Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 21. 3. 2011 12:19

lenka h
♥------
Registrovaný: 21. 3. 2011
Příspěvky: 8

první kontrola před IVF

Zdravím všechny! Jsem tady nová  a potřebuji poradit.
Máme za sebou 1. neůspěšnou IUI. Lékař nám jako další postup doporučil IVF (špatný spermiogram).
Ještě před schválením IVF pojišovnou, nám bylo doporučeno zkusit ještě jednou IUI. Byla jsem na kontrole, ale bohužel nedozrála žádná vajíčka.Tak půjdu rovnou na IVF.:-(
Byla jsem ze všeho pěkně rozhozená, tak jsem úplně nepochopila pokyny doktora, který nebyl moc mluvný. - Na první kontrolu před IVF, mám přijít 25 dní od prvního dne poslední MS. Měli jste to také tak??? roll
Mám kratší cyklus, tak to už u mě vypukne MS. Doktor říkal něco o kontrole cyst, ale při MS?
Díky za všechny rady!!!

Není tady

 

#2 21. 3. 2011 12:24

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9473

Re: první kontrola před IVF

lenko, pokud se kontroly cyst týká, tak ano, mě kontrolovali UTZ ještě před tím, než jsem si směla začít píchat injekce na stimulaci.... ty se začínají píchat 2-3.DC, takže v té době mi dělali UTZ, v centru kam jsme jezdili my, tak přes břicho (při MS, jinak pak už normálně vaginálně)

Držím palce a je vaše první stimulace taky tou poslední na cestě k dudlik

kam chodíte, můžu se zeptat ?


"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

 

#3 21. 3. 2011 12:51

lenka h
♥------
Registrovaný: 21. 3. 2011
Příspěvky: 8

Re: první kontrola před IVF

Díky moc. Uklidnila jsi mě. :-)
Chodíme do Iscare v Praze. Byla jsem tam asi 5x a pokaždé jiný lékař, což mě vždycky pěkně rozhodí. Jsem hrozná stydlivka. :-D

Není tady

 

#4 21. 3. 2011 14:01

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9473

Re: první kontrola před IVF

taky mám raději, když jsem v péči jen jednoho lékaře, už proto, že co dr. to názor, to jiné vysvětlení... a jak se potom v tom má laik, který tomu nerozumí, vyznat ? roll

Ve Zlíně, kam chodíme my, jsme naštěstí tohle zažili jen párkrát, kdy jeden dr. odešel, nebo když zrovna měl někdo dovolenou / byl nemocný


"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

 

#5 21. 3. 2011 14:44

lenka h
♥------
Registrovaný: 21. 3. 2011
Příspěvky: 8

Re: první kontrola před IVF

Ještě bych se chtěla zeptat, kolik kontrol budu muset asi celkem absolvovat. V práci už mi docházejí výmluvy a dovolené mnoho nezbývá. Dovču si chci ušetřit hlavně po zákrocích, abych mohla být v klidu. Díky!!!

Není tady

 

#6 21. 3. 2011 16:12

Falka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 10. 2009
Příspěvky: 471

Re: první kontrola před IVF

Ahoj Lenko, já byla před IVF při krátkém protokolu na kontrole 2x (na ultrazvuku, myslím 6. a pak asi 11. den stimulace), pak už byl odběr vajíček a transfer. Držím palce smile


http://lb1m.lilypie.com/UIAKp1.png

Osud míchá karty, ale my hrajeme...

Není tady

 

#7 21. 3. 2011 16:45

lenka h
♥------
Registrovaný: 21. 3. 2011
Příspěvky: 8

Re: první kontrola před IVF

to Falka: Děkuji! Užijte dovolenou a také držím palce!!!

Není tady

 

#8 21. 3. 2011 17:04

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: první kontrola před IVF

Já byla při krátkém protokolu na kontrolách takto:

1. DC odběr krve na kontrolu hladiny hormonů, vyzvednutí léků, večer telefonát s doktorem, který jen potvrdil že krev je v pořádku a můžu stimulovat tak, jak byl domluveno
8. DC UTZ, naplánovaná OPU na 11DC.
11. DC OPU
16. DC ET

...a pak další kontroly, když byl pozitivní test, moc ti držím palce, aby tě tyhle taky čekaly :-)


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#9 21. 3. 2011 17:05

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: první kontrola před IVF

Jo a Leni vzala bych si dovolenou hned po odběru (OPU), já byla celkem ráda že můžu ležet a nemusím nic řešit. Zase jsou holky, které ležení doma stresuje a v práci jsou klidné, že na to nemyslí, tak zvaž podle sebe...


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#10 21. 3. 2011 17:28

lenka h
♥------
Registrovaný: 21. 3. 2011
Příspěvky: 8

Re: první kontrola před IVF

to Ronja: Díky! Také si po OPU raději vezmu dovolenou. Už aby to bylo. Nejhorší je to neustálé čekání na něco .... Kéž by nám to vyšlo jako tobě! A gratuluju k mrňouskům!

Není tady

 

#11 23. 3. 2011 8:31

sunshine...
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2009
Příspěvky: 653

Re: první kontrola před IVF

Ahoj Leni. Ja jsem byla na 1. IVF vloni v lete. Pri prvni navsteve jsem dostala leky a pokyny wink pak jsem byla asi 3x na UTZ, protoze se v mem pripade nemohli shodnout na OPU. Pak mi vyslo OPU na vikend a transfer taky na vikend smile po OPU ani po transferu jsem doma nezustala, ale ted o tom dost silne uvazuji. Tak drzim pesti, at se zadari tummenupp

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů