Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#126 9. 7. 2011 11:44

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

"tak se samozivitelka boji, ze jeji partner se po letech prihlasil a chce dite. Samozrejme , ze ma obavy."
No a? Proc ne? Proc by se otec nemohl prihlasit "po letech"?
Jako ze "Ja jsem si to decko vypiplala, ja si ho take "sezeru"? Co je to za nesmysl? Nepecujici tatinek nema pravo se v prubehu casu zmenit a vzpamatovat?
Co je o za logiku "ty ses o mne nestaral, tak te za to nenavidim"? Jo, nestarat se je hnusny. Mama drela jako vul a tata se nekde valel s milenkama... No a? Dnes stoji za dvermi se sklonenou hlavou, prosi za odpusteni a chce se se svoji 12tiletou dcerou stykat, ac ji nezna... Bidak jeden, co? Vykopnem ho!
Vis, jsem rozcilena. Protoze je to fakt stupidni, primitivni premysleni. Kdyby prisel den pred svoji smrti, rekl tomu decku "jsem vul, ale miluju te", tak by jeste nebylo pozde...

Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

#127 9. 7. 2011 11:44

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-

Sahleb, tak za 1. jsem nikde nenapsala, že s těmi dětmi manipulují matky.....moc dobře vím, že to dělají i otcové, protože i otcové dostanou děti do své péče (pokud jsi to ještě nepostřehla) a za 2. tohle nemám z žádných mužských prohlášení co jsou v éteru, tohle jsou vlastní zkušenosti.

Takže mi tady nevykládej, že jsou to nesmylsy.

Není tady

#128 9. 7. 2011 11:48

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-

sahleb napsal(a):

Heledte se, nejakou tu dekadu tu existuje vedle materske dovolene (=rovna se intenzivni 24hodinova pece o dite) na kterou chodi 100% zeny matky TAKY rodicovska dovolena , pro OBA RODICE.

Kdo na no jde? Z 98%na nich jsou zase zeny matky. Rodicovska dovolena je opet intenzivni 24hodinova pece o dite a starost o dite. KDE JSOU otcove, co se citi tak strasne diskriminovani.

Tak nekecejte, ze otcum nekdi det bere. Po rozvodu se dava dite proste tmu, kdoi s nim tu intenzivni a 24hodinovou peci proste prozil a s kym to prozilo  to dite.

Takze otcum je STATEM dana moznost se  intenzivne venovat vlastnimu diteti brzo po narozeni. Intenzivne a 24 hodin denne. A kde jsou teda otcove? Ptam se podrhe.

Na druhe strane pro otveneexistuje zadna sankce, kdyz se o deti po rozvodu vubec nestaraji.

Co s timhle problemem budete delat? nebo jste si ho jeste nevsimli?

Moc dobře víš, že na rodičovskou dovolenou chdí převážně matky ze 2 hlavních důvodu. Jednak je ještě většina žen, které tohle schéma (matka na rodičáku a otec v práci) preferují a druhák stále platí, že muži mají ve většině případu větší příjem. Proto zůstávají v práci a ženy jdou na rodičovskou dovolenou.

Není tady

#129 9. 7. 2011 11:56

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Jo, jeste bych to upresnila. Muzi coby pomlouvaci matek... Ano. Mama ma deti v peci, dela co umi. A chlap, ktery ma decko vdakrat v mesicu na pul dne, ma fur nejake vyhrady, nic mu neni dobre, verim, ze nejake sproste slovo na maminku take padne... zname takove, ze jo?
Jenomze zensky, myslim, to delaji daleko daleko casteji, uz jenom proto, ze v jejich peci je proste tech deti podstatne vic, nez u otcu.
No a kdyz ne (kdyz zena "zehli" otcovy prusery a obrusuje rany, ktere ty prusery detem zpusobujou), taky to neni dvakrat optimalni, pac pozdeji, az "to uz dal nejde", nicnetusici decka "cumej jak puk", ze se "zla mama" zbalila a odtahla je od "hodneho tatinka" (muj pripad)

Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

#130 9. 7. 2011 12:02

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Kuřátko napsal(a):

...Moc dobře víš, že na rodičovskou dovolenou chdí převážně matky ze 2 hlavních důvodu. Jednak je ještě většina žen, které tohle schéma (matka na rodičáku a otec v práci) preferují a druhák stále platí, že muži mají ve většině případu větší příjem. Proto zůstávají v práci a ženy jdou na rodičovskou dovolenou.

Ano. To prvni je pravda, a ja k nim take patrim, ale neodsuzuju otce na otcovske...
A to druhe s tim uzce souvisi. A neni to chyba v rozlozeni tuzeb starat se o dite mezi zeny a muze, je to chyba v nerovnopravanem odmenovani zen a muzu. Kdyby platy byly stejne (a ne u muzu vzdycky o 15 - 30% vyssi), verim, ze by chlapu na otcovske pribylo. Pac by zena tu rodinu financne zabezpecila, coz za stavajici situace nemuze...

Není tady

#131 9. 7. 2011 12:45

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

ViktorkaM napsal(a):

"tak se samozivitelka boji, ze jeji partner se po letech prihlasil a chce dite. Samozrejme , ze ma obavy."
Jako ze "Ja jsem si to decko vypiplala, ja si ho take "sezeru"? Co je to za nesmysl? Nepecujici tatinek nema pravo se v prubehu casu zmenit a vzpamatovat?
Co je o za logiku "ty ses o mne nestaral, tak te za to nenavidim"? Jo, nestarat se je hnusny. Mama drela jako vul a tata se nekde valel s milenkama... No a? Dnes stoji za dvermi se sklonenou hlavou, prosi za odpusteni a chce se se svoji 12tiletou dcerou stykat, ac ji nezna... Bidak jeden, co? Vykopnem ho!
Vis, jsem rozcilena. Protoze je to fakt stupidni, primitivni premysleni. Kdyby prisel den pred svoji smrti, rekl tomu decku "jsem vul, ale miluju te", tak by jeste nebylo pozde...

Viktorko i ja si pred 4 lety myslela,ze muj BM dostal rozum a vzpomnel si,ze ma deti a,ze se s nima chce opet stykat,ze se mu po nich zastesklo,ze prece jenom zestarnul a zmoudrel.Byla jsem rada,ze ma o deti zajem i,kdyz je tak daleko.Vzal si je k sobe na 3 nedele do Spanelska,vypadalo to,ze je rad,ze s nima bude.
Smskama me daval vedet jak se deti maji.Deti tam meli vse, luxusni jidlo o co si rekli,krasny pobyt u more i v luxusnim bazenu bohatych lidi.Tatinek tam pro ne udelal vse.Prislibil jim,ze jim dalsi rok na to zaridi brigadu na cele prazdniny,aby si nebo privydelali v restauraci.
Nic takoveho se nestalo.Deti privezl,napsal par meilu a tim vse skoncilo.Po navratu jsem nevidela ani korunu na alimentech.Ani se jim neozval.Moje najivita me probrala.Ja opravdu verila,ze bude otcem,alespon na dalku.sad

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#132 9. 7. 2011 12:55

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Erem, to je silena dan za to, ze lidem do srdce opravdu nevidime...
Ja ocekavala naval stiznosti od zen, kterym se stalo neco podobneho... zablesk lasky po par mesicich, letech... Hm, smutne.
Pro decka je to urcite tezke, kdyz to na chv. zacne vypadat, ze se vse urovnalo, a pak zas nic... Pak trpej a maminka si vycita, ze "to umoznila"... No, mudrovat tady o tom, ze si to mela rozmyslet, overit... hm, zbytecne. Proste se to dopredu nidky nevi, stejne tak jak se dopredu nevi, jak se jako rodice projevime, az se jima opravdu staneme...
Ja chtela ted jenom tobe, a vsem v podobne situaci rict jenom jedno:
Kdyz tatinek projevil snahu, a "pak selhal", nevycitejte mu to, a vzdycky mu dejte dalsi sanci - pac je videt, ze "se v nem neco hybe"...
No a konkretne k tobe: Jak jsi to popisovala, ty krasne deti prazdniny, uplne se mi rozlevalo teplo po srdci (jsem empaticka a moc, moc prejna v techle vecech), tak predpokladam, ze v tu dobu, kdy se to delo, jsi byla taky stastna, a deti jiste tez. Mozna to bylo kratke... ale budte vdecni i za to...
Treba se to jeste zopakuje... pussa

Není tady

#133 9. 7. 2011 13:21

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Jo v tu dobu jsem byla stastna,ze ty deti byli stastny,ze se podivali k mori,ze videli krasu pirirody statu pres ktery cestovali s tatou autem,protoze se mnou by se do zahranici nepodivali.Nezakazovala jsem jim,aby s tatou odjeli do Spanelska i,kdyz spousta znamich i rodina si o tom a o me mysleli svy.Ja jen nechtela,aby me nekdy deti vycetli,ze se nemohli podivat tam kde jejich tata zije.I kdyz jsem se taky bala,ze se me,uz nemusi ani vratit.Ale detem jsem prani chtela splnit.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#134 9. 7. 2011 13:23

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

V tu dobu,kdyz byli deti u taty jsem jim budovala jejich novy pokojicek,takze za ty 3 nedele jsem tu na svou obzivu mela jen 400 kc,aby deti prisli do noveho.

Není tady

#135 9. 7. 2011 13:38

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Chjo, "mama" kazdym coulem... Neboj, jednou bude vsecko dobry, a vsichni budeme stastni naporad... stolt pussa

Není tady

#136 9. 7. 2011 16:55

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko

Radši mažu, aby si to bývalý nepřečetl.

Upravil(a) eva4444 (9. 7. 2011 18:13)

Není tady

#137 9. 7. 2011 17:25

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Napsat "no a?" by mohlo vypadat velmi necitlive. Vi vase ditko, ze krome "noveho tatinka" ma i toho biologickeho?
Pokud to vi, a je to "vzorny synek", myslis, ze to nerozezna, ze ho tata navadi na nejakou lumparnu? Myslis, ze od synka "odstrihnes" vsecky skodlive elementy, ktere ho v zivote potkaji, tak jak chces chlapce "ochranit" pred nezodpovednym tatkou? Ja nereju, opravdu. Jen ukazuju, kde je chybka. Decko ma totiz pravo aj na "spatneho rodice", a myslim, ze ten "spravny" rodic nema pravo mu ve styku branit...

Není tady

#138 9. 7. 2011 18:03

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko

On ten pravý otec dítěte zmizel z mého života ještě než se synek narodil. Syn to ví.

Upravil(a) eva4444 (9. 7. 2011 18:14)

Není tady

#139 9. 7. 2011 19:42

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

eva4444 napsal(a):

On ten pravý otec dítěte zmizel z mého života ještě než se synek narodil. Syn to ví.

grater co jineho napsat?

Není tady

#140 9. 7. 2011 20:59

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

ViktorkaM napsal(a):

Vis, jsem rozcilena. Protoze je to fakt stupidni, primitivni premysleni.
Kdyby prisel den pred svoji smrti, rekl tomu decku "jsem vul, ale miluju te", tak by jeste nebylo pozde
...

no ono viktorko jde taky o to, jestli by o to stálo vůbec to dítě, víš wink já se obávám, že mě by tatík, co si den před svou smrtí vzpomněl, že taky existuju, nedojal ... roll

Upravil(a) PPavlaa (9. 7. 2011 20:59)

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#141 11. 7. 2011 8:03

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Proc by se otec nemohl prihlasit "po letech"?... Dnes stoji za dvermi se sklonenou hlavou, prosi za odpusteni a chce se se svoji 12tiletou dcerou stykat, ac ji nezna...   
A zase znova se opakuju... ale ptá se někdo toho děcka? Děcka, který tátu X let nevidělo, taky ho nezná, možná si potřebuje "zvyknout" na myšlenku, že táta "spadnul z nebe"... ptá se ho někdo, jestli se s ním chce stýkat, nebo je mu téměř direktivně přikázáno "je to tvůj otec, tak s ním budeš mluvit, vídat se..." a nejhůř "musíš ho mít rád/a" http://fora.babinet.cz/img/smilies/sad.png
Já tu pořád vidím jen ta práva a povinnosti rodičů - ale zdá se mi, že dítě je jen "prostředek" k naplnění oněch práv a povinností.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#142 12. 7. 2011 14:09

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Nemusis ho mit rad. Ale mel bys vedet, kdo to je a co po tobe chce. Aby TOBE, DITE, to pravo na oba rodice, nebylo odnato pouze proto, ze se jeden z nich vzpamatoval ponekud pozdeji... stolt

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí