Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 2. 5. 2011 16:37

Blossom
Host

Zvláštní pacientka na psychiatrickém oddělení

Nedávno jsem se vrátila z nemocnice. Mimo jiné, setkala jsem se tam s různými příběhy spolupacientů. O jeden z nich se tady s vámi rozdělím, svým způsobem na Duchovní fórum patří. Docela mě zajímá vᚠnázor na mou spolupacientku a na její počínání.

S touto ženou jsem bydlela týden na jednom pokoji. Říkejme jí třeba Karolína (jméno jsem záměrně změnila).
Když jsem byla na pokoj přidělena, seděla v něm velmi štíhlá usmívající se žena. Vypadala velmi dobře, tipla jsem ji tak na 32 let, a jelikož jsem byla přesvědčená, že jsem starší, nabídla jsem jí tykání. To nepřijala, dál mi vykala, tak jsem to akceptovala.
Začly jsme si povídat. Ukázalo se, že jí je 48 let. Sem do nemocnice byla přivezena již podruhé, vždy po pokusu o sebevraždu. Jenže ona říkala, že se v jejím případě nedá použít slovo sebevražda: Její duše (prý) už došla na konec své cesty, už se vše naučila, takže nepotřebuje ani žádnou další reinkarnaci. Potřebuje se jen uvolnit ze schrány (vždy používala slovo schrána, nikdy schránka) a to prý ona jí chtěla umožnit.

Tvrdila, že ona už našla v sobě vnitřní klid a mír. Dokonce tomu i některé věci nasvědčovaly: Vypadala vyrovnaně, ačkoli tu byla už přes týden v jediném oblečení, ve kterém ji přivezli. Vždy večer přeprala spodní prádlo a ponožky, nechala usušit a ráno si je vzala zas.
Jak jsem pochopila, neměla tu ani zubní kartáček, nic. Snášela hospitalizaci klidně, jakékoli léky však odmítala. Říkala, že nechává věci plynout, bude tu tak dlouho, dokud ji tu budou držet. Čas trávila luštěním sudoku z novin, nebo často dlouho manipulovala s ezoterickým kyvadýlkem a chvílemi si tiše zpívala písničku s refrénem Aleluja, aleluja.

Občas jsme si povídaly, hodně mě to, co říkala, připomínalo zdejší Duchovní fórum a dokonce jsem se v jejím povídání díky občasnému nakukování sem na toto fórum většinou orientovala. Vyznávala mnohé, co jsem si již dříve přečetla na zdejších vláknech. Některé termíny, které často používala, mi ale jasné nebyly, - Univerzum, Akáša apod.
Kromě toho byla veganka - již několik let nejedla nic živočiššného původu, ani mléko, máslo, vajíčka (což dělalo docela problém při nemocniční straně, ale snažili se jí vyhovět).

Ona říkala, že ona je Láska. Je na konci své duchovní cesty, už k tomu nemá co přidat, co tomuto světu dát a co on může dát jí.

Postupně jsem zjistila, že takto prý žije již několik let. Bylo znát, že je velmi inteligentní a že tyto duchovní věci léta do hloubky studovala. Opravdu mi zkraje připadala taková, jako o sobě mluvila - vyrovnaná, nacházející klid a mír uvnitř sebe, nehledě na vnější podmínky.

Postupným povídáním s ní však vyplývala víc a víc jedna věc: Že žije bez kontaktu s dalšími lidmi. Že se od nich zcela odstřihla. Se sestrami a s původní rodinou se nestýká, měla prý hrozné dětství a sestry se k ní prý i v dospělosti chovaly  strašně. Má dospělé dítě, s ním se taky nestýká, ono prý její svět nesdílí, takže ona to své dítě sice nezavrhuje, ale ani nevyhledává.
Pochopila jsem, že nemá vůbec nikoho blízkého, že není, kdo by ji do nemocnice navštívil a přinesl třeba nějaké věci z domova. Prý opustila před pár lety dost lukrativní pracovní místo a žije z úspor.

Dost často se ale zmiňovala o personálu nemocnice, jak se k lidem chovají strašně, bez respektu, jak sestry prý kradou pacientům jídlo. To mě zrazilo, mě personál připadal skvělý, ochotný, vstřícný, žádné odnášení jídla jsem nezaznamenala.
Když za mnou jednou přišla na chvíli jiná spolupacientka na nᚠpokoj a chvíli jsme si povídaly, Karolína nás po chvíli přerušila, s tím, a změníme téma, že se to naše povídání nedá poslouchat, probíráme prý samé léky a takhle se z toho tedy nikdy nedostaneme. hmm No, tak jsme si šly s kamarádkou povídat na chodbu. Ale Karolínina zlostná reakce mě překvapila.

Po týdnu spolužití na pokoji mi prosvítala stále víc jedna věc: Ona má (prý) ten vnitřní klid a mír, ona je prý ta Láska. Ale - mám pocit - absolutně nemá ráda lidi. Odstřihla se od všech, nemá nikoho blízkého, tvrdila, že ani nikoho nepotřebuje, tak že je ta její duše dokonalá.

Mám z ní smíšené pocity.Pár věcí, které mi připadaly v jejích tezích zajímavé, jsem přijala za své. Ale jako celek z toho mám pocit, že dojít vnitřního klidu a Lásky, ovšem pouze lásky k sobě a víceméně skryté nenávsti k lidem okolo, není to pravé......

Upravil(a) Blossom (2. 5. 2011 16:44)

 

#2 2. 5. 2011 16:47

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Zvláštní pacientka na psychiatrickém oddělení

Blos,
už na začátku mi na tom něco nesedlo: to, že ONA CHCE opustit tento svět. Pokud by byla opravdu to, o čem mluví, tak by neměla potřebu odcházet a prostě by počkala, až "bude odejita". Připadá mi psychicky nemocná, trošku jako ti náboženští fanatici, jak dělají rituály, kde umírají.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#3 2. 5. 2011 17:02

Johana50
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 8. 2009
Příspěvky: 591

Re: Zvláštní pacientka na psychiatrickém oddělení

Já na té ženě nic zvláštního ani výjmečného neshledávám.
Její psychický stav bude s největší pravděpodobností psychospirituální krize, to může potkat kohokoliv v dnešní obtížné  době, když vznikne energetická  nerovnováha.

Upravil(a) Johana50 (2. 5. 2011 17:03)

Není tady

 

#4 2. 5. 2011 17:31

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Zvláštní pacientka na psychiatrickém oddělení

V psychiatrických léčebnách je značné procento lidí,kterým nikdo nerozumí, ani spolupacienti, ani psychiatři a jak jedni, tak druzí se k nim staví podle svého vlastního nastavení.
Jinak než prostřednictvím své vlastní zkušenosti a rozsahem svého poznání je ani vnímat nemohou.

Tihle lidé jsou navíc velmi dobrým "zrcadlem"
Ta žena"snad" kolem sebe nikoho nemá a ode všech se odstřihla...
Jenže to udělá i ten, kdo se honí za představou, že všechno zvládne, stihne, udělá, zabezpečí, unese, vyřeší.......nežije svůj život se svými lidmi, ale žije iluzi o tom, jak žije svůj život se svými lidmi.... Iluzi o tom, jak je v pohodě, dokud se mu to všechno nesesype jak domeček z karet.....
Je to tedy totéž, jenže jaksi "z druhého konce"


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#5 2. 5. 2011 17:32

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Zvláštní pacientka na psychiatrickém oddělení

Tulip, existuje něco, jako povolení odejít.
Jsou lidé, kteří ho mají, protože vědí, kdy o něj požádat.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#6 2. 5. 2011 17:54

matlamama
Zablokovaný
Registrovaný: 29. 4. 2011
Příspěvky: 55

Re: Zvláštní pacientka na psychiatrickém oddělení

Pandorraa napsal(a):

V psychiatrických léčebnách je značné procento lidí,kterým nikdo nerozumí, ani spolupacienti, ani psychiatři a jak jedni, tak druzí se k nim staví podle svého vlastního nastavení.
Jinak než prostřednictvím své vlastní zkušenosti a rozsahem svého poznání je ani vnímat nemohou.

Tihle lidé jsou navíc velmi dobrým "zrcadlem"
Ta žena"snad" kolem sebe nikoho nemá a ode všech se odstřihla...
Jenže to udělá i ten, kdo se honí za představou, že všechno zvládne, stihne, udělá, zabezpečí, unese, vyřeší.......nežije svůj život se svými lidmi, ale žije iluzi o tom, jak žije svůj život se svými lidmi.... Iluzi o tom, jak je v pohodě, dokud se mu to všechno nesesype jak domeček z karet.....
Je to tedy totéž, jenže jaksi "z druhého konce"

Dokonale vyjádřeno ........a pokud se z toho opět nepoučí .........sad
Je to až děsivý, jak často ta zrcadla potkáváme, budu se  muset líp dívat okolo sebe........

Není tady

 

#7 2. 5. 2011 18:51

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Zvláštní pacientka na psychiatrickém oddělení

Pan,
povolení odejít - může být. Ale několikrát být zachráněn, to mi nesedí neutral


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#8 2. 5. 2011 20:54

Blossom
Host

Re: Zvláštní pacientka na psychiatrickém oddělení

Sice nevím, který úřad vydává to příslušné povolení wink , ale zmíněná paní ho přes jí avizovanou nejvyšší duchovní úroveň tedy neměla:
Poprvé byla zachráněna, ačkoli si pro sebevražedný  úmysl zaplatila 3 dny v hotelu, a hned první den spolykala příslušné prášky, kterých prý objemově bylo do třičtvrtě skleničky.
Podruhé to chtěla vyřešit skokem z výšky, prý se opila, aby přehlušila pud sebezáchovy. Další podrobnosti k tomu nechtěla říct, ale z logiky věci vyplývá, že ani opilost její pud sebezáchovy nepřebila.

Z rozhovorů s ní mám tušení, že na jejím postoji se nezměnilo nic a že až ji propustí, patrně to zkusí znovu... hmm

 

#9 2. 5. 2011 21:26

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Zvláštní pacientka na psychiatrickém oddělení

Ta paní je otázka. Klidně tam může doznívat nějaká část ega, nebo může vnímat věci jen a pouze jinak. Z tvého popisu vidím jen tvůj obraz o ní a to je neskutečně málo.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#10 2. 5. 2011 21:52

Blossom
Host

Re: Zvláštní pacientka na psychiatrickém oddělení

PavlaH napsal(a):

Ta paní je otázka. Klidně tam může doznívat nějaká část ega, nebo může vnímat věci jen a pouze jinak. Z tvého popisu vidím jen tvůj obraz o ní a to je neskutečně málo.

Obecně - všechny příspěvky, na úplně všech diskusích, jsou jen popisy, obrazy těch konkrétních přispěvatelů o věcech , jevech a lidech kolem nich.
A ani to jinak být nemůže.

 

#11 3. 5. 2011 9:57

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Zvláštní pacientka na psychiatrickém oddělení

Blossom napsal(a):

Sice nevím, který úřad vydává to příslušné povolení wink , ale zmíněná paní ho přes jí avizovanou nejvyšší duchovní úroveň tedy neměla:
Poprvé byla zachráněna, ačkoli si pro sebevražedný  úmysl zaplatila 3 dny v hotelu, a hned první den spolykala příslušné prášky, kterých prý objemově bylo do třičtvrtě skleničky.
Podruhé to chtěla vyřešit skokem z výšky, prý se opila, aby přehlušila pud sebezáchovy. Další podrobnosti k tomu nechtěla říct, ale z logiky věci vyplývá, že ani opilost její pud sebezáchovy nepřebila.Z rozhovorů s ní mám tušení, že na jejím postoji se nezměnilo nic a že až ji propustí, patrně to zkusí znovu... hmm

Blossom, tak podle tohoto popisu se jedná o čistě účelový pokus o sebevraždu stolt

Tobě není divné, že určitě v prvním případě a možná i v druhém potřebovala paní ke svému "odchodu" ze světa široké publikum va ?!? Člověk, který hodlá skálopevně opustit toto slzavé údolí to totiž udělá tak, aby mu jeho úmysl nemohl nikdo překazit tím, že ho "včas najde" a rozhodně si kvůli svému sebevražednému pokusu neobjednává hotel, kde se pohybuje hotelová služba, pokojské a hosté - tudíž je tam provoz jak na Václaváku - ale sprovodí se ze světa sám doma. Psala jsi, že paní žije zcela osaměle jako kůl v plotě, žádné přátele nemá, s rodinou se nestýká. Kdyby doopravdy chtěla spáchat sebevraždu, mohla to udělat u sebe v bytě, protože by měla jistotu, že by se nenašel nikdo, kdo by jí sebevražedný pokus překazil, nikdo by ji delší dobu nepostrádal a její ostatky by byly objeveny až za několik týdnů (neber to jako cynismus, ale jako suše konstatovanou skutečnost).

Nechci být cynická, ale paní má zvláštní přístup k lidem: na svobodě si s nikým nerozumí, její názory nikdo nesdílí. Jediné místo, kde najde posluchače pro svůj zvláštní svět, je uzavřené oddělení psychiatrie. Tam je "mezi svými", tam vždycky najde nějakého spolupacienta, který je s ní nedobrovolně zavřen na pokoji a na kterého může neomezeně mluvit, protože před ní se dá utéct jenom do koupelny, na WC, do jídelny nebo na individuální terapie. Prostě si v léčebně najde vždycky nějakou "obě", která jí vynahrazuje nedostatek kontaktů s vnějším světem na svobodě a žárlivě si ji hlídá, viz:

Když za mnou jednou přišla na chvíli jiná spolupacientka na nᚠpokoj a chvíli jsme si povídaly, Karolína nás po chvíli přerušila, s tím, a změníme téma, že se to naše povídání nedá poslouchat, probíráme prý samé léky a takhle se z toho tedy nikdy nedostaneme. hmm No, tak jsme si šly s kamarádkou povídat na chodbu. Ale Karolínina zlostná reakce mě překvapila.


Opravdu to na mě dělá dojem, že paní Karolína je velmi inteligentní a velmi nešastný člověk, který páchá nedokonané sebevražedné pokusy, aby se dostal alespoň na pár měsíců "mezi lidi", v tomto případě na psychiatrické oddělení a tam si alespoň od srdce popovídal. Ne, že nemá ráda lidi - ona jen není schopna na svobodě navázat a udržet mezilidské kontakty a v tom je ten celý meritus věci. Pravděpodobně jí bylo kdysi v dětství skutečně systematicky ubližováno a zanechalo to na její psychice nedozírné následky - a paní se nechce nechat léčit na utrpěné šrámy z minulosti, ale raději bude střídavě žít mezi domovem a psychiatrickou léčebnou grater

Mᚠtotiž nesmírnou pravdu v tom, že svoje sebevražedné pokusy bude paní velmi pravděpodobně opakovat - nikoliv ve snaze skutečně se připravit o život, ale aby se dostala zase zpátky na psychiatrii a dejme tomu tři měsíce byla zase na pokoji s nějakou příjemnou pacientkou, která jí bude trpělivě naslouchat, a chce nebo nechce wink


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#12 3. 5. 2011 10:57

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Zvláštní pacientka na psychiatrickém oddělení

Tulipánka napsal(a):

Pan,
povolení odejít - může být. Ale několikrát být zachráněn, to mi nesedí neutral

To odpovídá etice lékařské vědy, nic víc, nic míň.
Když jsem chodila na přednášky a semináře na psychoterapeutické fakultě, hlavní myšlenkou, která si linula naprosto vším, byla teze: pokud se dovzvíte o sebemenším náznaku toho, že se někdo chce zprovodit ze světa, okamžitě musíte zasáhnout a zachránit ho.

Já s touhle myšlenkou tak docela nesouzním. Podle mne je to diskutabilní.
A pokud jde o tu ženu, myslím, že se jí to spíš podaří než nepodaří. Je jedno jak a čím, ale nejsoíš už je ZA....
Takového člověka je dost těžké dostat zpět. Pobyt na psychiatrii a medikce ji rozhodně nezachrání.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#13 3. 5. 2011 11:19

Blossom
Host

Re: Zvláštní pacientka na psychiatrickém oddělení

Kiaro, v něčem s Tebou názor sdílím, hlavně v tom, že ta paní byla v podstatě asi nešastný člověk, i když sama sobě i lidem okolo tvrdila opak - že je naprosto spokojená, vyrovnaná a na tom nejvyším možném stupni duchovního vývoje.

V něčem však musím Tvé myšlenky poopravit a doplnit fakty:
Ten hotel si prý objednala právě proto, aby ji nikdo nenašel, aby měla pro svůj úmysl klid. Prý na dveře dala tu cedulku NERUŠIT, právě proto, aby ji třeba uklízející pokojská nenašla.
I když - mᚠpravdu v tom, že vlastně možná mohla svůj úmysl udělat zrovna tak v bytě, když se s nikým nestýkala....

Dále bych chtěla doplnit, že asi jen ze třetiny načínala hovor se mnou ona, ale tak ve dvou třetinách případů jsem to byla já, kdo začal s komunikací. Takže Tvá hypotéza, že si chodila na psychiatrii popovídat, najít naslouchající společnost, myslím není správná.
Ona nenavazovala kontakty ani s nikým dalším, celkově se držela lidí stranou, většinou ani nevycházela z pokoje, pokud nebylo potřeba.

To já jsem se spíš ptala jí, protože ona byla jediná (údajně) velmi duchovní bytost, na (údajně) velmi vysoké úrovni, kterou jsem měla možnost osobně, naživo, poznat. Mě její názory zajímaly, jednak tvrdím, že se od úplně každého člověka, s kým se v životě setkáme, můžeme něco naučit a nebo v něčem dál posunout. Nebo aspoň poznat jiný úhel na život, nahlédnout do jiných osudů.

Ale za druhé mnoho z toho, co ona říkala, jsem tady čítávala už dřív na Duchovním fóru. A tady jsem měla možnost setkat se s tím vším naživo, v praxi, a podívat se na to komplexně, nikoli jen z útržkovitých teoretických tezí psaných v příspěvcích diskusí.

Jinak obecně - pobyt v nemocnici bych sice už nerada opakovala, ale jako z každé životní situace, tak i zde to bylo možno to pojmout jako velmi zajímavou životní zkušenost: Poznala jsem prostředí a lidi, které bych jinak nikdy nepotkala. A specielně bylo zajímavé poznat příběhy a osudy těch lidí. Mám pocit, že z těch osudů by se dala napsat celá knížka jakýchsi reportáží, či úvah o životě.
Paradoxně - z oddělení psychiatrie mám i několik nových kamarádek, a spousta lidí, kterou jsem tu potkala, mi dala svými osudy námět na přemýšlení na hodně dlouho. Určitě mi poznání tohoto prostředí mnohé cenné do života dalo.
Inu, vše zlé je i k něčemu dobré, když má člověk oči otevřené....

 

#14 3. 5. 2011 12:13

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Zvláštní pacientka na psychiatrickém oddělení

Blossom napsal(a):

Kiaro, v něčem s Tebou názor sdílím, hlavně v tom, že ta paní byla v podstatě asi nešastný člověk, i když sama sobě i lidem okolo tvrdila opak - že je naprosto spokojená, vyrovnaná a na tom nejvyším možném stupni duchovního vývoje.

V něčem však musím Tvé myšlenky poopravit a doplnit fakty:
Ten hotel si prý objednala právě proto, aby ji nikdo nenašel, aby měla pro svůj úmysl klid. Prý na dveře dala tu cedulku NERUŠIT, právě proto, aby ji třeba uklízející pokojská nenašla.
I když - mᚠpravdu v tom, že vlastně možná mohla svůj úmysl udělat zrovna tak v bytě, když se s nikým nestýkala....

Bloss ... "prý" ... "prý"
"Prý" si našla hotel, aby ji nikdo nenašel (?!?), "prý" na dveře hotelového pokoje dala cedulku "NERUŠIT" a přesto byla nalezena a převezena napřed do nemocnice a posléze na psychiatrii.

Já už jsem slyšela dost smutných příběhů o sebevrazích a jedno Ti řeknu: každý, kdo doopravdy toužil po dobrovolném odchodu ze světa, ten si svůj odchod pečlivě naplánoval a provedl tak, aby mu jeho úmysly nebylo možno v žádném případě překazit nebo ho nedejbože proti jeho vůli zachránit stolt

Díky těmto smutným příběhům se na okolnosti prvního sebevražedného pokusu paní Karolíny dívám velmi skepticky a nikdo mi nevyvrátí, že spolykala léky v hotelovém pokoji s vědomím, že bude velmi brzy objevena a tím pádem i zachráněna  stolt Možná to bylo i "volání o pomoc" směrem ke svým nejbližším nebo k širokému okolí ... zajímejte se o mě, všímejte si mě ... kdo ví ... Nasvědčuje tomu i fakt, že při jejím druhém pokusu o sebevraždu skokem z výšky v podnapilém stavu museli být přítomni opět nějací lidé, někdo, kdo ji viděl, jak dejme tomu přelézá zábradlí na mostě, ručkuje po zábradlí balkónu nebo visí z okna v 6. patře paneláku. Zase nedokonaný pokus, tentokrát místo v hotelu na veřejném prostranství, zase vysoká pravděpodobnost záchrany...

Mám pocit, Bloss, že paní byla sice duchovně založená, ale svoje pravé "sebevražedné" pohnutky šikovně maskovala právě tím duchovnem a za vším bych hledala strašlivou osamělost a z toho pramenící pocit neštěstí a zmaru stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#15 3. 5. 2011 12:57

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Zvláštní pacientka na psychiatrickém oddělení

Tulipánka napsal(a):

Blos,
už na začátku mi na tom něco nesedlo: to, že ONA CHCE opustit tento svět. Pokud by byla opravdu to, o čem mluví, tak by neměla potřebu odcházet a prostě by počkala, až "bude odejita". Připadá mi psychicky nemocná, trošku jako ti náboženští fanatici, jak dělají rituály, kde umírají.

Přesně tak....buď jsi na konci - pak to neřešíš, nebo prostě ještě nejsi.
Ta holka by asi jen hrozně moc chtěla být, protože si neví rady roll
a Láska teda nemůže být ani omylem, při tom, jak se vyjadřovala o lidech a jak s nimi soužila hmm
Jdu vás dočíst.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#16 3. 5. 2011 13:01

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Zvláštní pacientka na psychiatrickém oddělení

Pandorraa napsal(a):

Tulip, existuje něco, jako povolení odejít.
Jsou lidé, kteří ho mají, protože vědí, kdy o něj požádat.

No to jo, Pan - jenže pokud vím, tak ti o tom nemelou - prostě požádají. Můža měl takovou babičku - viděla jsem to v přímým přenosu.
Ale jak říká Kiara, tahle paní se možná potřebovala dostat mezi lidi smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#17 3. 5. 2011 13:03

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Zvláštní pacientka na psychiatrickém oddělení

Já se v duchovních věcech moc nevyznám. Snad nikoho neurazím, ale - jak může někdo sám sebe tak povýšit (říkat o sobě - já jsem Láska) a o ostatních smýšlet tak negativně a (dělá to na mě dojem) povýšeně? Neztratila se paní v těch duchovních studiích? Není její názor fanatický? Není pouze sebestředná? Podle mého laického názoru si nikdo, kdo je opravdu  duchovně na výši život nevezme. Zřejmě ta paní opravdu potřebuje pomoci, ale ona pomoc nepřijímá.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#18 3. 5. 2011 13:04

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Zvláštní pacientka na psychiatrickém oddělení

Tak koukám, že jsme měly s Lupi a Láskou podobný postřeh...


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#19 3. 5. 2011 13:12

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Zvláštní pacientka na psychiatrickém oddělení

Aha, tak ne smile asi nepotřebovala "mezi lidi" i když - kdoví? Třeba už věděla ze zkušenosti, že ani nemusí navazovat kontakt, protože tam s ní vždycky naváže někdo jinej?
A ano - nikdo, kdo prošel skutečným utrpením a skutečnou pokorou o sobě nebude tvrdit, že je "na výši" nebo tak něco.....si předsav dalajlamu, jak to říká! lol
Já jak slyším něco na tenhle způsob, tak už mám našpicovaný uši.
Nicméně, Bloss,  já bych se tedy zajímala spíš o tohle: Pročjsem tam potkala ksakru zrovna ji? proč ne někoho neutrálního, nezajímavýho, nebo naopak spřízněnou duši? Těch možností přece bylo...ale byla to holt....zrovna tahle smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#20 3. 5. 2011 13:16

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Zvláštní pacientka na psychiatrickém oddělení

A jen tak mmch, myslím si, že zrovna něco, jako vysoká (duchovní) úroveň jde hodně těžko poznat už z jednoho důvodu - takoví lidi se totiž nepohybujou tak nějak...ve svým patře, ale plynule po všech "úrovních".


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#21 3. 5. 2011 13:22

matlamama
Zablokovaný
Registrovaný: 29. 4. 2011
Příspěvky: 55

Re: Zvláštní pacientka na psychiatrickém oddělení

Přesně tak, člověk, který je duchovně na výši o tom nemluví a nekritizuje druhé a už vůbec neskáče do řeči, aby radil.........radí jen když je požádán, nezasahuje násilím do věcí , ani do svýho života .

Tohle byl jen ubohej blázen kterej chtěl bejt pro druhý zajímavej a snažil se na sebe upozornit sebevraždama ,ale opatrně, aby se mu nic nestalo smile smile
Jsou lidi co se druhým lidem normálně přiblížit neumí , je to silnější než oni , ta jejich hádavost a kritičnost , pak musí používat složité postupy jako tahle paní smile smile

Není tady

 

#22 3. 5. 2011 13:40

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Zvláštní pacientka na psychiatrickém oddělení

matlamama napsal(a):

Přesně tak, člověk, který je duchovně na výši o tom nemluví a nekritizuje druhé a už vůbec neskáče do řeči, aby radil.........radí jen když je požádán, nezasahuje násilím do věcí , ani do svýho života .

Tohle byl jen ubohej blázen kterej chtěl bejt pro druhý zajímavej a snažil se na sebe upozornit sebevraždama ,ale opatrně, aby se mu nic nestalo smile smile
Jsou lidi co se druhým lidem normálně přiblížit neumí , je to silnější než oni , ta jejich hádavost a kritičnost , pak musí používat složité postupy jako tahle paní smile smile

Bože, bože, matlamama... tummenuppgodliketummenupp
Myslím, žes tu naprosto přesně vystihla pravý meritus věci a pojmenovala jsi natvrdo to, okolo čeho jsem chodila jako okolo horké kaše wink


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#23 3. 5. 2011 13:42

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Zvláštní pacientka na psychiatrickém oddělení

Ano, přesně to, co napsala Lupi, by bylo otázkou pro mě. Proč jsem tu paní potkala?  Paní, a´t už je jakákoliv - zdravá, nemocná,sociopat,  halucinuje, zfanatizovaná, předurčená... - to my stejně nevíme a nevyřešíme, můžeme si jen tipnout, ale pro přišla do cesty MNĚ?
To by byla alfa - omega mého přemýšlení. Co mi tím nabízí? Měla jsem se něco dozvědět? Na co tím túkla..atd

Protože jsem před snad 11lety byla v PL, jako "příprava" pro léčebnu, asi detox, vzpomínám na to dodnes jako na otřesný zážitek, než mě dali z nějakého všechnodohromady na mně podobné. Přes to všechno, co jsem byla, jsem byla úplně zdravá orientovaná.  Dokonce i střízlivá. Byl to asi nejhorší zážitek, odlidštění, ale vzala jsem to jako začátek svého trestu - dobře mi tak. Zločin a trest. Na léčebnu jsem se proto nesmírně těšila, že už konečně budu moci se sebou NĚCO DĚLAT!.

Ale te´d vím, proč jsem tam byla. Setkala jsem se tam s vynikajícím lékařem, (psycholigem) který mě i v tenkrát mé situaci tituloval "paní kolegyně". Myslím, že po léčebný kontakt právě s ním mi pomohl k začlenění. Uvědomila jsem si tenkrát úplně jiné hodnoty života a jakými "samozřejmostmi" jsem pohrdla.

Díky tomu, že (jak píše Lupína) jsou tito lidé všude, je můlžeme potkat právě v tu chvíli, kdy jsme připarveni a ochotni se nechat obohatit.

Není tady

 

#24 3. 5. 2011 13:55

matlamama
Zablokovaný
Registrovaný: 29. 4. 2011
Příspěvky: 55

Re: Zvláštní pacientka na psychiatrickém oddělení

Já jsem nikdy na všechnodohromady nebyla, protože jsem v nemocnici byla leta na neurozách -na terapiích a když jsem sklouzla do psychozy, šla jsem na uzavřeném oddělení přímo na pokoj.

V prních hodinách jsem byla taky vyděšená , ty lidi pro mě byli nečitelní ..........ale pak jsem zjistila, že oni jsou jako my .........normální, jen trošku zvláštní, zajímaví , citliví.
Pro mě osobně to byl úžasnej zážitek..........otevřený i uzavřený oddělení ........takový lidi nikde nepotkáte , sáhnete si s nima až na dno ..........kdyby mi někdo řek, zítra pojedeš na dva měsíce , tak začnu nadšeně balit kufry ............je to strašně zajímavej svět, úžasnej , nádhernej, bolavej.

Ale ted už na to nemám ani diagnozu ani podmínky, práce, děti, vnoučata ......sad

Možná až budu stará a hodná, tak mě děti pošlou na exkurzi  do blázince a mě se splní můj sen, ještě jednou si to procítit, zažít ......smilesmilesmile

Upravil(a) matlamama (3. 5. 2011 14:03)

Není tady

 

#25 3. 5. 2011 14:31

Blossom
Host

Re: Zvláštní pacientka na psychiatrickém oddělení

lupina montana napsal(a):

.
Nicméně, Bloss,  já bych se tedy zajímala spíš o tohle: Proč jsem tam potkala ksakru zrovna ji? proč ne někoho neutrálního, nezajímavýho, nebo naopak spřízněnou duši? Těch možností přece bylo...ale byla to holt....zrovna tahle smile

Lupino, přesně takto jsem si to říkala. A přesně z tohoto důvodu jsem se já sama dost zajímala o její svět a ptala se jí na leccos.
Zkraje jsem si říkala, že mi osud přihrál  možnost se od takového člověka třeba něco  přiučit.
No, pak jsem postupně poznávala, že je to trochu jinak, než ona paní sama prezentuje.....

Nicméně i tak považuju setkání s ní ( a s ostatními lidmi, které bych jinak určitě nepotkala) za zajímavé a v lecčems k zamyšlení....
Neutrální, nezajímavý, jak Lupino píšeš,  tam nebyl asi nikdo.

Přesto bych se na přijímací oddělení, kde jsou lidi všech diagnóz, už nechtěla dostat.
Mě vadila ta nesvoboda, pobyt omezený na pokoj, chodbu a jídelnu a vlastně organizované nicnedělání - čas dělila jen vizita, jídlo a cesta na záchod.
A upřímně říkám, že soužití s některými pacienty bylo stresující - slečna chvílemi vyrážející nesrozumitelné zvuky, starý pán neustále bloudící a při hledání své postele občas přilehávající k jiným pacientům, opilá paní celou noc hulákající přikurtovaná k lůžku na chodbě ( oddělení fungovalo i jako záchytka a museli ji umístit aspoň na chodbu, když nikde neměli volno).

Pak o patro výš, s lidmi stejné diagnózy a při volném režimu s vycházkami a spoustou terapií mi už bylo dobře, tam už jsme byli taková parta, kde bývalo i veselo, a když ne, tak jsme se vzájemně podpořili.

A platí, že právě zde si člověk nejlépe uvědomí, jak je ta hranice mezi "normálními" a  psychicky nemocnými strašlivě tenká....

Upravil(a) Blossom (3. 5. 2011 14:45)

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů