Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 28. 6. 2011 9:50

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

v rámci už tak složité porozvodové situace - ke které by z pohledu dětí nikdy nemělo dojít! - výhody střídavky pro děti významně převažují nevýhody
Už jsem se jednou zajímala - ptá se někdo na názor taky těch dětí??? http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif
Nebo se jen přesvědčí (nenásilně http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png), že je to pro ně výhodné a tudíž mají být spokojené?
A pokud někdo z rodičů nepečuje vůbec, zkušenosti ukazují, že časem ani sám nebude trvat na střídavce. Pokud je o děti postaráno, je lepší projít tímto nenásilným vývojem
Hmm - a pokud není? Časem?
Potom dítě absolvuje jednak onu "porozvodovou situaci" = odchod jednoho rodiče, a posléze "odchod" druhý... ze střídavé péče. Taky zkušenost...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#52 28. 6. 2011 9:57

Střídavka
♥♥-----
Registrovaný: 6. 3. 2011
Příspěvky: 40
Web

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Pokud se přestanete točit v kruhu a začnete se o věc opravdu zajímat, zjistíte, že výhodnost střídavky byla zkoumána Z POHLEDU DĚTÍ.

http://www.stridavka.cz/stridavkajelepsi1.html


Děti potřebují oba rodiče.

Není tady

 

#53 28. 6. 2011 10:28

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

výhodnost střídavky byla zkoumána Z POHLEDU DĚTÍ
Stejný zdroj hned v první větě uvádí, že "V České republice neexistuje žádný srovnávací výzkum dětí v různých formách svěření do péče rodičů po rozvodu."
Aniž bych chtěla jakkoli "podceňovat" zahraniční studie soudím, že speciálně v USA jsou poněkud odlišné podmínky, výchova (rodičů i dětí) a nakonec i vymahatelnost práva a právní prostředí an sich.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#54 28. 6. 2011 12:16

Střídavka
♥♥-----
Registrovaný: 6. 3. 2011
Příspěvky: 40
Web

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

helena napsal(a):

výhodnost střídavky byla zkoumána Z POHLEDU DĚTÍ
Stejný zdroj hned v první větě uvádí, že "V České republice neexistuje žádný srovnávací výzkum dětí v různých formách svěření do péče rodičů po rozvodu."
Aniž bych chtěla jakkoli "podceňovat" zahraniční studie soudím, že speciálně v USA jsou poněkud odlišné podmínky, výchova (rodičů i dětí) a nakonec i vymahatelnost práva a právní prostředí an sich.

Takové názory mám nejraději. No jasně, v USA jsou přece úplně jiné podmínky a snad i jiní lidé. Mají tři hlavy, pět nohou, děti vychovávají v komunách, do školy chodí mezi 27. a 41. rokem věku a do té doby běhají po stromech.

Jsme přece součástí stejné euroamerické západní civilizace, samozřejmě, nějaké rozdíly v kultuře jsou, ale mimochodem, kdo je dál? Kam bychom měli spíš směřovat - my k nim, nebo oni k nám?

Přehánění významu problémů a odlišností obecně je typickou metodou vědomých nepřátel střídavé péče... Ale uznávám, že někdy je to jen znakem zaprděnosti českého človíčka.

Mezi námi, mnohými problémy, které máme my s rozvodovostí apod., si v USA také prošli a mnohé také nemají vyřešeno. Ale např. v rámci předmanželské smlouvy lze předem - v klidu - vyřešit i otázku porozvodové péče o děti.

Mohu doporučit sice delší, ale výbornou studii amerického profesora Stephena Baskervilla "Nebezpečný rozmach genderové politiky", která odhaluje mnohé souvislosti:

http://www.stridavka.cz/nebezpecny-rozm … ast-1.html


Děti potřebují oba rodiče.

Není tady

 

#55 28. 6. 2011 12:17

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 1732

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Střídavka napsal(a):

pecule napsal(a):

Tak nevim. Pro me vase argumenty moc presvedcive nejsou. A to rozhodne nejsem odpurce stridave pece.

Muzete mi napsat, kdy podle vas stridava pece vhodna neni? Dekuju.

V případech, kdy:

1. jednomu nebo oběma rodičům by bylo namístě omezit rodičovskou odpovědnost, i kdyby se rodiče nerozešli (těžký alkoholismus, závislost na jiných drogách apod.)

2. jeden nebo oba rodiče se nechtějí o dítě starat

A co takhle případ, kdy by to dítě špatně snášelo. Vy jste právě ten co na děti vůbec nehledí.

Ne každému dítěti vyhovuje, aby pendlovalo mezi dvěma domovy. To si uvědomte. Může to být důvod nového partnera rodiče (nesedli si). Nebo prostě k tomu druhému rodiči tíhne více. Nebo jednoduché, jsou děti, které potřebují pro svou psychiku pevné zázemí ... JEDNO ZÁZEMÍ.

Zrovna vy mi svými postoji připadáte jako rodič co za štěstí dítěte vydává své vlastní chtění. A to konkrétně svými argumenty.

Není tady

 

#56 28. 6. 2011 12:22

Střídavka
♥♥-----
Registrovaný: 6. 3. 2011
Příspěvky: 40
Web

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Kuřátko napsal(a):

Ne každému dítěti vyhovuje, aby pendlovalo mezi dvěma domovy.

Ono to spíš nevyhovuje některým nezralým maminkám, které se staví do role jediného správného zástupce dítěte, než těm dětem samotným.


Děti potřebují oba rodiče.

Není tady

 

#57 28. 6. 2011 12:26

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 1732

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Aha....vy vidíte všem dětem a nezralým maminkam do hlavy. Tak to potom jo. No ještě že všichni otcové jsou zralí.

Opravdu je u vás vidět, jaký máte nezaujatý postoj wink

Není tady

 

#58 28. 6. 2011 12:45

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

samozřejmě, nějaké rozdíly v kultuře jsou, ale mimochodem, kdo je dál? Kam bychom měli spíš směřovat - my k nim, nebo oni k nám?
Řekla bych, že není nutné někam "směřovat". To už tu bylo několikrát - mít někde "velký báječný vzor". Co to znamená "být dál"?
Přehánění významu problémů a odlišností obecně je typickou metodou vědomých nepřátel střídavé péče... Ale uznávám, že někdy je to jen znakem zaprděnosti českého človíčka.
Tak teď nevím zda si mám vybrat nálepku nepřítele nebo človíčka http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png... nebo je upozornění na to, že v ČR není relevantní = české skutečnosti, podmínkám, kultuře atd. odpovídající výzkum dostupný přeháněním? Názor zajímavý a poněkud agresivní - jako celá odpověď, ostatně.
Ono to spíš nevyhovuje některým nezralým maminkám, které se staví do role jediného správného zástupce dítěte, než těm dětem samotným.
Ony "nezralé maminky" (některé!) mají s otcem dítěte vlastní zkušenost... a tedy důvod, aby jim to "nevyhovovalo".


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#59 28. 6. 2011 12:54

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Střídavka napsal(a):

Jsme přece součástí stejné euroamerické západní civilizace, samozřejmě, nějaké rozdíly v kultuře jsou, ale mimochodem, kdo je dál? Kam bychom měli spíš směřovat - my k nim, nebo oni k nám?

Přehánění významu problémů a odlišností obecně je typickou metodou vědomých nepřátel střídavé péče... Ale uznávám, že někdy je to jen znakem zaprděnosti českého človíčka.

Mezi námi, mnohými problémy, které máme my s rozvodovostí apod., si v USA také prošli a mnohé také nemají vyřešeno. Ale např. v rámci předmanželské smlouvy lze předem - v klidu - vyřešit i otázku porozvodové péče o děti.

Mohu doporučit sice delší, ale výbornou studii amerického profesora Stephena Baskervilla "Nebezpečný rozmach genderové politiky", která odhaluje mnohé souvislosti:

http://www.stridavka.cz/nebezpecny-rozm … ast-1.html

Dík za doporučení, ale zdáte se nějaký zaatý, pane Střídavko. Ta naše euroamerická západní civilizace není až zas tak stará, aby se daly rozdíly bagatelizovat (a to nezmiňuji oceán tongue ). Myslím, že v USA mají, alespoň ve střední a vyšší třídě, jichž se střídavá péče nejspíš týká, podstatně menší "problémy s rozvodovostí", než my tady.
Co říkáte na děti na jednom místě a u nich se střídající  rodiče ?


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#60 28. 6. 2011 13:35

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Tak mam pocit, ze kdyz to tady budu jeste chvili cist, tak z fandy stridavky se stane jeji odpurce. Ja stridavou peci vidim jako vhodnou, jen si myslim, ze jsou situace, kdy vhodna nebude a neni to jen tim, ze je rodic alkoholik. Treba me napada ten rodic litajici za svym zajmem, workoholik. Taky dite, ktere proste cestovat nechce a samo to rekne (ano, muze to byt nasledek "masaze" jedne strany, ale bere nekdo v potaz, ze opravdu jen proste nechce?) a pripadne nejake jine duvody, ktere me ted nenapadaji. A ponekud me desi, ze jeji propagatori neumi priznat jiny duvod nez jake tady napsal Stridavka. A jak nekdo ma nejakou namitku, tak je obratem nezrala matka nebo maly cesky clovicek. To je pak panecku diskuze.. roll Naprosto nepochybuju o vyhodach stridave pece, jen je proste dobre si priznat, ze jde vzdy o konkretni lidi a to jal rodice, tak a to predevsim, deti. (Snad tu moji cestinu nekdo prelouska cool )

Není tady

 

#61 28. 6. 2011 13:56

Střídavka
♥♥-----
Registrovaný: 6. 3. 2011
Příspěvky: 40
Web

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Jsem rád, že se shodneme na prospěšnosti střídavé péče, jen trochu jinak vidíme možnosti jejího uplatnění. Bohužel proti střídavce se šíří (i cíleně) mnoho předsudků, které v očích některých lidí omezují možnosti jejího uplatnění. Skutečnost však bývá mnohdy jiná.

Viz http://www.stridavka.cz/predsudky-proti-stridavce.html

Přílišná generalizace je na škodu, ale i přílišné rozpitvávání detailů na úkor obecného principu - péče obou rodičů. Zažil jsem soudkyni (http://www.krihova.info), která se s radostí šourala v tom, jestli má táta předávat dceru v 18:00 nebo v 19:30, ale to, že je s ním jednom jednou za tři týdny, považovala za adekvátní a řešila, jestli by se s ním náhodou dcera nenudila, kdyby spolu byli častěji! Bohužel v praxi vidím, k čemu vede zaujaté "hnípání se" v "zájmu dítěte", a proto jsem spíš pro aplikaci základního principu péče obou rodičů než pro řešení přílišných detailů.


Děti potřebují oba rodiče.

Není tady

 

#62 28. 6. 2011 14:16

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Střídavko, promiňte, ale svým projevem mi evokujete muže, který byl zraněný a dosud se nezahojil.
Dovedu si alespoň částečně představit, jak beznadějné a zoufalé mohou být a často bývají rozvodové války a následná soudní jednání. Ale myslím si, že zrovna ve vztazích dětí a jejich rodičů jsou důležitější věci, než spravedlnost.
A navíc mám zkušenost, že v dobrém čas pracuje pro mne, nechám-li ho pracovat.
Jak vidíte to střídání rodičů v jednom bytě? Zdá se mi to pro dítě optimální. Prý je to severský model.


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#63 28. 6. 2011 14:21

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Bohužel proti střídavce se šíří (i cíleně) mnoho předsudků
Ale prd a vořech... jen jsem se pořád ještě nedozvěděla, jak je to s těmi dětmi - kdo a na co se jich ptá, zda se bere ohled na jejich (vlastní, ne vmasírovanou) ne/chu k pendlování mezi rodiči, zda soud jejich přání ne/být v této péči vyhoví či ne = dá přednost rodiči...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#64 28. 6. 2011 14:22

Pitunie
♥♥-----
Registrovaný: 26. 4. 2011
Příspěvky: 79

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

To, že odeše od tebe přece neznamená, že přestal bejt táta. Nebo chceš říct, že on by to jako nespravedlnost necítil, kdyby si malou "půjčoval" na dva víkendy do měsíce   Neměla by ses rouhat - jen se rozhlídni, co matek se stěžuje, že partner odešel, nejeví zájem, dítě neviděl X let.

Heleno, mᚠpravdu a je to přesně o tom, že u střídavky závisí na všech okolnostech a také o tom aby rodiče myslely na ditě především. Necítím křivdu, že odešel k jiné ženě . Opustil mne ve třetím měsící, byla jsem na všechno sama. Ke konci těhotenství jsem ho vzala zpět aby dítě mělo oba rodiče. Stokrát jsem slyšela,že dítě nechce at jdu na potrat , že není rodinný typ. Když byly dceři dva , našel si jinou . Střídáme , nakonec je z něj starostlivý táta - to ano. Jenže za cenu že vždy přistoupím na jeho podmínky , se vším souhlasím a pokud řeknu svůj názor - je zle. A jelikož vím, že by případné konflikty ventiloval přes dceru- raději ustoupím aby tím netrpěla.
Tak snad si občas nad tím mám právo postesknout ...........


"Nepřítel může ublížit nepříteli a člověk, který nenávidí, může zranit druhého člověka, ale vlastní mysl může člověku ublížit mnohem více, pokud je špatně zaměřena."     
citát z Budhova učení

Není tady

 

#65 28. 6. 2011 14:29

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Bramborko ja nejsem odbornik na stridavou peci, ale kdyz jsem o tom neco cetla, tak me tohle reseni prislo fajn. Jenze kdyz jsem si o tom premyslela dal, tak mi to zase tak idealni neprislo. Moc si neumim prakticky predstvit, ze do bytu prijdu jednou za tyden nebo 14 dnu. Budou tam veci jak mi treba nevyhovuje. Ale co, to je jen detail, to by asi bylo jedno. Ale co az si rodic(e) najde partnera? Bude tam dochazet i s nim? Dite muze noveho partnera mit treba i rado, ale jeho pritomnost muze vadit druhemu rodici. A nebo kdyz rodice maji dalsi dite. To si uz vubec neumim predstvit jak to praktikovat. Takze tenhle model si ja umim predstvit tam, kde rodice nemaji uz v umyslu mit dalsi rodinu a asi ani dalsi znamost (vaznejsi, u vztahu nezavazneho je to vcelku fuk).
Jsem zvedava na postrehy na tohle tema z praktickeho zivota.

Není tady

 

#66 28. 6. 2011 14:32

Střídavka
♥♥-----
Registrovaný: 6. 3. 2011
Příspěvky: 40
Web

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Bramborka napsal(a):

Jak vidíte to střídání rodičů v jednom bytě? Zdá se mi to pro dítě optimální. Prý je to severský model.

Už několikrát jsem zde psal, že informace ke všem možným dotazům na téma střídavé péče najdete na Střídavce. Bohužel nemám čas tu odpovídat na všechny konkrétní dotazy, to by mi zde musel Babinet otevřít placenou poradnu. big_smile

Takže naposled a ve stručnosti: Model střídání rodičů v jednom bytě je jedním z modelů střídavky, zdaleka ne převažujícím. Má i své nevýhody - finanční náročnost, určitou sterilitu prostředí dítěte, nemožnost jeho podílení se na běžném chodu v nových domácnostech svých rodičů, přejímání zkušeností z nich. Dítě se stává "středobodem vesmíru" a může to vést k tomu, že samo postoj "středobodu vesmíru" zaujme.

A jedna zkušenost dítěte:

"Střídavá péče má spoustu výhod, například mám náhled do dvou rodin najednou. Můžu si vzít ponaučení i příklady vedení domácnosti do života. Vždy jsem se přizpůsobila novému kolektivu."

Viz http://www.stridavka.cz/stridava-pece-ocima-ditete.html


Děti potřebují oba rodiče.

Není tady

 

#67 28. 6. 2011 14:34

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Pitunie mas na to pravo smile A jsem presvedcena, ze se ti to vsechno vrati. Nasi se rozvedli, ja byla u mamy, otec nejevil zajem (alkoholik). Nikdy jsem zadnou masaz od mamy neposlouchala, naopak ho omlouvala, kdyz treba slibil prijet a nejak zapomnel. Jako dite jsem netusila, ze neplatil alimenty, to slo mimo me, mama me tim nezatezovala. souvislosti mi dosly az jako dospele. A muj vztah k mame bych rekla to upevnilo smile

Není tady

 

#68 28. 6. 2011 14:40

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Střídavka napsal(a):

Bramborka napsal(a):

Jak vidíte to střídání rodičů v jednom bytě? Zdá se mi to pro dítě optimální. Prý je to severský model.

Už několikrát jsem zde psal, že informace ke všem možným dotazům na téma střídavé péče najdete na Střídavce. Bohužel nemám čas tu odpovídat na všechny konkrétní dotazy, to by mi zde musel Babinet otevřít placenou poradnu. big_smile

Takže naposled a ve stručnosti: Model střídání rodičů v jednom bytě je jedním z modelů střídavky, zdaleka ne převažujícím. Má i své nevýhody - finanční náročnost, určitou sterilitu prostředí dítěte, nemožnost jeho podílení se na běžném chodu v nových domácnostech svých rodičů, přejímání zkušeností z nich. Dítě se stává "středobodem vesmíru" a může to vést k tomu, že samo postoj "středobodu vesmíru" zaujme.

A jedna zkušenost dítěte:

"Střídavá péče má spoustu výhod, například mám náhled do dvou rodin najednou. Můžu si vzít ponaučení i příklady vedení domácnosti do života. Vždy jsem se přizpůsobila novému kolektivu."

Viz http://www.stridavka.cz/stridava-pece-ocima-ditete.html

Zajímalo by mě, co znamená ta "určitá sterilita prostředí dítěte".
A k výše uvedenému - já jsem se neptala a neptám  na informaci. Já jsem se ptala a ptám na vᚠnázor.
Pokud to máte jako byznys, neodpovídejte mi.

Upravil(a) Bramborka (28. 6. 2011 15:43)


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#69 28. 6. 2011 15:45

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

pecule napsal(a):

Bramborko ja nejsem odbornik na stridavou peci, ale kdyz jsem o tom neco cetla, tak me tohle reseni prislo fajn. Jenze kdyz jsem si o tom premyslela dal, tak mi to zase tak idealni neprislo. Moc si neumim prakticky predstvit, ze do bytu prijdu jednou za tyden nebo 14 dnu. Budou tam veci jak mi treba nevyhovuje. Ale co, to je jen detail, to by asi bylo jedno. Ale co az si rodic(e) najde partnera? Bude tam dochazet i s nim? Dite muze noveho partnera mit treba i rado, ale jeho pritomnost muze vadit druhemu rodici. A nebo kdyz rodice maji dalsi dite. To si uz vubec neumim predstvit jak to praktikovat. Takze tenhle model si ja umim predstvit tam, kde rodice nemaji uz v umyslu mit dalsi rodinu a asi ani dalsi znamost (vaznejsi, u vztahu nezavazneho je to vcelku fuk).
Jsem zvedava na postrehy na tohle tema z praktickeho zivota.

To jsem si taky říkala, ale při čistě teoretickém přemýšlení člověka, kterého se to netýká, mi to příjde "nejnormálnější". Přinejmenším alespoň v začátku.

Upravil(a) Bramborka (28. 6. 2011 15:47)


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#70 28. 6. 2011 15:51

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Mne prislo fajn jak jsem to videla u tech znamych. Byty kousek od sebe (videli si dokonce do oken, takze treba syn mel byt u mamy, ta nebyla doma, tak se stavil za tatou, kdyz videl, ze se rozsvitilo, tak sel domu). Takze porad jedno okoli, jedni kamaradi apod. Taky odpadla nutnost tahat x veci, dalo se pro to zabehnout. Ten jeden byt mi proste prijde dobry treba na zacatek, ale ani tak nevim..

Není tady

 

#71 28. 6. 2011 16:45

Pitunie
♥♥-----
Registrovaný: 26. 4. 2011
Příspěvky: 79

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Takže tenhle model si ja umim predstvit tam, kde rodice nemaji uz v umyslu mit dalsi rodinu a asi ani dalsi znamost (vaznejsi, u vztahu nezavazneho je to vcelku fuk).


Také bych ráda slyšela zkušenosti s touto formou střídavé péče. Nedovedu si představit střídat se v jednom bytě s paní , která mne jako ex jejího přítele příliš nemusí. Navíc s ním chce další dítě. Je to opravdu pro páry bez známostí a dalších dětí. A těch si nemyslím , že je tolik.
Já uvítám každou zkušenost se střídavkou abych se vyvarovala případných chyb.
Musím ale říct, že web "Střídavka" mi připadá trošku zahořklý vůči ženám celkově .


"Nepřítel může ublížit nepříteli a člověk, který nenávidí, může zranit druhého člověka, ale vlastní mysl může člověku ublížit mnohem více, pokud je špatně zaměřena."     
citát z Budhova učení

Není tady

 

#72 28. 6. 2011 18:17

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Poznám rodinu, kde striedavka skvele funguje aj po tom, čo si obaja bývalí partneri založili nové rodiny... a všetci sa to naučili tak bra vrátane (všetkých) starých rodičov. Ale asi to bude vzácna výnimka (ale EIXSTUJE!!!).


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#73 28. 6. 2011 18:41

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 1574

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Selima napsal(a):

Poznám rodinu, kde striedavka skvele funguje aj po tom, čo si obaja bývalí partneri založili nové rodiny... a všetci sa to naučili tak bra vrátane (všetkých) starých rodičov. Ale asi to bude vzácna výnimka (ale EIXSTUJE!!!).

Já taky znám. A myslím, že je to hodně ovlivněné rozvádějícími se rodiči, jak bude vypadat porozvodové rodičovství.


Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

 

#74 28. 6. 2011 22:00

Střídavka
♥♥-----
Registrovaný: 6. 3. 2011
Příspěvky: 40
Web

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Pitunie napsal(a):

Musím ale říct, že web "Střídavka" mi připadá trošku zahořklý vůči ženám celkově .

Vůči všem ženám snad ne, ale vůči nezralým matkám, pro které "dítě patří matce", rozhodně a velmi důrazně. Bohužel takových případů je hodně a na Střídavce se o nich píše, tak to pak vypadá, že jiné ženy snad ani nejsou. Ale naštěstí jsou, i na Střídavce jsou články o ženách, které přijaly rovnocennou péči o děti s jejich táty. Takových žen si naopak velmi vážíme.

http://www.stridavka.cz/vazme-si-zen-se … -peci.html


Děti potřebují oba rodiče.

Není tady

 

#75 29. 6. 2011 6:49

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Zas ty "nezralé matky"... Už jsem psala, že u některých může být "nechu" ke střídavé péči způsobena osobou otce - viz pitunie a její "Střídáme , nakonec je z něj starostlivý táta  - to ano. Jenže za cenu že vždy přistoupím na jeho podmínky , se vším souhlasím a pokud řeknu svůj názor - je zle. A jelikož vím, že by případné konflikty ventiloval přes dceru  - raději ustoupím aby tím netrpěla." - aneb všechno je OK, dokud matka drží pusu a krok... Možná by jí (i dalším matkám v podobné situaci) ubylo stresu, kdyby nestřídali. Takhle se totiž tancuje dle pískotu tatínka i dávno po rozvodu, což některým může dělat hodně dobře.
A v rámci rovnoprávnosti pohlaví http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png bych dodala, že slogan "dítě patří matce" používají i někteří z otců... občas i v provedení "chtěla jsi ho, tak se starej"...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů