Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 24. 2. 2006 23:21

Isidia
♥♥♥----
Místo: Česká republika
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 247

atopicky ekzem

Atopický ekzem je vlastně nevyléčitelný. Musíš postupně zjistit, které prací prášky, jídlo, mýdlo , přísady do koupele a tkaniny na to negativně reagují. Jinak ti pediatr napíše mastičku, ale ta se může používat jen velmi krátkce a po nějakém čase se to opakuje. Jeho příčina je neznámá.

Není tady

 

#2 25. 2. 2006 8:48

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: atopicky ekzem

Ohledně atopického ekzému jsem tu jednou psala tohle - zkopírováno:
Milá beruško, atopický ekzém je vlastně alergie na něco - stručně řečeno, ale je to tak. Může to být cokoli. Začni si zapisovat každou drobnost, každé jídlo, každé pití, prací prášek, stresující pohádku... Zapisuj si vše co je kolem tvého dítěte. Každý týden "zhodno" co se dělo nedělo, jak je dítěti. Velmi často jsou tyhle děti alergické na srstr, peří, nedělá jim dobře obilí a mléko, některé ovoce ani čokoláda. Atopický ekzém je opravdu záležitostí z vnitřku těla.
Co se týká herbalife, tak ti můžu napsat tohle: pokud potkᚠdobrého distributora v tom smyslu v jakém ho chápou oni, tak věř, že i kdyby jsi měla dceru a ona dostala zánět prostaty(!), tak ti herbalife jediný 100% pomůže.

Není tady

 

#3 25. 2. 2006 10:09

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5411

Re: atopicky ekzem

Inko,Cilka to popsala přesně.Dcera ve třech letech měla atopický ekzém-vyhlídky všelijaké,samá vyšetření a nic.Nakonec jí objevili alergii "na první slunce",nikdo to nechápal,chodili se na ní dívat lékaři,jak na exota.První jarní sluníčko a byla osypaná....Dnes je jí 17 (za pár dní) a ekzém je pryč a vlastně nikdo neví,jak to,že to zmizlo a co bylo příčinou.
I když jsem neporadil,přeji hodně štestí.


Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

 

#4 25. 2. 2006 11:57

Electra
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 493

Re: atopicky ekzem

Mému synovi se ve 3měsících objevil ekzém, který ho strašně svědil. Celá rodina jsme se kvůli tomu skoro nevyspala - syn se celé noci drbal a plakal. Neměla jsem do té doby žádné zkušenosti s alergiemi.
Dětská lékařka nám stále předepisovala jen nějaké masti, což pochopitelně téměř nic neřešilo.
Když se syn setkal s někým kdo byl navoněný, začal šíleně kašlat a zvracel.
V roce (možná o něco dřív) nás dr.poslala konečně na alergologii, kde nám z krve přišli na to, že je velký alergik a zakázali téměř všechno - koberce, chlupaté hračky a veškeré lapače prachu a hlavně skoro veškeré potraviny.
Syn nesměl: lepek, mléko, soju, ořechy, vaječný bílek.

Tenkrát mi pan doktor řekl, že na některé ty potraviny má jen mírnou alergii, takže sem tam je tepelně opracované dát můžeme.
Syn byl celkem dlouho kojen, tak s "dospěláckým" jídlem začal přicházet do styku celkem pozdě.
Jednoho dne jsem dělala zapečené brambory, a vzpoměla si na větu, že tepelně opracovou potravinu může, tak jsem mu dala ochutnat trochu zapečených brambor.........................no a za půl hodiny mě s velice oteklým, dávícím se a zvracícím synem převážela sanita do nemocnice - byla to taková hrůza, že dneska už bych mu nedala nic ani kdyby měl hodnotu na alergie minilální.

Syn bere denně léky na alergii, 100% dodržujeme dietu a tak nemá téměř žádné potíže. Kůže je už nějaký rok téměř bez ekzému.
Naučila jsem se mu vařit a prostě s tou alergií žít. Syn je nesmírně vzorný a ví, že něco prostě jíst nesmí.
Pokud se dodržují alergologem doporučené rady, tak ekzém s věkem většinou odezní.........no ale zase to přechází na průdušky - takže si vyberte :-(

Není tady

 

#5 25. 2. 2006 14:23

Pešta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 490

Re: atopicky ekzem

Moje dcera (7) měla atopický ekzem od miminka, ale jen v malé míře, vždy jen na loktech nebo flíček na rameni. Objevovalo se to do 5 let každou zimu a dostali jsme vždy hormonální (elokom, myslim) mastičku  a ta pomohla. Taky  jezdíme k moři a to prý taky pomáhá, ale musíte být minimálně 14 dní. Ted už je dva roky čistá, tak tuk tuk tuk.

Není tady

 

#6 25. 2. 2006 15:20

maminka2904
♥♥-----
Místo: Rokycany
Registrovaný: 10. 2. 2006
Příspěvky: 74

Re: atopicky ekzem

Já jsem měla atopický ekzém od narození. Nesměla jsem čokolády, jahody. Prostě věci které byli moc kyselé nebo trpké. Doktorka mi na to psala plno krémů, počínaje modrou indulonou až po černou mast. Nakonec mi doporučili sůl z mrtvého moře. Mají jí v lékárně, rozpouští se to do vody a nejlepší je se v tom namáčet asi tak půl hdiny. U miminek samozřejmě kratší dobu.
Dále to nechce parfemovalé olejíčky a krémy, také je dobrý bepathen.
Mě nakonec pomohl psychotronik. Chodila jsem k němu na sezení a musím uznat, i když tomu asi většina lidí nevěří, on mě zbavil ekzemu.
Máchal nade mnou rukama a já cítila jeho energii a teplo. Řekl mi, že mi to začně mokvat a to zaváži obvazem a koupu v heřmánku, že to do tří týdnů zmizí. a světe div se, od té doby nemám na těle po ekzému ano stomu a už to bude 10let


http://www.rodice.cz/metrik/828.png

Není tady

 

#7 25. 2. 2006 15:45

Zuzajda
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 26. 1. 2006
Příspěvky: 112

Re: atopicky ekzem

Moje děti měly novorozenecký ekzém, který časem vymizí. Ale dcera ho měla hodně, tak jsem ji musela koupat ve škrobové vodě.  Normálně jsem si uvařila škrob, jako se dříve škrobilo prádlo. ASi 3 lžíce škrobu , třeba solamyl, jsem rozmíchala ve vodě a pak zavařila do vroucí vody, asi 2-3 litry. To jsem pak přidávala do koupání. Ty 3 litry stačí na 3 krát. Uchovává se to v ledničce. Potom namazat  modrou indulonou. Dítě se nesmí koupat často, protože voda vysušuje. Na svědění jsme měli kapky fenistil. Za pár týdnů měla po ekzému.  Zjistila jsem , že jí nedělá dobře Pražská voda. Na chalupě byla vždy v pohodě , ale návratem do Prahy se ekzém objevoval. Ale nakonec si zvykla a dnes se už koupe úplně normálně.


http://www.rodice.cz/metrik/886.pnghttp://www.rodice.cz/metrik/887.png

Není tady

 

#8 25. 2. 2006 19:18

Ka
Host

Re: atopicky ekzem

Electro, nevystupovala jsi v televizi v pořadu Diagnoza na téma atopický ekzém?

 

#9 25. 2. 2006 22:08

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12316

Re: atopicky ekzem

Ahojky, mému synovi zjistili atopický ekzém ve třech měsících. Vyzkoušeli jsme různé mastičky, s větším či menším úspěchem, bylo mi řečeno, že léčba ekzému je na principu pokus - omyl sad Zhruba v půl roce mu dělali testy na alergii na lepek a mléko, ty vyšli negativně. Takže alergen dodnes neznáme. Takže mi nezbývalo než pozorovat, vyloučila jsem ořechy (po těch se mi opravdu osypal hodně), co nejvíce jsem omezila čokoládu, vůbec mu nedávám kakao. Také až později začal jíst ovoce jako pomeranč, mandarinky, kiwi, jahody apod. (snad až kolem 15 měsíce).
Z léčby se mi nakonec (po všech možných pokusech) nejvíce osvědčila modrá indulona, která pokožku krásně promazává (to je totiž u atopiků nejdůležitější)-promazávám jednou denně, a to po osprchování, ale může se i víckrát, dle potřeby a v případě, že se ekzém zhorší, tak na 2, max.3 dny nasadím mast Advantan (obsahuje kortikoidy, proto jen v nejnutnějších případech a krátce, ale pro potlačení prvotního zánětu je to důležité). A na potlačení svědění kapečky Zyrtek nebo Fenistil. Pokud možno nepoužívej žádné mýdla, pěny a šampóny, úplně stačí čistá voda, do které přidᚠspeciální olej na atopický ekzém, který pokožku také zvláční a promaže. Až to bude s ohledem na věk možné, vyměň koupání jen za krátké osprchování. A pozor na prací prášky, já používám Mimino, a fakt se mi osvědčil. A avivហúplně vyřaď !!!!!!!
Můj chlapeček má 20 měsíců, takže je taky ještě malý, ale bojujem, co jiného nám zbývá. Jinak na ekzém taky hodně působí zpocení, takže moc nenavlíkat.

Není tady

 

#10 26. 2. 2006 11:09

Electra
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 493

Re: atopicky ekzem

Ka napsal(a):

Electro, nevystupovala jsi v televizi v pořadu Diagnoza na téma atopický ekzém?

Ne ne, nikde jsem nevystupovala, ale je pravda, že bych o tom mohla už hodně mluvit. Se synovou alergií jsem si už dost užila.

Sice to zvládáme, ale jsou dny, kdy kvůli tomu brečím. Hlavně když přijde ze škloly (1.třída) a říká mi, že všichni všechno smějí, jen on ne. Ale i tak ho musím pochválit - zvládá to moc dobře a když mu ve třídě někdo nabídne nějakou dobrotu nevezme si ji. Je úžasnej hjarta

Není tady

 

#11 26. 2. 2006 11:33

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: atopicky ekzem

Jo, tohle je opravdu tvrdý boj. Stačí nějaká nová sušenka a reklama v tv na ní, která ji propaguje jako nezbytnou součást a je problém. Dítě neřekne ale je mu to líto...

Není tady

 

#12 26. 2. 2006 20:43

Ivča
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 204

Re: atopicky ekzem

Mi píše lékařka nutrilon pepti 2, protože, když se jí ve třech měsících udělal ekzém,vzali jí krev a zjistili alergii na kravskou bílkovinu,ale hraniční hodnoty, takže obšas zkusím nějaký jogurt a je to v pohodě,teď má jen občas ekzém na tváři a suchou kužičku.Je jí rok a půl.tak uvidíme, jak to bude dál.Starší syn byl taky ekzematik, ale u něj se ekzém ztratil a začali starosti s astmatem.Dneska je mu patnáct,v létě, když jsou pyly,je pod lékama, ale už má normální spirometrii, takže nemusí brát kortikostroidy.
od tří let je možnost na návrh dětského lékaře absolvovat s dítětem lázeňskou léčbu,syn jezdil se mnou devět let a musím říct, že to mělo velmi pozitivní účinek.
Chce to velikou trpělivost.......


http://www.rodice.cz/metrik/1433.png

Není tady

 

#13 26. 2. 2006 21:59

Electra
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 493

Re: atopicky ekzem

Cilko tak to mᚠpravdu, ty reklamy jsou hrůza, chudák dítě sedí u televize a tam se rozplívají nad čokoládou, sušenkou nebo jinejma dobrotama a on ví, že je nemůže.

Ivčo lázně nám paní doktorka doporučuje pokaždé, když k ní jdem, ale zatím jsme nejeli - nějak se mi tam nechce, ale když píšeš, že u vás to mělo pozitivní účinek, tak to ještě zvážím.
Syn měl taky ekzém na obličeji, na obou tvářičkách měl takový červený kolečka - přesně jako marfuška :-)
Teď už má horší kůžičku jen v létě.

Není tady

 

#14 27. 2. 2006 11:17

Ivča
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 204

Re: atopicky ekzem

S těmi lázněmi neváhej,pokud mu není šest, tak ti to pojištovna hradí a pokud pracuješ,mᚠneschopenku.Musím říct, že pokud pojedeš, najdeš tam spoustu maminek s podobnými poblémy a já jsem si opravdu odpočinula a navíc jsem přivedla syna k lásce k horám, jezdili jsme do Jeseníku a moc se nám tam líbili, mluvím za oba.

Upravil(a) Ivča (27. 2. 2006 11:19)


http://www.rodice.cz/metrik/1433.png

Není tady

 

#15 27. 2. 2006 11:53

Electra
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 493

Re: atopicky ekzem

Tak synovi je už 7let, ale protože mám ještě jedno dítko /3roky/ podobnej případ :-) tak nám byly nabízeny lázně i na druhé dítě - na dceru.
Dcera sice nemá potravinové alergie, ale zase si to vybíra jinde, s tou jsme byli loni na ORL jako doma, ale snad už je vše na dobré cestě, letos ještě nemá ani jedinkrát píchané ucho - snad to nezakřiknu, teď má už asi 4 týdny rýmu.......

Není tady

 

#16 27. 2. 2006 12:52

Ivča
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 204

Re: atopicky ekzem

Tak to budeš mít doprovod na to mladší dítě, s dvěma budeš mít sice větší nervy, lítání po procedůrách, ale zase žádné vaření,uklízení a šest týdnů pohoda.a co se týká zdraví, k nezaplacení, i když upřímně, jednou je to málo, chce to opakovat několik let po sobě.
pokud poznᚠbezva partu jako já, budeš se každý rok těšit a děti také.


http://www.rodice.cz/metrik/1433.png

Není tady

 

#17 21. 9. 2006 17:36

Souris
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2665
Web

Re: atopicky ekzem

Market25 napsal(a):

Maminky všech "atopických" dětiček. Ekzém není nevyléčitelný!A elrgie nejdou na celý život. Věnuji se léčení ekzémů a alergií,jednoho takového ekzematika-alergika mám doma a alergie i ekzém mám pod kontrolou.Věnuju se hodně přírodní léčbě a příčinám těchto potíží.pokud byste chtěli přestat své malé drobečky přestat cpát léky a mazat silnými mastmi nebojte se ozvat.

A co bys nám poradila za přírodní mastičky při atopickém ekzému?


http://lb4f.lilypie.com/EPDEp2.png
http://lbyf.lilypie.com/Wabfp2.png

Není tady

 

#18 4. 10. 2006 14:58

Souris
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2665
Web

Re: atopicky ekzem

Maminky dětí s atopickým ekzémem - kdy se vaše děti začaly drbat???


http://lb4f.lilypie.com/EPDEp2.png
http://lbyf.lilypie.com/Wabfp2.png

Není tady

 

#19 18. 10. 2006 22:13

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: atopicky ekzem

Souris napsal(a):

Maminky dětí s atopickým ekzémem - kdy se vaše děti začaly drbat???

Adam si ho drbe vždy, když ho má víc v "rozpuku" . Když byl nahatý na přebalováku rozškrábal si nohy a čelo si rozškrabával většinou v noci, když měl slabší spaní.
Jinak nám naše doktorka taky říkala, že tohle už není normální a vypadá jak atopický. Dostali jsme nějakou kortokoidní mast, na některé části zabrala, na některých je jen malé zlepšení...


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#20 22. 10. 2006 16:30

Souris
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2665
Web

Re: atopicky ekzem

Ahoj Gio,
my už jsme dostali kortikoidních mastí několik. Vždy zaberou jen na dobu, kdy je bereme a pak se ekzém hned vrátí. Momentálně kortikoidy nemažeme a jsme osypaní skoro celí sad


http://lb4f.lilypie.com/EPDEp2.png
http://lbyf.lilypie.com/Wabfp2.png

Není tady

 

#21 29. 10. 2006 21:46

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: atopicky ekzem

Ahojky, já už tu kortikoidovou mast nepoužívám. Teď je nᚠfavorit modrá indulona . Mažu ho několikrát denně. Sice to (ani na pár dnů nezmizí), ale ekzém se přeci jenom trochu zlepšil. Jinak je chudinka pořád doškrábaný do krve, jak ho to svědí.
Zítra jdem na kontrolu k doktorce, tak jsem zvědavá, co mi poví.  Ach jo...


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#22 30. 10. 2006 15:23

Souris
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2665
Web

Re: atopicky ekzem

Gia napsal(a):

Ahojky, já už tu kortikoidovou mast nepoužívám. Teď je nᚠfavorit modrá indulona . Mažu ho několikrát denně. Sice to (ani na pár dnů nezmizí), ale ekzém se přeci jenom trochu zlepšil. Jinak je chudinka pořád doškrábaný do krve, jak ho to svědí.
Zítra jdem na kontrolu k doktorce, tak jsem zvědavá, co mi poví.  Ach jo...

Ahoj,
podle mé zkušenosti doktoři neumějí nic jiného než předpisovat kortikoidové masti. Nám ty slabší také nepomáhají, jediné co pomohlo, tak Advantan, ten je asi hodně silný. Ale když jsme ho přestali dávat, ekzém se zase objevil. Teď zkoušíme různé přírodní mastičky, máme A-dermu a taky krém Attopic od Hádka, tak čekám co to udělá....
Narozdíl od vás máme ale velké štěstí v tom, že nás ekzém nesvědí, za to jsem opravdu vděčná.


http://lb4f.lilypie.com/EPDEp2.png
http://lbyf.lilypie.com/Wabfp2.png

Není tady

 

#23 30. 12. 2006 14:18

Adamíra
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 9. 2006
Příspěvky: 423

Re: atopicky ekzem

Zapojuji se poněkud pozdě, ale pro nás momentálně aktuálně ... Syn se 20.12.osypal (na bříšku a na nožičce), taková drobná vyrážka, která nesvědí. Původně jsem to přisuzovala rybízovému koktejlu (domácí rybíz s mlékem), který měl den předtím (ale v létě jedl rybíz normálně a bez problémů). DL řekla také,že je to asi z toho. Měl to pak pořád,ale slabší,ale asi po týdnu se to zase zhoršilo a vyskákaly další vyrážky na druhé noze (takže bříško a nohy). Zasypáváme pudrem,zinkovou mastí. Vyloučila jsem kyselé ovoce, nyní i kakao. A budu zkoušet dál.
Má někdo podobnou zkušenost, že se nějaká alergie objeví až později (my 20 měsíců) a na potraviny, které dříve nevadily? Syn je nedonošený, narozen v 29 tt (pv 980g),ale je zcela zdráv (až nyní je osypán) a žádné potraviny mu nikdy nevadily. Kojila jsem 10 měsíců, pak Nutrilon a nyní např. Sunar+normální polotučné trvanlivé mléko.
Myslíte si, že by se mohlo nedejbože jednat o atopický ekzém? (neměl by ale být od narození?).
Předem děkuji za odpovědi, dost nás to trápí. A hezkého Silvestra tummenupp

Není tady

 

#24 30. 12. 2006 17:32

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: atopicky ekzem

Jestli můžu doporučit ověřený, vynikající krém Atoderm a pak také kosmetiku Sensibio. Opravdu nezklame, neuškodí, je bez parfemace...Je to určené na tyto problémy a já používám občas Sensibio krém na citlivou, suchou (olupující, červenou, podrážděnou) ple.

Není tady

 

#25 19. 3. 2007 17:02

salonka
♥------
Registrovaný: 19. 3. 2007
Příspěvky: 1

Re: atopicky ekzem

Vnučka má atopicky ekzem.Prosím, máte někdo zkušenost s pupalkou?A v jaké formě ji aplikovat?

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů