Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 19. 5. 2011 13:25

Blossom
Host

Re: Dcera se zamilovala do cizince

miaa napsal(a):

No, a já nebyla po rozvodu šastná na Slovensku, odjela jsem do ČR. Milovala jsem to tady, ale poslední leta už to neplatí. Teď bych nejraději odjela natrvalo někam, kde zákon je zákon a vše funguje jak má a dá se normálně žít.

Obávám se, že takováto země neexistuje. sad kapitulation

Asi se budeme muset spokojit s tím, že u nás to funguje jak má alespoň občas..... i s tím se dá většinou normálně žít...

 

#102 19. 5. 2011 13:31

Blossom
Host

Re: Dcera se zamilovala do cizince

dusička napsal(a):

anduška napsal(a):

Upřesňuji, chlapec je Francouz, teď jsou spolu v Německu - takže bohudík aspoň evropa

stoltstolt
Blossom to napsala moc hezky, co by maminka měla a neměla říkat, souhlasím
sice nejsem provdaná daleko, ale mamka mi stále říká,že jsem si vybrala špatně , a mě to otravuje to její, vždyt jsem Ti to říkala, ale to je offtopic

To naše maminkovské "Vždy jsem ti to říkala..." dumbom

Statisticky vzato, každé druhé manželství se rozvádí, a z těch sezdaných, co spolu zůstanou, část je šastných a část těch, kteří to prostě jen se skřípěním zubů dosud vydrželi...

Takže - když maminka řekne - z tohoto vztahu vycouvej, nebyla bys šastná, tak má prostě jen díky vztahové statistice tak 80% pravděpodobnost, že bude mít pravdu.   hmm kapitulation

 

#103 19. 5. 2011 13:38

majkafa
Host

Re: Dcera se zamilovala do cizince

Blossom, musím reagovat. To není "naše maminkovské Vždy jsem ti to říkala". Já jsem to nepoužila a doufám, že ani nikdy nepoužiju vůči svým dětem, i kdyby mě to třeba někdy napadlo. Ale NIKDY to svým dětem neřeknu. To je "maminkovské" jenom těch maminek, kterým stále nedošlo. Které stále nepřijaly dospělost svých dětí. A ne všech maminek. smile

 

#104 19. 5. 2011 13:43

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Dcera se zamilovala do cizince

ano Majko - toje pravda, co si napsala.
Ale víš co se říká, nikdy neříkej nikdy wink


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#105 19. 5. 2011 13:45

majkafa
Host

Re: Dcera se zamilovala do cizince

dusička napsal(a):

ano Majko - toje pravda, co si napsala.
Ale víš co se říká, nikdy neříkej nikdy wink

Tady si s klidným svědomím troufnu říct - nikdy. Stojím při svých dětech. Ale nikdy jim neradím bez toho, aby se o radu ony samy zeptaly a nikdy neříkám, že jsem jim to říkala. Nemám s tím problém. Nemám potřebu mít pocit zadostiučinění vůči vlastním dětem a obouchávat jim o hlavu, že jsem jim to říkala.

 

#106 19. 5. 2011 14:21

Blossom
Host

Re: Dcera se zamilovala do cizince

majkafa napsal(a):

Blossom, musím reagovat. To není "naše maminkovské Vždy jsem ti to říkala". Já jsem to nepoužila a doufám, že ani nikdy nepoužiju vůči svým dětem, i kdyby mě to třeba někdy napadlo. Ale NIKDY to svým dětem neřeknu. To je "maminkovské" jenom těch maminek, kterým stále nedošlo. Které stále nepřijaly dospělost svých dětí. A ne všech maminek. smile

Ano, existují výjimky, které to nevyřknou. Například i moje mamka. godlike
Ale obávám se, že většina maminek to párkrát v životě  vyřkne , a snad skoro všechny to aspoň někdy měly na jazyku.
I já to mám občas na jazyku a snažím se to nevyřknout.
Doufám, že se i nadále udržím, ale kategorické NIKDY to svým dětem neřeknu si použít netroufám. smile kapitulation 

A občas vyřknu na leccos názor (radu?), ačkoliv se mě neptali. To považuji za prospěšné, názor svých rodičů jsem taky znávala a býval pro mě přínosným pohledem z jiného úhlu.
Ale snažím se, abych jim to opravdu řekla jen jednou, nemeldovat jim totéž neustále.

 

#107 19. 5. 2011 14:29

Blossom
Host

Re: Dcera se zamilovala do cizince

majkafa napsal(a):

dusička napsal(a):

ano Majko - toje pravda, co si napsala.
Ale víš co se říká, nikdy neříkej nikdy wink

Tady si s klidným svědomím troufnu říct - nikdy. Stojím při svých dětech. Ale nikdy jim neradím bez toho, aby se o radu ony samy zeptaly a nikdy neříkám, že jsem jim to říkala. Nemám s tím problém. Nemám potřebu mít pocit zadostiučinění vůči vlastním dětem a obouchávat jim o hlavu, že jsem jim to říkala.

To je jistě chvályhodné.
A bylo by fajn umět jít i dál a tento princip  takto používat i vůči ostatním lidem, nejen vůči svým dětem.. Například i vůči Rosamundě na Alkoholickém vláknu...

Nemyslím to zle nebo osobně. I já zrovna směrem k  Ros taky někdy v duchu lomím rukama...a dá mi dost práce, ty "maminkovsky" radící slova typu "vždy ti to říkáme posté, jak to, že nás neposloucháš"  nevyslovit. (tedy nenapsat)....

 

#108 19. 5. 2011 14:41

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Dcera se zamilovala do cizince

JJ Bloss - tak fajn píšeš, jak kdyby si mě četla myšlenky. stolt
Ani já si netroufnu říct, že bych to nikdy neřekla, i když se snažím v krizové situaci podpořit, řešit ji, nebo třeba syny pohladit a tak, a taktéž mám na jazyku slova "vždyt jsem Ti to říkala" dumbom
At už fakt když nastane problém, a nebo jen při prkotinách (např. mami, měla si pravdu, měl jsem si vzít i mikinu,byla mi zima třeba wink )


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#109 19. 5. 2011 14:47

anduška
♥------
Registrovaný: 15. 4. 2009
Příspěvky: 20

Re: Dcera se zamilovala do cizince

A občas vyřknu na leccos názor (radu?), ačkoliv se mě neptali. To považuji za prospěšné, názor svých rodičů jsem taky znávala a býval pro mě přínosným pohledem z jiného úhlu.
Ale snažím se, abych jim to opravdu řekla jen jednou, nemeldovat jim totéž neustále



S tím souhlasím, a přijde mi to normální, že NĚKDY přispěji radou nebo zkušeností i když se mě nikdo z dětí neptal a tzv."neprosil". A samozřejmě je jejich věcí, zda si radu vezmou k srdci nebo ne. Nikomu nic nenutím.

Není tady

 

#110 19. 5. 2011 14:59

marina
♥♥-----
Registrovaný: 3. 2. 2008
Příspěvky: 80

Re: Dcera se zamilovala do cizince

Marcia, naprosto Tě chápu. Můj kamarád žije 15 let v jiné zemi, než se narodil a má stejné pocity jako Ty. Chybí mu rodina, přátelé, rodný jazyk, zvyky, tradiční jídla...prostě všechno. A když jede jednou za rok "domů", do rodné země, je už tam vlastně taky jako cizinec...Je to strašně těžké a kdo to nezažil, asi nepochopí. Kdyby neměl dceru v jiné zemi, nebyl by tam ani o den dýl, to vím 100% - i když by se vracel do chudší země, než ve které žije, šel by hned...

Není tady

 

#111 19. 5. 2011 16:04

majkafa
Host

Re: Dcera se zamilovala do cizince

Blossom napsal(a):

To je jistě chvályhodné.
A bylo by fajn umět jít i dál a tento princip  takto používat i vůči ostatním lidem, nejen vůči svým dětem.. Například i vůči Rosamundě na Alkoholickém vláknu...

Nemyslím to zle nebo osobně. I já zrovna směrem k  Ros taky někdy v duchu lomím rukama...a dá mi dost práce, ty "maminkovsky" radící slova typu "vždy ti to říkáme posté, jak to, že nás neposloucháš"  nevyslovit. (tedy nenapsat)....

Jenže já to směrem k Ros vůbec používat nechci. big_smile . Je mým rozhodnutím, vůči komu to užívám a vůči komu ne. stolt Ros je nerozumnější, než má mláďátka. Nepoučitelná.
Nad tím ses nezamyslela, že vůči jiným lidem a v situacích, kde se já sama rozhodnu, to prostě říkat chci a budu? smile

Upravil(a) majkafa (19. 5. 2011 16:05)

 

#112 19. 5. 2011 17:04

Blossom
Host

Re: Dcera se zamilovala do cizince

majkafa napsal(a):

Blossom napsal(a):

To je jistě chvályhodné.
A bylo by fajn umět jít i dál a tento princip  takto používat i vůči ostatním lidem, nejen vůči svým dětem.. Například i vůči Rosamundě na Alkoholickém vláknu...

Nemyslím to zle nebo osobně. I já zrovna směrem k  Ros taky někdy v duchu lomím rukama...a dá mi dost práce, ty "maminkovsky" radící slova typu "vždy ti to říkáme posté, jak to, že nás neposloucháš"  nevyslovit. (tedy nenapsat)....

Jenže já to směrem k Ros vůbec používat nechci. big_smile . Je mým rozhodnutím, vůči komu to užívám a vůči komu ne. stolt Ros je nerozumnější, než má mláďátka. Nepoučitelná.
Nad tím ses nezamyslela, že vůči jiným lidem a v situacích, kde se já sama rozhodnu, to prostě říkat chci a budu? smile

Nad tím jsem se právě zamyslela.  stolt  A zaráží mě právě to tvé kategorické dělení:
Vůči svým dětem to říkat nebudu  NIKDY, ale vůči jiným CHCI a BUDU.... vissla

Mě by přišlo logičtější a přínosnější nenutit nevyžádané rady a princip "vždyjsemtitoříkala" nikomu.

Psalas o maminkách, kterým stále nedošlo. Které stále nepřijaly dospělost svých dětí.

Myslím, že je dobré umět přijmout i dospělost ostatních lidí. Nejen svých vlastních dětí.  stolt

 

#113 19. 5. 2011 17:12

majkafa
Host

Re: Dcera se zamilovala do cizince

Dospělost dospělých lidí myslím přijímám.
Skutečnou dospělost. Rosamunda zatím stále není dospělá.

 

#114 19. 5. 2011 17:29

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Dcera se zamilovala do cizince

Blossom napsal(a):

Nad tím jsem se právě zamyslela.  stolt  A zaráží mě právě to tvé kategorické dělení:
Vůči svým dětem to říkat nebudu  NIKDY, ale vůči jiným CHCI a BUDU.... vissla

Mě by přišlo logičtější a přínosnější nenutit nevyžádané rady a princip "vždyjsemtitoříkala" nikomu.

Psalas o maminkách, kterým stále nedošlo. Které stále nepřijaly dospělost svých dětí.

Myslím, že je dobré umět přijmout i dospělost ostatních lidí. Nejen svých vlastních dětí.  stolt

presne Blossom. Taky mi tu neco nesedi. Tohle -slova majkafy- neni vubec konzistentni nazor. Nerikat teda detem "vzdytjsemtorikala" , tedy odpustit si neprijemne "poucovani" potomku a zaroven poucovat a temer komandovat ostatni ve smyslu "tim se tady nezabyvej" nebo "uz jsi to sem psala" apod. temer dokola. Nebo dokonce se durdit nad tim, ze sem pisou holky zijici v cizine. A psat jim to. Zvlast kdyz je Majkafa sama Slovenka, tedy z ciziny.

Upravil(a) sahleb (19. 5. 2011 17:30)


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#115 19. 5. 2011 17:56

majkafa
Host

Re: Dcera se zamilovala do cizince

sahleb, nepřekrucuj. Já jsem nepsala nic takového. Psala jsem pouze, už nevím jaké to bylo téma, které vyplývalo z českých zákonů, že tady nežiješ a téměř nic o současných českých zákonech nevíš a píšeš, co není pravda. Protože jsi tam psala naprosté nesmysly.  Byla to jedna konkrétní věc a bylo to jedno konkrétní tvé psaní.
Jestli si chceš přihřívat polívčičku, tak pravdivě. Nelži.

Upravil(a) majkafa (19. 5. 2011 17:57)

 

#116 19. 5. 2011 20:03

Revliba
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 3. 2011
Příspěvky: 1374

Re: Dcera se zamilovala do cizince

majkafa napsal(a):

Dospělost dospělých lidí myslím přijímám.
Skutečnou dospělost. Rosamunda zatím stále není dospělá.

Majko,jsi ty dospělá?Ve všech oblastech života?Můžeš to o sobě říci?Všichni někde tápeme,pokud tedy nelžeme sami sobě.Něco máme vyřešeno,něco řešíme celý život.Myslím,že není třeba kategoricky hodnotit.
Myslím,že také forma sdělení je podstatná,nejen (třebas pravdivý) obsah...kapitulation

Není tady

 

#117 19. 5. 2011 20:10

majkafa
Host

Re: Dcera se zamilovala do cizince

Rev, myslím, že už jsem dospělá. Pamatuji si, jak v říjnu 2006 má paní psycholožka při první návštěvě řekla - naším úkolem je, abyste konečně dospěla. Řekla bych, že se to povedlo. To samozřejmě neznamená, že se člověk nemusí učit a "dospívat" celý život pořád dál. Má forma sdělení je přesně taková, jaká chci, aby byla. K někomu laskavá. A k někomu hodně tvrdá. Na některé bylo laskavosti už až příliš ze všech stran. A k ničemu. Je čas přitvrdit. Pomáhá to. I mně to pomohlo, když to nešlo po dobrém. jojo:

 

#118 19. 5. 2011 20:16

Blossom
Host

Re: Dcera se zamilovala do cizince

majkafa napsal(a):

Dospělost dospělých lidí myslím přijímám.
Skutečnou dospělost. Rosamunda zatím stále není dospělá.

V tom je právě ta ošidnost: Že si osobuješ právo rozhodovat, kdo je a kdo není dospělý. Nebo "skutečně dospělý".

Že dospělý je pro tebe jen ten, komu ty sama tu dospělost "uznᚠa odsouhlasíš". hmm  hmm

 

#119 19. 5. 2011 20:19

majkafa
Host

Re: Dcera se zamilovala do cizince

Nu, myslím, že si různá uznávání a odsouhlasování osobuje občas každý z nás. Podle toho, jak on danou situaci či osobu vidí ve své vlastní hlavě.

 

#120 19. 5. 2011 20:33

Blossom
Host

Re: Dcera se zamilovala do cizince

majkafa napsal(a):

Nu, myslím, že si různá uznávání a odsouhlasování osobuje občas každý z nás. Podle toho, jak on danou situaci či osobu vidí ve své vlastní hlavě.

godlike

A to totiž platí i pro ty maminky, které mluví svým dětem do vztahů, protože v jejich hlavách budou jejich děti navěky dětmi.. kapitulation

A tak jsme se krásně obloukem dostali zas zpět k jádru tématu. smile

,

 

#121 27. 5. 2011 21:27

Adelajdaa
♥------
Registrovaný: 20. 10. 2010
Příspěvky: 19

Re: Dcera se zamilovala do cizince

Sama vedu vztah "na dálku". Můj přítel je cizinec a jsme od sebe dost daleko. "Na dálku" to bylo už od začátku, oba jsme do toho šli s tím vědomím.

Ale chci říct, že i takovýto vztah může fungovat, ne vždy je to "neperspektivní".  Není to samozřejmě jednoduché a je to trochu jiné než kdybychom měli partnery, se kterými se můžeme vídat, kdykoli se nám zachce.

Když to tak zhodnotí,, asi to není pro každého, ne každý se dokáže vyrovnat s tím pocitem dlouhodobého odloučení milované osoby. Ale člověk to nezjistí, pokud to nezkusí. Myslím, že v takovém vztahu je o to důležitější mít od začátku jasno v tom, kam ten vztah směřuje, co od toho očekáváme. My jsme se rozhodli příští rok vzít, protože chceme být konečně spolu, máme pocit, že jsme se konečně potkali a i přes tu dálku nám to stojí za to.

Je mi jasné, že to nakonec nemusí vyjít, ale takové riziko je v každém vztahu. Spíš než na národnosti záleží na konkrétním člověku. My jsme z odlišných kultur, přesto máme podobné názory, zájmy, potřeby.

Chápu, že se Anduško možná podvědomě bojíš, že dcera zůstane v zahraničí. I já mám takové vnitřní dilema. Už teď jsem dlouhodobě mimo domov a vidím, jak se našim stýská a jak se obávají, že se odstěhuju nadobro na druhý konec světa. Možná to tak dopadne a mně je jich moc líto. Na druhou stranu je to můj život, nelze se rozhodovat tak, abychom vyhověli jen těm druhým. Protože nakonec bychom se z toho stejně trápili.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů