Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#76 29. 6. 2011 8:18

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Střídavka napsal(a):

Pitunie napsal(a):

Musím ale říct, že web "Střídavka" mi připadá trošku zahořklý vůči ženám celkově .

Vůči všem ženám snad ne, ale vůči nezralým matkám, pro které "dítě patří matce", rozhodně a velmi důrazně. Bohužel takových případů je hodně a na Střídavce se o nich píše, tak to pak vypadá, že jiné ženy snad ani nejsou. Ale naštěstí jsou, i na Střídavce jsou články o ženách, které přijaly rovnocennou péči o děti s jejich táty. Takových žen si naopak velmi vážíme.

http://www.stridavka.cz/vazme-si-zen-se … -peci.html

Že by se zralí muži ženili houfně s nezralýma ženskýma? Nebo že by si nezralí muži brali nezralé ženské a pak  podstatně rychleji dozráli?

Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

#77 29. 6. 2011 8:32

amely
♥♥♥♥♥--

Bramborka napsal(a):

Střídavka napsal(a):

Pitunie napsal(a):

Musím ale říct, že web "Střídavka" mi připadá trošku zahořklý vůči ženám celkově .

Vůči všem ženám snad ne, ale vůči nezralým matkám, pro které "dítě patří matce", rozhodně a velmi důrazně. Bohužel takových případů je hodně a na Střídavce se o nich píše, tak to pak vypadá, že jiné ženy snad ani nejsou. Ale naštěstí jsou, i na Střídavce jsou články o ženách, které přijaly rovnocennou péči o děti s jejich táty. Takových žen si naopak velmi vážíme.

Že by se zralí muži ženili houfně s nezralýma ženskýma? Nebo že by si nezralí muži brali nezralé ženské a pak  podstatně rychleji dozráli?

Ty nezralé ženy jsou asi neatraktivnějšíbig_smilebig_smilebig_smilebig_smile

Ještě mne potěšilo, že ty "nezralé ženy" si založily web www.jeden domov.cz - kde ty úžasné muže bojujíci o střídavou péči nazývají psychopaty a rozedírají tam jejich duševní poruchy a diagnozy.

Moc by mne zajímalo, jakou psychiatrickou diagnozu by dostal pan Střídavka big_smilebig_smilebig_smile

Upravil(a) amely (29. 6. 2011 8:37)

Není tady

#78 29. 6. 2011 8:36

helena
♥♥♥♥♥♥♥

No tak, děvčata... copak nevíte, že KAŽDEJ chlap je zralej od okamžiku, kdy poprvé zařve na svět? http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png A ženy dozrávají (některé, jak vidno  http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png) teprve pod jejich laskavým, leč nekompromisním vedením?

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#79 29. 6. 2011 8:38

amely
♥♥♥♥♥--

helena napsal(a):

No tak, děvčata... copak nevíte, že KAŽDEJ chlap je zralej od okamžiku, kdy poprvé zařve na svět? http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png A ženy dozrávají (některé, jak vidno  http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png) teprve pod jejich laskavým, leč nekompromisním vedením?

Heli, ještě štěstí, že ty zralé nekompromisní chlapy máme. co bychom si jinak počaly?big_smilebig_smile

Není tady

#80 29. 6. 2011 9:49

helena
♥♥♥♥♥♥♥

co bychom si jinak počaly?
Ochočily bychom si jiné zvířátko http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

Upravil(a) helena (29. 6. 2011 9:52)

Není tady

#81 29. 6. 2011 11:56

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-

Střídavka napsal(a):

Pitunie napsal(a):

A co matky, které mají dítě ve své péči, ale otec je kdykoliv vítán. Může kdykoliv přijet a s dítětem být....i přes to že mají určené 2 víkendy v měsíci. Těch si jako nevážíte? Můžou to být přece matky, které se tak s otci dohodly na základě svého nejlepšího svědomí vůči dítěti.

Hele Střídavko, přítelovo dcera k nám chodí velmi ráda. Vždy se k nám těší a když odchází tak je hodně smutná a kolikrát nás přemlouvá aby mohla zůstat. Ale u toho, jak se s ní bavíme a tak jsme zjistili, že jí to vlastně vyhovuje. To aby byla jednu dobu u nás a pak stejnou dobu se svou mámou nechce. A my ji rozhodně k tomu nechceme a nebudeme nutit.
Můj syn to má stejně. Svého tátu miluje, ale vyhovuje mu jak je to teď. Střídavku by nechtěl, protože si nesedl s "tetou". Táta za ním jezdí i mimo domluvenou dobu, velmi často si volají a jsou spolu v kontaktu. Taky s ním jeho táta trávil čas pravidelně jednou týdně, kdy ho vozil do kroužku.
V takových případech musím říct, že nám toto nastavení vyhovuje nejvíce, a to všem.

Není tady

#82 1. 7. 2011 8:35

Juraj
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Web

Dovolim si jen na neco upozornit... Omluva za vyrusovani ve vasem tematu - ale tahle s tim urcite v mnoha pripadech souvisi... (Uz jsem pryc...)

Aktuální zpráva o VYMAHATELNOSTI ALIMENTŮ ZDE.

"Hate Cannot Drive Out Hate; Only Love Can Do That." M.L.King Jr.
"Jsa u moci, jsem si permanentně podezřelý." Václav Havel

Není tady

#83 1. 7. 2011 16:37

Střídavka
♥♥-----
Web

Kuřátko napsal(a):

Hele Střídavko, přítelovo dcera k nám chodí velmi ráda. Vždy se k nám těší a když odchází tak je hodně smutná a kolikrát nás přemlouvá aby mohla zůstat. Ale u toho, jak se s ní bavíme a tak jsme zjistili, že jí to vlastně vyhovuje. To aby byla jednu dobu u nás a pak stejnou dobu se svou mámou nechce. A my ji rozhodně k tomu nechceme a nebudeme nutit.
Můj syn to má stejně. Svého tátu miluje, ale vyhovuje mu jak je to teď. Střídavku by nechtěl, protože si nesedl s "tetou". Táta za ním jezdí i mimo domluvenou dobu, velmi často si volají a jsou spolu v kontaktu. Taky s ním jeho táta trávil čas pravidelně jednou týdně, kdy ho vozil do kroužku.
V takových případech musím říct, že nám toto nastavení vyhovuje nejvíce, a to všem.

Hele, Kuřátko, a když to dítě řekne, že si nebude čistit zoubky, protože ho to nebaví, a ty zrovna nebudeš mít čas ho k tomu přimět - a ještě ušetříš zubní pastu - taky mu řekneš, a si je nečistí, že to vlastně všem vyhovuje? Některé věci dítě (a někdy ani dospělý) není schopno docenit, jako třeba význam výchovy obou rodičů, zachování jejich vzorů v běžném životě, ne jen jako občasných návštěv. A někdy se dítěti jen nechce udělat změnu, jako mnohému dospělému. A až ji udělá, nebude zase chtít zpátky. cool

Děti potřebují oba rodiče.

Není tady

#84 3. 7. 2011 19:35

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-

Srovnávat čištění zubů s tím, kde a s kým chce dítě žít mi přijde dost mimo.

Jinak tady nemá cenu debatovat. Pro některé je vážně důležitější vlastní blaho než blaho jeho díděte. Je mi dětí, co mají takové rodiče líto....a je už jedno jestli se to týká táty nebo mámy.

Upravil(a) Kuřátko (4. 7. 2011 8:04)

Není tady

#85 3. 7. 2011 21:11

Lucie Asenová
♥♥-----

Škoda, že se také neřeší ty případy, jako je můj, kdy já si střídavou péči v zájmu dítí přeji, ale tatínek ji nechce. Raději jezdí k nám, kde má navařeno,naklizeno, dětičky připravené do školy  a nemusí se o nic starat.
Je to celé nějaké pokřivené, k újmě dochází na všech frontách a vůbec to není jednoduché.
Znovu Vás srdečně zvu na on-line diskuse, které začínají ve spolupráci s redakcí Babinetu 11.7. Přivítáme vaše názory, zkušenosti, podněty.

Lucie Asenová, Asociace neúplných rodin, o.s. www.asociaceneuplnychrodin.cz

Není tady

#86 3. 7. 2011 21:18

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Střídavko, dokážeš pochopit, že střídavá péče není pro všechny děti ? že to není o tom, že by matky byly blbé, neschopné, sto let za opicemi, myslely si, že chlap to nezvládne a bůh ví, co ještě, ale prostě každé dítě je jiné a jen proto, že to vyhovuje dejme tomu tvým dětem, jiným to nevyhovuje ? některé třeba potřebuje to své doma mít na jednom místě, bez toho, aby se stěhovalo sem tam jako kolotočář ..

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#87 4. 7. 2011 8:26

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Některé věci dítě (a někdy ani dospělý) není schopno docenit, jako třeba význam výchovy obou rodičů, zachování jejich vzorů v běžném životě, ne jen jako občasných návštěv.
Jistě... "miláčku, jsi malé blbé dítě a maminka/tatínek to ví líp". Hlavně ta maminka a ten tatínek, jejichž přání by mělo být splněno a krom dítka to nechápe... pardon, nedocení... ani druhý partner.
Tak si zase zopakujeme pana Boswella - "Nemáme právo dělat lidi šastnými proti jejich vůli"

já si střídavou péči v zájmu dítí přeji, ale tatínek ji nechce. Raději jezdí k nám, kde má navařeno,naklizeno, dětičky připravené do školy  a nemusí se o nic starat.
Hmm - a to je "v zájmu dětí"? Když vidí, jak se máma stará, tatínek nehne prstem a přijde vždycky k hotovému?

Není tady

#88 4. 7. 2011 10:09

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Heleno tummenupp

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#89 4. 7. 2011 12:16

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

helena napsal(a):

- - -  já si střídavou péči v zájmu dítí přeji, ale tatínek ji nechce. Raději jezdí k nám, kde má navařeno,naklizeno, dětičky připravené do školy  a nemusí se o nic starat.
Hmm - a to je "v zájmu dětí"? Když vidí, jak se máma stará, tatínek nehne prstem a přijde vždycky k hotovému?

No vida! Helen prisla na to, kde je chyba. Stridavka je fajn, ted najit paku, "jak o tom presvedcit, ev. prinutit k realizaci" OBA RODICE... kapitulation

A ted z meho kosicku... Kdyz jsem se ja rozvadela (4 dcery), strasne dlouho jsem uvazovala, jak rozvrhnout peci... a po dlouhem (a trpkem) rozhodovani, jsem u soudu navrhla, at si dve mladsi dcery necha otec (ve vire, ze se na "novou matku", kt. uz byla pritomna) lepe adaptuji, a u mne at zustanou starsi, (ve veku 10 a 6 let, vzhledem k tomu, ze je kolem nich mnohem vic prace a starosti). Byla jsem manzelem, i soudkyni oznacena jako krkavci mama, ktera se chce deti zbavit... no jo, rok po revoluci, "hluboka totalita"... chjo!

Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

#90 4. 7. 2011 15:34

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Lucie Asenová napsal(a):

Škoda, že se také neřeší ty případy, jako je můj, kdy já si střídavou péči v zájmu dítí přeji, ale tatínek ji nechce. Raději jezdí k nám, kde má navařeno,naklizeno, dětičky připravené do školy  a nemusí se o nic starat.
Je to celé nějaké pokřivené, k újmě dochází na všech frontách a vůbec to není jednoduché.
Znovu Vás srdečně zvu na on-line diskuse, které začínají ve spolupráci s redakcí Babinetu 11.7. Přivítáme vaše názory, zkušenosti, podněty.

Tak aksoi núti ocka proti jeho vôli roll stara sa o deti orvným dielom - to by podža mňa deom neprospelo. Taký otecko sa asi neptretrhol ani ešte vo vzahu, nieto po jeho rozpade. hmm A že mu to vyhovuje - to verím, ale bohužiaž je to takto asi najlepšie aj pre deti...  Inak by to skončilo tak, že mu ONY budú vari a upratova dumbom grater a stara sa OŇHO a nie naopak. vissla

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#91 7. 7. 2011 9:07

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-

Lucie Asenová napsal(a):

Lucie, myslíte si, že pokud by soud nařídil střídavou péči i proti vůli otce, bylo by to stále v zájmu vašich dětí?
Já nevím....nějak si to nedokážu představit....že by byly děti nuceny rodiči, který je "defakto" nechce. V takových případech je asi lepší, když má ten rodič děti jen na víkendy.

Není tady

#92 7. 7. 2011 9:23

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Nekdy to muze byt i o tom, ze rodic pecujici brani nepritomnemu rodici tak vehementne, ze dite "presvedci" o tom, ze tam jit nechce... v takovem pripade JE NUCENI v zajmu ditete, pac bylo ke svemu odporu zmanipulovano...
I v pripade, ze nepritomny rodic NECHCE, je to v zajmu ditete, ptz. ze nechce, taky neni vporadku, a vztahy "by se mely narovnat"...

Upravil(a) ViktorkaM (7. 7. 2011 9:24)

Michelangelo prý odpověděl na otázku, jak to dě­lá, že je schopen vytvořit tak dokonalou sochu lva, která vypadá jako živá: „Odstraňuji prostě všechno, co nevy­padá jako lev."

Není tady

#93 7. 7. 2011 9:24

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Lucie Asenová napsal(a):

Vzpoměla jsem si na ten vtip z Kameňák -soudíme se o děti, manžel je taky nechce visslavisslavissla .

Není tady

#94 7. 7. 2011 9:29

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

Ja jsem si zas vzpomela na svuj rozvod a "rozdelovani" svych 4 dcer... oba jsme je do pece chteli vsechny ctyri, dohodnout jsme se neumeli... a soudkyne pak rekla: Kdyz se nedohodnete a budete si delat naschvaly, deti vam odebereme a dame je do ... kamsi, ja uz nevim, jak se to jmenovalo, proste nejaky ustav, kde se pozorujou deti, ktere jsou "ohrozene"...
Ja se pak "rozhodla" (pod natlakem) k rozdeleni deti, ktere jsem uz ve spojitosti s timhle tematem uvadela nekde jinde... a byla jsem oznacena jako "krkavci matka, chtejici se zbavit povinnosti"...

PS: Ted mne napadlo: V znamem soudnim sporu o dite pred kralem Salamounem, kdy prava matka, desici se toho, ze jeji dite bude rozpuleno, rekla: Dejte ho ji... A Salamoun by rekl: Krkavci mama, nemiluje ho, da ho jine...

Upravil(a) ViktorkaM (7. 7. 2011 9:32)

Není tady

#95 7. 7. 2011 10:08

helena
♥♥♥♥♥♥♥

rodic pecujici brani nepritomnemu rodici tak vehementne, ze dite "presvedci" o tom, ze tam jit nechce... v takovem pripade JE NUCENI v zajmu ditete...
v pripade, ze nepritomny rodic NECHCE, je to v zajmu ditete, ptz. ze nechce, taky neni v poradku, a vztahy "by se mely narovnat"

Ještě bych jakž takž brala tu první možnost... pokud skutečně a prokazatelně pečující rodič brání a není to jen názor rodiče druhého.
Ale těžko "narovnat vztahy" tím, že dítě bude nepřítomnému rodiči "cpáno" soudním rozhodnutím, nejlíp pod sankcí. Skutečně si myslíš, že je v zájmu dítěte narvat ho někam, kde o něj nestojí?

Není tady

#96 7. 7. 2011 10:15

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-

ViktorkaM napsal(a):

Nekdy to muze byt i o tom, ze rodic pecujici brani nepritomnemu rodici tak vehementne, ze dite "presvedci" o tom, ze tam jit nechce... v takovem pripade JE NUCENI v zajmu ditete, pac bylo ke svemu odporu zmanipulovano...
I v pripade, ze nepritomny rodic NECHCE, je to v zajmu ditete, ptz. ze nechce, taky neni vporadku, a vztahy "by se mely narovnat"...

Tak ten první případ je pochopitelný. A asi docela častý....kdy jeden rodič štve děti proti druhému.

Ale ten druhý model si nedovedu představit. Jak se asi bude rodič starat o děti, když je nechce. Buď tak že ty děti u něj tu dobu přetrpí nebo bude dělat vše pro to, aby tam děti samy přestaly chtít chodit. Takže to vážně jako řešení v zájmu dětí nevidím.

Není tady

#97 7. 7. 2011 10:19

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-

ViktorkaM napsal(a):

Ja jsem si zas vzpomela na svuj rozvod a "rozdelovani" svych 4 dcer... oba jsme je do pece chteli vsechny ctyri, dohodnout jsme se neumeli... a soudkyne pak rekla: Kdyz se nedohodnete a budete si delat naschvaly, deti vam odebereme a dame je do ... kamsi , ja uz nevim, jak se to jmenovalo, proste nejaky ustav, kde se pozorujou deti, ktere jsou "ohrozene"...
Ja se pak "rozhodla" (pod natlakem) k rozdeleni deti, ktere jsem uz ve spojitosti s timhle tematem uvadela nekde jinde... a byla jsem oznacena jako "krkavci matka, chtejici se zbavit povinnosti"...

PS: Ted mne napadlo: V znamem soudnim sporu o dite pred kralem Salamounem, kdy prava matka, desici se toho, ze jeji dite bude rozpuleno, rekla: Dejte ho ji... A Salamoun by rekl: Krkavci mama, nemiluje ho, da ho jine...

Tak za sebe musím říct, že přesně takhle bych jako soudkyně postupovala v případech, kdy se rodiče o děti hádají a dělají si naschvály (viz. třeba kauza Jirešové).
Pro ty děti by to podle mne bude lepší, než asistovat u podobných scén a tahanic. Nehledě na to, že se pak pozná, který rodič hledí na zájmy dítěte a který na své vlastní.

Není tady

#98 7. 7. 2011 11:13

ViktorkaM
♥♥♥♥♥♥-

helena napsal(a):

...Ještě bych jakž takž brala tu první možnost... pokud skutečně a prokazatelně pečující rodič brání a není to jen názor rodiče druhého.
Ale těžko "narovnat vztahy" tím, že dítě bude nepřítomnému rodiči "cpáno" soudním rozhodnutím, nejlíp pod sankcí. Skutečně si myslíš, že je v zájmu dítěte narvat ho někam, kde o něj nestojí?

No, jeste kdyz jsem se soudila, a tak, kdyz decka byly mensi, a ta problematika me zajimala, chodila jsem na jakesi stranky "odvrzenych" tatinku... psali tam o svych zkusenostech, nekteri byli "vycurankove", ale nekteri opravdu uprimne popisovali situaci, kdy to "svate maminky" opravdu delaly: dite je nemocne, dite je u babicky, jedeme na vylet... a pod, a to v case soudem stanovene navstevy. To JE PROKAZATELNE...
A v te druhe casti... ano. Myslim si, ze "ma byt nacpano tam, kde o nej zajem neni". Milovat sve dite a venovat se mu se sice neda naridit soudem, ovsem "umoznovat a schvalovat" to nepritomnemu rodici tim, ze "kdyz ho nechces, no tak se mu holt nevenuj"..., to teda v zajmu ditete neni...
A treba se na tech "vynucenych" navstevach jednou tatinkovi rozsviti v palici, a ten nezodpovedny tata se zmeni v milujiciho, to nekdy deti taky dokazou zaridit, svym pohlazenim, pohledem, ... a tak... Co ty vis, ze co nebylo, muze byt...

Není tady

#99 7. 7. 2011 11:17

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

ViktorkaM napsal(a):

helena napsal(a):

...Ještě bych jakž takž brala tu první možnost... pokud skutečně a prokazatelně pečující rodič brání a není to jen názor rodiče druhého.

No, jeste kdyz jsem se soudila, a tak, kdyz decka byly mensi, a ta problematika me zajimala, chodila jsem na jakesi stranky "odvrzenych" tatinku... psali tam o svych zkusenostech, nekteri byli "vycurankove", ale nekteri opravdu uprimne popisovali situaci, kdy to "svate maminky" opravdu delaly: dite je nemocne, dite je u babicky, jedeme na vylet... a pod, a to v case soudem stanovene navstevy. To JE PROKAZATELNE...
A v te druhe casti... ano. Myslim si, ze "ma byt nacpano tam, kde o nej zajem neni". Milovat sve dite a venovat se mu se sice neda naridit soudem, ovsem "umoznovat a schvalovat" to nepritomnemu rodici tim, ze "kdyz ho nechces, no tak se mu holt nevenuj"..., to teda v zajmu ditete neni...
A treba se na tech "vynucenych" navstevach jednou tatinkovi rozsviti v palici, a ten nezodpovedny tata se zmeni v milujiciho, to nekdy deti taky dokazou zaridit, svym pohlazenim, pohledem, ... a tak... Co ty vis, ze co nebylo, muze byt...

To jsi nemyslela vážně, že ne dumbom ?!

Není tady

#100 7. 7. 2011 11:24

helena
♥♥♥♥♥♥♥

ovsem "umoznovat a schvalovat" to nepritomnemu rodici tim, ze "kdyz ho nechces, no tak se mu holt nevenuj"..., to teda v zajmu ditete neni
Anooo? A mohla bys mě, nechápavé stařence, vysvětlit, jaký zájem dítěte je sledován tím, že druhý rodič bude mít povinnost pečovat o ně (se vším všudy - od čistýho kapesníku po ošetřovačku) proti své vůli?
A treba se na tech "vynucenych" navstevach jednou tatinkovi rozsviti v palici, a ten nezodpovedny tata se zmeni v milujiciho, to nekdy deti taky dokazou zaridit, svym pohlazenim, pohledem...
... a krev není voda, zapomněla´s dodat http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png... nejlíp v kulisách rozsvícenýho vánočního stromečku a světýlek v dětských očích se to často děje... vissla

Upravil(a) helena (7. 7. 2011 11:25)

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí