Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 19. 3. 2011 13:45

Romana78
♥------
Registrovaný: 24. 6. 2009
Příspěvky: 6

dluhy

Dobrý den ,chtěla bych poradit jsem rozvedená,bývalý manžel v době manželství si nadělal dluhy a při rozvodu si je napsal na sebe,ted je nesplácí .  Mám strach z exekutoru  můžou k nám dojít, když u nás nebydlí zrušila jsem mu trvalé bydliště .Můj bývalý se mi neozývá jak to chce řešit a já jsem v koncích,nevím co bych měla dělat na zaplacení nemám z výplaty ještě živím dvě děti ,které jsou na škole tak mi nic nezbývá děkuji za radu

Není tady

 

#2 19. 3. 2011 17:29

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: dluhy

Romano a on te nekdo  z tech komu dluzi upozornuje na dluh?


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#3 19. 3. 2011 17:43

Romana78
♥------
Registrovaný: 24. 6. 2009
Příspěvky: 6

Re: dluhy

Ještě ne ,ale přišlo mu na starou adresu od advokáta ,že má zaplatit dva dluhy a dost velké částky,asi to vůbec neplatil,proto mám strach

Není tady

 

#4 19. 3. 2011 17:57

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: dluhy

Romana78 napsal(a):

Ještě ne ,ale přišlo mu na starou adresu od advokáta ,že má zaplatit dva dluhy a dost velké částky,asi to vůbec neplatil,proto mám strach

Tak advokatovi napis,adresu jeho trvaleho pobytu.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#5 21. 3. 2011 19:51

Mgr. Filip Netopil
Partner Babinet.cz
Místo: Praha
Registrovaný: 13. 8. 2010
Příspěvky: 572
Web

Re: dluhy

Pokud dluh vznikl za doby trvání manželství a byl součástí SJM (ne každý dluh vzniklý za doby trvání manželství musí spadat do SJM) pak dohoda o vypořádání SJM Vás z odpovědnosti za dluh nevyvazuje - toto si ještě prověřte.

Exekutor může provést exekuci kdekoliv kde má důvodnou domněnku o tom, že se tam nacházá majetek povinného - řešením je zadokumentování majetku, sdělení že manžel na této adrese již roky nepobývá a případná včas podaná námitka proti sepsání věcí a případná vylučovací žaloba.


A D V O K Á T N Í   K A N C E L Á Ř   S V O B O D A | telefon 257 222 200

www.aksvoboda.cz

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ SVOBODA  |  CZ, Praha 5, Smíchov, U Demartinky 1, 150 00

Není tady

 

#6 31. 3. 2011 14:45

katasvagy
♥------
Registrovaný: 31. 3. 2011
Příspěvky: 1

Re: dluhy

Dobrý den chtěla bych se zeptat na DLUŽNÍ ÚPIS je právoplatný když není notařsky ověřený a není uveden věřitel či svěděk? úpis je sepsán jen dlužníkem a poskytovatelem částky. Obsahuje jak jména, tak rodná čísla, datumy narození i bydliště, termín splacení částky, od kdy se bude platit, bankovní účet, výše částky, datum a místo sepsání a podpisy obou stran.
Předem děkuji

Není tady

 

#7 5. 4. 2011 17:06

Mgr. Filip Netopil
Partner Babinet.cz
Místo: Praha
Registrovaný: 13. 8. 2010
Příspěvky: 572
Web

Re: dluhy

Co se týče dlužního úpisu, poskytovatel částky je pravděpodobně věřitel. Podpisy nemusí být úředně ověřené, zákon ověření vyžaduje jen v některých úzce vymezených případech. bez nahlédnutí do dokuemntu jej nlze posoudit, ale z toho co uvádíte je pravděpodobné, že tímto dokumentem uzavření smlouvy o půjčce prokážete.


A D V O K Á T N Í   K A N C E L Á Ř   S V O B O D A | telefon 257 222 200

www.aksvoboda.cz

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ SVOBODA  |  CZ, Praha 5, Smíchov, U Demartinky 1, 150 00

Není tady

 

#8 15. 4. 2011 12:18

pisnicka3
♥♥-----
Registrovaný: 3. 3. 2011
Příspěvky: 61

Re: dluhy

Dobrý den,mám podobný problém jako paní Romana,jen s tím rozdílem,že některé ty dluhy byly psané na mě-samozřejmě je splácím,jen ne v takových částkách jak si věřitelé představují,protože jsou to pro mě nereálné částky,podle dohody s vymáhací agenturou splácím prvně jistinu a pak úroky,teď se pohledávka vrátila zpět věřiteli,když jsem se na něj obrátila s dotazem,proč věc neřešili se mnou před nějakým postoupením pohledávky mi odpověděl,že mi posílali několik doporučených dopisů,ale vrátily se jim zpět s poznámkou,že adresát je neznámý,což je nemožné,protože bych si ty dopisy doručovala sama-jak mám dál postupovat?mám splácet podle dohody,když další nebyla uzavřená,a jak je to pak s případným vymáháním úroků-narůstají ještě po splacení jistiny,nebo mi zůstane zaplatit pak už vlastně pevná částka vyčíslených úroků?

Není tady

 

#9 15. 4. 2011 22:22

Mgr. Filip Netopil
Partner Babinet.cz
Místo: Praha
Registrovaný: 13. 8. 2010
Příspěvky: 572
Web

Re: dluhy

Úročí se jistina, nikoliv úrok - neplatí se tedy úrok z úroku, pokud nemáte sjednáno jinak. Zkuste se s věřitelem dohodnout na splácení, nebude Vám hrozit soudní spor a nárůst dluhu o náklady řízení. Po splacení jistiny zůstane tedy k úhradě pevná částka úroků.


A D V O K Á T N Í   K A N C E L Á Ř   S V O B O D A | telefon 257 222 200

www.aksvoboda.cz

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ SVOBODA  |  CZ, Praha 5, Smíchov, U Demartinky 1, 150 00

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů