Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 10. 5. 2011 22:36

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Postřehy z nemocnice - léčba deprese a úzkostí

Blossom,
jsem ráda za tohle téma.
Mám ráda dobré konce, co dávají naději i ostatním, že to jde zvládnout. Že to jde přežít.
Seš dobrá.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#102 11. 5. 2011 4:47

majkafa
Host

Re: Postřehy z nemocnice - léčba deprese a úzkostí

Dobré konce?
Snad jenom konce. A ty až na smrtelné posteli.
A to kdoví jestli. smile
To mě napadá Terry Pratchett - Čarodějky na cestách.

 

#103 11. 5. 2011 8:26

xxxx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 9. 2006
Příspěvky: 3804

Re: Postřehy z nemocnice - léčba deprese a úzkostí

Rosamunda napsal(a):

Ad xxxx: zase tak nepodložené pohádky to bohužel nejsou, pokud mě a Munďákovi insolvenční správce sáhne na platy, tak jsme na životním minimu, což je cca 12000,- a z toho se opravdu platit byt ani cesty dětí do Prahy ani internát nedají, prostě to nestačí. A vzhledem k tomu, že já víc už vydělávat nemůžu a MunĎák nevím co mi teď dá, když jsem ho vyhodila, tak se bojím, abychom po tom opravdu nezůstali pod mostem.
Ad Hellium: Jo spát můžu, díky těm práškům, odpočinek taky tak nějak zvládám, jenže mi to odpočívání moc nejde, pořád mi to všechno běží, jako na pozadí v počítači, jako nějaký vir, kterého se nelze zbavit. Zastavím to jen tím, že si čtu detektivku nebo se dívám na nějaký emotivně vypjatý film, jako teď třeba zrovna Karamazovi

...já jsem taky nemluvila o pohádkách ze strany exekutorů, ale  o strašení tvým shroucením. Daší a další strachy ti k ničemu nepomůžou jen tě stresují. Když vám exekutor sáhne na výplaty musíš se přizpůsobit brigádou "načerno". Bohužel systém exekucí, který lidi nahání do hmotné nouze je lumpárna a tak nezbývá než se k tomu lumpácky postavit. Znám pár lidí, kteří to takhle řeší... a upřímně se jim vůbec nedivím, protože to co jim exekutor nechává by bylo opravdu na bydlení pod mostem, tak pracují načerno a žijí i z dávek a příjem z takové brigády je jen jejich. Ty jsi chytrá dokázala si řídit lekárnu a plno zaměstnanců, dokžeš si poradit i dál, jen nestahuj kalhoty, brod je ještě daleko. Ted co nejvíc relaxuj a snaž se udržet si místo...

Upravil(a) xxxx (11. 5. 2011 8:29)


dum spiro spero

Není tady

 

#104 11. 5. 2011 10:17

Blossom
Host

Re: Postřehy z nemocnice - léčba deprese a úzkostí

Rosamundo, při psychoterapiích v nemocnici padla taky tato moudrá věta:
Jediná role, v níž jsme nezastupitelní, je role rodiče. Všude jinde jsme všichni zastupitelní.  stolt

Jinak taky bych se přimlouvala u Tebe za hospitalizaci. Problémy, které se Ti v depresi zdají katastrofické (čímž nechci zlehčovat vaši složitou situaci), pak při návratu do dobré kondice najednou "samy" mají řešení. smile

Podle mě potřebuješ (mimo jiné) najít jiný životní vzorec, a hlavně opustit nesmyslnou myšlenku: Že celou rodinu MUS͊ živit pouze Ty. Stejnou povinnost má i Munďák, a synům už je 19, tak možná je tato situace sama přinutí (aniž bys jim musela stát za zadkem), aby se taky začli starat. Ono už je na čase, a bude jim taková brigádnická zkušenost každopádně k dobru. Mají před sebou celé prázdniny, to se něco přivydělat dá.
Nenechávej vše jen na sobě!!!

Drž se, myslím na Tebe. pussa

 

#105 11. 5. 2011 10:25

Blossom
Host

Re: Postřehy z nemocnice - léčba deprese a úzkostí

majkafa napsal(a):

Dobré konce?
Snad jenom konce. A ty až na smrtelné posteli.
A to kdoví jestli. smile
To mě napadá Terry Pratchett - Čarodějky na cestách.

Majkafo, ano: Dobré konce.
Vždy i Ty sama jsi příkladem takového dobrého konce, depresivní období svého života jsi zvládla a žiješ dál normálně, dobře. tummenupp smile  smile

Samozřejmě, že ten úplný konec nás všechny čeká až na té smrtelné posteli. I když - úplný konec? Kdo ví, to poznáme až pak....

A co se týká deprese, tak tam nikdo nemůže se 100% jistotou říct - mě to v žádném případě nehrozí. To nemůžeme říct ani my, co jsme jí prošli, ani ti, koho (zatím ? - nikomu však nepřeju) nepotkala.
Možná - my co jsme tím prošli máme dokonce i jednu výhodu - už víme, jak se to projevuje, a taky jak a kde se to léčí, tak snad bychom příště to rozpoznali a řešili včas.

 

#106 11. 5. 2011 10:49

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Postřehy z nemocnice - léčba deprese a úzkostí

Blossom napsal(a):

Rosamundo, při psychoterapiích v nemocnici padla taky tato moudrá věta:
Jediná role, v níž jsme nezastupitelní, je role rodiče. Všude jinde jsme všichni zastupitelní.  stolt

Jinak taky bych se přimlouvala u Tebe za hospitalizaci. Problémy, které se Ti v depresi zdají katastrofické (čímž nechci zlehčovat vaši složitou situaci), pak při návratu do dobré kondice najednou "samy" mají řešení. smile

Podle mě potřebuješ (mimo jiné) najít jiný životní vzorec, a hlavně opustit nesmyslnou myšlenku: Že celou rodinu MUS͊ živit pouze Ty. Stejnou povinnost má i Munďák, a synům už je 19, tak možná je tato situace sama přinutí (aniž bys jim musela stát za zadkem), aby se taky začli starat. Ono už je na čase, a bude jim taková brigádnická zkušenost každopádně k dobru. Mají před sebou celé prázdniny, to se něco přivydělat dá.
Nenechávej vše jen na sobě!!!

Drž se, myslím na Tebe. pussa

Ano, Ros, pod tohle se mohu jedině podepsat.
Na nevýdělečné zletilé syny - studenty by Ti měl Munďák bez diskuzí přispívat a synové by měli přiložit ruku k dílu prostřednictvím letních brigád. Je květen, už teď by si měli začít něco hledat na červenec a srpen. Navíc je jim už 19, takže by měli co nevidět maturovat a od září se začít živit sami (nepsala jsi, zda uvažujete o studiu na VŠ).
A souhlasím i s Pan, že jednoho krásného dne si Tvůj už tak těžce zkoušený organismus řekne "DOST!!!" a složíš se. Tělo Tě prostě přestane poslouchat nezávisle na tom, že "musíš" fungovat, "musíš" živit rodinu, "musíš" splácet dluhy a "nesmíš" si dovolit vynechat v práci. I když hlavní symptomy vyhoření překrývᚠsilnými antidepresivy, není to samospasitelná berlička, pozor na to!!!


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#107 11. 5. 2011 11:23

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Postřehy z nemocnice - léčba deprese a úzkostí

Rosamunda napsal(a):

No což o to, určitě to půjde, jen nevím jak mě pak půjde, až mě vyhodí z práce a v zimě budeme všichni ve stanu pod mostem, to bude teprv deprese!
A jak mᚠhezky napsáno v podpisu: co je dovoleno Bohovi, není dovoleno volovi a já jsem momentálně ten vůl. sad

Ros,
je dost možné, že to, čeho se tak moc bojíš, pak vůbec nenastane.
Třeba zjistíš, že za tebou stojí lidé, do kterých bys to nikdy neřekla, že ti pomůže někdo, o kom bys si to ani ve snu nejdivočejším nepomyslela....

Jo stávají se věci všelijaké, když své strachy konečně "pusíme" a dovolíme sami sobě něco nezvládnout stoltwink


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#108 11. 5. 2011 11:28

majkafa
Host

Re: Postřehy z nemocnice - léčba deprese a úzkostí

Blossom napsal(a):

Majkafo, ano: Dobré konce.
Vždy i Ty sama jsi příkladem takového dobrého konce, depresivní období svého života jsi zvládla a žiješ dál normálně, dobře. tummenupp smile  smile

Samozřejmě, že ten úplný konec nás všechny čeká až na té smrtelné posteli. I když - úplný konec? Kdo ví, to poznáme až pak....

A co se týká deprese, tak tam nikdo nemůže se 100% jistotou říct - mě to v žádném případě nehrozí. To nemůžeme říct ani my, co jsme jí prošli, ani ti, koho (zatím ? - nikomu však nepřeju) nepotkala.
Možná - my co jsme tím prošli máme dokonce i jednu výhodu - už víme, jak se to projevuje, a taky jak a kde se to léčí, tak snad bychom příště to rozpoznali a řešili včas.

Blossom, já nerada předjímám. Jestli je to dobrý konec, to se uvidí, až když budu umírat a kdovíjestli, jak už jsem psala, jestli existuje reinkarnace. big_smile
Nežiju iluzí, že se mi těžká deprese nemůže vrátit. Doufám, že nevrátí. Ale kdoví...
Jak píšeš. Takže já si raději "jen tak" žiju, než bych příliš nahlas mluvila o dobrých koncích. smile

 

#109 11. 5. 2011 18:20

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Postřehy z nemocnice - léčba deprese a úzkostí

Tak jsem díky Blossom pochopila svoji bídnoui situaci a hurá k doktorce. Probrala jsem s ní svou situaci po té, co jsem "vyhodila" Munďáka a dům nám propadl bance, všechno jsme to zhodnotily a tak VÍM, že Munďákova situace není moje vina, ale jen a jen jeho a že záleží jen na něm, jak to teď pojme, a že já to už za něj řešit ani žít nemůžu. Hrozně se mi tím ulevilo a tak doufám, že už těch chyb v práci bude taky méně, páč mi odpadne strach, co mě doma zase čeká. Tak snad už to bude lepší....smile je mi prostě líp.


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#110 11. 5. 2011 18:26

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Postřehy z nemocnice - léčba deprese a úzkostí

Pandorraa napsal(a):

Ros,
je dost možné, že to, čeho se tak moc bojíš, pak vůbec nenastane.
Třeba zjistíš, že za tebou stojí lidé, do kterých bys to nikdy neřekla, že ti pomůže někdo, o kom bys si to ani ve snu nejdivočejším nepomyslela....

Jo stávají se věci všelijaké, když své strachy konečně "pusíme" a dovolíme sami sobě něco nezvládnout stoltwink

Souhlas!  A podotek - všímám si toho kolem sebe, všímám si toho u sebe - nesmírně PODCEŇUJEME životaschopnost svých dětí. Nepouštíme jejich ručičku, všechno víme nejlíp. Dokud nezačnou plešatět, neobejdou se bez naší péče a možná, že ani potom ne. A přitom je hlavně nutíme plnit naše sny. Ros, je-li synkům 19, jsou to dospělí muži, patrně již maturující, či po maturitě, téměř určitě schopni počít vlastní dítě. Dobře ses o ně starala, tak se obejdou....... wink


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#111 11. 5. 2011 18:36

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Postřehy z nemocnice - léčba deprese a úzkostí

No oni ještě nematurovali, na těch 19 jim teprve táhne, bude jim až v říjnu. Nicméně za brigádu bych byla ráda, aspoň by si mohli něco koupit a mě by tím ulehčili. Uvidíme.


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#112 11. 5. 2011 20:43

xxxx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 9. 2006
Příspěvky: 3804

Re: Postřehy z nemocnice - léčba deprese a úzkostí

Rosamunda napsal(a):

Tak jsem díky Blossom pochopila svoji bídnoui situaci a hurá k doktorce. Probrala jsem s ní svou situaci po té, co jsem "vyhodila" Munďáka a dům nám propadl bance, všechno jsme to zhodnotily a tak VÍM, že Munďákova situace není moje vina, ale jen a jen jeho a že záleží jen na něm, jak to teď pojme, a že já to už za něj řešit ani žít nemůžu. Hrozně se mi tím ulevilo a tak doufám, že už těch chyb v práci bude taky méně, páč mi odpadne strach, co mě doma zase čeká. Tak snad už to bude lepší....smile je mi prostě líp.

...tak tak, Munďáka si táhla doslova na zádech a vidíš jak tě to vysiluje, doktorka ti správně připomněla, že sis  naložila jeho problémy. Děti určitě na prázdniny vyžeň na brigádu, jen jim to prospěje.


dum spiro spero

Není tady

 

#113 11. 5. 2011 20:47

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Postřehy z nemocnice - léčba deprese a úzkostí

Rosamundo, bylo by dobře, kdybys přehodnotila svoje rodinné vztahy Munďákem počínaje a dětmi konče. Ty jsi dělala/dělᚠstále jednu a tutéž fatální chybu - ke členům své rodiny se chovᚠjako protektor - všechno musíš zvládnout/zařídit/obstarat sama a nedovolíš lidem okolo, aby si vypěstovali svoje vlastní povinnosti jako dospělí lidé. Munďák si zvykl toho již dávno zneužívat a děti pod Tvojí taktovkou ještě stále nepochopily, že jsou zletilé, finanční situace v rodině je katastrofální a měly by tudíž automaticky přiložit ruku k dílu.

Nevykládej si to špatně, ale trochu uber ve své snaze všechno vyřídit-zařídit-obstarat-poživit a začni kluky trochu vychovávat k (nejen) finanční soběstačnosti. Takže ne, že "uvidíme", ale ty kluky rovnou na nějakou brigádu bez pardonu a odmlouvání pošli a začněte něco hledat už teď. Když si s brigádou vzpomenete na konci června, všechny zajímavé nabídky už totiž budou rozebrané a na kluky zbydou brigády toho nejhoršího druhu.

A bylo by dobré, aby si kluci hledali nějaký přivýdělek nejen o prázdninách, ale i během příštího školního roku a přispívali tak částečně na svoje vlastní živobytí. Ty sama všechno utáhnout nemůžeš, z Munďáka žádnou podstatnou částku nevyrazíš a protože se nad Tebou i Munďákem vznáší reálná hrozba exekuce na plat, už dopředu musíš připravit kluky na to, že se budou muset nejen o prázdninách podílet i oni stolt

Upravil(a) Kiara (11. 5. 2011 20:48)


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#114 11. 5. 2011 21:02

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Postřehy z nemocnice - léčba deprese a úzkostí

Kiara napsal(a):

Rosamundo, bylo by dobře, kdybys přehodnotila svoje rodinné vztahy Munďákem počínaje a dětmi konče. Ty jsi dělala/dělᚠstále jednu a tutéž fatální chybu - ke členům své rodiny se chovᚠjako protektor - všechno musíš zvládnout/zařídit/obstarat sama a nedovolíš lidem okolo, aby si vypěstovali svoje vlastní povinnosti jako dospělí lidé. Munďák si zvykl toho již dávno zneužívat a děti pod Tvojí taktovkou ještě stále nepochopily, že jsou zletilé, finanční situace v rodině je katastrofální a měly by tudíž automaticky přiložit ruku k dílu.

Nevykládej si to špatně, ale trochu uber ve své snaze všechno vyřídit-zařídit-obstarat-poživit a začni kluky trochu vychovávat k (nejen) finanční soběstačnosti. Takže ne, že "uvidíme", ale ty kluky rovnou na nějakou brigádu bez pardonu a odmlouvání pošli a začněte něco hledat už teď. Když si s brigádou vzpomenete na konci června, všechny zajímavé nabídky už totiž budou rozebrané a na kluky zbydou brigády toho nejhoršího druhu.

A bylo by dobré, aby si kluci hledali nějaký přivýdělek nejen o prázdninách, ale i během příštího školního roku a přispívali tak částečně na svoje vlastní živobytí. Ty sama všechno utáhnout nemůžeš, z Munďáka žádnou podstatnou částku nevyrazíš a protože se nad Tebou i Munďákem vznáší reálná hrozba exekuce na plat, už dopředu musíš připravit kluky na to, že se budou muset nejen o prázdninách podílet i oni stolt

No jo, to mᚠpravdu, ale jak je k tomu donutit, k té brigádě? Nejspíš jim vypnu počítače a bude.


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#115 11. 5. 2011 21:09

majkafa
Host

Re: Postřehy z nemocnice - léčba deprese a úzkostí

Nucením to nepůjde. Jsou to dospělí mladí muži.
Což takhle si s nimi rozumně promluvit o vaší celkové situaci, včetně finanční? Nevěřím, že to moudří mladí muži, ke kterým se jejich matka moudře chová a jedná s nimi dospěle, nepochopí a nepomůžou.

 

#116 11. 5. 2011 21:15

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Postřehy z nemocnice - léčba deprese a úzkostí

Ale což o to, já jsem je moudře žádala a oni hledali na netu, ale nic nenašli. Tak nevím, jestli jim mám věřit, že tam fakt nic není, nebo to bude tím, že radši sedí u compu a hrají hry, kde mají únik od reality, nemusí nic řešit a vůbec už se nemusejí starat o finanční situaci rodiny.


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#117 11. 5. 2011 21:18

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Postřehy z nemocnice - léčba deprese a úzkostí

Jedou někam s kámošema o prázdninách? Za co?


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#118 11. 5. 2011 21:41

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Postřehy z nemocnice - léčba deprese a úzkostí

Bramborka napsal(a):

Jedou někam s kámošema o prázdninách? Za co?

Kdepak, oni tak s babičkou na chalupu, s náma na dovolenou, ale sami zatím nikam s nikým nejeli. Oni spíš něco k počítači nebo kdyžtak na sebe, jenže teď bohužel nic a zatím je to nijak nerve, tak nevím jak je k té brigádě přivést. Sice teď snad o něčem uvažují, jenže co já vím, jak dlouho jim to vydrží, vsadím se že ani do nejbližšího levelu hry.


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#119 11. 5. 2011 21:42

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Postřehy z nemocnice - léčba deprese a úzkostí

Rosamunda napsal(a):

Ale což o to, já jsem je moudře žádala a oni hledali na netu, ale nic nenašli. Tak nevím, jestli jim mám věřit, že tam fakt nic není, nebo to bude tím, že radši sedí u compu a hrají hry, kde mají únik od reality, nemusí nic řešit a vůbec už se nemusejí starat o finanční situaci rodiny.


Rosamundo, co (nebo koho) mi tohle chování jenom připomíná ... vissla?!?

Hele, až k vám do pronajatého domku vletí exekutor, který si vás tam dříve nebo později stejně najde a klukům ten jejich milovaný komp napřed oblepí a potom odnese, bude už pozdě řešit nějaké brigády a během pěti minut se zčistajasna začít starat o nepříznivou finanční situaci dumbom

Já nechci být vůči Tobě negativistická a sotva se tady po dlouhé odmlce ukážeš, hned Tě začít strašit. Uvědom si ale, že už si tady spolu píšeme skoro dva roky, převážná většina toho, co jsem Ti psala se bohužel splnila a splnila se částečně i díky tomu, že jsi v určitých věcech buď otálela, vyčkávala nebo jsi byla trestuhodně pasivní.

To, co Ti radím je především v zájmu Tvých dětí - postarej se jako matka o to, aby byli kluci připraveni začít se okamžitě sami živit v případě nějaké nepředvídatelné události. Samozřejmě bych Ti nic takového nepřála a držím Ti palce alespoň v tom, aby k tomu nikdy nemuselo dojít pussa ale život nám někdy připraví opravdu řadu nepříjemných situací. Na Munďáka se spolehnout nemůžeš, že by se o kluky postaral, kdybys musela jít např. do nemocnice, spolehni se proto sama na sebe a veď kluky k tomu, aby se mohli spolehnout také sami na sebe. To je ten nejdůležitější základ, který jim můžeš dát a tohle za Tebe nikdo kromě Tebe neudělá stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#120 11. 5. 2011 21:49

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Postřehy z nemocnice - léčba deprese a úzkostí

Kiaro, já nevím jak by se mohli ještě nedostudovaní studenti sami živit, leda že by někde házeli lopatou nebo já nevím. Blbě jsem to tu předtím napsala, jsou ve třeáku, 19 jim bude v říjnu a maturovat budou až příští jaro. Nedovedu si představit, jak by se o sebe mohli postarat sami, bohužel by to padlo asi v nejhorším na babičku, ale té už je taky 70 a dědovi 73, takže po nich nemůžu žádat nějaké zázraky.
Naštěstí jsem dnes byla u své doktorky, na hospitalizaci nejsem, takže hurá do dalšího boje, směle vpřed!

Upravil(a) Rosamunda (11. 5. 2011 21:50)


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#121 11. 5. 2011 22:03

majkafa
Host

Re: Postřehy z nemocnice - léčba deprese a úzkostí

Rosamunda napsal(a):

Bramborka napsal(a):

Jedou někam s kámošema o prázdninách? Za co?

Kdepak, oni tak s babičkou na chalupu, s náma na dovolenou, ale sami zatím nikam s nikým nejeli. Oni spíš něco k počítači nebo kdyžtak na sebe, jenže teď bohužel nic a zatím je to nijak nerve, tak nevím jak je k té brigádě přivést. Sice teď snad o něčem uvažují, jenže co já vím, jak dlouho jim to vydrží, vsadím se že ani do nejbližšího levelu hry.

Tohle není chování dospělé matky k dospělým synům.

Btw jestli se dokonce vsadíš, tak přesně tohle si objednáváš. Nu, tak se ti toho dostane. Vesmír nám splní všechna naše přání. stolt
Když jim budeš důvěřovat a bude to z tebe vyzařovat, to budeš koukat, jaké se budou dít divy. Ale to musí jít zevnitř.  To se pozná, kdybys to jenom hrála.
Ale obávám se, že ty zatím vůbec netušíš, o čem ti píšu.

Upravil(a) majkafa (11. 5. 2011 22:04)

 

#122 11. 5. 2011 22:05

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Postřehy z nemocnice - léčba deprese a úzkostí

No tak jsem asi nedospělá, Majko. Jak by to podle Tebe vyřešila dospělá matka?


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#123 11. 5. 2011 22:05

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Postřehy z nemocnice - léčba deprese a úzkostí

Ros, nemusí házet lopatou, existují i jiné možnosti přivýdělku smile Rozhodně je nešetři a žeň je alespoň na tu prázdninovou brigádu. Nemusí si kupovat hned věci pro sebe a na sebe, můžou Ti přispět třeba na nájem, abys měla ten život kapku snesitelnější a něco pro sebe či na sebe sis mohla koupit Ty pussa
A žádné: "hurá do dalšího boje, směle vpřed" ... neplýtvej zbytečně silami a šetři se dumbom!!!


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#124 11. 5. 2011 22:07

majkafa
Host

Re: Postřehy z nemocnice - léčba deprese a úzkostí

Rosamunda napsal(a):

Kiaro, já nevím jak by se mohli ještě nedostudovaní studenti sami živit, leda že by někde házeli lopatou nebo já nevím. Blbě jsem to tu předtím napsala, jsou ve třeáku, 19 jim bude v říjnu a maturovat budou až příští jaro. Nedovedu si představit, jak by se o sebe mohli postarat sami, bohužel by to padlo asi v nejhorším na babičku, ale té už je taky 70 a dědovi 73, takže po nich nemůžu žádat nějaké zázraky.
Naštěstí jsem dnes byla u své doktorky, na hospitalizaci nejsem, takže hurá do dalšího boje, směle vpřed!

To bys koukala. Kdybys to pustila a důvěřovala a byla dospělá. Nejenom věkem.

 

#125 11. 5. 2011 22:11

majkafa
Host

Re: Postřehy z nemocnice - léčba deprese a úzkostí

Rosamunda napsal(a):

No tak jsem asi nedospělá, Majko. Jak by to podle Tebe vyřešila dospělá matka?

Dospělá matka by se svými dospělými syny jednala dospěle. A nenesla v sobě např. že se vsadí, že jim jejich odhodlání vydrží do nejbližšího levelu. dumbom
Můj 17-ti letý syn tohle všecko zvládl, když jsem byla 7 týdnů v nemocnici. A penězi jsme neoplývali. Taky studoval. A brigádoval. A staral se o dům 7+1. A o kočky. A jezdil za mnou do nemocnice, vlakem to trvalo hodinu a půl tam a hodinu a půl zpět...
Tví synové jsou bohužel zřejmě vychovaní tak, že matka všechno obstará a zařídí... Nu a proč by se podle toho nechovali? Ale nikdy není pozdě změnit své jednání s dospělými dětmi.
Co vysíláš, to se ti vrací.

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů