Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 2. 5. 2011 21:41

petrr100
♥------
Registrovaný: 30. 4. 2011
Příspěvky: 8

Re: Věřit či nevěřit?, aneb "lži ve vztahu..."

helena napsal(a):

kdy jsem byl postaven před tajnosti a lži mé manželky, které vedly až k nevěře
Mňo... já bych řekla, že to bývá právě naopak...

***Ne nabylo, prvně byly tajnosti, malé svěření o kamarádovi, pak znovu tajnosti, lži a nevěra...
Ale toto bylo už dávno a jsem rád že je toto za mnou prostě že to již bylo...

Navíc považuji za správné partnerovi říkat kam jdu a pokud možno i s kým a zhruba, kdy se míním vrátit domů, považuji to za správné a vždy jsem to dělal
Soudím, že partnerka není nezodpovědné dítě. Jestliže se svěřuješ se, nic proti - ale chtít totéž po manželce jen proto, že to "považuješ za správné" mi přijde poněkud svatouškovské... ani manželé se nemusí svěřovat úplně se vším. A "jdu s kamarádkou na kafe, vrátím se ještě dneska" je informace (obzvláště v době mobilních telefonů) dostačující. Ostatně již zmiňovaný MUDr. Plzák taky říká, že manžel by neměl znát kamarádky své ženy - což je velmi moudrá rada.

Byl jsem v důvěře vychován a říct partnerovi pravdu kam jdu "nemusím být úplně detailní samože" se mi zdá fér... navíc i když jedu třeba na kole tak říkám cca kam jedu , protože vím že s může stát nějaké neštěstí a je dobré vědět kde asi partner mohl cca být ??? "co z toho že jsou mobily, když nebudu schopen zavolat !!!"

toto pátrání po něčem nejasném vzniklo v našem vztahu jen vlastně 3x za dobu 13letého manželství... vím, že další nevěra by byl určitě z mé strany konec !!!
Třikrát a dost? Nebo je to zase jen pouhé zavytí na nedosažitelný měsíc? Víš, jednou je téměř jakýkoliv průšvih omluvitelný, jsme jen lidi... ale potřetí už je to zvyk.

***3x nevěra nebyla! jen 1x a přiznaná překonána...naštěstí... , 3x byly lži a zapírání o jiném muži...

já chtěl vysvětlení a normálně si promluvit aby to dál klapalo, proč to dělá, proč ty tajnosti, jenže na to nedokázala/nechtěla odpovědět ... prej jen kamarád a já to nafukuji...
Záleží na tom, co chceš - jestli zůstat se ženou, pak musíš (!) akceptovat její vysvětlení, ne šmírovat po zprávách a čekat pokání... toho se totiž velmi pravděpodobně nedočkáš. Jestli chceš odejít, pak k tomu taky nepotřebuješ žádný hmatatelný "důkaz". Ale jak to tak čtu, zdá se mi, že potřebuješ mít v ruce něco, co bys jí při jakémkoli "prohřešku" mohl otlouct o nosánek - aneb "tohles udělala a já tivelkomyslně odpustil...", nebo tím mohl svůj odchod jaksi odůvodnit pro sebe i okolí - "s takovou přece žít nelze". Ty podle mě potřebuješ být sám pro sebe tím čistým, který byl uvláčen mrchou... Trochu mi připomínᚠjednoho, co sem kdysi psal v podobném duchu - "může všechno, peníze jí dávám, doma pomáhám...", aniž by si připustil, že i jeho chování může být poněkud dusící...
Jinak jsme měli nádherný jak píšeš otevřený a plnohodnotný vztah se vším všudy...
Ale... skutečně??? Nebo´s ho tak viděl (chtěl vidět)?
Proběhlo mnoho hádek, pří, urážek na obou stranách... má jak jinak než odměřená nálada nebyla nikterak pozitivně nasměrována... jak vysvětlíš tu sms... tak mi ukaž v mobilu tu jeho sms... Ptal jsem jí proč měla vytištěnou tu trasu... proč sis ji brala ssebou...
vím že m. bude asi  postrádat můj cit a něhu a pochopení, ale co mám dělat......


***To bylo po mém prvním a největším zkalmání , ano tak jsem se několik měsíců cítil...
vlastně asi oba protože i ona věděla že mi ublížila , vadilo jí to, a cítila že to může blbě dopadnout... naštěstí jsme to sic těžce, ale zdárně překonali ....

http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png

Není tady

 

#27 2. 5. 2011 21:51

petrr100
♥------
Registrovaný: 30. 4. 2011
Příspěvky: 8

Re: Věřit či nevěřit?, aneb "lži ve vztahu..."

Děkuji všem co zde četli a přispívali své poznatky...
Včera jsme si znovu sedli a pokusili si vše jaxi ujasnit, protože jsme byli na bodě "nula"
Já řekl co cítím a co v životě potřebuji, a ona se pokusila vyjasnit mi veškeré nejasnosti...
Ano byly ještě nějaké další následné lži, které jsem tu ani nepsal :-( , ale vyříkali jsme si to a uvidíme...
Doufám že vše půjde správným směrem a oba dva si budeme moci věřit tak jak se věřit ve vztahu má (i když jak to tu tak čtu tak, každý má jinou laku což je logické, nejsme všichni ze stejného těsta)
Dobrou noc a děkuji za vᚠčas zde strávený...

Není tady

 

#28 2. 5. 2011 23:41

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Věřit či nevěřit?, aneb "lži ve vztahu..."

Rádo se stalo smile pokud najdete společnou řeč, bude to dobrý výsledek.
Hodně štěstí přeju storstark


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů