Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 1. 5. 2011 11:49

amely
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 907

Nerozumím Asociaci neúplných rodin

Možná mi tento článek bude smazán, nebo budu zablokovaná, ale musím to napsat.

Nedávno zahájila činnost Asociace neúplných rodin - prezentuje se tady na Babinetu.
Na začátku jsem činnost této organizace vítala, zajímala jsem se o ni, dokonce jsem ji podpořila.
teď nevím, co si o ní myslet.

Webové stránky této organizace jsou tajné. Toto nebývá zvykem. Pokud chce organizace jednat s vládou a zastupovat mluvit jménem statisíců osob, tak bych čekala, že stránky budou veřejné.

Na právním jsou zveřejněny návrhy této asociace.

Asociace tady uveřejňovala články - proč ženy brání otcům ve styku s dětmi? Já neznám žádnou, co by bránila slušnému chlapovi, naopak znám samé dvojice co se nějak dohodnou, nebo otec nemá zájem.

Pak tu byl článek o tom, že ve sněmovně se projednává snad už ve 2 čtení zákon, že když otec projeví zájem o střídavou péči, tak ji automaticky dostane i přes odpor matky a nevhodnosti pro dítě.
Jsem velký příznivec střídavé péče - ale po domluvě.



Máme tady obrovské množství případů, kdy otec o své postižené dítě zájem nemá.

Zaráží mne, že prosazování vynucené střídavé péče je pro asociaci bod číslo 1. Mají perfektně nastudováno, jak to funguje jinde, matky které nebudou se střídavou péčí souhlasit, budou muset chodit k mediátorům.

O otcích co nemají o děti zájem ani neplatí tam není ani slovo - že by třeba taky chodili k mediátorům?

Pak se tu na jeden den objevil zajímavý článek o  výživném pro děti. Hezky napsaný, spousty praktických rad ohledně stanovení výživného. Chtěla jsem tam ještě něco připsat a Lucii pochválit - ale článek zmizel.
Proč zmizel?

V návrzích má asociace pár drobností ohledně výživného.

Ale neřeší se, co v případě, že otec neplatí. Prý má pomoci rodina.
Tam kde to jde, rodina pomáhá.

V návrhu asociace není nic konkrétního o náhradním výživném. Ve světě je toto velmi propracované, dokonce u nás byl opakovaně navrhovám zákon, který to řešil a málem byl schválen.
Zaráží me, jak podrobně je asociace informována o všem ohledně střídavé výchovy a jak málo třeba o tomto. Je to až poslední bod, co  Asociaci zajímá.

Nevím proč, ale mám z toho moc divný pocit.
Tato skupina chce jednat s poslanci i za moji rodinu. Ale to, co chce řešit, není pro moji rodinu žádný přínos. Spíš se bojím, aby to situaci naší rodiny nezhoršilo.

Hodně je nás tady z neúplných rodin. Chcete, aby za vás jednala tato asociace? Nebo je vám to jedno?

Může mi k tomu někdo z asociace něco napsat? A odtajníte ty stránky?

Amely

Upravil(a) amely (3. 5. 2011 14:31)

Není tady

 

#2 1. 5. 2011 14:58

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Nerozumím Asociaci neúplných rodin

Za me ne   sad ,je,uz prilis pozde.Snazila jsem se dohnat byvaleho platit alimenty celych 10 let a bylo vse naprosto zbytecne.Treba na mezinarodne pravni ochrane deti v Brne sedi lidi ktery berou jenom prachy a nehnou prstem.Za cely rok se me neozvali ani jednou.

Upravil(a) eremuruss (1. 5. 2011 14:58)


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#3 1. 5. 2011 19:48

pigi22007
♥♥♥----
Registrovaný: 2. 9. 2009
Příspěvky: 138

Re: Nerozumím Asociaci neúplných rodin

Mě se jejixh program který zveřejnili na Babinetu ,líbí,ale proč mají tajné stránky?To mě hodně odrazuje.Pokud musí něco tajit,tak už ze zásady mám divný pocit..Rohodně je nepodpořím

Není tady

 

#4 1. 5. 2011 22:00

Lucie Asenová
♥♥-----
Registrovaný: 19. 2. 2010
Příspěvky: 52

Re: Nerozumím Asociaci neúplných rodin

Amely,
stránky ANR děláme v době našeho osobního volna a na vlastní náklady. Nejsou tajné, jen na nich sedíme po nocích, aby mohly být spuštěny. Opravdu nevím, co jsme Vám udělaly, ale mám pocit, že je Vaším cílem naše snahy zdiskreditovat hned v úvodu.
To, že nás Babinet podporuje, je veliká pomoc a očekávaly jsme , že se třeba některé čtenářky přidají, aby nám pomohly naše plány prosadit.

Jedním článkem nezměníme léta zažitou praxi. Bylo by dobré, kdybyste se k nám přidala a poradila, na co jsme ještě nemyslely. Jsme všechy rozvedené mámy a děláme to, co považujeme za nejlepší. V potaz bereme i českou soudní praxi, nikoli jen naše subjektivní zkušenosti a pocity.

Pokud chcete, můžete mi napsat na asociaceneuplnychrodin@seznam.cz. Rádi se budeme zabývat vašimi konstruktivními připomínkami k návrhům, které máme.

Srdečně Vás zdravím

Lucie Asenová


Lucie Asenová, Asociace neúplných rodin, o.s. www.asociaceneuplnychrodin.cz

Není tady

 

#5 2. 5. 2011 7:32

Juraj
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1878
Web

Re: Nerozumím Asociaci neúplných rodin

Kdy predpokladas spusteni stranek online, Lucie?


"Hate Cannot Drive Out Hate; Only Love Can Do That." M.L.King Jr.
"Jsa u moci, jsem si permanentně podezřelý." Václav Havel

Není tady

 

#6 2. 5. 2011 7:49

Juraj
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1878
Web

Re: Nerozumím Asociaci neúplných rodin

Aby jste nemuseli dlouho hledat, cemu a proc se venuje Asociace neuplnych rodin, pro ty z vas, kteri prisli k diskusi  pozdeji - a chteji se ji i dale ucastnit:

Info o zahajeni cinnosti ANR najdete zde: http://www.babinet.cz/zobraz.php?8233

Prohlášení Asociace neúplných rodin, o. s. k navrhovaným změnám Zákona o rodině najdete zde:
http://www.babinet.cz/zobraz.php?8390

Poslanci četli zákon o střídavé péči
http://www.babinet.cz/zobraz.php?8262

Rozvod jako osvobození a ztráta
http://www.babinet.cz/zobraz.php?8274

Svobodu rozvedeným
http://www.babinet.cz/zobraz.php?8288

Proč některé matky brání otcům ve styku s dětmi?
http://www.babinet.cz/zobraz.php?8311

Přestali jsme být manželi, ale nepřestali jsme být rodiči
http://www.babinet.cz/zobraz.php?8343

Prakticky - Výživné pro nezletilé děti
http://www.babinet.cz/zobraz.php?8368

Navic jsou dalsi diskuse jiz zde na forech, kde Lucie Asenova, predsedkyne ANR rovnez odpovida.


"Hate Cannot Drive Out Hate; Only Love Can Do That." M.L.King Jr.
"Jsa u moci, jsem si permanentně podezřelý." Václav Havel

Není tady

 

#7 2. 5. 2011 8:33

amely
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 907

Re: Nerozumím Asociaci neúplných rodin

Tak Juraj už se zeptal za mne na ty stránky.
Kdybyste napsala, že ty stránky nemáte, tak by to bylo jasné. Ale když na to kliknu a je tam zámek a nutné heslo, tak nevím, co so myslet.

Nenapadám Vás. Ale když chce někdo jednat na nejvyšší úrovni za moji rodinu, tak bych ráda věděla, kdo to je.
Třeba když kandidují poslanci za nějakou stranu, tak jsou na kandidátce nějaká jména i něco o těch lidech. Třeba v náznaku jejich historie, co prožili, co dokázali a tak. Toto je potřeba aby byla organizace důvěryhodná.
Občanské sdružení dnes mohou založit libovolní 3 lidé s nejrůznějšími úmysly.

Pořád doufám, že Vaše úmysly jsou  dobré- snad.

Já si myslím, že jsem psala co se mi konkrétně nelíbí- třeba na té střídavé péči.
Můj názor je že láskyplný vztah dítěte a rodiče nelze vybudovat na násilných základech.

A jestli mi něco vadí tak to, že pokud otec neplatí výřivné, tak to za něj mají platit příbuzní.

Já požaduji za potřebné pomoct těm dětem, kde je ohroženo zdraví, výživa a možnost vzdělání.
Tam, kde je tak málo peněz, že není na léky, na kvalitní stravu a na učebnice.
Což v rodinách, které žijí ze životního minima je.

Víte vůbec kolik peněz má k dispozici rodina v hmotné nouzi.



Taky jsem poznala řadu slušných rodin, kde otec neplatil výživné, už ve školkách, školách, kroužcích pro děti.
zažila jsem řadu talentovaných dětí, které své talenty nemohly rozvíjet.

Naposledy spolužačku mladší dcery - má IQ minimálně 140, mimořádný talent na hudbu i na výtvarku - ale chodí ve starých hadrech, nikdy se školou nikam nejede, u nich nejsou peníze na nic, ani na kino nebo divado se školou. Maminka pracuje, ale za málo, platí drahý byt a děti má 2.
Ta holka už získala pocit, že stejně nemá smysl aby se snažila, je jedna z nejchytřejších a stejně nikdy nejede na školu v přírodě, zatímco ti hloupější spolužáci ano.

Už jsem tu jednou psala, že za prioritu považuji pomoc slušným neúplným rodinám - aby mohly jejich děti studovat a rozvíjet své nadání.

Naopak abych potěšila tatínky, mně by nevadilo, kdyby byla stanovena horní hranice výživného. Nezdá se mi moc výchovné, když tatínek musí mamince poslat třeba 20 000 měsíčně a dítě tyto peníze rozhází třeba za značkové hadry a mobily.

Upravil(a) amely (3. 5. 2011 14:29)

Není tady

 

#8 2. 5. 2011 8:42

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 1732

Re: Nerozumím Asociaci neúplných rodin

amely napsal(a):

Asociace tady uveřejňovala články - proč ženy brání otcům ve styku s dětmi? Já neznám žádnou, co by bránila slušnému chlapovi, naopak znám samé dvojice co se nějak dohodnou, nebo otec nemá zájem.

Promiň Amely, ale to že ty neznᚠneznamená, že takové ženy nejsou. Myslím, že i tady na babinetu bylo několik příběhů, kdy matky otcům ve styku s dětmi bránily.

Myslím, že toto téma je dobrý přístup asociace, která ukázala, že není nakloněna jen matkám nebo jen otcům....ale převážně dětem.

Není tady

 

#9 2. 5. 2011 8:50

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 1732

Re: Nerozumím Asociaci neúplných rodin

Lucie Asenová napsal(a):

Amely,
stránky ANR děláme v době našeho osobního volna a na vlastní náklady. Nejsou tajné, jen na nich sedíme po nocích, aby mohly být spuštěny.

V tomto případě si dovolím radu, že je lepší na stránky uvést, že se připravují než použít přihlašovacích údajů.

Není tady

 

#10 2. 5. 2011 9:25

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Nerozumím Asociaci neúplných rodin

amely napsal(a):

Naopak abych potěšila tatínky, mně by nevadilo, kdyby byla stanovena horní hranice výživného. Nezdá se mi moc výchovné, když tatínek musí mamince poslat třeba 20 000 měsíčně a dítě tyto peníze rozhází třeba za značkové hadry a mobily.

Ad 1: kolik znᚠv praxi tatínků, kteří "musí" posílat svému dítěti 20.000,- Kč měsíčně smile ?!? Já tedy skutečně ani jednoho, zato znám spíš tatínky, platící buď směšnou částku nebo neplatící vůbec wink
Ad 2: amely, vyměřená výše výživného z nadstandardního příjmu jednoho z rodičů má sloužit k tomu, aby se dítě mohlo podílet na životní úrovni tohoto rodiče. Pokud mě pamě nešálí, toto právo dítěte je dokonce zakotveno v Zákonu o rodině wink
Ad 3: Kdyby otec zůstal u rodiny, nikdo by se nepozastavoval nad tím, jestli je nebo není výchovné, že takovouto částku měsíčně dítě "rozhází za značkové hadry nebo mobily". Nevím, proč by mělo být jakékoliv dítě v případě rozvodu rodičů omezováno nebo limitováno nějakou horní hranicí výživného va A poněkud si pleteš funkci výživného: výživné má sloužit k uspokojování všech potřeb dítěte v takovém rozsahu, jako když ještě žilo v úplné rodině a jeho účelem rozhodně není vést dítě ke skromnosti či jeho podstatným pokrácením dítě "vychovávat". Na světě už je to holt zařízeno tak, že někdo vydělává hodně, někdo vydělává méně a někdo nevydělává vůbec nic a od těchto výdělkových možností se holt odvíjí i výše výživného: někdo dostává královské výživné, někdo dostává průměrné výživné a někdo nedostává vůbec nic.

Amely, nezáviď nadstandardní výdělky a z nich vyplývající nadstandardní výživné, které stejně v našich podmínkách dostává tak jedno dítě ze sta, takže je to velmi okrajová záležitost, která se netýká většiny samoživitelek a většiny plátců výživného stolt Pokud cítíš potřebu se k nějakým tématům vyjadřovat nebo je podpořit, udělej to u témat, která trápí většinovou populaci samoživitelek wink

Upravil(a) Kiara (2. 5. 2011 9:32)


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#11 2. 5. 2011 9:38

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Nerozumím Asociaci neúplných rodin

dítě tyto peníze rozhází třeba za značkové hadry a mobily
Zák. o rod. § 85a
(2) Tam, kde to majetkové poměry povinného rodiče připouštějí, lze za odůvodněné potřeby dítěte považovat i tvorbu úspor zabezpečujících zejména přípravu na budoucí povolání.
Což v praxi znamená, že rodič s nadstandardním platem platí skutečné výživné ve výši odpovídající potřebám dítětě a další část mu spoří - lze zajistit i rozhodnutím soudu.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#12 2. 5. 2011 10:59

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Nerozumím Asociaci neúplných rodin

Kuřátko napsal(a):

Lucie Asenová napsal(a):

Amely,
stránky ANR děláme v době našeho osobního volna a na vlastní náklady. Nejsou tajné, jen na nich sedíme po nocích, aby mohly být spuštěny.

V tomto případě si dovolím radu, že je lepší na stránky uvést, že se připravují než použít přihlašovacích údajů.

Ano, protože pro návštěvníka těchto stránek je vyskakovací okno s požadavkem přihlašovacích údajů velmi matoucí.
Podle mého názoru je takovéto provizorní řešení velmi nešastné, protože návštěvníky těchto stránek poté, co na ně vybafne přihlašovací okno znejistí, zmate nebo rovnou odradí. A dovolím si tvrdit, že je to i pro samotnou Asociaci neúplných rodin špatná vizitka: a) souběžně s oznámením o založení Asociace už měly být zprovozněny její webové stránky, které mají šlapat jako hodinky b) nefunkčnost webových stránek s matoucím vyskakovacím oknem naprosto pohřbí důvěryhodnost celé Asociace, protože většina lidí si řekne, co je tohle za Asociaci, když o ní nemáme ani základní informace a webové stránky, které by nás zajímaly jejich tvůrci dodělávají po nocích na koleně sad

Paní Asenová, já chápu, že se snažíte dělat, co můžete. To, co jsem Vám napsala, není sžíravá kritika Vaší práce, ale chápejte to spíše jako zpětnou vazbu. Všude se najdou pochybovači o tom, zda má v naší zemi v době nejisté politické a finanční krize smysl zakládat ještě další sdružení pro pomoc neúplným rodinám, když jim samotným za celá dlouhá léta nikdo nepomohl, najdou se lidé, kteří budou zpochybňovat Vᚠprogram a Vaše vize a Vy jim - bohužel - svými nefunkčními webovými stránkami dosti podstatně nahráváte na smeč stolt

Samozřejmě si přeji, aby se zaplnila mezera a začalo tady fungovat sdružení, asociace či jiná organizace, určená k tomu, aby hájila práva především dětí z neúplných rodin, aby měla před sebou jasně vytýčené cíle v souladu s potřebami a přáními těchto dětí a aby tyto cíle dokázala zrealizovat. Uvědomte si ale, že za práva matek-samoživitelek a jejich dětí se v této zemi až do dnešního dne nikdo významně nezasazoval a že první vlašovka, kterou má být Vaše Asociace, je a-priori přijímána s velkou nedůvěrou a Vy jste tu nedůvěru - bohužel - ještě více podpořili ve formě nefunkčních webovek s vyskakovacím oknem smile


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#13 2. 5. 2011 14:40

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Nerozumím Asociaci neúplných rodin

Amely napsala jsi to vyborne!

Je to typicka stranka muzskych prapodivnych spolku, kteri chteji dosahnout timto sveho. takovych propagandistickych stranek je cela rada, ale jen tahle je tajna. Jmenuji se stridavka, rodicove, tatove , chlapi sobe ja nevim jak jeste. Taky maji blogy temer vsude , kam se podivas.

Neda se s nimi dikutovat a maji cim dal tim vetsi vliv v mediich. Matky totiz tyhle akce nedelaji a jsou na mediich bez vlivu. To ze tahle organizace ma i tady zastoupeni je ostuda. To by se nemelo stat. Je to propaganda a manipulace verejnosti.

Podarilo se jim spoustu lidi presvedcit, ze matky jsou pro spolecnost nebezpecne a pokud deti vychovavaji sami,jsou nebezpecne i pro ne. Pripojuji se k tomu, ze neznam jako ty ani jednu matku, ktera nechce nebo kdykoliv nechtela dat dite otcovi. Nikdy mi ani nikdo o nejake osobne nerikal. Naopak znam spousty otcu, ktere otcovstvi zaskocilo, nejsou ochotni se o dite jakkoliv starat a nepodporuji je financne. A mnozi kvili na d silenymi alimenty, ktere musi platit.

Zajimave ze tyhle spolky NIKDY nezadaji POVINOST otcu byt s ditetem a rodicovskou dovolenou pro muze nikdy nepropaguji. Zajimave ze? A jsou vlastne taky proti alimentum.

Co s tim? Me to zda dost vazna vec.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#14 2. 5. 2011 14:53

Juraj
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1878
Web

Re: Nerozumím Asociaci neúplných rodin

Jsem za povinnou dovolenou pro muze, Sahleb... Sam jsem si ji alepson par tydnu uzil, a doporucuji i kazdemu muzi... taky vojnu povinnou, alepson 6 tydnu... Ale to je jina kapitola, sem nepatri...


"Hate Cannot Drive Out Hate; Only Love Can Do That." M.L.King Jr.
"Jsa u moci, jsem si permanentně podezřelý." Václav Havel

Není tady

 

#15 3. 5. 2011 7:37

amely
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 907

Re: Nerozumím Asociaci neúplných rodin

Tak k věci, co bych očekávala, že má asociace řešit.

pomoct tam, kde je z nedostatku financí ohrožen rozvoj dítěte.
(jinak, mne se to až tak netýká)

ale představuji si to tak, že by asociace mohla
prosadit zákon o náhradním výživném
prosadit znovuzavedení sociálního příplatku v původní podobě
(mně by stejně nevyšel, ale je to důležité)
Prosadit formu finanční podpory pro děti z nízkopříjmových rodin, které chtějí studovat - asi formou nějakých stipendií.


Jinak aktivit podobných jako paní Asenová bylo několik

Upozornila bych na aktivity poslanců.

Asi před 7 lety se ve sněmovně začal projednávat zákon o náhradním výživném. Nebyl dokonalý ale aspoň něco. Bohužel, nebyl schválen - podporovali ho většinou levicoví poslanci, pravicoví byli většinou proti. Největší odpůrci byli poslanci Nečas, Kalousek, Parkanová
Lucie v archívech si ty zákony i se zajímavými připomínkami můžete najít.
Taky můžete kontaktovat bývalou poslankyni Annu Čurdovou, která zákon navrhla - řekla by Vám, jak to chodí v parlamentu.

Z těch debat o tom zákoně mne zaujala jedna věta  V české republice je normou stanovena částka peněz - jako životní minimum pro dítě a taky částka jako životní minimum pro psa v útulku.
Částka pro psa v útulku je vyšší než částka pro dítě.

Upravil(a) amely (3. 5. 2011 14:25)

Není tady

 

#16 4. 5. 2011 13:49

amely
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 907

Re: Nerozumím Asociaci neúplných rodin

Paní Asenová,

můžete prosím odstranit ze svých stránek můj příspěvek okopírovaný z Babinetu s podpisem Amely?
Ten příspěvek jsem psala pro tyto stránky. Vy jste se ptala, jestli ho můžete dát na svůj web - JÁ JSEM VÁM SOUHLAS NEDALA.

Bohužel, když někdo něco napíše na veřejné stránky, tak to snad beztrestně může být kopírováno kamkoliv - a autor je bezmocný.
Je to moje blbost, že jsem se tu s Vámi bavila - myslela jsem, že to třeba pomůže naší rodině.

Nic proti Vám, dělejte si web jaký chcete, už jsem psala můj názor na něj.

Přesto bych se nebránila spolupráci, kdybyste zajistila něco z toho, co by pomohlo naší rodině.

Není tady

 

#17 8. 7. 2011 12:38

Juraj
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1878
Web

Re: Nerozumím Asociaci neúplných rodin

Chcete se zúčastnit i VY přímo historicky první debaty Rádia Klubu Střídáček přímo od svého počítače z diskusí na našich fórech, na téma problému porozvodové péče? Už teď v pondelí, 11.7. Více ZDE.


"Hate Cannot Drive Out Hate; Only Love Can Do That." M.L.King Jr.
"Jsa u moci, jsem si permanentně podezřelý." Václav Havel

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů