Oznámení

25.ledna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

25.ledna : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.ledna : Dieta po vánocích? Leden, na váhu zásadně (ne)vlezem!

4.ledna : Účinný a ekologický domácí prostředek na mytí nádobí vyrobíte za zlomek ceny

• Diskuse
  •  » Kariéra
  •  » Co si myslíte o soukromých vysokých školách?

#26 13. 2. 2014 15:32

Bruninka
♥------

Re: Co si myslíte o soukromých vysokých školách?

Ja si uprimne myslim, ze soukrome vysoke skoly (aspon teda ze zkusenosti - manzel chodil na statni ekonomku na bc a pak na soukromou na ing) jsou jednodussi. Pripada mi, ze si proste ten titul zaplatite, ale urcite to neplati u vsech oboru, napr. psychologie si myslim, ze bude urcite tezka. Ale myslim, ze kdyby vetsina skol byla soukromych, celkove by se uroven skolstvi zvysila - a hlavne i uroven studujicich, protoze dneska studuje s prominutim kazdy blbec smile

Není tady

#27 13. 2. 2014 17:28

Wikina
♥♥♥♥♥--

Vilemína napsal(a):

Zajímal by mě váš názor na soukromé vysoké školy.
Já na ně měla donedávna hodně negativní pohled, považovala jsem je v podstatě za pseudo školy, tedy školy s nevalnou úrovní a pověstí. Sama studuju veřejnou VŠ (Masarykovu univerzitu), studovat na soukromé VŠ jsem nikdy ani neuvažovala. Jednak by mi to rodiče neplatili, mají extrémně negativní názor na tyto školy, druhak můj obor žádná soukromá VŠ ani nenabízí. Ptám se hlavně proto, že sestra mého přítele studuje soukromou VŠ. Bc. má z veřejné VŠ, hlásila se na stejnou školu i na Mgr., ovšem nedostala se, tak se rozhodla jít na soukromou. Teď jsem tedy v situaci, kdy nevím, co si o soukromých VŠ myslet. Pořád si myslím, že většina soukromých nemá dobrou úroveň, avšak možná je to jen předsudek.
Studuje někdo z vás soukromou VŠ nebo třeba váš syn/dcera tento typ školy studují? Jste tam spokojeni? Jaké jsou na vás kladeny nároky?
Pište i vy, kteří soukromou VŠ nestudujete, zajímají mě vaše názory. Jsem zvědavá, jestli opravdu převažuje negativní názor. Moji rodiče tyto školy dost znevažují, považují je za prapodivné a myslí si, že pro potencionálního zaměstnavatele je mínus mít vzdělání ze soukromé VŠ. Že prý když přijde na konkurz třeba dvacet lidí, tak zaměstnavatelé mají tendenci uchazeče z těchto typů škol automaticky vyřadit, zkrátka že se na ně dívají skrz prsty. Myslíte si to taky?
Platili byste svým dětem školné na soukromé VŠ (za předpokladu, že na to máte)? Naši by mi rozhodně soukromou VŠ neplatili, peníze by na to byly. Vůbec naši se dívají skrz prsty na obory typu sociální pedagogika, prý je to strašně lehké takový obor vystudovat. Rodiče vystudovali matematiku na přírodovědě, to jen tak pro informaci.

Dcera chodí na vš soukromou, platíme ji. Zatím ještě nemá dokončené ani bc, a už má nabídky na práci i mimo čr. Na škole této jsou stejní přednášející jako např.v LB na státní. Při vš pracuje brigádně v oboru a tam problémy se získáním místa neměla - ale na toto ses asi neptala. Mgr zavžuje, jestli zkusí VŠE, nebo na této sokromé, dokonce jí i mgr zaplatí zaměstnavatel, pokud by se rozhodla po bc natvrdo pracovat.
Táto vš o které píšu - dobrá je. Nedostávají zadarmo nic. Navíc mají možnosti strávit půl roku
(během školy) v zahraničí a bydlení jí platili..atd. Takže možnosti má fantastické.
Bála jsem se soukr. školy, myslela jsem si to co ty. Nevím jak kde jinde, ale tady titul pouze koupený není, musí vědět.

Není tady

#28 13. 2. 2014 17:31

Wikina
♥♥♥♥♥--

Až teď jsem si všimla, že je to starší téma. Vil, kde jsi teda?

Není tady

#29 25. 7. 2014 15:17

Hanulela
♥------

Já soukromé vysoké školy nemám ráda. Možná se mýlím,ale je to můj názor, že titul má člověk prakticky zaplacený hned od začátku. Já studovala na masarykově univerzitě ,ale po dvou letech jsem skončila, protože jsem neudělala postupovou zkoušku. Popravdě mi to ani moc nevadí, řekla bych, že jsem na tom líp, než moji spolužáci. Mám 5-letou praxi a možná i víc peněz. Všechno, co jsem se potřebovala naučit, tak jsem pochytila během zaměstnání a nebo na různých školení. Něco mi platil zaměstnavatel a něco jsem si našla já sama. Třeba Smarter má dobré školení, především pro obchodníky, což přesně potřebuju. Jako mít titul je fajn věc,ale přijde mi, že teď ho má úplně každý a spouta lidí je i tak bez práce a mají problém si něco najít

Není tady

#30 26. 7. 2014 9:37

salotka
♥------

Sice staré, ale zajímavé téma. I přes zkušenosti a komentáře můj názor je pořád takový, že státní škola je kvalitativně výš než škola soukromá.

Není tady

#31 27. 8. 2015 12:37

Alzbeta
♥♥♥----

salotka napsal(a):

Sice staré, ale zajímavé téma. I přes zkušenosti a komentáře můj názor je pořád takový, že státní škola je kvalitativně výš než škola soukromá.

záleží jak na jakém oboru. Management je ok i na soukromých. A řeknu vám upřímně, že než mít rádoby státní vešku ideálně filda , tak radši budu mít soukromou a budu uplně v pohodě. Ty obory na fildě jsou úplně směšný a pak Ti lidi chodí jak pávy, že jsou MGR. ale to že studovali nějaký voloviny už neřeknou smile

Není tady

#32 27. 8. 2015 13:05

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Alzbeta napsal(a):

salotka napsal(a):

záleží jak na jakém oboru. Management je ok i na soukromých. A řeknu vám upřímně, že než mít rádoby státní vešku ideálně filda , tak radši budu mít soukromou a budu uplně v pohodě. Ty obory na fildě jsou úplně směšný a pak Ti lidi chodí jak pávy, že jsou MGR. ale to že studovali nějaký voloviny už neřeknou smile

aha, další ze soukromé ...

Není tady

#33 27. 8. 2015 13:23

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Alzbeta napsal(a):

záleží jak na jakém oboru. Management je ok i na soukromých. A řeknu vám upřímně, že než mít rádoby státní vešku, ideálně filda , tak radši budu mít soukromou a budu uplně v pohodě. Ty obory na fildě jsou úplně směšný a pak Ti lidi chodí jak pávy, že jsou MGR., ale to že studovali nějaký voloviny, už neřeknou smile

aha, další ze soukromé ... lollollol

By mě docela zajímalo, co všichni ti "manageři" budou dělat... va

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#34 27. 8. 2015 16:13

modrovous
♥♥♥♥♥♥-

helena napsal(a):

Alzbeta napsal(a):

záleží jak na jakém oboru. Management je ok i na soukromých. A řeknu vám upřímně, že než mít rádoby státní vešku, ideálně filda , tak radši budu mít soukromou a budu uplně v pohodě. Ty obory na fildě jsou úplně směšný a pak Ti lidi chodí jak pávy, že jsou MGR., ale to že studovali nějaký voloviny, už neřeknou smile

aha, další ze soukromé ... lollollol

By mě docela zajímalo, co všichni ti "manageři" budou dělat... va

Reklamu na babinetu přece! big_smile

Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

#35 27. 8. 2015 17:24

carpediem
♥♥♥♥♥♥-

Alžběta je zcela jistě studovaná, pravopisu znalá. big_smile big_smile

CARPE DIEM, QUAM MINIMUM CREDULA POSTERO

Není tady

#36 27. 8. 2015 18:45

helena
♥♥♥♥♥♥♥

A co teprve úroveň její alma mater... z písemnýho projevu soudě...
Inu hlavně že obory na fildě jsou úplně směšný - že by ony zprofanovaný hrozny?

Není tady

#37 5. 10. 2015 12:52

Alzbeta
♥♥♥----

Pavlína85 napsal(a):

Ahoj, já soukromé školy taky neuznávám.. Nechci nikoho urazit, určitě se i na soukromých školách najdou inteligentní a nadaní jedinci, nechci nikoho kritizovat a ponižovat jeho vzdělání, to v žádném případě..
Pouze napíšu své zkušenosti a zkušenosti:
Znám pár lidí co soukromé školy vystudovali nebo studují a všichni nejsou úplně hloupí, ale všichni z nich šli na soukromou jenom kvůli tomu, že se nedostali na veřejnou nebo je z veřejné vyhodili a to už o něčem svědčí. Takže pro mě jsou díky tomu soukromé školy taková nějaká slabá útěcha pro neúspěšné uchazeče a studenty na těch veřejných.
Další věc je školné: pokud  by měla soukromá škola stejnou úroveň jako veřejná (a tím se většina zastánců soukromých škol ohání), tak proč by někdo vyhazoval školné např. 40 táců za rok aby měl vzdělání stejné úrovně jako na veřejné škole zadarmo? A nezmění se to ani když zavedou na veřejných školách školné.. Pořád budou mít veřejné školy větší váhu - když řekneš, že máš Karlovu nebo Masarykovu univerzitu má to mnohem větší zvuk než nějaká továrna na tituly s.r.o.
A že někdo umí dokonale word, no nevím, ale to je dnes taková standardní znalost i pro sekretářku, takže to bych nebrala jako něco speciálního. Ale i tak je to plus, to je jasné.
Co se týká uplatnění: opět jsem na straně veřejných škol. Pracovala jsem v personální agentuře a absolventi veřejných jsou mnohem více žádaní. Samozřejmě může nastat situace, že zazobaný podnikatel zaplatí školné svým dítkám, které by byla i bez VŠ těžce za vodou do konce života a v rozjeté firmě jim je neprestiž jejich alma mater ukradená. 
Doufám, že jsem se někoho nedotkla, pouze jsem zhodnotila mé zkušenosti a napsala svůj názor.
Mějte se! Pavlína

jo s něčím souhlasím.

Jen jednu věc doplním. Zadarmo je vysoká škola do 26 let. Pak již platíte. A pokud chcete již platit, je pořád lepší být klientem (soukromá) než jen tak cosi mezi miliardy studentama (státní). A už jsem to i psala, já mám soukromou a jestli jsem to měl lehčí, tak ještě ,že tak smile Stejně nějaký ekonomky a nevím co, je k ničemu. Výška vám praxi nenahradí a tím pádem jste na trhu práce k ničemu pěkně dlouho. Protože žádné vysoké školy (aspoň ekonomky) jsou strašně obecné. A tak víte o všem a víte o tom málo.

Upravil(a) Alzbeta (5. 10. 2015 12:54)

Není tady

#38 5. 10. 2015 19:04

helena
♥♥♥♥♥♥♥

já mám soukromou a jestli jsem to měl lehčí, tak ještě ,že tak
Tak tak... všechno se dá zaplatit, viď? Bohužel... http://fora.babinet.cz/img/smilies/skurt.gif

Povídá absolvent nejmenované soukromé VŠ kolegovi: „Ty vole, když si uvědomím, jaký já jsem inženýr, tak mám
normálně strach jít k doktorovi."

Není tady

#39 6. 10. 2015 11:24

Felicienne
♥------

Záleží asi na tom, jakou cestou se člověk dá. Já jsem studovala na státní VŠ na bc. a dostala jsem velice dobrou nabídku na práci ve firmě. V tomto okamžiku jsem bohužel nemohla studovat státní VŠ, tam bohužel práci neuznávají a podle nich je prací studentů škola. S tímto názorem naprosto nesouhlasím, protože mě bohužel rodiče nemohli dotovat do 25 let. A když bych měla chodit jen do školy, tak co bych jedla big_smile Byla jsem tedy nucena jít na soukromou VŠ a tam byl přístup úplně jiný. Všichni respektovali, že mám práci v oboru. Nikdo mi za to nenadával a neodsuzoval mě. Takže za mě záleží pouze na prioritách a finančních možnostech smile

Není tady

#40 19. 6. 2016 22:25

nikola007
♥------

Musím oponovat názoru, že absolventi soukromých VŠ jsou ve výběrových řízeních znevýhodněni, nebo dokonce okamžitě zavrhnuti. Všeobecná představa, že soukromá VŠ je titul za peníze už dávno upadá a úroveň soukromých škol (jak už tady konečně někdo psal) výrazně za poslední roky stoupla. Nebavíme se o školách s humanitním zaměřením nebo podivných literárních akademiích, které nemají perspektivu. Jde o obor a o šikovnost absolventa. Jinak se asi uplatní někdo s humanitním oborem a někdo s ekonomickým vzděláním. Sestra absolvovala soukromou VŠEM - studium ekonomie a managementu, já UK studium humanitní vzdělanosti. Zatímco sestra si našla práci už během studia v podniku, kde byla na praxi, já jsem už rok po škole bez práce a nemůžu najít uplatnění. Škola mě sice bavila, ale vezmu-li v úvahu její nemalou náročnost a kvanta textů, které jsme tam museli nabiflovat, musím zpětně uznat, že jsem měla více přemýšlet o perspektivnosti oboru. Mám ted svůj vlastní internetový projekt a zvažuji, že si doplním vzdělání právě na VŠEM, kde jsou předměty, které mě zajímají a mohla bych z nich něco vytěžit i pro své podnikání. Ségra si pochvalovala hlavně to, že se tam hodně dbalo na zapojení studentů do různých aktivit a praxi, která se jim pak samozřejmě po dokončení školy hodila při hledání práce. Mínusem je pochopitelně školné, ale i soukromé školy nabízejí možnost stipendií nebo různých splátek a pomoc při studentských úvěrech.

Upravil(a) nikola007 (19. 6. 2016 22:28)

Není tady

#41 21. 6. 2016 10:45

flink
♥♥♥♥♥--

V souvislosti s názvem: Absolventi stojí za lejno

Není tady

#42 21. 6. 2016 15:15

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Do mnoha různých neziskovek dobrý....

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#43 23. 8. 2016 16:06

jarka.modra
♥♥-----

Ja mam zkusenost se soukromou vysokou skolou v praze jmenem bivs. :-) ted jsem skoncila bakalare a pujdu na navazujici magisterske studium a jeste je to volne k napsani tak kdo by premyslel tak se nebojte. Ja jsem tam spokojena a citim se tam hrozne dobre je to moderni skola a ma fakt utulne interiery

Není tady

#44 23. 8. 2016 17:15

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK

Alzbeta napsal(a):

salotka napsal(a):

No ta "rádoby státní VEŠKA", tak to by me zajimalo... wink

Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

#45 23. 8. 2016 18:39

helena
♥♥♥♥♥♥♥

jarka.modra napsal(a):

Ja mam zkusenost se soukromou vysokou skolou v praze jmenem bivs. :-) ted jsem skoncila bakalare a pujdu na navazujici magisterske studium a jeste je to volne k napsani tak kdo by premyslel tak se nebojte. Ja jsem tam spokojena a citim se tam hrozne dobre je to moderni skola a ma fakt utulne interiery

Vyjádření vskutku na úrovni osoby "akademicky graduované"... zvláště pak "utulne interiery" jsou dobrým důvodem ke studiu lol
Blbý ovšem je, když někdo jinej umí hledat... vissla
jsem rad, ze jsem se nemusel ucit na prijimacky a ze tu nejsou vubec tezke zkousky a do skoly nemusim ani chodit,jen jednou za mesic.skolu bych si podruhe nevybral,sel bych na VSEM, ktera je levnejsi a taky lehka...
Už rok hledám práci, asi dělám něco ***ě nebo sem jedno procento, protože 99% absolventů najde uplatnění. Ale je to pravda. Moji bývalí spolužáci už sedí v supermarketech za pokladnou nebo jsou u svýho táty ve firmě jen já mám smůlu...
Bivš je hlavně asi pro ty, co chtěj titul rychle a snadno, to je můj názor a zkušenost...

http://www.omlazeni.cz/bivs-v-praze-67-360194-0.html

Není tady

#46 20. 10. 2016 10:13

Ruut
♥------

Pár let zpátky se dělal výzkum jak nahlíží zaměstnavatelé na lidi se soukromou Vš a vyšlo z toho, že vzdělání ze soukromé berou na stejné úrovni jako z veřejné Voš.

Není tady

#47 20. 10. 2016 10:17

Ruut
♥------

Pár let zpátky se dělal výzkum jak nahlíží zaměstnavatelé na lidi se soukromou Vš a vyšlo z toho, že vzdělání ze soukromé berou na stejné úrovni jako z veřejné Voš.

Není tady

#48 20. 10. 2016 10:18

Ruut
♥------

Není tady

#49 5. 1. 2017 10:24

Alzbeta
♥♥♥----

Je to možné. S tím jak zaměstnavatele berou soukromou vysokou školu. Ale říkám, když budete mít praxi nebo budete pro obor jedinečná, tak jestli máte soukromou nebo ne, na to každý kašle. To nikoho nezajímá. To je jen takový ten kec " já mám státní jsem chytřejší, či co". Přitom to může být úplně nepoužitelný člověk. Já co zažila, takových těch lidi, co mají vysokou jen díky tomu, že se umí naučit blbosti nazpaměť a pak, když dostali úkol ze života nebo z praxe ,tak byli úplně na nic. Neuměli řešit situaci, protože se to nemohli naučit předem nazpaměť.

Není tady

• Diskuse
  •  » Kariéra
  •  » Co si myslíte o soukromých vysokých školách?
NÁŠ TIP:

Zápatí