Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Psychologická
  •  » Lze vybudovat láskyplný vztah rodiče a dítěte násilnými metodami?

#26 2. 5. 2011 20:16

matlamama
Zablokovaný
Registrovaný: 29. 4. 2011
Příspěvky: 55

Re: Lze vybudovat láskyplný vztah rodiče a dítěte násilnými metodami?

dusička napsal(a):

Stalo se i mě, že jsem byla naštvaná na svět, řvala bych, a pak mě manžel obejmul, stačila minutka a já jsem sklidnila svou mysl. Takže ono na tom něco možná bude. No na někoho to může pusobit kladně na někoho zápo*ně.
Ale píšu o tichém krátkém pevném obejmutí.

To co popisuješ NEMÁ  nic společného s TPO paní Prekopové, to má úplně jiný průběh a jiné důvody.

Aplikuje se to i na úplně klidných dětech údajně proto, aby začala proudit láska , když je vztah nějak narušený .Trvá to několik hodin a podobá se to znásilnění malého dítěte dospělým člověkem.

Například příznivci TPO vyhledávají nové klienty tak, že  chodí do nemocnic, kde jsou matky s nedonošenci a školí je v této metodě ......protože údajně tím,  jak je dítě odděleno od matky po porodu , je narušený jejich vztah a to lze údajně obnovit jen touhle násilnou metodou.

Není tady

 

#27 2. 5. 2011 20:53

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Lze vybudovat láskyplný vztah rodiče a dítěte násilnými metodami?

Ja jen k polozene otazce amely. Take muze nastat situace, kdy dite ma vztah vybudovany s obema rodici a jeden z rodicu (ten co ho ma v peci), brani kontaktu s rodicem druhym. Pak asi to odejmuti smysl ma. Jde o to jak se to provede. A je otazka, jde-li to vubec provest citlive. Nevim, nevidim do toho. A pokud vztah nema (at uz z jakehokoliv duvodu, nemyslim samozrejme ty pripady, kdy je ten rodic alkoholik, tyran a nevim co jeste, ale proste ze treba nebyl dlouho s ditetem v kontaktu, at uz vinou svou nebo byvaleho partnery/partnerky), tak je asi na zvazenou, zda takovy nasilny zasah prinese neco dobreho - tim myslim, ze se rodic, ktery ma dite v peci "chytne za nos" a bude dite druhemu rodici "pujcovat", idealne proti nemu nebrojit (pokud to dela, ovsem jak tomu zabranit?), pak je sance, ze dite bude mit pro zbytek zivota oba rodice. A je teda otazkou co je vic pro to dite. Nemluvim ted o stridave peci, tam uplne zformovany nazor nemam. Podle me je vhodna u rodicu, kteri se dokazi domluvit a tahnou za jedn provaz. Tam kde to tak neni, tak nevim - je lepsi mit dve bydliste a dve zazemi a zaroven i moznost byt s obema rodici (a ne s jednim z nich jen 5 dni za mesic)? A to i za cenu, ze se treba pomlouvaji (ovsem to jiste zvladnou, pokud chteji, i pri peci, kde je dite jen u jednoho rodice). Nebo je pro dite lepsi, videt jednoho rodice tech 5 dni vymenou za to, ze bude mit jedno zazemi? Nevim..

Není tady

 

#28 2. 5. 2011 22:20

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Lze vybudovat láskyplný vztah rodiče a dítěte násilnými metodami?

Já se vrátím ještě k pevnému objetí. Myšlenka dobrá, ale když se tak zvrtla dumbomdumbomdumbom
http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_reg … ichni.html
Uryvek z rozhovoru od Prekopové
Co to vlastně je pevné objetí?Jiřina Prekopová.
První pevné objetí zažívá člověk vlastně už v těle matky. A protože se člověk rodí jako málo vyvinutý, měl by ještě nějakou dobu zůstávat u matky. Na toto je dobré nošení dětí v šátku. I později, když třeba zlobí, je dobré dítě obejmout a nechat je, a se vyvzteká nebo vypláče. Děti potřebují především jistotu. Jistotu, že je máme rádi takové jaké jsou.

Používala jste tuto metodu také ve své rodině?

Jistě. A nejen ve vztahu k dětem. Když jsme třeba jeli s manželem po dálnici a ten mi vehementně radil, jak mám řídit. To jsem pak zajela jsem na odstavný pruh a pevně jsem jej, před dětmi, které seděly vzadu objala. Řekla jsem mu:

„Ty mě tím jak mi radíš zlobíš. Zlobíš mě tím, že mi říkáš, kdy mám brzdit nebo jak mám jet.“ Tak jsme se pak drželi, než jsme oba věděli, že je zase všechno v pořádku. To je důležité dělat i před dětmi. Ty se totiž musí naučit, jak se řeší konflikty.

Dnes, když se lidé pohádají, jdou od sebe, každý do svého pokoje, ke své televizi nebo k počítači. A když je takový konflikt v manželství, tak se hned rozvedou. Po každé hádce má následovat usmíření. A musí následovat dřív než zapadne slunc

Upravil(a) dusička (2. 5. 2011 22:21)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#29 3. 5. 2011 0:29

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Lze vybudovat láskyplný vztah rodiče a dítěte násilnými metodami?

Zajímalo by mě, kolik z vás má přečtenou knížku Pevné objetí od paní pekopové (a případně její další knihy?
Zajímalo by mě, kolik z vás "zkoušelo" metodu pevného objetí protože jim kámoška řekla, že je to super, aniž by o tom cokoliv jiného věděly.

Hlavně, že dokážete všechno rychle odsoudit. A ideálně z příspěvku nějaké rozhorlené paní. Uf.


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#30 3. 5. 2011 5:03

majkafa
Host

Re: Lze vybudovat láskyplný vztah rodiče a dítěte násilnými metodami?

dusička napsal(a):

Já se vrátím ještě k pevnému objetí. Myšlenka dobrá, ale když se tak zvrtla dumbomdumbomdumbom
http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_reg … ichni.html
Uryvek z rozhovoru od Prekopové
Co to vlastně je pevné objetí?Jiřina Prekopová.
První pevné objetí zažívá člověk vlastně už v těle matky. A protože se člověk rodí jako málo vyvinutý, měl by ještě nějakou dobu zůstávat u matky. Na toto je dobré nošení dětí v šátku. I později, když třeba zlobí, je dobré dítě obejmout a nechat je, a se vyvzteká nebo vypláče. Děti potřebují především jistotu. Jistotu, že je máme rádi takové jaké jsou.

Používala jste tuto metodu také ve své rodině?

Jistě. A nejen ve vztahu k dětem. Když jsme třeba jeli s manželem po dálnici a ten mi vehementně radil, jak mám řídit. To jsem pak zajela jsem na odstavný pruh a pevně jsem jej, před dětmi, které seděly vzadu objala. Řekla jsem mu:

„Ty mě tím jak mi radíš zlobíš. Zlobíš mě tím, že mi říkáš, kdy mám brzdit nebo jak mám jet.“ Tak jsme se pak drželi, než jsme oba věděli, že je zase všechno v pořádku. To je důležité dělat i před dětmi. Ty se totiž musí naučit, jak se řeší konflikty.

Souhlasím s tím, že konflikty se mají řešit a ne od nich odejít. Souhlasím s obejmutím. Ale laskavým a tehdy, když je touha po něm oboustranná, nebo aspoň ne odmítaná. Dříve, než zapadne slunce.
Ale NE s vězením "pevného objetí", bez svolení mého objímajícího protikusu. smile

Celý dokument jsem vnímala ne jako to laskavá objetí, o kterém píšu, ale jako těžké násilí. Jak strašné muselo být trauma dítěte, na kterém jeho matka ležela a jak šílená na něj řvala, že ji to bolí a blábláblá. grater
Slova v knize zakryjí leccos. Ale jsou to jenom slova. Reál, to chce vidět tu drasárnu v reálu.

Dnes, když se lidé pohádají, jdou od sebe, každý do svého pokoje, ke své televizi nebo k počítači. A když je takový konflikt v manželství, tak se hned rozvedou. Po každé hádce má následovat usmíření. A musí následovat dřív než zapadne slunc

Tohle já tady a teď, jaká jsem, vnímám velmi negativně. Vnímám to jako násilné. Omezení mé svobody, obzvláště když mi tohle - bez mého požádání a přání udělá partner. A kdyby ke mně mluvil jako - k dítěti? Kam se ztratil partner? Že mě uvěznil v "pevném objetí" a mluví ke mně tímto způsobem?
Možná to pro někoho někde někdy může být pozitivní. Ale v podání paní Prekopové, s jejím hlasem, s tím, jaký je člověk, je to pro mě násilné, vyvolává to ve mně velký odpor až agresi.
Ta žena v mém vnímání není ten laskavý terapeut,  plný pochopení, ale také pevný a vědocí.
Ta žena tady a teď je pro mě negativní postavou.

Zajímá mě, co řekl její manžel na takové její konání, jaké tady popisuje. Co řekly jejich děti. Co jim to dalo do života?

Že když se mi něco nelíbí, použiju násilí, "pevné objetí", abych dotyčnému bez možnosti odejít VYSVĚTLILA, co MNĚ se nelíbí? va

Def, slova v knížce můžou schovat leccos. I z babi ostatně moudří již vědí, jak písmenka dokážou zkreslovat, když k nim chybí "zbytek" člověka.
Reál, ten je skutečný.
Ten dokument byl tak strašný. Jaké trauma si odneslo to dítě, na kterém jeho matka celou vahou ležela, paní Prekopová kolem nich poskakovala, a matka na dítě řvala jak smyslů zbavená?
Tak strašný zážitek bych nepřála nikomu z nás. grater
To dítě bylo bez možnosti úniku. grater
A jestli se zklidnilo? Sakra, kdyby na mně, dítěti, ležela má matka takovou dobu a nepříčetně řvala, po čase bych to vzdala a už jen bezmocně ležela a modlila se, a už to panebože skončí. grater

Tohle nemá s laskavým dobrovolným objetím k usmíření nic společného. Tohle nemá s dobrým terapeutem nic společného.
Nezakrývejme oči před skutečností. Nazývejme věci jejich pravými jmény.
Tohle je surové, čisté násilí.

Upravil(a) majkafa (3. 5. 2011 5:13)

 

#31 3. 5. 2011 6:56

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Lze vybudovat láskyplný vztah rodiče a dítěte násilnými metodami?

Jako myslím, že myšlenka pevného objetí je dobrá. Ale ani mě na první pohled fotka p. Prekopové - no nevím, baba jedna - uplně to z ní vyzařovala něco negativního, neumím to popsat,prohlížela jsem jí jen na fotce.Nevím, jak rozlišujou v léčení objetí a objetí, a ten dokument, ani jsem nezkoukla včera celý, je to strašný

Upravil(a) dusička (3. 5. 2011 6:57)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#32 3. 5. 2011 7:05

majkafa
Host

Re: Lze vybudovat láskyplný vztah rodiče a dítěte násilnými metodami?

Hm. Žádné vlastní děti? A co dál?

http://www.prekopova-pevneobjeti.cz/Def … &m=594

 

#33 3. 5. 2011 7:15

majkafa
Host

Re: Lze vybudovat láskyplný vztah rodiče a dítěte násilnými metodami?

dusičko, na mě taky působí její obraz tak, že ve mně vyvolává pocit - BABA jedna. A rozhodně je hanlivý.

Z ní nečiší vlídnost, pochopení, laskavost, moudrost, jako z terapeutů, které vnímám pro sebe pozitivně.
Musím napsat.
Na Pan se stačí podívat. A je tam všechno.
Z téhle paní na mě čiší tyranka a negativno.

 

#34 3. 5. 2011 7:44

amely
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 907

Re: Lze vybudovat láskyplný vztah rodiče a dítěte násilnými metodami?

Ko se chce dozvědět víc o té metodě, tak na Facebooku je skupina Říkáme ne metodám pevného objetí - je tam ten dokument a odkazy na články - i ty pro Prekopovou i ty proti ní.

Apla Praha vydala jako první u nás prohlášení proč tyto metody zásadně odmítá. má to na svých stránkách.

Mně se tyto metody hnusí ještě víc z jednoho důvodu - zemřelo při nich několik dětí.
A jedna desetiletá udušená holčička vypadala uplně stejně jako moje dcera.

Není tady

 

#35 3. 5. 2011 8:17

matlamama
Zablokovaný
Registrovaný: 29. 4. 2011
Příspěvky: 55

Re: Lze vybudovat láskyplný vztah rodiče a dítěte násilnými metodami?

dusička napsal(a):

Jako myslím, že myšlenka pevného objetí je dobrá. Ale ani mě na první pohled fotka p. Prekopové - no nevím, baba jedna - uplně to z ní vyzařovala něco negativního, neumím to popsat,prohlížela jsem jí jen na fotce.Nevím, jak rozlišujou v léčení objetí a objetí, a ten dokument, ani jsem nezkoukla včera celý, je to strašný

To objetí má vypadat přesně jako v tom dokumentu.
Jde o to že paní doktorku jako malou doma odstarkovali, byla ve stínu svojí sestry a tak se celoživotně snaží se zviditelnit.
Přišla na to, že když bude používat slova bezpodmínečná láska a obnova lásky v rodině, že si nikdo netroufne napadat to, před slovem láska každý brzdí, to přece nemůže být špatně!

Takže ustavičně lže a manipuje lidma, například Prekopová NIKDY dítě neměla. Pravděpodobně si půjčovala děti s dětského domava , aby jim předváděla  "lásku v rodině "
Například někde tvrdí, že s tím musí souhlasit rodiče ,ale přitom sama chodila do zařízení a mučila tam metodou postižené děti a zděšené maminky na to přišly až při akci, když si vyzvedávaly vyčerpané vyřvané dítě . Nikoho se neptala.To dítě jí vůbec neznalo ! Prostě ona dělala bezohledně pokusy na cizích postižených dětech , které netušily, co se děje . Ale protože ona považuje autisty za ztracené beznadějné případy , tak k nim přistupuje "tam se stejně nedá nic zkazit " sad sad Tak mluví o autistech s kterými roky pracovala .

Jinde zase píše, že by chtěla, aby její metodu prováděly učitelky ve všech školkách .
Takže je reálné nebezpečí, že týrané dítě přijde do Klokánku a tam ho sestra bude pod rouškou této výchovné metody týrat znova a paní Vodičková, která Prekop obdivuje k tomu bude skandovat .smilesmile
Tady dobře vidíme jak nebezpečné může být když se někdo ohání láskou a co všechno to může zakrývat a jak ubližovat .

Upravil(a) matlamama (3. 5. 2011 8:29)

Není tady

 

#36 3. 5. 2011 8:33

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Lze vybudovat láskyplný vztah rodiče a dítěte násilnými metodami?

Mně to přijde podobně strašný, jako to cvičení s miminkama - pamatujete? Jak s nima matky mávaly ve vzduchu s představou, co pro ně nedělají úžasnýho.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#37 3. 5. 2011 8:40

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Lze vybudovat láskyplný vztah rodiče a dítěte násilnými metodami?

jo, "létání miminek".... něco úděsného...

Není tady

 

#38 3. 5. 2011 8:45

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Lze vybudovat láskyplný vztah rodiče a dítěte násilnými metodami?

matlamama napsal(a):

dusička napsal(a):

Jako myslím, že myšlenka pevného objetí je dobrá. Ale ani mě na první pohled fotka p. Prekopové - no nevím, baba jedna - uplně to z ní vyzařovala něco negativního, neumím to popsat,prohlížela jsem jí jen na fotce.Nevím, jak rozlišujou v léčení objetí a objetí, a ten dokument, ani jsem nezkoukla včera celý, je to strašný

To objetí má vypadat přesně jako v tom dokumentu.
Jde o to že paní doktorku jako malou doma odstarkovali, byla ve stínu svojí sestry a tak se celoživotně snaží se zviditelnit.
Přišla na to, že když bude používat slova bezpodmínečná láska a obnova lásky v rodině, že si nikdo netroufne napadat to, před slovem láska každý brzdí, to přece nemůže být špatně!
Takže ustavičně lže a manipuje lidma, například Prekopová NIKDY dítě neměla. Pravděpodobně si půjčovala děti s dětského domava , aby jim předváděla  "lásku v rodině "
Například někde tvrdí, že s tím musí souhlasit rodiče ,ale přitom sama chodila do zařízení a mučila tam metodou postižené děti a zděšené maminky na to přišly až při akci, když si vyzvedávaly vyčerpané vyřvané dítě . Nikoho se neptala.To dítě jí vůbec neznalo ! Prostě ona dělala bezohledně pokusy na cizích postižených dětech , které netušily, co se děje . Ale protože ona považuje autisty za ztracené beznadějné případy , tak k nim přistupuje "tam se stejně nedá nic zkazit " sad sad Tak mluví o autistech s kterými roky pracovala .

Jinde zase píše, že by chtěla, aby její metodu prováděly učitelky ve všech školkách .
Takže je reálné nebezpečí, že týrané dítě přijde do Klokánku a tam ho sestra bude pod rouškou této výchovné metody týrat znova a paní Vodičková, která Prekop obdivuje k tomu bude skandovat .smilesmile
Tady dobře vidíme jak nebezpečné může být když se někdo ohání láskou a co všechno to může zakrývat a jak ubližovat .

K vytučněnému - to je trefa do černýho a bohužel nejen v případě metody pevného objetí. Těch, kteří lidmi manipulují s pomocí krásných slov o lásce, jsou mraky. A děti - dospělé děti - které v dětství zažily hádky rodičů, bití, citový chlad, nepochopení, absenci podpory, později potíže s hledáním partnera, s udržením vztahu, atd., lidé vyhladovělí po lásce, jsou ochotni skočit na cokoliv, co zvenku jako láska vypadá. O to víc, když se bude jednat o metodu rádoby vědeckou - vypracovanou a zaštítěnou nějakou tou " autoritou".  Dnes se často odmítá vidět, že veškeré metody jsou v tomto směru jen nedokonalou a mnohdy zoufalou náhradou za přirozené instinkty.

(Jinak - o tomhle se tady už kdysi psalo:
http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=44701 )

Upravil(a) haiel (3. 5. 2011 8:47)

Není tady

 

#39 3. 5. 2011 8:50

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Lze vybudovat láskyplný vztah rodiče a dítěte násilnými metodami?

O PO jsem cetla (a nejen tuto knihu od dr. Prekopove), dokonce jsem ji zkusila. Nastesti jen parkrat. Jsem presvedcena, ze to neni dobra cesta (mozna pro autisticke deti ano..), moc nerozumim rozhorlene reakci, kdyz s ni nekdo nesouhlasi. I ti co nesouhlasi, mohou byt informovani. Pro me je to nasilna a neprirozena metoda, myslim, ze jsou i jine zpusoby, jak dat detem najevo lasku. Zde souhlasim s majkafou, ze diteti proste jen "dojde dech" a tak se zklidni. Pokud se metoda pouziva i nadale, tak si podle me zvyknou a tak matka ziska dojem, "ze to funguje". Znam osobne i jednu matku, ktera PO pouziva a jen to muj dojem utvrdilo.

Není tady

 

#40 3. 5. 2011 9:04

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Lze vybudovat láskyplný vztah rodiče a dítěte násilnými metodami?

pecule: ani pro autistické děti to není dobrá metoda. Už to tady někdo psal, že sdružení APLA, zabývající se péči o autistické děti, tuto metodu odmítá a asi dobře vědí, proč stolt
Podle mě tato metoda hraničí s omezováním osobní svobody a na svoji obě působí asi stejně blahodárně, jako svěrací kazajka stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#41 3. 5. 2011 9:04

matlamama
Zablokovaný
Registrovaný: 29. 4. 2011
Příspěvky: 55

Re: Lze vybudovat láskyplný vztah rodiče a dítěte násilnými metodami?

U autistů je to ještě 10 krát horší, protože autista často nesnáší doteky , ale Prekopová se na ně zaměřila hlavně proto, že u autismu se nedá dokázat , že má metoda nějaké výsledky, klidně může tvrdit, že ano. A autista se nemůže bránit, spousta z nich přece vůbec nemluví .
Paní doktorka bohužel proškolila řadu terapeutů u nás a teď jde o kšefty , protože skutečně se najdou matky, které necítí nesmyslnost té terapie, což vidí většina lidí na první pohled a používají jí na svých dětech .Jsou to placené terapie pokud vím.

Není tady

 

#42 3. 5. 2011 9:28

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Lze vybudovat láskyplný vztah rodiče a dítěte násilnými metodami?

Je to klidne mozne, ja jsem si zadne dalsi informace, pokud jde o autisticke deti, neshanela. Mam jen nazor na zdrave deti a u nich (i diky svoji zkusenosti) mi to vhodne neprijde.

Není tady

 

#43 3. 5. 2011 9:35

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Lze vybudovat láskyplný vztah rodiče a dítěte násilnými metodami?

V podstatě se jedná o zásah (slovo metoda je matoucí) a těch případů, kdy je namístě, je určitě minimum.

Napadá mě – jak by se stoupenci těchto zásahů zachovali v případě, že by byly vypracovány sousedkou, známou, příbuznou….jak by se asi zachovali, kdyby viděli obyčejnou neštudovanou ženu toto činit… pochopili by vůbec, že se jedná o "důmyslnou metodu" nebo by to vnímali jako týrání a nahlásili na patřičná místa???  Ono je to asi něco jiného, když mudr praktikuje a vyučuje METODU než když nějaká cáklá osoba leží na vzpírajícím se děcku hmm

Není tady

 

#44 3. 5. 2011 9:48

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Lze vybudovat láskyplný vztah rodiče a dítěte násilnými metodami?

Jsou to placené terapie pokud vím.
Hmm - a to je taky, řekla bych, jeden z pseudodůvodů, že "to přece musí bejt dobrý, když to stojí tolik peněz". Protože dost lidí (nejen matek) má pocit, že "pro dítě jen to nejlepší = nejdražší". Když si představím, jak jim podobný zásah na dítěti provedli v běžném zdravotnickém zařízení, tedy "na pokladnu"... to by bylo žalob.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#45 3. 5. 2011 12:01

Macksey
♥♥♥----
Registrovaný: 12. 9. 2009
Příspěvky: 173

Re: Lze vybudovat láskyplný vztah rodiče a dítěte násilnými metodami?

helena napsal(a):

Mně to přijde podobně strašný, jako to cvičení s miminkama - pamatujete? Jak s nima matky mávaly ve vzduchu s představou, co pro ně nedělají úžasnýho.

Tak na toto jsem si taky vzpomněla v souvislosti s tímto tématem.

Nad obojím mi zůstává rozum stát.
Za sebe můžu říct, že jsem více než znechucená, co je vůbec možné sad. Když se to tváří jako vědecké, tak je asi možné vše dumbom

Není tady

 

#46 3. 5. 2011 12:16

Blossom
Host

Re: Lze vybudovat láskyplný vztah rodiče a dítěte násilnými metodami?

Myslím, že není dobré cokoli (nejen ve výchově dětí) přejímat, aniž by to člověk nezkorigoval svou intuicí, nebo řekněme selským rozumem.
A hlavně, nic se nemá přejímat dogmaticky a fanaticky....


Takových "zaručeně prospěšných" metod na cokoli  už v minulosti bylo....

Vzpomínám si na jeden slabší odvar "doporučené metody výchovy" ze šedesátých let, o kterém mi vyprávěla moje mamka: Tehdy podle výchovných příruček (dodatečně už víme - poplatných době) se doporučovalo, že dítě má mít ve všem jasný režim: Například kojení zásadně až po 3 hodinách. Začínalo se s tím už v porodnici, kde takto vozili maminkám děti hromadně na kojení....

Moje mamka vzpomíná, jak v té nejlepší víře, že to tak je správné, mě, řvoucí hlady, chovala a s očima upřenýma na hodiny sama sebe utěšovala - ještě čtvrt hodiny...ještě 5 minut.....ještě minutu.... než mě konečně nakrmila.

Teprve za čas se na ten vynuceně vojenský režim konečně vykašlala. rock

 

#47 3. 5. 2011 12:30

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Lze vybudovat láskyplný vztah rodiče a dítěte násilnými metodami?

Pečovala jsem o výrazně mladší sourozence, pak o svoje děti, teď o vňoučata - a kromě pár základních konstant, jako že dítě se krmí, koupe a přebaluje, se "metody" péče lišily jako noc a den. Tak při všech těch zázračnejch novinkách zůstávám dost klidná... ono se dítě zdravě vyvíjí i bez nich http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#48 3. 5. 2011 12:49

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Lze vybudovat láskyplný vztah rodiče a dítěte násilnými metodami?

majkafa napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Tato metoda je projevem násilí, a už se prezentuje jako "léčebná". A z násilné formy čehokoliv nemůže vzejít nic pozitivního.

Souhlasím. Viděla jsem i ten dokumentární film, byl to pro mě strašný zážitek už jen se na něco takového dívat. Nechápu, jak něco takového mohli uvést v televizi. Okamžitě bych to řešila se sociálkou, nebo kdo je příslušný, kdyby nějací rodiče s dítětem chodili k té ženě na ty její šílené "terapie". grater
Domnívám se, že je to na trestní oznámení, co ta osoba, ani jinak nedokážu nazvat, provádí. grater

Mám naprosto stejný názor. Také jsem film viděla, ale ne celý, nějak to nešlo. Hrůza.
Ale teď mě napadá - sice to není z oblasti výchovy, ale rehabilitace - třeba Vojtova metoda je také víceméně násilná, dětem prý nepříjemná a přitom přináší velice dobré výsledky. Znám pár maminek, které pomocí ní miminka "vypiplaly".


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#49 3. 5. 2011 13:03

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Lze vybudovat láskyplný vztah rodiče a dítěte násilnými metodami?

Jenže, Judyno, Vojtova metoda, nebo třeba taky pro děti nepříjemné očkování, píchání oušek a pod. prokazatelné kladné výsledky má. U zalehnutí dítěte, kterýmu navíc řvu do obličeje svoje frustrace, si tak jistá nejsem.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#50 3. 5. 2011 13:08

matlamama
Zablokovaný
Registrovaný: 29. 4. 2011
Příspěvky: 55

Re: Lze vybudovat láskyplný vztah rodiče a dítěte násilnými metodami?

Na to se právě příznivciTPO stále odvolávají, že Vojta je taky násilí........ovšem u Vojty jsou prokazatelné hmatatelné výsledky, vytvářejí se tam spoje a dítě se začne líp pohybovat ....zatímco tohle je všechno vymyšlený , vylhaný .........a děti to pak v dospělosti popisujou jako hrůzu .........navíc každou chvíli tvrděj něco jinýho.........aby se metoda prodávala, jsou její přiznivci schopní si vymyslet cokoliv a neustále to balí do lásky .

Nejhorší je , že v Americe to dělali na dětech v dětských domovech , které nikoho neměly, jako na pokusných králících ........to mi přijde děsivý, jak tyhle děti jsou ohrožený, psychopati okamžitě cítí šanci, jak využít toho, že nemají zastání.........
Takže na děti s dětského domova si brousí zuby homosexuálové, jimž přijdou jako vhodný objekt k adopci, pak příznivci TPO a bůhvíkdo ještě ......
Nedivím se maminkám , které mají nizkofunkční autisty , že se bojí, že jednou až nebudou, že bude někdo jejich dospělé děti v ústavu mučit a bude tomu říkat odborná metoda.
Prekopová patří do blázince ,ale ve své zoufalé snaze se prosadit si vytvořila takové kontatky , že spousta psychologů se bojí proti metodě otevřeně vystoupit ,aby nepřišli o práci , radši nechaj mučit bezbranné děti.

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Psychologická
  •  » Lze vybudovat láskyplný vztah rodiče a dítěte násilnými metodami?
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů