Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 22. 6. 2011 11:29

Zorro Mstitel
♥♥♥----
Registrovaný: 23. 3. 2010
Příspěvky: 142

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Včera iDnes.cz zveřejnil článek
Děti by měly častěji končit ve střídavé péči, rozhodli poslanci
Komentář k jeho znění máte hned na Babinet formou článku Malá změna s velkým významem, u kterého můžete rovněž diskutovat.
Co řeknete vy na rozhodnutí poslanců? Souhlasíte s ním?

Není tady

 

#27 27. 6. 2011 1:02

světýlko
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 2. 2007
Příspěvky: 455

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Četla jsem zpovědi více dětí - nyní už dospělých, kteří absolvovali střídavou péči coby prvotiny. Zkušenosti, nad kterými mi šly slzy do očí. Výsledný pocit: NIKDE NEJSEM DOMA, jsem stejné zavazadlo, jako ten batůžek, co jen pendluje na návštěvy k mámě a k tátovi.

Dítěti je rodiči rozbita rodina a jako by to nestačilo, ještě si ho hází jako horký brambor, musí si "balit" věci.

:neplatí, že má dva domovy - NECÍTÍ se doma NIKDE (dneska spí tam, zítra jinde)
: má ZMATEK-  jiná pravidla platí u mámy, jiná u táty (co se smí, kam co patří)
              - vazby s kamarády jsou komplikovanější (pořád vysvětlovat, kdy tu budu a kdy ne, plus ztráta společných chvil)
: JE V TLAKU - rodiče, kteří se nedokáží domluvit, u koho bude mít dítě domov a kdo bude mít pravidelný kontakt - ti si střídavou péčí usnadńují svůj život (mají více volna a  mohou mezi sebou téměř nekomunikovat). Jejich nevyřešené vztahy jsou ale mlýnskými kameny pro jejich děti, které většinou poslouchají z obou stran očerňování druhého rodiče nebo jsou citově  vydírané ( tak a ti na to dá peníze táta, když to u něj bylo hezký...) A děti mají pocit VINY, že jsou to oni, kdo provokují rodiče a snaží se to "žehlit". Některé se v tom naučí po vzoru rodičů bruslit, aby z jejich rivality co nejvíce vytěžily pro sebe.

Střídavá péče je dobrá pro výchovu traumatizovaných dětí z absencí naprosto základních lidských potřeb.
Dobří rodiče by se měli snažit o minimalizaci následků už tak dost dramatické zkušenosti, jako je rozvod rodičů. Střídavá péče tyto následky prokazatelně umocňuje.

Upravil(a) světýlko (27. 6. 2011 1:06)

Není tady

 

#28 27. 6. 2011 1:46

Střídavka
♥♥-----
Registrovaný: 6. 3. 2011
Příspěvky: 40
Web

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

světýlko napsal(a):

Četla jsem zpovědi více dětí - nyní už dospělých, kteří absolvovali střídavou péči coby prvotiny. Zkušenosti, nad kterými mi šly slzy do očí. Výsledný pocit: NIKDE NEJSEM DOMA, jsem stejné zavazadlo, jako ten batůžek, co jen pendluje na návštěvy k mámě a k tátovi.

Dítěti je rodiči rozbita rodina a jako by to nestačilo, ještě si ho hází jako horký brambor, musí si "balit" věci.

:neplatí, že má dva domovy - NECÍTÍ se doma NIKDE (dneska spí tam, zítra jinde)
: má ZMATEK-  jiná pravidla platí u mámy, jiná u táty (co se smí, kam co patří)
              - vazby s kamarády jsou komplikovanější (pořád vysvětlovat, kdy tu budu a kdy ne, plus ztráta společných chvil)
: JE V TLAKU - rodiče, kteří se nedokáží domluvit, u koho bude mít dítě domov a kdo bude mít pravidelný kontakt - ti si střídavou péčí usnadńují svůj život (mají více volna a  mohou mezi sebou téměř nekomunikovat). Jejich nevyřešené vztahy jsou ale mlýnskými kameny pro jejich děti, které většinou poslouchají z obou stran očerňování druhého rodiče nebo jsou citově  vydírané ( tak a ti na to dá peníze táta, když to u něj bylo hezký...) A děti mají pocit VINY, že jsou to oni, kdo provokují rodiče a snaží se to "žehlit". Některé se v tom naučí po vzoru rodičů bruslit, aby z jejich rivality co nejvíce vytěžily pro sebe.

Střídavá péče je dobrá pro výchovu traumatizovaných dětí z absencí naprosto základních lidských potřeb.
Dobří rodiče by se měli snažit o minimalizaci následků už tak dost dramatické zkušenosti, jako je rozvod rodičů. Střídavá péče tyto následky prokazatelně umocňuje.

Když čtu vᚠpříspěvek, napadá mne, s prominutím, že teď by to chtělo ještě tu o Červené Karkulce.


Děti potřebují oba rodiče.

Není tady

 

#29 27. 6. 2011 1:56

Střídavka
♥♥-----
Registrovaný: 6. 3. 2011
Příspěvky: 40
Web

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Jen na vysvětlenou. Otázky ohledně situace dítěte ve střídavé péči byly již mnohokrát vysvětleny a kdo by jen trochu chtěl, může si je najít třeba na Střídavce a ne jen omílat tradované předsudky.

A aby se opravdu nikdo nemohl vymlouvat, uvádím odkaz aspoň na jednu odbornou studii:

http://www.stridavka.cz/stridavkajelepsi1.html

Tyto věci jsou v zemích, kde střídavka má již dlouholetou tradici, dávno vydiskutované a hlavně ověřené praxí. Jen u nás pořád tu či onde - často účelově - vyplavávají takové otázky, které stále vracejí diskusi k úplným základům. Místo, abychom se bavili, jak střídavku pro děti co nejlépe vypilovat, budeme se bavit o takových trivialitách, jestli vůbec děti potřebují péči obou rodičů...


Děti potřebují oba rodiče.

Není tady

 

#30 27. 6. 2011 7:54

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

svetylko me zarazilo to o tech kamaradech. Vzdyt jedna z podminek (aspon nam to tak bylo sdeleno), ze dite bude ve stejnem prostredi. Stejna skola, stejni kamaradi. Tudiz, ze rodice maji byt bydliste blizko sebe. Jiste budou i vyjimky, ale prekvapuje me to jako argument. Vy znate osobne tolik deti, nyni jiz dospelych, kteri maji za sebou stridavou peci??

Není tady

 

#31 27. 6. 2011 7:58

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Aha, ted ctu, ze si to cetla. Pardon. Nicmene zalezi z jakeho zdroje to bylo. Pokud od nekoho, kdo se stridavou peci nesouhlasi, tak je pochopitelne, ze tam neni jediny pozitivni ohlas. Protoze to je zarazejici, ze 100% nazoru je proti stridave peci. Prece jen to pak zavani tim, ze je to umyslne zkreslene.

Není tady

 

#32 27. 6. 2011 8:09

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

No Stridavko ono to neni jednoznacne ani na jednu ani na druhou stranu. Podle me je zasadni jak spolu rodice komunikuji a vychazi. Protoze pokud je dite dejme tomu 14 dni u jednoho a 14 dni u druheho, kde na obou mistech posloucha "masaz" proti druhemu rodici, tak to docela klidne diteti nadela do zivota vetsi paseku nez stykani s jednim o vikendu. Myslim. Ale pokud spolu dokazi komunikovat, nastavit +/- stejna pravidla, tak tam vidim vyhody. Ja si ted vybavuju jen jeden par, kde maji stridavku. Otec si kvuli tomu koupil byt na stejnem sidlisti a dite strida bydliste po tydnu. Ale pokud se chce stavit u druheho rodice, tak neni problem. I tam obcas prespi, kdyz uz se mu nechcr nikam chodit, jen si to daji rodice vedet. To si myslim je pro dite prospesnejsi nez kdyby jednoho z nich videlo 4 dny z mesice. Ma stejnou skolu, stejne kamarady. Zadne tahani kufru se nekona, veci ma tak na pul a kdyz neco potrebuje, prebehne do druheho vchodu. Asi idealnejsi pro dite by byl stejny byt a stridani se rodicu v nem, ale nikoho takoveho neznam, tak si neumim moc predstavit, jak by to fungovalo v realu. Napr. pokud by rodic mel dalsi dite (at uz z predchoziho nebo dalsiho vztahu), jak by tam ti rodice bydleli apod. Ale treba napise nekdo, kdo nekoho takoveho zna.

Není tady

 

#33 27. 6. 2011 9:52

Střídavka
♥♥-----
Registrovaný: 6. 3. 2011
Příspěvky: 40
Web

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

pecule napsal(a):

No Stridavko ono to neni jednoznacne ani na jednu ani na druhou stranu. Podle me je zasadni jak spolu rodice komunikuji a vychazi. Protoze pokud je dite dejme tomu 14 dni u jednoho a 14 dni u druheho, kde na obou mistech posloucha "masaz" proti druhemu rodici, tak to docela klidne diteti nadela do zivota vetsi paseku nez stykani s jednim o vikendu. Myslim. Ale pokud spolu dokazi komunikovat, nastavit +/- stejna pravidla, tak tam vidim vyhody. Ja si ted vybavuju jen jeden par, kde maji stridavku. Otec si kvuli tomu koupil byt na stejnem sidlisti a dite strida bydliste po tydnu. Ale pokud se chce stavit u druheho rodice, tak neni problem. I tam obcas prespi, kdyz uz se mu nechcr nikam chodit, jen si to daji rodice vedet. To si myslim je pro dite prospesnejsi nez kdyby jednoho z nich videlo 4 dny z mesice. Ma stejnou skolu, stejne kamarady. Zadne tahani kufru se nekona, veci ma tak na pul a kdyz neco potrebuje, prebehne do druheho vchodu. Asi idealnejsi pro dite by byl stejny byt a stridani se rodicu v nem, ale nikoho takoveho neznam, tak si neumim moc predstavit, jak by to fungovalo v realu. Napr. pokud by rodic mel dalsi dite (at uz z predchoziho nebo dalsiho vztahu), jak by tam ti rodice bydleli apod. Ale treba napise nekdo, kdo nekoho takoveho zna.

Pokud spolu rodiče nevycházejí, což je u rozvodu normální, tím spíš je důvod nenechat dítě v působení jen jednoho z nich. Viz článek - část C) Konflikty rodičů

http://www.stridavka.cz/predsudky-proti-stridavce.html


Děti potřebují oba rodiče.

Není tady

 

#34 27. 6. 2011 10:27

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Ja si jen myslim, ze nic neni 100%. Takze nebude pokazde idealni stridava pece a ani nebude pokazde idealni davat dite do pece jednoho rodice. Prosazovat jedno nebo druhe hlava nehlava nevidim jako rozumne. Umim si predstavit pripad, kde jeden rodic se venuje kariere a doma sebou pak praskne na sedacku a da detem tak maximalne dobrou noc. Pokud by v podobnem duchu fungoval i pri stridave peci (a z jakehokoliv duvodu na ni trval), tak pak dite bude predevsim s chuvou a v tom pripade si opravdu umim predstavit, ze mu bude lip u rodice jednoho. A ruku na srdce, neni to zase takova vzacnost. Ano, pokud by ten rodic zmenil pracovni tempo (nebo to nemusi byt jen o praci, ale i treba je stale pryc kvuli svym zajmum), tak je to jina. Nicmene souhlasim, ze dite ma pravo na oba rodice, o tom zadna. Jen trvam na tom, ze kazdy jsme jiny a proste muze byt i dite, kteremu proste ta jedna postel a jeden pokoj bude vyhovovat vic nez videt oba rodice po tydnu. Mne trochu desi jak zatvrzele vykriky, ze stridavka je jen spatna, ale i prohlaseni, ze je vhodna vzdy.

Není tady

 

#35 27. 6. 2011 10:41

Pitunie
♥♥-----
Registrovaný: 26. 4. 2011
Příspěvky: 79

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Mne trochu desi jak zatvrzele vykriky, ze stridavka je jen spatna, ale i prohlaseni, ze je vhodna vzdy.


S tímhle názorem naprosto souhlasím. Je vždy nutné zhodnotit všechny okolnosti . Já sama se potýkám vyřešit střídavku sama v sobě. Bývalý partner na ní trvá a dá se říct , že už jí nějaký čas praktikujeme. Dcera je spokojená, má nás oba ráda a oba se jí naplno věnujeme. Přesto mne často přepadají chmury, proč , když si partner našel jinou ženou , musím ještě takhle trpět a dělit se s ním a potažmo i sní o dítě- je to nespravedlnost . Dále mi nějak chybí poradna či instituce , jež by byla schopna poradit rodičům v této situaci a pomoci zvládnout vše ve prospěch dítěte.
Obrátila jsem se na pedagogicko-psychologickou poradnu, s tím, že dcera půjde do školy my nevíme jak nejlépe zajistit střídavou péči , co je třeba aby vše fungovalo. Paní psycholožka mi řekla, že se střídavou péčí nemá zkušenosti a když není žádný velký problém at nic neřeším...........


"Nepřítel může ublížit nepříteli a člověk, který nenávidí, může zranit druhého člověka, ale vlastní mysl může člověku ublížit mnohem více, pokud je špatně zaměřena."     
citát z Budhova učení

Není tady

 

#36 27. 6. 2011 10:53

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Přesto mne často přepadají chmury, proč , když si partner našel jinou ženou , musím ještě takhle trpět a dělit se s ním a potažmo i sní o dítě- je to nespravedlnost
Trpět a dělit se???
Není to náhodou i jeho dítě?
To, že odešel od tebe přece neznamená, že přestal bejt táta. Nebo chceš říct, že on by to jako nespravedlnost necítil, kdyby si malou "půjčoval" na dva víkendy do měsíce?
Neměla by ses rouhat - jen se rozhlídni, co matek se stěžuje, že partner odešel, nejeví zájem, dítě neviděl X let...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#37 27. 6. 2011 11:16

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 1732

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Taky si nemyslím, že je správně 100% prosazování pro nebo proti střídavé péči.

Střídavá péče by podle měla jít ruku v ruce s tím, co bude nejlepší pro dítě a s tím, že oba rodiče spolu umí komunikovat. Tohle je totiž pro střídavou péči základ. Bohužel spousta rodičů....a už matek či otců....to posuzuje jako "JÁ CHCI a JÁ NECHCI". Na dítě koukaji jako na to poslední a velmi často si ho berou jako "rukojmí".

Není tady

 

#38 27. 6. 2011 11:21

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 1732

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Střídavka napsal(a):

Pokud spolu rodiče nevycházejí, což je u rozvodu normální, tím spíš je důvod nenechat dítě v působení jen jednoho z nich. Viz článek - část C) Konflikty rodičů

http://www.stridavka.cz/predsudky-proti-stridavce.html

Ale co to je za blbost. Jen proto že spolu rodiče nevycházejí, tak by mělo být dítě svěřeno do střídavky. Hele, já s BM taky před rozvodem (trvalo nám to totiž 3/4 roku od odchodu BM než jsme začali řešit rozvod) absolutně nevycházela. My dva jsme spolu nemohli komunikovat ani přes mail, protože jsme se byli schopni pohádat. Já byla ukřivděná jeho nevěrou a on se kolikrát už předčasně ze strachu stavěl do sebeobrany.

Naštěstí jsme měli dostatek rozumu, že to šlo mimo syna.... i když si myslím, že to napětí postřehl. A s rozvedem jsme počkali, až do doby, kdy jsme spolu dokázali komunikovat.

Ono se vždy časem všechno utřepe. Jen je třeba si srovnat priority a naužit se dělat kompromisy.

Není tady

 

#39 27. 6. 2011 11:24

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 1732

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Pitunie napsal(a):

Mne trochu desi jak zatvrzele vykriky, ze stridavka je jen spatna, ale i prohlaseni, ze je vhodna vzdy.


S tímhle názorem naprosto souhlasím. Je vždy nutné zhodnotit všechny okolnosti . Já sama se potýkám vyřešit střídavku sama v sobě. Bývalý partner na ní trvá a dá se říct , že už jí nějaký čas praktikujeme. Dcera je spokojená, má nás oba ráda a oba se jí naplno věnujeme. Přesto mne často přepadají chmury, proč , když si partner našel jinou ženou , musím ještě takhle trpět a dělit se s ním a potažmo i sní o dítě- je to nespravedlnost . Dále mi nějak chybí poradna či instituce , jež by byla schopna poradit rodičům v této situaci a pomoci zvládnout vše ve prospěch dítěte.
Obrátila jsem se na pedagogicko-psychologickou poradnu, s tím, že dcera půjde do školy my nevíme jak nejlépe zajistit střídavou péči , co je třeba aby vše fungovalo. Paní psycholožka mi řekla, že se střídavou péčí nemá zkušenosti a když není žádný velký problém at nic neřeším...........

Tohle si nesmíš říkat. Dcera je přeci spokojená a to je hlavní.

Myslím, že až si nějak zpracuješ to, že si tvůj BM našel jinou ženu, rázem se i vyřeší ten pocit, že se o dceru s někým dělíš wink

Není tady

 

#40 27. 6. 2011 11:33

Zorro Mstitel
♥♥♥----
Registrovaný: 23. 3. 2010
Příspěvky: 142

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Milí diskutující, ode dneška je online další článek o střídavé péči. Jmenuje se "Proč hájit střídavou péči?" a přečíst si ho můžete ZDE.

Není tady

 

#41 27. 6. 2011 11:48

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Pitunie pokud je dcera spokojena, tak zrovna vy budete pripad, kde stridavka smysl ma. O tom to podle me je. Aby bylo dite spokojene. A i za tu cenu, ze jeden nebo oba rodice si budou smutnit, kdyz je dite u tohp druheho. Pokud by takovy par jako jste nejspis vy, stridavku prestal praktikovat, tak si budes hajit zajmy tvoje a ne ditete. Ale myslim, ze asi jde o to, aby sis i ty na jiny rytmus navykla. Treba si na dobu co bude dite s otcem domlouvala nejake posezeni s kamaradkou, zajit si zacvicit, udelat doma uklid - proste to co te bavi. A porad si opakovat, ze dcera je spokojena. smile Pises, ze teprve pujde do skoly, takze je jeste mala a asi rozumim, ze bys s ni byla nejradsi porad. Ale ona chce asi byt i s tatou. Pokud vam to takhle vydrzi, tak budes jedna z mala, ktera potlacila co chce sama a dala prednost tomu, co chce dite. A ze zo musi byt hodne tezky, o tom nepochybuju. Drzim palce, at to dokazete i nadale smile

Není tady

 

#42 27. 6. 2011 22:08

Střídavka
♥♥-----
Registrovaný: 6. 3. 2011
Příspěvky: 40
Web

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Kuřátko napsal(a):

Ale co to je za blbost. Jen proto že spolu rodiče nevycházejí, tak by mělo být dítě svěřeno do střídavky.

Nikoliv jen proto. Především proto, že dítě má dva rodiče, potřebuje jejich výchovu, vzory, péči, zachování vazeb s nimi, a to střídavka po rozvodu zajišuje nejlépe. "Nikdy není dost lidí, kteří vás mají rádi." A v případě konfliktních rozvodů střídavka navíc zajišuje i to, že dítě nezůstane pod stálou "masáží" jednoho rodiče a nevyvine se u něj syndrom zavrženého rodiče.

Takže vaše otázka má asi takovou logiku, jako bychom se ptali: Jen proto, že je dítě nemocné, tak ho budeme léčit?


Děti potřebují oba rodiče.

Není tady

 

#43 27. 6. 2011 22:47

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Tak nevim. Pro me vase argumenty moc presvedcive nejsou. A to rozhodne nejsem odpurce stridave pece.

Muzete mi napsat, kdy podle vas stridava pece vhodna neni? Dekuju.

Není tady

 

#44 27. 6. 2011 22:59

Střídavka
♥♥-----
Registrovaný: 6. 3. 2011
Příspěvky: 40
Web

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

pecule napsal(a):

Tak nevim. Pro me vase argumenty moc presvedcive nejsou. A to rozhodne nejsem odpurce stridave pece.

Muzete mi napsat, kdy podle vas stridava pece vhodna neni? Dekuju.

V případech, kdy:

1. jednomu nebo oběma rodičům by bylo namístě omezit rodičovskou odpovědnost, i kdyby se rodiče nerozešli (těžký alkoholismus, závislost na jiných drogách apod.)

2. jeden nebo oba rodiče se nechtějí o dítě starat


Děti potřebují oba rodiče.

Není tady

 

#45 27. 6. 2011 23:57

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

To zni logicky. A co pripad, ktery jsem popsala predtim. Otec ci matka nejsou temer doma z duvodu at uz pracovnich ci svych zajmu. Jak mam ja jako ten, ktery doma je, souhlasit se stridavou peci, kdyz znam tempo sveho partnera. Pak mi prijde logocke, ze takova zena (muz) dite do stridave pece dat nechce, protoze je predpoklad, ze nebude s druhym rodicem, ale s nekym kdo mu bude delat spolecnost (napr. chuva). Jak mam predem vedet, ze se tohle memu diteti nestane. A co muzi delat pote, co se to stane? Podotykam, ze muj partner se o deti stara a zrovna v pripade naseho rozchodu by stridavka byla v zajmu ditete. Jen si tak uvazuju, ze opravdu mohou byt pripady, kdy to to prave byt nemusi a nemusi byt rodic nutne alkoholik ci nasilnik.

Není tady

 

#46 28. 6. 2011 0:14

Střídavka
♥♥-----
Registrovaný: 6. 3. 2011
Příspěvky: 40
Web

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

pecule napsal(a):

To zni logicky. A co pripad, ktery jsem popsala predtim. Otec ci matka nejsou temer doma z duvodu at uz pracovnich ci svych zajmu. Jak mam ja jako ten, ktery doma je, souhlasit se stridavou peci, kdyz znam tempo sveho partnera. Pak mi prijde logocke, ze takova zena (muz) dite do stridave pece dat nechce, protoze je predpoklad, ze nebude s druhym rodicem, ale s nekym kdo mu bude delat spolecnost (napr. chuva). Jak mam predem vedet, ze se tohle memu diteti nestane. A co muzi delat pote, co se to stane? Podotykam, ze muj partner se o deti stara a zrovna v pripade naseho rozchodu by stridavka byla v zajmu ditete. Jen si tak uvazuju, ze opravdu mohou byt pripady, kdy to to prave byt nemusi a nemusi byt rodic nutne alkoholik ci nasilnik.

Kdyby to šlo v češtině, bylo by to lepší... Jinak když někdo pečuje o dítě, není pdomínkou, že o něj musí pečovat nonstop 24 hodin denně sám...


Děti potřebují oba rodiče.

Není tady

 

#47 28. 6. 2011 6:27

Lucie Asenová
♥♥-----
Registrovaný: 19. 2. 2010
Příspěvky: 52

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Ráda ych Vás informovala o tom, že ve spolupráci se sdružením Spravedlnost dětem budeme od 11. července pořádat vysílání, kde budeme probírat právě zmiňované výhody a nevýhody střídavé péče, stejně jako zkušenosti, které rodiče a děti s touto formou výchovy mají. A už dobré nebo špatné.
Moc se na vysílání těšíme. Za tímto účelem jsme pronajali nové kanceláře v Resslově ulici v Praze.
Vítány jsou názory všeho ražení, protože není třeba zakrývat, že střídavá péče má jak své přínosy, tak svá úskalí.
Pořady vznikají v úzké spolupráci s redakcí Babinet, takže budete včas informováni o tom, kam můžete posílat své příspěvky a náměty.


Lucie Asenová, Asociace neúplných rodin, o.s. www.asociaceneuplnychrodin.cz

Není tady

 

#48 28. 6. 2011 7:37

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Stridavko pecuje jsem nemyslela 24 hodin, ale po navratu z prace a nez jde dite spat, zatim co jen partner treba na fotbale, v posilovne apod. O 24 hodinach jsem nepsala, ale prekroutit to umite wink Nebo jste to myslel tak, ze otec jde po praci do posilovny, dite v druzine vyzvedne chuva, da ho spat a tatinek pak da spicimi diteti pusu? Tak to je potom stridava pece fakt idealni.. hmm A nemyslim tim, ze je pryc dva vecery, ale 4 nebo 5 z tydne. Vy takove pripady neznate, kdy matka ci otec davaji prednost svym zajmum pred detma?
Nicmene debatu radeji koncim, protoze pri psani na mobilu mi sem tam preklep opravdu ujede a jelikoz ne kazdy odchytnu (nezobrazuje se mi na displeji cela zprava), tak pak poslouchat rejpance nemam zapotrebi. A jestli jde o muj sloh, tak je to proste muj zpusob vyjadrovani a kvuli vam ho menit nebudu. Budete si muset najit diskutujici, kteri maji pro vas odpovidajici uroven cestiny.

Upravil(a) pecule (28. 6. 2011 8:08)

Není tady

 

#49 28. 6. 2011 7:39

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

Lucie to muze byt zajimave, dekuju za info. Clovek by po prispevcich Stridavky rekl, ze nevyhoda neni zadna..

Není tady

 

#50 28. 6. 2011 9:37

Střídavka
♥♥-----
Registrovaný: 6. 3. 2011
Příspěvky: 40
Web

Re: Bude uzákoněna střídavá péče?

pecule napsal(a):

Lucie to muze byt zajimave, dekuju za info. Clovek by po prispevcich Stridavky rekl, ze nevyhoda neni zadna..

Nikdo netvrdí, že nevýhoda není žádná. U střídavky je třeba o trochu větší finanční náročnost (v zahraničí dokonce spočítali, že průměrně o 11 %). Tvrdíme však, že v rámci už tak složité porozvodové situace - ke které by z pohledu dětí nikdy nemělo dojít! - výhody střídavky pro děti významně převažují nevýhody. Je to opět nikoliv jen nᚠnázor, ale skutečnost dokázaná praktickými zkušenostmi i zahraničními výzkumy (někde už mají střídavku zavedenou v praxi 40 let).

Děti téměř nikdy nechtějí ztratit péči jednoho z rodičů. A pokud jde o to, zda někdo ve střídavce pečuje málo či hodně - vždy bude v tomto jeden z rodičů první, nikdy to nevyjde přesně nastejno a nemá smysl v tom soutěžit. I v úplné rodině o deti někdy pečují vychovatelky a chůvy - a nikdo kvůli tomu děti rodičům nebere. Především však by se jeden z rodičů neměl stavět do role arbitra nad oběma, který rozhoduje, kdo z rodičů pečuje víc a lépe. Rodiče by měli striktně zachovávat svou rovnoprávnost.

A pokud někdo z rodičů nepečuje vůbec, zkušenosti ukazují, že časem ani sám nebude trvat na střídavce. Pokud je o děti postaráno, je lepší projít tímto nenásilným vývojem, než na začátku vytvořit vlekoucí se konflikt trváním na výlučné péči jen proto, že si myslíte, že střídavka nebude fungovat. Třeba vás nakonec druhý rodič svou starostí příjemně překvapí (nezralé maminky, které by chtěly děti jen pro sebe, budou překvapeny samozřejmě nepříjemně).

No a kdyby o děti postaráno zjevně nebylo vůbec nijak, existují mechanismy, jak rychle a efektivně situaci řešit, např. předběžným opatřením u soudu. Takže opravdu není moc čeho se bát.

Pro další diskusi jsem vám k dispozici na Střídavce, a to nejen já, ale i řada rodičů s praktickými zkušenostmi.


Děti potřebují oba rodiče.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů