Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 31. 3. 2011 10:01

Tomka
♥------

8 letá dcera nesnídá

Ahoj, nemohu donutit dceru, aby ve školní dny snídala. Samozřejmě, že je na to ráno málo času, když sedí 25 minut na záchodě. Co dělám špatně ve výchově?
MUSÍ DĚTI RÁNO SNÍDAT?

Není tady

#2 31. 3. 2011 11:45

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-

Re: 8 letá dcera nesnídá

Tomko, můj syn v předškolním věku taky odmítal snídat. Udělali jsme to tedy tak, že jsme zavedli lehké snídaně....jogurty, perníky, přesnídávky, malé buchtičky nebo koláčky. Tohle mu vydrželo do letošního roku a to už má 10. I tak se ale stalo, že mi u jogurtu kňoural, že už nemůže.

Letos, ale ve škole jednou řekl paní učitelce, že má hlad, protože nesnídal a svačinu (bagetku) si nechává na později. Takže jsem řekla dost, dělám mu už normální snídaně a on je musí jíst.

Dokud ale tvá dcera opravdu odmítá snídat, zkusila bych to tímto způsobem.
Jinak....proč sedí tak dlouho na záchodě? Má nějaké zdravotní problémy nebo tam chodí (stejně jako můj syn) hrát hry na telefonu? big_smile

Není tady

#3 31. 3. 2011 12:19

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Tomka napsal(a):

Ahoj, nemohu donutit dceru, aby ve školní dny snídala. Samozřejmě, že je na to ráno málo času, když sedí 25 minut na záchodě. Co dělám špatně ve výchově?
MUSÍ DĚTI RÁNO SNÍDAT?

tak a jde na záchod až po snídani - už je dost velká aby to vydržela a uvidíš jak rychle bude nasnídaná i "vyvenčená"...

Strach je malá smrt...

Není tady

#4 31. 3. 2011 13:46

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Aní jedno z mých dítek nechtělo snídat. Zlomilo se to ve dvanácti, snídaj za dva stolt když nechce, nenutit

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#5 31. 3. 2011 14:06

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava

Mé děti taky nesnídají, prostě to do nich ráno nedostanu. Takže první jídlo mají svačinku ve školce, a pohoda. Nenutila bych s tím, že samozřejmě ale bude jíst ve škole svačiny.

Není tady

#6 31. 3. 2011 18:10

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

přimlouvám se za lehkou snídanku. Jogurt nebo mlíko s kornflekama ty moje pipky dostanou asi za 5 minut.

Vzpomínám na mé spolužáky, kteřé měli obrovské svačiny a živlili se každou přestávku, protože doma "nestíhali" snídat  a měli hlad. No jo, přece nebudou vstávat dřív, aby to stihli.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#7 31. 3. 2011 22:52

javena
♥♥♥♥♥♥-

Taky snídáme, odmalička... ale s nástupem školky a školy jsme upravili snídaně na sladko - koláček, perník, jogurt, kornfleky... Chleba nebo bílé pečivo s čímkoli kromě marmelády nebo nutely do nich nedostanu. Pořádně jedí ve škole až před desátou a to mi přijde dost pozdě, když vstávají před sedmou. Když nestihly snídani, tak pak měli hlad, nacpaly se svačinou a odflákly oběd... takže se nacpaly doma zas narychlo něčím k svačině a to mi nepřijde moc vhodné... to radši a si daj ráno koblihu, k svačině zblajznou jen jablko a daj si teplý oběd. Nehledě na to, že o přestávce se řeší ouplně jiný věci, než svačina... ta kolikrát dorazí netknutá. tongue Druhý stupeň se stěhuje o přestávkách po třídách, takže nějaký svačení...

Upravil(a) javena (31. 3. 2011 22:58)

Není tady

#8 2. 4. 2011 13:54

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Já bych se zajímala, co na wc tak dlouho dělá. Každý to máme jinak, pokud nechce, asi bych ji nenutila, nebo jí dala nějaké ovoce, či něco pro případ hladu. Záleží, jakou má váhu, zda nemá zdravotní potíže a tak. Pokud je v normě, měla by si říct, kdy má hlad a něco si vzít. Já bych asi na ni neklečela jen proto, aby snídala.
Syn a přítel nesnídají, já můžu jíst pořád, ale to je o tom špatném zdravotním stavu.

Není tady

#9 4. 4. 2011 19:22

Vachu
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno

Děti do jídla nenutit. Ani do snídaně, ani do oběda. My dceru nutili, byla hubená - a dnes
je z ní pořádný kus ženské.... stolt .... Zbytečné stresy !!! - Fakt, naprosto zbytečné.
Spíš hledejte příčiny toho ranního vysedávání... Možná špatná skladba stravy navečer ?!

Není tady

#10 6. 4. 2011 11:20

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Web

Naši kluci snídali a dodnes snídají (15 a 20 let) BE-Be sušenky namočené do čaje. Já odmalička (41) snídám pár piškotů namočených do čaje a pak v práci čaj a pečivo.
Bety:kdybych měla jít na WC po snídaní, tak se nikdy nenajím. U nás jsou všichni naučení z postele na WC a to rovnou čarou smile

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

#11 19. 5. 2011 11:46

MacaM
♥------
Místo: Liberec
Web

Snídaně je základ pro celý den! Určitě nenutit, ale měla ve škole první jídlo o velké přestávce, tak si do budoucna zakládá na špatně fungující trávicí trakt, s tím spojené zažívací potíže, atd. nechci strašit. Např. i obezita u dětí může být způsobena nepravidelností, nejen přejídáním či jezením ve fastfoodech....snídaně dodá energii, vzpruží, člověk se lépe může soustředit na cokoli, tedy ve škole se bude i lépe učit...
To vysedávání na wc, zjistit, čím to je, jestli trpí zácpou, hned ráno po probuzení vypít sklenku vlažné vody. Celkově denní příjem tekutin u dětí by měl být 1,5l, při sportu a v létě více. Pokud to má jako zábavu, vysvětlit, že si zakládá na hemoroidech a to je tedy mazec!

Pokud máte zdr. problémy, mohu poradit. Stačí mi napsat.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí