Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 14. 4. 2011 9:48

antaliss
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 7. 2008
Příspěvky: 1288

Re: Nočné trápenie

Slni, já jsem taky četla, že dítě od 6 měsíců je schopno spát celou noc bez jídla. V jedné knize jsem četla,že pokud je dítko na flaštičce, což je moje Linda od 3.5 měsíce, tak dokonce od 5 měs.a min.7 kil je toho taky schopný. Prý se má při každým krmení snožovat dávka o 30 ml a naopak přes den postupně dávka o těch 30 ml přibívat a že mimčo mám na krmení vzbudit já a nenechat aby se probudilo samo..takže prý do cca týdny by mělo být v noci odstavené, jak se mu odebírají ty dávky a přes den zvyšovat. Já teda svojí holčičku miluju nadevše a přes den jsem tu pro ní na 100%, ale jsem spáč a abych byla ráno ready, potřebuju se vyspat. Už jsem si jí naučila, že v sedm se jde spát, dám jí do postýlky, řeknu každý večer dobrou noc Lindo, pohladím a řeknu jí, že jsme s tatkou vedle..docela to funguje, někdy usne hned, někdy brečí a až třeba za půl hodky a to střídavě knourá a řve..no problém je s dudlíkem , jak jí vypadne a nespí, je to v háji a probudí se. Když usne natvrdo, tak ho vyplivne sama, ale když se v noci vzbudí dřív než na krmení, tak ho hledá  a probudí jí to. Někdy vstávám 2x a někdy 3x, ale to 3 krmení ani nemá hlad sad takže jí dělám málo mlíka. Po krknutí většinou usne hned. No chtěla bych jí postupně učit spát celou noc od toho půl roka..tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat. Přes den spí 3x, ráno hodinu a pak jsme venku a to spí 2x po dvou hodinách. Jelikož miluju kočárek, tak jezdíme opravdu denně a tak  mi doma v postýlce ještě nespala.

Upravil(a) antaliss (14. 4. 2011 9:49)


http://www.tickerclub.com/cache/ce6194d443.png
Naše láska Linda se narodila 11.12.2010

Není tady

 

#52 14. 4. 2011 10:15

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno-Praha-Brno
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 7417

Re: Nočné trápenie

antaliss napsal(a):

Slni, já jsem taky četla, že dítě od 6 měsíců je schopno spát celou noc bez jídla. V jedné knize jsem četla,že pokud je dítko na flaštičce, což je moje Linda od 3.5 měsíce, tak dokonce od 5 měs.a min.7 kil je toho taky schopný. Prý se má při každým krmení snožovat dávka o 30 ml a naopak přes den postupně dávka o těch 30 ml přibívat a že mimčo mám na krmení vzbudit já a nenechat aby se probudilo samo..takže prý do cca týdny by mělo být v noci odstavené, jak se mu odebírají ty dávky a přes den zvyšovat. Já teda svojí holčičku miluju nadevše a přes den jsem tu pro ní na 100%, ale jsem spáč a abych byla ráno ready, potřebuju se vyspat. Už jsem si jí naučila, že v sedm se jde spát, dám jí do postýlky, řeknu každý večer dobrou noc Lindo, pohladím a řeknu jí, že jsme s tatkou vedle..docela to funguje, někdy usne hned, někdy brečí a až třeba za půl hodky a to střídavě knourá a řve..no problém je s dudlíkem , jak jí vypadne a nespí, je to v háji a probudí se. Když usne natvrdo, tak ho vyplivne sama, ale když se v noci vzbudí dřív než na krmení, tak ho hledá  a probudí jí to. Někdy vstávám 2x a někdy 3x, ale to 3 krmení ani nemá hlad sad takže jí dělám málo mlíka. Po krknutí většinou usne hned. No chtěla bych jí postupně učit spát celou noc od toho půl roka..tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat. Přes den spí 3x, ráno hodinu a pak jsme venku a to spí 2x po dvou hodinách. Jelikož miluju kočárek, tak jezdíme opravdu denně a tak  mi doma v postýlce ještě nespala.

Antaliss, ja jsem Ondraskovi zacala snizovat davku o 30 ml v noci ve chvili,kdy mi tri az ctyri dny po sobe nevypil uz cele mlicko a kdyz jsme byli v noci na 90 ml,tak ze dne na den ji nechtel vubec,takze jsme nemuseli prechazet ani na vodu. Odstavil se v 6,5 mesici na kojo, v noci ihned vzal lahev a tu odmitl v noci dva dny pred ukoncenym 8mym mesicem. Na kojeni se mi budil okolo druhe/pul treti a pak si jen cucl okolo pate/pul seste, na lahev se naucil okolo pul pate/pate rano a tu si zrusil ve chvili,kdy  mi snedl na veceri 200 ml kase. Kdyz se nahodou vzbudil asi tyden po tom,co jsem mu uz mlicko nedavala,tak jsem mu dala jen ohratou vodu a za dva dny se prestal v pet budit uplne. Obe deti mi v noci nejedli dost brzy a nemyslim si,ze by trpeli,takze s tim,ze deti od 6ti mesicu v noci jist nepotrebuji souhlasim,vidim to na tech svych a to neni zadny zazrak. Prvni spatne jedl i pres den,druhy pres den doslova zere a to vsechno,co mu dam,takze ani o jedlicich a nejedlicich to neni. Pokud chces,poslu Ti knizku na mejlik,je tam krasne napsane,jak postupovat,kdyz chces aby se ditko naucilo spat celou noc. Ty vecery mas nadherne a mas nakroceno dobre, dudlik je kapitola sama o sobe,ale v te knize to najdes,to tu psat nebudu. Papa a drzim pesticky. smile


"Nikdo si nezaslouží Tvé slzy či pláč a ten, kdo si je zaslouží, Tě nikdy nerozpláče..."
http://lbyf.lilypie.com/r1htp1.png
1. ROK: 8,570 kg, 74 cm, 2. ROK: 11,0 kg, 86 cm, 3. ROK: 12,0 kg, 93 cm
http://lb2f.lilypie.com/lQfmp1.png
1.ROK: 7,400 kg, 72 cm, 2. ROK: 9,6 kg, 81 cm

Není tady

 

#53 14. 4. 2011 10:15

Karal
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Příbram
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7636
Web

Re: Nočné trápenie

Ja o usinani nic necetla, ale souhlas s tim, co tu psala Slni, ze kdyz uz clovek zjisti,ze si ho ditko omotalo kolem prstu, byva uz pozde..S prvnim je to pokus omyl a stavalo se mi to pomerne casto, sla jsem do toho s podobnymi idealy jako Adri, takze svym zpusobem chapu, ze ji my matky s detma vetsima a druhyma musime stvat..Na druhou stranu si ted nadavam u Honzy, kdyz vidim, kde jsem mela byt duslednejsi, mozna ze rada trablu by nenastala, protoze ted uz je velky, ma svou hlavu a nastaveni pravidel zpetne jde hooodne spatne a je to velmi neprijemne pro nas pro oba..takze si rikam chudak holka, s timhle pristupem dopadne jako ja :-) Ale asi to proste jinak nejde :-)

Na druhou stranu kdyz jsem pred casem chodila kvuliva zdravotnim trablim k psycholozce, narazily jsme i na vychovu a ona mi tenktrat rekla, ze "spartanska" vychova u nas vedena pro me nebyla vhodna, ze jsem typ, ktery potrebuje jiny pristup..Tata o mem synovi rika, ze je rozmazleny, ze se do 4 let nechtel ode me vzdalit bez breku (ale prestal okamzite, kdyz jsem odesla)..jenze ja vnitrne mam pocit, ze on neni ten typ na tuhle vychovu, ikdyz jak rikam, jsem si svou neduslednosti pridela hodne trabli navic..Je ale strasne tezke u tak silneho introverta jakym Honzik je najit rozumnou davku nehy a discipliny..jako kluk potrebuje bojovat, jako cita potrebuje obcas ponunat..i proto treba spal do lonskeho prosince se mnou v loznici, cekala jsem az bude chtit odejit sam..Stejne tak jsem cekala az dospeje do veku, kdyz uz nebude ve skolce pri spani poo brecet, coz nastalo nedavno a hned jsme zavedli 2 spanky ve skolce, abychom se zase mohli posunout dal..atd, atd..takze ono to neni vubec jednoduche trefit se do individuality ditete a tomu prizpusobit i vychovu..

Ale s Barou uz vim, kde neslevovat, cim bych si pridelala trable navic a je fakt, ze kvalitni vyspani se je predpokladem toho, ze na deti nebudu rvat kvuli kazde kravine a vrcet na manzela..Posledni dny jsem treba vypozorovala, ze Bara vecer se spanim dost vytrapuje, ale kdyz "vymeknu" a lehnu si vedle ni, usinaji ji trva o mnoho dele, pac me dloube do oci, sazi se prolezt spryclema ven, hazi po me dudlik a podobne..kdyz ji necham chvili nadavat, zacne si hrat nebo povidat, pak uz se na ni jen obcas zajdu podivat, ona se na me usmeje a usne uz v pohode..v noci se chovam intuitivne, ale hlavne diky tomu, ze jedno vstavani na mliko zatim fyzicky i psychicky zvladam..

Slni¨, ja mam prvni dite taky nemazlici, vim, jak me to stvalo, ale co nedalame..jeste nevim, ale rikam si, ze u holek to bude trochu jinak, ze treba ta potreba bojovat nebude tak silna jako u kluka, ale znam i radu nemazlicich se holcicek.. no nechame se prekvapit :-) Z toho co jsem nacetla pry kluci vic bojuji "silou", holky emocialnim "vydiranim" :-)) AT kluk nebo holka bude jeste hooodne veselo :-))


http://lb5m.lilypie.com/Cz6Gp2.png?j0zIZGe1
                                   
http://lb1m.lilypie.com/8qYNp2.png?NqV3hucz

Není tady

 

#54 14. 4. 2011 10:20

Karal
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Příbram
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7636
Web

Re: Nočné trápenie

My v noci krmine z flasky jednou, nekde kolem 3 ranni, ale mam vypozorovane, ze pak nechce snidat mleko vubec a pokud ji nedam nic jineho, tak ji az klidne kolem desate..takze podle me se v noci nacpe a pak hlad nema rano..Takze jsem rano zacala davat banan a chleba, ty sni celkem ochotne, abych pridala jidlo a  casem zrusime i to nocni krmeni..


http://lb5m.lilypie.com/Cz6Gp2.png?j0zIZGe1
                                   
http://lb1m.lilypie.com/8qYNp2.png?NqV3hucz

Není tady

 

#55 14. 4. 2011 10:54

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno-Praha-Brno
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 7417

Re: Nočné trápenie

Karal,pokud rano nechce jist,tak bych v noci nenasilnym zpusobem snizila davku o 30 ml a nechala to tyden a dalsi tyden opet davku snizila, ten tyden je doba,kdy si na to ditko nenasilne zvykne a kdyz by jsi zustala jen na te 30tce,tak po tydnu proste dat jen vodu a to,co ji vezmes v noci dat rano, Ondra mi take pil v tech pet a nemohla jsem do nej poradne nic dostat do desiti,tehdy mi doktorka rekla toto a to jsem vedela uz od dvou maminek,co to mely vyzkousene,ale nejak se mi do toho nechtelo a je pravdou,ze mi pri 160 ml v noci tak cca 20/30 ml nechaval,tak jsem zacala snizovat a dosli jsme jen na 90tku a pak ho uz nechtel sam. Sama vis,jaky je diblicek,takze jsem to nechtela delat vubec nasilim, predpokladam,ze z nocniho mlicka pribiral nejlepe,no co se da delat.
Jinak je jasne,ze kazde dite je individualita,ale ja uz od velmi brzkeho veku ne u Mati,ale u Ondry pozoruji jeho chovani a odhaduji a obavam se,ze se moc nemylim,co nas ceka a podle toho uz se take chovam. Je to maly vzteklounek,coz u prvniho neznam vubec,opravdu,takze uz takto k nemu pristupuji a usmernuji ho. Na druhou stranu Mata zkousel stale dokola a je provokater dodnes, Ondraskovi reknu jednou dvakrat durazne,ze se to nedela a zopakuji nenene a pamatuje si to, v misce u psa byl jednou jedinkrat a do boudy mu neleze vubec, s Matou jsem s timto bojovala hrooozne dlouho. Ale toto nepovazuji za spartanskou vychovu. A ze nutim Matu k uklidu? Mam doma 3 chlapy, manzel je sileny bordelar a ja nebudu otrokem rodiny. A naucil se to i bez place, biti a odmen,proste se mu to vysvetlilo,ale dokud to nebylo hotove dle jeho moznosti,tak jsem neustoupila. Mata neni tak tvrdohlavy,je provokater,takze kdyz se u nej aplikuje duslednost,tak je to bez place a v pohode. Tak stejne,kdyz provokuje,naucila jsem se nevztekat a nenadavat a ignorovat ho a ejhle,je doma klid a pohoda a jeho provokace ustoupily na minimum. Na deti se musi lsti,tim myslim v tom dobrem,proste odpoutat pozornost,naucit se,co na ne v dobrem plati, plac a dat na zadek je u nas az na druhem miste,ale kdyz to jinak nejde a je to pro dite opravdu nebezpecne,tak na tu prcku take dostane,ale uz je to opravdu jen jednou za ctvrt roku. Hranice dite bude zkouset neustale dokola,kdyz uz to vypada,ze je vyhrano,tak zacne znovu. Ale musim rict,ze nikdy nemel tendence lest do zasuvek, vi,ze kdyz se vari voda,jde trouba,tak se ani nepriblizi a to se dite musi naucit,samo na to neprijde.Nuz by v zivote nevzal do ruky a plati to i u konkretnich jinych nebezpecnych predmetu.  Mame prudke schodiste, jednou ho vzal po hlave dolu,i tak jsme dlouho bojovali,aby tam nechodil sam, dneska je mu 3,5 a pred tremi mesici jsme mu dovolili chodit nahoru samotnemu,ale musi se drzet zabradli a nekomu z nas to rict a stejne ho hlidame,takze tady vi,z jsme hranici posunuli,nesmel,ted muze a funguje to naprosto skvele. Tak stejne jsem ho musela naucit,coz bohuzel jeho otec dlouho nechtel delat,dnes uz to umi take,ze kdyz se neovladneme a ve spolecnosti si prcneme,tak se omluvime a ejhle, Matyasek zacal napomita tatu a od te doby se i otec zacal chovat slusneji, proste pochopil,ze kdyz nepujde diteti prikladem,tezko ho to muze ucit. A mohla bych pokracovat. Tomuto ja rikam vychova a dle meho cim driv se zacne s temito vecmi,tim lepe,ale delala jsem to tak,jak jsem to citila, treba to,ze je trouba horka jsem ho naucila tak,jak rikaji jini dost morbidne,kdyz bylo skolo jeste teple po peceni,tak jsem mu tam dala prstik a od te doby na ni nesaha,ani kdyz se nepece. Cim se trapim vic je obdobi pred hlavni pubertou,jak naucit dite,aby ani cigarety nezkouselo ani nevzalo drogu. On vi,ze koureni je fuj a nezdrave, my i 95 procent nasich pratel jsou nekuraci,ale predci jen vidi jine lidi a ve skole bude ovlivnovan. Moje matka je silena kuracka,ale pred detmi by si uz nezapalila a to i kdyz je u nas treba dva dny,je nervozni,ale nezapali si ani venku,kdyz je sama......A mohla bych pokracovat.


"Nikdo si nezaslouží Tvé slzy či pláč a ten, kdo si je zaslouží, Tě nikdy nerozpláče..."
http://lbyf.lilypie.com/r1htp1.png
1. ROK: 8,570 kg, 74 cm, 2. ROK: 11,0 kg, 86 cm, 3. ROK: 12,0 kg, 93 cm
http://lb2f.lilypie.com/lQfmp1.png
1.ROK: 7,400 kg, 72 cm, 2. ROK: 9,6 kg, 81 cm

Není tady

 

#56 14. 4. 2011 10:56

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno-Praha-Brno
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 7417

Re: Nočné trápenie

Ale kdyz tak nad vsim premyslim,tak s Ondrou to jde vsechno lepe,i kdyz je povahou uplne jiny nez Matyasek a uz ted vim,ze mi da hodne zabrat predvsim diky tomu,ze uz vim, jednak jak na deti a jednak co presne chci,jsem podstatne klidnejsi a je to znat i na tom diteti. Takze jak jsi Karal psala o te Prekopove,tak na tom asi opravdu neco bude.


"Nikdo si nezaslouží Tvé slzy či pláč a ten, kdo si je zaslouží, Tě nikdy nerozpláče..."
http://lbyf.lilypie.com/r1htp1.png
1. ROK: 8,570 kg, 74 cm, 2. ROK: 11,0 kg, 86 cm, 3. ROK: 12,0 kg, 93 cm
http://lb2f.lilypie.com/lQfmp1.png
1.ROK: 7,400 kg, 72 cm, 2. ROK: 9,6 kg, 81 cm

Není tady

 

#57 14. 4. 2011 11:25

Karal
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Příbram
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7636
Web

Re: Nočné trápenie

Slni, vidis, zrovna ten uklid, tam jsem byla nedusledna az hanba, a dennodenne bojujeme..mela jsem presne urcit, ze dokud neni uklizeno, nic dalsiho se nedela, ale nechtela jsem si delat starosti s nejakym uklizenim :-):-) BArca bude taky vetsi raubir nez Honza, jen doufam, ze povahove to bude mene komplikovany tvor nez bracha..bo by mi hrablo :-)
S nozem, troubou, knoflikama u trouby apod jsem ho tez mela vycepovaneho,ale on je od prirody bojacny, takze to nebyl velky problem..


http://lb5m.lilypie.com/Cz6Gp2.png?j0zIZGe1
                                   
http://lb1m.lilypie.com/8qYNp2.png?NqV3hucz

Není tady

 

#58 14. 4. 2011 11:45

Karal
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Příbram
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7636
Web

Re: Nočné trápenie

Slni, u nas byla vychova spartanska v tom smyslu, ze nas rodice nechali ve vsech pruserech vymachat, poradily, ale vyzer si to sam..dodnes pamatuju, jak jsem brecela uz na VS mame do telefonu, ze mam strach, ze vyletim, ze i jini borci pohoreli a tata me srasne serval, ze mame pridelavam problemy, at si to koukam vynervovat sama..temkrat jsem ale potrebovala neco jineho slyset..na druhou stranu, kdyz jsem mela problemy diky skoliteli projit pres obhajobu diplomky, volali mi, ze ikdyz me vyhodi, nic se nedeje a domu se bat nemusim, ikdyby 5 let skoly prislo vnivec..:-) Proste nekdy to nebylo tak jak bych potrebovala, jsme treba vedeni k velke samostatnosti, diky niz si celkem umim poradit, ale zase si absolutne neumim rict o pomoct kdyz potrebuju..atd..


http://lb5m.lilypie.com/Cz6Gp2.png?j0zIZGe1
                                   
http://lb1m.lilypie.com/8qYNp2.png?NqV3hucz

Není tady

 

#59 14. 4. 2011 11:56

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno-Praha-Brno
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 7417

Re: Nočné trápenie

Karal,zazila jsem neco podobneho, kdyz jsem udelala maturitu na vyznamenani,tak misto pochvali mi otec suse sdelil,ze reditalka skoly je jeho byvala a ze tudiz co se napapruju,ze to neni o znalostech,toto jsem ty 4 roky nevedela a pani me neucila. No dobre,tak pak,kdyz zacal,ze nemam na vysokou skolu,tak jsem se tam dostala sice pres 0ty rocnik,ale dostala a kdyz jsem ji dokoncila,tak mi bylo jen suse sdeleno,ze on tam kdysi ucil, vsechny zna a tudiz jsem opet nic nedokazala. Moje mama se snazila,ale toto me vzdy hnalu kupredu jen stale neco dokazovat,take musim byt silna a samostatna,protoze mi nic jineho v zivote nezustalo. Nikdy jsem nic nedostala zadarmo,vzdy jsem si vsechno musela vybojovat a peru se takto dodnes. Moje matka zase provozovala psychicke vydirani a hrozne mi manipulovala se zivotem,bohuzel jsem na to prisla az ve chvili,kdy jsem se vdavala a podle toho to trosku i vypada. Chci byt milujici rodic,ale nechci detem delat v zivote to,co jsem musela zazit ja. Chci,aby byli samostatni,ale aby vedeli,ze kdykoliv mohou prijit a my pomuzeme,ale nevyresime to za ne. Chci dat detem zazemi,pohodu a domov,aby se domu vraceli ne proto,ze nemaji kam jit,ale proto,ze se tam citi dobre.


"Nikdo si nezaslouží Tvé slzy či pláč a ten, kdo si je zaslouží, Tě nikdy nerozpláče..."
http://lbyf.lilypie.com/r1htp1.png
1. ROK: 8,570 kg, 74 cm, 2. ROK: 11,0 kg, 86 cm, 3. ROK: 12,0 kg, 93 cm
http://lb2f.lilypie.com/lQfmp1.png
1.ROK: 7,400 kg, 72 cm, 2. ROK: 9,6 kg, 81 cm

Není tady

 

#60 14. 4. 2011 12:04

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno-Praha-Brno
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 7417

Re: Nočné trápenie

S tim uklidem mu samozrejme pomahame,ale uz si umi rict prosim,pomuzete mi a tak stejne umi rict vzdy dekuji. Ja nelpim na drobnostech,ale aby umel pozdravit, poprosit a podekovat mi prijde ve 3 letech jako naprosto bezna vec a je to slusnost. Tak stejne,aby se umel omluvit,kdyz nekomu ublizi nebo udela neco hodne spatneho. To jsme natrenovali pred dvemi mesici, vzdy,kdyz neco provedl,tak jsem mu rekla,ze se na nej zlobim a kdyz se zeptal,kdy se zlobit prestanu,tak jsem mu rekla,ze az se omluvi,ze to nechtel udelat,takze uz vi,ze kdyz se bud uz v zoufalstvi rozplacu nebo se zlobim,prijde a omluvi se a vim,ze to mysli vazne,obejme me,da mi pusu a rekne promin mami, priste si dam pozor. A umi to udelat i ve skolce,coz mnoho starsich deti nema ani paru,co to znamena,tuhle se na to ptala ucitelka manzela,jak se to naucil,ze s tim maji problemy u starsich deti a Mata je ve skolce druhy nejmladsi.


"Nikdo si nezaslouží Tvé slzy či pláč a ten, kdo si je zaslouží, Tě nikdy nerozpláče..."
http://lbyf.lilypie.com/r1htp1.png
1. ROK: 8,570 kg, 74 cm, 2. ROK: 11,0 kg, 86 cm, 3. ROK: 12,0 kg, 93 cm
http://lb2f.lilypie.com/lQfmp1.png
1.ROK: 7,400 kg, 72 cm, 2. ROK: 9,6 kg, 81 cm

Není tady

 

#61 14. 4. 2011 12:38

Ališa
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Rokycany
Registrovaný: 3. 4. 2009
Příspěvky: 3464
Web

Re: Nočné trápenie

Slni myslím, že jsem to tu taky psala. Danda se mi od kojené odstavil asi v 11 měsících. Do té doby jsem ho kojila v noci kolikrát i po hodinách. A v roce jsme začali s Estivillem, ale pokud bych kojila dlouho, tak bych to asi nepraktikovala. Kojila bych i v noci. Tak hold bych nespala, ale zase bych kojila. Ale je fakt, že když jsem začala dávat Sunar, tak se mi i v noci na mlíko vzbudil, vypil tak dvacítku a chrundil, což mi přišlo nesmyslné.

No a co se  týče těch zubů. Já s nimi nemám praktickyk žádné zkušenosti. Vylezly tak nějak ani nevíme jak, ale dr. Estivill píše, že bolest zubů nemá na spaní vůbec žádný vliv. No nevím. Fakt nejsem schopna posoudit.

slni Tvoje výchova se mi náhodou moc líbí. My teď řešíme, když Dandovi něco udělá jiné dítě, tak ho plácne. Maminky jsou na mě naštvané, že ho za to netluču (prakticky netluču za nic, mám jiné a mnohem účinnější tresty) a myslí si, že jsem magor. No, já jsem názoru, že si to děti prostě musejí vyřídit samy. Takové ty žabomyší války, věčně s ním nebudu, abych ho chránilia ne? To jsem nakordech i se ségrou, páč Danda zbančí její tříletou holčičku a ona říká, že se ho bojí. No prostě je to na každé. Ale Tvoje výchova fakt super. Ale já jsem měla super dětství, rodiče nás netloukli, hodně s námi mluvili a ani já ani ségra nejsme vůbec problémové. A jak jsme hodné.


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/28719.png

19.10. v 13:45hod., 3050g, 50cm, po propuštění z porodnice 3100g, 6 neděl - 4100g, 2M - 5410g 55cm, 3M 6400g 62cm, 4M 7020g 65cm, 5,5M 7720g 66cm, 6,5M 8340g 68cm, 7M 8600g, 8M 9010g 70cm, 10M 9600g 72cm, 11M 9760g, 12M 10020g, 74cm, 18M 11850g, 81cm

Není tady

 

#62 14. 4. 2011 12:39

Karal
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Příbram
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7636
Web

Re: Nočné trápenie

Slni, pozor na to, Honza tohle vsechno jako zdravit, dekovat, rict promin umel, jenze ted to proste nedela, protoze se mu nechce..Vysvetlit po dobrem uz nejde,on to samozrejme uz davno vi a aby se cely den skladal z trestu taky nejde..takze u tech starsich to mnohdy muze byt ta predskolni puberta, pry daleko horsi nez obdobi vzdoru..ja mohu jen potvrdit..ja mam obcas pocit, ze jsem 4 roky mlela prazdnou slamu a nebo doma mam tatara..:-) To jsou ty obdobi, kdo z koho..Ale plevelime Adri vlakno, mely bychom se soupnout jinak..


http://lb5m.lilypie.com/Cz6Gp2.png?j0zIZGe1
                                   
http://lb1m.lilypie.com/8qYNp2.png?NqV3hucz

Není tady

 

#63 14. 4. 2011 13:22

ADRIANA 1
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 7347

Re: Nočné trápenie

Kžudne mi to tu prznite big_smile čítam, nasávam, do doby aktuálnosti zabudnem.

Najhoršie na celej tej výchove je, že sa chce človek vyvarova chýb, ktoré zažil a ktoré vidí v okolí a pritom môže robi iné a rovnako zlé.


Natália   * 12.06.2010 *  3100g / 48cm
http://www.tickerclub.com/cache/fc254e0664.png
    http://mareckinblog.blogspot.com/

Není tady

 

#64 14. 4. 2011 13:34

Karal
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Příbram
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7636
Web

Re: Nočné trápenie

Aliso, dobre tema..Ja tohle taky resim..do lonskeho prosince mi Honzu zbancilo kdejake dvoulete dite, jedinou obranu na kterou se zmohl byl brek..ja uz byla nastvana,u kluka je to obzvlast hloupe, kdyz se neumi branit a pak se to najednou zmenilo a nedavno jsem videla ze strkani vratil..takze jsem se radovala, jen dohlizim, aby to nebylo neumerne a aby si nezacinal..ale z tohohle vznikaji ty nejosklivejsi zabomysi valky, jake jsem mezi matkama videla..Kamaradka ma hezke heslo, ze dokud netece krev, nezasahuje..(samozrejme to nemysli doslova :-))


http://lb5m.lilypie.com/Cz6Gp2.png?j0zIZGe1
                                   
http://lb1m.lilypie.com/8qYNp2.png?NqV3hucz

Není tady

 

#65 14. 4. 2011 13:37

Karal
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Příbram
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7636
Web

Re: Nočné trápenie

Adri, a nebo nakonec zjisti, ze dela ty same, kterym se chtel vyhnout :-) Me nejvic dostane, kdyz Honzovi neco rikam a najednou jako bych slysela mamu :-))


http://lb5m.lilypie.com/Cz6Gp2.png?j0zIZGe1
                                   
http://lb1m.lilypie.com/8qYNp2.png?NqV3hucz

Není tady

 

#66 14. 4. 2011 13:49

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno-Praha-Brno
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 7417

Re: Nočné trápenie

Tak pokud majitelka vlakna souhlasi,rada budu pokracovat. Karal,Mata uz ma take obdobi,kdy nevi ci je a zapomina na veskerou vychovu,nastesti on je tvrdhlavy tak akorat a je hodne tvarny a uz vime,jak na nej,takze kdyz proste ma toto obdobi,tak mu to jen pripomeneme a podekujeme a pozdravime i za nej,aby videl,ze se to musi vzdy a nejen kdy on ma naladu. Vetsinou velice brzy pochopi a zacne opet fungovat jak ma.
Ali,co se tyka toho biti,tak je pravdou,ze konfikty mezi detmi by si mely vyresit deti mezi sebou,ale kdyz ublizuje memu diteti vetsi dite a tudiz tam neni rovnovaha,tak do toho okamzite zasahnu. Je pravdou,ze jsem ho nikdy neucila nic vracet,protoze to se otoci proti Tobe a vedela jsem,ze chci dve male deti a chtela jsem se vyvarovat toho,ze starsi bracha bude mlatit mladsiho. My razime zlatou stredni cestu,takze formu domluvy, proc mi to delas a to se nedela,kdyz to nepomuze,je nauceny prijit za nami ci ucitelkou a rict,ze mu nekdo ublizuje. Kde sem tam nechame postrkovani bez odezvy jsou nasi dobri znami a s Kristinkou spolu vyrustali a jsou skoro stejne stari,ale jakmile i tam je to uz moc,okamzite zasahuji,tam totiz ona bije a postuchuje jeho. Ano,mel by se umet branit,ale nechci z neho rvace, takze ho ucim jit na to rozumem a pres komunikaci.


"Nikdo si nezaslouží Tvé slzy či pláč a ten, kdo si je zaslouží, Tě nikdy nerozpláče..."
http://lbyf.lilypie.com/r1htp1.png
1. ROK: 8,570 kg, 74 cm, 2. ROK: 11,0 kg, 86 cm, 3. ROK: 12,0 kg, 93 cm
http://lb2f.lilypie.com/lQfmp1.png
1.ROK: 7,400 kg, 72 cm, 2. ROK: 9,6 kg, 81 cm

Není tady

 

#67 14. 4. 2011 13:51

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno-Praha-Brno
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 7417

Re: Nočné trápenie

Karal, to mi povidej,nechtela jsem byt jako moje matka a jsem jeji verna kopie. Snazim se proto na sobe hodne pracovat,cist a delat veci jinak,ale take se pristihnu,ze jako bych ji slysela.
Jinak super vec byl ten kurz podle knizky Respektovat a byt respektovan,tam jsem pochopila silene moc a to jsem tu knizku mela prectenou dvakrat. Oni totiz i tresty a odmeny maji rub a lic,ale nad tim se clovek bezne nezamysli.


"Nikdo si nezaslouží Tvé slzy či pláč a ten, kdo si je zaslouží, Tě nikdy nerozpláče..."
http://lbyf.lilypie.com/r1htp1.png
1. ROK: 8,570 kg, 74 cm, 2. ROK: 11,0 kg, 86 cm, 3. ROK: 12,0 kg, 93 cm
http://lb2f.lilypie.com/lQfmp1.png
1.ROK: 7,400 kg, 72 cm, 2. ROK: 9,6 kg, 81 cm

Není tady

 

#68 14. 4. 2011 14:08

Karal
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Příbram
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7636
Web

Re: Nočné trápenie

Slniečko napsal(a):

Tak pokud majitelka vlakna souhlasi,rada budu pokracovat. Karal,Mata uz ma take obdobi,kdy nevi ci je a zapomina na veskerou vychovu,nastesti on je tvrdhlavy tak akorat a je hodne tvarny a uz vime,jak na nej,takze kdyz proste ma toto obdobi,tak mu to jen pripomeneme a podekujeme a pozdravime i za nej,aby videl,ze se to musi vzdy a nejen kdy on ma naladu. Vetsinou velice brzy pochopi a zacne opet fungovat jak ma.

lollol Jako bych se slysela lollol Taky jsem byla takhle uspesna lollol Napis mi v peti tongue
Ale uklidnuje me, ze to v nem je, jen holt ma ted zatemneny mozek :-)


http://lb5m.lilypie.com/Cz6Gp2.png?j0zIZGe1
                                   
http://lb1m.lilypie.com/8qYNp2.png?NqV3hucz

Není tady

 

#69 14. 4. 2011 14:15

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno-Praha-Brno
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 7417

Re: Nočné trápenie

To je za rok,je mi uplne jasne,ze bude i hur,ale momentalne to lepe vyresit neumim.dumbom


"Nikdo si nezaslouží Tvé slzy či pláč a ten, kdo si je zaslouží, Tě nikdy nerozpláče..."
http://lbyf.lilypie.com/r1htp1.png
1. ROK: 8,570 kg, 74 cm, 2. ROK: 11,0 kg, 86 cm, 3. ROK: 12,0 kg, 93 cm
http://lb2f.lilypie.com/lQfmp1.png
1.ROK: 7,400 kg, 72 cm, 2. ROK: 9,6 kg, 81 cm

Není tady

 

#70 14. 4. 2011 14:20

Karal
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Příbram
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7636
Web

Re: Nočné trápenie

Slniečko napsal(a):

To je za rok,je mi uplne jasne,ze bude i hur,ale momentalne to lepe vyresit neumim.dumbom

Treba to u vas bude mirnejsi, ja prece jen nejsem tak disciplinovana jako ty, sice se stale lepsim, ale mam sve mezery smile Ze nastalo jedno z kritickych obdobi mi doslo, kdyz jsem poprve slysela sveho manzela zajecet, on totiz malokdy zvysi hlas, a jecet jsem ho za 6 let neslysela.. smile Nutno rict, ze v tom narozdil ode me nema trening, ujizdi mu hlas do fistule lollolreta


http://lb5m.lilypie.com/Cz6Gp2.png?j0zIZGe1
                                   
http://lb1m.lilypie.com/8qYNp2.png?NqV3hucz

Není tady

 

#71 14. 4. 2011 14:28

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno-Praha-Brno
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 7417

Re: Nočné trápenie

Karal napsal(a):

Slniečko napsal(a):

To je za rok,je mi uplne jasne,ze bude i hur,ale momentalne to lepe vyresit neumim.dumbom

Treba to u vas bude mirnejsi, ja prece jen nejsem tak disciplinovana jako ty, sice se stale lepsim, ale mam sve mezery smile Ze nastalo jedno z kritickych obdobi mi doslo, kdyz jsem poprve slysela sveho manzela zajecet, on totiz malokdy zvysi hlas, a jecet jsem ho za 6 let neslysela.. smile Nutno rict, ze v tom narozdil ode me nema trening, ujizdi mu hlas do fistule lollolreta

lollolloltummenupp


"Nikdo si nezaslouží Tvé slzy či pláč a ten, kdo si je zaslouží, Tě nikdy nerozpláče..."
http://lbyf.lilypie.com/r1htp1.png
1. ROK: 8,570 kg, 74 cm, 2. ROK: 11,0 kg, 86 cm, 3. ROK: 12,0 kg, 93 cm
http://lb2f.lilypie.com/lQfmp1.png
1.ROK: 7,400 kg, 72 cm, 2. ROK: 9,6 kg, 81 cm

Není tady

 

#72 14. 4. 2011 17:59

antaliss
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 7. 2008
Příspěvky: 1288

Re: Nočné trápenie

Slni, budu MOC ráda, když mi pošleš ten materiál na mejl, moje adresa je : d.kubickova@seznam.cz smile Jinak naprosto souhlasím s Karal, že první dítě je pokud-omyl smile


http://www.tickerclub.com/cache/ce6194d443.png
Naše láska Linda se narodila 11.12.2010

Není tady

 

#73 14. 4. 2011 19:19

Kokoska
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha západ
Registrovaný: 27. 3. 2010
Příspěvky: 1738
Web

Re: Nočné trápenie

Docela se zajmem toto vlakno ctu big_smile
Spaní-nespaní bylo u nas velke tema dumbom , no a jeste asi bude, i kdyz nase slecna se trochu "umoudrila" sama , takze na Estivila jeste nedoslo, ale je stale pripraveny v zaloze wink.
Tady jeden odkaz, kde bych rekla, ze je to ve zkratce hezky popsano.
http://www.azrodina.cz/1698-co-delat-kd … h-6-mesicu


http://lb3f.lilypie.com/T5V3p1.png
http://lb1f.lilypie.com/JhyZp2.png

Není tady

 

#74 14. 4. 2011 21:49

PetraP
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jižní Čechy
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 4763

Re: Nočné trápenie

Taky to tu čtu a chci se obrátit hlavně na Slniečko.... jsou názory, kde s tebou souhlasím, a jsou takové, kde ne. Je to diskuze...máme na to právo.
Níže jsi tu psala, že se jako matky vymlouváme na určité fáze.  Zkrátila jsem to, psala jsi to trošku popisněji, ale doufám, že jsem to nepřekroutila.

Pokud teda dle tebe to u dítěte nejsou fáze, tak bych ráda slyšela tvůj názor na naší současnou situaci a tvůj způsob , jak by jsi to řešila.

Jen ještě upozorňuji, že to nepovažuji za problém, nechci aby se to tu nějak více řešilo, či radilo atp. Na to bych si založila vlákno a to opravdu nepovažuji za nutné, bo jsme přesvědčená, že to odezní stejně tak, jako topřišlo. Dle mého je to fáze.

Jen chci znát názor Slniečka.

Dany teď hodně žárlí na každého, kdo na mě by jen promluví, nedejbože se mě dotkne. Pošák mi ani nemůže dát papír k podepsání, aby Dany nespustil hysterickou brečící scénu. V autě vedle mne nemůže nikdo sedět, jinak Dany probrečí celou cestu. Když jedeme sami , je v pohodě.
Už když jen pozdravím známého na dálku, začíná natahovat.
A ani nesmím hladit našeho psa. To hned taky začne vyvádět. P. mi dává pusu a Dany kručí

Takže pokud toto není fáze, co to dle tvého názoru je? Povahový rys, který dosud nevyšel najevo? Nebo nějaká má chyba v přístupu?

Danymu se věnuji maximálně. Ale není izolovný. Chodíme do MC, navštěvujeme známé s dětmi atp.


http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/l/lf3dz62ty.png

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/r/rhmcv1xd8.png

Není tady

 

#75 14. 4. 2011 21:51

PetraP
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jižní Čechy
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 4763

Re: Nočné trápenie

Ališu ty nechávᚠspát Dandu už takhle maličkého samotného u tchánovců? Můžu vědět, co tě k tomu vede?
Jak řešíš třeba touhu po mámě, když u něj nejseš?


http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/l/lf3dz62ty.png

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/r/rhmcv1xd8.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů