Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 20. 3. 2011 8:24

krtkaa
♥♥♥♥♥♥-

vyplacení bráchy

Ahoj,

zajímal by mě vás osobní názor, popřípadě právní řešení problému, který se týká RD v kterém s manželem a tchýní žijeme. chceme se pustit do předělání jeho části a jelikož má manžel ještě bráchu, tak i jeho vyplacení. Nejsme moc moudrý v tom, jakým způsobem tak učinit. Jde nám o to, abychom se nepustili do přestavby a později nám brácha neřekl třeba, že se chce podílet na renovaci (investovat do RD) a později z troho mít i víc peněz připřípadném prodeji, který by hrozil, kdybychom se s ním nedomluvili na rozumné částce.

Investujeme my do toho baráku, manžel dělá novou střechu, renovujeme garáž, v podstatě všechno, ale chcem mít pak jistotu, že ten barák zůstane nám a nebudem se pak muset dělit z nové hodnoty RD.

S bráchou jsme o tom mluvili, souhlasí s naším plánem, nechá si projíét hlavou o jakou částku by zrhuba mělo jít, ale já bych to raději pohnala přes odborníka, aby pak nedošlo k napadání, že sme dali třeba málo...

vkládáme do toho baráku měsíčně několik tisíc, spustu času a práce a osobně se bojim, že se akorát zadlužíme, abychom vyplatili bráchu sad

dá se nějakým způsobem teda určit kolik bychom měli vyplatit, jeslti se tam /počítá" i nějaký morální hledisko atd..

děkuju, snad jsem to napsala srozumitelně trošku

http://lb3f.lilypie.com/TikiPic.php/intHyNX.jpghttp://lb3f.lilypie.com/intHp1.png 

http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/1TlpHuX.jpghttp://lb1f.lilypie.com/1Tlpp1.png

Není tady

#2 20. 3. 2011 10:38

BrenTen
♥♥♥----

Re: vyplacení bráchy

V dotazu mi chybí zásadní údaj - kdo momentálně vlastní ten dům?

Není tady

#3 20. 3. 2011 10:54

holcina
♥♥♥♥♥♥-

U nás to proběhlo tak, že rodiče darovali barák mé sestře. U notáře jsem podepsala že s tím souhlasím, se sestrou jsme se domluvilinaa částce, kterou mi dala. Tu jsme u notáře ani nezmiňovali, není to třeba

Není tady

#4 20. 3. 2011 13:02

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

nerozumím, jaké morální hledisko bys tam chtěla počítat. brácha má z právního hlediska nárok na polovinu.
to, jestli se spokojí s částkou menší, nebo si nevezme nic je podle mně jen na něm. třeba vezme v potaz, že se třeba na stáří postaráte o tchýni a proto se s menší částkou spokojí. ale udělat to nemusí.

Upravil(a) PPavlaa (20. 3. 2011 13:03)

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#5 20. 3. 2011 13:33

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Ještě pořád ale neznáme dost zásadní údaj a to je ten, kdo je v současné době vlastníkem domu.
Bez tohoto údaje Ti, krtkaa, nikdo není schopen erudovaně poradit stolt

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#6 20. 3. 2011 15:21

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

já to pochopila tak, že barák patří její tchýni/tchánovi.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#7 20. 3. 2011 15:26

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

PPavlaa napsal(a):

já to pochopila tak, že barák patří její tchýni/tchánovi.

Taky jsem to tak pochopila.
Jestliže tcháni chtějí barák přespat na krtka a její rodinu, tak bych si nechala udělat odhad nemovitosti , polovinu odhadní ceny vyplatila švagrovi a pak bych se chopila rekonstrukce. Dříve ne.

Není tady

#8 20. 3. 2011 15:27

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

tak tak stolt

Není tady

#9 20. 3. 2011 18:45

Vladena
♥♥♥♥♥♥-

A co když nechtějí za života přepsat barák na děti,ale barák potřebuje údržbu. Střecha, garáž.......pochopila jsem tak, že jsou ochotni pomáhat, opravovat a renovovat, ale chtějí mít jistotu, že barák bude jejich a bratrovi dají potom nějaké odstupné, na kterém se v současné době domluví. Podle mne nelze, ceny pozemku a nemovitostí se mění, nechávat si účty a ty potom v dědickém řízení uplatnit. Samozřejmě, že se zohlední, že ony na baráku bydlí a bratr platí někde nájem.

Není tady

#10 21. 3. 2011 7:21

krtkaa
♥♥♥♥♥♥-

Přesně ja to napsala Vladěna. Polovinu odhadní ceny mu dát, tak se balíme a jdeme pryč. Nám by tu půlku nikdy nikdo nedal, protože tam tchýně logicky žije a dožije smile 6ije tam tchýně v jednom bytě, a my ve druhém patře ve vlastním bytě. Ten manžel udělal z vlastních nákladů a celý vršek je jeho. Takže se jedná o byt, ve kterém nyní bydlí a bydlet bude tchýně. Chce právě rekonstruovat i její část bytu vrámci rekonstrukce celého RD a zahrady.

Morální hledisko je u mě to, že on na ní docela peče, i když žije s manželkou a dcerou ve stejné vesnici, pár kroků od nás. Tchýni mám moc ráda a ráda se o ní postarám, když bude potřeba, ale vím, že s jejich pomocí počítat nemůžeme v jakémkoli případě. Tchýně je vdova a defacto by sama v baráku asi dlouho nevydržela - topení a celkově chod baráku, takže mi přijde prostě nespravdelivý přitáhnout odhadce, vypláznout půlku bráchovi a pak od nuly po začít rekonstruovat - to by nás ten barák přišel na víc než nový.

a ty účtenky - manžel dělá svépomocí, to bychom ani jednu pčtenku nevyúčtovali a kdo by mu pak zaplatil, že předělal tchýni celý byt ??? Přci nebudem dávat bráchovi i tento podíl ?

nechci aby to vypadalo, že jdu po penězích, jen mě zajímá, jestli je nějaká cesta jak to yřešit ke spokojenosti všech. Naše představa je kolem 300,000 a podpis o vlastnictví. Brácha si to promyslí a když kejvne, tak se dohodnem do kdy to zaplatíme a podle toho se zařídíme. My sami máme 2 dvě děti a tak to chcem logicky pro ně

http://lb3f.lilypie.com/TikiPic.php/intHyNX.jpghttp://lb3f.lilypie.com/intHp1.png 

http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/1TlpHuX.jpghttp://lb1f.lilypie.com/1Tlpp1.png

Není tady

#11 21. 3. 2011 7:23

krtkaa
♥♥♥♥♥♥-

a ještě jeden důležitej fakt - bratr má vlastní barák, postavený taktéž svépomocí za účasti i mého manžela, což je samozřejmé. ale tento nᚠbarák je nyní stále v zástavě na jeho barák .- není schopen si to přepsat na svůj již zkolaudovaný barák. takže si stojíme stejně na úrovni poplatků za barák atd..jen když nezaplatí pár splátek tak MY nebudem mít kde bydlet...to se taky musí ihned vyřešit - snad už se to řeší

Není tady

#12 21. 3. 2011 7:25

krtkaa
♥♥♥♥♥♥-

holcina napsal(a):

U nás to proběhlo tak, že rodiče darovali barák mé sestře. U notáře jsem podepsala že s tím souhlasím, se sestrou jsme se domluvilinaa částce, kterou mi dala. Tu jsme u notáře ani nezmiňovali, není to třeba

takovouhle bych měla taky představu - te´d se jen dohrabat k té částce smile

Není tady

#13 21. 3. 2011 9:36

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

PPavlaa napsal(a):

nerozumím, jaké morální hledisko bys tam chtěla počítat. brácha má z právního hlediska nárok na polovinu.
to, jestli se spokojí s částkou menší, nebo si nevezme nic je podle mně jen na něm. třeba vezme v potaz, že se třeba na stáří postaráte o tchýni a proto se s menší částkou spokojí. ale udělat to nemusí.

jak si na tohle přišla...v případném dědictví možná,ale v případě daru, nemusí dostat nic..

Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

#14 21. 3. 2011 10:11

holcina
♥♥♥♥♥♥-

krtkaa napsal(a):

holcina napsal(a):

Ta částka o které uvažujete je hodně rozumná, myslím, že by bratr měl kývnout:-))) ale samozřejmě to záleží na něm. V těchto případech je nejlepší domluva. Já se domluvila se sestrou na opravdu symbolické částce, také vzhledem k tomu, že se o rodiče postará

Není tady

#15 21. 3. 2011 10:56

kety
♥♥♥♥---

Tak jak píše laminanonte, v případě daru nemusí dostat nic..
A to je případ mého muže, odstěhoval se za mnou do paneláku a v baráku, kde bydlel zůstali jeho rodiče a ženatý brácha. Ten se s rodiči domluvil, že barák budou opravovat s tím, že ho přepíšou na něho. A tak se i stalo a můj muž nedostal nic.
Je to smutné, my bydlíme ve 2+1 a manželův brácha se k tomu nijak nestaví a můj muž se nechce pohádat s rodiči.

Není tady

#16 21. 3. 2011 11:03

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

holcina napsal(a):

krtkaa napsal(a):

holcina napsal(a):

Ta částka o které uvažujete je hodně rozumná, myslím, že by bratr měl kývnout:-))) ale samozřejmě to záleží na něm. V těchto případech je nejlepší domluva. Já se domluvila se sestrou na opravdu symbolické částce, také vzhledem k tomu, že se o rodiče postará

Jestliže barák má hodnotu cca 2.500.000 Kč (střílím od pasu) , tak je ta částka více než rozumná dumbom .

Upravil(a) aprill (21. 3. 2011 11:04)

Není tady

#17 21. 3. 2011 11:10

holcina
♥♥♥♥♥♥-

aprill napsal(a):

holcina napsal(a):

krtkaa napsal(a):

Jestliže barák má hodnotu cca 2.500.000 Kč (střílím od pasu) , tak je ta částka více než rozumná dumbom .

Pro mě rozumná je. Nevím v jakém stavu barák je, hodnotu 2,5mil má barák po rekonstrukci, rozhodně ne před ní. I když záleží na místě a spioustě jiných věcí. jenže já jsem ráda, že se o rodiče bude mít kdo postarat, popř.zůstat doma, nepracovat a starat se. navíc kdyby se rodiče sekli a darovali barák jen jednomu ze synů ten druhý nic nenadělá, tak mi to přijde rozumné se domluvit

Není tady

#18 21. 3. 2011 11:15

holcina
♥♥♥♥♥♥-

A ještě dodám: určitě je lepší 300tis než nic. Rodiče mého manžela darovali barák druhému synovi, jemu to ani neřekli, dověděl se to náhodou:-))) a nedostal tím pádem nic. určitě by byl za těch 300tis rád.-)

Není tady

#19 21. 3. 2011 11:34

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

i já jsem toho názoru, že 300tis. je lepší než nic. Dům má přistavené patro, na kterém se druhý bratr finančně nepodílel a jeho přístavba dům také zhodnotila. Nevíme, v jaké lokaltě se dům nachází.Dost možná, že částka 2,5 milionů bude nadsazená.
Zaléží, jak se k celé věci staví maminka obou bratrů. Zda souhlasí s vyplacením, zda chce dům darovat jen jednomu ze synů...

Každý je génius.

* Albert Einstein

Není tady

#20 21. 3. 2011 12:40

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

krtkaa napsal(a):

a ještě jeden důležitej fakt - bratr má vlastní barák, postavený taktéž svépomocí za účasti i mého manžela, což je samozřejmé. ale tento nᚠbarák je nyní stále v zástavě na jeho barák .- není schopen si to přepsat na svůj již zkolaudovaný barák. takže si stojíme stejně na úrovni poplatků za barák atd..jen když nezaplatí pár splátek tak MY nebudem mít kde bydlet...to se taky musí ihned vyřešit - snad už se to řeší

Krtkaa: pro vás je v první řadě důležité, aby na domě, ve kterém bydlíte nevázlo v žádném případě žádné zástavní právo. Abys tomu rozuměla, ve chvíli, kdy na nějaké nemovitosti nějaké zástavní právo vázne, v praxi to znamená, že ten barák je majetkem banky a nikoliv majitelů a to až do té doby, dokud se nezaplati dluh, na který se ručilo barákem.

Pak se můžete s bráchou a s tchýní dohadovat, kolik kdo dostane, ale v tuhle chvíli ne, protože za těchto okolností, které jsi sem napsala už bys chtěla porcovat něco, co nepatří ani Tobě, ani tchyni, ani manželovi a ani bráchovi hmm

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#21 21. 3. 2011 16:57

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

pokud na domě vázne zástavní právo, neznamená to, že dům je majetkem banky,v KN je uvedena jako vlastník tchýně, ale znamená to, že s ním nemůže volně disponovat, a když  tak pouze se souhlasem banky.

Zástavní právo je tedy omezení vlastnických práv...

Ale krtkka psala, že už se to řeší...

Upravil(a) laminanonte (21. 3. 2011 19:47)

Každý je génius.

* Albert Einstein

Není tady

#22 21. 3. 2011 17:48

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

laminanonte napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

jak si na tohle přišla...v případném dědictví možná,ale v případě daru, nemusí dostat nic..

lam, kdyby tady byla řeč o daru, tak tu asi krtkaa neřeší vyplacení bráchy, ne ?

Není tady

#23 21. 3. 2011 18:02

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

krtkaa napsal(a):

Přesně ja to napsala Vladěna. Polovinu odhadní ceny mu dát, tak se balíme a jdeme pryč. Nám by tu půlku nikdy nikdo nedal, protože tam tchýně logicky žije a dožije smile 6ije tam tchýně v jednom bytě, a my ve druhém patře ve vlastním bytě. Ten manžel udělal z vlastních nákladů a celý vršek je jeho. Takže se jedná o byt, ve kterém nyní bydlí a bydlet bude tchýně. Chce právě rekonstruovat i její část bytu vrámci rekonstrukce celého RD a zahrady.

Morální hledisko je u mě to, že on na ní docela peče, i když žije s manželkou a dcerou ve stejné vesnici, pár kroků od nás. Tchýni mám moc ráda a ráda se o ní postarám, když bude potřeba, ale vím, že s jejich pomocí počítat nemůžeme v jakémkoli případě. Tchýně je vdova a defacto by sama v baráku asi dlouho nevydržela - topení a celkově chod baráku, takže mi přijde prostě nespravdelivý přitáhnout odhadce, vypláznout půlku bráchovi a pak od nuly po začít rekonstruovat - to by nás ten barák přišel na víc než nový.

a ty účtenky - manžel dělá svépomocí, to bychom ani jednu pčtenku nevyúčtovali a kdo by mu pak zaplatil, že předělal tchýni celý byt ??? Přci nebudem dávat bráchovi i tento podíl ?

nechci aby to vypadalo, že jdu po penězích, jen mě zajímá, jestli je nějaká cesta jak to yřešit ke spokojenosti všech. Naše představa je kolem 300,000 a podpis o vlastnictví. Brácha si to promyslí a když kejvne, tak se dohodnem do kdy to zaplatíme a podle toho se zařídíme. My sami máme 2 dvě děti a tak to chcem logicky pro ně

Přijde mi to docela slušná vypočítavost. Já bych udělala to co jsem napsala a doufám, že můj bratr jednou udělá totéž. Nedovedu si představit, že bych řekla, já se o rodiče starala víc než ty, tak tu mᚠpár kaček a mazej. Pokud se starám, tak protože chci a nic za to neočekávám, ale koukám,že jinde to mají nastaveno jinak.

Není tady

#24 21. 3. 2011 19:46

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

PPavlaa napsal(a):

laminanonte napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

lam, kdyby tady byla řeč o daru, tak tu asi krtkaa neřeší vyplacení bráchy, ne ?

a proč ne, maminka daruje dům jednomu ze synů a ten,ač nemusí,chce vyplatit druhého bratra.

Každý je génius.

* Albert Einstein

Není tady

#25 21. 3. 2011 19:53

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

laminanonte napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

laminanonte napsal(a):

a proč ne, maminka daruje dům jednomu ze synů a ten,ač nemusí,chce vyplatit druhého bratra.

jen lehce pomatená bytost se zbaví svého majetku-bydlení, věnuje ho dítěti s prosbou, že tam dožije a dítko se o něj v nemoci a nemohoucnosti bude starat kapitulation . je málo případů, kdy pak starý rodič splakal nad svými činy? a už to jak krtkaa přemýšlí, jak co nejméně švargovi vyplatit, by mě starou matku - vdovu od darování odradilo hmm .

Není tady

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí