Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 8. 5. 2011 13:14

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

mycka na nadobi

Uvazuji o koupi mycky na nadobi.Jenomze nemam s tim vubec zadnou zkusenost.Na letaku jsem nasla levnou za 5500 kc.Jenomze nevim kdo me ji zapoji.Nevite kdo to dela?A jestli se me vubec vejde do kuchynsky linky.Zrejme budu muset zrusit jednu skrinku.
Vyplati se jeji koupe?


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#2 11. 5. 2011 0:04

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: mycka na nadobi

Erem, být v tvé situaci, tak si myčku nekupuju. Pokud vím, tak mᚠdvě děti a přítele, z toho tvá dcera není výdělečně činná, je ještě na učňáku. Na Babinet chodím dlouho a téměř každý den, tak mám trochu přehled. Vím, že mᚠvcelku hluboko do kapsy, alespoň sis několikrát povzdychla nad tvou neblahou finanční situací. Být tebou, tak si těch 5 500 Kč dám bokem pro strýčka příhodu. Myčka není nezbytně nutná věc, chápu, že je otravné umývat nádobí, málo koho to baví. Doma vás je max. čtyři nebo možná jen tři. Mám dojem, že jsi zaměstnaná, tudíž přes den pryč. Tak jestli vaříte jen o víkendech, tak to je myčka tuplem v tvém případě, kdy neoplývᚠfinancema, zbytečná. Víš, Erem, já jsem tak vychovaná, rodiče mě učili a vštěpovali, že napřed je potřeba dát peníze bokem a pak až má člověk trochu našetřeno, tak je možné se "rozmazlovat". Já teda myčku řadím do kategorie "rozmazlování".
Nejsem zběhlá v myčkách, ale mám dojem, že myčka za 5 500 Kč je jedna z těch nejlevnějších. Jsem naučena, že kupuju střed, nejlevnější věci ne. Pokud bych kupovala myčku, tak tak také postupuji.
Pak jsem ještě kdysi četla článek, kde se rozebíralo, zda myčka ušetří vodu. Vyšlo najevo, že záleží, jakým způsobem myješ nádobí - jestli pod tekoucí vodou, tak myčka ušetří hodně vody, pokud si ovšem napustíš do dřezu vodu a zbavíš se největších nečistot a pak opláchneš od Jaru, tak to vodu nešetří, prý je toto nejlevnější způsob mytí nádobí.
Pak měj ještě na mysli, že když si pořídíš myčku, budeš si muset zřejmě koupit do ní speciální nádobí.
V každém případě si sedni k internetu, prostuduj si diskuze na téma myčka. V žádném případě se neřiď jedním letákem!!! Čerpej z více zdrojů! Vyplatí se to.

Není tady

 

#3 11. 5. 2011 20:40

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: mycka na nadobi

Vilemino dekuji za odpoved.Na mycku jsem si usetrila  z brigady tj. druheho zamestnani. Dcera konci s ucnakem,uz ta 2 mesice takze bude taky vydelavat.Prave,ze varime denne a toho nadobi je spousta,pripada me,ze nadobi myji neustale. Co se tyce levnych veci dovolim si nesouhlasit.V drivejsi dobe jsem kupovala fen  za 150 kc,prodavac me koupi rozmlouval ze na to nema ani zarucni list vypisovat ,ze se rozbije behem chvile nabizel me drazsi  za 1000 kc.Ja si ho presto koupila.Ten fen me vydrzel pres 2 roky s tim,ze byl 2x denne pouzivan mnou a dcerou.
Tu samou zkusenost mam s televizi Tesla pred 12 lety jsem si kupovala tuto televizy za nejakych 5 tisic opet rozmlouvani kamazadky.ze to nic nevydrzi,ta televize jde porad.
Takze tim se rozhodne neridim,ze drazsi veci jsou kvalitnejsi.
Spis nez ta mycka, me desi ty myci prostredky do ni,ze je to drahe.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#4 11. 5. 2011 21:26

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: mycka na nadobi

Vilemíno, nemᚠpravdu v tom, že je třeba si do myčky pořídit ještě navíc speciální nádobí. Na hrnce a kastroly je myčka ideální, na sklenice z čirého skla rovněž a na běžné talíře a příbory jakbysmet. Samozřejmě, že existuje nádobí, které do myčky v žádném případě nepatří - ručně malované porcelánové nádobí, stříbrné příbory, starožitný porcelán. Toto jsou výjimky, které potvrzují pravidlo, jinak do myčky můžeš skutečně dát většinu nádobí, které se používá v běžných českých rodinách.

Já používám myčku od roku 1995, mám už druhou a můžu říct, že je to spotřebič k nezaplacení. Zvykla jsem si natolik, že nádobí ručně myji akorát v práci a u přítele big_smile

erem, co se týče mycích prostředků do myčky, potřebuješ: leštidlo (naliješ 1x za čas a pravidelně doplňuješ), sůl do myčky (nasypeš 1x za čas a pravidelně doplňuješ) a mycí prostředek, který používᚠpři každém mytí. Tak jako s pracími prášky, kdy existují levnější a dražší, je to i s mycími prostředky do myčky - taky existují levnější a dražší. Nemusíš zrovna používat značkovou řadu Calgonit smile, i v Lidlu nebo v jiných supermarketech se najdou přípravky v nižší cenové hladině. Co se týče spotřeby vody, není to taková katastrofa: když myješ nádobí po čtyřech lidech 3x denně pod tekoucí vodou, spotřebuješ při ručním mytí té vody rozhodně víc.

A hlavně: nikdy neumyješ nádobí v ruce tak dokonale, jako v myčce stolt s přítelem máme naprosto stejné plastové prkýnko. Já ho mám sněhobílé, na tom jeho se dají vystopovat všechny potraviny, které na něm kdy krájel. I když to vezmeš pískem a vydrbeš, zůstává zažloutlé - prostě ho tak dokonale neumyješ, jako to umí myčka stolt A hlavně je to nesmírná úspora času - místo, abys drhla nádobí po čtyřech lidech od rána do večera, naskládᚠho 1x či 2x denně do myčky a zapneš. Jediná starost je to nádobí po umytí vzít a naskládat ho zpátky do kuchyňské linky wink A oceníš to zejména při gruntování - já mám v sekretáři v obýváku spoustu skleněných "čičmurek", co mi kdo kdy dal k různým výročím. Čas od času jsou třeba umýt - kdybych měla každou zvl᚝ brát do ruky a otírat, z toho bych se asi pominula. Takhle je v košíku odnesu do myčky, vyskládám je tam, zapnu ECO program na 40°C a pak je vyskládám nazpět do vytřené skříňky. Kdybych to myla v ruce, zabralo by mi to půl dne, takhle mám vystaráno a můžu se věnovat buď něčemu jinému, nebo dřepět na netu, zatímco myčka pracuje za mě big_smile


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#5 11. 5. 2011 23:33

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: mycka na nadobi

Kup si ji. Neříkám, že tuto, ale ano. U mne rozhodovala kromě ceny ještě záruční doba, kde jsem vzala tu s 3-mi lety pro strýčka náhodu. A ani drahá nedá záruku, že nebude zlobit. a Odjakživa jsem nenáviděla mýt nádobí.
Ovšem, když jsem dostala oboustranný zánět loktů z myši (od PC), tak to jsem teprve ocenila tu myčku! A že jsem dřív měla zánět a pračka(kecám, myčka, ale mám tendence říkat, že peru nádobí) stála venku (tak 3 měsíce) a čekala, kdy mne ji kdo zapojí. Zánět mne drží už dva roky, je to na operaci a myčku miluji.Pravda, taky jsem musela zrušit jednu skříňku a prostor chybí, ale stálo to zato.
S tabletkama sleduj akce u těch "lepších" značek, když mají 1+1. Já vždy nakoupím v tu dobu a vydrží mne to rok a tabletka pak vyjde na 2,5-3 czk kus.  Anebo teď už střídám levnější, taky kdy je na ně akce, ale ty zanechávají šmouhu na talířích.
Zřejmě neumím tu myčku asi správně užívat, ale mne stačí jen tabletka 3 v jednom nebo tak. Vše je čisté, lesklé, tak nevím, co bych kam ještě co sypala. Pravda, začala jsem s tím nedávno. A hlavně si myslím, že je vše i dezinfikované, protože se o to horká pára postará.
Změr si linku. Mᚠna výběr pouze š. 45 a 60... Ja mám 45 a stačí. Ale když vás je víc, tak 60 by byla lepší.

Upravil(a) miaa (11. 5. 2011 23:35)

Není tady

 

#6 12. 5. 2011 14:02

Ališa
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Rokycany
Registrovaný: 3. 4. 2009
Příspěvky: 3464
Web

Re: mycka na nadobi

Tak já normálně moc na tahle témata nepřispívám, ale tady ano.

Myčku máme 5 let a nedala bych jí za nic na světě. Patřím mezi lidi, kteří pokud mají jeden špinavý hrníček v dřezu, nejsem spokojená  a takhle mám pokoj. Dávám do ní naprosto všechno. Krom toho, co se psalo už níže.

Hodně myju na nižší teplotu, tudíž je to i kratší a levnější program, kupuju kvůli tomu gely, aby se lepší rozpustily a umyjí se i připálené hrnce naprosto v pohodě.

A hodně nám to šetří vodu. Od té doby, co jí máme nám každoročně vrací na vodě, a to mám malé dítě, peru neustále a myju nádobí taky pořád. Obden jí zapínám.

Takže pro mě k nezaplacení a jestli někdo napíše, že je to rozmazlování, tak je to u mě srovnatelné s tím, proč má automatickou pračku, proč nepere na valše. Určitě je to rychlejší, děti by to taky zvládly a vody to sežere taky míň. A pere se jednou za čas, kdežto nádobí jsem mývala tak 6x denně. Fakt nekecám.


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/28719.png

19.10. v 13:45hod., 3050g, 50cm, po propuštění z porodnice 3100g, 6 neděl - 4100g, 2M - 5410g 55cm, 3M 6400g 62cm, 4M 7020g 65cm, 5,5M 7720g 66cm, 6,5M 8340g 68cm, 7M 8600g, 8M 9010g 70cm, 10M 9600g 72cm, 11M 9760g, 12M 10020g, 74cm, 18M 11850g, 81cm

Není tady

 

#7 12. 5. 2011 14:08

klementýna
♥♥-----
Registrovaný: 25. 2. 2009
Příspěvky: 41

Re: mycka na nadobi

mám už doma druhou myčku a na chalupu jsem si te´d také pořídila obnošenou, jsem doma s postiženým synem, takže pořád vařím, nádobí hory, a opravdu mě mytí nebaví, to se radši věnuju klukovi.
Chci říct, že důležité je taky vnitřní uspořádání, kolik se tam toho bezpečně vejde, a naučit se to rovnat. Se smutkem vzpomínám na mou první postarší Philipsku. Byla nenaplnitelná, horní košík s šupletem na příbory byl sen. Tím chci říct, že úspora je taky v tom jak je naplněno, uspořádání držáků atd. Zkus se zamyslet zda by vzhledem k úspoře místa nestačila šíře 45, mám jí a to jsme 4, a stačí. Pravda větší hrnce meju v ruce. Pro mě je myčka v užitečnosti hned za pračkou.

Není tady

 

#8 12. 5. 2011 15:51

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: mycka na nadobi

Myslím, že dlužím trochu vysvětlení. Já se domnívala, že je na tom Erem finančně daleko hůř než je skutečnost a taky jsem si myslela, že vaří jen o víkendu, tak proto ta slova, která jsem použila. Jinak sama nemám vlastní domácnost a jednou počítám s tím, že myčku mít budu

Otázka na ty, kteří mají doma myčku: Opravdu to umyje i zapečené hrnce? Moje matka kdesi slyšela, že ne, a taky se doslechla, že to omlacuje nádobí, proto myčku nemáme a vše se myje ručně. Já se ptám, opravdu to nevím. Ale naši jsou v určitých věcech dost divní, jsou hodně konzervativní. Automatickou pračku máme, to se zase nebojte.

Není tady

 

#9 12. 5. 2011 16:14

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: mycka na nadobi

Vilemíno, opravdu zapečené hrnce s tlustou vrstvou připáleniny myčka opravdu neumyje smile to se samozřejmě musí vzít a vydrhnout ručně. Já připáleniny nedrhnu, když už se mi jednou za čas povede něco připálit, naliju do hrnce vodu s 1 lžící saponátu na nádobí, 1 lžící Sava a dám vařit. Připálenina se působením tepla, Sava a saponátu sama krásně odmáčí a hrnec lze lehce a jednoduše umýt.

Myčka žádné nádobí neomlacuje, nevím, jak na to Tvoje matka přišla wink Myčka pracuje na takovém principu, že je technicky zhola nemožné, aby se nádobí uvnitř otlouklo - naskládᚠnádobí do dvou výsuvných drátěných košů plus košíku na příbory a celý cyklus probíhá tak, že špinavé nádobí je systematicky soustavně sprchováno a ostřikováno vodou s čistícími prostředky, která tryská z plastových ostřikovacích ramen. To spíš stokrát omlátíš nádobí při ručním mytí ve dřezu.

Fakt nechápu, kde Tvoje matka na takový nesmysl přišla - to je něco podobného, jako když začínaly automatické pračky a nesla se o nich pověra od "starých a zkušených hospodyní" že jsou k ničemu, protože trhají prádlo big_smile


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#10 12. 5. 2011 16:47

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: mycka na nadobi

Kde na to má mamka přišla, to nevím. Pamatuju si, že se o tom omlacování nádobí bavila se sestřenicí, která mimochodem taky nemá myčku. Kdysi ji chtěla, ale její manžel to považoval za zbytečnost, bral to ze svého pohledu, on nádobí neumýval, tak na co to kupovat.

Kdyby závisel pokrok lidstva na mých rodičích, tak žijeme ještě v jeskyních big_smile. Uvedu třeba situaci, ráda si dělám černý čaj s trochou červeného vína. Jelikož beru antidepresiva, tak si toho vína tam dávám jen trošinku, na chu. Čaje s vínem si dělám už třetím rokem, zhruba každý druhý večer. Máme starý otvírák na víno, kterým se to i statnějšímu chlapovi hůře otvírá. Asi rok jsem promlouvala našim do duše, a koupí něco lepšího, že určitě něco musí existovat. S velkou slávou nám všem nadělila mamka pod stromečkem nový otvírák na víno. Krásně se to s ním otvíralo, ovšem vydržel asi jen měsíc, pak v něm cosi ruplo a musel se vyhodit. Kvalita toho otvíráku byla zřejmě pochybná. Co myslíte, že udělali rodiče? Vytáhli ten starý otvírák a otec pokaždé nadává mně a mamce, ostatní víno nepijí, když chceme otevřít víno (samotným se nám to s tím starým otvírákem nedaří). Nový kupovat nehodlá, prý nebude zbytečně platit 300 Kč za nový, který se beztak za chvilku zničí. Já už jsem rezignovala, fakt to nemá smysl. Koneckonců já to víno neotvírám, tak když se mu chce s tím zápasit, tak prosím.

Není tady

 

#11 12. 5. 2011 16:53

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: mycka na nadobi

Kiara napsal(a):

Fakt nechápu, kde Tvoje matka na takový nesmysl přišla - to je něco podobného, jako když začínaly automatické pračky a nesla se o nich pověra od "starých a zkušených hospodyní" že jsou k ničemu, protože trhají prádlo big_smile

big_smile

Jsem spíše taky konzervativní, ale tak moc snad ne.

Není tady

 

#12 13. 5. 2011 13:38

Ališa
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Rokycany
Registrovaný: 3. 4. 2009
Příspěvky: 3464
Web

Re: mycka na nadobi

Tak s těma připečenejma hrncema nemám zkušenosti, protože mám teflonové hrnce, tudíž o nějakém připečení nemůže být ani řeč a naprosto úžasně umyje i na nízký stupeň připečený skleněný pekáč.

A já si myslím, že to funguje hodně i na principu páry, že se uvnitř myčky vytváří taková teplota, že ta pára prostě "odpučí" ten bordel.

No prostě už jen z úpo*ných důvodů to stojí za to.


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/28719.png

19.10. v 13:45hod., 3050g, 50cm, po propuštění z porodnice 3100g, 6 neděl - 4100g, 2M - 5410g 55cm, 3M 6400g 62cm, 4M 7020g 65cm, 5,5M 7720g 66cm, 6,5M 8340g 68cm, 7M 8600g, 8M 9010g 70cm, 10M 9600g 72cm, 11M 9760g, 12M 10020g, 74cm, 18M 11850g, 81cm

Není tady

 

#13 16. 5. 2011 18:53

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: mycka na nadobi

Tak co, už ji máš? Chce to přívod a odtok vody a elektriku, já musela volat firmu, protože doma nemám nikoho, kdo by to uměl. Připálené věci taky umí, ale já už takové nádobí nemám, které by se připálilo do černa. Stačí nechat na plotně odmočit a jde to samo. Nic nemyju předem. A když, můžeš nechat umýt ještě jednou s další várkou.
Jinak na mne koukaly jak na exota, že co? ty nemᚠmyčku? Ovšem má matka mne odsoudila jako lenoru, že to nechci dělat a že jde o zbytečnost. Tak si vyber. Fakt, raději uvařím cokoliv, než mýt nádobí. Resp. ano, ale přiměřeně, ne 6x denně. Takhle naložím, pustím, vypustím páru, když chci a vyberu čistéééé.
A kde je hodně dětí tak jsem slyšela i názor, že to chce 2 myčky. V jedné je čisté nádobí, do druhého jde rovnou špinavé. No, to byla asi ironie.

Není tady

 

#14 16. 5. 2011 19:14

sylviik
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: nedaleko Plzně...
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 5794
Web

Re: mycka na nadobi

Erem, myčku rozhodně ano - nás je pět a myčku mám "teprve" rok a půl, předtím jsem opravdu snad nic jiného nedělala, než myla nádobí, teď už jenom peru wink.
Mám whirlpoolku a parním systémem a myje to bezvadně, navíc když srovnám nádobí umyté růčo a v myčce tak je to v naší tvrdé vodě nebe a dudy. Kupuju většinou gely jak psala Ališa kvůli rozpouštění a dosypávám jenom sůl.
Mio, ty dvě myčky -  u nás by se možná uživily lol, myčku zapínám tak dvakrát denně - mám samozřejmě šíři 60.


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/20936.png
http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/24711.png
http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/24712.png

Není tady

 

#15 16. 5. 2011 19:24

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: mycka na nadobi

Ano, Sylviiku, přesně proto nesnáším mýt nádobí, že nás bylo 5 a má matka je umělec na vyrábění hory nádob. Ale já to musela po ní mýt vždy, když to vyrobila. To ji zůstalo dodnes. Přelévá věci tak dlouho z nádoby do nádoby, až je hora hotová. Pak umýt, hned utřít a uložit. Ani okapat ne. Prostě buzerace.

Není tady

 

#16 16. 5. 2011 19:27

Lazurka
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 10. 4. 2006
Příspěvky: 665

Re: mycka na nadobi

Vilemína napsal(a):

Otázka na ty, kteří mají doma myčku: Opravdu to umyje i zapečené hrnce? Moje matka kdesi slyšela, že ne, a taky se doslechla, že to omlacuje nádobí, proto myčku nemáme a vše se myje ručně. Já se ptám, opravdu to nevím.

To asi jak se tak rychle otáčí ten buben godlike lol vissla


Naše Anička:
http://www.tickerclub.com/cache/d2e4438dfe.png

Není tady

 

#17 16. 5. 2011 19:49

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: mycka na nadobi

Lazurko, kdo ji nemá, třeba ti uvěří, že je tam buben! jo, vydává divné zvuky, ale otáčí se pouze sprchovací hlavice s vodou nahoře a dole, alespoň u mne. A když tam něco špatně dám, co čouhá, tak se to třeba i mlátí anebo proud vody do něčeho.

Není tady

 

#18 17. 5. 2011 8:59

Lazurka
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 10. 4. 2006
Příspěvky: 665

Re: mycka na nadobi

Ježíši, to byl fffftíííp!!!  se koukni na smajlíky..


Naše Anička:
http://www.tickerclub.com/cache/d2e4438dfe.png

Není tady

 

#19 18. 5. 2011 23:17

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: mycka na nadobi

Ale jooooo. Když čteš ty názory Vilemíniních rodičů, tak třeba to nepochopí....

Není tady

 

#20 17. 11. 2012 22:45

Zuzina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2006
Příspěvky: 3459

Re: mycka na nadobi

Tak jsem situací donucena koupit myčku..
Vím o tom prd, takže budu ráda, za každou radu gloria

Existují myčky, které si vezmou 7 litrů vody!! opravdu takové množství umyje plnou myčku nádobí?? Tomu nějak nevěřím hmm
Chci, aby měla odložený start. Aby měla nějaký úpo*ný program.
Co více po ní chtít??
Údajně existují i nějaké, které neohřívají vodu, ale jsou napojené na teplou vodu. To by pro nás bylo hodně úpo*né řešení. Vodu nám bojler ohřívá pouze, když je levnější tarif elektřiny...

Upravil(a) Zuzina (17. 11. 2012 22:46)


http://lbyf.lilypie.com/GeGpp2.png


http://lb1f.lilypie.com/NL4lp2.png

Není tady

 

#21 18. 11. 2012 0:23

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: mycka na nadobi

Zuzina napsal(a):

Tak jsem situací donucena koupit myčku..
Vím o tom prd, takže budu ráda, za každou radu gloria

Existují myčky, které si vezmou 7 litrů vody!! opravdu takové množství umyje plnou myčku nádobí?? Tomu nějak nevěřím hmm
Chci, aby měla odložený start. Aby měla nějaký úpo*ný program.
Co více po ní chtít??
Údajně existují i nějaké, které neohřívají vodu, ale jsou napojené na teplou vodu. To by pro nás bylo hodně úpo*né řešení. Vodu nám bojler ohřívá pouze, když je levnější tarif elektřiny...

Zuzino, přesně takhle to mám s bojlerem i já stolt Není nic jednoduššího, než vysledovat podle rozsvícené kontrolky na bojleru, kdy začíná běžet levnější tarif a podle toho si na myčce nastavit odložený start smile Já třeba vím, že levnější tarif mi začíná běžet v poledne a o půlnoci, takže odložený start na myčce si navolím tak, abych se "trefila" přímo do téhle doby a myčka se spustila v době, kdy bude běžet levnější tarif.

A ano, 7 litrů vody může skutečně umýt plnou myčku nádobí, protože toto množství vody společně s mycím prostředkem v myčce neustále pod velkým tlakem koluje stolt Být Tebou, tak rozhodně zvolím myčku, která má odložený start - viz domácnost na elektrický dvoutariif - a taková myčka má už samozřejmě kromě jiného i ú.s.p.o.rný program.

Upravil(a) Kiara (18. 11. 2012 0:24)


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#22 18. 11. 2012 10:26

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: mycka na nadobi

zvaž jak daleko mᚠmyčku od bojleru..7litrů není tak moc a pokud mᚠmyčku daleko, tak si myčka načerpá vodu, která je v trubkách studená. To zjištíš jednoduše, pus si vodu z vodovodu a za jak dlouho ti začne téct teplá..


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#23 18. 11. 2012 10:35

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: mycka na nadobi

Kiaro, ten kdo má levnější tarif tak snad ví, kdy ho má ne? Jinak je snad jasné, že v tom levném tarifu pustím co se dá, pračku, myčku, žehlím

Není tady

 

#24 18. 11. 2012 21:01

Zuzina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2006
Příspěvky: 3459

Re: mycka na nadobi

laminanonte napsal(a):

zvaž jak daleko mᚠmyčku od bojleru..7litrů není tak moc a pokud mᚠmyčku daleko, tak si myčka načerpá vodu, která je v trubkách studená. To zjištíš jednoduše, pus si vodu z vodovodu a za jak dlouho ti začne téct teplá..

tummenupp Díky za dobrý postřeh. Mám kuchyň a bojler přes jednu zeď. Tipla bych to tak na litr, ale zítra to zkusím změřit gloria

My máme levný tarif od půl třetí odpoledne do půl šesté a pak nějak od půlnoci do šesti rána. V tuhle dobu peru (odloženým stratem), odpoledne se snažím vařit a péct a je to opravdu poznat tummenupp


http://lbyf.lilypie.com/GeGpp2.png


http://lb1f.lilypie.com/NL4lp2.png

Není tady

 

#25 22. 11. 2012 19:21

Adamíra
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 9. 2006
Příspěvky: 423

Re: mycka na nadobi

Zdravím všechny, už mnohdy jsem zde načerpala velice užitečné rady a tak se zeptám i nyní big_smile Na vánoce si plánuji koupit myčku (dosud jsem neměla). Bohužel vůbec se v nich nevyznám a nevím, co od nich očekávat (snad jen, aby umyly nádobí lol). Jsme 3, mám prostor, uvažuji tedy spíše o 60cm. Vím, že také chci odložený start (máme dvoutarifní hodiny na elektriku), ale co dál...Někdo psal o páře...Netuším. Můžete poradit a říct vlastní zkušenosti a doporučit (i kterou značku?). Předem všem děkuji.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů