i povinnost pracovat a že někteří byli nikoliv v práci, ale jen v zaměstnání. Tam se na výkony a výsledky silně kašlalo, prostě hlavní věc byla mít razítko v občance a mohl si proplouvat životem v pohodě. Život se mění, realita je jiná, je to dravější a kdo nebude trošku víc dravý, ten prostě nebude mít nic, nebo jen bídu.
Cely svět stojí na tom, že někdo něco někomu nabízí a jiní si to kupují. Dřív se pro to chodilo do obchodu, ale doba se mění, teď už nestačí ani e-shopy, teď prostě lidem se to nabízí doma. Firmy se předhánějí, kdo bude mít větší zisky, kdo se stane tím největším. Která firma neporoste, krachuje a tím i lidi přicházejí o práci. taková je doba, nestěžujte si a spíš se zkuste aklimatizovat. Klasické práce bude stejně, nebo dokonce míň a lidí je na světě jako smetí....


Aneri: kdybych hledala práci, v současné době internetu se dá prakticky o každé společnosti , o kterou zavadíš, něco najít na netu a pak si udělat vlastní obrázek.


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#43 12. 5. 2011 21:01

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Klamavé inzeráty

Zklamčo, výborná filosofie, vysvětlila jsi to jasně a srozumitelně wink

Jen mi nejde do hlavy, proč se tak schopné a silné společnosti musejí při náboru svých zaměstnanců uchylovat k prapodivným praktikám, tzn. vypisování inzerátů na neexistující pozice a následné verbování nachytaných hejlů coby podomních prodejců.

Kdyby praktiky těchto společností byly průhledně jasné, mohly by přece napsat rovnou, že hledají schopné a dynamické podomní prodejce, orientované na výsledky a výkon, schopné tvrdě pracovat 12 hodin denně big_smile A jelikož tomu tak není a tyto společnosti verbují svoje podomní prodejce prostřednictvím inzerátů na úplně jiné pracovní pozice, zdá se mi, že musí být někde zakopané čertovo kopýtko ... a o zaměstnancích to asi nebude ... big_smile

Upravil(a) Kiara (12. 5. 2011 21:02)


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#44 12. 5. 2011 21:10

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Klamavé inzeráty

Tak já jsem jiného názoru, byly fabriky a vyrábělo se, ne, že ne. Aspon v našem městě bylo vše zrušeno. Byli jsme soběstačný stát, který se uživil, bez závislosti jiných států. Vyváželi jsme od aut, přes motorky, stroje, potraviny a pod. Dnes tu není díky vyšší moci nic. Nic se neyrábí, nic se nevyváží, šmějdovské potraviny dovážíme, máme tu smetiště, jsme levnou pracovní sílou pro většinou zahraniční majitele, kteří požadují angličtinu, němčinu, a pod, což starší ani střední generace kolikrát neumí.  Na druhé straně máme milion nabídek sra@ček nepotřebných k životu. Ještě, že jdeme do Evropy a máme se čím dál líp.....gloria, uvidíme po zdražení.
Zklamaná a snad si nemyslíš, že taková firma se ti představí předem...to bys byla hodně naivní.
Já myslím, že celkově  není dobrá situace, když nebudou  lidi mít peníze, nebudou kupovat, nebudou odvody do kasičky a je to v háji......a bude se opět  zdražovat.

Není tady

 

#45 12. 5. 2011 22:42

ADFka2
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 9. 2006
Příspěvky: 1044

Re: Klamavé inzeráty

Zklamčo, ty jsi jako kolovrátek. NIKDO tady netvrdí, že ti lidé šli a dělali něco, co nechtěli. To už je ta další fáze. Všichni ostatní tady mluvíme o tom, co tomu PŘEDCHÁZÍ. Ale to už se opakuji a s tebou se domluvit nedá.
Nicméně, jsi dost mimo s názorem, že si můžeš udělat obrázek o firmě na netu. Právě firma jobing má stránky nalakovaný slaďoučce, ale jsou prázdný a nicneříkající. Zrovna na těch stránkách se dočteš, jak je boží u nich dělat. Už tím si se*ou do vlastních úst.
Pak dají inzerát na jinou pozici a snaží se lapat nezkušený ptáčky - myslíš, že u nich dělá někdo starší 20 let s nějakými zkušenostmi? Houby, jsou to sopláci sotva po střední, akorát je utáhnou na vařený nudli. Oni jim možná i něco vydělaj a pak zdrhnou - další humus - protože zaplaceno nedostanou a šéfík si může koupit další golfovou hůl - což ale odbíhám, protože to už je opravdu věcí každého nachytaného.
Ty prostě nevidíš problém v tom, když firma lže do světa.
To je dost drsný.


So please, don´t slow me down, if I´m going too fast!

Není tady

 

#46 12. 5. 2011 22:54

Xsara
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 12. 2006
Příspěvky: 1005

Re: Klamavé inzeráty

Si tady nebudu zbytečně plácat játra... Kiara to vždycky napíše dřív, než se sem dostanu a navíc má na rozdíl ode mě dar slova. godlike


Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

 

#47 13. 5. 2011 8:07

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Klamavé inzeráty

Promotér, hosteska, sales manager, sales projektor, obchodní specialista, pracovník reklamní divize, konzultant zákaznického centra, referent pro styk s veřejností, produktový specialista, referent obchodu, asistent prodeje, obchodní konzultant aj.
tohle jsem jen letmo našla za inzeráty pro jobing.
Když teď přeženu mozkovou kapacitu mladých lidí (ty sopláci, o kterých píše ADF), tak jsou to většinou středoškoláci, nebo vysokoškoláci a tam, pokud vím základy angličitny a český jazyk probírají. Takhle to totiž vypadá, že si někdo neumí spojit obyčejného prodavače do těch vznosných anglických slovíček. Když na to tak koukám, všude se jedná o prodej. Jedná se o někoho, kdo něco nabízí, představuje, maže med kolem huby na základě naučených slovíček - ale pořád je to jen člověk, co má za úkol prodat produkt a od toho se mu odvíjí to, co si vydělá.

hele, net není jen stránka firmy jobing, je tam především plno inzerátů (už to by mohlo někoho kopnout, takových specialistů, co ten Jobing potřebuje, že?) jsou tam i diskuzní fora se zklamanými prodejci, co neunesli tíhu tempa a dravého trhu, jsou tam i pochlebovači. Jenže ADF udělala ze svéprávného možná vysokoškolsky vzdělaného člověka naprostýho troubu, co potřebuje vodit za ruku. Tito lidé potřebují totiž přesně to, co dostanou - hodit do vody a plavat, buď se plavat neučí, nebo se prostě utopí. A s nimi se utopí i jejich přemrštěné představy o fungování tržní džungle, kde si sami sebe představují, že oni jsou právě ten predátor a má na to dokonce papír.


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#48 13. 5. 2011 8:11

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Klamavé inzeráty

Tím jsem vlastně chtěla říct, že ty inzeráty nelžou, jen je to nalakováno a zabaleno a nabídnuto tak, že na přesně tohle lidi slyší. V žádném inzerátu i od jiných firem (i těch renomovaných) neuvidíš v inzerátu, že ten, kdo se přihlásí na určitou pozici bude dřít jako kůň, protože firma jede na zisk a nikoliv na to, aby si někdo válel šunky, nikde nebude napsáno, že se maká od nevidím do nevidím (jinými slovy flexibilní pracovní doba) nebo že si můžeš pracovní dobu rozložit tak, jak ti vyhovuje (budeš holt makat i v noci, když si to přes den nestihl).....naučte se překládat předložené slova a věty do jejich "pravého významu" a ubude zklamaných lidí.


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#49 13. 5. 2011 9:15

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Klamavé inzeráty

Takže podle mě lžou ! Je to asi věcí nazírání na věc a názoru. A to jsme se tak odklonili od východu a máme tu západ a mnoho lidí tomu, co nám tu kukají nerozumí z těch starších. Jde o to, že zavření fabriky a vytunelováním republiky přišlo o práci mnoho lidí a ty jobing, či jak tomu říkáš, naprosto nezajímá, nerozumí tomu. Do budoućna budme asi všichni manageři firem, které nebudou nic vyrábět, ale nabízet. No, to má logiku...a pást se půjdeme na zelené. Nebo budou všichni podnikat na ŽL a nikdo nebude nic vydělávat a nebudou odvádět daně, v kase nic nebude,....a je to v análu.
Ty asi dělᚠpřednášky na toto téma.....
Zklamaná, ty jsi opr

Není tady

 

#50 13. 5. 2011 9:51

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Klamavé inzeráty

fajn, podle tebe lžou, podle mě ne - jen to předkládají v takové formě, aby zaujali.

Tak pokud tu kukají ze západu a ti starší nerozumí, vo co gou, tomu bych i uvěřila, nebo je pravdou, že právě tu angličtinu z těch starších jako povinný předmět na základce neměli. Ale ADF psala o nějakých soplácích (podle mého osobního překladu - soplák, co má ještě usoplaný nos - nedospělec, teče mu mlíko po bradě apd.) Těžko asi nějaký dělník od pásu, co mu zavřeli fabriku se bude hlásit na post sales manager, nebo opravdu asi bude vědět, že to nebude jeho parketa, nebo ho to slovo manager dostatečně zbrzdí v rozletu. Takový člověk si bude hledat běžné zaměstnání. Třeba toho skladníka, jak tu někdo zmínil (ty?) ale fakt jsem nenašla ani jeden inzerát, kde by právě jobing hledal skladníka, takže bych řekla, že je to trošku naházení špíny, nebo jobing se jeví (pro některé) jako podvodná firma, tak mu přiložíme. Proto by bylo dobrý mluvit konkrétně - zda se tedy opravdu jednalo o firmu jobing, co nabízela práci skladníka a on se z toho vyklubal podomní prodejce.
Do budoucna budeme všichni manažeři - už teď jsme. Jsme manažeři svého života, ženy většinou bývají manažerkami domácnosti. Nemám strach o budoucnost, že nebude se vyrábět - bude, vždy se najde někdo, kdo bude vyrábět - ale vždy se najde někdo, kdo to nbude managerovat (ale ty tu nemáte moc v oblibě - to jsou ti kapitalisti, co odírají ty chudáky)
Past se klidně můžeme, především se budou moct jít pást ti, co nebudou chtít být sami sobě manažerem a nechají se manažerovat jinými...a ti ten vᚠživot tak zmanažujou, že se nebudete stačit divit.
V dřívějších dobách nebyli žádní zaměstnanci a vlastně všichni byli "podnikatelé" byli ti, co se živili zemědělstvím a ti, co něco vyráběli potřebného k životu. byli ti, co dávali nějaké služby...

co znamená, že jsem opr? Doufám že to není nic sprostého, nebo je to poplácání po zádech? :-)


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů