Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 17. 6. 2011 10:44

majkafa
Host

Re: Lumbální punkce

Jsem přesvědčena, že jsou už i jiné metody. Když ne u nás, ve světě určitě. Tohle bych si prostě dělat nedala.

 

#27 17. 6. 2011 11:10

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Lumbální punkce

Majkafo, já si myslím to samé! Jen proč by nás netrápily, když to dělají xxxxxlet, ne?
Mne když někdo nevysvětlí, že co mne budou při vyšetředí provádět, tak na něj prostě nejdu. A svému dítěti bych to tedy taky nedovolila udělat. Já vážně myslela, že tato metoda je už zapomenutá.
Lékařka mne taky něco takového začala vykládat, že bych nato měla jít, když se nikde nic nenajde a nevysvětlí, ale já řekla, nikdy. Nějak nechápu, proč se u ledvin má dělat LP.

Není tady

 

#28 20. 6. 2011 8:15

taxonia
♥♥-----
Registrovaný: 1. 11. 2010
Příspěvky: 59

Re: Lumbální punkce

Tak  milé babinetky
jsem tu s novými zprávami.Já už jsem celkem fit,ale stav není optimální.První měsíc byl velmi špatný,nešlo dělat žádnou aktivitu naplno,přišli závratě.Dostala jsem léky a už je to o moc lepší.
Bohužel u mě byl nález pozitivní, a bohužel jinak z toho moku,se to zjistit opravdu nedalo. Různých tunelů,drátků na hlavě a podobně jsem si užila více než dost a nikdo nedokázal mi říct co se děje. Připadala jsem si jak hypochodr,co si vymýšlí.Až z rozboru se ukázalo co se v mozku děje.Asi jsem jedna z 100,které LB pomohla.Věřím ,že existují nemocnice,kde zákrok asi není ideální,ale já si na Krnov nemůžu stěžovat.Já bohudík na rozdíl od Jirky,byla o všem informována,vše mi bylo vysvětleno a já byla srozuměna s tím co mě čeká.Co se týče traumatizující jehly,samozřejmě si ji můžete vyžádat,ale musíte si ji zaplatit. Pomůže Vám sice při odběru samotném,ale následky jsou většinou stejné, protože mozku prostě chybí tekutina.A je jedno jakou jehlou Vám ji vezmou.
Opravdu stav po LB i LB samotná je individuální...
A pro majkafu: jak jinak se dá získat mozkomíšní mok?
Mě ukázal problém až jeho rozbor...

Není tady

 

#29 20. 6. 2011 22:12

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Lumbální punkce

Jehla je atraumatická.....a stojí cca 120-150,- Kč
.....v případě lumbálky  je NEZBYTNÉ (atraumatická jehla, velká láhev coca-coly a pít hodně, aby se zmírnily možné bolesti hlavy (bolesti, která se po lumbálce může projevi), hadička na pití, protože po lumbálce se leží na břichu a bez polštáře několik hodin).
Já bych si ji také dělat nenechala. Je zázrak, pokud na něco vůbec přišli.
Ale divím se, protože na boreliozu přijdou z krve i na RS, tak nevím, co ti našli......

Není tady

 

#30 21. 6. 2011 9:34

taxonia
♥♥-----
Registrovaný: 1. 11. 2010
Příspěvky: 59

Re: Lumbální punkce

Pravda atraumatická jehla...chybička se vloudila...
Po lumbálce jsem ležela hodinu na břichu a pak se mohl člověk otočit na bok či záda.
Nemám potřebu se pitvat v tom co mi je,já se o borelióze ani RS nezmiňovala.
Myslím, že každá zkušenost je dobrá,ale zavisí na člověku co je ochoten pro své zdraví obětovat a podstoupit...Vždy máte právo volby a říct  - ne nechci...

Není tady

 

#31 21. 6. 2011 14:28

majkafa
Host

Re: Lumbální punkce

taxonia napsal(a):

A pro majkafu: jak jinak se dá získat mozkomíšní mok?
Mě ukázal problém až jeho rozbor...

Nepsala jsem, že lze jinak získat mozkomíšní mok.
Měla jsem na mysli jiné šetrnější způsoby diagnostiky, než zrovna získávání mozkomíšního moku a nevěřím, že v dnešní době neexistují. Ale pro některé lékaře, nebo možná kvůli financím či jiným důvodům je jednodušší udělat LP.
Doufám, že ji já ani mí blízcí nebudeme muset někdy podstoupit.

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů