Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 20. 3. 2011 21:36

křepelka
♥♥♥♥---

začátek našeho vztahu-jeho nevěry v minulosti

Seznámila jsem se před měsícem s jedním mužem. Je, stejně jako já, svobodný, bezdětný a momentálně sám. Jezdíme spolu na výlety, povídáme si, máme společné zájmy i podobný pohled na život  což je moc fajn. Ovšem je tu jedna věc, řekl mi s upřímností jak to měl v předešlých vztazích a s otevřeností mi řekl i o tom že ve dvou případech byl svým partnerkám nevěrný a že to bylo ve chvílích kdy tyto dva vztahy byly před zánikem a již to neklapalo.. No a to je pro mě kámen úrazu. Je mi sympatický, jsem s ním ráda ale bojím že to je něvěrník který problémy s partnerkou řeší povyražením si s nějakou svoji kamarádkou a nebude to pro něj problém udělat to i ve vztahu semnou.
Vím že tady je každá rada drahá ale já jsem docela rozpolcená, na jedné straně bych chtěla do toho vztahu s ním jít a na straně druhé se fakt bojím. Upřímně jsem mu řekla, že o tom co mi řekl přemýšlím a jak to vnímám, byl hodně zklamaný, omlouval se, říkal že to co bylo, bylo v minulosti a že nyní chce plnohodnotný vztah a rodinu. Je to těžké, věrnost je u mě ve vztahu hodně zásadní, vychází to ze zkušenosti z dětství kdy táta mámu podváděl a byly kvůli tomu doma neustále hádky. Po pravdě mám strach ale zárověň ta chemie mezi námi funguje a je mi s ním dobře. Jaký máte prosím názor na tuto situaci? Díky

Není tady

#2 21. 3. 2011 0:07

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Re: začátek našeho vztahu-jeho nevěry v minulosti

No a to je pro mě kámen úrazu. Je mi sympatický, jsem s ním ráda ale bojím že to je něvěrník který problémy s partnerkou řeší povyražením si s nějakou svoji kamarádkou a nebude to pro něj problém udělat to i ve vztahu semnou.
křepelko, on Ti ale řekl, že byl nevěrný až ve chvíli, kdy ten vztah už mířil stejně do kopru. To je něco jiného, než že vztah spořádaně běžel a byly v něm "jenom" nějaké problémy stolt

A buď ráda, že ten pán je k Tobě alespoň upřímný. Jsou i takoví charakteři, kteří svojí nastávající partnerce tvrdí, jak s tou předešlou zkusili, jaká to byla potvora, jak z nich třeba tahala peníze nebo jim byla nevěrná, jací oni byli laskaví, zneužívaní dobráci a nakonec nastávající zjistí, že toho pána bylo a je taky dost dumbom Nezdá se mi fér, aby byl někdo za upřímnost v tomhle směru potrestanej.

MMCH nevím, proč tak tvrdošíjně stavíš jako zásadní věc mezi partnery právě vzájemnou věrnost. Ta je sice důležitá, ale není podstatná: můžeš si najít člověka, který Ti sice bude věrný, ale na druhou stranu bude mít takové odpudivé vlastnosti, že od něj ještě ráda utečeš. Na světě jsou totiž ještě horší věci, než samotná nevěra a buď ráda, že ses s nimi zatím naštěstí nepotkala smile

Já mám názor na tuto situaci takový, že ten pán Ti na rovinu a poctivě řekl všechno o své minulosti, nic nezastíral a já bych neviděla žádnou překážku, která by bránila v tom, abych s ním šla do vztahu. Nějakou vadu máme holt každý a pokud bys hledala programově věrného partnera, mohlo by se Ti také stát, že bys tak dlouho vybírala, až bys přebrala smile Abys nenarazila na programového proutníka, který by ohledně své věrnosti lhal, až by se mu od pusy prášilo a za pár let by Tě podváděl na každém kroku s každou sukní stolt

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#3 21. 3. 2011 7:27

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

křepelka napsal(a):

Jaký máte prosím názor na tuto situaci? Díky

... čo bolo to bolo a terazky... cool

Strach je malá smrt...

Není tady

#4 21. 3. 2011 7:51

majkafa
Host

Myslím, že kámen úrazu je v této tvé větě, křepelko:
Je to těžké, věrnost je u mě ve vztahu hodně zásadní,...

Změň tohle. Změň ten přístup - zásadní a nikdy jinak a  ne a ne.
Protože tak to v našem životě funguje. Co zásadně odmítáme, to si vlastně sami přitahujeme, abychom se naučili.
Když tohle nebudeš nijak řešit a budeš svému partnerovi věřit a nebudeš rozebírat věra - nevěra, prostě se k tomu postavíš s lehkostí, neříkám, že se to nemůže stát, ale nebudeš si to přitahovat jako lekci.
Ale tento postoj musí vycházet z tvého nitra. Podvědomí pozná, jestli ho nechceš "jenom ošidit", jestli je to opravdové.

Rozeber si v sobě nebo třeba s pomocí psychologa, že ti tento problém vznikl v dětství v souvislosti s rodiči. Že ty nejsi tvá maminka a partner není tvůj tatínek.

Když to nevyřešíš v sobě teď, bude se ti to opakovat. Třeba s nevěrnými partnery... Dokud tuto lekci nezvládneš.
Držím ti palce.
Vím, o čem mluvím, taky byla kdysi věrnost pro mě hodně zásadní. Až dokud jsem nedostala nakopáno, když nešlo po dobrém změnit lpění na zásadě.
Snad jsem to napsala srozumitelně. Pro mě změna postoje neznamená, že bych teď věrnost "odmítala", jen na ní nelpím. Není to to nejdůležitější ve vztahu.

#5 21. 3. 2011 7:58

majkafa
Host

Byl k tobě upřímný. Možná i on sám má něco nevyřešeno v sobě, třeba způsob řešení problémů ve svém vztahu. Třeba by taky chtěl řešit problém ve vztahu jinak, než útěkem, učí se to, pracuje na tom. Když ti to řekl. Nechtěj, aby litoval, že ti to řekl. Taky nemusel.
Když budete chtít, zvládnete to.
Držím vám palce. stolt

#6 21. 3. 2011 9:18

křepelka
♥♥♥♥---

Strašně moc děkuju za vaše názory. Já jsem nad tím v noci přemýšlela a ten problém je na mojí straně! Jednak špatná zkušenost z dětství a pak taky ještě jedna věc. Mám psychiatrický problém se kterým se léčím několik let. Mám přehnanou až zničující obavu o své zdraví, bojím se nemocí. Doted to bylo docela dobré, pod vlivem léků to zvládám a už ten strach je jen minimální a dá se s tím dobře žít ale z toho co mi on řekl mám strach. Mám podvědomě strach že něco chytnu, že mě nakazí apod. A to je ten hlavní problém, mnohem větší než samotný fakt že byl nevěrný. Ale co s tím, přece ho nemůžu poslat na vyšetření to uteče on ode mě:-))). Achjo.....................

Není tady

#7 21. 3. 2011 9:35

majkafa
Host

křepelko, chodíš sice k psychiatrovi, ale zkus to ještě řešit s nějakým dobrým psychologem.

#8 21. 3. 2011 12:13

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

křepelka napsal(a):

Strašně moc děkuju za vaše názory. Já jsem nad tím v noci přemýšlela a ten problém je na mojí straně! Jednak špatná zkušenost z dětství a pak taky ještě jedna věc. Mám psychiatrický problém se kterým se léčím několik let. Mám přehnanou až zničující obavu o své zdraví, bojím se nemocí. Doted to bylo docela dobré, pod vlivem léků to zvládám a už ten strach je jen minimální a dá se s tím dobře žít ale z toho co mi on řekl mám strach. Mám podvědomě strach že něco chytnu, že mě nakazí apod. A to je ten hlavní problém, mnohem větší než samotný fakt že byl nevěrný. Ale co s tím, přece ho nemůžu poslat na vyšetření to uteče on ode mě:-))). Achjo.....................

křepelko, já bych se přimlouvala též za to, abys svůj problém řešila ještě s psychologem.

MMCH jak se chráníš Ty sama? Nechala ses už naočkovat proti rakovině děložního čípku a genitálním bradavicím, když už dbᚠtak úzkostně o své vnitřní zdraví?!? Kdyby Tvůj potencionální partner totiž "chytil" cokoliv, velice záhy by to zjistil a projevené obtíže by ho zavedly do lékařské ordinace, ale to, že je přenašečem viru HPV by poznal jen těžko.

Pokud trpíš úzkostným strachem z pohlavně přenosných nemocí, nevyžaduj po partnerovi zbytečné lékařské vyšetření ještě předtím, než spolu začnete sexuálně žít a vezmi svůj osud do svých vlastních rukou tím, že si nechᚠaplikovat alespoň ten SILGARD, což je vakcína proti viru HPV. Všechno ostatní, kromě HPV a HIV je poměrně snadno léčitelná záležitost a mnoha sexuálně přenosným nemocem se dá předcházet používáním pánské ochrany stolt

Myslím si, že bát se sexuálního sblížení s muži jenom díky tomu, že bys Ti "mohl" být nevěrný a Ty bys od něj "mohla" něco chytnout je dost nepříjemné a ničí to život hlavně Tobě. To je totéž, jako bys byla v dětství svědkem dopravní nehody a v dospělosti ses bála cestovat autem, létat letadlem a vůbec cestovat všemi dopravními prostředky. Taky by Ti tenhle postoj velmi znepříjemňoval život až natolik, že bys žila uzavřena mezi čtyřmi stěnami a pokud bys svůj život chtěla alespoň trochu zkvalitnit, pomoci odborníka by ses nevyhnula.

Držím palce smile

Není tady

#9 21. 3. 2011 21:11

křepelka
♥♥♥♥---

tyhle strachy to je fakt hrozné břímě. snažím se to řešit s psycholožkou, docházím k ní pravidelně ale když jsem ji zrovna pověděla o těch mých obavách z nemocí a že až si někoho najdu budu se obávat že od něj něco chytnu tak mi moc nepomohla, jen se smála že tohle ještě nezažila:-((. Snažím se s tím bojovat ale kdo to má tak ví co to je někdy za hrozná muka. Ale nevzdávám to a bojuju s tím jak se dá.
A jinak se přiznávám že tu vakcínu proti rakovině děložního čípku jsem si aplikovat zatím nenechala:-(.

Není tady

#10 21. 3. 2011 21:22

majkafa
Host

Řekla bych, že to nebylo od paní psycholožky moc profesionální, ale neznám všechny okolnosti.
S tím očkováním, osobně bych se takhle očkovat nedávala a nedala jsem ani svou dceru. Nemyslím si, že by to bylo dostatečně odzkoušené očkování.

#11 21. 3. 2011 21:35

hhanca
♥♥♥♥♥♥-

Kiara napsal(a):

MMCH nevím, proč tak tvrdošíjně stavíš jako zásadní věc mezi partnery právě vzájemnou věrnost. Ta je sice důležitá, ale není podstatná: můžeš si najít člověka, který Ti sice bude věrný, ale na druhou stranu bude mít takové odpudivé vlastnosti, že od něj ještě ráda utečeš. Na světě jsou totiž ještě horší věci, než samotná nevěra a buď ráda, že ses s nimi zatím naštěstí nepotkala smile

Tak s tím teda já taky nesouhlasím! Taky beru věrnost za něco, co je na přední příčce. Takže v tomto zakladatelku tohoto vlákna chápu.

http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/cW3AKDk.jpghttp://lb1f.lilypie.com/cW3Ap1.png

Není tady

#12 21. 3. 2011 21:43

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

majkafo, my jsme naši dceru očkovat nechali a dobře jsme udělali.

Znám případ mladé dívčiny, která nebyla včas naočkována a dnes má problémy s nálezem na děložním čípku, prý těsně souvisejícím s virem HPV. Mně osobně zemřela babička na rakovinu ženských orgánů, takže na základě svých vlastních zkušeností říkám očkování "ANO" stolt
Já očkovaná nejsem, protože u žen ve věku 40++ už očkování tak trochu postrádá význam wink

A jinak s Tebou souhlasím, že jednání paní psycholožky mělo daleko k profesionalitě stolt

Není tady

#13 22. 3. 2011 10:53

TerezaH
♥------

Křepelko, podobnou věc jsem dost řešila v měm minulém vztahu. Můj přítel byl z rodiny, kde otec byl (a dodnes je) dost velký záletník a já jsem se neustále trápila tím, zda i můj přítel takový bude. Nakonec jsme se rozešli - ale z uplne jinych duvodu. Ted jsem s pritelem, ktery je jiz starsi a jeho pohled na zivot mi otevrel oci. Nema cenu se TED trapit kvuli vecem, ktere nemuzes ovlivnit a ktere se MOZNA v budoucnu stanou. Zij ted a tedy, a jestli je to fajn, tak je to skvele a nekaz si to strachem o to, co bude...

Není tady

#14 22. 3. 2011 12:44

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Web

Křepelko, já nechápu, proč by od tebe měl utéct, když ho požádᚠo vyšetření.
Základní věci (HIV/sifilis atd.) se dají vzít z krve, je to raz dva, stačí se domluvit s obvoďákem. Žijeme ve 21. století a pokud nejste navzájem svoji první partneři, tak mě to připadá celkem normální, že se necháte OBA vyšetřit.

Vždy to příteli podej hezky, ale přesně tak, jak to je: "mám přehnané obavy z nemocí, léčím se s tím, psycholožka mi pomáhá, ale pořád bojuju. Strašně by mi pomohlo, kdybychom se oba nechali vyšetřit, budu mít mnohem víc klidu a budu se na naše milování těšit, místo abych se ho bála. Není to tvůj problém, ale můj a já tě prosím, abys mi s ním pomohl".

M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

#15 25. 3. 2011 9:11

křepelka
♥♥♥♥---

moc vám všem děkuju za názory. včera jsme o tom mluvili, já jsem mu řekla že do toho vztahu chci jít, že on mi za to stojí ale že zároveň mám i obavy a že si to musím v sobě nějak zpracovat. Chápal mě a řekl že s minulostí nic moc udělat nemůže a že teď je ve věku že už chce plnohodnotný vztah a rodinu a že semnou si tohle všechno umí představit. Když jsem s ním je to krásné, je to prostě zamilovanost a já se budu snažit dělat vše proto abych ty myšlenky aspon utlumila. I když musím říct že ve středu mi paní psycholožka řekla že to nevidí růžově a že se obává že ty myšlenky mě převálcují (pozitivní že:-)).
Jinak včera jsme se bavili o vyšetření na pohl.nemoci a souhlasil s tím že se nechá vyšetřit (a já taky).Tak uvidíme:-)

Není tady

#16 25. 3. 2011 9:55

majkafa
Host

křepelko, to je hezká zpráva. Dík, že ses o ni podělila.
Držím vám palce. par
Jen ještě rada do budoucna - pracuj dál na svých blocích s dobrým psychologem. Ony se za čas zase vyvalí, když je nebudeš mít zpracované. Mám s tím zkušenost.
Neutlumuj myšlenky, aby tě to nedohnalo. Když to budeš mít zpracované, přijaté, srovnané v sobě, myšlenky nebudou. Je to běh na dlouhou tra, ale od toho jsme myslím tady na světě, abychom se sebou pracovali a "vedli sami sebe k lepším zítřkům". smile Neumím to lépe vyjádřit slovy.

Tvá psycholožka má zvláštní přístup. Težko to dle pár vět "posoudit", ale já bych zřejmě psycholožku měnila. Já jsem měnila, než jsem našla tu "pravou" pro mě.

Upravil(a) majkafa (25. 3. 2011 9:56)

#17 25. 3. 2011 10:28

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

křepelko, to jsem ráda smile
A tu psycholožku bych na Tvém místě také raději změnila. Už jenom proto, že některé její reakce na obavy svých klientů nesvědčí zrovna moc o velké profesionalitě hmm

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí