Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 18. 4. 2011 11:27

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Můj manžel a moji rodiče

Kiara napsal(a):

eremuruss napsal(a):

No chudak tvuj tatka,tolik se snazi a tvuj manzel si toho nevazi.Taky mame u nasich takovou sousedku.Sousedovo rodice postavili vilu kam se pristehovala jejich mlada a mlada nadava na tchanovce,ze jenom debil muze v kuchyni udelat dlazbu,ze ona za mesic otloukla vsechno nadobi diky tomu.Ten barak byl staven v roce 1975 a na dnesni dobu tam maji luxusni dlazbu.

erem, dlažba v kuchyni je přece naprosto běžná věc.
MMCH nepochopím, jak za jeden jediný měsíc si ženská v kuchyni může otlouct všechno nádobí big_smile. Buďto je mladá paní levá jak šavle, nebo s tím nádobím vzteky schválně hází o podlahu, nebo se jí v tom baráku nic nelíbí a záměrně přehání stolt

Ano,dnes je dlazba v kuchyni bezna vec,ale ne v 70 letech.Ja jako dite skolou povinnna jsem u nikoho doma nikdy nevidela dlazbu v kuchyni.Te zenske,kdyz se vdala bylo 30 let a asi zrejme uplne leva,kdyz takhle nadavala.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#27 18. 4. 2011 11:41

javena
♥♥♥♥♥♥-

Tak jako chápu, že má manžel odpor k oslavám, nicméně jednou za čas by se mohl přemoct. Pak ale dost dobře nechápu Tomku - proč, když barák je tvůj a opravy platíte vy s manželem nejsi razantnější v tom, co za svý peníze kde a jak uděláte. Slušnou formou si došlápnout není nic proti rodičům. A si tvoří podle svého za svý s tím, že neděláte to pro nás, my máme jiný vkus a udělali bychom to jinak. Pokud platíte vy, má mít hlavní slovo tvůj muž, když tomu nerozumíš. To se mu pak nedivím. hmm

Není tady

#28 18. 4. 2011 14:20

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-

Jestli jsem to dobře pochopila, tak náklady na přístřešek nečekaně vzrostly, protože tvůj manžel měl nějaké představy, které chtěl realizovat, tvůj otec měl jiné a tvůj manžel tento konflikt ukončil tak, že to neudělá ten ani ten, ale udělá to firma. Tím se to asi prodraží. Mám pocit, že jsou oba, jak tatínek tak muž poněkud sebestřední, nekouknou se, co okolo. Jestli jsi sto, bude to asi na tobě, moderovat vztahy mezi muži, případně to probrat s maminkou, jestli je to možné.

Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

#29 18. 4. 2011 16:42

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Milá Tomko,

tatínek je tvůj rodič, ty jej znᚠlépe a proto bys měla vědět, jak toto tatínovi sdělit. Ano, tvůj manžel má pravdu, radit si můžete nechat, třeba velmi rádi, ale manžel a ty byste měli mít poslední slovo. Pokud to tedy má mezi tebou a manželem a tvým rodičem fungovat, jsi to ty, kdo se musí přestat chovat jako mrtvý brouk a prostě začít dělat prostředníka. První věc je přestat souhlasit se všemi tatínkovými nápady bez porady s manželem. Pokud by se tatínek stavěl na zadní, vždy můžeš taktně říct, víš tati, takto by se to asi líbílo tobě, ale já vím, že chceš aby se to líbilo hlavně nám, tak nás to prosím nechej promyslet.

No a pak na tobě bude zásadní promluva s tatínkem, že si jeho rad vážíš, ale že by mohl "ubrat" protože pak manžela práce na takových projektech nebaví. Že ty sis manžela (trocha taktiky neuškodí) vybrala právě proto, že v tvořivosti je tatínkovi podobný a že bys mu  tedy také ráda dala šanci do toho mluvit.

Formulace jsou ívce méně na tobě. Třeba ti moje postřehy budou k užitku.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#30 18. 4. 2011 20:17

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Tomka napsal(a):

A protože na některé věci sám nestačí, musí se někde dobrat pomoci. Jeho přesvědčení je to, že to dělá pro mne a moji rodinu. Tedy i pro manžela. Jenže ten mu o to nestojí.

No...jednak se pomoci dobrat vůbec nemusí, žejo? Pomoc je činnost povýtce dobrovolná a nelze ji vymáhat, ani nařizovat. Pokud usoudím, že po mně někdo chce pičičárnu, něco, co poavžuju za nesmysl, nebo za rozmar dotyčného, nepomůžu mu, víš.
Není na to žádnej nárok....prostě, buď se ti chce pomoci, nebo ne - a ten, kdo tu pomoc potřebuje, s tím musí sakramentsky počítat.
Tvůj manžel, Tomko, taky není povinen pomáhat pantatínkovi s jeho koníčkem a výplní volného času - by je  maskována jako pomoc vlastnímu dítěti smile
Nemohl by tatínek třeba začít včelařit? Nebo něco na ten způsob....dobrovolně hasit, tak něco?

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#31 29. 4. 2011 17:17

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Kuřátko napsal(a):

holcina napsal(a):

Tátu bych nechala, a tvoří, buduje, evidentně se tím baví. A rozhodně bych mu neříkala, že to má dělat pouze s mým souhlasem. Trochu respektu a úcty neuškodí. Tátu nechej budovat a manžel? No pokud nechce pomáhat a´t to nedělá. Je prostě takovej a rodiče to určitě pochopí

godlike godlike

Přesně tak.

Majko, netušila jsem, že ty jsi jedna z těch co dostanou majetek a pak se otočí ke své rodině zády. Podle toho co tu píšeš to tak vyznívá.
Mám barák, jsem vlastník, tak a si tatínek pěkně dělá úpravy jen u sebe nebo s mým svolením. Brrr.
Asi ti nedochází, že ten tatínek ty úpravy dělá pro Tomku a její rodinu. Jednak jej to baví a druhák, asi má z toho radost, jak hezké to svým dětem udělá a že jim ulehčí práci a starosti.

Problém je u Tomky. Ta neumí říct co chce....což myslím, že není problém s tatínkem probrat (nelíví se taková barva, tamta by byla lepší).

Tak tomuto ja hovorím "páchanie dobra" a podža mňa prináša rados hlavne/jedine tomu, kto "darúva", ale beda!!! ak sa to obdarovanému nepáči. Tak trochu (možno dos) manipulácia. Proste budem na tebe pácha dobro, či sa ti to páči, alebo nie, nech a to stojí kožkokožvek... lebo JA viem najlepšie, čo je pre teba a tvoju rodinu dobré, čo ti chýba, čo chceš a čo nechceš... roll Pánboh s nami a zlé preč, fakt.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#32 29. 4. 2011 22:23

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

PavlaH napsal(a):

Milá Tomko,

tatínek je tvůj rodič, ty jej znᚠlépe a proto bys měla vědět, jak toto tatínovi sdělit. Ano, tvůj manžel má pravdu, radit si můžete nechat, třeba velmi rádi, ale manžel a ty byste měli mít poslední slovo. Pokud to tedy má mezi tebou a manželem a tvým rodičem fungovat, jsi to ty, kdo se musí přestat chovat jako mrtvý brouk a prostě začít dělat prostředníka. První věc je přestat souhlasit se všemi tatínkovými nápady bez porady s manželem. Pokud by se tatínek stavěl na zadní, vždy můžeš taktně říct, víš tati, takto by se to asi líbílo tobě, ale já vím, že chceš aby se to líbilo hlavně nám, tak nás to prosím nechej promyslet.

No a pak na tobě bude zásadní promluva s tatínkem, že si jeho rad vážíš, ale že by mohl "ubrat" protože pak manžela práce na takových projektech nebaví. Že ty sis manžela (trocha taktiky neuškodí) vybrala právě proto, že v tvořivosti je tatínkovi podobný a že bys mu  tedy také ráda dala šanci do toho mluvit.

Formulace jsou ívce méně na tobě. Třeba ti moje postřehy budou k užitku.

Jo s tím souhlasím, jenže ono se to dobře říká, co by se mělo udělat.
Ale už vidím tatínka, když mu toto Tomka řekne, jak začne zuřit a vyčítat, tak já pro vás dělám málo. Dřu se tady od rána do večera, pomáhám vám a vy se mi takto odvděčujete dumbom
Nedivím se Tomko Tvému manželovi, že se mu nechce pomáhat na něčem ,co je pro něho o ničem.

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#33 30. 4. 2011 7:48

majkafa
Host

dusička napsal(a):

Jo s tím souhlasím, jenže ono se to dobře říká, co by se mělo udělat.
Ale už vidím tatínka, když mu toto Tomka řekne, jak začne zuřit a vyčítat, tak já pro vás dělám málo. Dřu se tady od rána do večera, pomáhám vám a vy se mi takto odvděčujete dumbom
Nedivím se Tomko Tvému manželovi, že se mu nechce pomáhat na něčem ,co je pro něho o ničem.

No a co? Jestli bude mít potřebu a chtít zuřit a vyčítat, tak a si to užije.
NO A CO?
Proto, že jeden tatínek se chová nefér a jako manipulátor, si nechá ničit život a trápit se několik jiných lidí?
Ono se to nejel "dobře říká" ale i dobře udělá. Pokud to tatínkovi Tomka řekne slušně, slušně ho požádá o domluvu, stanoví pravidla a hranice... tak je přece jeho rozhodnutí, jak se zachová.

#34 30. 4. 2011 8:56

holcina
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

Kuřátko napsal(a):

holcina napsal(a):

Tátu bych nechala, a tvoří, buduje, evidentně se tím baví. A rozhodně bych mu neříkala, že to má dělat pouze s mým souhlasem. Trochu respektu a úcty neuškodí. Tátu nechej budovat a manžel? No pokud nechce pomáhat a´t to nedělá. Je prostě takovej a rodiče to určitě pochopí

godlike godlike

Přesně tak.

Majko, netušila jsem, že ty jsi jedna z těch co dostanou majetek a pak se otočí ke své rodině zády. Podle toho co tu píšeš to tak vyznívá.
Mám barák, jsem vlastník, tak a si tatínek pěkně dělá úpravy jen u sebe nebo s mým svolením. Brrr.
Asi ti nedochází, že ten tatínek ty úpravy dělá pro Tomku a její rodinu. Jednak jej to baví a druhák, asi má z toho radost, jak hezké to svým dětem udělá a že jim ulehčí práci a starosti.

Problém je u Tomky. Ta neumí říct co chce....což myslím, že není problém s tatínkem probrat (nelíví se taková barva, tamta by byla lepší).

Tak tomuto ja hovorím "páchanie dobra" a podža mňa prináša rados hlavne/jedine tomu, kto "darúva", ale beda!!! ak sa to obdarovanému nepáči. Tak trochu (možno dos) manipulácia. Proste budem na tebe pácha dobro, či sa ti to páči, alebo nie, nech a to stojí kožkokožvek... lebo JA viem najlepšie, čo je pre teba a tvoju rodinu dobré, čo ti chýba, čo chceš a čo nechceš... roll Pánboh s nami a zlé preč, fakt.

Ano, je to páchání dobra.ale proč bych to svým rodičům nedopřála? Mají z toho radost a já mám radost z toho že oni mají radost:-)) Vzhledem ke svému zdraví už moc těch radostí už nemají

Není tady

#35 30. 4. 2011 9:48

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

holcina napsal(a):

Ano, je to páchání dobra.ale proč bych to svým rodičům nedopřála? Mají z toho radost a já mám radost z toho že oni mají radost:-)) Vzhledem ke svému zdraví už moc těch radostí už nemají

Jenomže partner zakladatelky vlákna z toho nemá radost a právě tohle je ten meritus věci stolt
Všichni jsou spokojení ... až na partnera, který buď potichu či nahlas skřípe zubama a není daleko chvíle, kdy bude mít života v takovém domě jednoho krásného dne dost stolt

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#36 30. 4. 2011 10:35

xxxx
♥♥♥♥♥♥-

Kiara napsal(a):

holcina napsal(a):

Jenomže partner zakladatelky vlákna z toho nemá radost a právě tohle je ten meritus věci stolt
Všichni jsou spokojení ... až na partnera, který buď potichu či nahlas skřípe zubama a není daleko chvíle, kdy bude mít života v takovém domě jednoho krásného dne dost stolt

...no jo, tak jestli je partner tak uvědomělý, že půjde o dům dál, tak nikdo neudělá nic. Příjde pak do pohádkového domu kde se bude svět točit podle něj? Všude je kopromis a v soužití dvou generací být musí, navíc tchán jim neškodí. Kdyby jim každé ráno pálil pod okny odpad tak bych zuřila,ale takhle? Tolerance je třeba oboustranná a respekt k rodičům, kteří mladým dali dům je na místě.

dum spiro spero

Není tady

#37 30. 4. 2011 10:37

annie
♥♥♥♥♥♥-

Pravděpodobně to jednoho dne "bouchne" a vylítne buď otec nebo partner a bude velká šou...
Nejlepší je řešit to ještě teď, dokud nejsou ty hlavy tak horké.
Tatínka nechat tvořit, ale v určitých mezích, případně ve vymezených prostorech a partnerovi nechat prostor pro jeho názor a vkus...

Není tady

#38 30. 4. 2011 10:40

holcina
♥♥♥♥♥♥-

Myslela jsem, že spolu ty dvě generace nebydlí. Pokud si tatínek chce kutat a´t si kutá, když mu to dělá radost. Pokud by po mě chtěl abych to financovala tak mu řeknu že do toho nejdu,že si tpo udělám podle svýho. Ale jinak bych ho nechala

Není tady

#39 30. 4. 2011 12:08

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Selima napsal(a):

Kuřátko napsal(a):

holcina napsal(a):

godlike godlike

Přesně tak.

stolt

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#40 30. 4. 2011 14:07

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

holcina napsal(a):

Selima napsal(a):

Kuřátko napsal(a):

godlike godlike
Přesně tak.

To je OK, ak s tým súhlasí aj partner... Ak je ale partner proti páchaniu dobra, tak sa môže sta, že rodičia "dopáchajú" svoje diea až k rozvodu. hmm A ešte s dobrým pocitom, že dcéra ani nemá za kým žutova, možno... neutral

Brita

Není tady

#41 30. 4. 2011 15:00

majkafa
Host

Selima napsal(a):

To je OK, ak s tým súhlasí aj partner... Ak je ale partner proti páchaniu dobra, tak sa môže sta, že rodičia "dopáchajú" svoje diea až k rozvodu. hmm A ešte s dobrým pocitom, že dcéra ani nemá za kým žutova, možno... neutral

Přesně tak. stolt

#42 12. 5. 2011 8:59

Jarouš
♥------

Tak už jsme se "dohodli."
A si rodiče dělají co chtějí, když je to baví.Dali jsme najevo, že o to až tak nestojíme, že to nedělají pro nás, ale pro sebe. Je to fakt, jste v důchodu, probudíte se - a co s tím dnem. Kutit, kutit a zase kutit.

Není tady

#43 6. 6. 2011 15:37

Carrallina
♥------

Nenu ho, když nemá rodinné oslavy rád, a se jich neúčastní, to přece není povinnost.

Není tady

#44 7. 6. 2011 18:12

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Super záver, BI.

Brita

Není tady

#45 7. 6. 2011 21:06

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Jste šikovný, Jarouši tummenupp

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí