Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 28. 3. 2011 14:50

jirka1312
♥------

Čekat na partnerku, nebo ne ?

Dobrý den, mám prosbu o radu:
Žiji s partnerkou, je ji 28 let, již rok a půl. Vztah byl vždy výborný, začal naším seznámením po úmrtí jejího manžela. Z manželství má 6-ti letého chlapce. V listopadu 2010 přišla o práci a další nemohla najít. Bylo ji tedy nabídnuto pracovat pro zaměstnavatele jejího bratra, který jako živnostník provádí zednické práce, takže práce na stavbě. Nesouhlasil jsem s tím úplně, protože práce na stavbě není pro ženy, ale na druhou stranu jsem si vážil, že má zájem a nechce sedět doma. Už od počátku jsem měl podezření, že již zmíněný živnostník, je mu 50 let o moji přítelkyni jeví zájem.
Těsně po vánocích ji od něj přišla sms typu Lásko, kdy se zase uvidíme. Toto mi bylo vysvětleno jako omyl, kdy sms posílal někdo jiný z jeho telefonu a přemáčkl se. Od té doby jsem byl podezřívavější a všímavější. Chvíli potom vztah začal uvadat a já jsem byl nucen několikrát se ptát jestli se něco neděje. Bylo mi řečeno, že se nic neděje, akorát chodí unavená z práce.
Interval milostného života se prodloužil z 1 x za dva dny na 1 x - 2 x za 14 dní. Napětí rostlo, ptal jsem se stále častěji co se děje, až mi cca před třemi týdny přišla sms že by bylo lepší se rozejít. Toto jsem nebyl schopen akceptovat po sms, chtěl jsem takto důležitou věc říci do očí. Po několika rozmluvách, kdy mi to přítelkyně nedokázala do očí říci jsem to udělal já s těžkým srdcem.
Ještě podotýkám, že bydlím u přítelkyně a tudíž jsem se ji ptal do jaké doby se tedy mám vystěhovat. Řekla mi, že mi žádný termín nedává, že to záleží na mě, nevyhazuje mě. Zároveň řekla, že se se mnou chce vidět každý týden, že to úplně nezahazuje, že se to může vrátit. No a po chvíli mi sdělila, že jestli chci, tak se nemám nikam stěhovat a mám bydlet s nimi. Ale budu muset tolerovat, že bude občas odjíždět. Trápil jsem se a opakovaně se ji ptal co v tom je, jestli to není pouze vypočítavost, přispění na nájem, domácnost, péče o syna atd. Ujistila mne vždy, že to myslí upřímně. No a během doby společného soužití po rozchodu jsem si všiml že se jí mění tělo, po cca třech týdnech mi oznámila, že si myslí, že je těhotná, toto se následně u lékaře potvrdilo. Ale i po tomto zjištění mi v debatě sdělila, že jí stále něco říká, že mám nadále zůstat u ní bydlet. Odjíždí k němu na víkendy a teď poprvé u něj bude celý týden i se synem, prý aby si vyzkoušeli jaké by to bylo dovážet syna do školy atd. Ona sama říká, že city ke mě jsou minimální, ale já z ní cítím více než minimum. Na otázku, když zrovna nemá nejlepší náladu, zda-li jsem ji lhostejný, nebo mě nenávidí mi odpoví, že to by se přeci se mnou ani nebavila.
Myslím si, že si tím novým není zcela jistá a že si nechává tzv. zadní vrátka.
Ještě doplňuji, že její syn mě má velice rád, i já jeho, občas mi řekne i tati. A již zmíněný 50-ti letý zedník není z nejchytřejších, např v sms i,y je pro něj docela problém, často, téměř denně se doma i napije. Říkal jsem si co takový člověk přinese dítěti v první třídě, podotýkám, že kluk je velmi živý a potřebuje trvalý zájem. Chci se tedy zeptat jestli mám nějaký čas obětovat čekání? A jaký? Vztah mají od ledna tohoto roku.
Vztah bych moc chtěl zpět. Oba je mám moc rád, jsem připravený přijmout i to miminko a nemůžu přihlížet jak si sobě a synovi kazí život. Na schůzky ho bere i sebou a to je ten nejhorší pocit že o něj přijdu. Stojí mi to úsilí za to ? Velice děkuji za odpověď. Jirka

Není tady

#2 28. 3. 2011 16:38

majkafa
Host

Re: Čekat na partnerku, nebo ne ?

Jak víš, jaké i/y píše v sms?

#3 29. 3. 2011 16:13

jirka1312
♥------

Když jsem třeba procházel okolo partnerky, tak jsem si toho všiml, např. vydět bylo do očí bijící....

Není tady

#4 29. 3. 2011 16:25

majkafa
Host

jirka1312 napsal(a):

Když jsem třeba procházel okolo partnerky, tak jsem si toho všiml, např. vydět bylo do očí bijící....

lol Mᚠskvělý zrak big_smile
Co tak pro začátek přestat lhát, především sám sobě?

Upravil(a) majkafa (29. 3. 2011 16:27)

#5 29. 3. 2011 16:28

jirka1312
♥------

Proč myslíš že lžu sám sobě ?

Není tady

#6 29. 3. 2011 16:43

sandra
♥♥♥♥♥♥-

Milý Jirko,

ano, tvoje ex tě má jen pro zaplacení půlky nájemného a jako chůvu pro syna.
Na co chceš čekat? Až bude mít s tím pánem dítě a ty se jí o něj budeš starat, protože tam budeš pořád bydlet????roll

Není tady

#7 29. 3. 2011 16:45

sandra
♥♥♥♥♥♥-

jirka1312 napsal(a):

Proč myslíš že lžu sám sobě ?

Ty jí čteš sms? Proč?

Není tady

#8 29. 3. 2011 16:46

jirka1312
♥------

Nečtu ji sms, jen jsem viděl sms od něj když si ji četla....

Není tady

#9 29. 3. 2011 16:53

majkafa
Host

jirka1312 napsal(a):

Dobrý den, mám prosbu o radu:
Žiji s partnerkou, je ji 28 let, již rok a půl. Vztah byl vždy výborný, začal naším seznámením po úmrtí jejího manžela. Z manželství má 6-ti letého chlapce. V listopadu 2010 přišla o práci a další nemohla najít. Bylo ji tedy nabídnuto pracovat pro zaměstnavatele jejího bratra, který jako živnostník provádí zednické práce, takže práce na stavbě. Nesouhlasil jsem s tím úplně, protože práce na stavbě není pro ženy, ale na druhou stranu jsem si vážil, že má zájem a nechce sedět doma. Už od počátku jsem měl podezření, že již zmíněný živnostník, je mu 50 let o moji přítelkyni jeví zájem.
Těsně po vánocích ji od něj přišla sms typu Lásko, kdy se zase uvidíme. Toto mi bylo vysvětleno jako omyl, kdy sms posílal někdo jiný z jeho telefonu a přemáčkl se. Od té doby jsem byl podezřívavější a všímavější. Chvíli potom vztah začal uvadat a já jsem byl nucen několikrát se ptát jestli se něco neděje. Bylo mi řečeno, že se nic neděje, akorát chodí unavená z práce.
Interval milostného života se prodloužil z 1 x za dva dny na 1 x - 2 x za 14 dní. Napětí rostlo, ptal jsem se stále častěji co se děje, až mi cca před třemi týdny přišla sms že by bylo lepší se rozejít. Toto jsem nebyl schopen akceptovat po sms, chtěl jsem takto důležitou věc říci do očí. Po několika rozmluvách, kdy mi to přítelkyně nedokázala do očí říci jsem to udělal já s těžkým srdcem.
Ještě podotýkám, že bydlím u přítelkyně a tudíž jsem se ji ptal do jaké doby se tedy mám vystěhovat. Řekla mi, že mi žádný termín nedává, že to záleží na mě, nevyhazuje mě. Zároveň řekla, že se se mnou chce vidět každý týden, že to úplně nezahazuje, že se to může vrátit. No a po chvíli mi sdělila, že jestli chci, tak se nemám nikam stěhovat a mám bydlet s nimi. Ale budu muset tolerovat, že bude občas odjíždět. Trápil jsem se a opakovaně se ji ptal co v tom je, jestli to není pouze vypočítavost, přispění na nájem, domácnost, péče o syna atd. Ujistila mne vždy, že to myslí upřímně. No a během doby společného soužití po rozchodu jsem si všiml že se jí mění tělo, po cca třech týdnech mi oznámila, že si myslí, že je těhotná, toto se následně u lékaře potvrdilo. Ale i po tomto zjištění mi v debatě sdělila, že jí stále něco říká, že mám nadále zůstat u ní bydlet. Odjíždí k němu na víkendy a teď poprvé u něj bude celý týden i se synem, prý aby si vyzkoušeli jaké by to bylo dovážet syna do školy atd. Ona sama říká, že city ke mě jsou minimální, ale já z ní cítím více než minimum. Na otázku, když zrovna nemá nejlepší náladu, zda-li jsem ji lhostejný, nebo mě nenávidí mi odpoví, že to by se přeci se mnou ani nebavila.
Myslím si, že si tím novým není zcela jistá a že si nechává tzv. zadní vrátka.
Ještě doplňuji, že její syn mě má velice rád, i já jeho, občas mi řekne i tati. A již zmíněný 50-ti letý zedník není z nejchytřejších, např v sms i,y je pro něj docela problém, často, téměř denně se doma i napije. Říkal jsem si co takový člověk přinese dítěti v první třídě, podotýkám, že kluk je velmi živý a potřebuje trvalý zájem. Chci se tedy zeptat jestli mám nějaký čas obětovat čekání? A jaký? Vztah mají od ledna tohoto roku.
Vztah bych moc chtěl zpět. Oba je mám moc rád, jsem připravený přijmout i to miminko a nemůžu přihlížet jak si sobě a synovi kazí život. Na schůzky ho bere i sebou a to je ten nejhorší pocit že o něj přijdu. Stojí mi to úsilí za to ? Velice děkuji za odpověď. Jirka

Kým jsi byl nucen?
JIŽ rok a půl je velmi velmi krátká doba.
Co ty přineseš dítěti v první třídě? Kluk potřebuje TRVALÝ zájem?
Jirko, zamysli se.
Osamostatni se, srovnej se sám v sobě. Někde na tebe čeká jiná partnerka, nemáte spolu děti, lepší dříve, než pozdě. Nech ji žít.

#10 29. 3. 2011 16:55

jirka1312
♥------

Nejhorší je, že z ní jakousi lásku cítím, nejsem ji lhostejný, nekouká na budoucnost. Myslím si že si chtěla pouze užít, těhotenství neplánovala. Mám názor, že on to udělal schválně, aby si ji připoutal.... Vidím jak tápe a neví.

Není tady

#11 29. 3. 2011 16:56

majkafa
Host

To není nejhorší. Jsou horší věci, mladý muži.

#12 29. 3. 2011 17:02

jirka1312
♥------

Nebyl jsem nikým nucen, pouze sám sebou. Malý měl a stále má můj trvalý zájem, ona sama si přála abych se zhostil role jeho táty, což se mi povedlo, mám jej rád jako své vlastní, i proto to tolik bolí. Ten rok a půl byl velmi intenzivní, ještě nikdy jsem se tak výborně necítil, byl jsem s ní na vrcholu blaha a potom taková rána...

Není tady

#13 29. 3. 2011 17:39

sandra
♥♥♥♥♥♥-

jirka1312 napsal(a):

Nejhorší je, že z ní jakousi lásku cítím, nejsem ji lhostejný, nekouká na budoucnost. Myslím si že si chtěla pouze užít, těhotenství neplánovala. Mám názor, že on to udělal schválně, aby si ji připoutal.... Vidím jak tápe a neví.

To není dle mého láska k tobě, ale vděk....samozřejmě se můžu mýlit.
Kdyby tě milovala, snažila by se tu situaci nějak řešit ve vᚠspolečný prospěch a budoucnost....to se však neděje. Jen tě tam nechává bydlet.
Už jste se o nastalé situaci bavili? Co ty vlastně chceš? Opravdu to je starání se o dvě cizí děti, placení půlky nájmu a potkávání se ve dveřích s paní, která má někoho jiného?

Není tady

#14 29. 3. 2011 17:47

jirka1312
♥------

Ano, bavili, nechává to otevřené, říká že neví co se může stát, již teď spolu můžou bydlet, on bydlí sám, ale to se neděje, prý až okolo prázdnin. Já být v jeho kůži a mít těhotnou přítelkyni, chtěl bych ji mít u sebe hned a to přes všechny překážky. Starat se o dvě i když cizí děti mi nevadí, ovšem bez toho potkávání se ve dveřích.

sandra napsal(a):

jirka1312 napsal(a):

Kdyby tě milovala, snažila by se tu situaci nějak řešit ve vᚠspolečný prospěch a budoucnost....to se však neděje. Jen tě tam nechává bydlet.
Už jste se o nastalé situaci bavili? Co ty vlastně chceš? Opravdu to je starání se o dvě cizí děti, placení půlky nájmu a potkávání se ve dveřích s paní, která má někoho jiného?

Není tady

#15 29. 3. 2011 18:23

sandra
♥♥♥♥♥♥-

jirka1312 napsal(a):

Ano, bavili, nechává to otevřené, říká že neví co se může stát, již teď spolu můžou bydlet, on bydlí sám, ale to se neděje, prý až okolo prázdnin. Já být v jeho kůži a mít těhotnou přítelkyni, chtěl bych ji mít u sebe hned a to přes všechny překážky. Starat se o dvě i když cizí děti mi nevadí, ovšem bez toho potkávání se ve dveřích.

sandra napsal(a):

jirka1312 napsal(a):

Jirko a ty chceš mít taky nějaký svůj život, nebo jen čekat, až se tvá ex rozhodne, jestli s pánem bude bydlet nebo ne?
Nejsi v jeho kůži, ani v její. Rozhoduj se sám za sebe a jak to mají oni, ti může být putna.
Postav se na své vlastní nohy, odstěhuj se a začni žít svůj vlastní život.

Není tady

#16 29. 3. 2011 18:25

jirka1312
♥------

Vím, všechno vím, ale říkal jsem si jestli tomu nedat nějakou dobu šanci, psychologové tvrdí, že optimální doba je 6 měsíců..

sandra napsal(a):

jirka1312 napsal(a):

sandra napsal(a):

Jirko a ty chceš mít taky nějaký svůj život, nebo jen čekat, až se tvá ex rozhodne, jestli s pánem bude bydlet nebo ne?
Nejsi v jeho kůži, ani v její. Rozhoduj se sám za sebe a jak to mají oni, ti může být putna.

Není tady

#17 29. 3. 2011 18:27

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Bože, bože, Jirko, vždy Ty nemᚠnaprosto žádnou sebeúctu grater

Přítelkyně se Ti během známosti spustila s padesátiletým páprdou, který sice neví, jaké i/y se kde píše a rád se napije, ale na rozdíl od tebe má zřejmě jako soukromý podnikatel prachy stolt Otěhotněla, otcovství je nejisté - MMCH přítelkyně zřejmě spala s vámi oběma současně, můžeš mi říct, na základě čeho jsi skálopevně přesvědčen, že otcem dítěte nejsi Ty, ale zednický podnikatel roll ?!? Místo, abys mladé paní popřál do nového života hodně štěstí a odstěhoval se, když už si našla milence a je těhotná, trčíš dál u ní v bytě.

Situace je naprosto jednoznačná - na takovou partnerku by nečekal nikdo, kdo má v sobě alespoň trochu sebeúcty a váží si sám sebe. Vždy Ty v jejím životě nehraješ roli partnera, kterého si jeho partnerka váží - Ty jsi v tom bytě akorát za podnájemníka, který přispívá jednou polovinou na celou režii, dělá au-pair zdarma cizímu dítěti a ještě prožívá románek své přítelkyně s cizím chlapem, který nezůstal bez následků.

Psal jsi, že se nemůžeš dívat na to, jak mladá paní kazí sobě a svému dítěti život. Strašně nerada Ti to říkám, ale jediný, kdo si v tomhle podivném trojúhelníku bezpečně kazí život - jsi Ty sám. Místo, aby sis našel partnerku, která si Tě bude vážit, se kterou budeš mít možná vlastní děti a vztah, založený na oboustranné důvěře a úctě jednoho k druhému, zaatě visíš jako pytel kamení na ženské, která k Tobě nejenže nemá žádný vztah, ale navíc si Tě ani za mák neváží a má Tě akorát tak za zamilovaného trumberu, kterému může navěšet bulíky na nos, kdykoliv si vzpomene, který bude vždycky tancovat tak, jak ona píská a cokoliv mu provede, to jí velmi rád odpustí stolt

Upravil(a) Kiara (29. 3. 2011 18:29)

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#18 29. 3. 2011 19:08

korymo15
♥------

Jirko, vím, že teď z Tebe mluví sebelítost a zloba. myslíš si, že bys partnerce vše odpustil, ale nevěř tomu..i kdybyste se k sobě vrátili(nemyslím si to).při prvních hádkách bys jí začal vyčítat, pořád bys jí podezříval ze vztahu jinde...už by to nebylo o důvěře, která je ve vztahu sakra důležitá.
Navíc, jak píšou holky, seber se, odejdi. V tom bytě seš jen trpěnej i když Ty to vidíš(chceš vidět) jinak. Není to jinak.Nerozpitvávej to dál, lepší to nejspíš nebude. Odejdi a zachovej si sebeúctu a až to přebolí, tak se rozhlížej jinde. Držím palce.

Není tady

#19 29. 3. 2011 19:15

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Jirko,aby si nedopadl jako muj pritel.Nasel si vdanou panicku ,laska jako tram.Panicka spala jak se svym manzelem tak s nim.Nakonec se preci rozvedla,byla totiz tehotna.Milenec stestim bez sebe,jemu rekla,ze miminko je jeho.Probehl soud,ze dite je jeho,bez zadnych krevnich zkousek.Milenec byl rad,ze se muze starat i o jejiho starsiho syna mel ho jako sveho.

Pani Alenku si vzal za manzelku a vzorne se staral o 2 kluky bez rozdilu.Pani Alenka zacala stridat partnery.O tom,ze ani druhorozeny syn neni jeho neni pochyb,kluci jsou jak dvojcata.
Nekolikrat mu to i vpalila.Po delsi dobe nastal rozvod a zustalo jen placeni alimentu na syna ktery neni jeho....a nezajem syna

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#20 29. 3. 2011 22:20

sandra
♥♥♥♥♥♥-

jirka1312 napsal(a):

Vím, všechno vím, ale říkal jsem si jestli tomu nedat nějakou dobu šanci, psychologové tvrdí, že optimální doba je 6 měsíců..

sandra napsal(a):

jirka1312 napsal(a):

No, za 6 měsíců už bude to dítě na světě....

Není tady

#21 30. 3. 2011 10:43

Bramborka
♥♥♥♥♥♥-

Jestli chceš, tak na ni počkej. Ale nečekej u ní doma. Už proto, že z větší vzdálenosti uvidíš víc. Myslím, že při přestěhování nemusíš automaticky ztratit kontakt s jejím synkem, ne?

Lež se nastoluje jako světový řád.
Franz Kafka

Není tady

#22 30. 3. 2011 12:31

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Já si myslím, že tady není, nač čekat.

Pro člověka se zdravým sebehodnocením musí být totiž velmi ponižující, když ho partnerka pasovala do role vrabce v hrsti, zatímco ona naprosto nepokrytě loví holuba na střeše. Rovněž si nedovedu představit, jak by spolu ti dva pokračovali, kdyby to s holubem nedopadlo a jirka1312 by vychovával dvě partnerčiny děti, které má každé s jiným, jak by reagovala partnerka na to, kdyby s ní chtěl mít jirka1312 vlastní dítě, pro ni již třetí a v jedné rodině by tak teoreticky vyrůstaly tři děti se třemi různými tatínky?

To ani nemluvím o eventualitě, že tohle druhé dítě může být také jirkovo a mladá paní třeba ani neví, kdo je vlastně otcem, ale otcovství "přišila" tomu finančně zajímavějšímu partnerovi smile Spávala přece s oběma muži - jak s jirkou1312, tak se zedníkem, jak si může být tak super stoprocentně jistá, že dítě čeká právě se zedníkem wink ?!?

Není tady

#23 30. 3. 2011 13:23

agewa
♥♥♥♥♥♥-

Mě teda jako PARTNERKA nepřipadá . Partnerský vztah vypadá jinak.

Není tady

#24 30. 3. 2011 16:35

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

ano, agewo, partnerský vztah vypadá jinak. Lepší označení pro tu paní mě ale zatím nenapadlo wink

Není tady

#25 30. 3. 2011 16:37

agewa
♥♥♥♥♥♥-

co třeba spolubydlící ?

Není tady

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí